828
Várok mindenkit, akit érdekel a téma, gyakorlott, vagy profi TA-zó, testelhagyó
  • oliwwer
    #668
    Olvastam pár élményeszámolót, néhányan azt mondják, hogy próbáljunk meg teljesen megnyugodni, és akkor elmúlik, van aki azt mondja, hogy egyszer hagyta hogy a dolgok úgymond maguk történjenek, de nagyon megbánta, mert életében nem élt át akkora fájdalmat, mint akkor. Ezt találtam róla:

    "Alvásparalízis közben viselkedjünk nyugodtan, lélegezzünk egyenletesen, relaxáljunk, hiszen a jelenség általában nagyon rövid időn belül véget ér. A bénultság megtörése érdekében meg lehet próbálkozni kisebb mozdulatokkal, illetve ajánlott a mentális
    koncentráció"
  • oliwwer
    #667
    Én sem tudtam, ma olvastam abban a könyvben, tudod amit linkeltem. Viszont a remegés és a görcsök biztos hogy pszichés dolog..
  • Anaid
    #666
    Mivel ezt is az agyunk szabályozza szerinted lehetséges tudatosan megszüntetni? Lehetséges "automatizált" folyamatokat megtanulni pozitívan befolyásolni?
  • sz4bolcs
    #665
    Szerintem ez a fojtogatásérzés teljesen pszichés, pánikrohamnál ébren is ugyanazt a mellkasnyomást át lehet élni (kobold nélkül).

    Azt meg nem is tudtam, hogy alvás közben felületesebben lélegzünk, eddig abban a hiszemben voltam, hogy alvás közben elmélyül a légzés.
  • oliwwer
    #664
    Tőlem kapsz egy kicsit ha nem baj. :)
    Mint tudjuk az alvásparalízisnél a test még nem ébredt fel. A mellkhasnyomás azért van, mert alvás közben nem veszünk olyan mélyen levegőt, mint ébren, így a mellkas izmok is jobban össze vannak húzódva, ezért nem tudsz mélyebb levegőt venni, és ez a folytogatás érzetét kelti, és a mellkasnyomásét.
  • sz4bolcs
    #663
    Nincs, és mielőtt kérdeznéd, hogy "Mi hiányzik?" - a szerveim is megvannak. xDD
    Alvásparalízis közben híres sakkmeccsek állásait szoktam elemezni.

    ...dehogyis. Mostanában ha van is, akkor is csak pár másodpercig tart, ami alatt még egy komolyabb összeadást sem tudok elvégezni. Amúgy meg nem zavar, szóval nem akarom megszüntetni.
  • Anaid
    #662
    "Nem ismerek olyan módszert, amivel véget lehetne neki vetni, de mindig elmúlik."
    Nincs semmi baja a tüdődnek?

    Két kérdés más szempontból: Nem próbáltál meg ilyenkor pl. matekozni fejben, számolni, erősen elgondolkodni, mittom én? Nem próbáltál meg csakra irányítási (szív csakra) módszereket megtanulni? (Már ha hajlasz ezen területek fele...)
    Az elsőt azért kérdezem, mert ha jól tudom a tudomány egyes képviselői szerint ha matekozunk, egyéb "intenzív" gondolkodási tevékenységet folytatunk, akkor az agyunk elkezd "másépp" működni és ha igaz, akkor ezáltal elvileg meg kellene, hogy szűnjön. A másodikat meg azért, mert szerintem evidens, hogy a test energiaháztartását is az agyunk irányítja és lehet, hogy a mellkasnyomás vmilyen energiahiányos tünet.
    Fú, nem tom ezért kapok-e tőletek...
  • sz4bolcs
    #661
    Igen, csak pontosabb, hogy "úgy érzik, hogy nem kapnak levegőt", mivel nem lehet benne megfulladni, mert valójában kap levegőt.

