Milyen videokártya?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

broman191
#39888
Logikus, persze, csak sajnos annyira élményromboló a bekapcsolt állapot után...de ha nélküle lesz csak fix 30 FPS, persze hogy off... 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39887
Nvidiás címek alatt elvérzik? Akkor nézd meg ezt a tesztet. Többségben jobb a 380 min. 10 %-al, de van ahol sokkal többel. Nvidiás játékok alatt is. Egy-két játékban jobb csak a 960 ott is csak alig. Ebben az árkategóriában a 380 mindenképp jobb választás, mint a 960. A 960 akkor lenne csak jó választás, ha 50-55 ezer ft lenne max, de az r9 380-nak semmiképp nem ellenfele.
https://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/R9_380X_Strix/19.html

Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.

TBTPumpa
#39886
De az a TressFX volt. Hulladék AMD hulladék technológiája (amúgy nem). Ez meg az Nvidia Shitworks csodaműve, a GPU mennybemenetele, a hardvervilág gréteszt lájnápja. Ami zöld az jó. <#idiota>

"You live your life just once, so don't forget about a thing called love..."

arty
#39885
első dolog lenne amit kikapcsolnék, ha kellene +frém (anno tombraiderben jól is jött, egymagában megoldótta a fix60frémet)

Forza.

broman191
#39884
'hairworks turned off and foliage visibility range set to low' - Csodáltam is a sebességét, hogy ez a framerate mindent feltekerve hihetetlen...úgy jócskán lentebb lenne. Witcher 3 pedig HairWorks nélkül...mintha egy autós játékba nem tennének kerekeket, csak lebegne a kasztni az aszfalt felett... 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.01.05. 23:21:26

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

Hexex86
#39883
Köszi! 😊 Teszt videókban már csalódtam. 😊 De szerintem vétel lesz! 😊

Discord | https://discord.gg/JnaAPcB Twitch | https://www.twitch.tv/hexariusofficial Youtube | http://www.youtube.com/c/Hexarius

szabii98
#39882
Én nem játszottam vele, de eléggé elárasztották már a netet az ehhez hasonló teszt videók 😄 Nemtudom, jónak tűnik de csak belenéztem

I met God. She's black

Hexex86
#39881
Köszönöm! Vétel lesz a vége. 😊
Witcher 3-at próbáltad rajta? Egyébként én is csak 1600x900 felbontásban játszom.

Discord | https://discord.gg/JnaAPcB Twitch | https://www.twitch.tv/hexariusofficial Youtube | http://www.youtube.com/c/Hexarius

arty
#39880
30-35 ezerért én simán leportalanítanám 😄

Forza.

TBTPumpa
#39879
970-et olcsón csak használtan láttam, tonnányi por társaságában (az biztos a grátisz lesz). Jó lenne, de ki tudja miket élt át az a kártya. Boltból lenne a legjobb, mert az mégis originál + friss garancia + Rise of the Tomb Raider is jár hozzá, csak az meg 120 000 Ft.

"You live your life just once, so don't forget about a thing called love..."

arty
#39878
ez azé enyhe tulzás 😊 digital foundrynak vannak tesztjei, uj crimson + win10 = szép előrelépés az amdnek, simán partiban van a ződekkel (1-1 garázsszimet kivéve, ill. talán az sc2 is 180 helyet csak 150el fog menni rajta 😄 )

de szerintem a 380x is k. drága..... nem? (pont mint a 960)

970-et kell venned, lőni egy ócsót aprón ... 😞

Forza.

#39877
Köszönöm szépen a tippeket, hosszas agyalás után R9 380 4giga mellett döntöttem.

ASROCK Z170 - I5 6600 - 4*4 Gb Corsair 3200 - 500 Gb Samsung 850 Evo SSD - Asus Gtx 1070 Strix OC

TBTPumpa
#39876
Akkor nem. R9 380X meg nem alternatíva, mert szerencsétlen AMD már alig van támogatva, Nvidiás címek alatt pedig elvérzik. Mert nekem nincs problémám az AMD-vel (jelenlegi is hozza azt, amit elvártam tőle, csupán a fejlesztők nem tudnak normálisan fejleszteni rá), szívesen vennék azt, ha lenne támogatottsága, de sajnos mindenhol alulmarad, még a Blizzard címek alatt is.
Nvidia új környezetkímélő (zöld) cuccai mikor jönnek? <#idiota>
Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2016.01.04. 19:44:14

"You live your life just once, so don't forget about a thing called love..."

szabii98
#39875
Nekem a Gigabyte féle 950es van, 1x6os csati kell csak hozzá.
Egy GT 630ról cseréltem, elég nagy ugrás volt, habár nem fullhd-ban játszom, csak 1280x1024ben, de fullhd-ban sem kelt csalódást ennyi pénzért, és köröket ver a 750 ti-ra.

