Milyen videokártya?
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Most nézem, lehetne akkor esetleg ez is:
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Utoljára szerkesztette: jocking, 2015.08.23. 12:57:27
Ujabb opcio:

Utoljára szerkesztette: Solten, 2015.08.23. 11:36:10
Saor Alba
a strixekről az általános vélekedés, hogy hangosabbak mint a többi (ha felpörögnek), amugy meg ugye némák, ha áll a venti
960ból én tuti valami olcsóbb modellt néznék, iponon pl egy jó tízezerrel olcsóbb a gigabyte és dettó 3 év garis .... (van egy és kétventis)
Forza.
Meg amúgy nem alternatívát kértem, hanem véleményt, hogy ez az asus strix féle kiadás miben különbözik a "simától", és hogy van-e valakinek pozitív/negatív tapasztalata vele kapcsolatban. 😉
https://www.asus.com/us/Graphics_Cards/STRIXGTX960DC2OC2GD5/
Nézegettem a "sima" gigabyte-os gtx960-at is, de azzal az a gond, hogy sokkal hosszabb a kártya és nagyon csücskösen férne csak be a helyére.
(Mármint i5/7-3xxx szériáról beszélek)
Fő kérdés, hogy mivel játszanál? Online játékokra azért kellene az i5 pl.
Utoljára szerkesztette: Maala, 2015.08.20. 14:26:38
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
váltanék fullhd monitorra, de így nem vagyok benne olyan biztos 😄 mondjuk nem is vennék olyan drágán
I met God. She's black
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
giannit ismerem, már vásároltam nála. nem mondom hogy inkorrekt, de nekem vidékről nem éri meg hozzá szaladgálni ha vmi garidőn belül meghibásodik. és már volt ilyen.....
ui.: A HardverAprós Gianni-t ajánlom, ha minél olcsóbban szeretnéd beszerezni, bármire is esik a választásod, ő biztosan levadássza számodra az aktuálisan legjobb áron az adott terméket...csak a dolog szépséghibája, hogy szeptember elsejéig szabadságon van. 😊
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
kis segítség kellene. vidkarit akarok vásárolni. tervezgetési fázis lezárult, szabin vagyok 3 hétig, tehát MOST
javaslatokat várok, illtve ha tud vki olcsóbb boltot akkor nyugodtan ossza meg vele. természetesen radeonban gondolkodom 😊
http://www.argep.hu/trend/R928/R9-285-2-gb.html
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Valamint olvastam még olyasmit, hogy szaggatnak a játékok ha több mint 3,5 gb memót zabálnak, ez még mindig fennáll, vagy "orvosolták"?
válaszotokat előre is köszi 😊
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Most azt hiszem végleg döntöttem, csak megint az lesz, hogy a segítségeteket kérem 😊
Kiszemeltem egy GTX 970-es vidikarit.
Na már most a jelenlegi konfigom:
Alaplap: MSI H87M-G43
CPU: Intel Core i5 4570 3,2GHz
Memória: 2x4gb 1600MHz (később bővíteném még 2x4gb-al)
TÁP: Enermax Liberty 500W/620W (620W-ot nem tudom mire érti)
SSD, 2xHDD
Régi videókártya: GTX 460
Első kérdésem, hogy 500W ki tudná-e szolgálni a "jövőbeli" konfigom. A második, hogy melyik 970-est válasszam? Elég sok féle-fajta van, és igazából nem tudok dönteni, egy biztos, a 3 ventilátoros megoldás bukó, mert nem fér be 😄.
Van a mini féle 1 ventis, és a 2 ventis. Teljesítménybeli különbségek vannak a méretük miatt? Mert ha nincsenek nyugodt szívvel venném inkább a kicsi fajtát pl: ezt.
Viszont a 2 ventis gondolom "szabvány" méretű, kb 30 centi hosszú, az befér még 😄
Az ára érdekes számomra, mert láttam 101.000-től 125.000-ig és igazából a legolcsóbb kéne, nem kell nekem semmi plusz játék, meg egérpad, vagy egér hozzá, csak a kártya. De azért kérdezem, hogy a kártyák között mennyire nagy eltérés van teljesítményügyileg.
FullHD a cél, semmi 4k, meg 8k. csak jó lenne ha nem akadna már a Witcher 2-se 😄
köszi előre is, szép napot 😊
ui: a tápon a VGA táp része 2x6pines cuccli, ezeken a VGA-kon pedig mindenféle 8pines, meg másfajta van. léteznek átalakítók, szóval nem léphet fel semmi féle probléma az összekötést illetően, ha maradhat táp?
Utoljára szerkesztette: Bucsek, 2015.08.16. 17:14:00
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
sajnos senki nem tudja, hogy dx12 alatt hogyan alakul az erősorrend, tehát hogy ezek meddig lesznek használható vgak, nehéz megítélni 😊
Forza.
