Milyen videokártya?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#39537
Hát nem semmi ez a R9 280.Mondjuk úgy,hogy abszolút nem hiányzik a Gtx 960:-)
#39536
elvileg ebben a honapban adjak oket ki

Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce

#39535
Most találtam ha minden igaz akkor holnap délelőtt (nálunk reggel) lesz sajtó konferenciája az AMD-nek a Computexen. Remélhetőleg ott kiderül valami ,de szerintem GTX-et veszek mert mivel ha be is jelentenek új kártyákat gondolom azok még akkor sem mostanában lesznek vásárolhatóak.

arty
#39534
elvben 1-2 nap és talán(!) kiderül valami (akár tesztek is)

ha nem most, akkor juni közepe

Forza.

#39533
Köszi!
#39532
ha dual bios van akkor azzal kapcsolgatod oket.

Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce

#39531
Sapphire kártyámon(R9 280 OC) van egy kapcsoló felül.
Annak mi a funkciója?Gyárilag kikapcsolt állapotban van
#39530
Van valami időpont hogy mikorra érkeznek kb az új AMD kártyák ? Mert elvileg ez az R9 380x 115 körülbe fog kerülni: Pcforum és jobb lesz a GTX 970nél bizonyos adatokban GPUBOSS Most aztán tényleg nem tudom hogy 970-et vegyek e ( R9 290x-et nem mert akk már várok) de várjak e vajon 😄 ,mármint hogy érdemes e...

arty
#39529
a nyomtatód drivere bekavar az egérnek? 😉

nem, semmi ilyesmitől nem kell tartanod!

Forza.

#39528
És a két driver nem zavarja össze egymást ? A proci miatt a catalyst a VGA miatt az Nvidia driver?

arty
#39527
catalystből csak a chipsethez való kell, nem a grafikus drivert is támogató - utóbbit szedd le, mielőtt kicseréled a két kártyát

tehát ez - vagy ilyen 😊

hogy a 970 mennyit ér hosszabb távon, az majd hosszabb távon dől el 😄

Forza.

#39526
vegyed a 290x et

Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce

#39525
Én is nagyjából erre jutottam 😊 Viszont az nem gond hogy a procim AMD ? Meg akkor egyszerre lenne fent a catalyst a proci miatt meg az nvidia driver is ?

#39524
Annyira nem fog emelkedni a gépigény addigra, főleg ha beválik a dx12. De amúgy sem.

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

#39523
A 970 valóban jobb egy fokkal, ráadásul kevésbé melegszik, kevesebbet eszik. Full hd-ban a 3,5 gb miatt nem kell aggódnod, 4k monitorokon jelent csak gondot, de oda már amúgy sem árt egy 980 minimum. De ha gondolod várhatsz az amd 3xx szériára, de szerintem sok meglepetést nem fognak okozni. Én a 970-et venném full hd-ra egy darabig elég lesz.

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

#39522
Sziasztok , videó kártyát vennék olyan 100e körül ,AMD Fx8350 mellé, és nem tudok dönteni ,R9 290x vagy GTX 970... ? Csomóan az Nvidiát dicsőítik de az fx procimmal is jóba lenne egy nvidia kártya, meg látom ezt a 3,5 gb-os problémát is...? ( processzort nem akarok cserélni ) Full HD-ban játszom

#39521
NEm a gyarto szabta el, hanem az Nvidia..ez gyarto fuggetlen hiba, mindnel ugy szar ahogy a masiknal.

Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce

Dante73
#39520
Az pedig, elég ciki.... Gondolom, a kövi szériánál javítják, aztán lehet imádkozni, hogy behaljon a kártya, és cseréljék. Tudnak a gyártók furcsákat lépni.

http://www.freetvmaci.info/

arty
#39519
hardveresern szabták el, javítás nincs, visszaviheted ha szerencsésebb országban élsz (itthon nemtudom)

g18xm8: 4k-ban most, jövőre már lehet fullhdban is....

Forza.

Dante73
#39518
Mondjuk, ehhez nem igazán értek, de szerintem, valami szoftveres hiba lehet a 3,5Gb-os hiba, azt pedig, gondolom javítani fogják, akár driverből, akár a kártya biosából. (Hacsak nem lecserélhetetlen a bios...) Azt azért nem hinném, hogy fizikailag szabtak el valamit. Mert, ha úgy lenne, akkor meg garanciában javítaniuk kellene. Hozzáteszem, nV-től láttunk furcsa dolgokat, így csak a józan paraszti ész mondatja velem a dolgot.

http://www.freetvmaci.info/

#39517
970 miért nem jó? Ha nem 4k monitoron játszol, gondolom nem, akkor nem számít, hogy 3,5 gb a vram valójában. Mert amúgy nagyon jó vga.

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

arty
#39516
vagy veszel 980at vagy valahol megkötöd azt a bizonyos kompromisszumot 😊

Forza.

#39515
A tesztek alapján gyengébb mint az nvidiás megfelelője, + ott van a shawodplay amivel fps drop nélkül lehet videót felvenni. Nálam ezek alap szempontok. Azt meg sem említem, hogy a catalystban alig lehet néhány 3d-s opciót állítgatni.

MSI Z370 Tomahawk, i7 8700k @ 4.70GHz, Corsair Vengeance 16GB 3200MHz CL16, Asus TUF RTX 3080 OC, Samsung 970 EVO 500GB, FSP Hyper S 700W, Noctua NH-D15, Acer Predator XB271HUA

#39514
mi baj az amdvel? vga fronton semmi kivetni valo nincs vele..
Utoljára szerkesztette: alyr2, 2015.05.26. 23:23:07

Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce

#39513
veszel olcsóbbat és/vagy vársz 😊
#39512
De ha nincs más 4 gbos vga csak a 960 de az meg túl van árazva és 128 bites, a 980 meg 170k akkor mit vegyek? amd ki van zárva.

MSI Z370 Tomahawk, i7 8700k @ 4.70GHz, Corsair Vengeance 16GB 3200MHz CL16, Asus TUF RTX 3080 OC, Samsung 970 EVO 500GB, FSP Hyper S 700W, Noctua NH-D15, Acer Predator XB271HUA

#39511
akadni kezd, tobbnyire. van rola video yutubon keress ra.. en nem adnekpent egy gtx 970 ert sem

Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce

#39510
Oké, de ha átlépi a 3.5 Gbot akkor tényleg belassulhatnak a játékok vagy ez hülyeség? Pl a gta 5 simán igényelhet 4 gbot fullon.

MSI Z370 Tomahawk, i7 8700k @ 4.70GHz, Corsair Vengeance 16GB 3200MHz CL16, Asus TUF RTX 3080 OC, Samsung 970 EVO 500GB, FSP Hyper S 700W, Noctua NH-D15, Acer Predator XB271HUA

#39509
ha így lesz annak én örülök, gondolom az árának nem fogok annyira 😄
#39508
a 285 nem lesz atcimkezve, mert a mostani 285 csak egy dem/ teszt kartya..ennek a teljes erteku valtozata lesz kiadva..

Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce

#39507
ami így a középkategóriában érdekes lesz az új szériában az a mostani r9 285 átcimkézett/reméljük talán kicsit faragott (akár 4GB-os) Tonga pro gpu-s dolog, akármi is lesz a száma majd
bár nyilván nem fog "jó áron" nyitni 😊
Utoljára szerkesztette: twi452, 2015.05.26. 20:15:06
Dante73
#39506
2-3-4 éve hol volt a dx12? Még max ötlet szinten, de AMD már előre tudta, mik a követelmények.

http://www.freetvmaci.info/

Dante73
#39505
Szerintem, ezt ugyanúgy két három év múlva tudjuk meg, mint ahogy kiderült, hogy lett -e Halo4, vagy épp tandíj, csakhogy két régebbi vitánkat is felelevenítsem. Arról meg ne beszéljünk már, hogy egy matricát nem ragasztanak a dobozra.... Emlékszem arra az időre, mikor hatalmas XP, majd Vista, aztán Win7, meg 8 matricákat ragasztottak a dobozokra, már a kiskerekben.... Alig hiszem, hogy egy dx12 feliratú matrica meghaladja a költségkeretet.
Maradjunk abban, hogy "fel van készítve"....

http://www.freetvmaci.info/

#39504
1, mert eros korlatokkal kuzdesz..
2 ,mert 2-3 esetleg 4 eves kartyak dobozara nem irtak fel anno elore..

Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce

Panzeradler
#39503
Mert win 10-ben van(lesz?) a dx12. Dobozt meg nem fognak neked nyomtatni ezért.

AMD oldala.

"Q: What AMD Radeon™ GPUs or AMD APUs will be compatible with DirectX® 12?

A: When paired with a DirectX® 12-ready graphics driver, the following GPUs will be compatible with DirectX® 12: AMD Radeon™ HD 7000 series, HD 7000M series, HD 8000 series, HD 8000M series, R9 series and R7 series. AMD A-series APUs based on the Graphics Core Next architecture will also be compatible with DirectX® 12 when paired with a DirectX® 12-ready graphics driver."
arty
#39502
1.) mert a gpu-z 7.3 mocsokrégi és még nem is létezett dx12 akkor?
2.) mert win7 alatt nem lesz?


Utoljára szerkesztette: arty, 2015.05.26. 19:18:55

Forza.

Dante73
#39501
Minden bizonnyal igazad van. Csak azt nem értem akkor, hogy a dobozokon, és mondjuk ezen a képen;

Miért nem dx 12 látható?
Utoljára szerkesztette: Dante73, 2015.05.26. 19:06:39

http://www.freetvmaci.info/

arty
#39500
továbbra sem értem, honnan jönnek a hallucinációid, miszerint az nv az tuti dx12, az amd meg csak 11.2 .... kb 10 éve mindig le van maradva ilyen szempontból a vidia, majd pont most lesz előrébb (hát nem, nagyon nem....)

