35
  • mir
    #35
    az intel titkos fejesztéséről:
    lehet hogy van, sőt én is úgy gondolom, hogy amikor az AMD bejelentette az x86-64et, meg látták, micsoda dolgokat csinál a K7es, meg micsodákat fog a K8as, sztem nyilván ők is elkezdtek x86-64es procit csinálni. erre utal a keresztlicensszerződés is, mivel ezzel látszólag csak az AMD nyer(SSE SSE2) az intelnek megcsak 2 dolog kellhet az AMDtől(HT, meg x86-64) a HTt nem fogja használni, jó neki a feleolyangyors ARPAHOE is, de az x86-64es proci sztem készül, de nem adják ki, majd csak akkor, ha már kell, de nagyon. addigis bíznak valami ilyemibe, hátha szar lesz a hammer, vagy mégiscsak lessz igény az otthoni ia64re. de ha nem lesz, akkor sztem nyilván előadják a sajkát x86-64 CPUjukat, de akor is 2 éves hátrányban vannak, mert amikor az AMD bejelentette az x86-64 spwecifikációit, addig a K8 köztudottan 32bites megoldásnak készült. tehát az intel sem szart annyira. de 1 vicces helyzet is lesz:
    mivel az intel hivaltalosan nem fejleszt ilyet, így nincs is specifikáció, és nincs is emul nekik, csak az fog majd futn, amit hammerre terveztek. és ezmeglehetősen nagy teljesítményveszteséget fog okozni, ha csak nem MÁSOLNAK... az pedig sztem eléggé vicces lenne, hogyha az intel MÁSOLNA az AMDről...:D
  • mir
    #34
    az intel titkos fejesztéséről:
    lehet hogy van, sőt én is úgy gondolom, hogy amikor az AMD bejelentette az x86-64et, meg látták, micsoda dolgokat csinál a K7es, meg micsodákat fog a K8as, sztem nyilván ők is elkezdtek x86-64es procit csinálni. erre utal a keresztlicensszerződés is, mivel ezzel látszólag csak az AMD nyer(SSE SSE2) az intelnek megcsak 2 dolog kellhet az AMDtől(HT, meg x86-64) a HTt nem fogja használni, jó neki a feleolyangyors ARPAHOE is, de az x86-64es proci sztem készül,
  • mir
    #32
    a chiset problémát a hammer megoldja: nem lesz benne chipset, csak 1 AGP vezérlő, meg a SB. de az SBnemk minnyá ottvan az nVidia MCP. és akkor jól vagyunk.
    lehet, hogy igyzaad van, és az intel név sokat jelent. megbízhatóbbak is lehetnek, de aki 1 300-500 gépet kiszolgáló adatbázist+védelmi rendszert 1 PCre telepíti, az 1 kicsit be van kattanva(számomra még a XEONis PC) az ilyen munkákra szokták a nagyonállat unixokat használni, mint pl. a SUNis meg a COMPAQ is gyárt.
    az itaniummal is vannak problémák, nem is kevés. a COMPAQ nem árul itanium gépet, mert szar. hibás. az IBMmeg ad chisetet, meg ad gépet, de csak fejlesztőknek, egyszerűen nem ajánlja, hogy azom bármi komolyan is fusson.
    ez van. azzal pedig én is tisztában vagyok, hogy nem lehet 1 5.rendű processzorgyártó cégből azonnal piacvezetőt létrehozni, de nemis ez a cél. mint azt már lentebb leírtam, az AMD az otthoni gépeknél 2 évig monopol helyzetben lesz, és utána is csak névleg sűnik meg a monopolság, nem hiszem hgy mindenki rohanni fog, és átír mindent az otthoni ia64proci kedvéért, meg megveszi újra az összes programját, meg átírja az egész forráskódot, meg újrafejlesztteti az összes alkalmazást. a hammerrel az AMD rendesen beakaszt az intelnek otthoni téren. és ez már szép teljesítmény, és nem hiszem, hgy az intelki tudja védeni, mivel az egyetlen projektje ami ebbe a szegmensbe irányul 2005re lesz kész, ha nemkésik.
    vállalati szegmens az AMDnek már az is előrelépés, ha csak 0.00001%ot sikerül a paicból elhódítani, ha ott akar maradni, akokr tartósan kell jobbnál jobb termékeket csinálni, és ha be akart törni, olcsóbbnak, gyorsabbnak, stabilabbnak kel lenni, mint az ellenfelek. ez kemény munka, majdmeglátjuk, mi lesz belőle. és nem tartom lehetetlennek, de azt teljesen elismerem, hogy most az AMD nem olyan ütős cég. de könnyen azzá vállhat, ha folytatja azt a javulást, ami most is van. azért ha egymás mellé teszel 1 K6-2est meg 1 K7 athlon XPt, akkor azért a javulás mindenképpen meggyőző, majd meglátjuk, mi lesz.
