IL-2 Sturmovik, CloD, BoS
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
#82785
Most idén lesz a második vh-s szovjet győzelem 70. évfordulója. Erre fel a sok film. Plusz rengeteg anyaguk is van hozzá. Az eddig hanyagolt első világháborúval is elkezdtek foglalkozni filmes téren. Ott szintén valós történet alapján, egy női zászlóaljról forgattak filmet, . Az már megy a kinti mozikban. Ha hozzájutok, akkor tudok róla bővebbet mondani. Eddig vegyes érzelmeim vannak a filmmel kapcsolatban, mert pozitív dolog, hogy az Breszti erőd készítői csinálják, és hogy az Orosz Hadtoröténeti Társaság segíti őket a történelmileg hiteles produkció létrehozásában. A negatív része a dolognak az, hogy a Sztálingrád 3D készítőivel együtt csinálják a filmet. A Sztálingrád 3D-t megvettem DVD-n, de igazából azt leszámítva, hogy a világon az első 3D-s második világháborús film, nem sokat adott a nézőnek. Elképesztő volt a látványvilága és kb. ennyi. Ezt leszámítva szerintem óriási lehetőségek voltak a filmeben, amit Fjodor Bondarcsuk rendező és csapata nem használt ki. Sztálingrádról mint a második világháború legvéresebb legkeményebb csatájáról beszélnek mindenütt. Ehhez képest alig van a filmben harcjelenet, akció.
A Breszti erőd messze veri a Sztálingrádot történetben, izgalomban. A látványvilága is nagyon szép, igaz, hogy nem 3D.
Többet vártam Bondarcsuktól, de valahogy sosem akar neki összejönni. Az első rendezéséért,a 2005-ben készült 9.Századért Oscart érdemelt volna szerintem,de ezért nem. A második világháborús filmek a jelenlegi és közelmúlt beli orosz filmgyártás egyik legfontosabb, és jövedelmezőbb része. Végül is majdnem kipusztult akkor az országuk, szóval van bőven miről filmet csinálni. Az elmúlt években is évente több háborús filmmel jelentkeztek. Kb. 2002-ben a Zvezda volt az a film amivel újraindult a filmgyártásuk, és megindultak felfelé színvonalban, látványvilágban. A 2000-es évek orosz második világháborús filmjeit sokkal többre értékelem mint a régi szovjeteket, mert a Sztálin képeket leszámítva nincs benne komcsi propaganda, a szereplők nem fekete-fehér jellemek, és az NKVD-sek sem szentek.
Az északi flottát is készültségbe helyezték, ami jóval jelentősebb erőt képvisel, lévén,hogy a legújabb fejlesztésű rakétahordozó tengeralattjáróik egy része annak a kötelékébe tartozik. A készültség célja részben erődemonstráció a külföld irányába, részben pedig az orosz haderőfejlesztési program része. Talán 2004-ben nyilatkozta azt a magyar honvédelmi miniszter, hogy a "magyar sereg egy része még a laktanyát sem tudná elhagyni" . 2012-ben lett Szergej Sojgu a honvédelmi miniszter az oroszoknál. Azóta minden évben többször tartanak ilyen véletlenszerű harckészültségi gyakorlatokat. Egyszerűen fel akarják mérni a haderő általános állapotát,hogy mennyi idő alatt reagál, mennyire bevethető, hol vannak a gyenge pontok. Majd a kiértékelés után a felfedezett hibákat kijavítani. Előbb utóbb az egész orosz haderő összes alakulata sorra kerül ebben a láncolatban, csak az éppen nyugaton nem sajtóhír, ha az X szibériai faluban található kutyás alakulatot helyezik harckészültségbe, mint ha az északi flottával teszik ugyanezt.Szergej Sojgu egyébként kiváló megítélésű politikus. A Jelcin korszak kezdete óta egy rövid megszakítással végig miniszter volt. Először a rendkívüli helyzetek minisztériumát (kb. mint a katasztrófavédelem nálunk) vezette több mint 20 évig, majd rövid időre moszkvai kormányzó lett, aztán kinevezték honvédelmi miniszternek. A több mint 20 éves politikai karriere alatt sosem keveredett semmiféle botrányba sem ő,sem a rokonai.Jelenleg hadseregtábornok rendfokozatban miniszter, tehát ez egyfajta visszatérésnek tekinthető a szovjet gyakorlathoz, amit korábban pont Putyin számolt fel azzal, hogy civilt ültetett a védelmi miniszteri székbe. Aztán utána még egy civil követte Szergej Ivanovot, de Anatolij Szergyukov belebukott abba, hogy kb 900 millió dolláros kárt okozott az orosz államnak, a haderő nem használt ingatlanjainak áron aluli értékesítésével. Az elnöki kegyelemnek köszönheti, hogy nincs lakat alatt. Szergyukov helyére nevezték ki Sojgut, és eddig kiváló munkát végez. Csak mellékesként, a harckocsi biatlon nevű katonai sportágat is ő találta ki,de korántsem csak ebben merül ki a rátermettsége.
A Breszti erőd messze veri a Sztálingrádot történetben, izgalomban. A látványvilága is nagyon szép, igaz, hogy nem 3D.
Többet vártam Bondarcsuktól, de valahogy sosem akar neki összejönni. Az első rendezéséért,a 2005-ben készült 9.Századért Oscart érdemelt volna szerintem,de ezért nem. A második világháborús filmek a jelenlegi és közelmúlt beli orosz filmgyártás egyik legfontosabb, és jövedelmezőbb része. Végül is majdnem kipusztult akkor az országuk, szóval van bőven miről filmet csinálni. Az elmúlt években is évente több háborús filmmel jelentkeztek. Kb. 2002-ben a Zvezda volt az a film amivel újraindult a filmgyártásuk, és megindultak felfelé színvonalban, látványvilágban. A 2000-es évek orosz második világháborús filmjeit sokkal többre értékelem mint a régi szovjeteket, mert a Sztálin képeket leszámítva nincs benne komcsi propaganda, a szereplők nem fekete-fehér jellemek, és az NKVD-sek sem szentek.
Az északi flottát is készültségbe helyezték, ami jóval jelentősebb erőt képvisel, lévén,hogy a legújabb fejlesztésű rakétahordozó tengeralattjáróik egy része annak a kötelékébe tartozik. A készültség célja részben erődemonstráció a külföld irányába, részben pedig az orosz haderőfejlesztési program része. Talán 2004-ben nyilatkozta azt a magyar honvédelmi miniszter, hogy a "magyar sereg egy része még a laktanyát sem tudná elhagyni" . 2012-ben lett Szergej Sojgu a honvédelmi miniszter az oroszoknál. Azóta minden évben többször tartanak ilyen véletlenszerű harckészültségi gyakorlatokat. Egyszerűen fel akarják mérni a haderő általános állapotát,hogy mennyi idő alatt reagál, mennyire bevethető, hol vannak a gyenge pontok. Majd a kiértékelés után a felfedezett hibákat kijavítani. Előbb utóbb az egész orosz haderő összes alakulata sorra kerül ebben a láncolatban, csak az éppen nyugaton nem sajtóhír, ha az X szibériai faluban található kutyás alakulatot helyezik harckészültségbe, mint ha az északi flottával teszik ugyanezt.Szergej Sojgu egyébként kiváló megítélésű politikus. A Jelcin korszak kezdete óta egy rövid megszakítással végig miniszter volt. Először a rendkívüli helyzetek minisztériumát (kb. mint a katasztrófavédelem nálunk) vezette több mint 20 évig, majd rövid időre moszkvai kormányzó lett, aztán kinevezték honvédelmi miniszternek. A több mint 20 éves politikai karriere alatt sosem keveredett semmiféle botrányba sem ő,sem a rokonai.Jelenleg hadseregtábornok rendfokozatban miniszter, tehát ez egyfajta visszatérésnek tekinthető a szovjet gyakorlathoz, amit korábban pont Putyin számolt fel azzal, hogy civilt ültetett a védelmi miniszteri székbe. Aztán utána még egy civil követte Szergej Ivanovot, de Anatolij Szergyukov belebukott abba, hogy kb 900 millió dolláros kárt okozott az orosz államnak, a haderő nem használt ingatlanjainak áron aluli értékesítésével. Az elnöki kegyelemnek köszönheti, hogy nincs lakat alatt. Szergyukov helyére nevezték ki Sojgut, és eddig kiváló munkát végez. Csak mellékesként, a harckocsi biatlon nevű katonai sportágat is ő találta ki,de korántsem csak ebben merül ki a rátermettsége.
#82784
<#eljen>#eljen>
www.smart-bus.hu
#82783
Kaptál egy privátot tőlem, neked! <#nezze>#nezze><#email>#email>
#82782

#82781
Nem tudom mennyire van meg neked az, hogy az amik az elmúlt két háborújukból kettőt elvesztettek. Lehet ezt finomítani de attól még nem lesz finom<#alien>#alien>. Pedig hát ugye, mekkora fölényben vannak minden szinten. Az meg, hogy manapság' háború, olyan meg nincsen. Ami háború' most az Afgánoknál, vagy Irakban van-volt-már az ókorban is volt. Nevezetesen, ha az egyik fél elsöprő technikai, mennyiségi és vagy kiképzési előnybe van,a másik gerilla háborút folytat. Gyakorlatilag ez ma az úgynevezett terror ellenes harc . Persze mindig vannak kisebb különbségek koronként, de az csak a festés...a gép ugyanaz.
#82780
Kár a képarányért....
#82779
Ezt Toto csinálta még.


Úgy volt hogy van 3 Ace rata és 3 li-2. a li l2eseket kísérte további egy rata. A feladat minden gépet lelőni (amugy kb épp csak elég a lőszer a 7 gépre) a küldetésbe továbbá feladat volt a leszállás is. A küldihez nem kellet semmi az il 2 - 1946 on kívül. viszont fullrealban kellet természetesen repülni és 2 db tracket kértek róla hogy a véletlenszerű szerencsét ki lehessen zárni. a raták néha sikeresen összeütköztek olyankor az a küldi érvénytelen(ritkán fordult csak elő)
Utoljára szerkesztette: mustangdc3, 2015.03.18. 12:29:19
Utoljára szerkesztette: mustangdc3, 2015.03.18. 12:29:19
Si vis pacem, para bellum
Igen addig szenvedtem én is sokat míg velük szintben próbáltam ügyesebb lenni. Aztán a következő kihívás az volt hogy az első rácsapásból legyen legalább egy kill is hogy ne tököljek velük sokat.
Si vis pacem, para bellum
#82776
3 rata meg valamennyi Il2.
Visszagondolva már nem annyira nagy dolog ,de amíg az ember dogfightban gondolkodik addig biza szopatós volt mert igen agresszívak voltak a raták ,és ha jól emlékszem csináltak meglepetéseket.De ahogy ráérzett az ember az energiaharcra és előtte gyűjtött megfelelő magasságot már nem volt nehéz.
Visszagondolva már nem annyira nagy dolog ,de amíg az ember dogfightban gondolkodik addig biza szopatós volt mert igen agresszívak voltak a raták ,és ha jól emlékszem csináltak meglepetéseket.De ahogy ráérzett az ember az energiaharcra és előtte gyűjtött megfelelő magasságot már nem volt nehéz.
#82775
ez a felvételi küldetés pontosan hogy nézett ki?
hány rata meg il2-es volt?
mindet le kellett szedni, vagy csak az il2-et?
meg szeretném próbálni
üdv!
hány rata meg il2-es volt?
mindet le kellett szedni, vagy csak az il2-et?
meg szeretném próbálni
üdv!
?(???)?
#82774
Basszus, ha jól látom BMW 801-es mocijuk is van már? A világon talán egy repképes 190-es van BMW motorral, nem?
Szép idők voltak azok! a Reptér változott egy kicsit azóta azokat az állóhelyeket legyalulták és Mig17- sincs már itt viszont maradt még pár orosz hangár de az amint állnak a srácok azt pont lebontották. A sportrpülők is vannak még falkéval még repülnek erre
Si vis pacem, para bellum
Mire én elértem oda hogy legyen esélyem online már nagyon a végén járt az il 2 sajnos. amikor igazán fénykorát élte a játék és a közösség én még csak akkor szagoltam bele a virtuális repbenzinbe. Igen emlékszem rá hogy nagyon le akart lőni amit nem is értettem igazán mivel elvileg egy oldalon harcoltunk volna a meszával ráadásul te akkor sem dogoltál
Si vis pacem, para bellum
#82771
4. képen Flóra ,aki a legnagyobb király. Mellette KV. Kis Vadász
Sose felejtem el amikor beléptem a Ricsibe és gyakoroltunk ,repkedett magasan egy gép ,na mondom jóóóóóóól lelövöm.Le is kaptam ,erre mondták,hogy az Flóra őt hagyjam békén mert nem tud harcolni,csak örömrepked.
Erre Debrecenbe meglátogattuk ,nagy vendégvárást csinált ,és lévén nyugdíja fogteknikus,és ahyogy nyugdíjba ment letette a pilóta vizsgát ,mert már mint mondta a gyerekeit kitaníttatta,és eljött az ő ideje.Na kimentünk vele a reptérre,és mondta megreptet minket.
Néztünk egymásra,az járt a fejünkben,hogy a szimben bénuska ,milyen lehet életben.Aztán a legfiatalabbat KV-t betuszkoltuk mellé😊
Flóra bátyánk úgy repült mint a madár!!! olyan 3 pontos landolást csinált,hogy csak kerekedett a szemünk😊
Nagy példaképem Ő.
Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.03.18. 09:33:18
Sose felejtem el amikor beléptem a Ricsibe és gyakoroltunk ,repkedett magasan egy gép ,na mondom jóóóóóóól lelövöm.Le is kaptam ,erre mondták,hogy az Flóra őt hagyjam békén mert nem tud harcolni,csak örömrepked.
Erre Debrecenbe meglátogattuk ,nagy vendégvárást csinált ,és lévén nyugdíja fogteknikus,és ahyogy nyugdíjba ment letette a pilóta vizsgát ,mert már mint mondta a gyerekeit kitaníttatta,és eljött az ő ideje.Na kimentünk vele a reptérre,és mondta megreptet minket.
Néztünk egymásra,az járt a fejünkben,hogy a szimben bénuska ,milyen lehet életben.Aztán a legfiatalabbat KV-t betuszkoltuk mellé😊
Flóra bátyánk úgy repült mint a madár!!! olyan 3 pontos landolást csinált,hogy csak kerekedett a szemünk😊
Nagy példaképem Ő.
Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.03.18. 09:33:18
#82770
Találtam pár képet ,van ami Debrecenben készült azaz majdnem mindegyik.


#82769
<#eljen>#eljen>
Hiába a gyakorlást semmi sem pótolja😊
Amúgy persze ,hogy emlékszem.Mindenki itt van a fejemben elraktározva.
Mikire haragszom, mert direkt miatta fegyverkeztem újra bő másfél éve de megfutamodott😊 Tudnillik le akart abálni az égről immáron sokadjára ,de eddig még nem sikerült neki és gyanítom én már csak így halok meg😊
Amúgy az a Ricsis festés még mindig tetszik😊 Még a Clodban is rátetettem a gépemre a kutyust😊
Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.03.18. 09:22:11
Hiába a gyakorlást semmi sem pótolja😊
Amúgy persze ,hogy emlékszem.Mindenki itt van a fejemben elraktározva.
Mikire haragszom, mert direkt miatta fegyverkeztem újra bő másfél éve de megfutamodott😊 Tudnillik le akart abálni az égről immáron sokadjára ,de eddig még nem sikerült neki és gyanítom én már csak így halok meg😊
Amúgy az a Ricsis festés még mindig tetszik😊 Még a Clodban is rátetettem a gépemre a kutyust😊
Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.03.18. 09:22:11
Légiharcok Magyarország felett az volt a neve az eseménynek én utána szereztem be az il 2-t és kezdetem el offline tanulni ami elég sokáig tartott. Aztán a Ricsi oldaláról leszedtem a felvételi küldetést és kb 100000000x próbáltam meg megcsinálni ahogy kértétek. De csak összejött. Mijkivel együtt tanítottál minket(én Pjotar néven voltam elérhető) voltam veletek fent a bob szerveren és még egyszer online waron is. Később mentem a békákhoz mert ott volt még kiképzés. Nem tudom mi van velük azóta mert elmentem kamionozni és kimaradt pár év, most fejeztem be az az életet
igy sokkal jobb melóm van. Itt debrecenben vagyok marshallman
Már mutattam neked ezt a videót mikor jelentkeztem hozzátok. Full realban van a küldi, mikor a tracket visszajátszottam akkor csináltam külső nézetes felvételt róla
igy sokkal jobb melóm van. Itt debrecenben vagyok marshallman
Már mutattam neked ezt a videót mikor jelentkeztem hozzátok. Full realban van a küldi, mikor a tracket visszajátszottam akkor csináltam külső nézetes felvételt róla
Si vis pacem, para bellum
#82767
Kijött sz 1.010 pecs a BOShoz, van egy csomó javitás... nem tudom lehet, hogy placebó de mintha megint belenyúltak az FM-be a német gépeknél, vagy már csak kezdem megszokni, bár nem repülök sokat vele mostanában (ezzel sem) !
