351
NTFS vagy FAT32?
  • mikike
    #166
    akárcsak fíl
  • Pheel
    #165
    Kiixeled a megfelelő checkboxot a propertiesben. A windows user friendly...
  • Darius
    #164
    És azt hogy kell? :)
  • Pheel
    #163
    Ne hagyd, hogy kezdeményezzen. Egyszerűen ne adj neki jogot tárcsázni és kész. :)
  • Darius
    #162
    MOHAA-val nálam is szarakszik... Tudja valaki mi erre a megoldás?
  • Pheel
    #159
    Mindig megkérdi, mivel egy partícionáló program indul el.
  • Long_Gun
    #158
    Szerintem ntfs particiónál nem fogja megkérdezni, de azért próbáld ki. Fat32-nél azért kérdi mert szeretné ha ntfs-re pakolnád. Pheel Te már próbáltad?
  • Pheel
    #156
    Dehogynem. Simán működik így is.
  • Long_Gun
    #154
    Az első megoldás a helyes.
  • FreeHome
    #153
    Jobb 5letem támadt!!!
    Javaslatom:
    -Bootolj be win98 rendszerlemezzel!
    -Írd be, hogy "fdisk /mbr" (idézőjel nélkül, és nem vagyok biztos a /-ben sem)
    Ez helyreállítja a master boot record-ot windows-hoz.
    Ezek után csak akkor tudsz Win98-at telepíteni,ha az NTFS-t leszeded. Ehhez add ki a format c: /s parancsot.
  • FreeHome
    #152
    Javaslatom:
    -Bootolj be win98 rendszerlemezzel!
    -Indítsd el az fdisk nevű programot!
    -Távolítsd el az elsődleges partíciót!
    -Készíts új partíciót Fat32-est!
    -Formatáld a winchestert a Boot lemezről!
    (format c: /s)
  • Pheel
    #150
    Ha te azt tényleg megformáztad, akkor ott már nincs XP. Maximum a bootszektorban.
  • Long_Gun
    #148
    Ugyanarra a particióra sehogy. Elöbb a régebi oprencert kelett volna telepíteni elsődleges fat32-re aztán az xp-t\2k-t extended ntfs-re.
    Most már csak 1 boot manager jöhet szóba.
  • bandit600
    #147
    Valaki aki mar probalt ilyesmit u.i. felallasban: Ntfs particion van 1 xp-m. Hogy tudok melle felrakni 1 98/me-t? Most tovabbi ext. particiok vannak. A kerdes valojaban az hogy lekezeli-e ezt az xp-s bootmanagger, vagy masikat hasznaljak, pl a Mandrake-hez ami van.
  • mikike
    #145
    szerintem meg nem ezzel indult de mind1
  • Pheel
    #144
    Szerintem azzal indult, hogy alapból ki lett jelentve, hogy jobb a FAT32. Mivel ez így a hozzáértés netovábbja, ki lettél javítva. Erre hülyének néztél, amit viszont én nem tűrök szívesen. De már régen unom az egészet, úgyhogy azzal zárnám, hogy te vagy az okosabb, a tapasztaltabb, az öregebb, a szebb (a kívánt rész aláhúzandó) és én meg ócsárollak, meg nem tűröm ha valakinek más az (OBJEKTÍV) véleménye. Csak így lehet...
  • mikike
    #143
    no azért nem minden ntfs kedvelőre gondoltam
    (hanem csak phőleg pheelre)
    egyszerűen nem tűri el ha másnak más a véleménye mint az övé (amúgy 1et értek hogy az ntfs +bíz6óbb csak azt nem említették meg a srácok hogy az átlagfelhasználó otthoni gépe (w98) nem tud vele mit kezdeni)
    és bár elvileg igazad van hogy okos enged (a gyakorlatban nem így van) nem fogom eltűrni senkitől hogy ócsároljon
  • pityuka
    #142
    okos enged.
  • Pheel
    #141
    86-os üzenet:
    "Figyelj csak! Nem kötelező ám ntfs-t használnia senkinek."
    Ezt is én követtem el. Igaz mikikének ment válaszul. Én nem akarom senkire sem ráerőltetni, csak rossz nézni, mikor valaki azért szólja le az ntfs-t, mert nem ért hozzá.
  • pityuka
    #140
    bocsánat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Csak azt nem értem hogy ha valaki nem akarja az ntfs-t használni nem kell eröltetni tehát nem kell belefojni esztelen vitába. Nekem tetszik, fat 32 vel az Xp egy tetü volt. Ezt is azt is kell használni. Gondolom mindenki arra törekszik hogy a lehető legjobbat hozza ki a gépéből. Valakit meg tutsz győzni valakit pedig nem. Ezen nem lehet segíteni. Kitudja lehet hogy van olyan ember, aki meg van elégedve a gépe sebességéve? :-)
    PL.: kicsit lejebb leírtam hogy az xp 2 nap után idegesített, DE az nem aszt jelenti hogy az op.rend. a szar hanem hogy én vagyok béna (ez beigazolódott) FAT le ntfs fel Microsoft meesenger NO + egy pár apróság és harmadszorra penge.
    Ugyhogy mielött még én is nagyon belefojnék :
    bocsika.
  • Pheel
    #139
    Ez le van írva ebben a fórumban, csak nem kellene lustának lenni és végig kellene olvasni. Ennyi.