  • mir
    #30
    hiába adná ki, most úgysem támogatná semmi.
    az otthoni szegmensben bőven elegendő az a sebesség, amit ma nyújtanak a CPUk, senki sem fáradna azzal, hogy portolja az alkalmazásait, meg drivereket írjon...
    SledgeHAMMER: 128/64bites DDR adatbusz
    ClawHAMMER : 64bites DDR adatbusz(sajna. talán majd később lesz 128 itt is)

    bandy : kicsit nagy az arcod. én K7eseken dogozgatok, és nekem semmi bajom velük, csak mondjuk 1/4ed annyiért vettünk uyanolyan teljesítményt, mint ha XEONt vettünk volna...
    de ahogy érzed.
  • _HABLA_
    #27
    Bandy nem adod szerényen elő magad.
  • _HABLA_
    #22
    Én inteles vagyok, intel intel!!
  • mir
    #21
    na most a sok inteles valahogy csöndben van... ez fura.
    de azért n sem vagyok amd-s, és alpha-s vagyok!
  • mir
    #20
    itt eléggé sok a hüly, akkor most gyújtsunk a fejelbe világot:
    az AMDnek a mikroprocesszor piacon pontosan 20% rászeseése volt 2001et tekintve. ez semmiképp sem mondható rossznak az 1998as 2%hoz képest. nem tudom, hogy melyik cég ért még el hasonló növekedést 3 év alatt?(10*)
    a P4 határai:
    a p4 a wilmatte maggal 2 Ghz-ig ment. a Northhwood maggal 3-3.4 Ghz között fog megállni(még nem tudni, meddig megy a stepping) és utána 0.09 mikronnal talán megy majd feljebb, de ezt persze nem lehet tudni. a probléma csak az ezzel a procivla, hogy a memóriakezelése 128bites pge-ekkel történik, és ha csak 1 adat is kell a lapról, akkor is beolvassa az egészt a chipset. ezért érzékeny ez a proci annyira a sévszélességre. meg sokminden más miatt is, de azt úgysem értené meg senki sem. de a mem. sávszéléessége már így is a határait súrolja. DDR333 van most max. meg DDR400 lesz még talán 1-2 éven belül.(az RDRAM nem fog dominálni a piacon, mert nem leszu chipset, ami támogatja ugye...) a DDR400 áltat nyújtott memóriasávszélesség a P4et figyelembevéve olyan 3 Ghz-ig lenne elég(onnantól drasztikusan csökkenne az IPC) de addig jó lesz. no persze mivel még most since, ezek a procik csak félgőzzel mennek. de hiába félgőz, nem lehet többet kisajtolni belőle, ezel nem érdemes érvelni, hogy jobb proci. a p4 jövője eléggé kétséges. és otthoni fronton az intelnek a p4enkívül nincsenek tervei. úgy gondolta(vagy 5 éve, amikor a mostani projectjeit kezdte, amikor az AMD 2 %os piaci jelenség volt, és nem volt csak a K6 neki, ami ugye télleg kurvaszar volt) akor úgy gondolta, hogy ő azt csinál, amit akar,és az AMDmajd másol. akkor erre mnden oka meg is volt. csak azóta változtak a dolgok. az AMDnek saját ötletei vannak(x86-64, hypertransport) és ezzel rendesen felborította, az intel terveit. az intel úgy tervezte, hogy nem lesz több Pentium, és akkor nyugodtan ráér 2005ben kiadni az otthoni célra szánt ia64 procit, és a teljesítményre kiéhezett vásárlók majd kapkodnak utána, mint anno a 386osok után is. a 64bites proci meg vagy bejön a HIGH-ENDen vagy nem, de ha nem, akkor is ott vannak az asztali gépek2005től. de jött az AMD a K7esével, ami az intelnek nem nagyon tetszett, mert elvesztette piaca 20%át, és ami ennél is rosszabb, az az, hogy az AMD is elkezdett magának nevet szerezni, ami neki hosszútávon sokkal veszélyesebb. ami félelmeit beigazolta, az a Hyper Transport. ebben sem a technológia, olyat tudna ő is, ha nagyon kéne, hanem az, hogy az AMD mögé odaállt a SUN, az nVidia, és még elég sok cég, és ezzel az AMD elkezdte a névszerzést, ami a belépő egy évi $150 miliárdos piacra(ahoho még az 9intel si csak mellékszereplő, de ezen szeretne változatatni) aztán e legnagyobb pofont a hamer jelentette. konkurenciát csinált az AMD az intelnek otthoni forntot, de olyat, hogy gyakorlatilg 2 évig semmi más nem lesz jelen. 