351
NTFS vagy FAT32?
  • mikike
    #109
    aham
    persze

    bat rulz...
    sulinet?
  • Pheel
    #108
    Azért az NTFS mérföldekkel jobb visszaállíthatósági paraméterekkel bír.
  • FREAK
    #107
    Ezt rögtön cáfolnám is, mostani cégemnél mindenhol NT4 van (NTFS) és ha beszarik ugyanúgy beszarik mint a FATxx.
    Még mindig könnyebb egy SYS paranccsal életre kelteni egy FAT32 partíciót, mint egy sérült NTFS-t.
  • Laalee
    #106
    nemtom mi bajotok az outlook kal :) szerintem allat, igaz ceges szinten nezve jo, emailezesre telleg tokmindegy mit hasznal az ember.

    na a fat rol meg annyit tegnap kifagyott itt az egyik irodaban egy gep, es elszalt par adat a vinyon, csak az a bibi hogy a boot szempontjabol létfontossagu lett volna :) szal windows install kellett neki... azer ilyen nincs ntfs nel. ja es 1 ev mulva kb ez lesz: jé ez meg fat32? :)
  • FormatC
    #105
    Hali!
    Semmi gondom nem volt soha a NAV-val. Ha tudsz olyan vírust küldeni amit nem fog meg azon nagyon csodálkoznék. Egyébként Outlook2002-t használok, tehát még ennyi előnyt is adok.

    FC
  • Pheel
    #104
    Outlook. Meg is érdemled, hogy vírust kapjál, ha azt a backdoor-t használod levelezőprogram helyett :)

    Bat rulz :)
  • mikike
    #103
    hálisten eddig még nyomják hozzá az updateket
    és persze ingyenes

    azért ez a NAVról nem mondható el
    hogy működik benne a realtime?
    IPE: pl. ma kaptam valami emilvirust ami 1ből megnyitotta volna magát az outlookban, de za IPE mondta, hogy áááá
  • FormatC
    #102
    Hali!

    Az IPE nagyon fasza kis program, csak éppen NEM SUPPORTÁLT. Ez azt jelenti, hogy akármelyk nap megszűnhet a frissítés hozzá. Ez víruskeresőnél elég gáz. A NAV2002 nekem nem fagyott, a NAV 2001-hez liveupdate kell, ha XP alatt futtatod. Ha nem akarsz NAV-ot használni, akkor keress más XP compatible viruskeresőt.

    FC
  • Pheel
    #101
    Neked speciális géped lehet, mivel nekem a NAV tökéletes műxik, emilt scannel, real-time protectionje van, liveupdate-el, stb.

    Bár most szívtam vele egy csöppet, mert a hipermodern javascriptes konfiguráló felülete beadta a kulcsot. Viszont a NAV megy tovább, ahogyan kell.

    Ja, esetleg nem árt figyelni, hogy XP-re írt programokat használjon az ember, ha a régi fagy. NAV-ból ez a 2002. Az összes többiről a cég elismeri, hogy nem XP kompatibilis. De VAN 2002, meg új ICQ, stb. Ne az XP-t hordjad le, hanem nézz utána a dolgoknak. Ennyin múlik.
  • mikike
    #100
    a norton meg 1ből fagyasztott brrr
  • mikike
    #99
    szerintem ez az IPE a legjobb
    főleg a realtime miatt tetszik:
    jön egy emil-> egyből berezeg
    az AVPvel ilyet nem tudtam csak ha direkt scaneltem
  • Pheel
    #98
    AVP vagy NAV. Mindkettő kiválóan működik XP alatt.
  • FormatC
    #97
    Hali!

    Az IPE alatt az Innoculan Personal Editiont érted? Sajnos a Computer Associates nem arról híres hogy jó programokat képes Windows alá készíteni (bezzeg Novell alá...). Többek között ezért is felhagyott a freeware IPE gyártásával még az XP megjelenése elött. Az uccsó példány asszem az 5.25 volt, de az is szól hogy nem ösmeri az ikszpét. A realtime scan nem megy a többi műxik Windows XP alatt is különben bár jobban jársz, ha keresel valami WinXP compatibilis AV-t.

