106239
1578692191.jpg
[SPOILER használata kötelező]!
CAM verziós filmrol ne irj. Ne pontozz. Ne véleményezz!


Posztereket ne linkelj olyan filmről amit megnéztél. Új film, bemutató/poszter az rendben van.
Film címeket erdeti nyelven is / vagy angolul írjátok ki (zárójelben magyarul is akár)
IMDB linkért extra piros pont jár.
  • ximix #103431
    A láthatatlan ember (2020)

    YT hsz. idézet
    "Superman meséli:
    - Te Batman, képzeld, ahogy repülök, meglátom a Macskanőt egy tetőn,
    amint széttárt lábakkal meztelenül fekszik egy matracon, és kéjesen vonaglik.
    Annyira megkívántam, hogy odarepültem, s durr bele...
    - És nagyon meglepődött a Macskanő?
    - Hát igen... de közel sem annyira, mint a Láthatatlan Ember..."

    hát kb
  • Kmarha
    #103430
    élvezetes, megható és emlékezetes élmény lett.

    (lehagytam a végét :D)
  • Kmarha
    #103429
    Rang De Basanti
    Ifjú lázadók

    Vannak előítéleteim az indiai filmekkel kapcsolatban. A kényszerített éneklős és táncos jeleneteket már a nyugati kultúra filmjeiben is nehezen bírom elviselni, de a túljátszott színpadias színészet sem tartozik kifejezetten a kedvenceim közé, szóval voltak bőven fenntartásaim a megnézése előtt.

    Nos, bár ez a film, jóval visszafogottabban bánik ezekkel az eszközökkel, azért az első felében jócskán be tudott néha zavarni. A kamerakezelés is inkább TV filmes vagy zene klippes, a szereplők is, mintha onnan hozták volna "tehetségüket".
    Aztán, ahogy telt az idő, úgy kezdtem egyre jobban befogadni ezt a kicsit másfajta élményt, kezdtem el megkedvelni a fiatal társaságot, élvezni és érezni ennek a világnak a hangulatát.

    Az indiai angol elnyomás ellen lázadó fiatalokról készül egy dokumentum film a jelen korban (mármint, 14 évvel ezelőtt), egy elég vegyes társaság főszereplésével. A gondtalan fiatalság mögött azonban meghúzódnak olyan problémák, mint a felelősségtől való félelem, a szülőknek és a vallásnak való megfelelési kényszer, a muszlim és hindu vallás ellentéte. És ahogy a fiúk egyre jobban kezdik bele élni a szerepükbe magukat, egyre jobban megismerik a lázadás körülményeit, áldozatait, a forradalmárok önfeláldozását, úgy kezdik kicsit máshogy látni saját helyüket társadalomban, veszik észre a nyilvánvaló problémákat.

    A film második felében megváltozik a hangsúly, és egy tragédia hamar véresen komoly helyzetbe sodorja őket. Erős kritikával illeti az akkori Indiai kormányt, és olvasva a közelmúlt híreit, nem sokkal javult azóta se a helyzet

    Nem hittem volna, hogy szeretni fogom ezt a filmet (még a nézése közben sem), de minden (számomra) hibája ellenére is,
    Utoljára szerkesztette: Kmarha, 2020.05.02. 11:54:08
  • CSOCSO
    #103428
    ah.. ok. nezegettem a creditset, hogy mit kell nezni. Azt lattam, hogy a magyar hangokat is kiirtak a vegen.
  • cleric
    #103427
    Amikor vége van a filmnek, mennek a betűk, az megvan? Rendezte, szereplők, stb.
    Ennél a filmnél 14 perc 23 másodpercig mennek a betűk, ami rekordgyanús.
    A Gyűrűk Ura bővített változatnál volt egy rész a betűknél, ahol felsorolták a fanok neveit is, az volt kb. 20 perc összesen, de ott is csak kb. 10 percig mentek a normál betűk.
  • hiper KOCKA
    #103426
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Azér az milyen má, hogy Hoppert egy füstös képű hindu kakaógengszter gyomron lövi? Hát ne má! Ő demogorgonokkal harcolt meg ki tudja miféle fittyfenékkel... ez meg beleküldi a fotelba két lövéssel? Onnantól már nem volt szimpatikus a kölyök.
  • CSOCSO
    #103425
    Mirol beszelsz????
  • cleric
    #103424
    Extraction végén a credits 14:23
    Ha a LOTR extra fan credits-t nem számoljuk, van ennél hosszabb?