2003év eleje és 2005 között az intelnek semmiféle otthoni terve nincs, és ott lesz a hemmer, ami egy félelmetes telejesítményű processzornak ígérkezik, és 64bites memóriavezérlője lesz(ezzel meg olyan marketineget lehet mellé csináni, hogy az intel összefossa magát) tehát az otthoni szegmenbsben az intel meglehetősen nagy bajba jutott ezzel, mivel 2005ben, amikor jön az otthoni a64 proci, nem lesz sem teljesítményigény, sem hajlandóság minden program újraportolására, sem minden driver újraírására. ez gyokereiben megfojthatja az otthoni ia64et. a vállalati szegmens: mivel az amd neve nő, és a hammer félelmetes multiprocessing képességekkel lesz megáldva, (nyugodtan állítható, hogy a hammer lesz a legjobban skálázhetó sokCPUs rendszerekbe szánt processzor) és viszonylag alacsony ára lesz(kevesebb, mint $500) a LOW-end szerverek terén meglehetősen nagy részesedést érhet el, és ezzel tovább növeleve a nevét. a HIGH-END szerverek terén nem fog elterjedni(mert nem lesz NEVE) de ott is meglehetősen ütős megoldásnak fog számítani, és hiába nem is veszik, mert nem bíznak benne, az iolletékeseknek ott lesz a fülében, hogy ittvan ez a hammer, és olcsóbb is,meg jobb, is, mint amit mi veszünk, de nem olvastam ról sokat $5miliós sztervernél most inkább veszem a lassabbat, és drágábbat. de legközelebb már ismerni fogja a nevet, és ez elképzelhetetlenül sokat számít.

    ia-64:
    az intel 1 okos húzással megszerezte a HP fejlesztőstábját, és olyan architektúrát csináltak, ami egy régebbinek 1 újabb revíziója(VLIW) és annak sok hibáját kijavította, de hagyott is eleget, sőt újabakat is csinált. talán a 5.generációban már ezekkel os foglalkozni fog az intel, de a roadmappról kiderül, hogy a következő 3 generációban számottevő változtatás nem szerepel(talán SIMD utasítások de sem HW prefetch, sem osztás, sem szorzás, sem if kezelés)

    tehát az intelnek mostanában nem jön be. de én azért nem féltem, alég nagy cég, hogy talpon maradjon a NEVÉVEL mert ebben a viléágban sajna a bév sokkal többet számít, mint minden egyéb.
  • tomcs
    #19
    ez mar tenyleg qlturan aluli. ezek nem ervek, akkor meg minek ide beirni. ennyi erovel azt is mondhatnam vegyel intelt mer almomban azt csicseregtek a madarak........
  • _HABLA_
    #18
    Gratulálok Bandy! Ez volt a legegyügyübb, leglogokátlanabb és leghozzánemértőbb hozzászólás amit a mai nap olvastam.
  • mad mind
    #10
    Sajnos a márkanév tekintetében igazad van. Nálunk is a cégnél csak intel prockós gépek vannak. De a szerver piacon a márkanév nem az itanium, csak az intel szeretné. Dolgozni lehetne AMD-n is csak kevés nagy beszállító cég ad el ilyen gépet. Ráadásul mindíg hozzánemértő főnökök rendelik meg a gépeket.

    Én még most is azt mondom, hogy a P4 egy nagy vacak. Hiába húzol ki belőle 3 GHz-et- ha az ára a megfizethetetlen és a pofátlanul magas között van, miközben egy olcsóbb proci alacsonyabb órajelen megveri teljesítményben.
    Ha más már nem fog létezni, csak intel proci, akkor neked nem lesz a gépedben 5-6GHz-es processzor, mert nem fogod tudni kifizetni és nem is fog teljes erővel fejleszteni.
  • _HABLA_
    #5
    Franczy! Én azt hiszem, hogy a jövőre vonatkozó mondataid nagy részénél a feltételes mód helyénvalóbb lett volna. Hacsak nem látsz a jövőbe.
  • Vízipók
    #3
    Muszály lesz neki...