11569




Mielőtt kérdezel használd a keresőt a lap alján!





IGEN, MÁR MEGJELENT! | NEM, NEM TUDJUK HONNAN LEHET LETÖLTENI! | NEM, NINCS MAGYAROSÍTÁS!



ha warez témában írsz, törlődik a kommented
  • varerv
    #11409
    Sziasztok!
    Lenne pár kérdésem: Az edzés pontnál, a csoport1, csoport2 (esetleg csoport3) mit jelent? Miben befolyásolja az edzéstervem, ha a kettő különbözik?
    Ha elfogadok egy szövetségi kapitányi posztot, attól megmaradok a klubom managerének is?
    Ha felteszek patch-et, akkor a mentéseim elvesznek?
    Bocsi a sok kérdésért, és előre is köszönöm a válaszokat:)
  • Andretti
    #11408
    ezzel csak a játékba írod bele a változtatást, érdemes nyomni egy file->save-et is, ugyanis az exportálja az adatokat a .sav fájlokba...
  • broy
    #11407
    ezt már megcsináltam de nem menttet el:( ez miért van?
  • hitman1028
    #11406
    ha végeztél meg kell nyomni az ok-t
    és a write current database for game-t
    a változások miatt új játékot kell kezdeni
  • broy
    #11405
    és hol lehet elmenti ???
  • hitman1028
    #11404
    kiválasztod a klubot,jobb egérgomb
    edit club settings és az initial capital-t átírod
  • broy
    #11403
    fifa manager 2010
  • broy
    #11402
    hogy lehet pénzt csalni fifi manager 2010 az ed managerbe már bent vok de ott mire kell menni?
  • broy
    #11401
    én is jelentekznék rá
  • broy
    #11400
    honnan lehet letölteni a magyar másod oszály-t és a magyar csapatok címerét?
  • FrezeR
    #11399
    húha ez jól hangzik :D
  • Leslie87
    #11398
    1,5 hónapos munkám hamarosan kész remélem tetszeni fog :DDDD A részletekről később. Azért írom le hogy elhúzzam előttetek a mézesmadzagot :DDD (annyit elárulok, hogy nagy változások lesznek)
  • Andretti
    #11397
    csak olyat, hogy túl sok lapot kapsz, vagy ha nagyon gyenge a formája, akkor néha mondom neki hogy most pihentetem pár meccset... ezek fele-fele arányban hol jól, hol rosszul sülnek el. Más rosszat nem szoktam rendszeresen mondani, max elvétve.
  • savafan
    #11396
    én sem szoktam 3d-t mert akkor baromi sokáig tartana egy évad. csak ha valami nagy mecs van, akkor szoktam néha megnézni. persze az elején úgy kezdtem mert kíváncsi voltam rá, de maradok a szöveges résznél.
  • savafan
    #11395
    szoktál negatív dolgot is mondani a játékosoknak? vagy mindig csak pozitívumot és tanácsot, inkább nem használod el az összes szövegelést?
  • Andretti
    #11394
    én szöveges vagy instant eredmények, mert különben brutálisan hosszúak lennének az évadok
  • FrezeR
    #11393
    köszi a részletes választ srácok :) egyébként játszik valaki 3D meccsekkel vagy az azonnali illetve szöveges mód jön be jobban nektek? Az előző részekbe azt szerettem, hogy a szöveges módban volt beleszólásom pl ha egy gólhelyzet adódott, hogy passz legyen vagy rúgja rá stb...itt ezt én nem láttam még.
  • fuzesi12
    #11392
    ugyanis a rendszer információ szerint az I/O nél, minden eszköz "ok"
  • fuzesi12
    #11391
    Bocsi, hogy ide írom, de elég kihalt a fm 11 részle és már eléggé idegesít. A fifa manager 11-el játszanék, hiba nélkül felinstalláltam, de ha elindítom bármelyik updatet, pár perc után a következő hiba üzenetet írja ki: "A hardware I/O error was reported while accessing an unnamed file."

    Van valakinek ötlete hogy, hogy patcheljem akkor a játékot? :s (A játék eredeti.) Vagy hogy melyik hardverrel van gond?
  • Andretti
    #11390
    Én mindig rábízom az edzést az aszisztensre, úgyhogy emiatt mindig jó segédedzőt keresek. Néha év elején az alapozás idejére átveszem a brigádot, illetve Angliában az évforduló körül (8 nap 4 meccs) előfordul hogy a saját fejem után megyek.

    Alaptaktika: 4-4-2-diamond, amit savafan is írt, persze csak ha van megfelelő DM és AM. Általában ebből indulok, és alakítom a csapatnak illetve a szituációnak megfelelően. Gyenge csapatnál inkább 4-1-3-2 (DM és CM), erős, bajnokesélyesnél 4-3-1-2 (CM és AM). Ezek a kiindulási alapok.

    Változtatgatni én állandóan változtatok. Megnézem, feltérképezem az ellenfelet, a védőknek ez alapján osztom ki a feladatokat, a gyorsabb védőm fogja a gyorsabb támadót, ki hogyan mikor mennyire menjen előre az ellenfél játékosaitól függően. Ha kontrázósabb ellenfél várható sok gyors támadóval akkor annak megfelelően óvatosabb védelmet rakok fel. Ha nagyon megy a csapatnak, akkor kevesebbet módosítok (van hogy 10-12 fordulón át érintetlen a formáció), ha beüt a krach, vereségek, sérülések, eltiltások, formahanyatlások, akkor néha durván kapkodok, minden meccsen tök más felállás, és össze-vissza forgatott csapat. Ha nagyon nem tudom kihúzni őket a gödörből (5-10 meccs alatt pl 2-3 pont) akkor először csak a segédedzőre bízom a csapatot 1-2 hétre, és felügyelem mit csinál, ha így se megy, akkor elvonulok nyaralni 2-4 hétre. Formációk terén nálam bármi szóba jöhet, 5/4/3 védő, 5/4/3/2 középpályás, 4/3/2 csatár. 1 csatárral viszont nagyon ritkán játszok, szinte csak kényszerből... Kupadöntők utolsó 10 percére vesztes állásnál simán behúzom a 3-2-5-ös formációt :D (LB-CD-RB-DM-DM-LW-RW-CF-ST-ST) van hogy bejön :)

    Beszélgetés pedig, ha nem felejtem el, akkor minden lehetőséget elhasználok. Ha mondogatod a játékosoknak hol fejlődjön (pl védő tanuljon meg jobban fejelni, vagy középpályás edze a gyengébbik lábát) akkor van hogy év végén kapnak is ezáltal pluszpontot (arra fel, hogy edzett szabadidejében), szóval megéri.
  • savafan
    #11389
    4-4-2-ben de a középpályásokat nem egy sorban hanem a két szélső mellett van egy előretolt (támadó) és egy picit hátrébb vont, védekező középpályás. ezt az alapot szoktam picit módosítgatni ha muszály, egy sorban a négy kp vagy ha szarban vagyok egy kupameccs előtt akkor mondjuk 4-3-3-ra állok át. mivel ezekhez megfelelő mennyiségű és tudású embereim vannak:)
    igaz játszottam már 5-4-1-ben is igaz az kupameccs volt, egy szerencsés és meglepő diadal után. vigyázva az eredményre:)))
    én is szoktam egyéni opciókat adni, ha nem felejtem el. mert ugyebár ha meccs közben adod akkor az csak az adott meccsre érvényes. illetve ha jól emlékszem ha cserélek a kezdőben akkor is rá kell nézni (ebben nem vagyok biztos). a csatároknak és a támadó kp-nak lövés, cselezés mindig beállítva. plusz van még valami ami most nem ugrik be.
  • FrezeR
    #11388
    na és milyen felállásban nyomod? az egyéni opciókat is beállítod? Én be szoktam, de nem tudom mennyire segítek vele a csapaton. Csatároknak pl beállítani a távoli lövéseket, cselezést ha jó az értéke persze.
  • savafan
    #11387
    én szoktam beszélgetni, elég gyakran. szinte majdnem mindig kitöltöm a lehetőséget:) ha jót mondassz nekik akkor jobban bíznak benned és nő az önbizalmuk. ha valakikkel nem beszélgetsz csak másokkal akkor viszont egymás ellen kezdenek áskálódni, mert kivételezel emberkékkel.

    én taktikát csak ritka esetben változtatok. már ha találok egy nyerő taktikát:)) én akarok diktálni és vegye fel az én stílusomat az ellenfél. kemény vagyok:)) akkor szoktam változtatni ha valami különleges meccs következik.
  • hitman1028
    #11386
    ha nem beszélgetsz velük,akkor esetleg nem hosszabítanak
    én csak a meccs legjobbját szoktam megdícsérni és a sérülteket meglátogatni
  • FrezeR
    #11385
    Na igen ez így elég érdekes, hogy változik hét közben a dolog. De akkor így nem is nagyon hatásos a dolog nem? Na ennyit az edzésről :P

    Más: Taktika és csapatfelállás témában ki mit fedezett már fel mi az ami alapnak megfelelő és hatásos lehet? Változtatjátok e meccsről meccsre a taktikát vagy általában ugyan azzal lép pályára a csapat? Én ez utóbbit csinálom nem tudom mennyire jó ez :)

    Valamint látjátok e értelmét beszélgetni a játékosokkal hét közben? Mert mindig dumálnak nekem, hogy jó lenne ha többet beszélgetnék velük :) Van ennek valami hatása a morálon kívül?
  • Andretti
    #11384
    Ha rábízzátok segédedzőre az edzéstervet, akkor a meccsek "felborítják" az előre kiírt tervét a segédnek, ilyenkor a játékosok állapota alapján újraszámolja a hátralévő napokat, és új edzésprogramot ír ki. Erre semmi garanciát nem tudok mondani, viszont a tapasztalatom az, hogy egy meccs előtt és után más az edzésprogram. Elég sok évedban így működött, a legújabbal viszont nem játszottam...

    Lehetséges, hogy naponta is újraszámolja, de ennyire sose figyeltem, inkább játszottam :)
  • FrezeR
    #11383
    Igen nekem is egyéni van kiírva :) nem tudom mit jelent ez így
  • savafan
    #11382
    én általában megpróbálok egy jó edzőt/managert magam mellé venni és rábízom az edzést. de az furcsa, hogy ha a hosszú távú edzéstervben szkmai jellegű feladatsort ír ki, amikor vége a hétnek átvált egyénire, mindegyik. ezek után nem tudom, hogy tényleg az előre beállított edzéstervet hajtják végre:)
  • FrezeR
    #11381
    Sziasztok

    Ti milyen edzésprogramot szoktatok alkalmazni a csapatotoknál? Van valakinek valami jól bevált módszere ami hatásos tartósan?
  • nono28
    #11380
    Üdv!

    Kellene egy kis segitség.Mesés európa címszó alatt van egy olyan letöltés hogy európai adatbázis.Ezt valaki feltöltené valahová?Mert nem tudom letölteni.Előre is köszönöm.
  • hitman1028
    #11379
    ez akkor szokott lenni,ha akkor igazoltad,ha már beneveztél a bajnokságra
    ha nyáron igazoltad,akkor januártól már játszhat
  • van der vaart
    #11378
    Üdv! Nem tudok róla hogy lett volna bármi előzménye :S Egyébként a Barcával!!!!
  • takibalint
    #11377
    NEm kaptal emailt, amiben irtak hozzakapcsolodoan valamit? Vagy szerzodeseben nincs semmi kitetel? Amugy melyik csapatot iranyitod?
  • van der vaart
    #11376
    Üdv Manager-ek!! Sajnos még nem igazán sikerült megoldani ezt a Ribery dolgot,ugyanis egyenlőre semmit sem találtam amivel meg tudnám változtani ezt a szitut!! :( Előre is köszönöm a segítségeket!!
  • takibalint
    #11375
    LEslie csak egy kivancsi kerdes. A magyar csapatok cimereit honnan szedted ossze? Csak mert talaltam egy nemet oldalon magyar cimereket. Nem annyi mint a tied, es osszehasonlitotam nehanyat. 1-2 cimernel eleg jelentos a kulonbseg a tied es a nemet kozott. Van ahol kiseb a kulonbseg, van ahol nagyobb. A focicsapatok valtoztattak a cimereiket az evek alatt? Itt most nem olyan valtoztatasokra gondolok, hogy esetleg kikerult a voros csillag, meg a sarlo es kalapacs, hanem pl a Bekecsaba egyik cimereben ezustel a masikban arannyal van beleirva a csapat neve. Az MTK-nal hasonlo, a Honvednal pedig meg az oroszlan formaja is mas a 2 cimerben. Erdekes. De legalabb nem mondhatod, hogy a te kiegeszitotdbol loptak a nemetek a cimereket. :-) :-)
  • takibalint
    #11374
    Leslie a Grafika almenuben a Masodlagos szponzorok nevu kiegeszito nem talalhato a szerveren.

    Egyebkent azt tudja valaki, ha egy kiegeszitot feltelepitek peldaul magyar varoskepek, es egy nagyobb mega kiegeszitot is, amiben vannak cimerek, mezek, stadionkepek, varoskepek stb. akkor az felul irja a kisebb magyar varoskepek kiegeszito fajlait?

    Azert kerdezem, mert talaltam egy 28 megas magyar stadionkepek kiegeszitot egy kulfoldi oldalon, a tied Leslie meg 128 MB. De ha a tiedet felteszem, es a kulfoldi oldalon levot is, akkor az elvileg felulirja a tiedet, ha 2.-kent teszem fel.

    Ugyanez a kerdesem a tobbi kiegeszitonel. Foleg orszagok adatbazisa, labdak es szponzorokra talaltam tobb kisebbet, illetve mega patcheket. De nem biztos, hogy ugyanaz van a kicsiben es a nagyban. Erdemes az osszeset feltelepiteni?
  • Leslie87
    #11373
    taki balint én csináltam szóval rosszat nem mondok róluk :D Próbáld ki!
  • takibalint
    #11372
    Az a piros kor a vizszintes vonallal egy behajtani tilos tablat akar jelkepezni. Ez a jel azt jelenti, hogy nem jatszhat a bajnoksagban. Ezt jol tudtad. De az oka sokfele lehet. Nezd meg a jatekos profiljat, nincs e valami ott. Az biztos, hogy nem lapok miatt nem jatszhat, valami mas lesz az ok.
  • van der vaart
    #11371
    Üdv!! Piros körbe egy fehér vízszintes vonal mellette egy kupa!!! Ha jól vettem ki!!
  • takibalint
    #11370
    sokat segitene, ha letudnad irni milyen jel, vagy keszits egy fotot print screen gombbal es illeszd be ide.