    ICQ-hoz meg nincs mit fűzni.
  • pityuka
    #138
    bocsi
    Ja érdekességképpen feltettem az ICQ 99b-t és megy.
  • pityuka
    #137
    Akkor miért ócsárolod ennyire?
    Miért adsz valakinek egy jó pitereceptet ha nem szereti az almát? Azt mondjátok el hogy miért jobb. Ne azt hogy a másik miért szar. Engem pl.ez érdekelne. Azt látom hogy XP+ ntfs ez így klapol. De azt nem tudom hogy mi a különbség. Egyébként én nem kötegszem tehát nem is akarok belefojni a kereszttőzbe.
    Ja érdekességképpen feltettem az ICQ 99b-t és meg.
    FONTOS!:
    "tűzszünet jeligére a kiadónál!!"
  • Pheel
    #136
    50. hozzászólás:
    "Csak a hordozós vinyómon van - kényszerűségből - FAT32."

    Ezek szerint, mivel nem vagyok Mikike (tehát a többiek csoportba soroltál), magamat is egy állatnak tartom, hiszen használom. Ez azért szerintem így, ebben a formában nem igaz.
  • pityuka
    #135
    Gyerekek!
    Nem információkat kéne közölni? (adatokat, tapasztalatokat,stb.)
    Ehelyett mikkie azt mondja hogy minden ntfs kedvelő raszista. És a többiek meg hogy aki fat-ot használ az állat.
    Nekem jó volt mind a kettő.
    2 db 40 Gb-os winyom van , amejiken a rendszer van (XP) az ntfs (kir.) a másikat meg hurcibálom (a célnak az is megfelel) mindenki problémája megoldva.
    Egyébként én is outlook-ot használok (nekem ez is bevált)
    Üdvöz. veszekedős cimbik.
  • mikike
    #134
    ja bocs
    csak te
  • Pheel
    #133
    Nézd, attól, hogy te nem érted, attól még nem mindenki csökött agyilag...
  • mikike
    #132
    perszeee
  • Pheel
    #131
    Érdekes, én az egészet.
  • mikike
    #130
    reméljük értette
    én több mint a felét
  • Frenzy
    #129
    Egyszer már leirtam (asszem ide), hogy NTFS for Windows 98 (gondolom erre gondolsz, nem FTFS) a Windows NT nativ NTFS meghajtojat igenyli, amit nem adnak hozza, hanem egy NTbol kell megszerezni. Az NTFS for Windows 98 egy wrapper, ami onmaga egy Windows 98 driver, es o tolti be a NTFS drivert, es azt hasznalva eri el az NTFS particiot. Vagyis igy az NT nativ driveret hasznalja, mialtal biztosan jol fogja tudni elerni a rendszert.

    Szoval ami neked kell, az a file megtalalhato egy NT installacioban.
  • mikike
    #127
    ó bocsánat NTFS rulz úr
    hopp
    tudom pofátlan vagyok, hogy meignt az engedélye nélkül ide merek írni, de hát mi mást lehetne várni egy 98at (és FATot a barom!) használó lámától
  • Pheel
    #125
    De legalább tudnál magyarul!
    ...hozzászólások...tűnik...
  • mikike
    #124
    aha
    kötözködni
    nem úgy mint te mi?
  • Pheel
    #123
    Ennek a mondatnak semmi értelme, ráadásul neked mindegy mit mond az ember, te csak kötözködni jársz ide. Na nem baj. Kellenek ilyen beszólások is, mert legalább van mit átugrani.
  • mikike
    #122
    hát nekem ez az NTFS rulz hozzászólások is mertnekemnemjöttbemegnemisértekhozzá tűnik...
  • Pheel
    #118
    Ha annak a véleménynek lenne alapja és nem csak szarazNTFSmertnekemnemjöttbemegnemisértekhozzá típusú, akkor normálisan lenne hozzászólva. Írjad be, hogy AMD rulz és várd, hogy nagy tudásúnak nézzünk!
  • mikike
    #116
    na ugye
    mondtam én akinek itt más a véleménye azt már kezdik is lincselni
  • Pheel
    #115
    Ha nem, arra is rá fogunk jönni, ne félj! :-PPPP
  • Pheel
    #110
    Ha láttad volna a végén a smile-t, akkor értetted volna. Amúgy pedig sokkal biztonságosabb, mint a MEGBÍZHATÓ scriptnyelvéről híres Outlook. Ha tehetem, kerülöm. Tehetem.

    Sulinet? Onnan vagy? :-P