351
NTFS vagy FAT32?
  • Portrest
    #215
    PQ Boot Magic. Nekem is így megy. Létre kell hozni egy 50megás fat partíciót és a Boot arra fogja berakni magát.Ha kell help keress meg:
    [email protected]
  • Z
    #214
    Garfield, vagy valaki más hozzáértő: milyen bootmanager-rel lehet xp-t és 2k-t egy gépen működtetni??? A Bootmagic nem jó, mert csak fat32-es elsődleges partíció mellett tud telepítődni... :(
  • Z
    #213
    Danke!!
  • Dörmike
    #212
    Hali tomcs!
    A recovery console erre lett kitalálva úgy 3,5 évvel ezelött. A windows 2000 beta 3 ota ismert és _IGEN JÓL_ használható eszköz. Kicsit többet tud mint egy helyreállító floppy, de megtanulható. Ajánlom figyelmedbe.
  • Garfield
    #210
    A haverod hülye volt. Vagy nem ért hozzá. Vagy el kéne magyarázni neki, mire jó a partícionálás. Lehet választani.

    Lehet, hogy én vagyok bogaras, de nekem a 2 gigás rendszerpartíciómon egy darab dokumentum sincs, kizárólag maguk a programok.
    Namármost ha bármi gikszer van (ami eddig sosem volt XP alatt), akkor benyomom az XP-CD-t, bebootolok róla, leformázom a rendszerpartíciót és már megy is fel a rendszer.

    És akkor még olyan nyalánkságokról nem is beszéltünk, mint a boot-oláskor megjelenő Recovery Console-ról...
  • Garfield
    #209
    Defrag:

    Eddigi tapasztaltaim szerint NTFS-re a voptXP a legjobb és leggyorsabb, legutolsó verzióját megtalálhatod itt: http://chzhy.126.com/ Rém egyszerű kis program, de szerintem a legjobb.

  • tomcs
    #208
    add mar kolcson az idogeped :DDDDDD
  • Borg
    #207
    Ez úgy hülyeség ahogy van. Látsik hogy eddig csak win9x-et használtál, vagy szar a géped. Nekem 2 évig volt fent XP, úgy hogy soha nem telepitettem ujra, még mikor alaplapot cseréltem alatta akkor sem. És végig működött ezerrell. Most is csak azért lett frissen telepitve, mert winyót cseréltem alatta, és akkor már mégis.. de semmi eljesitménynövekedést nem tapasztalok az friss XP install óta, szóval a 2év alatt az XPm semmit nem romlott.
    És különben is XP bootcdvel szépen lehet managelni az ujrainstallokat is a winyon, törlöd, vagy rátelepited csak stb.. aká ntfs akár fat32.
  • tomcs
    #206
    fat32.. a windowsok 1 ido mulva bekrepalnak. ez ellen nincs mit tenni :)
    foleg ha az ember nem csak excelt meg outlookot hasznal. namarmost fat32-hoz 1 boot floppyval, boot cd-vel, boot-akarmivel hozzafersz es max dos modban szepen dir, cd akarmi es del *.* meg attrib parancsokkal eltakaritod ami nem oda valo es johet a reinstall. ugyanez ntfs-nel: haver kert kolcson masik winyot, arra telepitett aztan masfel napig mentette az adatait..... szal megeri ezerrel.
    ha gaz van ntfs-el semmit se tudsz kezdeni. az extra cuccai 1 atlag usernek meg 1xuen nem kellenek.
  • Z
    #205
    Garfield: köszi a tippeket! Igen, a sygate jól is működött, csak fene a kísérletezgetős fajtámat: ki kellett próbálni a zone alarm-ot is... :(
    A diskeeper műkszik XP alatt??? vagy maradjak inkább a Norton Systemworks-nél?
  • Garfield
    #204
    Töredezettségmentesítés volt a telepítés után?

    Esetleg próbálkozz a service-ek kilövöldözésével, nincs mindegyikre szükség

    U.i.: A ZoneAlarm-ot én eddig csak fikázni hallottam. Próbáltad már a Sygate Personal Firewall Pro-t?
  • Z
    #203
    sziasztok!
    köszi az infot a virusról, azt már megoldottam.

