27013
  • envoka
    #26518
    Nem lett nehezebb.
  • envoka
    #26517
    Nem olyan rég szó volt arról hogy alacsony szinten is végigvihető a játék mert az ellenfelek szintje hozzánk igazodik. De akkor magasabb (40-70-es) szinten miért nem igazodik hozzánk ?
    Most jut eszembe, eddíg 0-ra volt állítva a nehézség. Feltolom 100-ra, hátha így egy kicsit nehezebb lesz.
  • Palinko
    #26516
    köszi én már más utat választottam megyek öldösgetem az ordinátort még nem lesz sok pénzem aztán abból kitaníttatom magam 100ra settenkedés és 100ra tolvajlást majd még hosszú pengét meg védekezést ha lesz annyi türelmem annyiszor kinyírni az ordinátort. aztán pár kincstár kifosztása, jó tárgyak összeszedése és még tervezem lebegő gyűrűt folyamatos hatással és egy jó íjat akkor már elég brutálul leszek :)
  • Randal
    #26515
    Tudsz majd játszani ezzela karakterrel a kiegekben is.
    Azok lehet, hogy nehézséget fognak okozni, lesz benne pár nehezebb dolog, de egyébként szerintem ellenfeled nem nagyon lesz.
    Esetleg vannak modok amik megnövelik az ellenfelek erősségét, de azokat én még nem próbáltam.
  • envoka
    #26514
    A játék elején egy kis pénzszerzési mód (ahogy én szoktam).
    Azon a weboldalon, amit lejebb adtam meg, le van írva hogyan szedjünk össze a kezdőhelyen 1500-2000 aranyat. Ebből fel lehet cuccolni, még marad is belőle.
    Balmora-ba gyalog megyek. A Holdpille-Erődben felveszem a "Rossz Emberek" - "Vérfürdő"-s küldetést.
    A Mágus Céh-ből átugrom Caldera-ba. Abban a házban ahol Creeper is van, a legfelső emeleten, abból a ládából amelyiken egy kalapács van, elemelhető pár ork páncél, amit mindjárt el is adhatunk, ha nincs rá szükségünk. Az ork tolvajt kiált, de gond nélkül mehetünk tovább.
    Balmoraban, a keleti őrtorony emeletén van a szekrény tetején egy hosszúkard (17 000 aranyat ér !). Az alkímistától veszek egy láthatatlanság italt. Mielött ráfordulok az emeleti lépcsőre, megiszom, kardot ellopom.
    A Tanácsklubban, a "Rossz Emberek" megöléséhez esetleg többszöri visszatöltés szükséges, mert ha egyszerre jön mind, elég szivatós a dolog (pár gyógyital kellhet). De megéri, mert a jutalomképpen kapott gyűrű is 12 000 aranyat ér. Ja... ha sikerült elintézni őket, Futás vissza az erődbe, az őröket messzire elkerülve. Ha már bent vagyunk, a küldetés adója elrendezi a vérdíjat.
  • Szuni
    #26513
    Kis tanácsot kérnék a tapasztaltabbaktól.
    Én vagyok a harcosok céhének a feje, valamint lassan a tolvajok céhének mestere is, kineveztek a Hlaalu-ház tanácsosává, itt sincs mit tennem, valamint végeztem a Morag Tong bérgyilkosház összes küldijével is, megvan a 27 S. ereklye, miután levertem a céhvezért (ezeket odaadogattam neki a halála előtt). Lassan végzek a Birodalmi Légió küldetéseivel is, a főszálban most várnak rám a próbák. Karakterem 53-as szintű, ami a gondom ezzel, hogy nincs elenfelem sehol. A daedra szentélyekben két ütés egy dremora, szinte meg sem tudnak közelíteni.. Csak az alapjátékkal játszom, érdekelne, ha elkezdem majd a kiegek küldetéseit is, lesz-e még kihívás? nem mintha nem játszanék nagyon jót a sok küldetéssel, felfedezéssel, olvasgatással, enchant kísérletezgetéssel, lopkodással, stb (még bőven van felfedezetlen terület vagy ahová vissza kell mennem), csak pillanatnyilag a keresgélés izzaszt meg, meg a naplóban való lapozgatás.. Harcolni akár bugyiban is kimehetnék, annyira könnyű lett így.
    Egyáltalán ezzel a karakteremmel - mentéseimmel tudok-e majd játszani a Tribunallal, ha kész lesz a magyarítás? (az most telepítve sincs) vagy új játékot - karit kell majd kezdenem, hogy hozzáférjek az addon nyújtotta lehetőségekhez?
  • envoka
    #26512
    Ezt írtad :
    "...felvetem egy küldit miben egy ürgét kelet megmentenem valami zombitol meg egy vérdij csak a vérdijal van baj hogy nemtom a barlang nevét mi a neve köszi..."

