Milyen videokártya?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#39487
Igy van. "selejtesen" , hamis specifikaciokkal adtak ki.

Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce

#39486
Azt hallottam, hogy a gtx 970-nek meg szar a memóriája és ha túlmegy 3.5GB-on akkor belassul(hat) a játék o.O Valaki fel tudna világosítani ebben? Mert ezt a vga-t néztem ki de ezeket hallván eléggé elbizonytalanodtam.

MSI Z370 Tomahawk, i7 8700k @ 4.70GHz, Corsair Vengeance 16GB 3200MHz CL16, Asus TUF RTX 3080 OC, Samsung 970 EVO 500GB, FSP Hyper S 700W, Noctua NH-D15, Acer Predator XB271HUA

#39485
Nehogy vegyel gtx 960 kartyat..pofatlanul tularazott meg egy sapka szar is melle

Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce

Dante73
#39484
Személy szerint a gtx 960-ast ajánlom, vagy azt, hogy várj néhány hónapot az amd 3xx-es szériájára. 200 akkor elég, (neccesen) ha nem kell monitor, bill, egér, és akkor is kompromisszumokkal. én is hasonló cipőben járok. Én 210 körül állok majd meg, erős kompromisszumokkal.
Alaplap; GIGABYTE GA-B85-HD3
CPU; INTEL Core i5-4460 3.20GHz 1150 BOX
Memória; CRUCIAL 8GB Ballistix Sport DDR3 1600MHz CL9 KIT
Merevlemez; TOSHIBA Desktop 1TB 7200rpm 32MB SATA3 DT01ACA100
Optikai; SAMSUNG SH-224DB/BEBE fekete OEM
Ház; ZALMAN R1 fekete
Táp; CHIEFTEC GPS-550AB 550W

Ez így 138 ropi, (iponon, pcx-en egyaránt) és 62-be belefér egy Gtx 960-as. Én valami ilyenben gondolkozom manapság. Sztem, ez a max, ami ebbe az összegbe belefér.

http://www.freetvmaci.info/

#39483
Ha mindent cserélni kell, akkor 200 ezer nem elég erre a célra.

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

#39482
Kb 6 éves gépem van, így sajnos nem tudok semmit átmenteni az újba.
Utoljára szerkesztette: Malynel, 2015.05.25. 10:24:35
Szabi
#39481
minél drágábbat 😄

a kérdés hogy most mid van ami még használható, vagy mindent kell venni ? 😊

"Nulla tenaci invia est via"

#39480
Sziasztok! GTA V-höz milyen videokártyát ajánlanátok? A cél, hogy 1080p-ben simán elmenjen legalább very high-on. (új gépet tervezek venni, amire a keretem 200k)
#39479
Mondjuk ennek az árából bőven kijönne egy R9+500-as táp és még maradna is😊
Kell egyébként a 290X vagy elég a 290?Ha AMD mellett döntenék..
broman191
#39478
Elvileg alsó határnak meg kell felelnie, egy ref. GTX 970-hez főleg, bár bizonyos nem ref. verzióknál magasabb lehet a fogyasztás...próba cseresznye, de ha elég is, a tuninggal óvatosan bánnék...mindenesetre egy felsőkategóriás vga mellé járna egy rendes minimum 500W-os táp! 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39477
Ezt néztem ki:
-ZOTAC GTX970 4GB GDDR5 AMP! EXTREME CORE (ZT-90107-10P)
Itt is kelleni fog esetleg az 500W PSU?A jelenlegi ide sem elég?
broman191
#39476
Desktopon igen, de ha elkezd tekerni minden pl. korszerűbb játékos terhelés alatt, akkor hamar kevés lesz a 400W(már csak a CPU és GPU maximális fogyasztását nézve is jócskán meghaladja a képességeit, 80%-os hatásfokkal számolva)...minimum egy 80+ bronze 500W példány lenne az optimális!

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

Solten
#39475
GTX 960-at felesleges levaltanod, tokeletes full HD-ra. A CPU-d meg minden VGA-hoz eleg.

#39473: hatareset, egy 500-as tap nem art neki.
Utoljára szerkesztette: Solten, 2015.05.24. 11:01:52

Saor Alba

#39474
Biztos hogy nem, még a hexa 500-ban sem vagyok biztos. 290-nek nem árt mondjuk egy raider 550.

