95
Win 98 vagy Win XP, avagy melyiket (ne) szeressem??
  • bmate0007
    #95
    vegyél iMac-et (csak 500 ezer péz)
  • bmate0007
    #94
    vegyél Macintosht arra nincs vírus, se kémprogram
  • lck
    #93
    Jó ennek a topicnak az eleje, mintha a mostani vista topicokat olvasnám :)))
  • onlyspam
    #92
    Nem kell dícsérni az xp-t, 4 évig használtam, de most vissza akarok térni 98-ra, mert egy fél évnyi (nem)használat után már újra kell rakni a rendszert, mert behülyöl, és minden progi lefagyogat rajta (virusscan után is), +rohadtsok vírust összeszed magától is...
  • mikike
    #91
    mindenesetre jók az elveid, de tényleg nem értem, hogy magaddal szemben ez miért nem szúr szemet
  • mikike
    #90
    pedig azt hittem
  • Pheel
    #89
    Erre meg még odaírnám, hogy te is elhidd, elolvastam, sőt értem is.

    Még annyit, hogy ha fagy, az korántsem annak az oprendszernek a hibája, amit sok más ember gond nélkül használ, hanem esetleg a rászánt idővel vagy a használó személlyel van a baj...
  • Pheel
    #88
    Figyelj, ne írjam le megint, hogy milyen okos vagy, mert a végén még eldurran az arcod a nagy dícsérettől. Menjél be az osztálytársaid közé és forgolódjál ezzel a nagyokos PC guru szövegeddel. Van egy szabály az életben: mindig mindenkinél van okosabb/erősebb/stb. Fogadd el magadról, hogy te sem vagy tévedhetetlen és ne csináld itt a fesztivált!

    Mielőtt fenthagynék neked egy ilyen magas labdát, nem, NEM, sőt NEEEEM magamra gondoltam.
  • mikike
    #86
    azért nem értem hogy ha ők ilyen okosak ott van pl. a WinXP problem topic, oda miért nem írnak be segítő szándékkal
    megkockáztatom a kijelentést:
    esetleg ők sem tökéletesek?
  • mikike
    #85
    sajna vannak még itt a fórumon itt egy páran akik szerint ha nem megy neked valami, vagy más a véleményed máris hüje vagy
  • mikike
    #84
    te ne hallgass ez a te topicod
    mire használod a géped:
    játszol+van pár egyedi drivered vagy progid is?:win98
    dolgozol+a szomszéd srác átjön néha törölgetni?:XP

    próbáld ki aztán:
    DÖNTS!!!
  • mikike
    #83
    de nem érted
    ez a baj
  • Pheel
    #82
    Elolvastam. Azért írtam.
  • mikike
    #81
    legalább olvasd már el, amit írok...
  • Pheel
    #79
    Fogd már fel, hogy nem mindenki használja egyedül a gépét! A jogokat nem véletlenül találták ki, hidd el. Majd jön neked is egyszer valami jó kis hozzáértő szomszédkissrác és letörli a cuccaidat, amíg nem vagy otthon és rájössz...
  • Break
    #77
    épp ez az...az xp nem fagy annyira, kevesebb kék megszokott (98) kis képernyőcske, nah, mind1, kiszállok asszem a vitából ,csak olvasgatni fogok itt, mire juttok :))))
  • mikike
    #76
    hát barátom én olyan op.rendszert tennék rá ami megy rajta
    vagyis ha az XP kifagy de a 98 eddig bevált akkor maradnék nála amíg lehet, nem térnék át rá azért mert ebben jobban meg tudom osztani itthon a hálózatomat és jogokat tudok adni magamnak
  • Pheel
    #75
    Jah! Ez nem az? :)))
  • Frank99
    #74
    mér bántjátok egymást, arra ott a Gumiszoba...
  • Break
    #73
    ha rám értetted, hogy 300-as cerkán nyomom, félreértettél vmit, mert nekem valóban olyan a gépem, de nincs rajta xp :)))
  • Garfield
    #72
    Hagyjátok szegényt, most telepíti újra a rendszerét biztos...
  • Break
    #71
    ezt te is tudod, hogy nem egészen így értettem...miért, ha neked lenne egy 2 ghz-s géped mondjuk úgy másfél giga körüli memóriával, mit tennél rá?? (mert én azt - jelenleg, mert még lesz jópár ms-szar a piacon az biztos)
  • Pheel
    #70
    ROTFL
  • Borg
    #69
    1. A 3.1et ne soroljuk az operációs rendszerek közé, mert az nem az.
    2. Chryst nem veszed észre hogy mit irnak mások? ugy szolsz mindig hozzá az egészhez hogy el sem olvasod mit irnak, tök mindegy hozott e fel valaki értelmes érvet mellette (mert hozott),te csak szajkozod a baromságaidat
    3. Tisztán látható hogy csak annak nem jo itt az XP akinek szar a gépe alá. az egyik 300as celeronon, a másik TNT2höz detonator4et rak fel, a következö meg nem tudja hogy futtasson compatibility modban programokat...hát baszki ha valaki nem ért hozzá akkor nem is fog menni neki, ez ugyanis már nem 98 szintü, amihez 0 szaktudással is le lehet ülni, de többre is képes mint a homokora animálása!
  • Garfield
    #68
    Tényleg ki is birod használni?Nem törvényszerü hogy ami ujjabb az jobb is ugyi?

    Ha meg már a kihasználásnál tartunk: ha valami nem igazán használja ki a mai hardvereket, akkor az a Win9x, főleg a régebbi (Win95, Win98, Win98SE) változatok.
    Egyszer majd próbáld már ki egy Win98-on, hogy elkezdesz 3 550 és 650 mega közti ISO-fájlt tömöríteni egyszerre. Win2k-n másfél óra volt.
  • Garfield
    #66
    de minek ugyan azért mert szebben néz ki az mérvadó

    A látvány kizárólag neked mérvadó, ellenkező esetben ugyanis nem ezt emelted volna ki Pheel felsorolásából.
    Érdekes, ahhoz egy árva megjegyzésed sincs, hogy stabilab, vagy néha még a Win2k-nál is gyorsabb?
  • Garfield
    #65
    Csak a te meseországodban éli fel...
  • Garfield
    #64
    ha idén kiadnának egy másikat XC néven de az sokkal szarabb lenne mint a win 98, akkor meg az lenne a csúcs.

    Hadd találgassak.
    Te most nem egy P75-ös, 16 megás konfigról írsz, Win95-öt futtatva, hanem egy új konfigon, ki tudja, hány, a "divatnak megfelelő" op.rendszer-csere után.

    Kissé hiteltelenné teszi a fentieket, nem gondolod?
  • Garfield
    #63
    Futtatsz valami komoly dolgot?amihez kell az XP?

    Az XP egy op.rendszer (szemben az általad preferált Win3.1-gyel, ami egy grafikus héj), miért kellene "komoly dolog" hozzá? Sima felhasználói programok futtatására van az op.rendszer, nem? Pont te vagy az, aki misztifikálja az XP-t: normális, hétköznapi használatra van.
  • Garfield
    #62
    Tényleg ki is birod használni?Nem törvényszerü hogy ami ujjabb az jobb is ugyi?

    Ugyan, mondd már meg nekem, hogy milyen kritériumok alapján ítélsz meg egy szoftvert, hogy az kihasználja-e az alatta levő hardvert.

    Egyébként pedig amit a fikázás közben elfelejtesz, az az, hogy az újabb op.rendszer sokkal jobban kihasználja az új procikat is.

    Csak azért hogy legyen egy oprendszerem foglaljon a 1,5GIGÁT

    Bazze, te hallottad a szomszéd mamája unokanővérének a testvére macskájától, hogy egy etljes vinyó kell neki, aztán azóta ezt szajkózod. Érts hozzá egy kicsit is, jó?

