1217
Élet a Wizardry 8 után ...
  • shakwill
    #1217
    Éppen mielőtt baltát emeltem a monitorra, rátettem a win7es patchot, oszt azóta műkszik kisebb bugokkal. Most éppen a kocsma alatti templomban ráállítottam a gólemet a kapcsoló kőlapra és próbálom a 113 kód után a három helyiségben levő kapcsolókat huzigálni hogy kinyissa a következő termet. Ha nem lesz bugos, továbbra sem és végigtoltam akkor fölteszem a libertatist és küldök egy digitális csirkecombot a készítőknek. Első alkalommal vagy nyolc óra játék idő ment gallyra a mentési bug miatt és ezért fordult egyet a búrámban a géppuska golyó amivel még a dédnagyfatert lőtték meg az Isonzónál...
  • totya4
    #1216
    Nekem valahogy semmi bajom nem volt a játékkal. 1.21 patch az aktuális, és a hozzászólásod alatt láthatsz hozzá egy való Arx Libertatis nevű "javítást/újraalkotást", ami nagy valószínűséggel a forráskód alapján készült, de ehhez kell az 1.21-re patchelt játék.
  • shakwill
    #1215
    Annak idején az eredeti cédéről hibátlanul ment a gamma xp-n. Sajnos a cd megsérült. Letöltöttem a netről és telepítettem xp re és win7 re is. Na egy nagy kalap bugos fos az összes rendszeren. Vagy nem is hajlandó menteni, vagy ha igen (1.19 javítással) a játék újraindításakor a mentés betöltésekor fekete képernyőt ad és fagy a játék. Nagy hiba volt a forráskódot kiadni, mert egy bugfészek buherált fost csináltak belőle! Nem értem az ilyen "programozók miért nem mennek inkább disznószart lapátolni? Több haszon lenne belőle! Fuck off!
  • steweee
    #1214
    http://torrent-finder.info -> arx fatalis

    http://kat.ph/arx-fatalis-pc-t3604809.html

    patch :

    http://arx.parpg.net/Download

    látogassátok a topicomat !

    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1333386124
  • AranyKéz
    #1213
    Beleütköztem pár bugba :)


    + Ha túl sok cuccot harácsolok össze egy helyre akkor töltésnél kilép a játék.
  • AranyKéz
    #1212
    Aha, valszeg ő lesz az. Lehet hogy távolabb kellett volna kinyiffantanom :S

    Mondjuk annyira nem lényeg, a kocsma lakói hullanak mint a legyek a tűzgömbtől, összes karakterpontot amit kaptam a mentálba és a mágiába raktam :3

    Kíváncsi vagyok a királyságban felismernek-e majd. Ha igen akkor érdekes játék elébe nézek.

    Bár lehet hogy a szektások kis kuckóját végzem el előbb, megnyílt a terem most hogy a kocsmárosnő volt oly kedves és odaadta a kulcsot.
  • Madi92
    #1211
    Valami rémlik... Azt hiszem a kocsma melletti egyik vájatban öltem meg valakit, hozzáteszem, már években mérhető, hogy mikor voltam ott :D Szóval már nem frissek az emlékek.
    De ha egyről beszélünk, akkor miután megöltem, nem volt semmi negatív kihatása a többiekre.
  • AranyKéz
    #1210
    Van egy fickó aki a kocsmából megy a goblin királyság fele. Valakinek sikerült megölni őt anélkül hogy az egész kocsma (és valószínűleg az egész emberi királyság) felkapná a vizet?

    Amúgy is nehéz eltenni láb alól de ha még 20x annyi karakteren kell végigverekednem magam akkor nem éri meg...
  • AranyKéz
    #1209
    Nálam játszhatatlanul gyors volt a karakter, az animációk szaggattak, a beszédhang meg néma volt, 1.21 patch esetén is.

    AFF oldalán az van írva hogy minél nagyobb az uptime, annál nagyobb a játékos karakter sebessége. Namármost, a gépem olyan 18 napja van bekapcsolva :)
  • totya4
    #1208
    1.21-el sem rohan már... kivéve mentés után, ha azalatt a mozgás gomb nyomva van tartva :)
  • AranyKéz
    #1207
    Akinek nem működne rendesen a játék Windows 7 vagy gyorsabb gépek alatt, annak itt van egy bugfix: http://code.google.com/p/arx-fatalis-fixed/

    Többek között javítja a túl gyorsan rohanó játékos karaktert és a sokszor vele járó szaggatott animációt.

    Lehet hogy kell előtte 1.21-es patchet feltenni, lehet hogy nem. Én tettem fel előtte és úgy látszik hogy rendesen működik. Külön textúra patch nem kell, minden textúra rendesen megjelenik.
  • AranyKéz
    #1206
    Aham, egyre feljebb levő terepbe ütközöl. Azt hiszem ez kell is a játék teljesítéséhez.
  • Noodlee
    #1205
    Levitáció közben van valami mód felfelé haladni?
  • Noodlee
    #1204
    Sry, az amikar kő.
  • Noodlee
    #1203
    Én az ötödiket, a vízi trolloknál találtam meg, a vízben egy nagy kerék mögött.
  • Vengal701
    #1202
    Én nem tudom megtalálni az 5 Akba követ:S csak 4-et az egész játék során, valaki tudja hol az ötödik?
  • Vengal701
    #1201
    a könyveket add el szerintem és a drágaköveket is mert nem kell semmire
  • Noodlee
    #1200
    Megoldva.
    A könyveket, amiket a király könyvtárában szedtem össze, azokat eladhatom, vagy van valamelyiknek valami haszna? A drágaköveket is eladhatom, vagy jó valamire?
  • Noodlee
    #1199
    Ott tartok, hogy a király levelét kéne elvinni a troll királynak. Amikor beszéltem a királlyal, akkor az inventory-m tele volt, és a mocsok nem adta oda a levelet, így nem is tudom oda adni a trollnak. Hiába beszélek vele, nem ad másikat.
    Ötlet?
  • totya4
    #1198
    Nekem nem kellett cfg_default.ini -ben turkálni hogy teljes képernyős legyen.
  • Noodlee
    #1197
    Köszönöm, megoldva a probléma, sőt, még a felbontást is át lehet állítani szélesre :)
  • AranyKéz
    #1196
    Oké, úgy tűnik 1.21-es patch mellé nem kell a texture fix. Ellenben módosítani kell a cfg_default.ini fájlt hogy teljes képernyős legyen.

