828
Várok mindenkit, akit érdekel a téma, gyakorlott, vagy profi TA-zó, testelhagyó
  • skate00
    #628
    NE ILLYEDJEN MEG SENKI AZ ILYENEKTÖL

    ELMONDOM MIÉRT: ezt bebizonyították

    nagyon sok embernél volt olyan hogy FÉLÁLOMBA ÉS FÉL ÉBren volt

    féligmeddig felébrendek de nem tudják monzgatni a testrészüket mert AZ AGY NEM REAGÁL

    kinyissék a szemüket és Én NEM REAGÁL SEMIRE AZ AGYA

    és amit álmodik azt néha magaelé képzeli !!!!

    de egy 100 emberből 2 nek van ilyen

    1600 as években rómában a NŐK nagyon féltek mert egyszer egynő azt álmodta igy hogy egy NYomást érez a Melkasán de nem tud Mozogni és egy KRAMPSUZ SZERŰ boszorkánymanót vagy akármit

    Képzelt oda ÉÉSS EZ AZÉRT TERJED ENYIRE MERT A NNŐK LEFEKVÉS ELŐTT NAGYON FÉLTEK ÉS PONT EZ VÁLTOTTA KI HOGY ODA KÉPZELTE de mindenki sokfélét képzelt MERT ARRA GOLDOLT

  • zoliapu
    #627
    Érdekesebbek szerintem a visszatérő álmok, gondolok itt azonos helyekre emberekre lehet, hogy lélekvándorlásban van valami más magyarázat nincs rá ha az idő egy dimenzió, ez már összetettebb.

    Nekem már sikerűlt annyira irányítani az álmokat, hogy simán átmegyek bármilyen falon :)
  • mikike
    #626
    http://www.esnips.com/web/lom
    hátha valaki tudja használni
  • Fehér Puma
    #625
    Nem tudom ,hogy csaka zacskócsörgéstől volt e álom vagy már azt is álmodtam ,hogy az ágyon fekve gondolkozom.
  • Fehér Puma
    #624
    Nekem azóta volt egy tudatos álmom. Feküdtem az ágyon és a gondolataimba merültem, feljött néhány emlék, élethelyzeteket vizualizálgattam stb...egyszer csak annyit hallok ,hogy a szobába vmi zacskót csörgetnek elég intenzíven. Mondom mi a fene ez? Vagy álmodom vagy a valóságban csörgetnek vmit. Nagyobb valószínüséget adtam annak ,hogy álmodom de mondom inkább felkelek nehogy vki csináljon velem vmit amíg alszok. Mivel észre sem vettem ,hogy elaludtam így gondoltam nem vagyok olyan mély tudatszinten és ha egyszerűen megfordulok megnézni ,hogy van e vki a szobába akk az össze is fog jönni. Félig meddig kinyitottam a szemem (tovább nem tudtam mert levolt bénulva) és megpróbáltam megmozdulni. A látóterem arra mozdult amerre a testem is akartam mozdítani, de óriási erölködések után csak milimétereket mozdult. Mint ha 200 kilós lettem volna. Felismertem az állapotot melyről oly sokat lehet olvasni a neten. Amikoris a tudat megvan de a test bénult. Egy 5 perces erölködés után rendkivül nehezen felültem az ágyon. Teljesen kinyílt a szemem és azon kaptam magam ,hogy az ágyon fekszek. Az egész csak álom volt.
  • Aquir
    #623
    ugye hogy tökjó :) amikor visszacsúsztál a testedbe akkor lehet hogy az volt hogy a tudatosság egy nagyobb szintjére estél vissza abban az álomban, vagy mi :) A tudatos álom épp az hogy álmodsz, de a tudatod az álom alatt is ottvan éstudod irányítani :) Ja és a ms az másodperc akart lenni? Mert a jelölésére az mp a jó, mert különben az ms-t én millisecundumnak veszem, az meg egy kicsit kicsi :D
  • sz4bolcs
    #622
    Olvasgasd a crescendo.hu-t, sokat írnak róla.
    Ahogy így leírtad szerintem alvásparalízis + testelhagyás.
    Amúgy meditáció közben én is tapasztaltam ilyet, hogy nehéznek érztem a testem, aztán meg elkezdett minden kitisztulni, és könnyű súlytalanná vált.

