3755
  • tojásoslecsó
    #1075
    Na így már lehet, hogy bele merek én is vágni egy ilyen rendelésbe.
  • NecroJoe
    #1074
    A vámos részt simán beírtam abba a levélbe amiben a fizetési számot (MTCN) küldtem.
  • NecroJoe
    #1073
    Elöször levél a WinsunXtöl:

    Dear Customer :

    Thankyou for use winsunx. Your order is fully in stock now. and you was choice make the payment via Paypal, please make your payment to our paypal account : [email protected] , And when you completed the payment , please send back your ?Winsunx Invoice? to us by email .

    because this is for confirm your order need. Then we will process your order once the payment arrived. If you have any further questions, please feel free to contact us again. Please in advance. Thankyou.





    Best Regards,

    Winsun Lei, Kam Wa - Marketing Executive Director

    Macau Mobile : (853) 6895113



    WINSUNX PRODUCTION ( Macau S.A.R. China )



    Address : Shop #CA, CV/1, No.13(A) , Rua De S. Domingos, Macau

    Telephone Number : (853) 385100


    1. levelem:

    How shoul I fill the WU form?

    This way:

    FIRST NAME : LEI
    LAST NAME : Kam Wa
    STREET . NUMBER : SUN STAR CASTLE Computer Center , Shop #CA, CV/1, no 13A, Rua De S. DOMINGOS, MACAU
    CITY : MACAU
    PROVINCE : MACAU
    COUNTRY : MACAU
    Phone number : (853) 6895113

    Or this way:

    - Full Name : Lei, Kam Wa

    - Street . Number : Shop #CA, CV/1, No.13(A) , Rua De S. Domingos, Macau

    - City : Macau

    - Province : Macau

    - Country : Macau

    - Phone Number : (853) 385100

    válasz:
    FIRST NAME : LEI
    LAST NAME : Kam Wa
    STREET . NUMBER : Shop #CA, CV/1, no 13A, Rua De S. DOMINGOS, MACAU
    CITY : MACAU
    PROVINCE : MACAU
    COUNTRY : MACAU
    Phone number : (853) 385100

    2. levél:
    I have paid your money with WU (115$):

    Sender: Gombos Sándor
    Reciver: Lei, Kam Wa
    MTCN (Western Union): 2740911103
    Order List: -EZF-Advance - Flasher ( 256Mb )
    -GBA SP BeArt Airform Pocket Carry Case (Black)


    I would like you to post the package to one of my friend's adress:
    First name: Tapsonyi
    Last name: Zoltán
    Country: Hungary
    City: Debrecen
    Zip code: 4030
    Adress: *** u. **


    PLEASE WRITE ON THE PACKAGE TOY, 10$, ETC... BECAUSE I DON'T WANT TO PAY TAXES!!!


    Válasz:

    Dear Gombos Sándor:

    Thank you for use WINSUNX, we will check and pick up your payment at tomorrow or next business day, if all without any error , and then your goods will send at same day. we will help you to set a low value on your invoice , but we can't give an assurance of you will not to pay the taxes . If you have any further questions, please feel free to contact us again. Please in advance. Thanks.

    Btw : Please check your order list & Receiver information , and send a confirm by this mail .


    Date : Dec 08, 2004
    MTCN : 2740911103 <> US$115
    Payment Method : Western Union
    Package shipping Method : UPS Express
    Invoice Number : WSXU00001508



    Payment Sender's full Name : Gombos Sándor



    Receiver : Gombos Sándor
    address : ***. **
    City : Debrecen Zip Code : 4030
    Phone : 3670*******
    Country : Hungary
    Email : [email protected]


    1 EZF-Advance - Flasher ( 256Mb )
    1 GBA SP BeArt Airform Pocket Carry Case (Black)

    =================================================
    Best Regards,

    Winsun Lei, Kam Wa - Marketing Executive Director

    Macau Mobile : (853) 6895113



    WINSUNX PRODUCTION ( Macau S.A.R. China )

    Érdemben ennyi volt, innentöl csak mindig egy OK-val válaszolgattamtam
  • koryne
    #1072
    A "hol" egy hülye kérdés volt, elismerem
  • tojásoslecsó
    #1071

    Igen engem is ez érdekelne, a mi módon - a levélváltásaid kivonatát közkincsé tehetnéd ( gyér angol tudás)- a hol-t, azt nem értem, gondolom emil-ről van szó.
  • koryne
    #1070
    És mi módon fogalmaztad meg azt, hogy nem akarsz vámot fizetni és persze hol?
  • NecroJoe
    #1069
    Kérték tölem hogy írjak a netes fizetésröl. Mivel én még csak WUval fizettem, a többiröl nem tudok pérdemben írni szóval akinek fizetett bankkáártyával az írja már le annak a menetét.

