95
Win 98 vagy Win XP, avagy melyiket (ne) szeressem??
  • Pheel
    #50
    ehhhh
  • mikike
    #49
    igen most mindenki az XP-t dicséri biztos akkor menők a suliban
    no mind1 nálam is (azóta hátulra tettem) és egy ismerősömnél is sok gond van vele
    kikapcsolás helyett mindig kék képernyőt nyom

    de el kell ismerni, ha nem töltöd be elég megbízható...
  • Pheel
    #48
    Jobban néz ki. Stabilabb, mint a 2k, persze normális meghajtó-programokkal. Bizonyos esetekben gyorsabb, de legalábbis azonos sebességű. Végre jól működik a hibernálás. Van benne 6-os explorer, nem kell frissítgetnem. Jobb a netes támogatása, gyorsabban bootol és áll le. Mennek alatta a játékok normálisan b@szakodás nélkül, de ezt nem mondom. Ismeri szinte az összes hardvert a gépemben alapból. Használhatóbb a start menüje. Van még 1000 dolog, de már nincs kedvem gépelni.
  • chryst
    #47
    MOst komolyan érdekelne érveid az XP mellett.De na játékokat hozzd fel...
  • Pheel
    #46
    Szerencsétlenek. Legalább néznétek meg egyszer egy rendes gépen és utána járna a szátok. Borgról és jómagamról tudom, hogy nem anyuci-apuci rakja a gépet és nem csak játszunk. Nekem spec még csak egy 900-as Celeronom van és mégis az XP-re szavazok. Paks pedig áramot termel és az meg nem kell több az XP-nek, esetleg az Athlon XP-nek.

    Csak sajnálni tudom mind a kettőtöket, mert fogalmatok sincs róla, miről beszéltek. Részemről ennyi. Ha nincs jobb dolgotok, hát írkáljatok marhaságokat.
  • chryst
    #45
  • Mikkamakka
    #44
    Ja. most mentek el még 256MB memorit venni az ABC-be
  • chryst
    #43
    Látod csak mi vagyonk.....semmi konkrét dolog biztos megfagyott a kicsike
  • Mikkamakka
    #42
    Bravo!!!! Itt az igazság az előttem lévő hozzászólásban.
  • chryst
    #41
    Na igen de eddig senkinek semmi komoly érve erre a szaros XP-re mindenki a játékokkal jön mert ehez értenek valami komolyabb dolog már lepadlózza.Mama meg Papa egésznap benn gürizik hogy a kicsinek legyen egy masinája amivel el tud dicsekedni hogy vigan szalad az XP
  • chryst
    #40
    Itt nem gép és hardver hiányrol van szo meglehet felülmulja az alul irtakat de miért egy oprendszer élje fel a cuccost mikor van más "éhesebb progi ami szivesen fogyasztaná"
  • Mikkamakka
    #39
    XP,XP,XP,XP,XP,XP,XP,XP,XP,XP,XP,XP,XP,XP,XP,XP,XP,XP,XP,XP ha idén kiadnának egy másikat XC néven de az sokkal szarabb lenne mint a win 98, akkor meg az lenne a csúcs. Ugyan már haver, akinek nincs gép hozzá duma nagyon rossz volt. Minden csak viszonyítás kérdése. Lehet Bill bácsi még mindig a fapados 3.1-en dolgozik és jót röhög a sok marhán, akik elélveznek az új nyomortól (XP)
  • chryst
    #38
    Nem irigykedek kedves hozzászolo nem is áll szándékomba hogy beszerezzek de meglehet a 3,1 még mindig atom stabil.Én nem tudom te a netezésen kivül mire használod még, de hogy igazán komoly dologra .......Munkahelyeden van SZM gép.ott is XP van?Futtatsz valami komoly dolgot?amihez kell az XP?Ébredjetek fel ez csak láz.
  • chryst
    #37
    Ügyes kedves kolléga valahogy ugy!
  • Mikkamakka
    #36
    Semmire, csak villognak vele a vakvilágba, hogy megtudják venni. Ez nem nagy cuccA legújabb mercit is meg lehet venni és vannak akik mégis a régebbi tipusokat kedvelik.
  • Borg
    #35
    Igy van. AKinek nincs gépe az XPhez, az ne itt pampogjon, csinaljon Win 3.11 topicot, aztan sirja ki magát ott.