    wikin láttam egy jó leírást az elmélyedésről:

    A elmélyedés négy fokozata:

    1. a szenvedélyes vágyak és ártó gondolatok eltűnnek, de még fennmarad az öröm és a boldogság érzete, és létezik még némi szellemi tevékenység;
    2. megszűnik a szellem minden megkülönböztető tevékenysége, de az öröm és boldogság még meg van;
    3. eltűnik az öröm érzete, amely még aktív, viszont a boldogság még bizonyos mértékben jelen van. Viszont jelentkezik a kibontakozó közömbösség;
    4. eltűnik minden érzelem, csak a tökéletes közömbösség létezik.
  • VvD
    #621
    Nahh, most asszem én is írok ide. Reggel volt egy kis afférom a testelhagyással. :)
    Tudni kell, hogy régóta meditálgatok naponta 10-20 percet, hogy jobban érezzem magam, nyugodtabb legyek, stb. Szal már párszor éreztem hasonló érzést mikor nagyon mélyen meditáltam de azért meg sem közelítette a mai napot!

    Reggel kelés után elkezdek fizikát tanulni, de sajna túlontúl unalmas volt és fájt is még a fejem a tegnap este után! :) Nahh.. gondoltam alszok még 1-t, úgysem fog ártani. Hamar elalszom, de vhogy furán tudatos voltam de jól esett nagyon, ilyen lebegő érzés volt. Aztán hírtelen vhogy úgy éreztem, hogy elkezd a testem nehezedni és úgy éreztem mintha az egész testem rá lenne kapcsolva a 220-ra. Mondom anyád, qrvára megrémültem. A szívem is elkezdett dobogni eléggé... Egyre roszabb és roszabb lett a helyzet, aztán hírtelen elvágták a zsinórt sztem elaludtam megint. Pár ms múlva megint ugyanezaz érzés, ekkor már teljesen a tudatomnál voltam és sejtettem, hogy mi történik. Úgyhogy engedtem és próbáltam nem megrémülni. Csak azt éreztem, hogy lebegek és hogy a testem felett vagyok. Aztán szépen lassan vhogy visszacsúsztam a testembe.. tudom hülye mefogalmazás, de tényleg így éreztem. 20 ms után már mozgatni is tudtam a tagjaimat. (Tényleg, addig nem is tudtam mozgatni semmimet.)
    Nahh... gyerekek, ez mi a faszom volt? :) Az elején úgy beszartam, ahogy az csak kell de mikor már nem féltem akkor tök jó és természetes érzés volt. Érdekes mód, "ébredés" után még 3 percig tök nyugis voltam, most meg már fosok, hogy mi volt ez. Nahh... tanács, javaslat? Szeretném megismerni és megtudni, hogy mi volt ez és hogyan müxik. :P
  • OPM
    #620
    repülés, repülés, repülés.. egyszerűen nem tudok másra gondolni, mikor rájövök hogy álmodom :) fantasztikus érzés!
  • Tachyon2501
    #619
    mberek! nektek milyen gyakran van ilyen "éber" álmaitok?
    nekem régebben hetente volt, de mostmár vagy 3 hete semmi...
    (tudom, mindig álmodunk, csak nem emlékszünk rá)
    #615 -->
    ez nekem is megvan, pl ha zuhanok, és ezt nem akarom, akkor elkezdek repülni(majdnem mint superman), de ha akarok, akkor fel is ébredhetek.
    egyszer volt, hogy álmomban hallottam az órát, de nem törődtem vele, éltem tovább az álmom, aztán kb. 5 perc után már idegesített, felkeltem, és a többit már kitalálhatjátok(tényleg csörgött az a hülye vekker)

