Milyen videokártya?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

broman191
#39637
Igen, újonnan egy 280X ára mostanra 80e Ft körülre tornázódott fel és használtan, garisan általában 55-60e Ft körül megy, jövőre esetleg még 5-10e Ft-tal olcsóbban...de jelenleg szvsz nem éri meg váltani.

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

TBTPumpa
#39636
Akkor várok még a váltással. Köszi!
Csak attól félek, hogy ha eladom majd ez a kártyát, alig fogok kapni érte valamit.
De ez ilyen... <#szomoru1>
Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2015.08.02. 14:39:43

"You live your life just once, so don't forget about a thing called love..."

broman191
#39635
Vannak játékok, amelyek már most jobban szeretik az R9 380 újabb GCN architektúráját és fícsöreit, persze egy meglévő R9 280X-ről felesleges váltás, szinte csak pénzkidobás jelenleg. A RotTR és Mirror's edge 2 PC-s megjelenéséig még több mint fél év van hátra, ami valóban elég sok, várhatóan addigra sem avul el rettenetesen a 280X... Jövőre jön igazán új nVidia és AMD generáció, majd akkor talán érdemes lehet váltani valamire... 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

TBTPumpa
#39634
Nem a Batman a fő szempont (csak beírtam, hogy legyen valami indok).
Az nem igazán érdekel már, mert utána olvasva a trilógia leggyengébb darabjának titulálják (Asylum, City, Knight), szóval annyira nem nagy érvágás. Ha rendbe hozzák ránézek, ha nem, akkor sem fog összedőlni a világ.
A Rise of the Tomb Raider PC-s verziójának és az új Mirror's Edge játék hardverigénye jobban érdekelne, de ezek meg még olyan messze vannak, hogy addigra át is alakulhat a jelenlegi piac (ha az Nvidia tényleg kihozza ősszel a DX12-es modelljeit). A StarCraft 2 LotV és az Overwatch meg ezzel a kártyával (sőt, még ennél kisebb teljesítményű kártyával is) vígan elfut szerintem.

Csak úgy vennék valami erősebb hardvert (R9 280X-nél erősebbet), de látom az AMD egy helyben toporzékol, Nvidia fronton meg csak a GTX 970 valamirevaló (ebben a teljesítményben), de az meg az álomhatár fölött van. GTX 960 4GB nem rossz. Az MSI Limited Edition (zöld) modellje nagyon is tetszik, de az meg gyengécskébb, mint a jelenlegi kártyám. Szintúgy ez a helyzet az R9 380 kártyával is AMD fronton. Tesztek alatt alulmarad az R9 280X kártyával szemben. Vagy szimplán csak a Catalyst és a játékok hulladékok.
Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2015.08.02. 14:19:21

"You live your life just once, so don't forget about a thing called love..."

broman191
#39633
Sokmindennel az, ha a Batman a fő szempont akkor Titan X alá ne add... <#buck> Vagy vársz pár hónapot, amire összerakják rendesen és futni fog (remélhetőleg) a látványvilágához mérten reálisabb hardverekkel is...a mostani állapotában még a virágbolti verziót sem próbálom ki, nem büntetem magam vele. Többször valószínűleg úgysem játszanám végig, így inkább kivárom a végleges verziót... Egyébként a Titan X-szel nem vicceltem, azzal megy jelenleg értelmes grafikus beállításokkal 55-60 FPS körül, szóval még azzal sem stabilan, a 100e Ft körüli/alatti kategóriától pedig ne várj sok jót... Egyszerűen játék hulladék a jelenlegi formájában, főleg a Batmobilos diavetítések (kiváltképpen AMD oldalon), de majd megoldják... Érdekes, minden más rendesen megírt játékban eddig nem volt hatalmas problémám a 280X-emmel... 😊

ui.: Egyébként vannak használt, garis GTX 970-ok 100e Ft alatt pl. a hardveraprón, ha nagyon arrafelé kacsintgatnál. Persze a Batman gondra hardveres váltással nem fogsz megoldást találni...

#39622: GTX 960 4 GB, GTX 770-et ma már újonnan nem veszünk. A GTX 770 is feature level 1, mint a GTX 680, ugye ugyanaz gyakorlatilag. 😊

#39631: Csak az órajelekben van különbség, úgy emlékszem. A Sapphire Toxic-ja szerintem felejtős olyan magas áron és felesleges az a hűtés a bizonyos grafikus procikra...és csak 2 év garis ha jól rémlik. Másrészt jön a 370/370X nemsokára, nem most vennék ilyeneket... Ha belefér a 60e Ft környéke, inkább ott a GTX 960/R9 380, azok inkább érnek annyit. Bár a használt piacon 50-55e Ft környékén kapható garis R9 280X-ek inkább érik meg az árukat... 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.08.02. 14:11:01

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

arty
#39632
betmen ősszel lesz játszható 😊

(970el is kivárok...)

