106219
1578692191.jpg
[SPOILER használata kötelező]!
CAM verziós filmrol ne irj. Ne pontozz. Ne véleményezz!


Posztereket ne linkelj olyan filmről amit megnéztél. Új film, bemutató/poszter az rendben van.
Film címeket erdeti nyelven is / vagy angolul írjátok ki (zárójelben magyarul is akár)
IMDB linkért extra piros pont jár.
  • Sequoyah
    #103371
    Bombshell (2019)

    Jo film, de kettos erzeseim vannak vele kapcsolatban.
    Valos torteneten alapul a film. Es nem is nagyon probaltak mast csinalni, mint hogy a tortenteket bemutassak. Ugyan par lyukat kitomkodtek fantaziaval (nem titkolva), de a tortenet alapveto vonala nem valtozott. Emiatt kicsit szaraz lett a film, nem tul dramai, viszont realisztikus.

    Szoval az egyebkent eros kozepes film 2 dolog miatt lett megis jo:
    - A temavalasztas. Az atlag SG forumozonak lehet irrelevans, de sok embernek nagyon is fontos a tema, foleg az elmult 1-2 evben.
    - A szineszi jatek. Erre kapta a legtobb Oscar jelolest, es ez nem veletlen. A fobb es mellek szerepekben egyarant jo alakitasokat latunk.


    7/10
  • DantszEE
    #103370
    Manapság már mindennapos, hogy a trailerekben ellőtt jelenetek nagy része nem kerül bele a film végső változatába. Sőt, egyre népszerűbb az is, hogy csakis az előzetes kedvéért forgatnak le 1-1 jelenetet.
  • Dynamic
    #103369
    Szerintem a Láthatatlan ember teljesen jó film. Nekem simán megér egy 7.5/10-et.
    (Érdekes, hogy a trailerben és a poszteren lévő, "párás üvegen megjelenik a kéznyom" jelenet pont nincs is a filmben. Legalábbis abban a verzióban amit néztem, nem volt benne)
  • Prof William
    #103368
  • CSOCSO
    #103367
    Mikor lattam az IMDB pontozast akkor meglepodtem, hogy mi ez. Foleg miutan megneztem a bemutatot. Inkabb nem nezem meg.
  • DantszEE
    #103366
    Azt nem mondanám. De hogy Film+-ra való low budget B-film... Azt igen.
  • CSOCSO
    #103365
    Van mas is aki akinek az invisible man bemutatojabol az jott le hogy irtozatosan nagy baromsag?
  • Jim Morrison
    #103364
    The invisible man

    Tökéletes karantén film: miután megnézed nem akarsz kimenni, a lakásban pedig elszórhatod a 70 kiló lisztet.
  • LasDen #103363
    Stuber

    Ha a Googlenek és az Applenek volt filmje, akkor az Übernek mér ne lehetne? Kicsit gáz, kicsit meh, de azé jól lehet szórakozni rajta. Nem mindig jön át, de Kumail Nanjiani azé egy vicces tag. Kicsit ilyen "nice guy" jellegű a karaktere, de a végére ezen sikerül túllépni.

    6/10
  • Kmarha
    #103362
    La Haine
    A gyűlölet

    Egyfajta társadalom kritika, bár nem pont abból a szemszögből, mint amire számítottam a helyszínből adódóan (Párizs egy külvárosának kever rasszú közege). A hangsúly nem a telep (lakónegyed) lakóinak egymásnak feszülése, sokkal inkább a társadalmi rétegek és a rendfenntartó/elnyomó hatalom közti feszültségről szól. Ugyanis egy rendőrségi kihallgatás, mint azt később látni fogjuk, nem rendhagyó módon, túlságosan is elfajul, és az áldozatául esett fiatal kórházba kerül. Erre a hírre tör ki al lázadás aznap éjjel, kocsikat gyújtogatnak, boltokat fosztogatnak, rendőrökre támadnak.. És az este folyamán, az egyik zsaru, elhagyja a fegyverét.