    Szerk: úgy, hogy nincs benne extra jelenet, csak a betűk...
    Utoljára szerkesztette: cleric, 2020.04.26. 21:08:45
  • BenedekFeco
    #103423
    Time to Hunt

    Tipikus "álljunk össze és raboljuk ki a maffia játékbarlangját, végül is mi baj lehet?" film. Az egyetlen kis extra benne, hogy a nem túl távoli jövőben játszódik Koreában. 2+ órásra van elhúzva, ezért egy kicsit lassabb a kelleténél.

    5/10

    Sea Fever (2019)

    Kis költségvetésű "The Thing" típusú, "szörnyes" múvi ezúttal egy halászhajón.

    6/10
  • LasDen #103422
    The Platform

    A társadalom kritika meg a többi erősen ott van, de mint film engem ez annyira nem kapott el.

    6/10

    Extraction

    A 6 Underground minden szarjával együtt sokkal inkább volt film, mint ez. Ez nem volt más, mint hogy valaki megmutatta, hogy ő honnan jött és mihez ért. Ami az akció jelenetek. De még azok sem voltak kifejezetten jók. Nem rángatta, kitartotta őket, ami dicséretes. A koreográfia is jó, de ennyitől még nem lesz jó. Annyi ritmusa van ezeknek a jeleneteknek, mint az egész filmnek. Semmi. Jelenetek egymásra dobálva és összefércelve. Menjen inkább 2nd unit rendezőnek....

    5/10
    Utoljára szerkesztette: LasDen, 2020.04.26. 10:22:47
  • Kmarha
    #103421
    Raging Bull
    Dühöngő bika

    Martin Scorsese klasszikusa, Robert De Niro főszereplésével. Az összehasonlítás a Rockyval, ha jól sejtem elkerülhetetlen. Azonos időszakban jött ki, mindkettő témája a boksz, de mindkettő másról, az önmegvalósításról, az egyéni érdekekről szól, mindkettő nyújt némi tanulságot.

    A Rocky sokkal könnyedebb és romantikusabb, a Ragin Bull nehezebb, és sötétebb. Az előbbit jó volt nézni, az utóbbi nekem nyögvenyelősebb. A fekete-fehér képi világ, a kamerakezelés és a fényképezés az ellenben nagyon működött. Az összecsapások, a nyilvánvaló lufftok mellett is, brutálisak és erőszakosak. Állítólag 14 perc összecsapás van a filmben, ez mégis többnek tűnik. Köszönhetően annak, hogy számomra nagyjából ennyi volt az élvezhető része a filmnek.

    A karakterek, főleg a főszereplő, egy kiálthatatlan mocsok. A film önéletrajz ihletésű, és állítólag a valósághoz képest még visszafogott is. A szövegkönyv egyszerűen pocsék. Ilyen kínos vagy érdektelen párbeszédeket, én nagyon régen hallottam. Ráadásul a rendezői ötlet, hogy mindenki egyszerre beszéljen, és a fő párbeszéd valami zavaró tényező (egy harsogó tömeg, a zuhogó eső, stb) mögött történjen, hogy még kevésbé lehessen érteni, figyelni rá.. nem tudom, lehet autentikus hatást akartak vele elérni, nekem inkább csak zavaró volt. Motyogás, családi erőszak, egy gyors agresszív box, majd kezdődik az egész előröl. A végén a főszereplő bűnhődésében már sem együttérezni sem kárörvendeni nem tudtam, nem találtam meg azt az érzelmi kapaszkodót, amivel bárki sorsához hozzá tudtam volna kötni magam.

