Filmek, amiket most láttunk...

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

tommygear
#65091
készült #65089
davidka003
#65090
1 hete gondoltam rá, hogy még jó, hogy eddig nem készült belõle remake. Erre most meg itt a cikk. Érdekes...
Kétlem, hogy jó lesz.

Xbox 360 SLIM 250 GB, Dell U2312, Dark Souls PtD edition NG++ 925/1000G ☑ Final Fantasy XIII ☑ Lost Odyssey ☑

#65089
A Pacino-s is remake volt már... Persze kurvajó volt, nemazért mondom, de akkor a mostani már a remake remake-je 😊

http://videodrome.freeblog.hu/

Tyler1
#65088

Merek annyit, amennyit férfi merhet, ki többet mer, nem ember.

Victor1103
#65087
ja ez kocsis volt? hát akkor már mindent értek

Asrock M3A77DE ; Amd Phenom II x6 1055 2800mhz ; 4gb samsung ddr3 1333mhz 2×2gb dual chanel ati hd 5750 1gb ddr5 dx11 ; Hitachi 1tb sata 2

#65086
ez a kocsis elmehetne forgatókönyv írónak, mert zseniális amúgy, de másfelõl egy perverz idegbeteg, debil állat. Mindenesetre szétröhögtem magam, de Kata és a Shadow helyében feljelentettem volna már rég

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéb?l csúszott ki, mint valami szépséges medúza. De a bajnokok tudják, hogy az apjuk tökéb?l jöttek.

Victor1103
#65085
Hát ma is érdemes volt feljönni az SG-re xDDDD

Asrock M3A77DE ; Amd Phenom II x6 1055 2800mhz ; 4gb samsung ddr3 1333mhz 2×2gb dual chanel ati hd 5750 1gb ddr5 dx11 ; Hitachi 1tb sata 2

MrSpock
#65083
Igen..kár vitázni dolgokon,hisz tényleg mindnekinek más tetszik,vagy nem ugyanúgy jön le. ez olyan mint a lányok,ha mindenkinek egyforma ízlése lenne. Ajjaj! 😄
Meg generációk is változnak,ez sem elhanyagolható szempont.
Említetted az Avatart,megnéztem 1x..tényleg szép techdemó volt,de nem sorolnám a világmegváltó klasszikusok közé. Vérzõ olaj tetszett,ott jó színészek,alakítások,rendben volt. Így voltam aBlack Swan-nal is leültetett,és érdekesnek találtam. Vagy a Gran Torino,nah az viszont a maga kis lassúságával megfogott,és úgy keltem fel,hogy igen ez igen jó volt! És ugye nem egy Bay féle ámokfutás a vásznon. De néha az is kell,és ez így van rendjén.
Most készülök megnézni a Green Lantern-t a nap folyamán. Hmm kiváncsi leszek hogy fog bejönni. 😊

Go Jeff Go!!!!

#65082
"Drive"-hoz van magyar felirat?

i5-2500K, 8G RAM, GTX1060/6GB / Logitech G29 / Win7_64

#65081
Nézd, én eddig háromszor láttam a NCFOM-t, és minden nézéssel egyre jobban tetszett, mindig felfedeztem benne valamit. A nyitottság pedig nem azt jelenti, hogy mindent szeretni kell, amit a kritikusok, nézõk nagy többsége szeret, és elismer: véleményem szerint pl. az Avatar, vagy a Vérzõ Olaj (Bár ennél él a gyanúm, hogy csak nagyon rosszkor ültem le elé, és újra kellene néznem😊 korántsem akkora filmek, mint amilyennek be vannak állítva, de egyik elé sem úgy ültem le, hogy ezt majd lehúzom, mert ' csak'.
És egyébként igen, sokszor nekem is 'fáj' egy-egy értékelés, nem csak itt, hanem családi, baráti körben, netes fórumon, de már megtanultam, hogy ezen nem érdemes felhúzni magát az embernek, vagy vitába szállni. 😊