I met God. She's black

#39874
Értem, köszönöm szépen.

ASROCK Z170 - I5 6600 - 4*4 Gb Corsair 3200 - 500 Gb Samsung 850 Evo SSD - Asus Gtx 1070 Strix OC

arty
#39873
2.0/3.0 - nincs jelentősége. 1%-al lasabb a 2.0, ami kb a mérési hiba kategória.

1db 8pin a felsőbb (vga)kategóriában már kevés lehet, de középen simán elég.
Ha a 12V ága/ágai normálisak a tápnak, még akkor se lesz gond, ha mondjuk 2x8pin kell, átalakító szokott járni minden kártyához. (molex -> pci-e 6/8pin). Annyi, hogy több 12V ág esetén a két pin-re külön ágakról dugd a kábelt, hogy egyenlően terhelődjenek.

Forza.

#39872
Ja, a tápom 650 wattos és egy 8 pines csati is van rajta...

ASROCK Z170 - I5 6600 - 4*4 Gb Corsair 3200 - 500 Gb Samsung 850 Evo SSD - Asus Gtx 1070 Strix OC

#39871
Köszönöm! A PCIe foglalatnak milyen jelentősége van? Nekem egy GIGABYTE H81M-DS2 alaplapom van és azt írja a manual, hogy a 2.0 kényelmét biztosítja (így fogalmaz, comforts...). Számít ez valamit a vga kártya választásban?
Illetve a tápom régebbi 550W és 6 pines csatlakozó van rajta. Ez is szűkíti a választási lehetőségeimet?

Tényleg nem igazodom ki a mai dolgokban...

ASROCK Z170 - I5 6600 - 4*4 Gb Corsair 3200 - 500 Gb Samsung 850 Evo SSD - Asus Gtx 1070 Strix OC

arty
#39870
+1

Forza.

Hexex86
#39869
Rendben köszönöm!
Utána nézek a csatlakozóknak! 😊 Azok a fránya csatik 😊

Discord | https://discord.gg/JnaAPcB Twitch | https://www.twitch.tv/hexariusofficial Youtube | http://www.youtube.com/c/Hexarius

broman191
#39868
A táp elég kell hogy legyen, viszont a csatival variálnak a gyártók, van egy-két okos amelyik 1x8 pines megoldást erőltet, nem mintha a referencia hatossal nem lehetne kihúzni a belét... ;D

ui.: A 650-hez képest lényeges előrelépés a 750, de sok modern játéknak kevés lenne még minimumként is mindkettő, a 950 viszont újabb generáció, legalább olyan előrelépés a 750-hez képest, mint az a 650-hez volt a 750, így 950 alá nem add, ha a keret adott... 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

Hexex86
#39867
Tudom tudom 😊
Nem nagyon értek a hardverekhez, de akkor szerinted érdemes megvenni vagy maradjak a 750-nél?

Discord | https://discord.gg/JnaAPcB Twitch | https://www.twitch.tv/hexariusofficial Youtube | http://www.youtube.com/c/Hexarius

arty
#39866
65W a 650 TDP-je (átlagos fogyasztás)
90W a 950 TDP-je
ez nem tűnik soknak bár csúcsra hajtva nagyobb a difi, nyilván... felteszem elég lenne az az Akyga, noha nem valami bizalomgerjesztő típus 😉

Forza.

Hexex86
#39865
Sima msi gtx 650 2gb.
Ezt még elvileg elbírná:ASUS STRIX-GTX950-DC2OC-2GD5-GAMING 2GB
Asrock 970 Pro3 R2.0
Amd fx 6300 six core
Akyga 500w 😊
Meg a gtx 650
Ebből áll most a gépem.
Ha jól tudom a gtx 950 is csak 1x6 pines táp csatlakozó kell ugye?
Másik kérdésem lenne, hogy elég neki az 500w?

Utoljára szerkesztette: Hexex86, 2016.01.02. 22:18:52

Discord | https://discord.gg/JnaAPcB Twitch | https://www.twitch.tv/hexariusofficial Youtube | http://www.youtube.com/c/Hexarius

arty
#39864
950 már túl van a büdzsén?
csak mert az +20% áron adna még +40-50% teljesítményt a 750ti-hez képest! 😊
arról nem beszélve, hogy jelenleg a világon csak a 950/960 képes 10bites HEVC kódolásu videokat dekódolni (4k bluray szabvány kodekje, a "jövő"! cpu erre esélytelen, más gpu-k dettó)

persze, ha csak a 750ti fér bele, az igen szép ugrás a 650 után (ami ugye nem ti és nem boost?)
Utoljára szerkesztette: arty, 2016.01.02. 22:10:54

Forza.

Hexex86
#39863
Üdv!
Ha nem akarok 100e költeni a gépre és csak 1*6 pines tápom van megérné lecserélni a Gtx 650 2gb erre:MSI GeForce GTX 750 Ti N750TI
Nem ultra beállításokon akarok gamelni persze, de nem is full lowon pl witcher 3 😊

Utoljára szerkesztette: Hexex86, 2016.01.02. 21:53:11

Discord | https://discord.gg/JnaAPcB Twitch | https://www.twitch.tv/hexariusofficial Youtube | http://www.youtube.com/c/Hexarius

arty
#39862
hát, neked kell dönteni, hogy mennyire égeti a zsebed 30-40k némi plusz sebességért itt-ott 😊)

Forza.

TBTPumpa
#39861
30 000 Ft körüli összeget. 40 000 Ft-ért mennek az R9 270X kártyák, a 4GB-os GTX 960 meg 70-80 körül megy, ahogy elnéztem.
Batman Arkham Knight alatt jól jön a 4GB memória, hisz akkor már High textúrák is elérhetővé válnak. 2GB esetén csak Low van. <#idiota>
Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2016.01.02. 20:17:45

"You live your life just once, so don't forget about a thing called love..."

arty
#39860
mennyit kellene ráfizetned?
teljesítményben nem túl nagy ugrás (+20-30%), de a +2gb ram biztosan jól jön majd ... valahol 😊

Forza.

TBTPumpa
#39859
2GB-os R9 270X kártyát érdemes lecserélni GTX 960-ra (4GB-os verzió)?
Esetleg más alternatíva (ha van) is szóba jöhet, de csak 100 000 Ft alatt.

"You live your life just once, so don't forget about a thing called love..."

broman191
#39858
50e Ft körül 2 GB-os R7 370-et lehet kapni, de inkább áldozz minimum egy 2 GB-os egy R9 380-ra 60e Ft környékén, az nem egy 2012-es átcímkézés... Ha belefér a 70e Ft, akkor ott van a 380 4 GB-os verziója, egy fokkal kompromisszum mentesebb és jövőbiztosabb választás. 😊

ui.: Esetleg GTX 960 4GB 65e Ft környékén - a 2 GB-ossal ne foglalkozz, hasonló árazású és kifut lassan - ha zöldellnél, de szvsz inkább R9 380... 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39857
Radeon R9 380 - 60k-tól indul 😊

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#39856
Sziasztok!

Abban kérnék segítséget, hogy mivel már nem igazodom ki a jelenlegi választékban, segítsetek videókártyát választani.

Jelenleg egy hd6790-es radeonom van, mellette egy I3 proci.

Nincs túl nagy igényem, de szeretnék olyan teljesítmény bővülést elérni, ami nem vágja haza a pénztárcám(max. 50, esetleg kínkeservesen max. 70 ezerben gondolkodok), a jelenlegi, közeljövőbeni (pl. xcom 2) játékokkal elbír (esetleg high, de ha medium beállítás az se tragédia), és azért kitart mellettem a kártya még pár évig.

Örülnék valami protippnek

köszönettel
Vata

ASROCK Z170 - I5 6600 - 4*4 Gb Corsair 3200 - 500 Gb Samsung 850 Evo SSD - Asus Gtx 1070 Strix OC

arty
#39855
valszeg spec ventivezérlő van a kártyán, amit ezek a cuccok nem ismernek

igen, a több kijelző okozhat nem visszaálló órajeleket, bár azt hittem ez csak "régen" volt gond... vagy a sapphire bios? frissítés nincs?
az idle fogyasztásra nem tesz jó hatást, az tuti :/

Forza.

Solten
#39854
R9 380

Saor Alba

#39853
280x/380x

Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce

#39852
Tudnátok mondani egy VGA karit amely teljesítményre kb megegyezik egy ASUS HD7970-es kártyával?
(Behányt az ASUS HD7970-es (3GB-os) kártyám. Jelenleg folyamatban van a garanciális ügyintézése. Nem kizárt, hogy ujjat kell majd vennem. Nekem egy azzal megegyező teljesítményű kari bőven megfelel)

Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága.

Hunter of Deer
#39851
Na bekerült a Sapphire R9 390 Nitro a gépbe, újra tettem az MSI Afterburnert és felkerült a Crimson 15.11 viszont azt vettem észre hogy nem jelzi egyik program sem amikor állnak a ventik. Minden progi azt irja hogy megy, amikor megnézem és mind3 áll (persze terhelés nélkül winben).
Néztem MSI AB-rel, HWinfoval , GPUZ-vel. mindenkinél így van? vagy esetleg tudjátok mitől lehet?
Másik kérdés ha kiterjesztett asztalt használok akkor mindig maxon van a Mem clock?