    Vigan elég a W2k atom stabil és joval kevessebb a hardver igénye és azt sem tudom kihasználni de nem hiszem hogy bárki is kimeriti mindkét rendszer tulajdonságát.

    Ha vetted volna a fáradságot, hogy fikázás előtt feltedd az XP-t, akkor láttad volna, hogy sokkal gyorsabb ugyanazon a konfigon, mint a Win2k. Különösen akkor, hogyha kikapcsolod a grafikus felületet és a régi, jól bevált Windows-dizájnt használod.
    A hardverigányről meg annyit, hogy maximum a grafikus csicsa miatt a videókártya-igénye nagyobb a Win2k-nál, de ezt ki lehet kapcsolni. Minden más hardver maradhat, semmivel sem nagyobb.
  • Pheel
    #60
    Minden paradigmaváltás jár egy bizonyos fokú inkompatibilitással. Emlékezz, amikor win3.xx-ről volt Win9x-re váltás, ott sem ment minden zökkenőmentesen. Win9x alatt a DOS-os cuccok csak DOS-módban mentek kielégítően. WinMe alatt már ugye csak hackelve volt DOS. Win2k alatt gázos volt játszani, NT4 alatt gyakorlatilag nem lehetett. Az XP némi kompatibilitást hozott a DirectX-es játékokkal a 2k-hoz képest, de sajnos nem tökéletes. Az újabban megjelenő programok szinte 100%-osan mennek XP alatt. A DOS-os programokat pedig ideje már elfelejteni.

    Képzeld mi lesz majd, ha 32 bitről 64 bitre váltunk. A kompatibilitást szolgáló emulátorok nem fognak 100%-osan működni, ráadásul egy idő után nem is lesz lefelé kompatibilitás a 32 bites programokkal.

    Szerintem megéri váltani. Ami nem fut, ahelyett keress olyat, ami megy. Pontosan milyen programok ezek? Hátha tudok segíteni...
  • Frank99
    #59
    Hát, végülis arra szánták, hogy stabil, de egyúttal Net- multimédia, munka +játék gép legyen. Nem?
    Eddig csak egy része jött be. Egyébként nagyon stabil, simán kilőhető a problémás program stb.
  • Pheel
    #58
    Tény, hogy a DOS-os cumók egy része és bizonyos olyan Win32-es programok, melyek közvetlenül érik el a perifériákat, nem mennek, de az előbbi a DOS teljes mellőzésének, mig az utóbbi az NT filozófiájának tudható be. (Pont attól stabilabb, hogy csak driverek érhetik el közvetlenül a hardverszintet)
  • Frank99
    #57
    hát nálam az 1600-os Athlon XP-n 512 MB DDRAM-mal szépen futott. Majd miután a programjaim fele, és a gyermekem kedvenc játékai nem voltak hajlandóak elindulni, 1,5 hét után vissza a Win98.
    ennyi.
  • mikike
    #56
    hú de kemény vagyak

    nekem nincs autóm, de ha lenne ferrarim lenne és tutira felfuratnám 1 literesre minden hengert és a hegyen is azzal szántanék

  • Break
    #55
    nekem 300asom van, nem teszem fel, de ha jobb gépem lenne 1000 százalék, hogy az menne rajta!
  • Break
    #54
    christmeg a másik: akkor használjatok DOS-t bazdmeg!!
  • Pheel
    #53
    Te az XP-t még tutira nem használtad. Esetleg nem fut kielégítő sebességgel nálad. Szerintem savanyú a szőlő...
  • chryst
    #52
    Itt mindenki majmoja azt a szart de minek ugyan azért mert szebben néz ki az mérvadó hát akkor.......
  • Borg
    #51
    Naja, jokis win98, imádom mikor kiirja egy word excel outlook és egy cadkey elinditása után hogy "nincs elég memória" 384MB ramnál. Érdekes XP alatt ilyesmi még sosem volt ugyanazon a gépen. De ez csak elenyésző apró probléma, ettöl még 98 a király.
    Amugy kibeszélt itt arrol h én megvettem az XP-t? melyik hülye vette meg hadhalljam?