    Western Union fizetés: Magkaptad az adott cégtöl hogy mennyit kell befizetni a cuccodért (nálam 115$), besétálsz a kijelölt bankba ahonnan lehet dollárt átutalni (www.otp.hu -ról le lehet tölteni egy Excel fileban ezek listát). Itt odamégy a megfelelö ablakoz/húzol egy sorszámot, majd mondod hogy mit szeretnél. Ekkor kapsz egy formanyomtatványt, ezt értelelmszerüen ki kell tölteni. Az alján van egy olyan pont hogy az pénzt felvevö személynek van-e személyazonossága, azt be kell X-elni. Ha visszaviszed elmondják hogy az átutalásra még rájön a WU átutalás költsége (150$-ig 21$), majd megkérdezik van-e nálad $ vagy tölük veszel. Én tölük vettem, csak annyiból áll a dolog hogy odaadtam a pénz forintban. Ezután még szarakodnak valamivel (eltelik egy kis idő, nálam vmi Fax-visszaigazolásra vártak), majd ha minden rendben ment megkapod a MTCN számodat, ezt kell majd e-mailben továbbküldeni.
  • NecroJoe
    #1068
    Az EZFA-ba nem kell elem, ráadásul az akksija folyamatosan tölti magát a GBA ról. Más kártyáknál elöfordul hogy (mivel az áramot flashelésnél USB-n veszik magukhoz) ha pár napig/hétig nem kötöd gépre akkor elvesznek a mentéseid.
  • orkenyid
    #1067
    hogyne kéne már bele elem. mindbe kell. ha nincs benne, elveszik a mentésed. az xg-ben nincs rtc (real time clock) ezért néhány játék nem műxik vele (pokemonok főleg)
  • tojásoslecsó
    #1066
    Meg tudja mondani valaki, hogy az itt preferált EZFA kártya miért jobb egy xgfash kártyánal.Mindkettőbe kell elem? Vagy hülyeséget kérdezek??? Akkor bocsesz...
  • radeer
    #1065
    Sok ROM oldal megszűnt sajna.
    Jelenleg aki nem akar IRC-n + DC++ on kolbászolni annak itt van ez !
    Emuvortex ( reg kell neki !)
  • NecroJoe
    #1064
    Van GameBoy Advance emulátorod? Van flash kártyád? Menj fel IRC-re vagy DC++-ra és ingyen letölthetsz több mit 1800 romot. Ja, és ez nem szünetel...
  • kojotomi
    #1063
    Van GAME-BOY emulátorod?
    Ha van és kell hozzá játék akkor menj el a
    www.gameboy-games.co.de
    És ott ingyen tölthetsz le több mint 300 játékot
    (de most az oldal szünetel)
  • NecroJoe
    #1062
    Látásból ismerem ezt a csomagot, de csak az átalakító miatt nem fogom megvenni, másra pedig nincs szükségem belöle.
  • Whave
    #1061
    jahh, a gba to minijack atalakito az igencsak jo cucc, a phillips superbasszusos fulhallgatoval meg azzal tokjo a hangminosege a gbanak :)
  • radeer
    #1060
    Fülhallgatóval elég jó a játékok hangja szerintem.

    Mellesleg ami abban az egyben csomagban van arról tudok írni. 10in1 cucc asszem : Fülhallgató,fülhallgató adapter,bőrtartó,4 link kábel meg ilyenek vannak. Media Markt-ban 3990Ft-ért dobálják.
    A minőség azonban kb két hét után kijött, hátul mozgatni kellett a kimenetnél a füles madzagját mert elment a sztereó hang az egyik oladalon. Utána inmkább betettem a kovertert (gba to minijack ) gondolom az sem gyári ennyiért és hasonló dolgok jöttek elő. Van benne még 1 cucc ami jó a minijack-hez az nem igazán tud mozogni talán az működik majd egy darabig :)

    Egyébbként szerintem ezt a cumót árulja Cheapboy 9000 FT-ért
    A csomag tartalma: Autós töltő GBA játékkazetta tartók GBA SP tartótáska GBA SP fejhallható átalakító GBA SP fejhallgató GBA Link kábel (4 játékos) Képernyő védő ....szal ez van a Media Mark-ban 3990FT-ért ;-)
    Mellesléeg szerintem ennyit megért...többet nem,l autós töltő is van benne ha pont úton merülne le :)