http://videodrome.freeblog.hu/

MrSpock
#65080
Nah azért egy NCFOM sosem lesz akkor film,hogy sok év,vagy évtized múlva is elõvegyem és leüljek,és rácsodálkozzak,hogy életem derekán ha ezt kihagyom akkor én már nem is érek,értek szart sem.
Mi az ,hogy nyitottabb az Újra,frissre? Én inkább úgy fogalmaznám ezt,hogy álljunk be a túlértékelt aklkotások istenítésébe? Mert ezek a filmek azok,számomra,lehet itt pár embernek sokkal többek,életük részévé vált. Én lehet kicsit maradi vagyok,de jobban bejön Michelangelo szobra,mint egy mai vasból heggesztett absztrakt akármi,ami ugyanúgy mûvészet,és kifejez valamit.
Nem tisztem akár védeni CSOCSO-t,hisz azt hiszem leírta mit is gondol,vagy hogyan. Páran vannak itt akik szinte személyes sértésnek veszik ha egy film nem tetszik valakinek. Én is szoktam adni haverom szavára,meg persze viszont ha látunk valamit,és figyeld,nézd meg tuti jó film. Persze én teljesen más területek is mozgok,õ sokkal inkább látványfilmes,én meg minden "szart"is megnézek. 😄
De kár is vitatkozni,hisz tudjuk sehova sem vezet,illetve úgyis személyeskedéshez.
De ugye ez az SG-és Magyarország! 😄

Go Jeff Go!!!!

#65079
The Tree of Life
Picture

Áhh... Kevés vagyok én ennek a filmnek bárminemû elemzéséhez (Majd talán akkor, ha újranézem, elmúlik egy-két évtized, és 'bölcsebb' leszek: nem azt mondom, hogy nem fogtam fel nagyrészt, amit a film közölni kíván, de írni, gondolatokat megfogalmazni róla megint egy más téma...), de az biztos, hogy ilyen szintû remekmû nem sûrûn készül. A képek, a kompozíciók, a világ születése, a filozófia, a színészi játékok, a felépítés, a dialógusok háttérbe szorítása, az egész gondolatiság(évtizedekig lehet majd elemezni ezt a filmet minimum), a zene, az egész alkotói elképzelés, egyszerûen TÖKÉLETES. Legutoljára talán a No Country for Old Men volt ennyire ' új'. ( Ez utóbbi kijelentéssel nem akarom korbácsolni a kedélyeket, egyszerûen így gondolom, szerintem hatalmas, lenyûgözõ film a NCFOM)

10/10

Egyébként meg a 'nagy' filmek jó része, amiket manapság kult, vagy klasszikus filmként emlegetnek (és most nem a közönség, illetve mainstream filmekre, Indy Jones-ra meg hasonlókra gondolok), megjárta ugyanazt, mint amit most a NCFOM, TTOL stb. Ezek a filmek egy kicsit meghaladják a korukat, újat mutatnak, valami nagyin egyedit, ezért nehéz besorolni õket,és ez nem jöhet így be mindenkinek, ettõl még senki nem lesz hülyébb. Szerintem csak annyi a lényeg, hogy az ember próbáljon meg minél nyitottabb lenni az 'újra', a frissre 😊

http://videodrome.freeblog.hu/

CalebJoe
#65078
A No Country tényleg nem egy nagy durranás fõleg mert elõtte néztem meg a Vérzõ Olajat ami meg hatalmas film, pedig mindkét film 8.2 áll jelenleg.
CSOCSO
#65077
Nem mondom, hogy a haveromnak mindig igaza van... Sucker Punchot is lefikazta, pedig nekem baromira tetszett. A munkatarsam is latta, o azt mondta jo volt a film, amivel semmi baj. A Baj az ilyen agyhuszarokkal van akik felsobbrendunek erzik magukat mert nekik tetszik egy film. Es ha masnak az nem tetszik akkor azok butak. Ez milyen hozza allas mar? Ne gyertek nekem azzal, hogy az milyen hozza allas, hogy leszolok egy filmet mielott megneztem volna. NEM SZOLTAM LE SEMMIT! azt irtam megnezem de valszeg nem fog tetszeni, dehat nektek valszeg ez is kurvar szemet szur mert azt mertem mondani, hogy valszeg nem fog tetszeni. Mekkora dolog. Nektek tenyleg nincs jobb dolgotok? gecizsenialisnak hiszitek magatokat mert tetszett nektek a NCFOM?
CSOCSO
#65076
mar megint itt tartunk. kinek kepzelitek magatokat, hogy lehulyezzetek vkit mert neki nem tetszik egy film????Miert kepzeled, hogy nem ertem a filmet mert nem tetszik? Ha valakinek nem tetszik a Vuk akkor segg hulye hozza?
CSOCSO
#65075
"De azért egy Michael Bay filmre átnedvesedik az usa zászlós alsód, ugye? 😄"