    A crescendo meg egy remek oldal, már vártam ezt a könyvet. Nem is tudtam, hogy kijött, köszi szépen.
  • oliwwer
    #660
    A beszámolók alapján, amiket olvastam, mindenki azt állítja hogy a mellkhasukra nehezedő nyomás miatt nem kapnak levegőt. Jó lenne átélni hogy milyen lehet.. most olvasok egy hosszabb beszámolót, (itt) és elég ilyesztőnek tűnik.. elég részletesen magyaráz az író, de nagyon érdekes.
  • Christiansen
    #659
    nekem is volt ilyen, úgy tudod előidézni,
    hogy éjszakázol(akár több napig), teljesen kimerülsz
    a szervezeted már könyörög a pihenésért de úgy fekszel le,
    hogy másnap "felhúzod az órát"-gondolom ti is szoktatok ilyet, ha
    valami nagyon fontos dolog van fel tud ébredni az ember magától, irányítottan) ez meg is történik de reggel csak a szemed pattan ki,
    a gondolataid kezdenek elindulni de a tested nem reagál :)
  • sz4bolcs
    #658
    A szemem nyitva van, semmimet nem tudom mozgatni, sem beszélni. Ez az alapállás. A lidércet nem lehet látni, csak az érzés nagyon erős, hogy van ott valami nagyon gonosz lény, aki figyel. De nálam ilyen lidérc ritkán volt.

    Nem ismerek olyan módszert, amivel véget lehetne neki vetni, de mindig elmúlik. Ha elfogadja valaki, akkor már kellemetlenséget sem okoz. A légzés amúgy nem áll le szerintem, csak akaratlagosan nem lehet közben lélegezni.

    Azt meg végképp nem tudom, mivel lehet csak úgy "tripként" előidézni. Drogok, alvásmegvonás, szellemidézés.. :)
  • oliwwer
    #657
    Ilyenkor fekszel az ágyban, nyitva van a szemed, és így látod ezt a "lidércet" amiről meséltél, vagy ez csak egy álomszerűség, és a tudatodban látod.

    Hogyan lehet véget vetni egy alvásparalízisnek?
    Durván mondva "mesterségesen" elő lehet idézni egy ilyet? vagy rásegíteni hogy átéljem? Azt mondják hogy nagyon ilyesztő és félelmetes, mert nem is kapsz levegőt ha jól tudom, de én nagyon kíváncsi lennék, hogy milyen lehet..
  • sz4bolcs
    #656
    Sokra emlékszem, de szerintem nem számít. Sokszor még az álomba merülés határáról riadtam föl úgy, hogy nem tudtam mozogni. Volt, hogy nem is nagyon gondolkodtam, csak nagyon fáradt voltam, volt, mikor épp valami jó álomból felébredve tapasztaltam, hogy nem tudok mozogni. De rémálmoknál ugyanúgy.