    Legelső bolt asszem a városban lesz, egy nő az eladó.

    Ilyen csontokat meg egyéb hülyeségeket nem érdemes megtartani. Meg bárhova le lehet pakolni, ott marad minden.
  • AranyKéz
    #1195
    Ez azért van mert néhány videokártya nem támogatja a nem kettőhatvány méretű textúrákat. Van rá fix, sok helyről le lehet tölteni: http://www.google.com/search?q=arx_texture_fixes_v2.zip

    Emellett még ajánlott hogy a legújabb, 1.21-es patchet is felrakd, állítólag sok Windows 7 és Vista problémát kiküszöböl.
  • Areyn
    #1194
    Sziasztok :) segítenétek? csak engedélyezni kéne azoknak ezt a játékot akik facebook-on fennvannak . csupán pár másodperc az egész : linklink
  • Noodlee
    #1193
    Arra sem emlékszem, hogy hol lehet eladni dolgokat. Még csak most kezdtem a játékot, de már tele van az inventory vackokkal.
  • Noodlee
    #1192
    Sok év után újrakezdtem a játékot. Rengeteg dologra nem húzza rá a textúrát, és full fehér az egész, pl fáklyák, patkányok.
    Win 7 rendszer, eredeti a játék.
  • Vengal701
    #1191
    Ment már le valaki itt a kripta 4.5. szintjére?:D én igen van egy sisak amit meg lehet szerezni
  • AranyKéz
    #1190
    Harmadik folyosónál van egy szopatás amire jó ideig nem jöttem rá; nem fogom elmondani, segítségképpen csak annyi hogy jó alaposan el kell olvasni a különböző papírcetliket amiket a szektások elhagyogattak :3
  • RasSzisTa
    #1189
    ezt nem ide akartam írni, nem tudom mér ide:S
  • RasSzisTa
    #1188
    gergou elmondom, beteszed a szívet a gólembe követ téged és rámegy arra a padlóra (ami sebez kar azt ne húzd meg) és kinyílik az a cella bemész meghúzod a kart tovább mész ahhoz a széfhez és akk 1-1-3 és meghúzod mellette a kart és a harmadik folyosón is meghúzod a kart és egy videónak kell megjelenni akkor...
  • grebber
    #1187
    Aki esetleg majd kipróbálja megírhatná a magyarítás jó-e hozzá!?
  • grebber
    #1186
    Hm ezt is végig kéne játszani végre!
  • Seth
    #1185
    Huh,még pont időben :D
  • lolSL
    #1184
    új patch!

    Arx Fatalis Multilanguage v1.21

    Improved overall game stability under Microsoft Windows Vista & Windows 7.
    Fixed blinking effect that may happen when starting a new game.
    Fixed HUD scaling when display resolution is higher than 1024x960.
    Fixed EAX option: value is now saved when leaving the option menu.
    Fixed an issue with the game locking-up when opening player inventory.
    Fixed length of cinemascope bars displayed during cinematics.
    Fixed some performance issues with a few Nvidia GPU (see Notes).

    Notes:
    If you experience in game framerate drops or stuttering, please give a try to the "Enable Rendering Fix" option in the Video settings.
    This patch will remain the very last Arx Fatalis update released by Arkane Studios. However, the whole source code of the game is now available for download, which means that numerous fan made updates/mods may be found around the Internet. Arkane Studios won't provide any kind of answer or support regarding community developed content.
  • Solid Snake
    #1183
    Itt a texture fix:

    www.interstellarburst.com/files/arx_texture_fixes_v2.zip

    Hátha segít valakinek
  • Randal
    #1182
    Örülünk neki:)
    Van több rpg is amit érdemes kipróbálni, de lehet azokat már ismered, lehet, hogy nem:)
  • wantonly
    #1181
    Most akadtam rá.. Asszem ez a legjobb RPG amivel valaha játszottam.
  • Dzsí Pí
    #1180
    Ugyan ez lenne nekem is a problémám, nekem az 1.18 nem fagy ki, de a képen ilyen idióta képfrissítási csík megy, mint mikor kamerázod a képernyöt:S
    PLS vki ha tudja töltse már fel máshová ezt a texture fixet, mert az nvidia törölte a forumból azt a részt...
  • Madi92
    #1179
    Hali!
    Remélem valaki el fogja olvasni:D
    szóval olyan gondom lenne a gameval hogy 1.17patchel némelyik textura fehér lesz, ezt az 1.18-as patch orvosolná, viszont azzal meg kifagy..:S
    Lentebb láttam valami textura fixet, de már sajna nem jó a link:(
    És szeretném végigvinni, mert egyszer régen már elkezdtem, de valamilyen okból abbahagytam, és most újra elkapott az ARX láz, de így nincs meg a feeling!
  • totya4
    #1178
    Egy rpg-ben alapszabály hogy mész mindenhova, beszélsz mindenkivel. Na ha ezután sincs ötleted mitévő légy egy adott problémával kapcsolatban, akkor kérdezz :)