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

#39473
400W-os Hexa+ még elbírna egy R9 290-et?
#39472
inkább egy gt 720 1gb ddr5 mellett döntöttem , igaz 5ezerrel drágább , de jobb vétel , 48 vs 192 sp , ddr3 vs ddr5 , 10GB/s vs 30gb/s

ASrock P4I45GV / 2x512MB DDR @ 333MHz / MSI NX Geforce 6600GT 128MB GDDR3 OC / Intel Pentium 4 Prescott @ 3.5GHz / Maxtor 40GB HDD / Mercury 450W / LG 560N / Windows XP SP3

#39471
üdv. úgy döntöttem maradok a gt 610 1gb ddr3-nál , alapból 2x kis tuninggal 3x erősebb lesz mint a hd 4350, így már lesz egy számomra elfogadható konfig 😊

kérdésem annyi lenne hogy az említett kártya megéri e a 11500 Ft-t ?

ASrock P4I45GV / 2x512MB DDR @ 333MHz / MSI NX Geforce 6600GT 128MB GDDR3 OC / Intel Pentium 4 Prescott @ 3.5GHz / Maxtor 40GB HDD / Mercury 450W / LG 560N / Windows XP SP3

arty
#39470
100k körül 970 és 290 van és nagy előrelépés lenne és fullhdban nagyrészt ki is tudná hajtani a cpud

Forza.

#39469
Melyik VGA lenne az amit ki tud még hajtani a processzorom(aláírás)?100ezer ft körül.Vagy egy GTX960 után nem lenne akkora előrelépés?
MrDevil
#39468
Van egy eladó Asus Geforce GTX 760 DC2OC 2gb dobozzal garanciával (2016.09.20) irányár : 45000Ft

#39467
rendben köszi 😊
broman191
#39466
Veszthetett a hatásfokából valamelyest, de még mindig bírnia kell... 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39465
hát oké, bár elég régi a táp, 6-7-8 éves. Enermax Liberty 500W.

szóval nemtom mennyire csuhajja a cucc 😄
broman191
#39464
Hatásfokot, de az Enermax általában nem árul bóvlit tehát minimum 80 plusznak kell lennie... 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39463
Nos akkor szuper, bár a 80+ bronze nemtom mit jelent, de egy 500as enermax porog itt hátul.😊
broman191
#39462
Létezik átalakító, teljesen életképes dolog, nem lenne semmivel sem rosszabb mint egy tápon lévő gyári...ha az 500W 80+ bronze adott akkor felesleges cserélni csupán a csatik miatt... 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39461
úristen ez óriási, be se fér a házba 😄DDDD hasonló nincs "kevesebb" ventivel? 😊

egyébként ennek a kártyának a tápellátása mit igényel? 1x6, 2x6? esetleg több pines cucc? mert a tápom max csak a 2x6-ot csulázza.

jajj most nézem, hogy elvileg egy teszt alapján ennek 6+8 pines táp kell :\ új tápot meg nem igazán vennék, ha nincs más megoldás 😞

köszi btw 😊
Utoljára szerkesztette: Bucsek, 2015.05.18. 19:43:44
broman191
#39460

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39459
Étem köszi, és ha esetleg áttérnék a "sötét oldalra"? 😄 szóval a atira, vagy most amd, már nem tudom mi a neve, szóval a körül valamilyen fajta jóféle kártyát tudtok ajánlani? 😊
broman191
#39458
A 3 GB VRAM használat a GTA V-nél még bőven nem a 'szénnémaxolt' szint, nálam pont a játék által jelzett VRAM határon van FXAA mellett, így például 4x-es MSAA-val már kevés lenne...igaz hogy a 'mezei' beállítások mellett az advanced graphics dolgok is fel vannak cibálva, azok is szeretik a textúramemót... 😊