    Elfogadom hogy klasszikus, a színészi játékba és a technikai részekbe nem tudok belekötni, de ez engem most nagyon nem talált be.
    Utoljára szerkesztette: Kmarha, 2020.04.26. 09:30:10
  • darkSectorxxx #103420
    Na erre én is kíváncsi leszek. :)
  • Kandurex
    #103419
    Úriemberek

    8/10

    Ez ütött! Az ejtőernyős résznél sírtam a röhögéstől.
  • BenedekFeco
    #103418
    Extraction

    Rambo+Commando Thor-ral a főszerepben. Tipikus zsoldosos, kimenekítős film amilyet már ezret láttunk. De egyben van, jók a figurák, az akció néhol elég brutál. Az autós üldözéses-házban lövöldözős jelenetnél jó volt a vágásnélküli kameramozgás kb. 10percen keresztül.
    Simán ajánlott megnézni, ha bírod az akciót

    7/10
  • Jim Morrison
    #103417
    nekem a polar zenéje még jobban be is jött, napokban is hallgattam (end pl)
  • AnuluWork #103416
    Extraction
    Korrekt, jól összerakott akciófilm. CH sem volt rossz. Az akciójelenetek elég ütősek. A Close személyi védelmes kísérgetése után ez jobban bejött, de valahogy a helyszín nekem ott is, itt is idegesítő volt. Nagy gond a sok klisé ellenére nem volt vele.
    7/10

    Polar
    Valahogy anno kimaradt. Az Extraction után kerestem valamit és véletlenül akadtam rá a Netflixen. A szereplők miatt néztem meg, és nem gondoltam volna, hogy jó ennyire jó kis szórakozás lesz.
    Mads Mikkelsen zseniális benne.
    7/10
  • Kmarha
    #103415
    Igen, már be is van tárazva, csak még le kell zárnom két sorozatot előtte.
  • kutyakiki81
    #103414
    A sorozatot is érdemes nézni!
  • BaliBoy
    #103413
    Jojo Rabbit

    Nagyon ritkán tudok egyetérteni az oscar díjak kiosztásával, de ez a film a ritka kivételek egyike.
    Tényleg nagyon jó film. A "ffuuu baszd meg" történések nagyon a helyükön vannak és nagyon ütnek.

    8/10
  • darkSectorxxx #103412
    Na ezt látnom kell. :D
  • Kmarha
    #103411
    What We Do in the Shadows
    Hétköznapi vámpírok

    Nem emlékszem az elmúlt másfél órára. Elfelejtettem, hogy miről szól a film.
    Utoljára szerkesztette: Kmarha, 2020.04.19. 19:39:42
  • PhantomAss
    #103410
    Jojo Rabbit (2019)

    Rég láttam ennyire jó filmet. A rendezőre a Hétköznapi Vámpírok után figyeltem fel, nagyon bejött a humora. Nem tudtam mire számíthatok ebben a filmben, de minden előzetes várakozásomat felülmúlta. A karakterek, a dialógusok, az elejétől a végéig lehetne idézni az egész filmet.
    Egy ízléstelen vígjátékot nem nehéz csinálni.
    Egy ízlésesen humoros filmet már nehezebb.
    Egy olyan filmet csinálni ami egy komoly témát boncolgat humorosan, úgy hogy végig röhögöd az egészet miközben sosem lesz ízléstelen, és a végén amikor összeáll a kép még talán egy könnycseppet is elmorzsolsz...ehhez kell valami plusz.
    Taika te tudsz valamit!

    11/10
  • Bokafix2
    #103409
    Mortal Kombat Legends: Scorpions Revenge 2020

    Hogy ez mekkora volt. Mr. Hasashi egy igazi hentes. Mondhatni pacalpörköltet csinált a rá támadókból. Hulk egy fingos óvodás hozzá képest. Az ellenfelei ezt akkor ismerték fel, mikor elkezdtek gecizni Mr. Hasashi családjával. Nagyon állat a harcok és a sztori. Ha negyed ilyen jók lettek volna az élő szereplős filmek is, én már csak egy sört kérnék.

    8,5/10
  • Kmarha
    #103408
    Made it, Ma! Top of the Topic!