    Másnapra a feszültség nem is, de a lázongás kicsit lenyugszik, és a film 3 főszereplője, elindul egy útra, ami igazából egy tipikus tinifilm is lehetne. Bandázás, egy kis fű itt-ott, vonatozás, hőzöngés a belvárosban. Csakhogy az egyikőjüknél, ott a fegyver. És ez a tény, végig baljóslatú sötét felhőként vet árnyékot a nap eseményeire, nem egy vidám lezárás végét előrevetítve.

    És ez a hangulat az, ami igazán nézeti a filmet. Mert valljuk be, maga a történet, nem igazán érdekes, a szereplők sem a legszimpatikusabbak. Valószínűleg sejtésünk is van arról, merre tart a film.. De a körítés, az sokkal érdekesebb. A hogyan. Érdekes betekintést kaphatunk eme "zárt" világ kettősségéről, a bűnözésről, a drogokról, miközben láthatjuk a menekülési lehetőségeket, a táncot, a zenét, a sportot. A film fekete fehér világa remekül illik a külvárosi nyomorhoz, ahol a fiataloknak (jó, egy kicsit túldramatizálva) nincs sok esélyük a kitörésre. Pedig, Hubert szemszögéből láthatjuk, hogy próbálkoznak, csak az élet valahogy mindig visszahúzza őket.

    Kicsit tartottam tőle, mert olvastam, hogy miről szól, de jobban lekötött, mint gondoltam volna. 1,5 óra csupán, és az elején erőltettetnek tűnő színjáték ellenére is, egészen megkedvelhetőek lettek a srácok a végére. Vagy legalábbis, kicsit jobban megérthetőek..
  • BenedekFeco
    #103361
    Altered Carbon: Resleeved

    Takeshi Kovacs legújabb, animált kalandjai. A grafikai stílus ízlés kérdése, nekem bejött ez a Borderlands kinézet, de mondjuk az arc animációka gyúrhattak volna még. Az akciók viszont kiqrt látványosak.

    7,5/10

    The Platform

    Spanyol alkotás, obviously. Tőlük láthattunk már egy pár meghökkentő ötletet, ez is simán elfér köztük, obviously. Elég megosztó, néhol már olyan művészfilmesen elvont, de elég komoly fricska a társadalmunknak.
    Obviously.

    8/10
    Utoljára szerkesztette: BenedekFeco, 2020.03.21. 19:56:33
  • Jim Morrison
    #103360
    The Platform

    Ez is egy elég erős alkotás, ez már az előzetesből látszik. Végére azért némi tanulsággal is szolgáltat
  • Jim Morrison
    #103359
    The Lighthouse

    Végre tudtam rá időt szánni. Nem könnyű, de a két főszereplő barmi jól játszik, élmény volt nézni. A fekete fehér 1.19:1 as kép a bevilágításokkal együtt pedig zseniálisan illett, dafoe hosszabb monológjához meg eszméletlenük "jól nézett ki"/ félelmetes volt.
  • BenedekFeco
    #103358
    The Hunt

    Az utóbbi idők egyik legszórakoztatóbb embervadászatos filmje. Nekem bejött. A nyúl és a teknős meséje meg zseniális volt :)

    7/10
  • IXEMGabeo
    #103357
    Eloskodok (koreai verzio) 2019

    Szenzacios film volt annak ellenere, hogy a szokasos meghokkento meszarlasokat belepakoltak, de pokolian aterezheto volt a csalad helyzete is ugyanakkor a gazdag csalad fajdalmai a film vegen (bar a feleseg csalodottsagat nem mutattak), mindenesetre mindket tarsadalmi helyzetben levo retegnek tanulsag lehet. A gazdagok hiaba alapoztak meg a vagyonjaikat tokeletes egzisztenciat alkotva, ha naivak es atverhetok, mert elfelejtettek mit jelent a nagy kenyelmek kozepette. Hoseink pedig a tulelesi osztoneiket kihasznalva eszemetlen micsoda tervekkel tudtak beepulni egy felsobbrendu csalad hetkoznapjaiba. Az egeszet felulirta a hazvezetono szemelye, akit idonkent megsajnaltunk, majd a vegen inkabb nem arulom el. Legnagyobb pirospont a film alatt az volt, hogy a fordulatok szinte meghokkentettek. Bizonyos reakciokat az eletbeli tapasztalatom miatt meg tudtam allapitani megtortentuk elott am, igazabol rendkivul sokkoloak voltak az elethelyzetek. Ami pedig a koronat a filmre tette az az, hogy akar meg is tortenhet ilyesmi bar nehol hoseinknek igencsak nagy szerencsejuk volt.