  • Loading ERROR!
    #1059
    Szerencsére lakik egy rokonom Hollandiában, úgyhogy le birok faragni a költségből pár ezer forintot :)
  • NecroJoe
    #1058
    A postaköltségröl már leírtam a véleményemet az elöbb. Inkább fizetek +4000Ft-ot a postáért mint utána 10000et vámért meg áfáért, azért mert gagyi helyröl jött a cucc. (Mivel ezek a dolgok itthon beszerezhetetlenek reális áron, én ugy vagyok vele hogy pl. a flashkártya ára nem 12000Ft + egyéb költségek, hanem úgy hogy kifizetek 24000et és van egy flaskártyám, és onnantól nem érdekel hogy milyen címen fizettem ki, akár 500 akár 20000 Ft belöle a kártya ára.) Amugy szerintem azért ide a legdrágább a rendelés mert nem a fővárosba érkezik meg a csomag (esetemben Belgiumba), szóval még fél Európán is át kell jönnie... Ahhoz képes hamar itt van :)
  • Loading ERROR!
    #1057
    Van benne valami... na egye fene akkor innnen fogok rendelni. Csak ne lenne olyan drága a postakölcség.
  • NecroJoe
    #1056
    Ok, csak mondjuk a GBA hangjának a minöségén a legszarabb fülhallgató se tudna rontani... Amugy Koryne-nak igaza van abban hogy mindenhol ugyanezeket lehet kapni, többszörös (Magyarországon akár 10-20szoros) áron...
  • Loading ERROR!
    #1055
    Jól van na, ne kapd fel a vizet, erre való a fórum :)
  • NecroJoe
    #1054
    Akkor vegyél 5000ért ahelyett hogy itt kötekedsz.
  • Loading ERROR!
    #1053
    Jól van de azért csak nem mindegy hogy egy 5000Ft-s gyári fülhallgatót veszek vagy egy utángyártott istentuggyamicsoda fülhallgatót 400Ft-ért (minőség és élettartam szempontjából)
  • NecroJoe
    #1052
    Ja, király lett a videó!
  • robakka
    #1051
    koszi
    Kurva jo nagyon bejon !
    rendcelem 1000el




    udv
  • radeer
    #1050
    Persz hogy szarul linkeltem

    Itt a jó!

    Game Boy Movie PLayer Film ( webcam - LOL) by radEEr

    na remélem most müxik
  • radeer
    #1049
    Már van noname memória iró olyan 3e körül 6in1 7in1 stb. Tök jók!
    Mellesleg csináltam egy kis bemutatót a Game Boy Movie Playerről!

    Mondjuk webkamerával vettem fel mert ez itt volt épp a gépen, meg egy mikrofon is volt persze az is fülhallgatóra szerelhető. Tehát a minőség nem HIGH , de azért meg lehet nézni mit tud a kis cucc.

    1.Elöször elindítom a zenét a GBA SP Movie playerről.
    2.Aztán miközben megy a zene lehet fényképeket nézegetni, mondjuk kivenni nem sokat lehet a lányaimból de azért ez igaziból jól néz ki ha nem webkamerával van felvéve:)
    3.Még mindig megy a zene lehet szépen E-Book-okat olvasgatni, tonna számra tehetsz fel rá miközben hallgatod a zenét.
    4.Utoljára elindítok egy filmet, látszik , hogy milyen kb. persze mindezt képzeljétek el baró élvezhető minőségen.

    Game Boy Movie Player Film (webcam - LOL) by radEEr

    Na ennyi !
  • robakka
    #1048
    Es akkor a movie playerhez kell memoria iro?
    Es ha kell akkor az mennyibe kerul??
  • koryne
    #1047
    Hozzátenném még, hogy a többi hasonló online shop-ban is ugyanezeket a noname xarokat árulják, dupla ennyiért ;)
  • radeer
    #1046
    robakka :
    Movie Player :
    1 Gigás CF kártyával már nagyon jó mert tudsz rátenni HIGH minőségű moveiból 100-110 percet, ami azért a filmek nagyrészében belefér.
    És lehetőség van ebben az esetben FAST convert-re (AMD 2.4+ ) ami nem olyan mintha lerendelnéd MEDIUM minőségre. FAST konver esetnén egy 90 perces film-el végez 50-60 perc alatt kb. míg NORMAL konvertnél ( igaz ekkor nagyon sok ráfér, de nem éri meg ezt alkalmazni!) majd 4-6 óra kell egy másfél órás film konvertáláshoz!

