Milyen videokártya?
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Csak attól félek, hogy ha eladom majd ez a kártyát, alig fogok kapni érte valamit.
De ez ilyen... <#szomoru1>#szomoru1>
Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2015.08.02. 14:39:43
"You live your life just once, so don't forget about a thing called love..."
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Az nem igazán érdekel már, mert utána olvasva a trilógia leggyengébb darabjának titulálják (Asylum, City, Knight), szóval annyira nem nagy érvágás. Ha rendbe hozzák ránézek, ha nem, akkor sem fog összedőlni a világ.
A Rise of the Tomb Raider PC-s verziójának és az új Mirror's Edge játék hardverigénye jobban érdekelne, de ezek meg még olyan messze vannak, hogy addigra át is alakulhat a jelenlegi piac (ha az Nvidia tényleg kihozza ősszel a DX12-es modelljeit). A StarCraft 2 LotV és az Overwatch meg ezzel a kártyával (sőt, még ennél kisebb teljesítményű kártyával is) vígan elfut szerintem.
Csak úgy vennék valami erősebb hardvert (R9 280X-nél erősebbet), de látom az AMD egy helyben toporzékol, Nvidia fronton meg csak a GTX 970 valamirevaló (ebben a teljesítményben), de az meg az álomhatár fölött van. GTX 960 4GB nem rossz. Az MSI Limited Edition (zöld) modellje nagyon is tetszik, de az meg gyengécskébb, mint a jelenlegi kártyám. Szintúgy ez a helyzet az R9 380 kártyával is AMD fronton. Tesztek alatt alulmarad az R9 280X kártyával szemben. Vagy szimplán csak a Catalyst és a játékok hulladékok.
Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2015.08.02. 14:19:21
"You live your life just once, so don't forget about a thing called love..."
ui.: Egyébként vannak használt, garis GTX 970-ok 100e Ft alatt pl. a hardveraprón, ha nagyon arrafelé kacsintgatnál. Persze a Batman gondra hardveres váltással nem fogsz megoldást találni...
#39622: GTX 960 4 GB, GTX 770-et ma már újonnan nem veszünk. A GTX 770 is feature level 1, mint a GTX 680, ugye ugyanaz gyakorlatilag. 😊
#39631: Csak az órajelekben van különbség, úgy emlékszem. A Sapphire Toxic-ja szerintem felejtős olyan magas áron és felesleges az a hűtés a bizonyos grafikus procikra...és csak 2 év garis ha jól rémlik. Másrészt jön a 370/370X nemsokára, nem most vennék ilyeneket... Ha belefér a 60e Ft környéke, inkább ott a GTX 960/R9 380, azok inkább érnek annyit. Bár a használt piacon 50-55e Ft környékén kapható garis R9 280X-ek inkább érik meg az árukat... 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.08.02. 14:11:01
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Amúgy szabad kérdezni mi a különbség a 270 és a 270x között? Amúgy valami boostot néztem ki. Toxic boost. Az 60K.
Utoljára szerkesztette: alyr2, 2015.08.02. 12:26:34
Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce
Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce
"You live your life just once, so don't forget about a thing called love..."
Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce
AMD Athlon X4 750K Quad core proci
4 GB memó
Valami alaplap
450 W FSP Aurora Gold táp
HD 7770 VGA
Venni akarok egy hasonló konfigot, mert ingázok otthon és külföld között. De laptopot nem szeretnék. Tudnátok mondani egy erősebb VGA-t ami lecseréli a 7770-et, de nem 100.000 Ft. Igazából már a 7770 is elég azokhoz amivel én játszom, de szeretnék egy picit nagyobb kártyát a Fraps miatt. A gépre ilyen 150.000 szánok. Csak ház. Nem kell semmi más. Jah meg a 4gb memó helyet 8 GB lesz.
"You live your life just once, so don't forget about a thing called love..."
Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce
100 000 Ft alatti kártya érdekelne, szóval a GTX 970 kilőve (mindenhol 120 000 Ft). 100 000 Ft az álomhatár, annál többet semmire sem költök egy alkatrészre/eszközre.
Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2015.08.02. 10:23:12
"You live your life just once, so don't forget about a thing called love..."