    Nekem olyan tippem van, hogy a tudatom nagyon gyorsan éber lesz ébredéskor, nincs az a kómás átmenet, mint amikor valaki még azt sem tudja, hol van, mikor felkel az ágyból.
  • Anaid
    #655
    És nem kapcsolódik semmi ehhez az érzethez? Mit álmodtál előtte vagy utána? Min gondolkodtál? Emlékszel rá?
  • sz4bolcs
    #654
    Amikor alvásból felébredve a tudat éber, de a testet nem tudja kontrollálni. Ehhez még jöhetnek olyan aranyos dolgok, hogy aki ezt átéli, annak olyan érzése van, mint ha valami nagyon gonosz entitás ülne a mellkasán és szorítaná, vagy az ágya szélén ülne. Van erre egy szép magyar szó, a "lidércnyomás", ami pont erre az élményre utal.
  • Aquir
    #653
    egyszerűen amikor konkrétan nem tudod mozgatni a tested. de nyugalom ez nem teljesen éber állapotban következik be :)
  • Anaid
    #652
    Konkrétan miket nevezel alvási paralízisnek? Milyen "élményeket"?
  • Aquir
    #651
    csak fel ne ébreszd a barátod:)
  • sz4bolcs
    #650
    Egyik haverom elég rettenetes dolgokat művelt a lakásunkba alvajárás közben. Aztán elkezdtem olvasni az alvajárásról, és mindig attól paráztam, hogy éjjel valami csúnya dolgot követek el. Barátnőmtől is néha kérdeztem reggel, hogy "Ugye nem viselkedtem furcsán az éjjel?" Tiszta poén. xD
  • qetuol
    #649
    ó,én már rengeteget megtudtam előző életeimről!
    például 27-28-ig mezei csiperke voltam egy Róma melleti mezőn,
    1110-ben influenzavírus egy maja törzsfőnökben,
    1111-1677ig egy majomkenyérfa a kalahári sivatagban, ekkor láttam először beduinokat:). aztán betemetett a nagy dűne és megfulladtam:(
    1667-1811-ig galapagoson voltam mint teknős, az volt ám az élet, nyufi meg minden,
    1811-1902 ig egy japán leszbikus nő voltam és léggitár-készítőkeént tengettem az életemet okinawán, szép kort éltem meg, köszönhetően a jógának meg a taichi (egészségemre)-nek.
    1902-ben 3 hónapig egy vizilóban voltam mint magzat, de szegény anyám elvetélt amikor a nagy rohanásban az orvadászok elől,
    1902-től 1967ig egy német férfi voltam, amikor kitört a világháború, engem neveztek ki egy összpontosító tábor élére, valami asunticc, vagy mi volt, már nem emléxem pontosan... ezután menekülnöm kellet, mígnem egy orosz táborban ettek meg a többi lakók, mert már nagyon éhesek voltak, az is ilyen összpontosító tábor volt.
    a jelenlegi testemben nagyon jól érzem magam, remélem a következőkben koralként születek újjá, szeretnék látni csikóhalakat meg tengeri uborkákat.
  • Aquir
    #648
    jah, de kellett hozzá az alvajáróság-képesség is
  • qetuol
    #647
    vagy csak jó ügyvédje volt :D
  • Aquir
    #646
    én csak tudatos álomnak látom a tudatos álmot, de ez már önmagában is igen jó!
  • cash888
    #645
    Sziasztok! Richard Webster - Útmutató előző életeink megismeréséhez c. könyvében olvastam először a tudatos álomról és nagyon érdekelne, hogy fel tudtátok-e már használni ezt a módszert valamely előző életetek felidézéséhez. Látom, ti itt komolyan veszitek ezt a dolgot, végre egy hely, ahol őszintén beszélhetek ezekről a dolgokról és nem néznek hülyének és nem röhögnek ki. Szóval a többi módszerrel szemben ez tűnik a legjobbnak, hogy felidézzem egy előző életemet. Mit gondoltok? Sikerülhet? Válaszaitokat előre is nagyon szépen köszönöm!
  • dosra vista
    #644
    Zuhanós álomból felébredésről: az egy éppen kezdődő alvásparalízis, de a zuhanás érzet felébreszthet és megszakíthatja.
    Többször volt már velem, hogy ilyenkor vissza-aludva újra előjött a zuhanás érzet, és alvásparalízis (ekkor már éberen) lett belőle.
  • Aquir
    #643
    egyébként meg érdekes az is, hogy az alvajárók meg úgy tudnak mozogni hogy nem is tudnak róla... Mentettek fel embereket gyilkosság alól merthogy alvajáróként gyilkoltak és nem tudtak erről.. :)
  • sz4bolcs
    #642
    Nekem az utóbbi két hónapban olyan alvászavaraim vannak, hogy elalvás előtt akár tizenötször is átélek alvásparalízist. Na most ha csak simán fölriadok 15x, már az is elég parás lenne, de így, hogy a végtagjaimat sem tudom mozdítani így elég fincsi a dolog. :)
  • gebana
    #641
    aztavááá :O nekem 2x volt olyanom hogy felébredtem és nemtudtam megmözdulni, egy ö hangot bírtam kipréselni magamból. rendesen befostam XD
  • Aquir
    #640
    Volt itt szó arról, hogy nem tudunk mozdulni néha amikor fel akarnánk kelni az irányított álomból. Részlet egy, az alvajárókról szóló IPM cikkből ezzel kapcsolatban:

