Milyen videokártya?
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
https://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/R9_380X_Strix/19.html
Asus TUF Gaming F17 17,3" Intel Core I7 11800h, 2x8 Gb Ddr 4, 500 Gb Ssd, Rtx 3050ti.
"You live your life just once, so don't forget about a thing called love..."
Forza.
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.01.05. 23:21:26
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Discord | https://discord.gg/JnaAPcB Twitch | https://www.twitch.tv/hexariusofficial Youtube | http://www.youtube.com/c/Hexarius
I met God. She's black
Witcher 3-at próbáltad rajta? Egyébként én is csak 1600x900 felbontásban játszom.
Discord | https://discord.gg/JnaAPcB Twitch | https://www.twitch.tv/hexariusofficial Youtube | http://www.youtube.com/c/Hexarius
"You live your life just once, so don't forget about a thing called love..."
de szerintem a 380x is k. drága..... nem? (pont mint a 960)
970-et kell venned, lőni egy ócsót aprón ... 😞
Forza.
ASROCK Z170 - I5 6600 - 4*4 Gb Corsair 3200 - 500 Gb Samsung 850 Evo SSD - Asus Gtx 1070 Strix OC
Nvidia új környezetkímélő (zöld) cuccai mikor jönnek? <#idiota>#idiota>
Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2016.01.04. 19:44:14
"You live your life just once, so don't forget about a thing called love..."
Egy GT 630ról cseréltem, elég nagy ugrás volt, habár nem fullhd-ban játszom, csak 1280x1024ben, de fullhd-ban sem kelt csalódást ennyi pénzért, és köröket ver a 750 ti-ra.
I met God. She's black
ASROCK Z170 - I5 6600 - 4*4 Gb Corsair 3200 - 500 Gb Samsung 850 Evo SSD - Asus Gtx 1070 Strix OC
1db 8pin a felsőbb (vga)kategóriában már kevés lehet, de középen simán elég.
Ha a 12V ága/ágai normálisak a tápnak, még akkor se lesz gond, ha mondjuk 2x8pin kell, átalakító szokott járni minden kártyához. (molex -> pci-e 6/8pin). Annyi, hogy több 12V ág esetén a két pin-re külön ágakról dugd a kábelt, hogy egyenlően terhelődjenek.
Forza.
ASROCK Z170 - I5 6600 - 4*4 Gb Corsair 3200 - 500 Gb Samsung 850 Evo SSD - Asus Gtx 1070 Strix OC
Illetve a tápom régebbi 550W és 6 pines csatlakozó van rajta. Ez is szűkíti a választási lehetőségeimet?
Tényleg nem igazodom ki a mai dolgokban...
ASROCK Z170 - I5 6600 - 4*4 Gb Corsair 3200 - 500 Gb Samsung 850 Evo SSD - Asus Gtx 1070 Strix OC
Utána nézek a csatlakozóknak! 😊 Azok a fránya csatik 😊
Discord | https://discord.gg/JnaAPcB Twitch | https://www.twitch.tv/hexariusofficial Youtube | http://www.youtube.com/c/Hexarius
ui.: A 650-hez képest lényeges előrelépés a 750, de sok modern játéknak kevés lenne még minimumként is mindkettő, a 950 viszont újabb generáció, legalább olyan előrelépés a 750-hez képest, mint az a 650-hez volt a 750, így 950 alá nem add, ha a keret adott... 😊
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Nem nagyon értek a hardverekhez, de akkor szerinted érdemes megvenni vagy maradjak a 750-nél?
Discord | https://discord.gg/JnaAPcB Twitch | https://www.twitch.tv/hexariusofficial Youtube | http://www.youtube.com/c/Hexarius
90W a 950 TDP-je
ez nem tűnik soknak bár csúcsra hajtva nagyobb a difi, nyilván... felteszem elég lenne az az Akyga, noha nem valami bizalomgerjesztő típus 😉
Forza.
Ezt még elvileg elbírná:ASUS STRIX-GTX950-DC2OC-2GD5-GAMING 2GB
Asrock 970 Pro3 R2.0
Amd fx 6300 six core
Akyga 500w 😊
Meg a gtx 650
Ebből áll most a gépem.
Ha jól tudom a gtx 950 is csak 1x6 pines táp csatlakozó kell ugye?
Másik kérdésem lenne, hogy elég neki az 500w?
Utoljára szerkesztette: Hexex86, 2016.01.02. 22:18:52
Discord | https://discord.gg/JnaAPcB Twitch | https://www.twitch.tv/hexariusofficial Youtube | http://www.youtube.com/c/Hexarius
csak mert az +20% áron adna még +40-50% teljesítményt a 750ti-hez képest! 😊
arról nem beszélve, hogy jelenleg a világon csak a 950/960 képes 10bites HEVC kódolásu videokat dekódolni (4k bluray szabvány kodekje, a "jövő"! cpu erre esélytelen, más gpu-k dettó)
persze, ha csak a 750ti fér bele, az igen szép ugrás a 650 után (ami ugye nem ti és nem boost?)
Utoljára szerkesztette: arty, 2016.01.02. 22:10:54
Forza.
Ha nem akarok 100e költeni a gépre és csak 1*6 pines tápom van megérné lecserélni a Gtx 650 2gb erre:MSI GeForce GTX 750 Ti N750TI
Nem ultra beállításokon akarok gamelni persze, de nem is full lowon pl witcher 3 😊
Utoljára szerkesztette: Hexex86, 2016.01.02. 21:53:11
Discord | https://discord.gg/JnaAPcB Twitch | https://www.twitch.tv/hexariusofficial Youtube | http://www.youtube.com/c/Hexarius
Forza.
Batman Arkham Knight alatt jól jön a 4GB memória, hisz akkor már High textúrák is elérhetővé válnak. 2GB esetén csak Low van. <#idiota>#idiota>
Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2016.01.02. 20:17:45
"You live your life just once, so don't forget about a thing called love..."
teljesítményben nem túl nagy ugrás (+20-30%), de a +2gb ram biztosan jól jön majd ... valahol 😊
Forza.
Esetleg más alternatíva (ha van) is szóba jöhet, de csak 100 000 Ft alatt.
"You live your life just once, so don't forget about a thing called love..."
ui.: Esetleg GTX 960 4GB 65e Ft környékén - a 2 GB-ossal ne foglalkozz, hasonló árazású és kifut lassan - ha zöldellnél, de szvsz inkább R9 380... 😊
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
Abban kérnék segítséget, hogy mivel már nem igazodom ki a jelenlegi választékban, segítsetek videókártyát választani.
Jelenleg egy hd6790-es radeonom van, mellette egy I3 proci.
Nincs túl nagy igényem, de szeretnék olyan teljesítmény bővülést elérni, ami nem vágja haza a pénztárcám(max. 50, esetleg kínkeservesen max. 70 ezerben gondolkodok), a jelenlegi, közeljövőbeni (pl. xcom 2) játékokkal elbír (esetleg high, de ha medium beállítás az se tragédia), és azért kitart mellettem a kártya még pár évig.
Örülnék valami protippnek
köszönettel
Vata
ASROCK Z170 - I5 6600 - 4*4 Gb Corsair 3200 - 500 Gb Samsung 850 Evo SSD - Asus Gtx 1070 Strix OC
igen, a több kijelző okozhat nem visszaálló órajeleket, bár azt hittem ez csak "régen" volt gond... vagy a sapphire bios? frissítés nincs?
az idle fogyasztásra nem tesz jó hatást, az tuti :/
Forza.
Gigabyte 970A-UD3P rev 2. AMD FX-6300@4520MHz, Radeon R9 380 4Gb Windforce
(Behányt az ASUS HD7970-es (3GB-os) kártyám. Jelenleg folyamatban van a garanciális ügyintézése. Nem kizárt, hogy ujjat kell majd vennem. Nekem egy azzal megegyező teljesítményű kari bőven megfelel)
Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága.
Néztem MSI AB-rel, HWinfoval , GPUZ-vel. mindenkinél így van? vagy esetleg tudjátok mitől lehet?
Másik kérdés ha kiterjesztett asztalt használok akkor mindig maxon van a Mem clock?
H87-D3H/i5 4570*3,6/2*8GB Kingston/Gigabyte Extreme Gaming 1070/ 8TB HDD/Samsung 840 120GB SSD/ 650W/Razer Deathadder 2013/Logitech G15/Logitech Z3 2.1/Dell P2414H/NZXT H440/LGUH635v 4k
Köszi a segítséget!
ASUS M5A97-LE R2.0, AMD FX 8320E, 2x4GB DDR3 1866MHz, ASUS R7 265 2GB, Chieftec CTG-500-80P, Win7 SP1 x64
Táp minden bizonnyal elég lesz. Ha jelenleg nem produkál semmilyen hibát akkor bőven elég lesz (de az előregedő Chieftec tápok elég csúnya halált szoktak halni úgyhogy figyelj oda rá 😊 )
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
Azt szeretném kérdezni, utóbbi mekkorát ver az 5770-re. Érdemes-e lecserélni?
Valamint a 450 W-os Chieftec táp elég-e?
Utoljára szerkesztette: zozox333, 2015.12.15. 18:38:10
ASUS M5A97-LE R2.0, AMD FX 8320E, 2x4GB DDR3 1866MHz, ASUS R7 265 2GB, Chieftec CTG-500-80P, Win7 SP1 x64
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
a kérdés az lenne hogy, beletegyem e a gépébe amiben egy E5200as proci 4GB ram és jelenleg egy 9600 GT van.
van értelme beletenni most vagy csak tegye szépen a szekrénybe addig amig nem vesz uj gépet? 😄
vehet e észre különbséget ezzel a procival a 9600GT és a 270X között.
előre is köszi.
jah és érdekelne van e valakinek ilyen Sapphire 390es kari (végül ez lett mert MSI itt nálunk nincs és így ha bármi gáz van könnyebb gariztatni stb)
vélemények esetleg hőmérséklet adatok.
Utoljára szerkesztette: Hunter of Deer, 2015.12.14. 14:09:19
H87-D3H/i5 4570*3,6/2*8GB Kingston/Gigabyte Extreme Gaming 1070/ 8TB HDD/Samsung 840 120GB SSD/ 650W/Razer Deathadder 2013/Logitech G15/Logitech Z3 2.1/Dell P2414H/NZXT H440/LGUH635v 4k
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
ty
H87-D3H/i5 4570*3,6/2*8GB Kingston/Gigabyte Extreme Gaming 1070/ 8TB HDD/Samsung 840 120GB SSD/ 650W/Razer Deathadder 2013/Logitech G15/Logitech Z3 2.1/Dell P2414H/NZXT H440/LGUH635v 4k
#39840: Akkor nagy baj nem lehet... 😊
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64