106214
1578692191.jpg
[SPOILER használata kötelező]!
CAM verziós filmrol ne irj. Ne pontozz. Ne véleményezz!


Posztereket ne linkelj olyan filmről amit megnéztél. Új film, bemutató/poszter az rendben van.
Film címeket erdeti nyelven is / vagy angolul írjátok ki (zárójelben magyarul is akár)
IMDB linkért extra piros pont jár.
  • LasDen #103326
  • stargatelost
    #103325
    Ezt lecsekkoltátok amúgy? :) Vagy senki nem akar jó filmet nézni?

    ----------------------
    Horse Girl (2020)

    Majdnem kinyomtam az elején, de milyen jó, hogy nem tettem! Először is, Alison Brie. Aztán meg olyan mindfuck spirál, hogy csak lestem. Kicsit zavarosnak tűnhet, és igazából egy jeleneten kívül nem is ad egyértelmű magyarázatot, mi is az igazság, de ettől függetlenül szerintem fasza lett.

    7/10
  • Blasta
    #103324
    Én is kozel vagyok, kb félútig jutottam, de borzasztó
  • BenedekFeco
    #103323
    Birds of Prey: And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn amit már később csak úgy listáztak: Harley Quinn: Birds of Prey mivel rájöttek hogy nem sok pasit fog érdekelni egy újabb “free independent women” megnyilvánulás, ahol már a marketing is erősen ezt a narratívát tolta :)

    Katasztrófa, közel voltam hozzá, hogy nem nézem végig.

    1/10

  • hiper KOCKA
    #103322
    Richard Jewell 2019

    Szerintem Eastwood legalább olyan jó rendező mint színész, ha nem jobb. Ez is egy true events sztori, és annak ellenére, hogy egy lassan hömpölygő dráma, végig képes fenntartani a feszültséget. Az öregnek azért van kurázsija... dilettáns faszkalapok gyülekezeteként mutatja be az FBI-t, és nem is teljesen alaptalanul.

    Az egy dolog, hogy az olimpiai rendezvények biztonságáért felelős FBI-os töki észre se veszi, hogy bomba robban mellette, de még utána az életét kockáztató biztonsági őrt kezdi gyanúsítani a merénylettel, csak mert ő találta meg a nem túl megnyerő csomagot és figyelmeztette az embereket.
    Felállítanak valami általános lózungokkal teli személyiségi profilt, majd kitalálják, hogy ez a szerencsétlen a bűnös, pusztán mert érdekelte őt az emberek testi épsége.

    Egyébként a főhős Richard egy az egybe úgy néz ki, mint a Pescadero biztonsági őre a Terminátor 2-ből, akinek a T-1000 kilyukasztotta a homlokát, mikor vett egy kávét az automatából.
    A gond az, hogy Richard sem járt ennél sokkal jobban, csak neki a hírnevét lyuggatták ki de rendesen, és itt jön a film legerősebb pontja, mivel olyannak ábrázolja a hatósági szerveket és főleg a sajtót, mint amilyenek igazából: egy bulvár-kisiparos kommersz féknyúznak, amit nem az igazság érdekel, hanem a szenzációhajhász kattintás-képes sztorik, a nagy felhajtások és hírverések, na meg ha a gátlástalan firkászok megadhatják a proli tömegeknek a 15 perc hírnévben megfürösztött kókler pokolra szállását és nyilvános meghurcoltatását.

    A helyzet pedig annyira komoly, hogyha Richard-ot bűnösnek találják, akár ki is végezhetik, mivel bármennyire is igyekezett figyelmeztetni az embereket, páran így is otthagyták a fogukat. Viszont ha nem szól, százak haraptak volna fűbe.
    Ez a hála ha valaki komolyan veszi a feladatát, és odafigyel másokra. Jól megszívatják érte. És ez sajnos nem az egyetlen és nem is az utolsó eset a modern kori történelemben. Bárki válhat az áldozatává ezeknek a magukat hasznos intézményeknek beállító sokkarú szörnyetegeknek, akik tömegek hülyítését végzik mindennap, miközben jó képet vágnak hozzá, és két hír között még lenyomnak egy mosópor reklámot is.