Egy kicsit húzott i7 860 alákeresek VGA-t. Az egyik fő szempont a GTA V, jelenleg 1920x1080-as monitorom van. Amit kinéztem az a 4 Gigás GTX 960, illetve a szintén 4 Gigás GTX 770. Teszteket olvasgatva a 770 erősebbnek tűnik, főleg a 256 Mbit-es memória sávszél miatt. Viszont nézegetve az nvidia oldalát, érdekesmód az összes Kepler támogatja a DX12 Feature Level 1-et, egyedül a 770-hez nincs odaírva. Hosszútávra tervezek, ezért nem ártana a DX12 támogatás.
SZerintetek?
ui.: ...és érkezik 1 hónapon belül a GTX 950, a GTX 750 Ti kapott elvileg egy 5-6e Ft-os árcsökkentést, persze ahogy elnézem itthon nem igen érződik...és használtan eleve jócskán jobb árakon megy, különösebb hátrány nélkül.
Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.07.27. 17:53:23
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
#39617: Én egy használt (garis) GTX 660-ast ajánlanék neked, 30-40k körül.
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
Volna egy halk Leadtek 9800GT 512 DDR3-al. E helyett szeretnék valami használt cuccost, ami kb legalább kétszer jobban muzsikál játék alatt. Ha lehet 1GB-al, és dx11, vagy dx11.1-el, és szintén nem visít terhelés alatt sem. Anno nézegettem az ilyen GTX650-eket és hasonlókat, de már nem tudom mire jutottam 😊
Ha tudtok valami okosat mondani, köszönöm szépen 😊
De egy új 960-as árához képest +20e-ért kapsz már használt, garis 970-eset hardveraprón.
Utoljára szerkesztette: Maala, 2015.07.27. 09:43:01
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
ui.: Ha az AMD oldal is játszik, akkor ott vannak a használt HD 7970 GHz/R9 280X-ek is új GTX 960 ár alatt többnyire, attól 10-20%-kal gyorsabbak és +1 GB memójuk van...
Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.07.25. 20:34:21
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
A lényeg hogy mindenféle teljesítményt meghatározó hardvert érdemes lenne fejleszteni, egymagában egy erős videokártya, megfelelő háttér nélkül élvezhetetlen megoldás...és szűkös kerettel inkább csak a használt piacon nézelődnék, ár-érték arányban viszonylag horror minden ami új... 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.07.25. 10:21:21
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Ennyi pénzért GTX750Ti vagy Radeon R7 260X játszik, 2GB GDDR5 RAM-mal de használtan lehet kapni garis R9 270X-eket is. Ha nem riadsz vissza a használttól akkor hardveraprón érdemes szétnézni.
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
Vagy 3 éve sikerült egy P5B-DE alaplapot, Core 2 duo 2.3 processzort berakni a dobozba, valami videokártyával. Néhány hónap alatt kiderült, hogy "gyenge" az egész, kapott egy gigabyte-pcie2-0-gt630-2gb-gddr3 videokártyát.
Ekkor jött a gond, hogy a processzor sem jó. Megint telt az idő (pénz…). Került egy q9550 bele. Természetesen, ekkor a videó gyengesége lett a hiba ;-)
Ismét az idő, és a pénz…
Érdemes a videót lecserélni, valami 3x EFt-os "mai" darabra? Ha igen melyikre?
Vagy várjunk és spóroljunk, aztán, majd karácsonykor egy dupla ennyiért valamit???
Most lenne a játszási szezon, nincs iskola!
Mennyire fontos a DDR5?
Inkább kis lépések, mint egy nagyobb ugrás? (A kis lépéseknél -szerintem- valamennyire használható a gép, a nagy ugráshoz sokat kell várni, és addigra elavul az is.)
Mit tegyek, valami jó ötletet kérnék (pénztárcához szabva).
Ennyiért messze besbuy kategória fhd-re,magasan a 290x/390x/fury elött. Főleg ha az oc-t belevesszük.
SOHA TÖBBÉ ANDROID!
Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce
Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce
"Nulla tenaci invia est via"
Egyszer talán lecsúsznak az ajánlott kategóriába az R9 380 és GTX 960 4 GB-os verziói, de ahhoz - szerintem - legalább 15e Ft-ot vághatnának az árukból...
Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.07.21. 17:53:15
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Nvidiától a gtx 960 4gb-osnál erősebb ez, gondolom. nem?
tehát 80ezer ft körül vga-ra jó választás ez a msi r9?
köszi előre is 😊
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
Nézz meg olyan teszteket, ahol 4x és 8x PCI-E foglalatban használnak kártyákat még ott is alig esik a teljesítményük.
Foglalkozik ennek a mérésével bárki is? 😊
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce
Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce