Milyen videokártya?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

arty
#39437
sajna már nem rémlik, de ezeket az i7eket még lehetett K tag nélkül is tuningolni, nem?
3.5ghz környékén már nem lenne annyira cpu limitje komolyabb kártyával se (általában/talán)

Forza.

#39436
Highend felejtő, procid visszafogná,7950,7970, 270x,280x, 760, 770 esetleg 960,de én annyit újonnan tuti nem adnék ki egy 2 gigás kártyáért,inkább használtan az elöbbiek garival,megbízható embertől.
arty
#39435
2db titán X

pontosabban, ha majd írsz árat 😄

Forza.

#39434
Mennyit szántál rá?

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

#39433
i7-920 (2,6g)
6g mem dd3
550w chieftec táp

ehhez kérek szépen zöld és piros oldalról is tipusokat,ami erős,de nem túlzóan és nem fogja vissza egyik a másikat..ne legyen túl sok egy ilyen környezetbe...az ár most legyen mindegy a realitás talaján,úgyis csak határértéket keresek
(4890 a mostani,tehát ennél minden csak jobb lesz) 😊
Utoljára szerkesztette: xido, 2015.05.16. 01:14:00
#39432
Garis 280x ph-ról, mrgbíztató tagtól. 50-60k.
3gb,erősebb kártya.
arty
#39431
szerintem 960al nem a dx12től kell félni, sem a 128bittől... a gond a 2gb rammal lesz szvsz - erőben hiába bírná a kártya, ha a ramból kifutsz hamar 😞

de elnézve az árlistákat, nem nagyon tudnék ajánlani semmi alternativát... a 285 lehetne jo ellenfele, de az is csak 2 gigás 😞(

Forza.

Dante73
#39430
Valahol olvastam, hogy a dx12 visszafelé nem lesz kompatibilis, és a gyártók nem is fognak visszafelé olpimalizálni, mert túl nagy meló lenne. Ergó, ha 1-2 éven túl gondolkodsz, akkor dx12 alap. Viszont, a 128 bittől én is félek, pláne, hogy most a konzolok az API gyorsítását tartották szem előtt... Magyarán, a gyors kommunikációval pótolják az erős vasat. Ez meg pont abból vesz vissza... Nem is értem, kinek lehetett ez az eszement ötlete!

http://www.freetvmaci.info/

arty
#39429
ez olyan átlátszó!!! 😄

(vicceltem)

Forza.

#39428
960 helyett viszont inkább radeont vennék azért a pénzért.😊
Dante73
#39427
Akkor, remélem, a 960-al nem nyúlok majd mellé... (nagyobbra nincs pénz, és dx12 alap ma már, legalábbis, hosszabb távon.

http://www.freetvmaci.info/

#39426
Semmi. Van pár előzetes ostoba Api teszt amiben gyér driverrel gyengén muzsikál az nvidia,de még semmilyen játékra vonatkozó valós adat nincs rendes driverekkel.
Persze ha majd feljavul az nvidia amögött megint pénzeszsák lesz odaképzelve....
Dante73
#39425
El tudod mondani, mi a gond a vidiás dx12-vel? (kicsit sem kötekvés, tényleg nem tudom, és videókari vásárlás elött vagyok)

http://www.freetvmaci.info/

arty
#39424
a pénzecske seninek nem jön rosszul, pláne hogy igen nagy piaci szegmens az ő kártyájukkal játszik nap mint nap 😊 ekkora vevőkört nem lehet levegőnek nézni(e a kiadónak/fejlesztőnek) és a pofájába tolni: ez van, a kártyád szar és kész... mer előbb vesz valaki másik játékot, mint másik vgat 😊

ha a 970emen egy játék 5 fps-el menne, akkor szerintem igen mérges lennék a játék fejlesztőjére... pedig lehet, hogy a dx12 alatt az adott kártya adott programot tényleg ilyen rosszul lesz képes futtatni... "oldják meg, nehogymá a százezres végéán szar legyen valami" 😉

Forza.

#39423
Tudom tudom,minden mögött a gonosz nvidia pénzeszacsi áll.:-)
arty
#39422
ha mégse lesz az, tőled kérheti vissza a pénzét? 😄DD (4gb rambug, dx12 gyász teljesítmény - utóbbi még persze megoldódhat, ha a vidia továbbra is szállítja a pénzestasikat a developereknek 😄 )

Forza.

#39421
Akkor 970. Legjobb ár/érték/teljesítmény a felső kategóriában és bőven időtálló.
Hunter of Deer
#39420
full hd max, nekem nem kell 4k 😊

H87-D3H/i5 4570*3,6/2*8GB Kingston/Gigabyte Extreme Gaming 1070/ 8TB HDD/Samsung 840 120GB SSD/ 650W/Razer Deathadder 2013/Logitech G15/Logitech Z3 2.1/Dell P2414H/NZXT H440/LGUH635v 4k

Szabi
#39419
köszönöm a helyreigazítást, még szerencse, hogy nem direkt írtam így..

"Nulla tenaci invia est via"

#39414
Ha nem 4k a cél, tökéletes a 970 jópár évre.
Utoljára szerkesztette: SZABl, 2015.05.13. 13:00:11
#39413
Ha pár évre akarod a kártyát akkor ne a 970 legyen a cél..

Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce

Hunter of Deer
#39412
hali!
ugy nez ki hogy ha minden jol megy lecserelem a Sapphire R9 270x karimat egy Giga GTX970 G1 Gamingre (havernak odaadom a karimat +60k).
ez a kartya is visz mindent full HDban persze nem ultran de highon a GTAV i lazan megy, de jo lenne egy olyan kartya vegre ami par evig kibirja maxon a jatekokat 😊
a kerdes csak az lenne hogy az alairasban lathato masina kihajtana nekem a kartyat normalisan? megeri e valtanom?
ty.

H87-D3H/i5 4570*3,6/2*8GB Kingston/Gigabyte Extreme Gaming 1070/ 8TB HDD/Samsung 840 120GB SSD/ 650W/Razer Deathadder 2013/Logitech G15/Logitech Z3 2.1/Dell P2414H/NZXT H440/LGUH635v 4k

#39411
Persze hogy nem csak a zoldek ujjithatnak! a 4 giga az 3.5...stb 😄
e ahggyuk is:d a lenyeg hogy szidni lehessen az AMD-t meg lehuzni..unalmas mar..

Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce

arty
#39410
xbónon kvázivindóz fut, a hypervisor kap eleve 2+ gigát! máris csak 6 gigánál tartunk, amiből a program maga megzabál gigát-másfelet, marad 4-4.5 a grafikára, ez már egyáltalán nem tűnik soknak.... és egy konzolt nem kétévre készítenek, lehet 4-5 év mulva a 8gb is kifut, mert olyan programlogika lesz "divat", ami bezabál giga helyett négyet.... nem tudhassuk 😊

Forza.

arty
#39409
ja, átcimkézik a 290 gpuját, ramját, mindent 😊)

ne őrülj már meg, ennél több ujitás szerintem egy évtizede nem volt sehol....

Forza.

#39408
Az előző genben sokat szenvedtek a kevés rammal. A végén már vicc kategória volt, és mindenhonnan ömlött hogy a ram miatt nem lehet ezt meg azt....Nosza fogták a nextgeneket és teleb*szták rammal, a parasztok meg nyelték. Kár hogy közben a cpu/gpu páros harmatgyenge a gépekben és annyi ramot a büdös életbe nem fognak használni.😊

"Csakaram!!"
A Vram pedig még pc-n is felesleg ha 3-4 gb-nál több figyel, főként 4k alatt.....
#39407
970 g1 gaming. Elveri az összes 290X oc-t, és a 780Ti-t,meg az alap 980-asokat. 😊
PLusz még húzható is ezen felül... Plusz hűvösebb,csöndesebb,nem zabál.
110 körül van az ára.

380 pedig feltehetőleg ismét egy átcimkézés lesz. Sok jóra nem számítok de ne legyen igaz....
#39406
Minek van annyi amúgy?Nem hiszem,hogy elég erős a VGA konzolban annyi Vram-hoz.Akkor minek van?

Egyébként engem is csábított a sok Vram eddig de most úgy látom nem az a lényeg.Szerintem gyengék ezek a kártyák hozzá.Aztán lehet rosszul tudom.
#39405
Közben ezt találtam. Ahogy sejthető, alacsonyabb felbontáson a 970 kevéssel veri az AMD-t, az viszont szintén egy hangyafüllel lehagyja az Nvidiát extrém magas felbontásokon. A jó öreg 780 Ti meg kenterbe veri mindkettőt <#nevetes1>
#39404
A 380-ról mit lehet tudni? Verni fogja a mostani csúcs AMD-ket?
arty
#39403
a vrambug már kopogtat, szerintem több játékkal is simán elérjük a korlátokat jövőre... (konzolokban ugye ott a 4-5-6 giga ram a gpunak)

de rövidebb távra én talán 970et vennék, ha az áruk kb azonos. az biztos, ha kijön a 380 jó áron, én váltok ....
Utoljára szerkesztette: arty, 2015.05.11. 20:04:53

Forza.

#39402
Az áruk gyakorlatilag megegyezik (2-3 ezer forint különbség). A GTX 970 VRAM hülyesége még jó pár évig nem fog sok vizet zavarni (nálam legalábbis), a DX12-ről már nem vagyok ennyire meggyőződve.