    Egyébként naon érdekel a téma, de nem látok túl sok aktivitást...
    aki olvasgat errefele, dobjon ide valamit(üzenetet, nem mást) mondjuk szívesen olvasnám a ti legjobb, legfurább, vagy bárhogyan is, de a leg-ebb álmotokat
  • krpsycho
    #618
    Nekem 1x - 2x volt olyan, hogy tudtam hogy álmodom, és mondtam a hveromnak aki az álmomban volt, hogy hé, ez tök jó, mert ez az én álmom, és akkor azt csinálok amit akarok..
    Mondjuk az a durva, hogy az álmaim nagy részében kivülről látom magam, és az eseményeket, és mégsem fogom fel hogy ez álom.. Fura
  • Aquir
    #617
    :)
  • Rundstedt17
    #616
    lol
  • mama2
    #615
    Én is amikor álmodok tudom hogy álmodok. Ha pl.: Rosszat álmodok, akkor mindig azt hajtom magamnak hogy: ez csak álom, ez csak álom:). Én is tom irányítani az álmom pl.: Az álmomba valakivel(ez most csúnya lesz) b***ni akarok, akkor annak a személynek a gondolatait is tom irányítani és rá tom venni hogy igen is bújjon velem ágyba. Meg ha dugás közben valaki megzavarna, akkor magamba azt mondom tünj el innen és elmegy:). Hát Nem Lol?
  • Rundstedt17
    #614
    Én gyakran rájövök hogy álmodok de csak akkor ha negítív álmom van és akkor rögtön felakarok kellni.Egyszer volt hogy tudtam irányítani az álmomat rögtön királyá koronáztattam magam:),de sajnos csak pár másodpercnek tünt:(
  • Fehér Puma
    #613
    Nem tudnál nekem tanácsod adni ,hogy mit tegyek annak érdekébe ,hogy ne aludjak olyan méllyen álmodás közben? Ha már csak egy kis szeletet is kapnék a tudatomból, csak épp annyit ,hogy gondolkozhassam, abba a másodpercbe rájönnék ,hogy álmodom. Nap közben többször felteszem magamnak a kérdést: most álmodom? És utánna intenzíven bele élem magam a képzetbe ,hogy igen most álmodom. Elalvás előtt pedig ugyanezt elképzelve elképzelem azt is ,hogy mit fogok álmodni ha már én irányítom a dolgokat. Annyira belém van rögzülve a téma,hogy egyből észre venném.
  • Aquir
    #612
    nekem akkor voltak tudatos álmaim amikor lefeküdtem délután valahova, vagy napközben az éppen kicsit besötétített szobámba (lehet hogy nem zavart ezért a fény, és el tudtam aludni), és nem utolsósorban este, amikor valahogy megmaradt a tudatos részem, és úgy kezdtem álmodni. Akaratosan én még nem álmodtam így, de ezek közül mind isteni volt :)
  • sz4bolcs
    #611
    Kritika nem ahhoz kell, hogy az ember tudja, mi mire való, hanem arra, hogy megvizsgálja, hogy neki melyikre van szüksége, vagy egyáltalán szüksége van-e valami módszerre.
    Édeskevés, hogy bemondásra elhiszek ezt, vagy azt, ami másokon segít..
    Először is fel kell ismerni, mi a saját probléma. Így már azért le lehet redukálni a hsználható módszereket. Ezt lehet egyedül is csinálni.
  • mikike
    #610
    igaz, gyakorolni kell, csak nem tudni melyik módszer lesz hatásos
    mivel nem mindegyik módszer működik mindenkinél
    (ehhez lenne jó egy (szellemi) vezető, aki jobban ismer még önmagadnál is)
    és aki türelmetlen (mint én is), annak elég kevés esélye van a siker elérésére

    de attól tartok tényleg nincs más út
  • sz4bolcs
    #609
    Éppen te írtál ehhez gyakorlatokat. Használd őket. Ha elég motivált vagy, előbb-utóbb össze fog jönni. A mostani meglátásom ezzel kapcsolatban, hogy a szóbeli tanításokat nem szabad készpénznek venni. Te két sorban leírtad a gyakorlat lényegét, ami akár teljesen okés is lehet, de megvalósítani egy más tészta.
    Egy nagyon egyszerű példa mikor Szumedho beszélgetett egy másik ürgével a gondolatok megállításáról, aki azt mondta, hogy ez lehetetlen.
    Aztán az apát egyszerűen megállította.
    A másik még mindig kételkedett. -Hogyan?
    -Állítsd meg. Ennyire egyszerű.

    Tehát gyakorolni kell, nem elégséges a szavak felületes megértése.
    Aki képzett, az pontosan tudja mit jelent ez a pár szó, a kezdőnek meg kell találni magában a jelentésüket. Mint mikike biciklis példájában, aki nem tud biciklizni, az hiába olvas el róla 500 oldalas könyvet, ha biciklizni akar megtanulni.
  • mikike
    #608
    és ebben írnak arról, hogy álmunkban nem teremtünk?