mar megint megy a tipikus magyar hozza allas?

Ertem, hogy semmi koze a no country for old manhez.
De ha a legjobb baratom akivel allandoan megnezunk filmeket azt mondja hogy szarabb mint a magnolia akkor tudom mire celoz.
Valszeg nem veletlenul hozza fel a magnoliat es nem egy fast and furioust vagy egy horror filmet hasonlit hozza, erted mire gondolok vagy a te zsenialis 150 es iqdhoz masik megkozelites kell?
Victor1103
#65074
Egyrészt remélem, hogy annyira elégedett lettél azzal amit itt nekem idehánytál, hogy utána ki is verted rá.

Másodszor ha kicsit visszaolvasnál tudnád, hogy a Nem vénnek való vidékrõl, a Driveról, a The Tree of Life-rõl és hasonló nézõközönséget eléggé szélsõségesen megosztó filmekrõl ment itt a diszkúrzus mostanában. Azért írtam ezek a filmeket mert, noha ugyan olyan megosztóak voltak mint a The Tree of Life már ami a nézõközönséget illeti nekem azok speciel nem jöttek be egyáltalán ellentétben ezzel a filmmel ami tetszett.

Harmadszor számomra a látványosság volt az ami mûvészivé tette a filmet. Hol említettem én olyat elõzõ kommentemben, hogy ez egy MÛVÉSZFILM amit a látványelem tett mûvészi színvonalúvá? Nem! Ez egy FILM amit a látványelem tett mûvészi színvonalúvá és épp ezért SZÁMOMRA legalábbis mûvészfilmé. Nem mindegy, hogy szarba csapni vagy csapba szarni tudod.

Negyedszer pedig hagy adjak már olyan pontot az értékelésemre amilyet én akarok basszameg! Ha nem tetszik még szerencse, hogy tudod forgatni a fejed és nem kell a kommentemet bámulnod, végsõ esetben pedig még mindig ott van a jobb felsõ sarokban az X amit a veled egyetértõ kolléga olyan szépen kihangsúlyozott a fejlécében...

Asrock M3A77DE ; Amd Phenom II x6 1055 2800mhz ; 4gb samsung ddr3 1333mhz 2×2gb dual chanel ati hd 5750 1gb ddr5 dx11 ; Hitachi 1tb sata 2

Tikal
#65073
<#eljen>

egyeseknél fogalomzavar lépett fel, de durván 😊

''Egy probléma nem oldható meg azzal a gondolkodással, amely magát a problémát létrehozta''

Blasta
#65072
OMFG

Egyrészt hogy lehet a NCFOM-et és a Drive-ot egy lapon említeni, fingom nincs.
Másrészt az a látványosság amitol muvészi színvonalu lett egy kimondottan muvészfilm, az milyen????
Az értékelés és az adott pont pedig koszonoviszonyban sincsenek egymással, már elnézést.

"Az amatörnek 100-ból 99 fotója sikerül. A profinak 100-ból csak EGY!"

Victor1103
#65071
The Tree of Life - Az élet fája

Habár nagyon vártam a filmet kicsit tartottam tõle, hogy olyan kaliberû lesz mint a Drive és a Nem vénnek való vidék, de hál istennek nem így lett. 1080p-ben annyira látványosak voltak bizonyos jelenetek és felvételek ami szinte már mûvészi színvonalú. A történet nem volt egy nagy eresztés, de épp elég volt arra hogy fent tartsa az érdeklõdésem. Otthonra tökéletes szórakozás volt idõvel lehet hogy újranézem majd.

