Milyen videokártya?
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
A Fijiről meg végig lehetett tudni, hogy a Tongával azonos felépítésű 1.2-es lesz, gyakorlatilag a Tonga egy félbe vágott Fiji HBM nélkül.)
Ha lesz GCN 1.3, az már DX12.1-es lesz. És kis szerencsével 14/16nm.
380 - gcn1.2 - ha leesett az ára, jó vétel lehet, pláne a 4 gigás hosszabb távra gondolva
390 - gcn1.1 - ez egy nagyfogyasztású 290-nek tűnik, szerintem nem szabad megvenni. elkúrták, nem kicsit - nagyon!
fury - gcn1.? - ár, fogyasztás és teljesítményfüggő... holnap derülnek ki a részletek biztosra
gcn1.3 nincs még 😊
Utoljára szerkesztette: arty, 2015.06.23. 19:19:57
Forza.
Nekem nem kell sem 5K, sem 3x2K... De még 4K sem. Inkább 2x2K-t szeretnék, 1,5cm-re a szemeimtől. 😛
Utoljára szerkesztette: Maala, 2015.06.23. 19:18:03
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
Fury X szerintem inkább 4K-nak marad meg 4GB-vel azért még. 😊
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
Plusz az R9 380 GCN 1.3-as. A Furykon és a 390-390X-en kívül más nem GCN 1.3-as az AMD-kből. Azt hiszem.
Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce
3GB a 280X-en volt, de az meg tök más GPU.
Én nem akartam meggyőzni senkit, csak írom, hogy máshol meg ennek ellenkezőjét bizonygatták, meg azt, hogy mai csúcs játékok még nem maximum beállításban és kisebb felbontáson is alapból benyelnek 2Gb-ot.
Na ezért vagyok kíváncsi a Fury X 4K meg 5K, meg 3 monitoros tesztekre, mert az "csak" 4GB.
A 380-ra meg azért "nem fontos", mert a 285-höz hasonlóan inkább 5 - 5,5 az a 4 GB (ahogy a 285-ön is inkább 4 volt az a 3 G😎. Annyit meg a 960-hoz hasonlóan szintén nem bír a GPU.
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
Ezek után meg itt ez fogad?
"Nulla tenaci invia est via"
Köszönöm a válaszokat.
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce
Amd meg nem hiszem, h lenyomna az nv arait. Mar nem ilyen idoket elunk.
Forza.
csak azért kérdeztem mert nem tudom igazán kell-e az a 4 GB-t ram
na mindegy köszi a válaszokat 😊
mivel csak nv-t veszel így megevszed a limitedbe beleférőt és kész.... szal nem értem a kérdezősködést itt 😊
Forza.
vagy legyen a 4 GB-s picivel több mondjuk
az nv-k eddig beváltak ezért is akarok azt
http://www.freetvmaci.info/
Szóval, ez is pénztárca függő. Én, olvasgatva az új híreket az AMD kártyákról, egyre inkább hajlok a megvételére. Mondjuk, nekem nem fontos, hogy minden csilli-villi effekt a csúcson fusson.
http://www.freetvmaci.info/
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Most az a kérdés, hogy az a 2 gb elég lesz-e addig full HD-ra?
Mert az nv-k új HBM ramos kártyáit várom ami elvileg jövőre jönne!
Forza.
Pedig utoljára mintha azt olvastam volna, hogy a következő driverben így oldják meg.
Nem mintha nem ugyanannyi lenne így is a teljesítménye, mint a probléma napvilágra kerülése előtt volt. Max hagy egy kis rossz szájízt, de a pálinka sokmindenre orvosság.
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
Black: Rövid, halk, jó tuningpotenciál, van hátlap, de drága volt.
Strix rövid, halk, legkisebb tuningpotenciál, van hátlap. Kb. arany középút, illetve ha nem akarod a kártyádat még kézzel OCzni, ajánlott.
MSI Gaming halk, drágább, jól húzható, rövid, nincs hátlap.
Giga G1 olcsóbb, hangosabb, nagyon jól húzható, de hosszú, van hátlap.
Giga WF3, legolcsóbb a felsoroltak közül, hangosabb, jól húzható, hosszú, nincs hátlap.
Vagy vegyél EVGA-t, az nagyon jó, cserébe nagyon drága. 😄
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
Viszont nem egyszerű.Olyan vga-ban gondolkodok ami elég a játékok futtatásához 2560x1080-ban. Mivel 21:9 képéranyű monitort szeretnék vásárolni.Nem is a felbontás a lényeges de ilyen képaránnyal sokkal nagyobb a látószög is.Viszont nem tudom mi lenne elég hozzá.GTX960 vagy R9 280X már elég lenne vagy inkább a felsőbb kategória.R9 290X vagy GTX 970.Mostani játékok miatt leginkább Dragon Age Inquision,Witcher 3..stb
Viszont mostani játékokról nem nagyon találni még vga tesztet,ezért nehezebb válaszani.Tavalyival nem sokra megyek ha nem látom hogy megy rajta pl a witcher.
Utoljára szerkesztette: sanya200, 2015.06.03. 14:53:52
És ja, én is 960 Ti-re várok/számítok reakcióként. Az már talán valóban megéri/megérdemli 4GB rammal, már ha nem egy sima OC 960-as lesz.
"Csak az a 4gb ami 3,5gb dolog furcsa nekem."
Ne zavarjon. Driverből le van tiltva az elérése a maradék 0,5GB-nek, úgy kell felfogni, mintha 3,5 GB memó lenne csak a vidkarin. Ami bőven elég FHD-ra ma még, de még 1440p-re sem rossz.
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
ha jönnek majd dagi(4 gigás) 380ak értelmes áron akkor az felkavarhat egy kis vizet
persze lehet előkerül majd hamarosan a sufniból egy 960Ti a zöldektől..
várjuk őket szeretettel 😊
Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce
Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce
az r9 285 alapján +10-30w-ra tippelek 970-hez képest, de szerintem teljesitményben el fog tőle maradni (ill. árban is olcsóbbra várom)
Forza.
Utoljára szerkesztette: bruna, 2015.06.03. 07:56:50
Valszeg tényleg pariban lesznek a GTX 970-el. Viszont fogyasztásban, melegedésben biztos le fogják hagyni a 970-eket. A 8350-esednek mindenesetre mindkettő jót tenne. 😊
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU