Milyen videokártya?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

HunWindows7777
#40538
Nagy különbség van a Gigabyte által kiadott G1 verziójú 1060, és a WF2(Windforce2)-es 1060 között(Ahogy néztem 50MHZek a különbségek az órajelekben)
Csakmert a WF2-es 85 ezer PCX-en(WF2)

Asrock X99 Extreme 4, I7 5820K, Corsair LPX 16GB 2800MHz, MSI Armor GTX 1080 Ti, FSP Raider 535W, Zalman Z9 Plus, Zowie FK1+, Zowie G-SR, Corsair K70 LUX, SteelSeries Arctis 3, BenQ GW2460E(3db)

morcosqtya
#40537
Nem hinném, hogy sokkal lejjebb fog menni a 1070..

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

broman191
#40536
Ahhoz képest tényleg alakul, a dollár-forint viszonyok is javultak valamelyest, pár hete még 285 Ft per dollár volt, most újra 275 környékére/alá csökkent, igaz az önmagában a GTX 1070 árszintjén kb. 5e Ft csökkenést eredményezne, bár nem mintha a kereskedők ilyesmihez tartanák magukat érdemi konkurencia hiányában... 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

morcosqtya
#40535
Én berendeltem egy 3 ventiset. Majd kiderül mit tud.
Utoljára szerkesztette: morcosqtya, 2016.08.29. 20:34:11

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

morcosqtya
#40534
Na jó de pl két hete néztem akkor még 156 ezer volt.

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

broman191
#40533
"GB 1070OC 148 bruttó ez szerintem azért nem rossz." - Ahhoz képest jó áron megy a 148 bruttós 1070, más viszonylatban nem biztos... <#idiota> Ha lenne konkurencia, már 140 alatt lehetne.
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.08.29. 20:20:26

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

morcosqtya
#40532
"Egy aranyfogsorhoz képest biztosan nem."

wat?

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

broman191
#40531
Egy aranyfogsorhoz képest biztosan nem... <#idiota>

#40528: A 480-ból még mindig csak a ref. van, ami hetek óta, abban nincs semmiféle előrehaladás...470 és 460 már volt szinte a kezdetektől többféle non-ref nem is egy boltból. Ha 480, akkor inkább bestmarktos Nitro pár ezressel olcsóbban, habár csak rendelésre lehet kapni...

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

morcosqtya
#40530
GB 1070OC 148 bruttó

ez szerintem azért nem rossz.

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

arty
#40529
még ezek jóárasak most:

Sapphire Nitro+ RX470 70k

Gainward 1070 133k

(asszem csak rendelésre)

Forza.

Maala
#40528
Nah, PCX-en már lehet kapogatni a 460-480akat, 460 38k/43k (2/4G😎, 470 83k (8G😎, 480 93k (8G😎.

Most pedig megyek és átveszem az ajándék példányomat, amit a hirdetésért cserébe adnak.

Csak viccelek, marad a 260X-em. Azért vicc, mert elég sokan el akarják vinni 18k-ért, de 5820K-ban nincsen IGP, így nem adhatom el. -.-" 😄

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

Mephike
#40527
Köszönöm a válaszokat! <#eljen>

broman191
#40526
MSI Gaming, relatíve hűvős, halk és az összeszerelési minősége is top, valamint a 3 év gari is adott...csak a piaci elérhetőség hiányzik még itthon, de ez a legtöbb 480 esetében így van... 470-ből pedig ami kapható 80e Ft körül, az túlárazott egy hasonló 4 GB-os 480-hoz képest, ami 75-80e Ft körül lenne kapható ha lenne készlet...valamint az előző genes Twin Frozr hűtés van a 280X-emen, az is példás munkát végez ezen a kazán karin és a 480 & 470 közel sincs hozzá hőtermelésben... 😊

MSI RX 480 Gaming X 8 GB review @ TPU
Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.08.27. 10:15:05

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

TBTPumpa
#40525
MSI Gaming-et és ASUS Strix-et nézegess, ha csendes és hatékony hűtést akarsz.