    én ebben nem hiszek, inkább Seth-nek
    a szerző másik könyvét (Kérd és megadatik) láttam másnál, de igazából az se tetszett
    túlságosan leegyszerűsíti a dolgokat, nem igazán lehet gyakorlatra használni, hacsak nincs hozzá eleve érzéked
    inkább olyan "NewAge"-s, szirupos az egész.
  • OPM
    #607
    ezt a könyvet olvasom épp, és nagyon tetszik

    különböző technikákat is találni benne, melyek segítségünkre lehetnek a tudatos teremtésben
  • mikike
    #606
    te könnyen beszélsz neked megy az egész
    egyszerűen nem bírok koncentrálni
    (amúgy semmire sem, mindig szanaszét mennek a gondolataim)

    kritika ügyben, pedig nem szorulok a tanácsodra, jobban tudom mi mire való, mint te
  • Fehér Puma
    #605
    A gond nállam az ,hogy olyan mélyen alszok álmodás közbe ,hogy az álomban még magamat se én irányítom. Még gondolkozni sem gondolkozok, így nincs esély rá ,hogy a folyamatosan fejembe lévő "álomdom de tudatomnál vagyok" érzést átvihessem az álmomba. Ti mit javasoltok? Miképp érhetném el ,hogy felszínesebben aludjak?
  • Fehér Puma
    #604
    Most olvastam vissza. Elnézést a nyelvtani hibákért, csak rohanok dolgozni és összecsaptam.
  • Fehér Puma
    #603
    következő sorok rendkivül tartalmasak a tudatos álmodás szempontjából. Bemásoltam, de idézőjebe azért nem tettem, mert megvágtam egy kicsit.

    Alvás közben:

    A lélek (ez mi magunk vagyunk) elhagyja a testet.
    A test erőteljes regenerálódási folyamaton megy keresztül, ha ennek feltétele adott. A feltétel, a szükséges energia jelenléte.
    A lélek (ez mi magunk vagyunk) a kapcsolatát sosem veszíti el a testtel, egészen a halál pillanatáig, annak ellenére, hogy alvás közben szinte minden alkalommal kilép abból. Mivel a kapcsolat valójában nem szakad meg, érzékeljük az elme zakatolásából adódó, sokszor kaotikus álomtartalmakat. Az álomtartalmak az emlékképek és érzelmek - gyakran borzalmas- keverékei. Az álmaink tudatosulása szintén energiafüggő. Az álmaink tudatosulása azt jelenti, hogy miközben álmodjuk, amit éppen álmodunk, tudjuk, hogy álmodjuk. Amikor kifejezetten jó energiaállapotban vagyunk, könnyűszerrel megvalósítható a tudatos álmodás. Rossz energiaállapot esetén ez szinte lehetetlen, annak ellenére, hogy sokat "tanultunk" a jelenségről. A tudatos álmodás a legősibb és a leghatékonyabb eszköze szellemi, érzelmi és testi gondjaink megoldásának.
    A tudatos álmodás teremtő folyamat. Amikor azt halljuk - "megálmodtam új állásomat", akkor pontosan ez történt. Az a bizonyos alvás valamilyen oknál fogva tudatos álmodás volt, és ebben a testen kívüli állapotban valójában megteremtette az illető az új állását. Saját életünk "teremtői" mi magunk vagyunk, csak erről mit sem tanultunk az iskolában. Nem az történik, hogy "meglátjuk" álmunkban, hanem "megteremtjük álmunkban".
    A ma élő átlag ember leginkább lefekszik és alszik. Azok, akik a test elhagyásának lehetőségéről már hallottak, és a tudatos álmodást is tanulmányozták, jobbára kínlódnak, mert nem tudják megvalósítani. Nem áll rendelkezésükre elegendő energia. E kettőből adódik az a sajnálatos tény, hogy legtöbbünk elvesztegeti élete egyharmadát. Ráadásul azt a harmadát, amely a leggyümölcsözőbb lehetőségekkel kecsegtet testi, érzelmi és szellemi jól-létünk szempontjából. Nem esik jól leírni, de ez 23 év, ha feltételezzük, hogy hetvenévesen szenderülünk jobblétre.