Forza.

#39631
Hát..... A végösszeg 200.000 FT. 😄

Amúgy szabad kérdezni mi a különbség a 270 és a 270x között? Amúgy valami boostot néztem ki. Toxic boost. Az 60K.
#39630
az mindennel, 30 fps a vege minden VGaval, ha jo "teszteket" olvasam rola
Utoljára szerkesztette: alyr2, 2015.08.02. 12:26:34

Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce

#39629
Akkor FX-6300+ r9 270/270x, Giga 970A-UD3P Meg egy 8 gigas kit. a tobbimeg amit leirtal. ez ugy 110 ezer

Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce

TBTPumpa
#39628
Batman Arkham Knight játszhatatlan vele! <#buck>

"You live your life just once, so don't forget about a thing called love..."

#39627
Nem tom miert mondod hogy szar..nalam remekul mukodik, bar nem asus

Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce

#39626
Üdv mindenkinek! 😊

AMD Athlon X4 750K Quad core proci
4 GB memó
Valami alaplap
450 W FSP Aurora Gold táp
HD 7770 VGA

Venni akarok egy hasonló konfigot, mert ingázok otthon és külföld között. De laptopot nem szeretnék. Tudnátok mondani egy erősebb VGA-t ami lecseréli a 7770-et, de nem 100.000 Ft. Igazából már a 7770 is elég azokhoz amivel én játszom, de szeretnék egy picit nagyobb kártyát a Fraps miatt. A gépre ilyen 150.000 szánok. Csak ház. Nem kell semmi más. Jah meg a 4gb memó helyet 8 GB lesz.
TBTPumpa
#39625
Mert egy hulladék. Emiatt AMD-t nem is igazán szeretnék, de csak a GTX 960 (4G😎 jöhetne számításba, az meg még ennél is rosszabb. Francért olyan drága az a GTX 970...

"You live your life just once, so don't forget about a thing called love..."

#39624
Hát ezt el tudod adni ugy 50 körül, 80 ert meg mar van uj asus 290 boltbol..más nagyon nincs...de miert adod el?

Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce

TBTPumpa
#39623
ASUS R9 280X kártyát mire érdemes cserélni? Illetve ettől mennyiért lehet megszabadulni (közel 2 év garancia van még rá)?
100 000 Ft alatti kártya érdekelne, szóval a GTX 970 kilőve (mindenhol 120 000 Ft). 100 000 Ft az álomhatár, annál többet semmire sem költök egy alkatrészre/eszközre.
Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2015.08.02. 10:23:12

"You live your life just once, so don't forget about a thing called love..."

#39622
Sziasztok,

Egy kicsit húzott i7 860 alákeresek VGA-t. Az egyik fő szempont a GTA V, jelenleg 1920x1080-as monitorom van. Amit kinéztem az a 4 Gigás GTX 960, illetve a szintén 4 Gigás GTX 770. Teszteket olvasgatva a 770 erősebbnek tűnik, főleg a 256 Mbit-es memória sávszél miatt. Viszont nézegetve az nvidia oldalát, érdekesmód az összes Kepler támogatja a DX12 Feature Level 1-et, egyedül a 770-hez nincs odaírva. Hosszútávra tervezek, ezért nem ártana a DX12 támogatás.

SZerintetek?

arty
#39621
2 vagy 4 gigás?

Forza.

#39620
Végül Ati R9 380 lett. Eddig egész jó 8 giga Kit-es rammal és egy I5 4690-el.
broman191
#39619
Nem írtad hogy mivel játszanál és milyen hardverek mellé menne, valamint a célra szánt keretet is jó lenne tudni... 😉 A 9800GT-nél szerintem nem nagy művészet gyorsabb karit találni ennyi év elteltével...ha a 15-20e Ft-os GTX 650/650Ti is megfelel számodra 1 GB GDDR5-tel, akkor felesleges tovább nézelődni. Ha beleférne a 30e Ft környéke, akkor GTX 750/750 Ti-re vadásznék 2 GB GDDR5-tel. A GTX 660 sem rossz, de lassan 2 generációval lemarad az aktuálistól és még mindig eléggé tartja az árát, annak ellenére hogy a GTX 750-ek korszerűbbek, a jövőben jól jöhet... 😊

ui.: ...és érkezik 1 hónapon belül a GTX 950, a GTX 750 Ti kapott elvileg egy 5-6e Ft-os árcsökkentést, persze ahogy elnézem itthon nem igen érződik...és használtan eleve jócskán jobb árakon megy, különösebb hátrány nélkül.
Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.07.27. 17:53:23

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

Maala
#39618
Megéri +5k-val, ahogy írtam, de mivel a 960 ereje kb 3GB-re elég, ezért nem érdemes mindent beáldozni a VRAM oltárán.