A zajosság meg, hát... Nincs bajom egy kis zúgással, de azért ne nyomja el a tévé hangját. Igazából az AMD-ben a melegedéstől félek. Tudom, az AMD-k bírják, de azért akkor sincs ínyemre, hogy terhelés alatt életformaszerűen 100+ fokon izzon a videokártyám.
arty
#39401
ha a 290x olcsobb, akkor azt (dx12 alatt talán tényleg lesz előnye)
ha hasonló az áruk, akkor talán a 970, de ki tudja h a 4gb bug és a dx12 bénasága valódi gond lesz-e később

nagyon nehéz kérdés... a fogyasztás meg igenis számitson, hiszen az ventillátorzajban jelentős difi lehet 😊
290el nekem nem volt szerencsém, ár-teljesitményben jobb kártya volt, mint a 970, de lényegesen zajosabb is (bár nem 290x-em volt!)

nincs jó döntés, a kérdés h melyik kompromisszumot kötöd meg most, ill melyik 19esre huzol lapot 😄

Forza.

#39400
Ja és nem tervezem 4k-ban vagy afölött nyözgetni.
#39399
Gondolom baromi elcsépelt kérdés, de R9 290X és GTX 970 közül melyiket érdemes választani, ha a fogyasztás nem szempont?
Fókameister
#39398
Elvileg Intel ® Pentium N3530 van benne. Erre rákerestem én is linkeltem asszonynak a drivert de azt mondta hogy mikor telepítette volna azt írta ki, hogy a számítógép nem felel meg a követelményeknek.

arty
#39397
cpu-z megmondja milyen cpu van benne, ill. hogy milyen gpu van abban a cpuban azt kiguglizod, onnantól pedig a hozzá való intel driver kell 😊

én ezzel tennék egy próbát 😊

Forza.

Fókameister
#39396
Sziasztok. Ne haragudjatok mert valószínűleg nem a legjobb helyre írom de segítség kellene. Barátnőm kapott egy Toshiba satelite l50 b 1ef típusú laptopot. Grafikus drivert nem tudok tenni rá mert bárhol nézem csak annyi van hogy intel hd grapichs vagyg everestben annyit ír: szabványos vga adapter. Honnan tudhatnám meg a pontos típust, hogy tudjak hozzá drivert tölteni?

#39395
Igen,az lett megrendelve😊Gigabyte Gtx960
arty
#39394
a kisebb táp mellé a 960gtx tűnik befutónak 😊

Forza.

#39393
Elég jó kis Hardver környezetben lenne(i5 4460,B85 alaplap,Kingston savage 1600-as RAM,Hexa+ 400W táp!)
Ehez kellene.Esetleg a táp lehet 530W-os TT Hamburg ha kell hozzá.De ha nem akkor maradna a 400-as hexa+
Utoljára szerkesztette: TomStorm, 2015.05.10. 20:57:20
#39392
Valószinü ezek közül kell választanom ennyi pénzért?:
Gtx 760,960/R9 270X,280
Egy áron vannak szinte ahol venném
#39391
Kihagytam a perifériákat új gépből így lett akkor 61.500ft VGA-ra.Tehát ezért kellene valami jobb a 750ti-nél
#39390
msi gtx 750ti tvin frozr gaming 4 , valamint tdp bios mod a legjobb megoldás, 1350/1550 mhz órajel garantált és pont egy hd 7850nek fog megfelelni 😊

ASrock P4I45GV / 2x512MB DDR @ 333MHz / MSI NX Geforce 6600GT 128MB GDDR3 OC / Intel Pentium 4 Prescott @ 3.5GHz / Maxtor 40GB HDD / Mercury 450W / LG 560N / Windows XP SP3

arty
#39389
760 nem fér bele? (esetleg 270x)

Forza.

#39388
Üdv.
i5 mellé melyik GTX750TI VGA-t érdemes választani?MSI-t tudom legolcsóbban vagy nézzek más gyártótól?
arty
#39387
radeon topikot javasolnám 😊

(tud profilozni a cata, csak nemtom énse hogy hogyan és most pont vidiám van, nemtom megnézni se neked)

Forza.

Mr_no_NaMe
#39386
Sziasztok! Köszönöm a segítséget a választásban, meg van az új gép és az r9 270x igen jól teljesít 😊

Viszont mivel még soha nem volt radeon kártyám ezért kéne egy kis segítség. Szeretnék beállítani magamnak két szín és fényerőbeállítást, az egyiket játékra, a másikat pedig asztali használtra. Látom én, hogy van ilyen a catalystba, hogy gyorsgombos profilváltás meg előbeállítások, de teljesen mind1, hogy melyiket töltöm be, mert a beállításaimat mind a kettőre elmenti. Valamit elrontok, vagy az előbeállítás, mint profil, az pont nem vonatkozik a fényerőre és a színekre?
#39385
Vagy a vga tulajdonságaiban megnézed a pontos típusát és beütöd gugliba.

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

broman191
#39384
Nézz az órajeleire! (pl. GPU-Z) 😉

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64