    Van egy problem, az XP tenyleg kurva lassú, vagy lehet, hogy zone alarm miatt lassult le? (NTFS, 866/P3, 256SD133, CUSL-2C, ATI-radeon 7500) A jatekokkal nincs probléma, de a windowsbeli alkalmazások nagyon lassan indulnak el/futnak...plíz help mí obi wan kenobi!!!
    Előtte ME volt FAT32-vel, és az kb 3 mp alatt csinálta meg, amit az XP 1 perc alatt.
    köszi
  • Dörmike
    #202
    Próbáld meg tiltani BIOSból az ACPI-t.
  • Dikkma
    #201
    Az alaplapi vírusvédelem be van kapcsolva? ha igen kapcsold ki, mást nem tudok mondani.
  • Koresz
    #200
    Sziasztok! Nem tudom felrakni az XP-t!!!! xp 1700 Abit kt7a Asus V7100 minden mas kartya kiveve + lg 24*10*40 es iro a cucc! elején felrakosgatja a kismillio hulye driveret az scsi tol az istentudja mikig aztan fekete kepernyyo azt behal!? probaltam magyar win98ra frissiteni ugyanaz! mi lehet a baj? nincs particionalva a vinyom(40gb Maxtor) Mi lehet a gond? please help Win98 tokeletesen felmegy!
  • zacsko
    #198
    Nekem egy 36,2 Gb-os particiom FAT32-es, nem tiltotta meg semmi.
  • Borg
    #197
    Nekem még a dyna is megy XP alatt, pedig az igencsak dosos:)))) még csak compatibility módba sem kellett rakni:)
  • Pheel
    #196
    Giga. Bocs
  • Pheel
    #195
    A FAT32 elvi partíció méret-határa 32 mega. Az a furcsa, hogy ha 98 engedi. Enyhén nem merném használni a nagyobbra formázott FAT32-őt...
  • chuck
    #194
    Sajna pontos cimeket mar nem tudok, mert ez mg tavaly augusztusban volt, amikor elsonek felraktam az xp-t. akkor vettem uj gepet, es azt hittem az szorakozik. De utanna felraktam ujra xp-t, fat32-re visszaalakitas utan - amire mar volt pelda lentebb, haverok meg 98al nyomultak- es legnagyobb megleptesemre mentek olyan jatekok, amik addig nem akarozdtak.
    Koszi a valaszt a meretkerdesre. Lehet, hogy lama a kerdes, azonban meg mindig nem ertem, hogy xp alatt miert nem lehet a 32 giganal nagyobb particiot FAT32-re formazni ? Meg a lehetoseget sem ajanlja fel.
  • chuck
    #191
    Erdekes problemam van. Vettem 60 gigas winyot, azonban XP es 2K alatt nem tudom egy particiora formazni fat32-vel, csak ntfs-re. Win98 alatt ez siman megy , ott kapok egy 56 gigas FAT32 particiot. Mi ennek az oka ? NTFS-el annyi a problemam, hogy eleg lassucska, es sok jatek nem megy rajta - foleg a regebbiek- .
    Otlet, Tipp ?
    Elore is koszonom
  • chuck
    #190
    convert utan irta ki a progi, hogy 150 megara van szuksege ntfs-hez. ezt a meglevo ures helybol vette el. nem a 1000/1024 marketinfogasrol van szo.
  • Pheel
    #189
    Az a baj, hogy én pökhendi vagyok, ő meg okos. :)
  • Randal
    #188
    a másik fórumon írt dologhoz hozzászólva. Sajnos bele kell nyugodnod, hogy ekkora területet vesztesz. a gyártók és a gép máshogy számol. míg a gyártok 1000-ben addig a gép 1024-ben számol. ezért van a területveszteség.
  • chuck
    #187
    megmarad minden file ha FAT32rol NTFS-re konvertalsz, es aranylag rovid ido alatt meg is tortenik / par perc, 5 gigas particional/ nalam kb 150 mega hely minuszt jelentett az ures helybol. Azonban nemsokara zuztam is le a francba, es jott vissza a fat32, nekem jobban bevalt. Fagyott a gep ntfs-el, es a regebbi jatekok kozul sok nem megy rajta, az okat megnem mondom.

    NTFS for win 98.
    http://www.winternals.com/trynow/ itt talalhato a progi honlapja, azonban nekem ma nem sikerult innen letoltenem. Neten fent van meg sok helyen. Ezutan keress krekket, ha irni is akarod az NTFS particiot win 98 alatt. Szukseg lesz meg 6-7 file-ra, amit segitokesz win2k vagy nt4 tulajdonosoktol tudsz beszerezni. A file neveket megtalalod a program helpjeben, vagy a honlapjan.
    gb
  • ergo
    #185
    Próbáltam visszakeresni a topicban ,de nem találtam arra választ hogy konvert után/alatt megmaradnak-e a fájlok a meghajtón, kell-e utána formázni? Nem merem elinditani nehogy minden eltünjön.
  • Pheel
    #184
    Én csak annak ajánlom, akinek olyan hülye ismerősei vannak, akik még mindig grafikus héjat használnak (Win9x-Me) oprendszer helyett, mert oda bizony nem jó az NTFS. Mindenki más süsse meg a FAT32-őt, mert az NTFS nem lassabb, sőt! Aki meg nem ért hozzá, az meg gondoljon, amit akar...
  • Z
    #182
    Sziasztok!
    Van egy problémám, remélem tudtok segíteni...
    A winchester-em egy WD 45 gigás/5400rpm/
    Az eddigi felállás:
    - c: 20giga, WinME, fat32
    - d: maradés giga, Win2000, NTFS