    256ram miért lenne sok? ez mar alap

    1G egy winyon miért lenne sok? 40gigas winyo az alap mar manapsag ebredjetek fel

    Tök baromságokon vitatkoztok. Aki meg nem ismeri fel hogy miért jobb az XP, csak azt az oprencert tudja isteniteni ami a gépén fut, ha 3.11 akkor az a király, ha 2k akkor az a király, persze mer nincs XPd.
  • Mikkamakka
    #34
    XP
  • chryst
    #33
    MOst komolyan te mire használod az XP-t no meg a WORD2002,EXCEL2002.Tényleg ki is birod használni?Nem törvényszerü hogy ami ujjabb az jobb is ugyi?
    Csak azért hogy legyen egy oprendszerem foglaljon a 1,5GIGÁT felesleges.Vigan elég a W2k atom stabil és joval kevessebb a hardver igénye és azt sem tudom kihasználni de nem hiszem hogy bárki is kimeriti mindkét rendszer tulajdonságát.Most megy ez az XP láz mert ujj mindenkinek ez kell aztán meg 1-2 honap és visszasirja még a 3,1-es Windows-t is.
  • Garfield
    #32
    MIre jo az az XP mindenki ajnározza de semmi nincs még hozzá ott van a W2k van hozzá normélis hangkártya vagy más egyéb driver?

    A hardvergyártók b*szakodását nem kéne a MS nyakába varrni...

    nincs az XP-hez meg egy külön Erömü kell na meg egy teljes vinyot leköt no akkor mi haszna van?

    Tipikus közhely...

    Ami ajánlott hozzá, az 256 mega RAM, ez pedig manapság már teljesen normális.
    A haver Celeron 500-asán a fenti memóriamennyiséggel vígan elfutkároz úgy, hogy még játszani is tud vele.

    Az egy teljes vincsiről meg annyit, hogy nálam másfél gigán fennvan a rendszer, a Word 2002, az Excel 2002, 2-3 CD-író program, NU 2002, meg még néhány kisebb util.
    Hja, kérem, aki nem ért hozzá, az feleslegesen bekapcsolva hagyja a "hibernate"-et, ami egy akkora fájlt eredményez, amekkora a RAM-od; az bekapcsolva hagyja a System Restore-t; az a rendszerbeállításon hagyja a virtuális memória méretét; stb. Így könnyű beteríteni egy vinyót. Csakhogy aki lusta utánanézni az ilyen trükköknek, azoknak a Win98-a is beadja a kulcsot 1-2-3 havonta.
  • chryst
    #31
    Köszönöm az együtt érzést kedves kolléga de ebben tényleg igazad van
  • chryst
    #30
    Na ja Pakson az van az irodákba biztos
  • Mikkamakka
    #29
    Örülök neki, hogy van végre olyan is, aki nem szopja le az Xp-t és ki meri mondani, hogy nem jó semmire sem.
  • Mikkamakka
    #28
    Igaza van a Chryst nevű hozzászólónak. Egy nagy kalap szar az egész XP úgy ahogy van.
    Kár minden egyes kidobott fillér érte, mert szerintem egy debil ember tervezte egy atomerőmű számára
  • chryst
    #27
    A hardver támogatáshoz nézzél be az XP problémák link alá és akkor látod te is mindenki ott sir hogy ez nincs az nincs.És komolyan megér annyit hogy egy vödör RAM-ot kell tenni a gépbe(na ox nekem is van belöle) de inkább használja el máa mint sem az oprendszer.
  • Pheel
    #26
    Az XP alatt végre minden különösebb kínlódás nélkül lehet játszani, minden hardverhez van támogatás, amiből több, mint 1000 darabot adtak el. Szóval próbáld ki, mielőtt leírod. Mondjuk egy iCel300-ra, vagy egy K6-3-ra ne tedd fel, mert azon tényleg lassú, de ezzel a hozzáállással még mindig DOS 1.0-át használnánk.
  • chryst
    #25
    MIre jo az az XP mindenki ajnározza de semmi nincs még hozzá ott van a W2k van hozzá normélis hangkártya vagy más egyéb driver?nincs az XP-hez meg egy külön Erömü kell na meg egy teljes vinyot leköt no akkor mi haszna van?De ha valaki azért teszi fel mert milyen szép és jol néz ki az meg is érdemli.Szerintem egy jo NT4-nél nem kell jobb oprendszer stabil és keveset "eszik".
  • Pheel
    #24
    Tegyél fel egy Norton Utilities 2002-őt és van benne SpeedDisk meg Norton Disk Doctor. Azt egyszerű elérni :)
  • Break
    #23
    ilyen bonyolult lett az elérése??
  • FormatC
    #22
    Szia XPYP!
    A helyigényről írtam a másikk fórumon. A WIn98-al ne hasonlítsd össze, mert az nem oprendszer.
    Scandisk 2 formája:
    1. jobb gomb a meghajtón, properties menüpont, tools fül, ott meg a check for error
    2. Start>Run>cmd, a cosolra beírod "chkdsk c: /f" természetesen " jel nélkül