#39617: Én egy használt (garis) GTX 660-ast ajánlanék neked, 30-40k körül.

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

12346
#39617
Azt elfelejtettem, hogy mindenképp Nvidiát szeretnék. Egyik kedvenc home-made játékom csak azzal hajlandó üzemelni rendesen.

12346
#39616
Szasztok!

Volna egy halk Leadtek 9800GT 512 DDR3-al. E helyett szeretnék valami használt cuccost, ami kb legalább kétszer jobban muzsikál játék alatt. Ha lehet 1GB-al, és dx11, vagy dx11.1-el, és szintén nem visít terhelés alatt sem. Anno nézegettem az ilyen GTX650-eket és hasonlókat, de már nem tudom mire jutottam 😊

Ha tudtok valami okosat mondani, köszönöm szépen 😊

Szabi
#39615
az új pici giga ~70-en kezdet, de a két ventis is ~70ért van, mig a két gigás meg ~65

szerintem bőven megéri az 5ezret azért a plusz két gigáért, a következő három évbe nem akarok kártyát cserélni 😄
Utoljára szerkesztette: SZABl, 2015.07.27. 10:24:43

"Nulla tenaci invia est via"

Maala
#39614
Csak akkor vegyél 4 GBs 960-asat, ha a 2GB-sektől max 5e Ft-al drágább, amúgy nem éri meg a felárat.

De egy új 960-as árához képest +20e-ért kapsz már használt, garis 970-eset hardveraprón.
Utoljára szerkesztette: Maala, 2015.07.27. 09:43:01

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

#39613
Köszönöm a tanácsokat!

broman191
#39612
Bizonyos játékoknál, alaposan feltekert grafikus beállításokhoz kevés a 2 GB már az éven is (alkalmanként minimum követelménnyé is teszik) és még 'csak' 1080p-ről van szó...persze nem létszükséglet a 2 GB+ VRAM, ha megelégszel 'közepes' vagy 'magas' szintű textúrákkal és nem bánt az 'nagyon magas' vagy 'ultra' hiánya, valamint az élsimítással és egyéb VRAM-igényes fícsöröknél is kibékülsz kevésbé részletes beállításokkal, akkor nem megy a jól játszhatóság kárára a dolog...érezhető előrelépés lenne a GTX 960, de 'csak' 2 GB-tal, a 4 GB-os verziót feledném, egyszerűen nem éri meg a felárát, a GTX 960 szvsz eleve kissé túlárazott, inkább kacsintanék a GTX 970 felé akkor is, használtan...annak legalább van memória sávszélessége is a 4 GB VRAM mellé, '3.5 GB balhé' ide vagy oda...

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39611
köszönöm, igazából ezen is vívódtam, hogy lehet mégis 970 alá kéne adnom, ez csak az álomhatárom, de szimpatizálok a 960asokkal is, viszont már az is egy olyan kategória lenne ami kellő előrelépés, és utána sokáig nincs változtatva. mondjuk a 4 gigásoknak már abból is szép ára van, és rebesgetik hogy nemsokára kevés lesz a 2, de nem tudom hogy ez csak a komolyabb gamereket érinti majd vagy így alsóbb szinteken is érezteti magát ettől tartok kicsit
broman191
#39610
Egy GTX 970 tökéletes lenne a bizonyos konfigba, valamint hatalmas előrelépés is - 1080p-ben kb. 90% többletteljesítményt nyújt átlagosan... A GTX 7xx széria lényegében átcímkézett 6xx volt, nagy előrelépést nem eszközölnél vele. nVidia oldalon egy GTX 960 2 GB GDDR5 alá nem adnám jelenleg ha 650 Ti Boost-ról váltanék, 60e Ft környékén kapható mostanság, a jelenlegi pedig még 25-30e Ft között eladható. Referencia órajelekkel a GTX 960 kb. 30%-kal lenne erősebb, emelt órajelekkel kb. 40%-kal. Nem akkora előrelépés mint egy GTX 970, de plusz kiadásban sem éppen ott van... 😊

ui.: Ha az AMD oldal is játszik, akkor ott vannak a használt HD 7970 GHz/R9 280X-ek is új GTX 960 ár alatt többnyire, attól 10-20%-kal gyorsabbak és +1 GB memójuk van...
Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.07.25. 20:34:21

