91287




IL-2 Sturmovik: Battle of StalingradTeam Fusion FB oldalIL-2 1946 MOD telepítésLőszer leírás Vogeltől!Kép feltöltése

IL-2 BoS: Aircraft Familiarisation IL-2 BoS Tutorials CloD: New Pilots

Nem jogtiszta játék letöltésében, telepítésében és használatában nem tudunk és nem is akarunk segíteni.

Az ilyen jellegű hozzászólások válaszolatlanul lesznek, vagy minden további értesítés nélkül törlésre kerülnek.
  • Vesporigo
    #90124
    Többszöri próbálkozásra engedett csak be. A megoldás az volt, hogy böngészőn keresztül kellett belépnem steamre és úgy hozzákapcsolni az accountomat.
    Nagyon köszönöm a segítséged! ;)
  • VO101Tom
    #90123
    Ezt nem tudom, sosem játszok vcync nélkül, max ha fps-t mérek :D
  • Solt
    #90122
    Igen, csak az szokott probléma lenni, hogy az ilyen váltásokkor a 200 FPS-ből lesz 75, és a hirtelen esés miatt jön az akadás... de ha itt nem így van, akkor az jó hír! :)
  • VO101Tom
    #90121
  • VO101Tom
    #90120
    Ha figyeled, a kép tetején már át is ment a sima textúrába, addig tart az átmenet. Ez tényleg csak néhány 100 méter a kamera helyzete körül. Nincs mérhető hatása az fps-re (nálunk az összes effekt és módosítás csak akkor kerülhet a játékba, ha nincs számottevő fps veszteség miatta.
  • Solt
    #90119
    Akkor amikor elkezdi generálni ezt a részletességet... gondolom van egy határ ahonnan elkezdi és ebből azért tud gebasz lenni, ha nagyon eltérő a számítási igény.

    Egyébként tényleg jól néz ki...
  • VO101Tom
    #90118
    Mármint nézet váltásnál? Ez elég kis környezetében rakja a talajra, kb akkora körzetben ahogy most a füvet is kiteszi. Egyébként a fű áttűnése a hagyományos textúrába is változott, szebb az átmenet, de az inkább a csatorna térképet érinti.
  • Solt
    #90117
    És váltásoknál nem fog akadni?
  • VO101Tom
    #90116
    Köszönjük
    Ebben ami új technológia, az a talajon lévő kis felületi egyenetlenségek, azokat csak közelről generálja a program (tesselation és displacement map), még finomítani kell, de talaj közelben sokkal részletesebb lesz a felület minősége, mint régebbi clod-nál.
  • LeonSilver
    #90115
    Én konkrétan letettem a hajamt, amikor az arckönyvön láttam a képeket... Qrvajó!!!!
  • sakkay
    #90114
    Ez nagyon jól néz ki.
  • VO101Tom
    #90113
  • Paladin
    #90112
    Ez megvolt?
    Ha nem megy, akkor talán a support segít.
    Utoljára szerkesztette: Paladin, 2019.10.17. 18:59:59
  • Vesporigo
    #90111
    Sziasztok.

    BoS-t megvettem Steamen, aztán regisztráltam egy profilt az il2sturmovik.com oldalon, viszont amikor a játékban megpróbálok belépni ezzel az email/jelszó párossal, ezt az üzenetet kapom: "wrong email or password"
    Többször próbáltam beírni a jelszavamat, mindig ezt dobta. Aztán megváltoztattam a jelszót, de azzal sem engedett be. Neten látom, hogy több embernek is volt hasonló gondja, de megoldást nem találtam rá. Esetleg tudtok segíteni ebben?
    (A keresőben próbáltam volna rákeresni itt a fórumon, hátha valaki feltette már korábban a kérdést, de túlterhelt hibaüzenettel visszadobja a keresést.)
  • Death Rattle
    #90110
    Igen, jön egy példány Lengyelországból.
    A Krakkói Repülőmúzeum és a RepTár együttműködésének köszönhetően 2019. október 23-tól 2020. március 15-ig lesz kiállítva egy (állítólag) G-6-os.
  • majonur
    #90109
    messrer
    allitolag jon 1 messer Szolnokra.
    2. kep
  • repvez
    #90108
    27ig 75% akcio a BOS-ra
  • PhantomAss
    #90107
  • PhantomAss
    #90106
    Masters of Air, új háborús sorozat az Apple tv-n
    A Band of Brothers alkotóitól. Remélem meg lehet majd nézni vhol.
    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2019.10.13. 05:25:23
  • LeonSilver
    #90105
    Úgyis az lesz.. ;) De kurva jók a képernyőmentések, csak kamilláztam.
  • VO101Tom
    #90104


    Vagy vársz egy kicsit, VR lesz az első amit a patch után beleteszünk :)
  • LeonSilver
    #90103
    Nézem az új, sivatagos képeket az arckönyvön - lehet vennem kell egy trackir-t...
  • sakkay
    #90102
  • VO101Tom
    #90101
    Ilyen infót nem lehet kitenni, és arról sem tudok, hogy a CloD-ot egyáltalán tudná-e bárki moddolni (rajtunk kívül ), úgyhogy ilyet szerintem nem fogsz találni.
    A CloD alap filozófiája az, hogy próbálja hardcore szinten szimulálni a gép kezelést, ezért a régi Il2-től, és BoS-tól eltérően elsősorban a műszerfalon lévő műszerekre, és a pilótára bízza azt, hogy a gépet üzemi határértékek között vezesse, nem fog küldeni hibaüzenetet, hogy most ezt vagy azt csináld (ami egyébként csalásnak is minősülne).

    Vannak ikonok azonban, amik mégis kitehetőek a képernyőre (digitálisan számmal kiírva, vagy analóg kis ikonokkal), viszont ehhez adnék kis magyarázatot, mert ez általában összezavarja azokat, akik csak nemrég kezdték. Ezek jellemzően olyan kezelőszervek ikonjai, amik állapotát a pilóta anélkül is meg tudja állapítani, hogy le kellene néznie a kabinba. Gázkar állása pl, pilóta lenyúl, és érzi, hogy hogy áll. Ezért az élethűség kedvéért a kis ikonkok miatt itt sem kell lenézni ezekhez. Vannak viszont olyan ikonok is, amik csak középállásban vannak, és csak le és felkapcsolást mutatják. Az az ikon nem lett bugos, ha a kezelőszerv az egy olyan kapcsoló vagy tekerő, aminek az aktuális állása nem ad infót arról, hogy hogy a berendezés hogy áll (pilóta sem érezné kézzel), akkor az ikon sem ad ennél több infót. Alapból középen áll, és ha mozgatod, akkor mutatja, hogy mozog. Ilyen pl a Bf 109-es hűtőradiátora. A tekerő több fordulattal megy a két végállás között, az aktuális pozíció több érték is lehet, ezért ki kell nézni a szárnytőbe, hogy a szárnyfelületből kilógó kis pöcök hogy áll, csak ott jelzi, hogy mennyire van nyitva a hűtő. Légcsavarállásszög szabályozás ugyanez, azt csak egy fel-le kapcsolóval állítod, a kapcsolót megfogva nem fogja tudni a pilóta, hogy mi van a légcsavarral, azt a légcsavar állásszög jelző műszer mutatja.

    Amint látod, a szimulátorban az eredeti gép működését próbálták lemásolni, és ezek az ikonok, és a gép kezelőszervei is ezek alapján működnek. Erről van egy sztorim is, amikor kijött a játék, egyesek panaszkodni kezdtek a fórumon, hogy a bombatér ajtó nyitó gomb csak a Heinkelen működik, csak ott nyitja az ajtót, a Blenheimen és Ju88-ason rossz. Kipróbáltuk, és tényleg. Az eredeti gépkönyveket végignézve jöttünk rá a megoldásra, az angol Blenheimen nem is volt bombatér ajtó nyitó gomb, a rugós szerkezetet a kieső bomba súlya nyitotta ki, és kihullás után vissza is zárta. A He-111-ben elektromos motor nyitotta és csukta az ajtót, csak átkapcsoltad, és a bombatér ajtó azonnal kinyílt. A Ju88-ban a gépkönyv szerint egy kis kurblit folyamatosan tekerve lehetett az ajtót kinyitni, úgyhogy a Ju88-ban nem elég egyszer megnyomni, hanem nyomva is kell tartani, amíg a tekerő mozog. így működtek a valóságban is, és ugyanezeket a működési elveket másolták le a CloD-ban is.

    A régi il2-höz képest ez rohadt nagy változás, és idő kellett hozzá, míg megtanultuk és megszoktuk ezeket az újfajta kezeléseket, de bevallom, én azonnal rákattantam erre, mert szerintem ez rohadt jó.
  • 55manfred
    #90100
    Köszönöm az infót!
  • mustangdc3
    #90099
    motor infót(prop, mix, radok) tudsz csak alapból megjeleníteni. Ahhoz van 2 féle mód is(digit és analóg). Játék közben tudsz jobb egér klikkel nyitni egy új ablakot és az a következő képpen tudod testreszabni.
    https://www.youtube.com/watch?v=gCuhgbwcvZQ

    olyan modról nem tudok ami pontosan azt tudná amiről írtál
  • 55manfred
    #90098
    Sziasztok! Többnyire il-2 1946 nyomom. Most próbálgatom a Cod blitz-t. Abban tudna valaki segíteni, hogyan lehet a magasság, sebesség adatokat digitálisan is a bal alsó sarokban megjeleníteni, mint az 1946-nál? Vagy valamilyen mod kell? Köszönöm.
  • mustangdc3
    #90097
    Na alakul?

  • Lysandus
    #90096
    Leverjük őket, mint vak a poharat!
  • Zpogi
    #90095
    "Legalább az angolok örülni fognak".....mi meg hullani, mint a legyek
  • VO101Tom
    #90094
  • VO101Tom
    #90093
    A VR lesz a TF5.0 után a legelső project, amit megcsinálunk. Annyira alap ma már, hogy muszáj integrálni, de ehhez sok régi kabint eléggé át kell alakítani. Anno nagyon tolták azt a fajta modellezési stílust, hogy nagyon részletes high poly modell képét egy sokkal kevesebb poligonból álló 3D objektumra vetítették rá, ami a pilóta szemszögéből jól mutat, de 3D kijelzőn azonnal látni a csalást. A spitfire teljes műszerfala, az összes óra és műszer pl ilyen festett dolog csak. Mesza kabinban ez sokkal kevesebb, ott csak néhány modellt kell átalakítani.
  • feca1229
    #90092
    TFS 5.0 September WIP Updates
    Hát Tom úgy érzem ez kibaszott nagyot fog robbanni mikor kijön!
    Nagyon szép munka büszkék lehettek rá!
  • Lysandus
    #90091
    Maga a gép már fotorealisztikus. A táj pedig hajszál híján.

    Remélem, nem a csövébe fogok bámulni annak a két ágyúnak! :-D Akkor pedig nem sokat ér. :-P
  • PhantomAss
    #90090
    Nagyon szép, szinte fénykép minőségűek a textúrák.
    A CloD-dal sajna nem repülök mert nincs trackir-em, meg nem is akarok visszamenni monitorra a vr után. Most az Il2-re vagyok rákattanva, vr -ban a legjobb. Azt a pár évet már kibírom amíg a CloD is megkapja a támogatást :D
  • VO101Tom
    #90089
    Hát, nem is volt PC, ami 2011-ben normálisan vitte volna ... De az sem véletlen miért kattantunk rá annyira. Mondjuk nekem a klikkelhető kabin megjelenése, meg az árkád kijelzők és infó üzenetek eltűnése jött be nagyon, sokkal jobban a műszerfalra voltál utalva, nem csak annyi volt a CEM, hogy vártad az engine overheat üzit, és egy percen belül lehúztad a gázt, akkor jó voltál .
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2019.09.19. 07:16:16
  • PhantomAss
    #90088
    Bazz, most nézem, ez a CloD-ból van? Van vagy 10 éves a grafikus motor de örülnék ha a DCS Normandia térkép így nézne ki.
  • VO101Tom
    #90087
    Á, locsolni ezzel is lehet, ha betalál akkor az nagyobb gáz mint a kis .303-asok :)
  • acidrain
    #90086
    Legalább az angolok örülni fognak...vagy nem, mert meg kell tanulniuk célozni :)
  • VO101Tom
    #90085
    Rusnya egy dög, azzal a két húszassal a szárnyban :)