    10/9 es meltan kapott Oscar dijat bar szerintem nem a vilagtortenelem legjobb filmje...2019 nagyon szegenyes volt a filmiparban, szerintem egy 1994-es evben ez egy tucatfilm tucatdrama lett volna
  • Szacsa HUN
    #103356
    Na, ez az érvelési hiba a szalmabábozás.
    Én egy szóval nem utaltam semmiféle mesterien megalkotott forgatókönyvre, pláne tökéletes filmre.
    Nagyon sok helyen bele lehet kötni (adtak rá bőven okot), sorolhatnék én is jeleneteket de pont ez amit te említettél, na ez sosem jutott volna eszembe. Le is írtam miért.
    :)
  • nordan
    #103355
    hát akkor jó szórakozást ehhez a mesterien megalkotott forgatókönyvhöz!
  • vérpocok
    #103354
    Néhányan azt hiszik, ha cinikusan reagálnak valamire attól értelmesebbnek tűnnek, pedig csak az ostoba nem veszi észre, hogy nincs mögötte semmi tartalom. Ne is foglalkozz vele.
  • Kmarha
    #103353
    nem vagyok képben a szalagos vetítés és a digitális vetítés közti különbségben. Itt most elsősorban az akkoribanra az én gyerek koromra gondoltam, ami szerencsés esetben TV-t és videó kazettát jelentett, jócskán ócskább minőségben tálalva a filmeket mint ahogy most hozzá jut az ember.
    Utoljára szerkesztette: Kmarha, 2020.03.18. 18:40:07
  • Szacsa HUN
    #103352
    Az érvelés nagymestere vagy.
  • gombabácsi
    #103351
    "kisebb felbontásban azért jobban hatottak a verekedős részek is"

    régen kisebb felbontású volt a mozifilm? :)
  • IXEMGabeo
    #103350
    meg is erdemelt az a film 2 Oscart:))
  • Kmarha
    #103349
    Rocky

    Valahogy mindig is elkerültem ezt a filmet, talán mert túl sok részletet láttam a gagyinak tűnő folytatásaiból (3. és 4. részéből). Így bepótolva, kicsit sajnálom, hogy nem fiatalabban néztem meg, kicsit naivabb fejjel biztos jobban megfogott volna mint most.

    Amerika egy egyszerű fiáról szól a történet. Semmi pénzért klubokban bunyózik, napközben pedig egy piti kis uzsorás behajtó embereként járja az utcákat. Barátai igazán nincsenek, egyedül lakik pár ékszerteknőc társaságában. Egyedüli kikapcsolódása és vágya az állatkereskedésben dolgozó félénk és visszahúzódó leányzó, Adrian. Szépen folydogál a bevándorló negyedbeli élet előre, mígnem egy nagyágyú profi boxoló úgy nem dönt (kényszerű okokból), hogy egy helyi kis senkinek nyújt egy életre szóló lehetőséget, kiállhat vele szemben a ringben egy bajnoki mérkőzésen.

    A film messzemenőleg romantikus. Ebben a világban még az uzsorás is jó fej, és a nép kicsiny hőse, éjjel a kislányok erényét védi, nappal pedig "Amerika a lehetőségek hazájának" ékes példaképe. Üzenete is van, arról hogy legyél jobb, hogy a szerelem és a helytállás a fontos az életben, nem feltétlen a totális győzelem és a külsőségek. Gondolom a film vége sem spoiler már senkinek, de nem az a fontos, ki nyeri meg a meccset, hanem hogy a főhős beteljesítette e saját céljait.

