Milyen videokártya?
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Csakmert a WF2-es 85 ezer PCX-en(WF2)
Asrock X99 Extreme 4, I7 5820K, Corsair LPX 16GB 2800MHz, MSI Armor GTX 1080 Ti, FSP Raider 535W, Zalman Z9 Plus, Zowie FK1+, Zowie G-SR, Corsair K70 LUX, SteelSeries Arctis 3, BenQ GW2460E(3db)
Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Utoljára szerkesztette: morcosqtya, 2016.08.29. 20:34:11
Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.
Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.08.29. 20:20:26
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
wat?
Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.
#40528: A 480-ból még mindig csak a ref. van, ami hetek óta, abban nincs semmiféle előrehaladás...470 és 460 már volt szinte a kezdetektől többféle non-ref nem is egy boltból. Ha 480, akkor inkább bestmarktos Nitro pár ezressel olcsóbban, habár csak rendelésre lehet kapni...
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.
Forza.
Most pedig megyek és átveszem az ajándék példányomat, amit a hirdetésért cserébe adnak.
Csak viccelek, marad a 260X-em. Azért vicc, mert elég sokan el akarják vinni 18k-ért, de 5820K-ban nincsen IGP, így nem adhatom el. -.-" 😄
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
MSI RX 480 Gaming X 8 GB review @ TPU
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.08.27. 10:15:05
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
"You live your life just once, so don't forget about a thing called love..."
De fölég az hogy mikor lesz nálunk is kapható rx480 széria.
Csak mert olvastam cikket, ahol a Sapphire kártyákat dicsérték, máshol meg leszólták, hogy túl hangos. Van erről tapasztalata valakinek, akinek netán több rx-es kártya is volt a kezében?
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Adversus solem ne loquitor
"Utána mintha jajszó szállna. Félig mély csönd, és félig lárma"
Adversus solem ne loquitor
[merlinw.org]
"Utána mintha jajszó szállna. Félig mély csönd, és félig lárma"
optimalizáltak azok - a mostani konzolok (és átlagpécék?) erejét figyelembe véve 😊
5 év azért nagyon sok idő.
Forza.
De jobb a biztonság, énaszondom.
"Utána mintha jajszó szállna. Félig mély csönd, és félig lárma"
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Én már azért nagyon büszke voltam magamra, hogy a régi GPU-t ki, és az újat bepattintottam, és becsavaroztam.
Fura ez, mert van némi modelles, meg legós múltam, de ha drága elektronikai eszközökről van szó, akkor inkább a tapasztalt profikra bízom.
"Utána mintha jajszó szállna. Félig mély csönd, és félig lárma"
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Az előző gépem majd 5 évig szolgált, egy AMD build volt Phenom 964-el, meg egy ATI 5850-essel. 2009-ben vettem, és az utolsó évig nem is volt rossz, de aztán bejöttek az "új generációs" konzolok, és szépen leszarták a fejlesztők az optimalizálást.
Amikor kijött a Watchdogs, akkor láttam, hogy ez már kevés. Lecseréltem hát az egészet az aláírásomban lévő cuccra, csak egy jó 770-essel. Ez volt júniusban ´14-ben. Aztán 2 hónapra rá jött a 900-as széria, és szívtam a fogamat, mert a custom 970-eseket adták majdnem ugyanazért az árért, mint az én 770-esemet. Szóval ezt benéztem.
Érdekes, mert idejártam akkor is tanácsért, sok okos ötletet is kaptam, de senki nem mondta, hogy mondjuk 2-3 hónapot várjak az új generációra, 😄 De nem baj mert egyébként remek tanácsok alapján vettem a gépet, a ház, a táp, a CPU, meg minden tökéletes. Szóval ebbe szépen belepattintottam a 1070-es gpu-t és heppi-heppi.