    White Heat
    Fehér izzás (1949)

    Még mindig meg tudok lepődni, pedig már nem az első 60+-os film, amit mostanában látok, és bőven megállja a helyét ma is. Krimi-akció film abból a korból, ahol a nyomkövető még egy fehér vászondarabot jelentett, amit megkülönböztető jelzésként a kocsi lökhárítójára kötöttek, és a háromszögelést még nem a mobil telefon alapján, hanem a kocsi alján elrejtett oszcilloszkóp sugározta jel bemérése segítségével történt.

    De a pszichopata már akkor is ugyan azt jelentette. Az őrület határán egyensúlyozó banda vezér, James Cagney játéka (főleg a film vége felé), nagyon is Joker karakterét és a Psycho főszereplőjét idézi. Mély anyakomplexusba szenvedő hidegvérű gyilkos, aki pénzért és sértettség miatt, gondolkodás nélkül lemészárol bárkit aki az útjába áll. Azonban egy félre sikerült rablás következtében, miután családja, édesanyja és felesége körül is már szorul a hurok, feladja magát egy másik államban, egy, az ott elkövetett, enyhébb bűntett miatti rabosítást vállalva. Ezt a rövid, pár évnyi büntetést azonban sem a rendőrség, sem a bandavezérségre áhítozó bűnöző társa nem nézi jó szemmel, és mindkét oldal beépíti egy-egy emberét a főszereplő mellé. Az egyiknek megölnie, a másiknak életben tartani a célja, legalábbis addig, amíg a korábbi rablás körülményeit nem sikerül kiszedni belőle. Vagy amíg az elméje végkép meg nem bomlik.

    Izgalmas,, akcióban bővelkedő krimi, ötletes és izgalmas jelenetekkel, meglepően komplex karakterrel, forgatókönyvvel és színészi játékkal. Remek mozi.
  • Kmarha
    #103407
    Lik wong
    Story of Ricky

    A "film" amiből megtanultam, hogy ha átlövik a kezem, akkor a saját ereimmel össze varrhatom azt, ahol a statisztákat a cirkuszból, a főszereplőket pedig a diliházból szalajtották, az írói csapat pedig valószínűleg egy állatkert providens lakói lehettek. Mentségére legyen mondva, hogy normális kamerát használtak, nem egy kézi szutykot, és a vérben tocsogó bábuk majd 10%-ával, sikerült elfogadható trash jelenetet összehozni. Szerencsére a másik 90% is úgy volt röhejes, hogy végül is, a maga beteg módján, el tudott szórakoztatni.

    Se megnézésre, se átpörgetésre nem ajánlom, de ha éppen ez a fétised, egészségedre, láttam ennél már rosszabbat is. A pontjait elnézve, ebben a D kategóriás trash műfajban, lehet némi rajongó tábora is.
  • CSOCSO
    #103406
    Sonic
    kellemesen csalodtam. Csaladdal tokeletes volt. Jatek adaptacionak nagyon jo volt. Perfekt kikapcsolodas. 7/10
  • Kmarha
    #103405
    Underwater
    Árok

    Ahogy azt már előttem is leírták, az Alien és a Life-hoz való hasonlítás, nem légből kapott. Alap horror sablonból építkezik, szűk hely, kevés túlélő, teljesen elzárva a külvilágtól. Egyfajta katasztrófa filmként indul, B-kategóriás szörnyes horrorba fullad. Onnantól, hogy az ismeretlen fenyegetés testet ölt (amit kb az első perctől tudunk, hogy meg fog történni), kicsit veszít a színvonalából.

    A kellékeken, a fényképezésen és a díszleteken látszik, hogy szántak időt az elkészítésére, az ilyen apróságok (mint egy kis felírat a búvár"páncél" hátán), mindig fel tudják dobni a filmet nekem. Gyors, rövid, egyszerű kikapcsolódás.

    Utoljára szerkesztette: Kmarha, 2020.04.10. 23:25:24
  • CSOCSO
    #103404
    Underwater

    6/10
    Life-nal jobban tetszett. Szerintem azt pontozhattam 4re vagy 5re a 10 bol.
    Kristen asszony talan eddigi legjobb szerepe. Egyenesen jol allt neki a rovid haj es hogy nem kell mosolyognia.
    Erdekes, hogy mar megint "az" a csavo hal meg eloszor.
    Voltak jo jelenetek benne. Az "alienek" kisse gagyik voltak. Vegeben semmi meglepo. De manapsag minel nem mondhato ez el? 70,80 es talan 90es evek filmjei utan mar semmi nem meglepo.