GTX 960 újabb technológia, hátránya, hogy csak 2GB memória, de ha nem tervezel FHD monitorra váltást, a 2 GB is bőven elég lesz mindenre. (de ahogy nézem, a másik is 2 GBs)
Utoljára szerkesztette: Maala, 2015.08.12. 22:34:49
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
Az a lényeg minél késöbb keljen majd új kártyát vennem ezután.
Régen volt nv 7300gt aztán 9800gt, gtx 560 ti most jönne az új. sosem veszek high end kártyát.
Igazából a r9 néha gyorsabb ugyan azon áron viszont többet is eszik.
Nem akarok ultrában játszani és a monitorom is 1680x1050.
Amikkel akarok majd játszani az a Új Battlefront, Witcher3, AC Unity, Új NFS, GtaV. stb stb
Szóval kb ugyanannyi forintért lenne mind2 kb ezekre a játékokra.
kivéve, ha érdekel az MGS5, mert akkor 960, nem kérdés.
Forza.
Forza.
Nem tudok dönteni 2 kártya között.
Az egyik egy Sapphire R9 380 2GB 60K ért
a másik egy GAINWARD GTX 960 Phantom 2GB + Metal Gear V játék.
Gyorsabb annyival a r9 hogy megérje?
Gondolom egyik kártya sem lesz elég a VR-nak? GTX 970 re nincs 100 ezrem, szerintetek várjak vagy jó lesz valamelyik fent említett vga is?
[merlinw.org]
ui.: A 2015 augusztusi Chip magazinból:
550W-ot táphoz is max. 'középkategóriás' videokártyát társítani nonszensz, felsőkategóriásat is simán elvisz, főleg azok a 80+ hatásfokú modellek, amelyekről cikkeztek... Meg ajánlanak gold hatásfokú 600W-os be quiet! Straight Power 10-et 36e Ft-ért és bronzos Cooler Master G450M-et 21e Ft-ért, amikor az általános ajánlóban 30+ oldallal előtte még az ezüst FSP RAIDER S 550W modellt ajánlották 20e Ft-ért... 😄
Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.08.06. 18:09:00
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Egyébként épp nézegettem a 2010 novemberi Chip magazin hardverajánlóját. Ott az 5770-et 36k körüli árra írták (ennyiért is vettem akkor), és teljesítményben a "felső kategória" alján helyezkedett el. Mostanság ugyanennyi pénzért R7 260 van, ami a "belépő kategória" közepe.
Kíváncsi vagyok idén novemberben, a Karácsony közelsége miatt mennyit esnek az árak.
Utoljára szerkesztette: 12346, 2015.08.05. 19:27:44
Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.08.05. 18:06:40
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Hirtelen láttam Gigabyte 460 OC-t, 465-öt, meg egy ASUS 560Ti-t még hasonló árfekvésben eladót.
Ez lesz akkor a konfig:
GIGABYTE GA-970A-UD3P
AMD FX-6300 3.50GHz AM3+ BOX Black Edition
ASUS R9270X-DC2T-2GD5 R9 270X 2GB GDDR5 PCIE
CORSAIR 8GB Vengeance DDR3 1600Mhz CL9 KIT CMZ8GX3M2A1600C9B
FSP Aurum S Gold 500W
SEAGATE Barracuda 1TB 7200rpm 64MB SATA3 ST1000DM003
CORSAIR Carbide Series 200R
LOGITECH Speaker System Z523
Ez így 204.000 píz.
Remélem ez már elég lesz Fraps alá. 😛 Szeretnék már végre jó minőségben felvenni. 😊
bandicam tudja használni az inte-nvidia-amd kártyák hardveres videok-enkóderjét és 0 teljesítményveszteséget okoz 😊
Forza.
sajnos minden aránytalanul drága onnantól. vagy szar. vagy drága és szar 😄
Forza.
Carmang: Nem ismerem. Nevét hallottam már, de kezdetek óta Fraps-el próbálkozok. 😊
Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Amúgy az Asus jó minőségű? A monitoraival elégedett vagyok. 😊
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce
Ez a három közül valamelyik. R9 270x 2gb ddr5 54.000 ft R9 270x Vapor-X 2 gb ddr5 59.000 ft vagy a R9 270x Toxic 2 gb ddr5 60.000 ft.
Nem akarok felső kategóriás karit. Nekem annyira kell, hogy a Blizzardos játékokat vigye maxon és ha úgy adódik akkor a Fraps-el is bírja tartani a folyamatos képet. Nekem másra nem kell. Persze ezt 24"-os monitoron és Full HD-ban. Ha ezt megteszik az R9 270x. Akkor nekem elég. 😊
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