    Hát,...bamme', emmber legyen a talpán, aki ebből bármit is kihámoz.
    Nézd meg a naplót hátha ír valamit, vagy menj vissza az illetőhöz aki a küldetést adta és beszélgess még vele, hátha megmondja. Nem kell mindjárt elrohanni amint megkapod a küldetést, mert utána még kiszedhető belőle egy-két infó.
  • tibor16
    #26511
    peppino3 - a játékban van 216 ezer barlang, abban legalább 46 ezer zombi, - mégis melyikre gondolsz?
    Sztem, tölts vissza, vedd fel a küldetést újra, de ezúttal jegyzetelj is, mert így biztos nem tud segíteni neked senki - ahol sem a delikvens nevét, se a barlangot nem jegyezted meg.
    Nem akarlak megbántani, de ez nem óvoda... A Morrowinddel hónapokig járhatsz barlangokba, úgy hogy 2x nem lépsz be ugyanoda.. - hát ezért...
  • peppino3
    #26510
    NA SEGITSETEK MI A BARLANG NEVE
  • Palinko
    #26509
    Igen sikerült nekem is már megcsináltam a tolvajcél Balmoai küldetéseit de igen macerás így tekercsekkel és rá kellett jönnöm, hogy a tolvajlást csak kemény aranyokkal lehet fejleszteni :( szóval elolvasom a "hogyan lehet gyorsan meggazdagodni" részt :D
  • Szuni
    #26508
    Pont ezt akartam mondani, hogy némely ajtónak többször is neki kell futni, csakúgy, mint a varázstekercses ajtónyitásnál. Azzal sem mindig sikerül elsőre, de másodjára - harmadjára általában összejön.
  • envoka
    #26507
    Kép
  • envoka
    #26506
    Ennyire nem lehetsz...
    Az alsó ajtót 30-as zár védi. Az emeletit 40-es.
    Csináltam egy próba karaktert. 20-as tolvajlás képzettséggel + Tanitványok tolvajkulcsával harmadik nekifutásra kinyitottam az alsó ajtót.
  • envoka
    #26505
    Lesz majd olyan ajtó/láda amit nem csak zár, hanem csapda is véd. Oda kell a hatástalanító. Ha másképpen nem megy, szerezz be olyan zárnyitó tekercset amilyent Szuni javasolt lejebb. De mielött használod, ments mert lehet hogy első nekifutásra nem sikerül kinyitni.
  • envoka
    #26504
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha jól tudom, Hecerinde csak akkor hajlandó fejleszteni a tolvajlás képzettséged ha már megcsináltad a tolvaj céh Balmorai küldetéseit

  • Palinko
    #26503
    van mester tolvajkulcsom, és hatástalanítóm is (csak tudnám mi az :D ) de nem tudom kinyitni velük azt az ajtót amit a tolvaj céhnél kérnek, hogy lopjam el a piát (Relen Hlaalu). Igen sejtettem, hogy hasznos tulajdonság ez, fogok is rá időt szentelni :D

    #26501
    szép eredmény, remélem behozlak majd sötét emberemmel :)
  • envoka
    #26502
    Az első állításodra : Nem adnak több védelmet, viszont könyebb benne lopakodni, lopni. Ha azt vesszük, lopakodni, lopni egy szál gatyában és ingben a legkönyebb. Én pl. a Vivec-i kincstárakat igy fosztottam ki.
    Azért magas könnyű páncél + mozgékonyság (80-100 körül) + a pajzs blokkja elég jó kis védelmet ad.
    Szintlépés : párszor el kell olvasni figyelmesen, érthetően le van írva. Jobban én sem tudom elmondani. Ha veszi az ember a fáradságot játék közben, a szorzókra kell figyelni. Én pl. úgy szoktam, persze trainernél
    fejlesztve, mondok egy példát :
    Egyszerre 3 képzetséget fejlesztek.
    - Mesterlövészet : 8 egységet. szóval így néz ki a kijelzőn 8/10.
    - Akrobatika : 1 egység.
    - Közepes páncél : 1 egység.
    Ekkor a mesterlövészetből a mozgékonyság kap 4X-es szorzót, tehát a mozgékonyságot tudod növelni 4 pontal.
    Az Akrobatikából az erő kap 2X-es szorzót ( 2 pont).
    A Közepes páncélból az állóképesség kap 2X-es szorzót (2 pont).
    Minden zárnak van nehézségi szintje, amit ki is ír. Ezt összehasonlítja a tolvajlás képzettségeddel + a tolvajkulcs fajtájával (ezt kézbe kell venni) amivel nyitni akarod.

  • Valka
    #26501
    az én karakterem is ragada. 16-os szinten már 100-on volt a hosszúpenge skillje :) igaz, hogy valami 50 körül kezdte. 20-nál már az erő is 100-on volt, most 22-es és a mozgékonysága 85, szóval nem rossz harcos. egyébként másodlagos skillje a settenkedés és a tolvajlás is, úgyhogy elég jól tud lopikálni :)
  • Szuni
    #26500

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Keress tolvajkulcsokat, több "fokozatban" is kaphatsz, Balmorában keresd Hecerindét, a folyó túloldalán lakik egy partmenti házban, egyébként ő a tolvajlás skill mestertrénere is, nála képezd magad (szerettesd meg magad vele, legyen százas a repud vele szemben az elfogadottságod, fized le többször, vagy hízelegj, próbálkozz, mert beképzelt a lelkem), illetve vehetsz tőle segédeszközöket. Lopni jó, és érdemes, a zárfeltörést pedig gyakorold, egyrészt a skillfejlődés miatt, meg általában jó (drága) cuccok lapulnak a zárt, magasabb szintű ajtók mögött. Lehet egyébként tekercsekkel is ajtókat nyitni, ezek is több félék, bonyolultabb zárakat nyitó varázstekercsek drágábbak. Egyre kifejezetten emlékszem, szintén Balmorában a Mágus céh emeletén egy sárga köpenyes varázsló árul ilyen tekercseket (asszem Onasi kireteszelő tekercs vagy mi a neve, de meg fogod találni), meg elvétve barlangok kifosztásánál is találhatók ilyenek.
  • Palinko
    #26499
    Köszi! Nagyon jó ajánlat volt a sötét elf is mert sokkal több védelmet adnak az olcsó páncélok :D A fejlődést szintlépést elolvastam de elég bonyolultnak hangzik, tudná valaki leegyszerűsíteni? Szóval tornázzam az elsődleges és másodlagos tulajdonságokat és azokra kapok majd pontokat amit tehetek skillekre? A másik hogy nem tudom kinyitni a zárakat, mit lehet ez ellen tenni?
  • peppino3
    #26498
    felvetem egy küldit miben egy ürgét kelet megmentenem valami zombitol meg egy vérdij csak a vérdijal van baj hogy nemtom a barlang nevét mi a neve köszi
  • Panzerfaust
    #26497
    Ez egy sima közönséges betegség. Lehet gyógyítani vaarázslattal, tárgyal tekercsel, lütyivel, vagy templomban. Pelagiad gyógyítója elmeséli az összeset, és hogy mik a tünetek is. Asszem valami Ygfanak vagy hogy hívják. Nord nő.
  • SaGa
    #26496
    Nézd meg a karakteralkotásnál, melyik fajnak mire vannak bónuszai. Tolvajnak pl legjobbak a Kahjjitok. Macska, tehát alapból tud lopakodni, a tolvajláshoz meg az kell nagyon. Meg a Security...
  • envoka
    #26495
    Iránymutatónak. Ez a két karakter saját osztály, tehát karakterkészítésnél az utolsó lehetőséget kell választani.
    Egy Tolvaj-Harcos féle
    Ragada Verőlegény
    Mind ahogy egyik karakternél sem, az elején csodát ezektől se várj.
  • Valka
    #26494
    ezer kösz! próbáltam regelni a fileplanetre, de mikor elküldtem, 5 percig csak homokórázott, aztán kiléptem. lehet, hogy a zip kód miatt, oda nemtom mit kéne beírni (én 111-et írtam...)
  • Palinko
    #26493
    Köszi nem ismertem. Úgy néz ki karakteremnek nem erőssége a tolvajlás :( (Ragada) Szerintem előröl kéne kezdenem megint... Csak nem tudom melyik karakter a tuti, valszeg emberenként változó ki mit szeret én szeretem a közel harcos karaktereket ezért választottam a mostanit de hát eddig nem sok előnyét láttam :D
  • envoka
    #26492
    Az ilyeneket, ha másképpen nem megy, leszedheted pl. Balmoraban a templomban. Ott vannak különböző oltárok, azok valamelyikével.
    A tolvaj csak később "hozza be az árát". Az elején csak óvatosan szabad lopkodni. És persze minden akció elött menteni !
    Ha nem ismérnéd ezt az oldalt,
    itt sok tippet kaphatsz.
  • Palinko
    #26491
    Sikerült összeszednem egy ilyet:

    Nézegettem az összetevők táblázatát, de nem sikerült megoldanom. Egyébként kezdtem előröl mert a régi karakternél nagy volt a vérdíj :) Ennél pedig sikerült eladnom azt a tekercset, amit Caius Cosadesnek kellett volna vinnem, csak már azt nem tudom hol adtam el :D Szóval most céheket kezdem csinálgatni kezdtem is a tolvajjal, hát azt hittem jobban fog kamatozni...
  • Randal
    #26490
    Bocsi:)
    Emberek. Miért nem regeltek a fileplanetre, most komolyan? Semmi nehézség nincs benne:)
  • envoka
    #26489
    Adhattál volna drirekt linket. Mégha tudná az ember a mod pontos nevét...
    Tudod hogy találtam meg ? Beírtam a Google-ba : "creeper 500k mod".
    Nah... itt a link :
    Eredeti Link
    De mivel ez a Fileplanetre visz, ahol a letöltéshez regisztrálni kell, ezért feltettem a tárhelyemre is, ahonnan simán letölthető.
    Direkt Letöltéshez Link.
  • Randal
    #26488
    Valka: planetelderscrolls.com

    Zó: Oké, oké, a kategóriabesorolás mint mondtam önkényes:)
    Az Eschalon Book I-nek én végigvittem a teljes verzióját. Nem mondom, hogy rossz, mert h&s-nek elmegy, de rpg-nek ritka rossz, és drága is.

  • Valka
    #26487
    elárulnád, honnan lehet letölteni az 500k-s mod-ot?
  • Zóanagyvarázsló
    #26486
    Attól, hogy RPG hentelős, még nem lesz hack'n'slash. Az NWN pedig elég messze van a klikkversenytől, mindössze arról van szó, hogy a körökre osztott rendszer kvázi real-time zajlik, mint a KotOR-é vagy a Baldur's Gate-é. Amúgy szerintem is elég harmatos (single) RPG-nek, és az RPG-k között tűnhet a Diablóéhoz hasonlónak a játékmenet, de a részleteket szemlélve minimum ég és föld a különbség. Értem, miért hasonlítod ezeket a Diablóhoz, de magával a műfaji besorolással nem értek egyet. Ezen felül azok számára, akik tényleg csak egyszerűbb hentelésre vágynak, és nem fogékonyak az RPG-elemek iránt, nagyon nem szokott bejönni, hogy például az NWN-ben "helyettük" üt karakter.

    Ha valami hack'n'slash az RPG-nek nevezettek közül, az az Eschalon Book I. A demója kellemes és szórakoztató, de körülbelül annyira RPG, mint a Diablo, így a a játék előképei gyanánt emlegetett címekhez mérten összességében nagy csalódást okozott nekem.

    Palinko: Nem akarok okoskodni, de látom többször is elírtad, tehát megjegyzem: az egyenlőre mást jelent, mint amire használod, a mondataidban az egyelőre szónak van értelme.