    De hogy a bad boys filmet szarabbra pontozzatok mint az invisible-t aze az komoly.
  • viizo
    #103403
    Ezer éve nem írtam ide (saccra 4-5 éve :D), de most pótolom az utóbbi hetek termését, mivel némelyik mozi határozottan megérdemli.

    Underwater / Az Árok

    Határozottan kellemes meglepetés volt, főleg annak tükrében, hogy semmi jót nem vártam. A főszereplő kisfiú Kristen Stewart sem volt vészesen rossz, sőt elfogadható alakítást nyújt. A történet a szokásos 'találkoztunk az ismeretlennel' sémát követi, de a tenger alatti világot kellően kreatívan és egészen ügyesen mutatják be, amivel a szinte állandó sötétség ellenére kifejezetten érdekes atmoszférát teremtenek. Valahol olvastam - talán itt - hogy nyomokban Alien utánérzése volt a nézőnek, bennem is ez fogalmazódott meg. És ez bizony a film felé járó dicséret. Az Élet után ismét egy kis guilty pleasure, több ilyet, ha kérhetem.

    10/7

    The Gentlemen / Úriemberek

    Az év eddigi talán legjobb szórakozását nyújtotta, Guy Ritchie iz bekk. A meglehetősen kapkodó kezdet után nagyon ügyes sztorivezetés, jópofa karakterek, néhol minden polkorrektséget nélkülöző poénokkal.

    10/8

    Hotel Mumbai

    Torokszorító film minden értelemben - valahogy így kell(ene) egy terroristákról szóló filmet feldolgozni.

    10/8

    The Invisible Man / Láthatatlan Ember

    Helyenként kifejezetten ötletes volt, mégis számomra erősen túlfújt movie. Értem, hogy nincs várospusztítás, égő anyahajó, miegymás, és ez a visszafogottság sokaknak tetszik, de valahogy mégis karcsú.

    10/5
  • Tikal #103402
    Bad Boys for life 3/10

    atyaég mi volt ez, rohadt béna dialogusok, rohadt béna operatőri munka... ez egy sablon szar volt, nulla kreativitással. Will Smith is megindult a Bruce Willis lejtőn?
    Utoljára szerkesztette: Tikal, 2020.04.06. 21:53:38
  • Kmarha
    #103401
    Ace in the Hole
    A nagy karnevál

    Nagyon is az aktualitását éli (és ezek szerint mindig is élte) alkotás, 69 évvel ezelőttről. Billy Wilder rendező tartotta görbe tükör, a szenzáció hajhász média és azt a két pofájára tömő emberiség szatírája. Éles kritika a bulvár világáról, ahol nem számít sem erkölcs, sem lelki ismeret, csak a pénz és a hírnév.

    Az, hogy a film 1951-ben készült, egyedül a fekete fehér képről és a kicsit teátrális színészi játékról lehet megmondani, de mindkettőhöz nagyon gyorsan hozzá lehet szokni. A karakterek felépítettek, a történet kicsit sem öreges, a párbeszédek pattogósak, feszültek és érdekesek. Remekül meg van rendezve, rengetek statiszta van mozgatva, látványos és élő az egész film. Egy eldugott amerikai városban járunk, ahol az egykoron neves New Yorkból jött nagyvárosi újságíró, akit nem mellesleg Kirk Douglas játszik valami szenzációsan, új lehetőséget keres egy kisvárosi lapnál, hátha talál egy olyan történetet, amivel újra felugorhat a nagyok közé (vagy csak kihívásra vágyik, esetleg lelkiismerete kényszeríti kicsit bűnhődésre?).
    Egy a biztos, egy átlagos kiruccanás alkalmával, a sztori a kezébe pottyant: egy eldugott kis település indián barlangjában, omlás következtében bennragad egy ember. A főszereplő azonnal nagy felhajtás csap, amire felfigyel az országos sajtó és az olvasó közönség egyaránt. Egy kis ügyeskedéssel akkora cirkusz kerekedik a mentés körül, hogy nem lesz nehéz meggyőznie sem az újraválasztásáért kampányoló helyi seriffet, sem a kimentésért felelős, pozícióját féltő brigád vezetőt, hogy mindenki jót kereső érdeme az, ha nem sietik el ezt a kimentést, elhúzzák addig amíg az egyre nagyobb hírverésből, mindenki be nem zsebeli a maga jussát.