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39609
sziasztok, 2013 végén raktam össze a konfigom, és azt hiszem a videókártya lett a gyenge pontja, egy gtx 650 Ti BOOST-om van. következő "nagyfelújítás" a jövőben ennek cseréjét fogja takarni, talán egy 970et vállalok majd be viszont ez még elég távoli és kilátástalan is, ezért szeretném azt kérdezni hogy érdemes lenne-e egy köztesre, kicsivel jobbra cserélni? a 7es sorozat valamelyikére gondoltam időlegesen, ha találok egy jó ajánlatot esetleg használtan, vagy ha nem, újban hogy mennek le egyre az árak, többek ki tudnék hozni a gépemből mint a jelenlegivel? ( I-5 4570 3,2GHz, 8Gb ram FSP Hexa 500W táppal)
broman191
#39608
3x e Ft körül egy használt GTX 750 Ti 2 GB GDDR5 lehet jó választás - esetleg még garisan is - vagy AMD oldalon egy HD7870 2 GB GDDR5/R9 270 2 GB GDDR5/HD 7950 3 GB GDDR5. Fontos, hogy a 2 GB GDDR5 VRAM adott legyen, manapság alapkövetelmény lassan mindenféle korszerű játékhoz. Valamilyen szinten korlátozni fogja persze a teljesítményét a Q9550 CPU, de még egy darabig ki lehet húzni vele, persze egy s775 rendszer is elég csereérett kategória mára. Valamint 8 GB rendszermemória lenne ideális, vagy legalább 6 GB. Csak ugye az alaplap DDR2-t támogat és abból összehalászni 4 db hasonló 2 GB-os modult nem olyan könnyű és nem is éppen olcsóbb a manapság elterjedt DDR3-hoz képest. Érdemes lenne váltani legalább egy használt s1155-ös alaplapra (kb. 10e Ft-tól), i3 3xxx procira (kb. 20e Ft) és 8 GB DDR3 RAM-ra (1333 MHz vagy 1600 MHz, kb. 15e Ft, 2 db 4 GB-os modul vagy 1 db 8 GB-os, amilyet olcsóbban sikerül beszerezni). A s1150 platform egy fokkal aktuálisabb és drágább is és az árához mérten nem feltétlen adna többet budget játékos PC felhasználásra. Esetleg még egy használt AM3+ AMD rendszerben is látok fantáziát, pl. FX-6xxx procival, de az is valamivel drágább buli lenne...
A lényeg hogy mindenféle teljesítményt meghatározó hardvert érdemes lenne fejleszteni, egymagában egy erős videokártya, megfelelő háttér nélkül élvezhetetlen megoldás...és szűkös kerettel inkább csak a használt piacon nézelődnék, ár-érték arányban viszonylag horror minden ami új... 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.07.25. 10:21:21

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39607
Ne vegyetek abba már semmit, s775-ös gépre egy forintot sem érdemes költeni. Mondjuk VGA-t éppenséggel vehetsz, mert azt majd átlehet menteni az újabb gépbe de a jelenlegiben minden bizonnyal CPU limites lesz a dolog.

Ennyi pénzért GTX750Ti vagy Radeon R7 260X játszik, 2GB GDDR5 RAM-mal de használtan lehet kapni garis R9 270X-eket is. Ha nem riadsz vissza a használttól akkor hardveraprón érdemes szétnézni.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#39606
Unokák sz.gépe…
Vagy 3 éve sikerült egy P5B-DE alaplapot, Core 2 duo 2.3 processzort berakni a dobozba, valami videokártyával. Néhány hónap alatt kiderült, hogy "gyenge" az egész, kapott egy gigabyte-pcie2-0-gt630-2gb-gddr3 videokártyát.
Ekkor jött a gond, hogy a processzor sem jó. Megint telt az idő (pénz…). Került egy q9550 bele. Természetesen, ekkor a videó gyengesége lett a hiba ;-)
Ismét az idő, és a pénz…
Érdemes a videót lecserélni, valami 3x EFt-os "mai" darabra? Ha igen melyikre?
Vagy várjunk és spóroljunk, aztán, majd karácsonykor egy dupla ennyiért valamit???
Most lenne a játszási szezon, nincs iskola!
Mennyire fontos a DDR5?
Inkább kis lépések, mint egy nagyobb ugrás? (A kis lépéseknél -szerintem- valamennyire használható a gép, a nagy ugráshoz sokat kell várni, és addigra elavul az is.)
Mit tegyek, valami jó ötletet kérnék (pénztárcához szabva).