"You live your life just once, so don't forget about a thing called love..."

#40524
Ez engem is érdekelne.
De fölég az hogy mikor lesz nálunk is kapható rx480 széria.
Mephike
#40523
Arról van valami infó/cikk/teszt, hogy a rx 470 és 480-as különböző gyártók kártyái közül melyiknek lett a legjobb a hűtése?
Csak mert olvastam cikket, ahol a Sapphire kártyákat dicsérték, máshol meg leszólták, hogy túl hangos. Van erről tapasztalata valakinek, akinek netán több rx-es kártya is volt a kezében?

broman191
#40522
DX11 és nem is éppen az optimalizálás tankönyvi példája...azért kíváncsi leszek, hogy a WD2 hogyan fog futni vele, DX12 alatt azon sem lepődnék meg ha jobban. 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

Moby
#40521
Továbbmegyek: nem találtam olyan setupot, ahol meglenne a fix60. Annak a lelke is beteg.

Adversus solem ne loquitor

Voltan
#40520
Nem mondod, a Watch Dogs-ot is vissza kellett venni? Az igen...

"Utána mintha jajszó szállna. Félig mély csönd, és félig lárma"

Moby
#40519
Nem kell ehhez várni sem, a múlt játékaiból sem nehéz olyat találni, amiket nem visz fhd@60-al, ha padlóig tolsz mindent. Gyakorlatilag mióta megvettem, a véletlenek kapcsán csak olyan játékokkal játszottam, hogy mindegyiknél vissza kellett vennem a 60fps-hez fullhd-ban 😄 (Witcher3 kiegek, watch dogs, most épp a deus ex...).

Adversus solem ne loquitor

MerlinW
#40518
A kétkártyás rendszerrel csak szívni fogsz. Egyrészt nem dupla teljesítmény, másrészt a játékok nagy része nem támogatja. 1db 1080-al tudsz 4K-ban játszani, de 1070-el is kompromisszumok mellett. A 4K era még csak most kezdődik, még nincs eszköz az olcsó, felhőtlen élményhez. A tesztek alapján 1080 majdnem mindent futtat 50-60+fps-el 4K-ban. Negyed millió forintért, de ma még ennyi a 4K gaming ára. Ha engem kérdezel én várnék még 1-2 évet ezzel és maradnék addig a proli 1080p/1440p felbontásoknál.

[merlinw.org]

Voltan
#40517
Tény, de nagyjából akkor vettem a mostani gépemet, amikor már kezdett beérni az új gen. Most pedig felturbóztam ezzel a 1070-essel. Soha nem költöttem egy darab hardverre ennyi pénzt. Persze pontosan tudom, hogy szépen elkényelmesednek a fejlesztők megint, és jönnek a felturbózott konzolok (LOL). A Prohardveren leugattak, hogy jaaaj, overkill a 1070-es full hd-ra, Persze, az. Most. De nem kell sokat várni, és megint számolgatni kell, megint le kell venni a beállításokból, megint csak csoszogva viszi a 60 fps-t - és élsimítást nem is használok - szóval nem kell ehhez egy év.

"Utána mintha jajszó szállna. Félig mély csönd, és félig lárma"

arty
#40516
"és szépen leszarták a fejlesztők az optimalizálást."

optimalizáltak azok - a mostani konzolok (és átlagpécék?) erejét figyelembe véve 😊
5 év azért nagyon sok idő.

Forza.

Voltan
#40515
OK, azért ENNYIRE nem vagyok hülye én sem 😄
De jobb a biztonság, énaszondom.