    Mellesleg megcsinálták movie player-re végre az 1.4 és 1.5 upgrade-el a nyelvi beállításokat és finomítottak az E-Book lehetőségeken. Például lehet text méretet változtatni, könyvjelzőt elhelyezni meg ilyenek. Igaz ezeket tudta már a Make Book sima flash kártyára, de ahhoz csak MIDI zenéket tehettél, azonban itt meg nem kell konvertálni elég egyszerűen a CF kártyára rádobálni a txt file-okat ( könyveket). És az sem mellékes, hogy elég jó minőségű ( so-so nem mp3 ) 8:1-es sztereó tömőrítésben rengeteg zenét tehetsz fel GBS fornmátumban amit egy klafa fülhallgatóval tudsz hallgatni miközben, olvasod az E-Book-ot. Ha meg megunod az olvasást, még nézhetsz filmet is :)
    Szóval Movie Player RLZ!
    Vegyél ;-)
  • NecroJoe
    #1045
    Ezek utángyártott cuccok, nem Nintendo gyártmányok, persze az SP-t kivéve :) De szerintem ha egy gyári Nintendo fülhallgató 5000 Ft, akkor inkább veszek egy utángyártott "bóvli szart" 400Ftért... Amugy az oldalon csak minőségi, jó cuccokat árulnak, nem égetik magukat szeméttel.
  • Loading ERROR!
    #1044
    Ezen winsunx-on olyan olcsó minden, egy GBA SP + tok + link kábel + tv tuner + sztereo "hangfal" + fülhalgató = ~40000Ft. Reális ez? Vagy ezek valami bóvli noname xarok?
  • Anubys
    #1043
    Ember, már 25x letárgyaltuk, hogy neked EZFII-d van és nem EZFAII-d... Az előbbi átlátszó, az utóbbi világoskék, és már nem is gyártják, mert senki sem vette... Ne keverd. Az EZFII-vel nincs gáz...
  • Whave
    #1042
    na, kozben megjott az EZFAII kartya, teljesen jol mukodik, menteseket szepen kezeli (ez client 3.11-et toltottem hozza), realtime clock ketyeg... mi ezzel a problema, emberek? miben jobb az igazi EZ cart? :)
  • robakka
    #1041
    1gbos falsh memom van 2.3as gepem csak berendelem es akkor meg kilora belefer a fulhalgato atalakitod is majd januar elejen visszaterunk ra koszi
  • NecroJoe
    #1040
    ha van 512es compactflash kártyád meg egy 2500as géped és hasznát veszed akkor megéri.
  • robakka
    #1039
    Hi en januar elejen akarok rendelni 256mbos ezfa memot
    szerintem belefer a fulhalgato atalakitod debreceni vagyok en is
    Mi a velemenyed a movie playerrol megeri megrendelni szerinted??
    udv
  • NecroJoe
    #1038
    Egyvalamit kihagytam: a rendelést december 5.-én (vasárnap) adtam fel, a csomagot szerdán postázták, szombaton megérkezett Belgiumba, hétfön Magyarországra, (vámon átjött egyböl), kedd délelőtt pedig hozzám.

    Még egy apróság ami kicsit kellemetlen volt nekem: a ferdeszemüek által megadott cím (street/adress) nem fér rá a WU átutalás ívére ha 1 karakter/négyzet arányban tölti ki az ember, azért írni kissebb betüvel érdemes kitölteni, csak arra kell vigyázni hogy a "speciális karakterek" is kivehetőek maradjanak. Hogy világos legyen itt a cím:

    Street . Number : Shop #CA, CV/1, No.13(A) , Rua De S. Domingos, Macau

    :)
  • NecroJoe
    #1037
    Mivel kérték tőlem, és néha elég nagy hülyeségek keringenek az online rendelésröl, leírom a rendelés menetét részletesen.

    Ez csak a WINSUNX-re vonatkzik, a többi céghez nem értek.