    FC
  • mikike
    #20
    eddig én is maradtam inkább a 98nál az XP nem jött be
    de ma volt egy haszna
    egy pár megás (1 oldal) doksit akartam kinyomtatni (a kép volt benne pár mega) és hiába az 512 ram a word azt mondta kevés a memória
    na irány az XP futtat word(97) nyomtató magától felismer(!) nyomtat, siker

    elöbb-utóbb majd úgyis át kell állni
  • Break
    #18
    nem viá-m van és nincs tv tuner kártyám se... :-))
  • Fam
    #17
    nekem a me mindig elszáll valszeg a via chipset miatt (tudom lehet javítani...) meg a tv tuner is xar alatt szóval marad 98+xp
  • Break
    #16
    De így is szólhatna a téma címe:
    WinME vagy WinXP. Na és erre mi a válasz?
  • mikike
    #15
    sokkal rosszabb
  • Break
    #14
    PICU: A küldést ki lehet kapcsolni valahol, csak nem tudom, hol!
  • PICU
    #13
    az en configom
    cel466 egy xar aristo lapban
    256 mb ram
    gforce2mx400 pro 64 mb
    sb live
    30 gb segate wincsi

    Szerintem a windozok kiralya az xp, a valasz egyertelmu.
    Nekem eddig minden ment rajta, lefagyni is csak eccer, de kek halal nem volt.
    Egyedul a daemon tools az ami nem megy, es kicsit furcsa, de a hasonlo celzattal keszult progik sem nagyon akarnak.
    A legidegesitobb hibaja az xp-nek, hogyha mar van egy kis gaz, akkor mindig elakarja kuldeni a microfosnak...
    jah, es ami nem mellekes tobb pontot kaptam 3dmark2001-ben, mint barmely mas op rendszerben!
  • mikike
    #11
    98se
  • Fam
    #10
    nekem full cd-s nhl 2002 egszer se fagyott
  • colos
    #7
    A gépem:

    -Celeron II 633@950
    -ASUS V7100
    -458MB SDram /133/
    -Egy cd-író és egy DVD lejátszó
    -Mpeg dvd kártya /Real Magic/
    -Diamond MX300 hangkártya
    -20 GB quantum vinyó 3 felé szedve

    Nálam kitünően muzsikál (nem a Media 8 :))). A játékok néha panaszkodnak (instalnál), sőt egy-két nem éppen legális játék fel sem akar telepedni (mintha tudná a rendszer hogy honnan van).

    A Fifa 2001 és a 2002 is tökéletesen megy alatta , az NHL 2002 viszont nem volt hajlandó már telepedni sem! Az AOE mindkét része tökéletesen fut, mivel az Microsoft játék (ez volt az egyetlen, ami nálam még a Win2k alatt is elindult). Dungon Keeper megvan, de még nem próbáltam.

    colos
  • Fam
    #6
    én 98-at és xp-t használok dualba, a me nem jött be, alap az xp ott probálok ki mindent, aztán ha nem megy 98 alatt tuti fut! Én is kb 2 hónapja használom és no kék halál!!!

    Break: Fifa 2001 megy alatta, a többit nem próbáltam