    "Az álmok leggyakrabban az alvás gyors szemmozgással járó, úgynevezett REM-fázisában jelentkeznek. Gyakran igen mozgalmasak, veszélyesek, eseménydúsak - olyasmik történnek bennük, amitől kiugranánk az ágyból. Az emberi szervezetnek azonban van egy rendkívül agyafúrt mechanizmusa, amely megakadályozza, hogy mozgással is kísérjük álmainkat. Amikor a REM-fázisban működésbe lépnek agyunk mozgalmasabb, gondolkodásért, képzeletért felelős területei, az agytörzsi szintű gátlás miatt szinte lebénulunk. Ez teszi lehetővé képzeletünk vad szárnyalását álmunkban, miközben testünk mozdulatlan marad."
  • Pluskast
    #639
    Edgar Cayce-t ismeri valaki? Nagyon ajánlom mindenki figyelmébe. Sok-sok mindent meg lehet tudni.
  • gebana
    #638
    első hszt megnéztem de ááá nemélnek a linkek. tudtok segédanyagot vagy könyvet? :D érdekelne :D
  • Aquir
    #637
    :D
  • 2bUs
    #636
    ja mee ilyen folyosó volt mint egy labirintus:D
    mind1
  • skate00
    #635
    Eltévedt e WC ben :D

  • 2bUs
    #634
    ja igen észrevetem már bocs az OFF miatt
    és ha most elkezdem hogy az egészet tudatosan csináltam, sőt álom közben néha még mintha 3méterrel lennék a föld felett elhinnétek?:D
  • OPM
    #633
    aranyos story csak épp semmi köze a topichoz ^^
  • sz4bolcs
    #632
    kabaré :D:D:D
  • 2bUs
    #631
    Sziasztok !le szeretném irni egy eléggé hülye álmomat:

    éppen valamilyen kiránduláson voltam az összes ismerősömmel akik közül mindíg csak egy személyt láttam,utána szóltak hogy a kórházban segíteni kéne lebuktatni a füveseket..(szegények) aztán adtak ránk fehér köpenyt még arra emlékszem ,hogy furcsáltam miért vagyok zokni nélkül papucsba..
    aztán össze vissza járkáltunk még egy kislányra is emlékszek akinek nagy fájdalmai voltak és az anyja ott sírt melette.Ezután jött egy orvos aki szólt hogy vizsgáljam meg a most érkezett súlyos beteget.Na ez úgy történt hogy a kezembe nyomott egy injekciós tűt amibe fél liter folyadék fért,a beteg teste le volt takrava és volt rajta 3 célkereszt,azt mondta a doki hogy mindíg a közepébe.Kb 5x beleszúrtam ,utána mondta hogy többet kéne és épp mikor szórtam megnyomta a fél literes flakont és az egész belefolyt az ember testébe.Ő meg csak röhögött hogy azért ne olyan sokat,én meg majdnem szívinfartust kaptam hogy megöltem egy embert.Ezután kaptama dokitol hálapénzt....amit a hawerom között elosztottam(bár nemtom hogykerült oda).Akkor gondoltam elmegyek wcre közben a folyoson ott állt sorban az összes ismerősöm.A wcben majdnem eltvéedtem mert nagyon hosszú volt teli kanyarral.Itt képszakadás és épp sétálok haweromal az utcán erre mondja hogy megy riverbe egy csajjal(disco,én utálom a discokat mindenki tudja) aztán odamegy egy bokorhoz és elővesz alóla egy szál jointot ami hasonlított ahoz amit tegnap tekertem.hát kb ennyi lett volna tudom nagy hülyeség de engem mélyen érintett :)
  • sz4bolcs
    #630
    Ja, a test nem reagál. Az a krampusszerű manó, meg az a félelem amit átél az ember, rohadtul nem vicces.
  • sz4bolcs
    #629
    Ne ijedjen meg? :D

    Ezt így nagyon könnyű mondani, amég nincs egy jó kis alvásparalízised.
    Éppen azért félelmetes, mert végig tudatánál van az ember, és teljesen valóságos a tapasztalat arról, hogy nem mozdul egy végtagja sem + a félelmetes entitásról.
    Megváltozott tudatállapotban hiába mondod valakinek, hogy az nem valóság, ahogy a diliházba a hallucináló őrültnek, a tapasztalata annyira valóságos, mint most neked vagy nekem.

    Neked is hiába mondanám, hogy amit most tapasztalsz, az nem a valóság.