    A verekedések régiesek, ennyi luftot én még sosem láttam. Egy kis darált marhahús püffölés hang elkelt volna a látszat kedvéért. Bár tegyük hozzá, hogy a kamera kezelés kiemelkedő volt, lehet akkoriban, kisebb felbontásban azért jobban hatottak a verekedős részek is. A felkészülési jelenetekben amúgy látszódott, hogy Sylvester Stallone rendesen oda tette magát, megdolgozott a pénzéért. És ez igaz a játékára is, szerintem ilyen jól játszani őt, én még sosem láttam.

    Minden említett hibája vagy sajátossága ellenére (vagy mellette), ennek a filmnek lelke van, és jobb szó híján, tényleg nézeti magát. Így ha talán túl későn is, de kicsit sem bántam meg a megnézését.
    Utoljára szerkesztette: Kmarha, 2020.03.17. 22:54:18
  • nordan
    #103348
    jaj................facepalm
  • Szacsa HUN
    #103347
    beszakadnak a föld alá pont oda amit kerestek

    SPOILER

    Mivel pont azon az útvonalon haladtak Ochi hajójához mint maga Ochi, így volt rá sansz, hogy pont úgy fognak járni mint Ochi. :)

  • mulli1986
    #103346
    Asztfalt királyai
    Még több ilyet! Komolyan, nem tudtam belekötni. Benzinvérűeknek egyenesen kötelező!
    9/10
  • Prof William
    #103345
    Ó hát ezt könnyű megmagyarázni mert szóval izé ERŐ útjai kifürkészhetetlenek és úgy segítik a jedit, ahogy ők azt nem is várnák. :)
  • mulli1986
    #103344
    Én nagy SW fan vagyok, feleségem csak szokta velem nézni, de nem nagyon jegyez meg belőle semmit. Még ő is fogta a fejét, hogy mi ez a szar, na akkor gondold el, hogy én mit éltem át... Ha tehetném, visszakérném azt a pár órát, amit elcsesztem erre...
  • nordan
    #103343
    kedvencem mikor üdözik őket a sivatagban, eltalálják a hajót beszakadnak a föld alá pont oda amit kerestek........WTF?

    másik meg mikor mennek Csubit kimenteni: kapnak egy jolly joker birodalmi kódot, ellopnak egy birodalmi hajót, amivel kihozzák a börtönrészlegről.....mintha láttam volna pontosan ugyanezt valahol....

    és még órákig lehetne sorolni ezeket
  • mulli1986
    #103342
    1917 - Elment egynek. A két figura töketlensége már-már kínosan rossz volt. Gyakorlatilag azért halt meg az egyik, mert totál logikátlan döntéseket hoztak. A másik meg azért nem, mert nagyon nagy mázlija volt. Bár dolgozott az is rendesen az ügyön...
    6/10

    Szarvóker kora - Hát én nem gondoltam, hogy ennyire szét lehet szarni a 8 után egy SW filmet. Unalmas, logikátlan. Szövegkönyvet szerintem valami mentális betegségben szenvedő készíthette, mert szerintem egy 6 éves gyerek is komolyabb beszélgetéseket tudna összehozni, mint amik itt zajlottak. Konkrétan elaludtam a filmen fél órára. Ami meg az SW univerzumot illeti... Az lett volna a legjobb, ha réj is megförmed a film végén... Nem tudom mit tud pozitívan értékelni ezen a nagy közönség....
    2/10 azért kettő, mert a 8-at még ennél is jobban utáltam, mert még nagyobb rakás szar volt mint ez.