Nagyon büszke is vagyok magamra, mert szoftveres szinten nem vagyok totál idióta, eddig mindig a dedikált szaki haveromat hívtam, ha bármit kellett betenni a gépbe, nem szeretek babrálni a gép fizikai dolgaival, de most magam tettem be a gpu-t, és nagyon örültem magamnak 😄 A következő egy custom hűtő lesz a CPU-ra, ahhoz kelleni fog a baráti szaki segítsége 😊
Utoljára szerkesztette: Voltan, 2016.08.25. 22:35:38
"Utána mintha jajszó szállna. Félig mély csönd, és félig lárma"
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Külsö videokártyát akarok a laptopomhoz, van rajta expresscard slot 2 is. egy ilyen dokkolóval akarok egy ilyen videokártyát meghajtani. Nos, a kérdés az az hogy, ha veszek egy ilyen tápot, (amin van 8 pin) akkor jól cselekszem?😄 1 darab 8 pin van rajta, ami a dokkolóba menne, a fő kérdés az az hogy a videokártya min keresztül kapja az áramot? kell egy külön vezeték a táp és a kártya között? vagy magáról a dokkolóról ? Bocsi a hülye kérdésért, ehez nagyon nem értek, számtek boltokba ilyen external slotról mégcsak nem is hallottak.. Mehet a delete ha rosszhelyen vagyok, vagy irányitsatok át máshova, nem akarok mindenhova irni. Köszi elöre
gamer since: ,,Created: Apr 03 2005, 15:51:56 CEST"
"Utána mintha jajszó szállna. Félig mély csönd, és félig lárma"
Utoljára szerkesztette: Maala, 2016.08.23. 22:31:46
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
ui.: 2 db 1070 <#gonosz1>#gonosz1>
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Utoljára szerkesztette: Maala, 2016.08.23. 18:59:12
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Utoljára szerkesztette: Maala, 2016.08.23. 18:30:42
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Egyébként ez az apró az, ahol találtam. :-)
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU
És igen picit elbizonytalanodtam. Mert ha esetleg lejjebb mennek az árak még 2-3 hónapot simán érdemes várni.
Ha nem akkor meg lényegében ugyanannyit kell rádobni később is.
Igen. Jobb lesz benne az IGP <#banplz>#banplz> Egy korábbi posztban még 1440-ben meg 4k-ban gondolkoztál monitorilag, mostmeg már ott tart a projekt, hogy vajon 470 elég-e 3 évre. Először is döntsd el mi a prioritás. Ha az ár, akkor adott keretre lehet gépet építeni. Ha a teljesítmény, azt be lehet árazni. De ebből így nem lesz semmi, vagy nem is akarsz semmit, ez még nem derült ki.
Utoljára szerkesztette: Moby, 2016.08.21. 14:56:24
Adversus solem ne loquitor
Procihűtő eleve kell a táp talán megfelelő. SSD van winyó van 1,7Tb-nyi de fullon teli szóval nem könnyű a döntés.
Hát azért csak többet fog nyújtani a Kaby lake szimpla 200+mhz nél. És nyilván csak reméli az ember, hogy kicsit csökkenni fognak az árak de persze koránt se biztos. De ha már teljes átépítés akkor az legalább 3 évig jó legyen minimum. Vagy nem ér az egész semmit.
Ezt nem tudom miből gondolod. Én erre nem számítanék. Eleve ez a 7700(K) nem lesz egy kapós termék. 6700K+200Mhz? Ki fog ezért plusz pénzt adni? Pláne ilyen 20%-okat, amikkel rémisztgetnek már előre. Az értelmesebbje biztos nem. A 6700K jó vétel marad, nem fog mozdulni az ára. A HWaprón sincs általában. Szinte azonnal elkelnek, ahogy megjelenik esetleg egy.
De szerintem a fő probléma nem ez. Ha nincs elég pénz, felesleges évekre előre gondolkozni. Nullkonfigból viszonylag értékállót csak sok pénzért lehet építeni, de azok is csak akkor nem értéktelenednek brutálisan, ha frissen van tartva. Amihez megint pénz kell. Vannak köztes alternatívát, azokat kell inkább célozgatni.
Adversus solem ne loquitor
Alaplap 30, proci 60, ram 15, (8gb, majd veszel még 8-at később) és marad 45-öd videó kártyára. Ehhez vagy teszel még egy kicsit, vagy használtat veszel. Azt kell beosztani, ami van. Nem kell azonnal megváltani a világot.
http://www.freetvmaci.info/
A gond az hogy 120-150et hiába tolnék bele nagyságrendi erősödést nem hozna. Kb 300-350k körül lenne olyan konfig ami már jó pár évig elbírná a dolgokat de az meg picit sok.
De elvileg pár hónap múlva az AMD újításokkal és proci vonalon a Kaby lake megjelenésével elvileg csökkenni fog valamennyit a fő komponensek ára. Már 10-15% is jót tenne és akkor jobban megjönne a vásárlókedv is 😄
És ki gondolná hogy a kiegészítő cuccok is milyen drágák összességében.
új ház (amibe belefér minden rendesen) 12k
új táp 15k
új procihűtő 12-15k
új ramok 16gb legalább 22-28k
egy generációváltásnál...
És akkor az alaplap+proci+vga 3asról nem beszéltünk.
Akinek nincs még SSD az is 15-25k
winyó se ártana 25-40k 2-4Tb közt pff kész vagyon.
Lehet marad a régi gép 😄
Utoljára szerkesztette: Conqvistador, 2016.08.21. 11:14:21