"Utána mintha jajszó szállna. Félig mély csönd, és félig lárma"

broman191
#40514
...és az egyik legkritikusabb hiba, hogy a hővezető pasztát még bele lehet kenni az alaplapi CPU foglalatba a CPU teteje helyett, a legtehetségesebbeknél előfordul. <#hehe>

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

Voltan
#40513
gnnng. Na EZÉRT hívom át a tech geek havert 😄
Én már azért nagyon büszke voltam magamra, hogy a régi GPU-t ki, és az újat bepattintottam, és becsavaroztam.
Fura ez, mert van némi modelles, meg legós múltam, de ha drága elektronikai eszközökről van szó, akkor inkább a tapasztalt profikra bízom.

"Utána mintha jajszó szállna. Félig mély csönd, és félig lárma"

broman191
#40512
A CPU hűtő felszerelését sem lehet elrontani, ha dobozzal és leírással kapod... 😊 Persze kérdés, hogy ki kell-e szedni az alaplapot a hűtő felszereléséhez, vagy van akkora kivágás hátul, hogy elvégzhesd beszerelt állapotban is, mert ha ki kell szerelni, akkor trükkösebb, bár az sem horror, milyen kábelt hová érdemes legózni... 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

Voltan
#40511
Hát aggyaisten 😄
Az előző gépem majd 5 évig szolgált, egy AMD build volt Phenom 964-el, meg egy ATI 5850-essel. 2009-ben vettem, és az utolsó évig nem is volt rossz, de aztán bejöttek az "új generációs" konzolok, és szépen leszarták a fejlesztők az optimalizálást.
Amikor kijött a Watchdogs, akkor láttam, hogy ez már kevés. Lecseréltem hát az egészet az aláírásomban lévő cuccra, csak egy jó 770-essel. Ez volt júniusban ´14-ben. Aztán 2 hónapra rá jött a 900-as széria, és szívtam a fogamat, mert a custom 970-eseket adták majdnem ugyanazért az árért, mint az én 770-esemet. Szóval ezt benéztem.

Érdekes, mert idejártam akkor is tanácsért, sok okos ötletet is kaptam, de senki nem mondta, hogy mondjuk 2-3 hónapot várjak az új generációra, 😄 De nem baj mert egyébként remek tanácsok alapján vettem a gépet, a ház, a táp, a CPU, meg minden tökéletes. Szóval ebbe szépen belepattintottam a 1070-es gpu-t és heppi-heppi.

Nagyon büszke is vagyok magamra, mert szoftveres szinten nem vagyok totál idióta, eddig mindig a dedikált szaki haveromat hívtam, ha bármit kellett betenni a gépbe, nem szeretek babrálni a gép fizikai dolgaival, de most magam tettem be a gpu-t, és nagyon örültem magamnak 😄 A következő egy custom hűtő lesz a CPU-ra, ahhoz kelleni fog a baráti szaki segítsége 😊
Utoljára szerkesztette: Voltan, 2016.08.25. 22:35:38

"Utána mintha jajszó szállna. Félig mély csönd, és félig lárma"

broman191
#40510
18'-ra a 'GTX 3070' megjelenéséig valószínűleg... 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

Jani Hun
#40509
Hali, összetett kérdésem van, Ha rosszhelyre irom mehet a delete de nemvolt jobb ötletem.
Külsö videokártyát akarok a laptopomhoz, van rajta expresscard slot 2 is. egy ilyen dokkolóval akarok egy ilyen videokártyát meghajtani. Nos, a kérdés az az hogy, ha veszek egy ilyen tápot, (amin van 8 pin) akkor jól cselekszem?😄 1 darab 8 pin van rajta, ami a dokkolóba menne, a fő kérdés az az hogy a videokártya min keresztül kapja az áramot? kell egy külön vezeték a táp és a kártya között? vagy magáról a dokkolóról ? Bocsi a hülye kérdésért, ehez nagyon nem értek, számtek boltokba ilyen external slotról mégcsak nem is hallottak.. Mehet a delete ha rosszhelyen vagyok, vagy irányitsatok át máshova, nem akarok mindenhova irni. Köszi elöre

gamer since: ,,Created: Apr 03 2005, 15:51:56 CEST"

Voltan
#40508
Jááj, ezért vagyok én nagyon boldog a 1080p monitorral meg a friss ropogós 1070-es gpuval. Nem akarok 144hz-et, végképp nem akarok 1440p-t, vagy 4k-t. Anno 2014-ben amikor gépet fejlesztettem, benéztem a gtx 770-est, várnom kellett volna pár hónapot a kilences szériára, de ezt ott elszúrtam (nem tudtam róla...). Most viszont megvettem a 1070-est, az i7-essel jól ellesz még a fullhádé tartományban újabb két évig, remélem.

"Utána mintha jajszó szállna. Félig mély csönd, és félig lárma"

#40507
Lecseréled majd egy 1180ra aztán egy 1280ra? 😄
Maala
#40506
De a monitor meglesz 5 évig (remélhetőleg), az 1080 meg nem. :-D
Utoljára szerkesztette: Maala, 2016.08.23. 22:31:46

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

arty
#40505
hádde azt a 1080 se igazán 😄

Forza.

Maala
#40504
Fúj SLI. -.-"

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

broman191
#40503
A legújabb pletykák szerint megjelenhet akár pár hónapon belül...mondjuk a 480-aknál látszik, hogy a paper launch mint jelent az AMD-nél, ki tudja a Vegánál hogy alakul majd... <#buck>

ui.: 2 db 1070 <#gonosz1>

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

Maala
#40502
Osztan' addig (most épp tán 2017 Q1 a megjelenés dátuma?) mi fogja kihajtani az 1440p 165Hz IPS-t? :-D Mert az 1070 tuti nem. :-(
Utoljára szerkesztette: Maala, 2016.08.23. 18:59:12

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

broman191
#40501
Az nem is HBM-es, majd inkább Vegára, az AMD tudja mire van szükséged... 😉)

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

Maala
#40500
Én is azon gondolkodom, hogy eladom pár hónap múlva 125k-nál többért, és olcsóbban megúszom az 1080-ra váltást. Görény vagyok, tudom, de ha már sikerült beszereznem egy 5820K-t, akkor hadd szóljon. :-|
Utoljára szerkesztette: Maala, 2016.08.23. 18:30:42

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

broman191
#40499
Annyiért szinte ajándék, itthon valószínűleg kifutóként sem lesz annyi soha... 😊

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

Maala
#40498
Nyem rendes boltból, nyilván. Angliából hozzák be, 1 hetet kell rá várni, szóval nem para. 125k lett a vége, MSI 1070 Gaming X-et rendeltem. Kíváncsi vagyok a végeredményre. :-)

Egyébként ez az apró az, ahol találtam. :-)

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

tobias88
#40497
Hol látod ezeket? Mindkettő nagyon olcsó, rendes boltban 1060 kb az aqua-nál volt ennyiért, azóta se válaszolnak...
Maala
#40496
Hmm, aprorol 1070 125k vagy 1060 85kert eri meg jobban? Overclockerz ar 80%a hufositva.

Maala | Shyuri i7-8700K@5GHz, Asrock Taichi, 16GB DDR4 3000MHz, MSI Gaming X GTX 1080 Ti, Acer XB271HU

#40495
A monitor az jövő nyár előtt semmiképp. De az is csak akkor jöhet szóba ha megfelelő vas kerül alá.
És igen picit elbizonytalanodtam. Mert ha esetleg lejjebb mennek az árak még 2-3 hónapot simán érdemes várni.
Ha nem akkor meg lényegében ugyanannyit kell rádobni később is.
Moby
#40494
>Hát azért csak többet fog nyújtani a Kaby lake szimpla 200+mhz nél.

Igen. Jobb lesz benne az IGP <#banplz> Egy korábbi posztban még 1440-ben meg 4k-ban gondolkoztál monitorilag, mostmeg már ott tart a projekt, hogy vajon 470 elég-e 3 évre. Először is döntsd el mi a prioritás. Ha az ár, akkor adott keretre lehet gépet építeni. Ha a teljesítmény, azt be lehet árazni. De ebből így nem lesz semmi, vagy nem is akarsz semmit, ez még nem derült ki.
Utoljára szerkesztette: Moby, 2016.08.21. 14:56:24

Adversus solem ne loquitor

#40493
Hát pedig a kiegészítők is lényegesek. A mostani házamba nem férbe be rendesen egy Gtx 1060-1070 a méretük miatt se. Talán egy rx 470es de az meg ki tudja 3 évig elég e?
Procihűtő eleve kell a táp talán megfelelő. SSD van winyó van 1,7Tb-nyi de fullon teli szóval nem könnyű a döntés.
#40492
Pénz az lenne rá (tartalék) de nem szórnám el feleslegesen. 300 körül kiadni gépre még akár nagykerárral is azért meggoldolandó...

Hát azért csak többet fog nyújtani a Kaby lake szimpla 200+mhz nél. És nyilván csak reméli az ember, hogy kicsit csökkenni fognak az árak de persze koránt se biztos. De ha már teljes átépítés akkor az legalább 3 évig jó legyen minimum. Vagy nem ér az egész semmit.
Moby
#40491
>a Kaby lake megjelenésével elvileg csökkenni fog valamennyit a fő komponensek ára.

Ezt nem tudom miből gondolod. Én erre nem számítanék. Eleve ez a 7700(K) nem lesz egy kapós termék. 6700K+200Mhz? Ki fog ezért plusz pénzt adni? Pláne ilyen 20%-okat, amikkel rémisztgetnek már előre. Az értelmesebbje biztos nem. A 6700K jó vétel marad, nem fog mozdulni az ára. A HWaprón sincs általában. Szinte azonnal elkelnek, ahogy megjelenik esetleg egy.
De szerintem a fő probléma nem ez. Ha nincs elég pénz, felesleges évekre előre gondolkozni. Nullkonfigból viszonylag értékállót csak sok pénzért lehet építeni, de azok is csak akkor nem értéktelenednek brutálisan, ha frissen van tartva. Amihez megint pénz kell. Vannak köztes alternatívát, azokat kell inkább célozgatni.

Adversus solem ne loquitor

Dante73
#40490
Ha nincs elég pénzed, akkor ne kiegészítőkben gondolkodj. Azokat ráérsz megvenni később is. pl olyanokat, mint a régi gépház. vinyó, stb. Ami azonnal kell, azt vedd meg. Alaplap, processzor, ram, videó kártya.
Alaplap 30, proci 60, ram 15, (8gb, majd veszel még 8-at később) és marad 45-öd videó kártyára. Ehhez vagy teszel még egy kicsit, vagy használtat veszel. Azt kell beosztani, ami van. Nem kell azonnal megváltani a világot.

http://www.freetvmaci.info/

#40489
Ugyan ebben a cipőben járok. Teljes architektúra csere kell.
A gond az hogy 120-150et hiába tolnék bele nagyságrendi erősödést nem hozna. Kb 300-350k körül lenne olyan konfig ami már jó pár évig elbírná a dolgokat de az meg picit sok.
De elvileg pár hónap múlva az AMD újításokkal és proci vonalon a Kaby lake megjelenésével elvileg csökkenni fog valamennyit a fő komponensek ára. Már 10-15% is jót tenne és akkor jobban megjönne a vásárlókedv is 😄

És ki gondolná hogy a kiegészítő cuccok is milyen drágák összességében.
új ház (amibe belefér minden rendesen) 12k
új táp 15k
új procihűtő 12-15k
új ramok 16gb legalább 22-28k
egy generációváltásnál...
És akkor az alaplap+proci+vga 3asról nem beszéltünk.
Akinek nincs még SSD az is 15-25k
winyó se ártana 25-40k 2-4Tb közt pff kész vagyon.

Lehet marad a régi gép 😄
Utoljára szerkesztette: Conqvistador, 2016.08.21. 11:14:21