    Mivel már többször hivatkoztunk az energiára, illetve annak hiányára, tegyük tisztába ezt a kérdést is. Az energiának számtalan megnyilvánulási formája van. Ezek közül az ismertebbek a fizikai energia (hő, mozgás, fény, elektromos stb.), érzelmek energiája, elektromagnetikus-, gondolati-, és a teremtő energia. Einstein Úr óta tudjuk, hogy ezek valójában mind rezgések, beleértve az anyagot is, ami megint csak összesűrűsödött energia.

    Mindezek közül, ami minket a legjobban érdekel, az a teremtő energia. Az irodalomban illetik az "od", "chi", "prána", "elan vital", "orgone" nevekkel, - de még nagyon sok neve van. Ahány kultúrtörténet, annyi elnevezés.

    A teremtő energiához alapvetően kétféleképpen lehet hozzájutni. Az egyik lehetőség a tudatossá válás rögös útja, a másik az eszközös segítség. Ez utóbbinak nagy örömünkre ma már néhány eszköze ismert és elérhető. Ezt szolgálta valamikor a piramis, sok templom, kultikus építmény, Anton Mesmer "baguette" nevű szerkezete, Wilhelm Reich "orgone akkumulátora" és még számtalan egyéb szerkezet.

    Az energiáknak, mint a legtöbb jelenségnek a világegyetemben egymásra épülő rendje, hierarchiája van. Minél finomabb - éteribb - egy rezgés, annál magasabban van ebben az egymásra épülő rendben, és természetesen felülvezérli az alatta lévőt, helyettesítheti azt. A hierarchia alulról felfelé a következő: fizikai energiák, érzelmek energiája, elektromagnetikus energiák, gondolati energiák, teremtő energia. A fizikai energiák a test gyógyítását teszik lehetővé, de nem hatnak közvetlenül az érzelmekre és feljebb, csak közvetetten. Ez úgy értendő, hogy amint létrejött a testi javulás-gyógyulás, annak örülünk. Ez viszont indirekt, közvetett hatás, nem közvetlen. Az érzelmi állapotunk megváltozása viszont közvetlenül gyógyítja a testet, és hat az érzelmekre. Az elektromagnetikus energiákat gyógyításban felhasználó tudománya és módszere például a homeopátia. A homeopatikus gyógyítással értelemszerűen beavatkozhatunk az elektromagnetikus egyensúlyi állapotba, ezzel gyógyíthatóak az érzelmek is és a test, de nem hat a homeopátia közvetlenül a gondolati energiákra. A gondolati energiákat is sokféleképpen megközelíthetjük, de talán a legközismertebb példa a tanulás, az ismeretszerzés. Az ismeretszerzés egy bizonyos dologról lehetővé teszi, hogy másképpen is vélekedhessünk arról a bizonyos dologról. Nem mindegy, hogy csak valamit tudunk egy dologról vagy sokkal többet. A tudás nagy szabadságot biztosít és lehetővé teszi az összes alatta lévő energiák akaratlagos, tudatos befolyásolását.