H87-D3H/i5 4570*3,6/2*8GB Kingston/Gigabyte Extreme Gaming 1070/ 8TB HDD/Samsung 840 120GB SSD/ 650W/Razer Deathadder 2013/Logitech G15/Logitech Z3 2.1/Dell P2414H/NZXT H440/LGUH635v 4k

#39850
OK rendben!
Köszi a segítséget!

ASUS M5A97-LE R2.0, AMD FX 8320E, 2x4GB DDR3 1866MHz, ASUS R7 265 2GB, Chieftec CTG-500-80P, Win7 SP1 x64

#39849
Jelentősen erősebb kártya az R7 265 ...DE: én a helyedben (ha megengedheted) akkor inkább egy R9 270X-et vennék.
Táp minden bizonnyal elég lesz. Ha jelenleg nem produkál semmilyen hibát akkor bőven elég lesz (de az előregedő Chieftec tápok elég csúnya halált szoktak halni úgyhogy figyelj oda rá 😊 )

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#39848
Sziasztok! Sapphire VaporX 5770 es kártyámat szeretném lecserélni. Asus R7 265-DC2-2GD5 re.
Azt szeretném kérdezni, utóbbi mekkorát ver az 5770-re. Érdemes-e lecserélni?
Valamint a 450 W-os Chieftec táp elég-e?
Utoljára szerkesztette: zozox333, 2015.12.15. 18:38:10

ASUS M5A97-LE R2.0, AMD FX 8320E, 2x4GB DDR3 1866MHz, ASUS R7 265 2GB, Chieftec CTG-500-80P, Win7 SP1 x64

#39847
GT730

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#39846
20k ft-ért milyen nvidia, passzív hűtéses videókártyát ajánlanátok?

broman191
#39845
Az érdemben nem CPU és RAM korlátos programoknál, ahol a VGA volt a szűk keresztmetszet, ott lehet értelme a 270X-nek, bár a korszerűbb játékokhoz ugye eleve gyenge a bizonyos CPU és kevés a RAM. Szvsz tegye bele nyugodtan, majd meglátja miben jobb, rosszabb nem lehet... 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

Hunter of Deer
#39844
Tudom marhaság, de lenne egy olyan kérdésem, hogy mivel én megrendeltem a Sapphire R9 390et a sajat gepembe, az R9 270Xet faternak adnám.
a kérdés az lenne hogy, beletegyem e a gépébe amiben egy E5200as proci 4GB ram és jelenleg egy 9600 GT van.
van értelme beletenni most vagy csak tegye szépen a szekrénybe addig amig nem vesz uj gépet? 😄
vehet e észre különbséget ezzel a procival a 9600GT és a 270X között.
előre is köszi.

jah és érdekelne van e valakinek ilyen Sapphire 390es kari (végül ez lett mert MSI itt nálunk nincs és így ha bármi gáz van könnyebb gariztatni stb)
vélemények esetleg hőmérséklet adatok.
Utoljára szerkesztette: Hunter of Deer, 2015.12.14. 14:09:19

H87-D3H/i5 4570*3,6/2*8GB Kingston/Gigabyte Extreme Gaming 1070/ 8TB HDD/Samsung 840 120GB SSD/ 650W/Razer Deathadder 2013/Logitech G15/Logitech Z3 2.1/Dell P2414H/NZXT H440/LGUH635v 4k

Maala
#39843
Bőven.

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

Hunter of Deer
#39842
Már akartam kérdezni, az aláírásomban szereplő gép (táp cserélve lesz) ki tudja hajtani az MSI R9 390 gaming 8GB karit?
ty

H87-D3H/i5 4570*3,6/2*8GB Kingston/Gigabyte Extreme Gaming 1070/ 8TB HDD/Samsung 840 120GB SSD/ 650W/Razer Deathadder 2013/Logitech G15/Logitech Z3 2.1/Dell P2414H/NZXT H440/LGUH635v 4k

broman191
#39841
Nekem inkább tűnik reálisnak érte 45-50e Ft környéke, már ha eladás a cél, bár 15' végén az ilyen konfigok célközönségét elég nehéz lenne körvonalazni...ahogy a hozzá passzoló lehető legerősebb videokari meghatározása sem feltétlen egyszerű. Tegyük fel, hogy onnan kezdjük, hogy van értelme. Akkor manapság egy használt HD7770/R7 250X 1 GB GDDR5 még elmenne vele, használtan jellemzően alulról 20e Ft körül lehet hozzájutni. Újonnan nem vennék semmit bele, kivétel ha új konfig vásárlása van kilátásban mondjuk az elkövetkezendő fél évben.

#39840: Akkor nagy baj nem lehet... 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#39840
A tápom egy 500 vagy 550 W-os (pontosan nem tudom) Chieftec!
Mor3llo
#39839
Erre esetleg valaki?

"Az élet egy lemezjátszó, amin Isten a DJ, minden nap egy újabb beat, nincsen replay..." NKS krú