(a 3xx radeonok "fele" meg sima átnevezésnek várható.....)

Forza.

#39499
Végülis csak kismilio helyen irtak le hogy 7700 szeriatol minden amd kartya kompatibilis a dx12vel..de sebaj lenyeg hogy irtal a forumba😊

Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce

Dante73
#39498
Jujj. Nézd meg akár melyik specifikációt. dx verzió dx11.2, (API; dx12) A korai tesztek, meg tudjuk, mennyit érnek.
Magyarán, aki hosszabb távra tervez, és AMD-t akar, várja meg a 3xx szériát. Vagy marad az nV.

http://www.freetvmaci.info/

arty
#39497
ennyi baromságot egy hsz-ben összehordani, te jó ég .... mi az, hogy nincs bennük a dx12 ?!

a 2xx radeonok a legmagasabb dx12 elvárást is teljesitik, egyelőre messze jobbnak tünnek dx12 alá (korai tesztek), mint a mostani geforcek, a 3gb szintén érv a 960 ellenében, ahogyan a jobb ramsávszél is

mondjuk én is várnék egy hónapot......
Utoljára szerkesztette: arty, 2015.05.26. 17:51:43

Forza.

Dante73
#39496
Ez a strix szerintem is a legnagyobb parasztvakítás a világon. +20 ropi, és megkapod ugyan azt, rajta egy gamer matricával.... Aki megveszi, annak őszinte gratulációm.

http://www.freetvmaci.info/

Dante73
#39495
Ez attól függ.... Ma, szerintem nem szabad AMD-t venni. Még nincsen bennük a dx12, ami 1-2 év múlva alap lessz. (és állítólag, nem is fognak visszafelé optimalizálni, annyira más a 12, hogy gyakorlatilag újra kellene írni az egész kódot, hogy menjen 11, 10 alatt) A 128 bittől én is tartok kicsit, de az okosok szerint, az nem lesz gáz. Aztán ez vagy bejön, vagy szívhatjuk a fogunk. A 2Gb annál inkább, de az már a legkevesebb. Kicsit vissza lehet venni a grafikából, hiszen eleve nem csúcskártyát veszel.... Ezért is mondom, hogy TALÁN, ha a 3xx széria kint lessz, picivel jobbat erősebbet tudunk venni, vagy ezeknek esik pár ezrest az ára. Szerintem, én még átrágom kicsit, aztán megrendelem, vagy a héten, vagy a jövő héten, a Giga 960-asát. (EVGA kissé erősebb, jobb, de annak most nagyot ment felfelé az ára, 74 ropi, azért meg már 4gb-osat is kapni)

http://www.freetvmaci.info/

#39494
Igazából nincs semmi érdemi különbség, a strix-re azt mondják, hogy gamer kártya, de ez inkább egy marketing fogás, hogy milyen jól hangzik a strix, biztosan sokan fogják venni. Szerintem inkább palit, vagy gigabyte 970-est nézz, olcsóbbak és jobban túl vannak hajtva gyárilag.

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

#39493
A 970 3.5 gb vramja csak 4k monitoron jelentene nehézséget. Csak akkor vedd figyelembe, ha ilyen monitoron akarsz játszani. Full hd-n semmit nem jelent.

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

#39492
Egy gtx 960-on nem fog fullon menni a gta V, neki pedig az a cél. Amúgy Alyr2-nek igaza van abban, hogy túlárazott, 60 ezer környékén nem éri meg, annyiért kapni 280-at, ami nagyobb vrammal bír. A teljesítménye az játékfüggő inkább. Viszont a 3 gb vram miatt 60 környékén a 280 a nyerő. De szarnak azért nem szar a 960, inkább csak a memóriát ba*ták el. Olyan 50 max. 55 ezer környékén tudnám elképzelni a 960-at, annál többet nem ér szerintem.

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

#39491
én is kártyavásárlás előtt állok ebben a 60-70es sávban 😊
Egy kicsit még tudok várni.. ha mégsem lesz semmi említésre méltó a 300as szériában akkor is talán picit lenyomják a mostaniak árait.. nagyon talán 😊
#39490
Monitor, bill.. minden megvan, csak gép kell. Pár hónap.. ajaj én már most játszanék😊 Vagy megéri várni, jobbak a radeonos kártyák?
Ahogy néztem ezek férnének bele a keretbe: GTX 960, r9 280, msi r9 280 gaming 3gb. A radeonos vga-nak nagyobb a memória sávszélessége. Az sokat számít? Bocsi, nem értek hozzá.
MarkBlade
#39489
Sziasztok! ASUS GeForce GTX970-DC2OC-4GD5-BLACK 4GB, vagy ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5 GTX970 4GB GDDR5 OC PCIE mi a külömbség a kettő között, illetve ebben az árban jó lenne ez? FX-8120 procim van és M5A99x evo R2.0 alaplap.
#39488
a konkurenciához képest nincs az túlárazva , ugyanannyi az ára és a teljesítménye is mint a 280/285 párosnak