    FC
  • Frenzy
    #96
    regebbi ICQ? de van belole uj verzio, ami fut XP alatt ... hol itt akkor a problema? meg talan az is lehet, hogy az uj verzio esetleg tobb mindent tud (no nem az 5.18, mert az tenyleg bugos :))

    IPE virusirto ... nem kotekedni akarok, de nem is hallottam meg rola ... de nem csak en, a VirusBulletin ertekeleseben sem talalkoztam meg vele (bar mostanaban mar nem olvasom, de hat ez nem uj program ... :P )

    (VirusBulletin amugy egy fuggetlen szervezet, akik ujsagot is publikalnak, es amely a kulonfele virusirtokat teszteli mindenfele hatekonysag alapjan)

    Amugy meg a FAT elonyeibol nem tudok egyet sem emliteni .. azon kivul, hogy minden el tudja olvasni :)
  • Pheel
    #95
    "de akár a régebbi ICQkat (vagy bármit) is mondhatnám..."
    Sőt! Van egy csomó C64-es program is, ami emulátor nélkül az istennek sem indul el XP alatt.
  • mikike
    #94
    ész nélkül
  • mikike
    #93
    ész nélkül
  • mikike
    #92
    jójó
    csak az zavart, hogy a fat (ugyan egyetlen) előnyét nem említettétek meg, csak dicsértétek az NTFSt ész nélkül
    ez pedig, hogy mindenhol lehet olvasni
    azért otthoni használatnál ez nem utolsó szempont

    alkalmazásból meg...
    rengeteg van ami jobbára csak 98on fut
    nemcsak játékok de egyéb egyszerűbb progik is
    például az én jó kis IPE vírusírtóm
    de akár a régebbi ICQkat (vagy bármit) is mondhatnám...


  • Frenzy
    #91
    Ez az alkalmazásos móka érdekel engem, megneveznél pár programot, ami nem fut (futna, ha használnám) mondjuk WinXP vagy Windows 2000 alatt?

    Esetleg fel tudsz sorolni párat?
  • Frenzy
    #90
    Arrol azert megiscsak te tehetsz, ha nem tudsz olvasni, az NTFS4win98-hoz le van irva, hogy kell hozza az NT-bol az NTFS file system driver, es ezt emulalja at win98ra.

    Ezaltal TUTI BIZTOS hogy rendesen fogja olvasni az NTFS particiot, mivel ugye nativ oprendszerbeli driver kezeli. O csak atforditja, hogy a win98 is be tudja tolteni a drivert. Es ugye ezt a drivert nem adhatjak hozza a driverhez, mert az oprendszer reszet nem lehet csak igy kiadni.

    Az NTFS nagyon sok tekintetben sokkal jobb, mint a FAT (FAT32, VFAT, FAT16 meg ki tudja meg mi), es renteget celra sokkal altalanosabban es jobban hasznosithato (lasd adatbaziskezelo rendszerek, ez csak 1 pelda). Ha neked otthonra jobb a FAT, hasznald azt. En tuti nem fogom. NTFS rulz.
  • Pheel
    #89
    Direkt a te kedvedért megszámoltam és csupán a program files könyvtáram 88 különböző könyvtár-bejegyzést tartalmaz a this és a parent hivatkozáson kívül. És itt az általam használt programok csupán töredéke van. A többi nem fogom számolgatni.

    Igazából az utolsó beírásoddal az az egy baj van, hogy nincs értelme.

    Eldöntötted, hogy te nem fogsz NTFS-t használni. Szíved joga. De attól, hogy TE béna vagy, azt ne várd már, hogy mindenki megutálja, aki látja az előnyeit.
  • olinka
    #88
    Ezaz. Fikázzátok csak egymást! Régen volt az indexen egy Voodoo vs. TNT fórum, vagy valami ilyesmi. Tőlük sokat tanulhattok ebben a témában...
  • mikike
    #87
    figyelj csak! nem kötelező ám fórumokba írkálni.
    ha az ember háttal áll a dolgokhoz sosem látja az előnyeit.
    és ugye az is az én hibám, hogy te csak néhány alkalmazász használsz?

  • Pheel
    #86
    Figyelj csak! Nem kötelező ám ntfs-t használnia senkinek. Tulajdonképpen a FAT16 is jó még ma is. Azt tutira látja minden, meg nem is lassú. Bánom is én mit szívtok ti az ntfs-sel. Ha az ember háttal áll a dolgokhoz, akkor sosem látja meg miért is jó az.
    És ugye az is az ntfs hibája, hogy a hipergagyi 98-ad nem látja?
  • mikike
    #85
    itt volt a haver a mobil rackjével, ami nagyon dizájnos volt és NTFSre formázott winyó volt benne
    nos az én kis 98am meg sem látta, hogy bedugtunk valami mást is
    sebaj kipróbálom a super NTFS4win98 programot
    na ez meg azt akarta tudni melyik partíción (hol) van a nt..... file, hogy tudja olvasni az NTFSt
    hát barátom ezen a winyón sehol...

    szegényke most le akarja formázni FATre a winyóját!
  • mikike
    #84
    jajaja
  • Pheel
    #83
    Szóval szerinted én hazudok és csak a Windows mellé adott passziánszot vagy mit (igazából nem is néztem még meg milyen játékok vannak hozzá) futtatom egyedül és ez nekem jó.