#39605
Ha már a ph-s minümal árakkal dobálódzunk, akkor a 970 sem 100k, hanem 85-90.
Ennyiért messze besbuy kategória fhd-re,magasan a 290x/390x/fury elött. Főleg ha az oc-t belevesszük.

SOHA TÖBBÉ ANDROID!

#39604
de akinek csak 75-80 van ra annak mindegy hogy 100 a 970..bar ha nekem lenne 100 papirom akkor se vennem meg😊

Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce

Szabi
#39603
100 körül meg már van 970 is.. 😄

"Nulla tenaci invia est via"

#39602
85 ezer forintert lehet venni pcxen vagy iponon asus 290 karit..ber ennek a hutese lofasz poralakban..de ha a 4 gigas 380 es 4 gigas 960 kozt kell valasztani akkor az amd jobb, minden tekintetben(kiveve az nvidia penzelt jatekokban)

Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce

#39601
köszi a válaszokat 😊 fullHD-ban tolnám én is az "ipart" 😄
Szabi
#39600
én 72-ért vettem 3ventis 4gigás 960ast, visz mindent fullhádéban fullultrában stabil 60 fps-el 😄

"Nulla tenaci invia est via"

broman191
#39599
~10%-kal gyorsabb a GTX 960-tól független címeknél, nVidia által 'támogatott' esetekben hasonló vagy lassabb. Nagyjából hasonló színvonalú megoldás mindkettő, egyikkel sem lőhetsz nagyon mellé...bár 80e Ft-ért nem vennék ilyesmiket, mivel az már használt, garis, nem ref. hűtős R9 290 terület manapság, ami azért egy teljesítmény kategóriával fentebbi termék. Vagy megkapod szintén használtan & garisan 55e Ft körül többnyire ugyanazt a teljesítményt egy R9 280X-szel, de 'csak' 3 GB VRAM-mal...
Egyszer talán lecsúsznak az ajánlott kategóriába az R9 380 és GTX 960 4 GB-os verziói, de ahhoz - szerintem - legalább 15e Ft-ot vághatnának az árukból...
Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.07.21. 17:53:15

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39598
Sziasztok, még mindig nem választottam vidikarit, de most megláttam ezt: MSI Radeon R9 380 GAMING 4G 4GB és megtetszett.

Nvidiától a gtx 960 4gb-osnál erősebb ez, gondolom. nem?

tehát 80ezer ft körül vga-ra jó választás ez a msi r9?

köszi előre is 😊
Carmang
#39597
Ok, kösz a válaszokat 😊

broman191
#39596
Időnként foglalkoznak vele, általában -1% körüli eredmény a vége egyetlen karival használva... 😊 Ugye a 3.0 16x módja kétszer annyi sávszélt biztosít mint a 2.0 16x módja, de a legtöbb kari nem tud érdemben mit kezdeni vele, így inkább Crossfire/SLI esetében van jelentősége, amikor megosztódik a sávszél és mindkét kari 3.0 8x módot kap tehát mindkettő egyenként gazdálkodhat olyan sávszéllel mint a 2.0 16x módnál egyetlen kari...

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39595
Nyugodtan belerakhatod, szinte semmi teljesítmény különbség sincs 3.0 és 2.0 között.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#39594
Semennyire, nagy valószínűséggel a legdrágább csúcskártyánál sem lenen kimutatható differencia.
Nézz meg olyan teszteket, ahol 4x és 8x PCI-E foglalatban használnak kártyákat még ott is alig esik a teljesítményük.

Carmang
#39593
Sziasztok! Ha PCI-E 3.0-ás VGA-t raknék a 2.0-ás alaplapba, az mennyire lenne szűk keresztmetszet, mekkora a videóteljesítmény romlása?
Foglalkozik ennek a mérésével bárki is? 😊

broman191
#39592
<#eljen>

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39591
De könyörgöm ki mondta, hogy nem lehet tudni? Pontosan lehet tudni, hogy 1.2-es lesz a Fiji is.

#39590
igaz elbasztam..Sok leirasban gcn3 neven emlegetik az 1.2 verziot...ez kavart meg..

Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce

arty
#39589
nincs gcn 1.3, de ird még le készer

Forza.

#39588
tudtommal GCN 1.3 a 380(285) ez az egyetlen a tobbi mind "regebbi" a Fury meg nem tudni

Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce