567
gondok az XP körül
  • Pace
    #285
    Nvidia fix, vagy másmilyen fix, ha van a kártyához. Milyen VGA-d van?
    Vagy a direcx utolsó lapján a nem tudom milyen beállításnál lehet megadni más frekit...
  • Pheel
    #281
    Tuningolod a gépet? Erre tudom még gyanakodni.
  • Pheel
    #277
    Röviden annyi, hogy vagy felülírod a
    C:\winnt\system32\ntdll.dll
    file-t egy olyannal, ami nem sérült (ilyen van az installCD-n is) vagy újrarakod a Windows-t.
  • Pheel
    #276
    SYMPTOMS
    You may receive any of the following STOP error messages:

    STOP: C0000221 unknown hard error
    Path \ File_name

    CAUSE
    This problem can occur if the file that is described in the error message is corrupted. The following files are checked for integrity when Windows starts:

    All driver files (except those that are loaded by the system loader to start. the computer)


    All dynamic-link libraries (DLLs), including User, Graphics Device Interface (GDI), Shell, Kernel, Ntdll, Crtdll, and so on.


    This problem can occur if you install an inappropriate driver for your hardware. For example, you receive one of the error messages that are described in the "Summary" section of this article if you install a millions of instructions per second (MIPS) driver on an X86-based computer.



    RESOLUTION
    To resolve this issue, either obtain a new copy of the corrupted file or reinstall Windows. If continue to receive any of the error messages that are described in the "Summary" section of this article after you reinstall Windows, a hardware or network problem may exist.

  • Pheel
    #274
    Nem ártana tudni, hogy mi is az a bizonyos hibaüzenet...
  • Kiru
    #272
    Kösz a tanácsot, keresek a NET-en!
  • Pace
    #271
    Diamond savage 4 driverrel nem próbáltad?
    Ahhoz kell, hogy legyen valami überszuper tweakelt w2k-s driver, ami megy XP alatt is.
  • Lantee
    #270
    Szerintem egyértelmű driver probléma! ...szerintem...
  • Kiru
    #269
    Sziasztok!!

    Hát végigolvastam a topicot és látom másna is van gondja az XP-vel.
    Az én gondom a következő:
    Adott egy gép Abit VH6-II alaplappal és Creative Savage4 videókártyával.
    Az első partíción WIN98SE van telepítve ami tökéletesen működik.
    A második partícióra feltelepítettem az XP-t
    A telepítés simán (hibaüzenet nélkül) lezajlott, DE induláskor a képernyőn a színek az eredeti fordítottja, azaz NEGATÍV-ja.
    Az XP felismerte a Savage4 kártyás és telepített hozzá egy S3 Referencia drivert.
    A Creativnak nincs XP drivere.

    Ha a kártyát az eszközkezelőből kitörlöm, a gép újra indul 640x480 8bit-es formában. Ekkor a színek a helyükön vannak, de átállatva a felbontást vagy a színmélységet ismét ez a negatív kép fogad.
    Visszakapcsolva a WIN98SE-re az 1600x1200-ban 32 bittel is tökéletes. A monitor egy Samsung 757p.

    Tud valaki megoldást???? HELP!!!
  • Lantee
    #268
    Epox -> Köszi a tanácsot! Én XP-t használok itthon már egy ideje, és nekem eddig nagyon bejött! A legfontosabb kérdésemre is kielégitő választ adtál, mégpedig azt, hogy SIMÁN RÁMEGY W2K Advanced Serverre az XP!! Ez very good news!

    Köszi mindenkinek!
  • Borg
    #267
    Inkább csak olyan oprendszerről nyilatkozz akkor amit használtál is...
  • FREAK
    #266
    2k

    Az XP szerintem ME kórban szenved, fogták a 2k-t és kiszínezték......
  • Epox
    #265
    Lantee: munkahelyen online játék? Egy ilyen hely nekem is kellene.Én kedvelem, mindkét oprendszert (Win2000 Prof és Win XP Prof.), úgyhogy döntsd el te. Az az igazság, hogy régebbi játékok esetén voltak kompatibilitási gondok az XP - vel, de ezek is simán futottak Win2k alatt.
  • Efreet
    #264
    XP home, és simán pakold rá. ha normális a hardver gond nélkül felmegy rá.
  • Lantee
    #263
    Na Hali!
    Tudom, hogy nem ide való a kérdés, de ha a megfelelő helyre írnám, akkor majd csak húsvétra kapnék választ.
    Szóval, adott egy pc (866 celeron), amin éppen egy Win2000 Advanced Server fut. Namármost ez nekem qrvára nem kell, úgyhogy sürgőse le akarom cserélni az op rendszert. Igen ám, de melyikre érdemes. Munkahelyi gép, úgyhogy max online játszás fog rajta menni.

    Windows 2000 Professional vagy Windows XP Home Edition???

    És még egy kérdés --> Simán rá lehet telepíteni valamelyiket, vagy mindenképpen kell egy uninstall + format + fdisk + véső + kalapács??

    Köszi: Lantee
  • Pheel
    #261
    Ja, megy azzal is...
  • Pace
    #260
    I386 könyvtárból winnt.exe
    Asszem ezzel megy DOS-ból is a telepítő.
  • Pheel
    #259
    Próbáltad már azt a CD-t boot-olásra bírni? Akkor még bootlemez sem kell :)
  • agyhalál
    #257
    Ha huzod a procit, akkor vegyél vissza belőle egy kicsit. XP elég érzékeny erre. Nekem az 566 MHz-es Celeron az eddigi 875 helyett most csak 850-n megy, de azon satbilan.
  • agyhalál
    #255
    Bakerman: kösszépen a segítséget, de azt hiszem körülményesen írtam le a dolgot.
    Nem az a gondom, hogy elindul az ICQ NetDetect Agent (az mindig is indult és semmi kifogásom nem volt ellene, sőt egy jó dolognak tartom), hanem az, hogy minden rendszerinduláskor konnektálni akar.
    Tehát... elindul az agent és kapásból átvált az ICQ-ra, mintha észlelné a NET jelenlétét.
    Vagyis az msconfigos megoldás kilőve, mellesleg a connections/launch pipát leszedve msconfig matatása nélkül is eltudom érni ezt a dolgot (annyira láma nem vagyok).
    Ja és mint modtam XPről van szó, tehát az óra mellett nem sok ikon van a tálcán, rendszerben pedig nem sok helyet foglal.
    Néztem a LAN/modem dolgot is, de az már telepítéskor is a modemes csatlakozást ajánlja fel és mivel DUN-t használok mindig hagyom is így.
    Efreet: kabbefaszom;), fent írtam:)
    Köszi a segítséget mindenkinek, a téma még mindig érdekel.
  • Batka
    #254
    Hali!
    Van egy kis gondom a WinXPvel. Nemes egyszerűséggel eltűnt a súgóm. Az ikonja megvan, de ha ráklikkelek nem történik semmi, egy kis töltögetésen kívül. Mi a teendő (az újrainstallon kívül) ? Thx.
  • FormatC
    #253
    Hali Pít!
    Ez sajna így műxik, egy dologgal lehet rajta javítani. Ne új hardverként add hozzá, hanem az eszközkezelőben a gépedre jobb gombbal kattintva mond neki azt hogy Hardverváltozások keresése.

    FC
  • FormatC
    #252
    Hali!
    Ígyjártamnak a válasz:
    1. Azon a könyvtáron, amibe a mentésedet tetted, kattints jobb gommbbal és nyisd meg a propertiest (tulajdonságok)
    2. Keresd meg a Propertiesen belül a Security (biztonság) fület, kattints rá, majd nyomd meg az Advanced (speciális) gombot
    3. Nyomd meg a megnyílt panelen az Owner (tulajdonos) feliratú fület, pipáld ki a Replace owner on subcontainers and objects (tulajdonos cseréje az altárolókon és objektumokon is) melletti kis négyzetet és mindent OK-z le

    FC
  • Efreet
    #249
    vagy az icq preferences-ben kikapcsolod a "run icq on windows startup" jellegü kockát... dehát ez túl egyszerü :)
  • bakerman
    #248
    de az elözö megoldás hasznosabb, mert csak akkor indul az ICQ, ha az asztalon inditod és nincs egy plussz ikon az ora mellet
  • bakerman
    #247
    bocs, hüjjeséget írtam...ICQ-n belül át kell állitanod az internet kapcsolatot...modemesre
  • bakerman
    #246
    a futtatásban írd be hogy msconfig, és mindent ami nem teccika startban ki tudod szedni...eccerü...:o)
  • agyhalál
    #245
    Hogy tudom megoldani azt, hogy minden rendszerindításnál ne az ICQ induljon és próbáljon meg connectálni, hanem a NetDetect Agent és ne is akarjon tárcsázni?
    XP hun
  • FormatC
    #243
    boot.ini-t keress szedd le a read only attributumát, editáld notepaddal
  • Pheel
    #241
    Nekem is BX-es a lapom és XP-m is van. Csak 1 lehetőség volt.
  • TomBond
    #240
    Azon a listán csak az van rajta ami az XP logoval el van látva.
    Az Én BX-es Abit alaplapon sincs a listán és mégis megy az XP.
  • Evil
    #239
    a 2001 felment gond nelkul.A gond az hogy a 2000 kellene egy ket teszt erejeig az uj konfig miatt.
  • Pheel
    #238
    Hát ja. Elképzelhető. A Microsoft oldalán van egy Compatibility list, abban nézz utána az alaplapnak!
  • Pheel
    #237
    Erőteljes vállrángatásba kezdtem :) Nem tudom mi lehet. Szerezz egy 3DMark 2001-et, bár nekem a 2000 is felment mind 2k, mind XP alá...
  • TomBond
    #236
    Elképzelhető az hogy az XP nem hajlandó együtt működni egy régi alaplappal?
    Konkrétan az a helyzet hogy az eggyik havernál az XP telepítés közben kék hibaüzenettel leáll és valami hardwer problémát jelez, először a hangkártyára gondoltunk de az már cserélve lett és még mindíg nem települ!
    Véleményünk szerint az alaplap a ludas a dolgokban.
    Az Alaplap: Acorp ZX csipszetes őskövület 4.51-es 2000-res BIOS-al.
    Van valakinek valamilyen ötlete?
  • Evil
    #235
    visszavettem a procit de ugyanaz a problemo ,sot a regi intel-es gepemen se ment fel a 3dmrk2000 az xp re ,kizarolag csak az op. rendszer valtozott!
  • Pheel
    #233
    Nekem simán felkúszott anno. Előfordulhat, hogy az IDE vezérlőd vagy a memóriamoduljaid egyike téved, de ez leginkább a túlhúzott gépeken fordul elő, ott is csak túlhúzott PCI busz esetén.
  • Evil
    #232
    az nincs ,mindig naprakesz frissitesem van ,az xp ala nem akarodzik felmenni ,pedig volt mar egy ketszer telepitve (magyar ,angol) egyarant. Ja es nem is hiba a file mert 98 es me ala felment.
  • Pheel
    #231
    Vírus?
  • Evil
    #229
    Hali! Az xp ala nem igazan akar felmenni a 3dmrk2000. Amikor elkezdene felrakni hibat jelez : "An error occured during the move data process. Es meg megadja a sajat dokumentum konyvtarat. "Arra gondoltam hogy talan az a gond hogy atraktam a filerendszert ntfs re bar nemtom.Tud valaki segiteni?Ja probaltam a compatibility managert ,meg a procit is visszavettem de nem segitettek.