    8/10
  • LasDen #103321
    itt
  • IXEMGabeo
    #103320
    West Wingben hol volt Elizabeth Moss? Mondjuk en abszolut nem neztem azt csak kerdem a szereplok listaja alapjan merre volt:)))
  • AnuluWork #103319
    + West Wing, Mad Men
  • Kongy
    #103318
    Előre (Onward) 2020

    A Pixar új animációs filmje, ami egy modern fantasy világban játszódik, elfek főszereplésével, akik egy nagy kalandra indulnak, egy hagyományos buddy-movie keretein belül. Kifejezetten érzelmesre sikerült, bár sokan az Up-on hatódtak meg nagyon, engem inkább ez a film kapott el, 1-2 jelenettel a végén, annyira, hogy 10 percig bőgtem utána, felnőtt létemre. Erős üzenete van, viszont gyerekeknek is könnyen értelmezhető, tanulságos. A látványvilág is pazar, szinte lefolyik a vászonról, helyenként annyira valósághű a táj. Szóval szerintem az utóbbi évek legjobb Pixar filmje. 8/10
  • Kojiro
    #103317
    Ja, jó is volt meg nem is.
    A végén a fordulatot, ami a képregényben volt, teljesen kihagyták. Nem is értem. Az adja meg az egész sztori keretét.
    Amúgy sok lényeges részt kihagytak, nem értem miért, amikor a rajzfilm lehetett volna hosszabb is.

    Red Son
    6/10
  • IXEMGabeo
    #103316
    es a foszereplo csajszi, aki nem mas, mint Elizabeth Moss benne volt eloszor is a Fele/Mas c. filmben (1995) ahol Linda Hamiltonnal es James Belushival jatszott ott meg gyerekszineszkent...majd az egyik uj kedvenc sorozatomban is vagyis a Szolgalolany meseje foszereploje jelenleg, aminek varjuk a 4. evadjat...nagyon komoly csajszi:))
  • BenedekFeco
    #103315
    Guns Akimbo

    Jó kis véres akció-agymenés. A sztori a szokásos "ölj vagy ölnek" szitu. Ami új volt az a főhős helyzete, miszerint a kezeihez szíjaztak(!), az ujjainál fogva odaszegeztek(!!), és a tenyerén keresztül M12-es csavarral + anyával odacsavaroztak(!!!) 1-1 stukkert 50-50db lőszerrel. :)
    Jók voltak a kikacsintások más filmekre, plusz a mai netes társadalomra.

    7/10
  • Kandurex
    #103314
    A láthatatlan ember (2020)

    Elég jó, bár a film háromnegyede után van egy váltás, ami szembemegy az alapokkal, de még így is teljesen vállalható pszicho krimi - szerűség.

    7/10
  • LasDen #103313
    Superman: Red Son

    Nem rossz, csak nem jó. Csak egy újabb "mi van ha Superman úgy dönt, hogy ő irányít?". 20 éve lehet jó volt...
    Arról nem beszélve, hogy tele van értelmetlen dialógusokkal és teljesen random eseményekkel és észrevételekkel. Amik megtörténnek, mert meg kell nekik, de semmi alapjuk nincs. Pl. Lois random kiszúrja Supermant a több ezer ember között több száz méterre onnan...

    5/10
  • CSOCSO
    #103312
    Ne Zha

    IMDB-n majdnem 8asra all es szerintem siman megerdemli!
    Elmult idok egyik legfaszabb animacios filmje.
    Mindenkinek ajanlom! Nekem nagyon bejott.

    Trailerrel ovatosan. Tul sokat mutatnak benne, szerintem a feleig se nezzetek.


    Utoljára szerkesztette: CSOCSO, 2020.02.29. 07:09:12
  • CSOCSO
    #103311
    Ja teeeenyleg mert nem lehetett testi erintkezes. LOL koszi
  • veszettróka
    #103310
    Demolition Man? A Stallone vs Wesley Snipes-os. Az egyből beugrott ahogy muksó feltartja a tenyerét körzésre, Stallone meg belecsap :D
  • CSOCSO
    #103309
    Melyik filmben van amikor ugy koszonnek egymasnak kezrazas helyett mintha pacsit akarnanak adni vallmagassagaban es az utolso pillanatban megallnak majd korkoros mozgast csinalnak anelkul, hogy egymashoz ernenek? Corona virus miatt kerdesem mert be akarom vezetni amerikaban. Mar csomo helyen nem lehet kezet fogni. Lol. Meg akitol berlem a studio termemet az se akart velem tegnap kezet fogni.
  • Sequoyah
    #103308
    Zombieland: Double Tap (2019)

    Egy masik folyatas, ami pont olyan jo mint az elozo.
    Laza, humoros, stilusos, nagyon jok a karakterek, mind a regiek, mind az ujak.

