41382
ATI vs Nvidia

***** Tesztek 1 *****
Tesztek 2 *****
Tesztek 3 *****
Tesztek 4 *****
Tesztek 5 *****
Tesztek 6 *****
  • phredon
    #9406
    Köszi, amúgy most nézem gainward-hoz az van írva, hogy Goldens. EZ mit jelent?
  • [NST]Cifu
    #9405
    Szigorúan szvsz 128mbyte-os és Gainward.
  • phredon
    #9404
    #9368-ra vki?
  • Punker
    #9403
    ez jó ideje így van.
  • [NST]Cifu
    #9402
    Yepp, proci ilyen téren jelenleg hosszabb távú dolog, a VGA a legtöbb esetben a szűk keresztmetszet.
  • Sly06
    #9401
    detto..
  • Punker
    #9400
    nekem proci 2-2,5 évig, VGA max 1,5 évig szokott maradni.
  • [NST]Cifu
    #9399
    Egyfelől ez a PC-s mókuskerék. Másfelől azért cirka két év, amit ki lehet egy jó konfiggal húzni, ha az ember előrelátóan rendezkedik be, de persze a második évben már hozzá kell szoknia, hogy csak lebutítva játszhat az aktuális csúcsjátékkal. Ez eddig is így volt, és nem úgy néz ki, hogy nagy változások lennének e téren.
  • Natural
    #9398
    ok. de szerintem (vagyis remélhetőleg) az év végén jönnek mqajd olyan játékok amik tényleg szemgyönyörködtető grafikával rendelkeznek, és ténylegesen ki is használják a hardware-t (nem csak a vga-t). d9 vs d10 - én örűlnék a legjobban ha nem kellene 6-9-hónaponta konfigot váltani, de sajna nem így van (már el is passzoltam a tavalyit, addig míg ára van).
  • [NST]Cifu
    #9397
    Épp ellenkezőleg, én a FEAR-el kb. 10-15 percet játszottam, annyi elég is volt belőle, nem igazán fogott meg (jó poén a bullettime, de ha játszani akarok, akkor ne Matrix FPS-t kelljen már játszani...). Grafikailag jól néz ki, de azért annyira nem szép, mint ammenyire optimalizálatlan a motorja. Így pont azt mondom, hogy szerintem nem erre kéne alapozni azzal kapcsolatban, hogy mondjuk egy 6800GS-en hogy fog futni a CrySis. :)
  • Punker
    #9396
    bakker mindig azzal példálóztok milyen játék az? :)
  • [NST]Cifu
    #9395
    Mindössze arra akartam utalni, hogy talán nem a FEAR a tökéletes etalon az "előrejelzéshez". ;)
  • Natural
    #9394
    mi nem világos a #9385-ben?
  • [NST]Cifu
    #9393
    Ha jól tudom, sem az UT2k7-nek, sem a CrySis-nek, sem a Flight Simulator X-nek (én eddig ezt a három bejelentett Dx10-es játékot ismerem) nincs semmi köze a FEAR alkotógárdájához (Monolith). :)

    A driverfrissitések terén nincs abban semmi meglepő, hogy alapvetően az aktuális csúcskártyákra vonatkoznak, ez az ATi-nál is így van, a régebbi Radeon szériáknál fellépő esetleges bugokkal már nem nagyon foglalkoznak...
  • Natural
    #9392
    másból nem tudok mert egyenlőre csak ennek a játéknak a motorjáról derűlt ki hogy (nagy körvonalakban) milyen hardware igénye lesz. azért az elgondolkodtató hogy szinte egyszerre fog megjelenni az új nvidia kártyával. mellesleg ha megnézed az nvidia driverfrissítéseket már az újjak csak az sli-re és a 7xxx- szériára vonatkoznak.
  • [NST]Cifu
    #9391
    A FarCry anno a PS/VS 2.0 egyik nagy úttörője volt, mégis szépen ellébecolt egy GeForce 4 Ti videókarin is, játszható szinten, holott ugye annak nem sok köze volt a PS/VS 2.0-hoz. Ott van a Half-Life 2, amely még Gf2-esen is elfut, pedig szintén támogatta alapból a PS/VS 2.0-át, illetve mostmár a PS/VS 3.0-át is. Szóval nem a FEAR-ből kéne kiindulni...

    Amúgy nyugaton is a Gf6600GT és szintje jelenleg a legelterjedtebb gamer videokártya. :)
  • Natural
    #9390
    ezt nem is neked írtam, de ha most azonnal kell kártya az apron találsz dögivel (használd a válaszgombot)
  • Thanatos
    #9389
    állitsad már le magad pls...
    nem neked szólt az egész hsz te észlény...
  • [NST]Cifu
    #9388
    1.: A csupa nagy betüvel írás ordibálásnak minősül a netes szubkultúrában, és tirpákságnak minősül.
    2.: Ha esetleg a magas szellemi szinvonaladdal nem tünt volna fel, mi Naturallal teljesen másról vitázunk közben, aminek semmi köze hozzád vagy a kérdésedhez.