@#39455: Nem hinném hogy egyhamar elszáll a VRAM madár, a 4 GB még optimális lesz hosszú ideig 1080p-ben, csúcskarik ide vagy oda... Majd pár játékban esetleg lesz ilyen-olyan alig láthatóan különböző 'utra' grafikus szint azokra szabva, azt paff a bűvös sárkány és megy az élet boldogan tovább 3/4 GB-tal is, minimális kompromisszumokkal... Azt is érdemes megjegyezni, hogy az új API-kkal ott lesz a Tiled Resources és a jelenleg adott VRAM mennyiségeket jócskán optimálisabban tudják majd kihasználni, így ugyanannyiból is lehet szebbet főzni... Ha őszre meg is érkeznek a brutál VRAM-os karik, vajon mikorra lesznek azok kihasználva érdemben... 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.05.18. 17:08:40

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

broman191
#39457
Az a gond, hogy lényegében a 80e Ft-os videokari nVidia oldalon jelenleg élhető ár-érték arány tekintetében nem létezik... Adottak 60-65e Ft környékén a GTX 960 2 GB-os (lol) változatai, valamint 100e Ft körül a GTX 970-ből például a WindForce 3-as Giga...érkezhetne már lassacskán a 'GTX 960 Ti', mert ez a helyzet elég hosszú ideje ilyen nevetséges... 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39456
Amiket már főként a 4k-ra lőnek be.:-)
Amíg ez a konzolgen az alap addig nem lesz gond,most is csak kirívó eseteknél megy fel 3gb környékére a vram 1080p-ben,pl gta szénnémaxolva.
arty
#39455
abban a pillanatban, ahogy a vram használat elszáll, gond lesz a 4gb fullhdban is ... őszre 6-8 gigásak lesznek a csucskártyák, szal el fog az szállni 😞

Forza.

#39454
Amilyen ez a konzolgen,és lévén az a főplatform, semennyire hacsak nem 4k-ban tolja.
#39453
1024x768 a cél 50-60 FPS mellett, persze akkor ha a processzor nem korlátoz

ASrock P4I45GV / 2x512MB DDR @ 333MHz / MSI NX Geforce 6600GT 128MB GDDR3 OC / Intel Pentium 4 Prescott @ 3.5GHz / Maxtor 40GB HDD / Mercury 450W / LG 560N / Windows XP SP3

#39452
üdv. az aláírásomban szereplő konfigba mennyire illik egy geforce gt 720 1gb gddr5 ?

ASrock P4I45GV / 2x512MB DDR @ 333MHz / MSI NX Geforce 6600GT 128MB GDDR3 OC / Intel Pentium 4 Prescott @ 3.5GHz / Maxtor 40GB HDD / Mercury 450W / LG 560N / Windows XP SP3

#39451
Nem lesz gond a 970 -el, simán full hd -ben fut rajta minden - GTA 5, Far Cry 3-4, összes Crysis, öÖsszes Assassin's Creed, tapasztalatból mondom, használtam itthoni környezetben.
És ha jók az információim - és akkoriban elolvastam a kapcsolódó fórumokat - ez a "3.5 vs 4 GB probléma" csak a 4K felbontásnál probléma a 970 -nél.

"Egyszer rájöttem mire gondol egy nő, aztán meggondolta magát...."

arty
#39450
970, de hogy mennyire lesz gond a 4gb bug később, azt senki nem tudja....

(a 960 - ahogy írták is - egy tulárazott hulladék)

Forza.

#39449
Hali. Lassan elfog jönni számomra a vga csere. Nekem is egy gtx 460 1gb-os karim van, és azt szeretném lecserélni egy 4 gigásra. Eddig a gtx 970 és a 960 jött a képbe (nem szeretnék amd-t). A 960-asat 73ért tudnám megvenni, a 970eset 100ért. De egy kicsit gondban vagyok mert hallottam, hogy a gtx 970-nek nem teljesen lehet kihasználni a 4 gb vramját, hanem csak 3.5-öt és ha azon túlmegy akkor brutálisan belassul o.O A 960-asat meg szidják, hogy 4 gb vram mellé csak 128 bit-es sín van. Ennyire sokat számítana ez 1080p-ben? Ha 256-os lenne neki akkor 10-20 fps növekedést érhetnék el? (gondolom hülye példa)

Szóval a kettő közül melyiket érdemes megvennem ha hosszú távra akarok tervezni, de ne is legyen totál f&s a hibái miatt?
Utoljára szerkesztette: Mike333, 2015.05.17. 15:30:58

MSI Z370 Tomahawk, i7 8700k @ 4.70GHz, Corsair Vengeance 16GB 3200MHz CL16, Asus TUF RTX 3080 OC, Samsung 970 EVO 500GB, FSP Hyper S 700W, Noctua NH-D15, Acer Predator XB271HUA

#39448
Értem 😞

Igazából a használt cuccok nemigazán vonzzanak, tudtok akkor esetleg 80ezerig ajánlaniegy jó kis karit, gta v, witcher, dragon age i a cél, hogy aránylag jól fusson 😊
#39447
Abszolút túlárazott.
#39446
Köszi 😊 szóval nem igazan ajanlott? Mondjuk a witcher kupon miatt is néztem 😊
broman191
#39445
Ahogy elnézem 80e Ft környékén vesztegetik az ilyesmit, irreálisan túlarázott termék a teljesítményét tekintve, szvsz egy használt, több év garis GTX 970-nel sokkal jobban járnál alig 10e Ft-tal többért, ami ilyen magasságban szvsz elhanyagolható... 😉 Az 1x6-os PCI-E tápcsati kisebb fogyasztást jelez, a korszerűbb gyártástechnológia és architektúra eredményeképpen. A régi karid még nagyobb csíkszélességgel készült, többet fogyaszt és a mostani karikhoz képest lényegesen kisebb a teljesítménye! Egyébként nem vagyok a GTX 960 ellen, csak adhatnák ~60e Ft-ért 4 GB-os változatban referenciaként és nem szólnék semmit (jövőre átcímkézve talán, vagy legalább 3 GB-tal)...vagyis memósávszél khömm de FullHD-ban még feledném is... 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39444
Sziasztok ezt a kártyát néztem ki: ASUS GeForce STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5 4GB

A mostani egy gtx 460 1gb. Annyit szeretnék kérdezni, hogy a régi kártyam 2x6pines tapot kap, ennek viszont úgy látom elég az 1x6, ez jelent vmit? Egyébként jó a kártya szerintetek?
i5 ös proci 4670 3.2ghz, 2x4gb 1600as memória mellé lenne és egy 500wos táp van. Csak fullHDra kell a cucc, 4k meg az ilyen okosságok nekem felejtős. Szóval szerintetek? 😊

Alternatíva is érdekelne viszont csak nvidia :/

Köszi 😊
#39443
inkább fosós vagyok,nem tuningoltam eddig semmit..persze olvastam már,hogyan kell,de gyakorlat híján majdnemhogy kínai..meg akkor nem ártana egy procihűtő csere sem valami normálisabbra 😊
#39442
Húzható az is mint a barom,csak általában ha valaki alapórajelet ír a proci mellé nem húzza vagy nem tudja hogy kell.
arty
#39441
hát, a tuningba esetleg beleszólhat ... az biztos, hogy +1ghz-el többet nyernél, mint a rammal 😊

Forza.

#39440
Beteszed, nyomsz rá egy teljes ram tesztet (pl valami linux telepítő lemezről) és pár óra múlva kiderül. 😉

#39439
ugyan még van tartalékban 2*2g ram,csak az a baj,hogy más tipus,azt meg nem szeretik,ha jól tudom,hogy 1 pár ilyen,1 pár olyan,még ha az órajelük egyezik is..bár próba cseresznye 😊...játék alatt amúgy is lekapcsolok minden mást 😊
broman191
#39438
Lehetett, steppingtől és hardveres környezettől függően akár 4 GHz környékére is, +1 GHz nem ártana neki, legalábbis a minimum FPS értékek szempontjából, bár az átlag az alap órajellel sem lehetne horror úgy általában (21 CPU tesztje Win8 alatt @ PH! - lassan csinálhatnának egyet újabb játékokkal is :])...én egy 280/280X-et melléhajítanék nyugodtan tuning nélkül is, tuninggal főleg. Talán még R9 290-et/GTX 970-et is... Már ha a 'legeyecandybb' grafikus beállítás a cél @ vsync (60 Hz) és nem valami 100+ FPS-es multizás...szóval a határérték többnyire inkább a pénztárca lehet... ;D

ui.: Csak a 6 GB RAM mellé még elkélne +2, vagy legalábbis a memóéhesebb játékoknál érdemes lehet a szükségtelen háttérfolyamatokat kigyomlálni...
Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.05.16. 17:38:39

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64