    Akinek tetszett az elso, annak kotelezo. Aki meg nem latta az nezze meg azt eloszor.

    8/10

  • Sequoyah
    #103307
    Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

    Nehez errol sokat irni, nem is vesztegetem a szot. Klasszikus MI film, teljesen atlagos kozottuk, ami pozitiv, mert az az atlag eleg magas. Viszont semmi kiemelkedo nem volt benne.
    Szoval semmi meglepetes, aki egy jo Mission Impossible filmet var, az azt kap.

    7/10
  • IXEMGabeo
    #103306
    Sonic a sundiszno

    Rovidke, egyszeru sztorival megaldott film volt, Jim Carrey visszateresenek orultem jol jatszotta a gonosz Dr Robotnyikot, Sonic nehol humoros volt a rendorsrac rendor letere eleg laza volt...Azt mondom, hogy korrekt es vallalhato film volt a tobbi videojatek adaptaciohoz kepest
  • LasDen #103305
    az ez
  • CSOCSO
    #103304
    Parasite (koreai oscaros film)

    mielott meglestem bele tekergettem, hogy van-e barmi koze a parasite animehoz ami elehhe horrorisztikus. De hamar rajottem, hogy ebben szinte csak dumalnak vegig. Mindenesetre azert meglestem. Egesz jo volt
    7/10. Egyszer mindenkeppen erdemes meglesni. Sok a beszed benne de a sztori szerencsere egesz jo.
  • ProGabe #103303
    Kiss Kiss Bang Bang is nagyon jo tole. Meg a The Long Kiss Goodnight (Utanunk a Tuzozon) is
    Gondoltam megemlitem ezeket is. Lenyeg, hogy mocskos jo filmeket koszonhetunk neki, de az is latszik, hogy eljart mar kicsit felette az ido. Emberunk tokeletes volt 90-es evek (meg ketezres eleje) Hollywodjaban, de amiben o igazan jo (ket tok kulonbozo karakter egyutt bukdacsolja vegig a filmet), abbol mar minden lattunk
    Utoljára szerkesztette: ProGabe, 2020.02.27. 01:10:39
  • Sequoyah
    #103302
    Utolso cserkesz, Utolso akciohos, Iron Man 3, Nice Guys mind jonak tartott filmek, es meg van par pozitiv kritikakat kapott filmje amit en nem lattam.
  • PhantomAss
    #103301
    Szerintem Shane Black egy mérhetetlenül túlhájpolt figura. Számomra a Lethal Weapon óta semmi értékelhetőt nem tett le az asztalra, és amihez ma hozzányúl az szarrá változik. Az összes filmjét láttam, egyik sem tetszett, és a Predator után megfogadtam hogy soha többet nem nézek meg tőle semmit, ban listára raktam Michael Bay-el együtt.
    Akinek a lelkébe beletapostam elnézést, ízlések és pofonok.

    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2020.02.26. 06:04:10
  • Bokafix2
    #103300
    Superman: Red Son (2020)


    Vajon mi történik, ha Kal-El nem Kansas területén pottyan le, hanem szovjet-orosz anyácska területén. Egy veszélyes ideológia és egy természetfeletti erő külön-külön is pusztító lehet, együtt viszont maga a pokol. Kérdés, hogy az acéltestben az ember végül mit választ.