    Tudatos használatával megnyílnak számunkra azok a lehetőségek, amelyekkel emberi életünk teljes skáláját elérhetjük, és kedvünkre befolyásolhatjuk. Gyógyulhatunk általa, érzelmi blokkjainkat oldhatjuk fel, rendezhetjük elektromagnetikus egyensúlyunkat és gondolati épülést is előidézhetünk. Ezt hívják tudatos álmodásnak, amely mint tudjuk testi-érzelmi és szellemi állapotunk befolyásolásának legősibb és egyben leghatékonyabb eszköze.
  • Fehér Puma
    #602
    Sziasztok. Az álmoknak nincs teremtőerejük, mert nem éljük át érzelmileg intenzíven a tudatunk pedig felkelés után nem veszi komolyan. VISZONT a TUDATOS ÁLMODÁSNAK már annál inkább. Gondoljunk csak bele: ha alfában vizualizálunk (elég gyengén, mert ebben a tudatállapotban csak ennyire vagyunk képesek) egy eseményt úgy ,hogy érzelmileg beleéljük magunkat, teremtünk. Erre épül az agykontroll. Noh akkor ha álmunkba az agyunk théta hullámokat bocsát ki (ami SOKKAL erősebb az alfánál teremtőereje szempontjából)és emelett SOKKAL intenzívebb a vizualizáció illetve a beleélés, az azt jelenti olyan hihetetlen teremtőerőt birtokolhatunk tudatos álmodás közbe. Aki tudja használni, annak az világ egy gyurma golyóvá változik amit istenként formázgathat.
    (arról az "aprócska" tényről nem is beszélve ,hogy nagyszerű dolog átélni leghőbb vágyaidat, egy olyan világban, mely ugyanolyan valóságos tud lenni mint a "valódi". )
    Nos tudatos álmodás így a legkönnyebb előidézni:
    -A nap során többször megkérdezed magadtól ,hogy : én most álmodom? Majd elkell képzelned ,hogy igen. Képzeld el ,hogy rájöttél, most álmodsz. Táplálnod kell magadban a tudatot. Így keletkezni fog benned egy érzés amit ez a tudat keltett. A végén annyit fogod érezni ,hogy álmodba is megfog jelenni. És ha ott megjelenik, és képes vagy értelmezni az érzést, abba a pillatba rájössz majd ,hogy csak álmodsz.
    -A második technika a tudatos álomba merülés. És annyiból áll ,hogy úgy jutsz el az álomig ,hogy nem veszted el a tudatod. Sokan ezt a technikát nem lefekvésnél használják, hanem felhúzzák a vekkert, és felkelnek majd így vissza...
  • sz4bolcs
    #601
    Miért, mit szeretnél gyógyítani, van valami gyógyításra szoruló betegséged?
    Szerintem először azt realizáld, amit a problémának tartasz.
    Meg aztán nem árt megvizsgálni, hogy a betegség, amire a gyógyszer való az valóban ott van-e ..kritikusnak kell lenni.
  • mikike
    #600
    miféle könyv?

    engem pont ez akasztott ki a Seth könyvében, hogy ÁLLANDÓAN teremtünk
    dobhatom a kukába az elméletemet a determinációról...
  • OPM
    #599
    Én épp azt olvastam nemrég egy könyvben, hogy az ember ha álmodik, azalatt nem teremt.
  • mikike
    #598
    Álomterápia

    Seth szerint az álmok ugyanolyan valóságot teremtenek, mint amit ébren formálunk magunknak. Sőt... ott még jobban dominál az érzelmi energia.
    És ezt az egészet gyógyító/terápiás célra is fel lehet használni, a negatív vagy káros energiákat kiálmodhatod magadból. Annyi a lényeg, hogy ne irányuljon konkrét személyre/célra. De így is gyógyítható betegség.

    Én ezt roppant hasznosnak tartanám, szerintem lehet annyira jó, mint a hipnoterápia, kár hogy én magam nem tudom megcsinálni. Hiába próbálom "szugerálni", hogy kellemeset és gyógyítót fogok álmodni, és reggelre derűsen ébredek, nem bírom meggyőzni magam.
  • sz4bolcs
    #597
    Akkor szerinted mi a különbség a kettő közt:
    A valóság álomszerű, vagy az álom valóságszerű?
  • OPM
    #596
    még szép! melyik álom nem tűnik annak? :)
  • Aquir
    #595
    grat :P :D
  • sz4bolcs
    #594
    van itt valaki, aki gyakorol álomjógát?
  • sz4bolcs
    #593
    És valóságosnak tűnt?
  • OPM
    #592
    -topicup!-

    Juhé, milyen jó kis éjszakám volt!

    Sajna a legtöbb dolgot elfelejtettem de a lényeg hogy egy álomban rájöttem hogy valami nem stimmel, rögtön repülni akartam, de pár mp után, ahogy az eddig is történt, felébredtem. Viszont most jön a fura az egészben, a felébredések után közvetlen újra vissza tudtam menni az álmokba és onnan folytatni kb ahol kiestem belőle Ezt legalább vagy 20-30x eljátszottam. Annyi mindent sikerült csinálnom, sok-sok emberrel beszéltem.

    MA ÉJJEL IS SZERETNÉK ILYET!!
  • Aquir
    #591
    ahogy leírtam, csak visszamentem a normál álomba :)
  • OPM
    #590
    aztán mikor felébredtél abból a tudatosból, mi történt? álmodtál simán tovább, mintha mise történt volna?
  • Aquir
    #589
    nem, mert az sima álom volt. a másik álomban meg tudatos szintre jöttem kicsit vissza, a testem is éreztem. aztán vissza :)