    Jumanji 2- Hááát nem volt rossz. Szerintem messze nem volt olyan jó mint az első rész, bár tény, hogy jól csavartak a sztorin azzal, hogy felkavarták az avatarokat, de valahogy nem ültek úgy a poénok, mint az első részben. Szerintem ott sokkal jobban szórakoztam, most annyira azért nem. Mondjuk Devito zseniális mikor éppen nem a Szikla, de valami akkor se volt olyan jó a filmben. NEm tudom mi, de az érzés megragadt. Arról nem is beszélve, hogy meg kellett feleségemet kérdezni, hogy mi volt a 4. film a pókember 3 mellett, amit néztünk tegnap, annyira nem hagyott bennem nyomot. 6/10
    Utoljára szerkesztette: mulli1986, 2020.03.16. 08:51:45
  • CSOCSO
    #103341
    1917

    Szodaval elmegy. Nem tudom, hogy oscar-t erdemelt volna ezert. Vegulis nem zaklat de ez a kamera trukk max egy 3D-vel er fel. Mikor elmerulsz a filmben eszre sem veszed. Mikor odafigyelsz ra akkor meg egyenesen idegesito.

    Szerintem emberek tobbsege eszre sem vette volna, hogy nem volt benne "masik" kamera allas.
    Sztori kozepes volt. Jo szivvel 5/10
  • LasDen #103340
    Girl Power - A film

    A Charlie angyalai fullba nyomja a GIRL POWERt. Minden és mindenki ehhez képest tök szolidan csinálja. Viszont azt is meg tudom érteni, ha van olyan csaj, akinek tetszett a film. Hisz amolyan wish fulffilment a film. A nők szétrúgják a srácok seggét. De hiszem, hogy ez nem követendő példa, mert lehet ezt úgy is csinálni, hogy közben mindenki jól jár.

    2/10
  • BaliBoy
    #103339
    Jah, liszt meg cukor már van. :D
  • Szacsa HUN
    #103338
    Kukoricát venni? :)
  • BaliBoy
    #103337
    Nem terveztem moziba menni mostanában, de most már lehet, hogy csak azért is elmegyek!
  • kutyakiki81
    #103336
    Hang nélkül 2, és Halálos iramban meg elhalasztva :(
  • LasDen #103335
    ami nem csak pletyka
  • Kmarha
    #103334
    The Invisible Man
    A láthatatlan ember (2020)

    Ezerszer jobb Predator film volt, mint a 2018-as tényleges Predator film :)

    Viccet és spoilert félre téve (mert sem a cím, sem a trailer nem árul zsákbamacskát), a történet a régi "szörnyes" filmek modern kori megidézése. Ugyan remekül bánik a feszültség fokozó eszközeivel (a kamera mozgás, a lassú történet vezetés, színészi játék, zene), de egy másodpercre sem hagy kétséget afelől, hogy valójában mi is történik itt. Talán ez az egyik legnagyobb gondja, nekem sokkal jobban bejön az a stílus, ahol eljátszik a film az ember agyával, és megpróbálja megtéveszteni, kétségek között tartani.

    A másik problémám az a halom klisé, amivel tömve van a film. Annyira tipikus jelenetek vannak, hogy percekre előre tudod, mi és hogyan fog történni. A "nagy" csavar sem hiszem, hogy túl sok embert meg fog lepni (bár a mozi közönség (megjegyzem, fele tajparaszt volt ismét) nagy része, meglepetten kiáltott fel). A karakterek reakciói, döntései sokszor illogikusak, alap horror forgatókönyv hülyeségek (mert hát el kell vinni a szereplőket a konfliktusig, és így a legegyszerűbb).

    Mindezek ellenére is, ez egy remek szórakozás volt. A kamera használatnak hála, a film felétől a legérdekesebb helyszínek a vásznon a teljesen üres sarkok voltak. Azért ezt így elérni nálam, nem kis munka. Az üldözési és harci jeleneket feszítettek, remek (az Upgrade film hasonló jeleneteit idéző) koreográfiával és fényképezéssel lettek megvalósítva. A színészi játék (a magyar szinkron ellenére is) teljesen rendben volt. Sok újdonságot nem fog adni a film, de arra amire szánták, bőven megfelel.
  • Kmarha
    #103333
    Már terjed a pletyka a "csak" 99 jegyet adunk el a nagytermes vetítésre technika bevezetéséről
  • BaliBoy
    #103332