9/10

Asrock M3A77DE ; Amd Phenom II x6 1055 2800mhz ; 4gb samsung ddr3 1333mhz 2×2gb dual chanel ati hd 5750 1gb ddr5 dx11 ; Hitachi 1tb sata 2

#65067
Hesher

8/10

Ilyen fura filmet még nem nagyon láttam, de jó volt. Zseniálisan õrült alakítást nyújtott a fõszereplõ.
Riddick21
#65066
Majd azt fogja írni, hogy én mondtam, hogy hasonlít a No Country for Old Men-hez, holott én egy kurva szóval sem írtam ilyet. Ezt írtam:

A nagyok között kezd. No Country for Old Men, Miami Vice, Heat... Ezek a címek jutnak eszembe, de nem hasonlítható egyikhez sem, talán egy kicsit a Miami Vice-hoz. Viszont egy kaliber ezekkel!

De aki olvasni nem tud, attól hogy várhatná az ember, hogy megértsen egy kicsit komplexebb filmet?

"All those moments will be lost in time, like tears in rain."

TaRka0107
#65065
Szerintem megnézem én is.😊

XBOX 360 Gamertag: TaRka94

Krinyo
#65064
Drive - egyértelmûen kurvajó. A megtekintésig nem is hallottam a filmrõl. Azt hittem egy igazi felszínes, kemény gyerek 500 lovas verdával szintû hollywood-i szenny lesz. Nagyot csalódtam, pozitívan. Remek zenei aláfestés az egész film alatt, habár kifejezetten utálom az ilyen stílusú zenéket, ma mégis leszedtem az albumot. Aki egy kicsit is fogékony az igényesebb filmekre, és nem rinyál ha 2 perc alatt nincs legalább 3 pörgõrúgás, annak tetszeni fog. Csocsónak meg nem fog tetszeni, mert jós.

Krinyo
#65063
Azért fogyatékos dolog, mert látatlanban ítélsz meg egy filmet. Még csak köze sincs a Nem vénnek való vidék-hez. Egyébként meg amennyire szûklátókörû vagy, lehet hogy tényleg nem tetszene. De azért egy Michael Bay filmre átnedvesedik az usa zászlós alsód, ugye? 😄

batman
#65062
Good Neighbours - kerülendõ messzirõl...

[...] Te romboló állat! Te sátán!

Tyler1
#65061
The Grey trailer - Liam Neeson új filmje

öööö...hát ez elbaszottul megvett kilóra!

Merek annyit, amennyit férfi merhet, ki többet mer, nem ember.

barnie1990
#65060
Nem az õ hatására néztem meg a filmet tegnap este.

Zene nélkül mit érek én?

Tyler1
#65059
Pont ezek a szerkezeti elemek hiányoznak, mint bonyodalom, tetõpont, végkifejlet, stb. Egységekbõl áll össze, ami mellõz mindenféle filmes törvényszerûséget, ezért is nehéz megérteni a mondanivalóját.

Merek annyit, amennyit férfi merhet, ki többet mer, nem ember.

Sir Quno Jedi
#65058
Háak írta, hogy nincs klasszikus cselekmény (pláne nem összefüggõ), akkor mégis hogyan lehetne benne igazi bonyodalom?!?!? 😄 Én ugyan nem láttam, de világos.

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

barnie1990
#65057
Végignéztem én is tegnap, mert a trailer felkeltette az érdeklõdésem, de be kell valljam, nem sok mindent értettem belõlõe. Én több cselekményt és kevesebb természeti képet vártam. Bonyodalom, végkifejlet, valami?

Zene nélkül mit érek én?

tigeroo
#65056
már ne is haragudj meg a kérdésért, te felfogtad amit leírtál?
Riddick21
#65055
Bizonyára a Sátán gyermeke vagyok, de most jött meg igazán a kedvem!
Végre valami új, végre valami más. Amúgy is szeretem nagyon a két Malick filmet, amit láttam (az Õrület határán a kedvenc háborús filmem, az Új világ pedig egy fantasztikus utazás, mindenféle értelemben), ez pedig engem is lenyûgözött már akkor, amikor még csak ötlet volt!