    Először is kiválasztottam a www.winsunx.com -ról hogy mit akarok venni.(EZFA 256+airform hordtáska). Az oldal jobb oldalán az Ordering informationnál le vannak írva a fizetési módok. A paypal Magyarországon nem használható, a banki átutalás egyértelmű, a 3. lehetősé a Western Union. A WU előnye hogy a pénz azonnal odaér a célhoz, igaz az átutalásért külön fizetni kell. A következö menüpont a Fast & Safe shipping worldwide, itt lehet megnézni a szállítási költségeket. (Magyarország (area7) 43,6$ az első fél kg.). A kiválasztott cuccokat az add to basket gombbal hozzáadtam a rendeléshez, majd a következö oldalon kitöltöttem a kérdőívet az adataimról. Nemsoká kaptam egy emailt, melyben jelzik hogy felvették a rendelést, tudok fizetni. Itt észrevettem hogy más adatok vannak megadva a fizetésről az emailben és a honlapon. Egy email váltás után azt mondták hogy az emailben megadott adatokat kell a WU átutalási papírra írni. Ezután elmentem az OTP-be (a WU dolláralapú valutaátutalás csak a kijelölt helyeken lehetséges, ezek fent vannak a www.otp.hu oldalon. Ez azért fontos mert sima postán hiába van WU átutalási lehetöség, ha csak az adott ország nemzeti valutájában van kifizetés).

    Nálam a cucc ára így nézett ki:

    EZFA 256 - 67$
    Hordtáska - 4$
    Postaköltség- 44$
    WU átutalás - 21$

    A WU átutalásnál adnak egy MTCN (money transfer control number) számot ezt kell elküldeni a ferdeszemüeknek emailben. Ugyanebben a mailben odaírtam hogy mindenképpen ugy adják fel a csomagot hogy vámmentes legyen, írják rá ajándék, játék, 10$, vagy amit akarnak. Parasztabb cégeknél elöfordul (neten olvastam, nem saját tapasztalat) hogy simán csak rábasszák hogy pl. 135$, akkor is ha a cucc 95$, (tehát még vámmentes), a többi a postaköltség, de ök a full, áltatlad befizetett árat írják rá. A 3. lehetőség (pl. a linker4you cégnél) hogy semmilyen árat nem írnak rá, akkor elakad a vámon, vámáru nyilatkozatot (ez lehet egy szépen megpreparált, kinyomtatott email) és személy igazolvány fénymásolatát kell elfaxolni.

    Ezután kaptam egy mailt miszerint a csomagomat holnap vagy holnapután feladják. Másnap jött a szokásos mail, melyben benne volt a csomagkövetési számom (tehát már feladták), viszont a DHL honlapján az istennek se akart müködni, mindig érvénytelen számnak tartotta. 2 nap után ezt meguntam, írtam a ferdeszemüeknek hogy ez normális-e. Azt modták normális. Másnap viszont jött egy új TN (tracking number) ezzel már tökéletesen lehetett követni a csomagot.

    A cuccot házhoz szállították, 12$ (10+2) volt rajta feltüntetve, a csomagban (vastag kartondoboz teljesen körbetekerve a barna szigetelőszalaggal) szépen benne volt a kártya és a kistáska is.

    Sok embernek az a baja a winsunx-el hogy hiába olcsó a cucc ha drága a postaköltség (a többi cégnél 25$ körül van, itt 43), de szerintem ez hülyeség, mivel más oldalon ugyanez a kártya magában 110$, itt postaköltséggel együtt annyi. Amugy megéri szétnézni az oldalon, pl ha a flashkártya szállítási súlya 0,2kg, akkor pár 1-2$os apróságot megéri rendelni mellé, ugyis 0,5 kg-ot fizetsz ki. Pl. ajánlom az AIRFORM táskákat (kemény 4$, cipzáras, maga az anyaga vízálló), itt a Debreceni MM-ban 2000 Ft-ért szar, műbőrutánzat patentos, meg tépőzáras táskát lehet kapni, amiböl a fél gameboy kilóg (ránzésre kb 10 percet adok neki mielőtt magától kinyilik a táskámban). Utólag nagyon bánom hogy nem rendeltem 2$ért egy fülhallgató átalakítót, mivel az 0,1 kg szóval épp befért volna? (Magyarországon 2000 ft alatt még nem láttam).

    Ha valaki rendel innen és van 0,1 kg szabad helye a csomagban szóljon már nekem ha nem jelent terhet kb. 350 ft-ot elöre kifizetni!

    Jó rendelgetést mindenkinek!
  • orkenyid
    #1036
    Na nem kell senkinek egy Zelda:Four Swords??
    Írj MSN-en ([email protected]) és megbeszéljük az árát.