    Tök fasza volt(a win2k kicsit lassú, de egyszer sem halt kéket!) minden, de a ME (ami átlagosan nekem egy évig bírt jól működni) elég sok kék halált kezdett osztani, és lett egy 2 gigás c:\windows\temp\sys32 nevű könyvtáram. Ez tele volt (3100 darab) .exe, és ugyanolyan nevű, de .scr kiterjesztésű file-lal. Szóval megkérdeztem egy pár embert, hogy mit lehet ezzel csinálni, és azt mondták, hogy letörölhetem. Én: ok! Fogtam és letöröltem (a rendszer visszaállító már ki volt kapcsolva), de bootolás után csak ott terpeszkedett a sok kicsi haver a temp\sys32-ben. Szóval nem tudtam vele igazán mit kezdeni.

    Tegnap telepítettem a WinXP hun,pro-t (fat32-re), frissen formázott vincsire, de aztán többen mondták, hogy igazán jó lenne átalakítani a dolgokat NTFS-re, szóval ezt megcsináltam. A gebasz ott van, hogy már megint jelen vannak a kis haverok (.exe, és a .scr filék), viszont most csak 1,3 gigabájtot foglalnak el.
    Hogyan tudnám eltüntetni az a 2006 db filét? Mert nem biztos, hogy ezért, de iszonyú lassú a WinXP működése(ASUS-cusl2c/PIII-866/256M SD133, Ati rad7500). És mellesleg kéne az az 1300 megabájt hely is...
    Nos kicsit hosszúra siekredett, de ennél rövidebben nem nagyon tudtam leírni.
    A segítséget előre is köszönöm.
    Nem vagyok nagy oprsz szakértő, úgyhogy ne üssetek, ha faszságokat beszéltem :D

    Hali
  • Al.
    #178
    a pökhendi megjegyzéseid már nemcsak engem idegesítenek mint látom , szóval az említett hozzászólásokban sincs konkréd file , driver leírva ...
    ennyi...
    valaki más "érthetőbb , konkrétabb" ???
  • Pheel
    #177
    #128-#129

    Tessék szíves lenni nem döglustának lenni és visszaolvasni. Azért hívják fórumnak, mert van hová...
  • Al.
    #176
    segítséget kérnék :
    win ME -t hogy tudok rábírni ntfs-es partíciójú vinyók olvasására ?
  • mikike
    #175
    remélem nem sértődtél meg, hogy csak istennek szólítottalak
  • mikike
    #174
    köszönöm a dicséretet pheel isten
    örülök, hogy meg tudtam felelni tapasztalat és okos barátodnak is
  • Pheel
    #173
    Egy újabb értékes megnyílvánulás tanult és egyben jól ismert barátunktól.
  • mikike
    #172
    nos erre könnyen megfelelek
    szépen megkérlek szopjál le
  • YMan
    #171
    Mikike ha te az vagy aki az LX-es fórumokban ontja magából a hülyeségeket akkor szépen megkérlek húzzá el balra mert itt erre nincs szükség.
  • Pheel
    #170
    SWAP-ra a *NIX-ek például filerendszer nélküli, tehát nem struktúrált lemezterületet használnak. Persze joga nincs olvasni senkinek, csak a kernelnek. Szóval ha a jogokra is gondolunk, akkor már inkább NTFS, ráadásul minek külön partíció a SWAPnek?!?
  • mikike
    #169
    no azért ismerjük el a FAT még egy előnyét
    SWAP terültre sokkal jobb
  • fgp303
    #168
    Ez egy egyszeru kerdes, a valasz csakis NTFS-t.
  • Yfel
    #167
    Valóban egyértelmű az NTFS (a topicnyitó kérdésére válaszolva)

    Nekem már sikerült kiakasztani az XP-t NTFS rendszeren, de szerintem a régi alaplapommal voltak gondok ezen a téren. Az újal még nem rohadt le :)