    Elnézést az OFF-okért, ennyi talán még belefér.
  • Palinko
    #26485
    Egyenlőre örülök hogy fut a játék így ahogy van és én is futok mert sokat cirkuszoltam :D Most majd megpróbálom megkeresni vivec mellett a kereskedőt akitől elcsórom a pénzt, hogy kiválthassam magam aztán még pár tárgyat be kéne szereznem mert elég gyengusz cuccaim vannak. multiba nem nyomom a netem miatt.
  • Randal
    #26484
    Igaz, viszont ő magyarítással tolja:)
    Ahhoz meg annyira nem szükségesek, csak később:)

    A hivatalos plugineket, amik jók a magyarítással, azt viszont mindenképp ajánlatos feltenni.

    Zó: Az IWD az a fejlesztők szerint is kifejezetten harcra kihegyezett cucc. Az NWN-t toltam egy darabig, de csak klikkverseny az egész. Valóban inkább a multi része lehet az érdekesebb mint a Vampire Redemptionnak. A Spellforce nekem tetszett, pont a hibridsége miatt:)

    Palinko: Na, még a Vampire Redemption ajánlott neked kipróbálásra. Nem mai gyerek, de nagyon jó a sztorija.

    Hogy Morro is legyen a témában:
    Felraktam az 500.000e aranyas calderai creeperes plugint és eladtam azokat a fegyvereim és páncéljaim amikből több volt. Így most van 2,7 millám, ha mindent eladnék, akkor olyan 4,5 lenne, persze az egyedi cuccoat inkább megtartom:)
    Ráadásul még sok-sok helyen nem is voltam, ahol jó kis daedrákkal lehet találkozni:)
  • Beast Machine
    #26483
    javaslom, h szerezd be a tribunalt és a bloodmoont, ezek plusz questeket, bejárható területeket, és egyéb jódolgokat adnak hozzá a játékhoz.
  • Palinko
    #26482
    Igen tetszik :) Alap játékkal nyomom nem tettem fel semmi kiegészítőt, hogy gépem nehogy befulladjon :) Én nem vagyok nagyon tájékozott ebben a játék stílusban, csak a Diablohoz és az említett Sacredhez tudom hasonlítani, amiből inkább a dibalo tetszett mert sacredben olyan karakterrel vittem végig (asszem sötét elf) aminek volt olyan varázslata, hogy nem találhattak el :D Ahhoz hasonlítom csak jobban tetszik mert 3D a története is egyenlőre bejön és hogy attól függően változik a játékmenet, hogy mit csinálok :)
  • Zóanagyvarázsló
    #26481
    Ugyan az NWN valóban elég "diablós" a műfajon belül, de még mindig RPG (jellem, többféleképpen megoldható küldetések, testreszabhatóbb karakterek stb). (A multiját nem próbáltam, de a fő erősségének azt tartják, az pedig állítólag még sokkal RPG-bb, mint a single.) Mindenesetre én úgy látom, hogy az NWN legalább olyan messze áll a Diablótól, mint a Morrowindtől.

    Az Icewind Dale-t nem ismerem testközelből (pedig az a vicc, hogy éppen telepítve van, de csak teszteltem, hogy fut-e gond nélkül XP-n), de gyanítom, hogy több-kevésbé hasonló lehet a helyzet azzal is. A Spellforce pedig hibrid műfaj, nem is csoda, hogy nincs benne kőkemény szerepjátszás.
  • wedge31
    #26480
    Tiszteletbe tartom a személyes véleményed de a Spellforce egy hibrid rpg/rts a NWN meg egy igazi crpg körökre osztott harcal.
    Minden másban egyet értünk
  • Randal
    #26479
    Blasphemy! Méghogy a Dio az nem RPG!!! A legerpégébb rpg amit valaha is láttam!:D:D:D

    Félretéve a viccet, Palinko:

    Diablo kategóriába sorolhatóak az alábbi játékok (személyes vélemény):

    Diablo, Icewind Dale, NWN, Sacred, Spellforce...

    Na, a Morrowind pont ettől a kategóriától esik távol:)

    De ettől függetlenül remélem tetszeni fog.