"All those moments will be lost in time, like tears in rain."

Tyler1
#65054
Az élet fája /The Tree of Life/

Elõször is viccnek tartom, hogy egy ilyen kaliberû alkotást itthon képtelenek moziban vetíteni! Sõt gyanítom, hogy ez a büdös életben nem fog megjelenni semmilyen formában nálunk!*

A trailer megtekintése óta, az év legjobban várt filmje volt számomra.
Itt leszögezném, hogy ez az a film, ami a legtöbb embernek nem fog tetszeni, sõt nagyrészük a feléig nem fogja kibírni. Nagyon nehezen emészthetõ, nehezen érthetõ darab, egy igazi absztrakt(nincs klasszikus cselekmény, csak egységek, dialógusok elvétve vannak, csak a monológok vezetik végig a filmet).
A történet középpontjában egy fiú felnõtté válása áll, melyet a rendezõ mûvészi párhuzamba von az élet létezésével, és annak körforgásával, mindezt gyönyörû képekkel, és hangaláfestéssel tálalva. A színészek kifogástalanok, különösen Brad Pitt és a kis srác, de a többi mellékszereplõ is remekül hozza a karakterét.
Nem pontozom mert szvsz lehetetlen, engem lenyûgözött, és csak annak ajánlom, aki nagyjából tudja mit várjon, és nem retten vissza az elvont filmektõl, mindenki más(aki már a Drive-nál beragadt), az nagyon messzirõl kerülje.

* persze miután megnéztem, rájöttem, hogy ezt itthon tényleg felesleges moziban vetíteni, mert a kutya nem nézné meg, aki meg véletlenül beülne rá, az elég hamar kisétálna. Sajnos e téren totális szellemi sivárság a jelenlegi mozitársadalom.

Merek annyit, amennyit férfi merhet, ki többet mer, nem ember.

CSOCSO
#65053
ne legyel mar okor. a lenyeg, hogy egyutt lattuk a magnoliat es azt mondta annal is szarabb. A buzis erzelmeidet felreteve annyi is eleg lett volna ha elmondod azt, hogy utanna ugrok-e a kutba...
#65052
Halál érintése (Kiss of Death)

Elég régi film, még nem láttam. Jó kis krimis-maffiás film. Nicolas Cage nagyon jól hozta a bolond maffiavezért, rendesen fostam tõle :-) jó színész ez a Cage, csak nyomi szerepeket kap/vállal.

7/10
CSOCSO
#65051
mindenki azt nez meg amit akar. Kivancsi vagyok a filmre de valszeg nem fog tetszeni. Ez miert fogyatekos hozza allas? Ha a No country for old men stilusu a film, valszeg nem fog tetszeni. Ettol fuggetlenul ha meg akarom nezni ne legyek mar lehulyezve...

szvsz az lenne a fogyatekos hozza allas ha megnezes nelkul lefikaznam.
#65050
Elég szahar hasonlat.
Én például elolbvasom sokak kritikáját egy egy adott filmrõl, amirõl azt hiszem lehet érdekelni fog.
De.
Nyilván annak a kritikája lesz a számomra fontosabb, akinek hasonló filmek tetszettek illetve nem tetszettek, mint nekem.
Sokaknak nem jött be teszem azt az Inception, na most ha valaki azt szétfikázza, akkor nyilván más hasonló, nekem biztos tetszõ filmekrõl is rossz véleménye lesz, nem? 😊

Sir Quno Jedi
#65049
+1

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

cody1994
#65048
Szevasztok!
Álomháború
Egyszerûen csak ajánlani tudom ezt a filmet nagyon jó lett.
A vége is jó lett!
10/10

Tikal
#65047
pff.. én még nem láttam de te sem vvagy komplett ha igy állsz hozzá...

''Egy probléma nem oldható meg azzal a gondolkodással, amely magát a problémát létrehozta''

mflex
#65046
Na B+!