    7/10
  • Count Adyn
    #103299
    mer kreativ és vicces magyar szakemberek képesek ilyenre:) mint az "erőszakik" :)
  • Dynamic
    #103298
    A két kifejezés ugyanazt jelenti. Mi értelme keresztezni két ugyanolyan értelmű kifejezést?
  • repvez
    #103297
    Az miért lenne garancia arra, hogy valami jó lesz ha szerepelt benne?
    Egyébként ez egy jó példa, hogy miért nem lehet arra adni, hogy egy filmnek ki a rendezője és ki játszik benne. Ha a forgatókönyv szar a párbeszédek rosszak , abból senki nem fog jó filmet csinálni.
  • Count Adyn
    #103296
    tőrbe csalva, csapdába ejtve :D
  • Dynamic
    #103295
    Bocs, ezt most nem igazán értem, hogy az "ejtve" szó hogyan utal a késekre és a regényekre.
  • LasDen #103294
    Igazából vele ez mind adott lett volna. Csak nem sikerült...
  • repvez
    #103293
    Hát nem tudom, hogy ki vagy mi a felelős érte, de ilyen filmek után és nem adnám a nevem egy ilyen filmhez.
    Ezt elöre lehetett volna látni , hogy ebből nem lehet semmi komoly.
    Főleg ugy , hogy ha jól emlékszek fűt fát igért a rajongóknak elötte, hogy visszahozza az eredeti hangulatot és semmissé teszi a alien VS predator vonalat és , hogy R rated lesz.
    Na ez utóbbi sikerült csak.
    Bár ez kimerül a káromkodásokban és a sután és értelmetlenül kivitelezett belezésekben.
  • Bokafix2
    #103292
    Ip Man 4 (2019)


    Szerintem jól sikerült finálé lett. A harcok káprázatosak, semmi műanyag stílus, csak keményen ahogy kell. Bónuszként még egy Bruce Lee fight-ot is kapunk, amelynek keretében egy karatés csókának magyarázza el a kungfu alapjait.
    Az meg külön vicces, hogy a csávó nundzsakuval támad rá épp Bruce Lee-ra. Nem látta a Tomboló ököl-t? Na mindegy. Összességében kiváló volt az egész sorozat, vagyis az összes olyan rész, amelyben Donnie Yen formálta meg Ip mestert. Ezt az is bizonyítja, hogy minden rész bőven 7 feletti átlagot mutat imdb-n. Kevés sorozat van, ami a kezdeti szintet meg is tudja tartani. Hát, Ip Man megtartotta, és nem is talált legyőzőre... mindössze 1 ellenfél tudta padlóra küldeni, ez pedig a gégerák volt. (r.)IP

    8/10
  • LasDen #103291
    a vasember 3 és nice guys rendezője, és a halálos fegyver, utolsó cserkész és utolsó akcióhős filmek írója Shane Black nem feltétlenül felelős itt. Teljes mértékben nem hiszem. A sok módosítás, átírás miatt teljesen kisiklott a film.
  • MrAndree
    #103290
    Azért Shane Black nem egy kutyaütő. Ez valóban szar lett de azért szerintem nézz meg még tőle egy-két filmet mielőtt örökre elküldöd Hollywoodból. :D
  • repvez
    #103289
    Predator(2018)
    mi vot ez a fos/10

    Se nem folytatás se nem reboot. Semmi kapcsolat az eddigiekkel hacsak az nem , hogy megemlitik, hogy 87 óta jönnek a földre.
    De a CGI gagyi a szinészek szintén, a történet se füle se farka. A szövegek egy amatőr sziniiskola szintjén.
    A alienkutyák minek voltak és hogy sikerült egyből megszeliditeni és azokat a trükköket megtanulnia amit még egy földön kutyasuliban járő kutya se mindig tud?

    Remélem ez a rendező és irő nem sokáig zavarja a filmes vizeket.
    De ez is csak egy példa, hoyg lehet egy sorozatot a ZS kategória szintjére lökni.
  • LasDen #103288
    Szerintem a Tőrbe ejtve jobb, mert kétértelműbb. Utal egy csapdára meg a regényekre és a késekre. Nem egyértelmű, hogy valakit csapdába csalnak.
  • Dynamic
    #103287
    Valaki magyarázza már el miért volt a Knives Out magyar címe "Tőrbe ejtve"! Miért nem a sokkal gyakoribb és hétköznapibb "Tőrbe csalva" akkor már? Mitől jobb az "ejtve". A google szerint így is létezik a kifejezés, de embert nem halottam még, aki ezt használta volna, és nem azt, hogy "tőrbe csal".