    Szerintem ideje szakorvoshoz fordulnod...
  • pityuka
    #82
    Bocsi hogy beleugatok az eszmecserébe de most vettem észre csak ezt a témát. Felraktam az XP-t és 2 nap után megállapítottam hogy egy kalap szar. Az a szerencse hogy nem adom fel egykönnyen (úgylátszik szeretek szenvedni) Felraktam újra kissebb változtatásokkal. Többek közt NTFS-t használva. Érdekes hogy amire eddig perceket vártam hipsz-hopsz betöltötte + egy csomó más gond is megoldódott. Nem állítom hogy ez mind az NTFS-nek köszönhető, de ha egy oprendszerhez kitalálnak egy Format rendszert akkór biztos hogy ahoz az operácios r.-hez az a legjobb.
  • Frenzy
    #81
    persze, de a (win95+)-ben azért elég komoly károkat csinálhat egy program ... egy komoly oprendszernek nem lenne szabad megengednie, hogy felhasználói programok a hardware-t túrják ... ennyi nekem elég is a (win95+) ellen ... :P
  • mikike
    #80
    hát azt gondoltam, hogy azért olyan programot nem futtatsz a gépeden, ami nem fut az op.rszed alatt

    bár nem várom el tőled, hogy objektív légy és ne tagadd le az igazságot, de mégegyszer megemlítem: a windows(95+) platformra SOKKAL több alkalmazás van mint más operációs rendszerekre
  • Pheel
    #79
    Nekem MINDEN programom fut ezen a gépen itt előttem.

    A mobilunlocker gagyikat ne nevezd már alkalmazásnak. :)
  • mikike
    #78
    ez igaz
    bár hozzá kell tenni kevesebb alkalmazás is fut ezeken a gépeken...
  • FormatC
    #77
    Olinka!

    Ha úgy érted, hogy bootkor kékhalál van (%systemroot%\system32\config\software nem található, vagy sérült...), akkor cserélj ramot, vagy vedd vissza a procit, ha hútod.

    FC
  • Pheel
    #76
    NT-t meg úgy tervezték, hogy minél kevesebb legyen a fagyi és furcsamód összejött a srácoknak :)))))
  • Pheel
    #75
    FAT-en is nyomonkövethető a file méret változása, ha az adott alkalmazás időnként frissíti ezt az információt a FAT-ben. Ha nem, akkor csak a végén derül ki.
  • Frenzy
    #74
    NTFSben nincs FAT tabla ... sot igazabol a fileokra vonatkozo informaciok egy "katalogus" fileban vannak eltarolva :)

    De abban valoban igazad van, hogy az NTFSt eleve ugy terveztek, hogy ne nagyon kallodjanak el a dolgaid meg egy rendszerleallas (fagyi, aramszunet, stb) miatt sem.
  • olinka
    #73
    Most esett le a dolog:
    Az ntfs azért nem csinál lost clusteres hibákat csak nagyon ritkán, mert minden kis írás után azonnal módosítja a FAT-tábláját (vagy valamijét), és ezért van az, hogy mindig ki tudja írni hogy másolás közben mekkora a fájl mérete. De fat32 meg csak a legvégén módosít és ezért ha közben fagyi van akkor lesz sok lost cluster.
    Vagy tévednék?
    NTFS RULEZ!
  • olinka
    #72
    Ugy se nagy gáz, mert minden 5. nap eltünik a SOFTWARE fájl és ghostolhatom vissza az egész rendszert. Komolyan, már 3 napja egyfolytában megy a gépem, mert nem merem resetelni. Már lassan ott tartok, hogy resetkor egyből nyomom be a ghost lemezét
  • Pheel
    #71
    Van külön is...
  • olinka
    #70
    Sajna nekem csak az NU-ban van Speeddisk, amit nem teszek fel ennek a kedvéért:)