Ekkora agygyengeséges röfögést. Ha ez az állítólagos BEST barátod KIJELENTI majd, hogy f..szt szopni jobb, mint p..át nyalni, akkor onnantól kezdve buzi leszel? Ne is menj el megnézni, ha elõre tudod, hogy lehúzod, nem neked csinálták filmet!



<#lama>

What about the forests?

CalebJoe
#65045
jaj ne már megint off lesz, múltkor a tévé vásárlás miatt baszogattuk most meg a véleménye miatt, felejtsük már el ezt a szart.
én pl nem vagyok oda a kocsis akció filmekért de pl. a Fast Five igenis jó lett a felhozatalhoz képest sõt
Tyler1
#65044
akkor minek akarod megnézni? hogy csak hogy azért is húzzál még egyet rajta? én eleve nem nézek olyan filmet, amirõl tudom, h biztos nem fog tetszeni. az ember kikapcsolódás, szórakozás céljából ül le egy film elé, te már tudat alatt eldöntötted, h ez nem jó film, akk mi a cél?

Merek annyit, amennyit férfi merhet, ki többet mer, nem ember.

Riddick21
#65043
Mondjuk az is vicces mikor az ilyen filmeket minosegi kulturalis elmenynek hivjak.

Milyen filmeket? Nem is láttad még.

meg fogom nezni, de biztos vagyok benne, hogy le fogom huzni.

Ez fogyatékos hozzáállás. Nem csak ehhez a filmhez, hanem bármihez.
Arról a filmrõl beszélsz így látatlanban, ami az idei év legnagyobb kritikai sikere és elnyerte Cannes-ban a legjobb rendezés díját. Arról mondod azt LÁTATLANBAN, hogy biztos, hogy le fogod húzni. Te nem vagy normális.

Biztos, hogy ilyen szintû butaság mellett másban van a hiba?

"All those moments will be lost in time, like tears in rain."

CSOCSO
#65042
en nem szamitok fast and furiousra, nekem nem a bofoges meg a kaki-fingos poen hianyzik. Mondjuk az is vicces mikor az ilyen filmeket minosegi kulturalis elmenynek hivjak. Kb ez pont annyit jelent szamomra, mintha vki egy pornot hivna annak vagy egy masik srac a japan gore horrort hivna annak... meg fogom nezni, de biztos vagyok benne, hogy le fogom huzni.
Amugy kb lattam egy par ilyen filmet, talan 10 nel is kevesebb cimrol van szo a a par ezer filmhez kepest amit lattam, aminel ugy voltam, hogy WTF volt ez a sz@r? Majd jonnek es bemagyarazzak, hogy en ezt nem ertem meg ez a minosegi cucc............<#wow3>
daver88
#65041
Pár hsz-el lejjebb hasonlót írtam én is, látom szerencsére nem csak én gondolkodtam így a filmrõl..😊

Riddick21
#65040
Geekzen beszélgettünk a film kritikája alatt és ott fogalmazta megy nagyszerûen az egyik kommentelõ a tipikus problémát:

"Nálunk a vetítés elején kiment egy izmos, kopasz belvárosi értelmiségi a nõjével - gondolom, valami Száguldó robbanás 3 típusú élményre számított. Nehéz túllépnem azon, hogy valaki nem egyszerûen nem érdeklõdik a minõségi kulturális élmények iránt, hanem ha véletlenül találkozna vele, szabályosan elmenekül elõle. Na de sebaj."

Nem kell egybõl forgolódni, ha egy film nem látványos robbanásokkal vagy eszeveszett üldözésekkel próbálja eladni magát. Élvezzétek azt, hogy valaki feltételezi rólatok, képesek vagytok egy kicsit a képek mögé nézni. Aggódni nem kell: kb. 1% vagy az alatti az ilyen filmek aránya a moziban...
A szórakozás nem azt jelenti, hogy hangosan böfögve röhögök azon, ahogy a másik fingik.

"All those moments will be lost in time, like tears in rain."

CSOCSO
#65039
senki velemenyere sem alapozok igazan, de ha a legjobb baratom kijelenti, hogy a Drive szarabb es gazabb volt a magnolia akkor tuti, hogy nem fog tetszeni... :/
#65038
jav:

akció/krimi/thriller