    A filmnek jó a lendülete és ez a fajta szemtelenség egész szórakoztató módon van tálalva, mégis egyre nehezebb lesz nézni. Egyszerűen nincsen kedvelhető szereplő. Mindenki egy utolsó önző rohadék, vagy pedig egy szánalmas szájtáti katasztrófa turista. Ráadásul ahogy haladunk a végkifejlet felé, úgy lesz a csapdába esett ember és családja sorsa egyre kilátástalanabb, fokozva a feszültséget, és a néző ellenszenvét a történések iránt. Nem mondom, hogy az elmúlt évtizedekben, nem láttunk még ilyent, vagy nem kaptunk erről a témáról már hasonló példázatot, de figyelembe véve a film korát, és azt, hogy a mai napig mégis ennyire friss és a mai szemnek is teljesen befogadható tudott maradni, azért jelent valamit. Megkockáztatom, hogy a 12 dühös ember mellé, és simán be tudnám válogatni, ha valakinek egy jó, de régi filmet kell majd ajánlanom.

    Utoljára szerkesztette: Kmarha, 2020.04.06. 21:52:10
  • CSOCSO
    #103400
    Bloodshot
    Tokeletes katona 2020?
    Erdekes, szodaval elmegy. Szerintem egyaltalan nem volt szarabb mint barmelyik ujabb fast and furious movie ami kb pont ennyire sci-fi mint ez. Voltak benne egesz ertelmes jelenetek. Szerintem egyaltalan nem annyira gaz 5/10

    Bad Boys for life
    Nekem tetszett. Nem tudom mi bajotok vele. Jo volt latni oket. 7/10
  • Kmarha
    #103399
    Ready or Not
    Aki bújt

    Ekkora ordas nagy baromságot.. Csillagszemű leányka házasodni készül gazdagék dinasztiájába, akiknek azonban van egy furcsa szokásuk. A nászéjszaka előtt, éjfélkor, le kell ülni, és játszani kell velük egy véletlen húzta játékot. Egy játékot, mely ez alkalommal, a bújócska lesz. Amit a főszereplő egy nagyon röpke ideig nem tud, hogy ezt a játékot itt lőfegyverekkel és hentes bárddal játsszák, véresen komolyan.

    Rövid, feszes, szórakoztató bár néhol kicsit paraszt fekete humorral és némi nem túl fröcsögős gore elemekkel tarkított horrorocska. Nagyjából végig röhögtem a filmet, és a nyilvánvalóan elripacskodott színészi játék mellett is, tökéletes kikapcsolódás volt. Bőven lehetett volna jobb és több, de amire szánták, azt maradéktalanul teljesítette. Remekül szórakoztam.
  • LasDen #103398
  • mulli1986
    #103397
    Láthatatlan ember - 5/10

    Az alap sztori és ötlet jó lenne, de a kivitelezés olyan gyatra. Annyi logikátlan döntés/cselekedet van benne, ami miatt teljesen kicsapta nálam a biztosítékot a film, hogy hihetetlen. Teljesen rommá veri a filmet... Egyszer és utoljára...
  • mulli1986
    #103396
    Hát de a hetedik nem is tengerpartos film...
  • Cziras
    #103395
    Nagyon szépen köszönjük mindenkinek :)
  • IXEMGabeo
    #103394
    gyenge volt foleg a befejezese pedig a koncepcio, alapotlet nem volt rossz
  • REALista
    #103393
    A tenger vadjai
    Páros mellékhatás
    A part
    Pokoli édenkert
  • hiper KOCKA
    #103392
    Parancsolj: szigetes tengerpartos filmek a romkomoktól a túlélősig.

    első
    második
    harmadik
    negyedik
    ötödik
    hatodik
    hetedik