    Szóval grat a teljesítményedhez...
  • Natural
    #9387
    én egy szóval sem mondtam hogy a fear d10-es lenne, ezt arra értettem hogy kb olyan hatást érsz majd el pl: a crysys-szel d9-es kártyán mint a fear-rel 9600xt-én. a programozók se nem visszafelé nem lépnek, és nem kifejezetten magyaro-ra írnak játékokat, hanem álitalában a nagyvilágra. természetesen működni fognak a mostani satnya magyar konfigokon is, de a hardware gyártóknak sem mi vagyunk az elsődleges célpont.
  • [NST]Cifu
    #9385
    A FEAR Dx10-es játék volna? Miket meg nem lehet tudni. :)))

    Az a programozóktól függ, hogy is fog valójában futni a játék a gyengébb videókártyákon. Szóval egyelőre óvatos véleményeket meg lehet fogalmazni, de többet nem. ;)
  • Sam16
    #9384
    Azzal semmi gond menni MENT de beszart ezért akarok másikat venni érted! :)
  • Natural
    #9383
    bölcselkedni ott van a fear, az is elfut 9600xt-én na de hogyan?:)))
  • Natural
    #9382
    riva tnt2 32mb
  • [NST]Cifu
    #9381
    Egyfelől várjuk meg, amíg kijjönek, utána mondjunk bölcseket. :D

    Másfelől az, hogy támogatja a Dx10-et, még nem jelenti azt, hogy egyáltalán nem lehet majd játszani vele gyengébb kártyákkal, hiszen a kiadó is tisztában van vele, hogy ha csak a csúcskártyákkal lehet élvezhetően játszani vele, akkor megveszik a játékot pár ezer példányban, és slussz. Nyilván egy Gf6800GS-en is el fognak futni, csak mondjuk a shaderbeállításokat, textúraminőséget le kell kicsit venni.
  • Sam16
    #9380
    Esetleg még valami ötlet konkrétan ki miben bízik?
  • [NST]Cifu
    #9379
    Club3D, Sapphire vagy HIS (ez utóbbi viszont drágább).
  • Sam16
    #9378
    Értem
  • Natural
    #9377
    haverom ost akar váltani pci-e-re kerestünk neki asust, az első boltba ahova beestünk könyörögtek hogy ne vegyünk asust, mert már nem bírják a garos javítást (17db 6600gt várt a polcon garira), inkább msi-t vegyél (legalább is a boltos szerint)
  • Sam16
    #9376
    mert szar Innon 3D meg ilyen szarok nem kellenek mert azok eleve gyengébbek az ASUS aránylag erős összerakó
  • Natural
    #9375
    hát 2006 végén már jönnek az első drectx 10-re írt játékok, és azokon már se a 6800gs, se az sli nem segít
  • Sam16
    #9374
    AGP-s kéne de X800XL milyen gyártó?
  • [NST]Cifu
    #9373
    1.: AGP-s vagy PCI-Express kellene?
    2.: Jóó hosszan tartanak a videókártyák normális esetben (ebben a gépben, ami elött ülök, egy négy éves Radeon 8500LELE van), de jobb, ha elfogadod, hogy a 2006 végén várható húzósabb játékokban (mint az UT2k6) nem fognak hasítani még a középkategóriás kártyák sem (pl. Gf6800GT).

    PCI-Express esetén a választás a tied: GeForce 6800GS (~55e Ft), vagy Radeon X1600XT (~51e Ft)
    AGP esetén Radeon X800XL (~52e Ft) vagy GeForce 6600GT (~35e Ft)
  • Sam16
    #9372
    Szevasztok beszart a vidókarim mert megnyult karakterek a játékban lila a doboz meg stb de low grafon jó ugy néz ki teljesítmény csökkenés!
    Tud valaki 40-50 ezer értékben jó és sokáig tartó vidi kártyát
    Ati vagy Nvidia! lehetőleg 256-os
  • Ferencz István
    #9371
    Olvastam egy cikkben hogy a Gigabyte-nak lemegy az ára, de eddig nem úgy néz ki hogy lement volna mert bármilyen boltban néztem egyikben sem volt 71000FT, így valszeg Club3D lesz.
  • Narancs
    #9370
    Érdemes, tényleg elég jó
  • Ferencz István
    #9369
    Hy!
    Annyi lenne a kérdésem hogy 7800GT-ből érdemes-e Club3D-t venni? Mert néztem az árakat és ez a legolcsóbb márka a piacon. Néztem teszteket és elég jó, de azért megkérdezlek titeket is.
  • phredon
    #9368
    Geforce 6600GT-ből megéri 6ezerrel többért 256mbásat venni? Vhol írták hogy az lassabb mint a 128mb-os, viszont az újabb játékoknál (pl. F.E.A.R) már most 256mb-s az ajánlott videokari és én legalább egy évig nem szeretném lecserelélni. SZal melyiket vegyem, mennyit számít a ram?

    Márkából melyik jobb gigabyte vagy gainward?
  • Csapi007 #9367
    Hello
    Más valaki mondana valamit az X550-esről???
  • Attila 007
    #9366
    Szerintem nézd meg, hogy nem e mozdult e el a kártya a helyéről, nekem akkor csinált ilyet, nyomkodd bele rendesen a helyére, ha meg nem akkor lehet monitor, lehet kábel, lehet vga hiba, sajnos sok a lehetőség.