BOS 1.010 patch
BOS 1.010 patch
#82766
Szerintem te túlgondolod ezt a dolgot. A háborúkat az emberek vívják karddal,nyíllal,puskával a kezükben. Ez már kismilliószor bebizonyosodott.A technika ideig óráig fölényt tud biztosítani ,de ezidáig minden nagy háború anyagháborúvá alakult és az győzött akinek több embere volt.
Az nem cél semmilyen háborús konfliktusban,hogy kietlen pusztasággá változtassanak országokat, ha az lenne akkor arra megvan már a kifejlesztett eszköz.
Kis helyi konfliktusokban meg aztán pont mindegy a technika.
Mai napig AK val rohangál boldog és boldogtalan a világban,pedig aztán arról sok mindent el lehet mondani de azt hogy hitech azt nem.
Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.03.18. 08:01:52
Az nem cél semmilyen háborús konfliktusban,hogy kietlen pusztasággá változtassanak országokat, ha az lenne akkor arra megvan már a kifejlesztett eszköz.
Kis helyi konfliktusokban meg aztán pont mindegy a technika.
Mai napig AK val rohangál boldog és boldogtalan a világban,pedig aztán arról sok mindent el lehet mondani de azt hogy hitech azt nem.
Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.03.18. 08:01:52
Találtam egy filmet Hans J. Marseille-ról, még nem néztem meg: LINK
#82764
Szerény véleményem szerint ezek az ismert, nagy haditechnikai fejlesztések messze nem olyan költségesek és fontosak, mint amilyennek beállítják őket. Mint amilyenek az ismeretlen fejlesztések. Ha volt valami tanulsága az előző háborúnak, hát az egyik az, hogy jobb technika még jobb esély a győzelemre. És hát ugye a lapjainkat nem teregetjük ki. Biztos jó a lengyelek "klasszikus" hadereje, de azt nem nézem ki belőlük, hogy van valami tartalék "nagy dobásuk".
Utoljára szerkesztette: Valka78, 2015.03.18. 00:28:00
Utoljára szerkesztette: Valka78, 2015.03.18. 00:28:00
#82763
Fejlesztenek ezek mindent. Persze az is kell amit mondasz, de én úgy érzem, a helyzet eléggé hasonlít a "múltkorira". Mármint biztos rendkívül jól felszerelt "snájdig" huszárok voltak akik megrohamozták a harckocsikat - csak hát minek. Tök jók ezek a felújított F-16-osok is biztos... és "snájdig" pilóták repülik őket, akikre méltán lehet büszke a haza.
#82762
Na jó de azért ez nem a Star Wars még bakker😊 Legalábbis szerintem.Amiről te beszélsz az találgatás,az összes konfliktusban hagyományos fegyverek és emberek játsszák a főszerepet. Nem véletlen,hogy fejlesztik a harctéri robotokat,a robotrepülőket, harckocsikat,a testpáncélokat. Fejlődés az is ,de ha nem kéne akkor szerinted pazarolnának rá energiát?
De tudod mit.Legyen neked😊 én nem akarom megtudni mi lesz ha bekövetkezik egy III. világ égés.Remélem még az én életemben nem fog bekövetkezni,utána meg pont lexarom. Ha van olyan barom az emberiség ,hogy nem tanul a múltból akkor meg is érdemli.Ha egy két hangadó miatt egymásnak esnek népek ,vallások megint akkor meg is érdemli mindenki amit kap.
Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.03.18. 00:08:14
De tudod mit.Legyen neked😊 én nem akarom megtudni mi lesz ha bekövetkezik egy III. világ égés.Remélem még az én életemben nem fog bekövetkezni,utána meg pont lexarom. Ha van olyan barom az emberiség ,hogy nem tanul a múltból akkor meg is érdemli.Ha egy két hangadó miatt egymásnak esnek népek ,vallások megint akkor meg is érdemli mindenki amit kap.
Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.03.18. 00:08:14
#82761
Ez a baj, hogy még mindig helikopterekben, harckocsikban meg repülőgépekben gondolkodsz. Az csak a megszálláshoz kell. Csecsenföld annyira primitív hely volt, hogy nem lett volna értelme kiteregetni a lapjaikat miatta. Lengyelország sokkal érzékenyebb. Egy órát könnyebb tönkretenni mint egy kavicsot de ugyanaz a módszer. A hozzáférés más egy kicsit, mert az az óra lehet, hogy egy fontos ember zsebében van, míg a kavicsért csak a hülyegyerek bánkódik, aki azzal dobálja a repülőket. A valódi harc már csak a végkifejlete a háborúnak. Ezért írtam múltkor, hogy 5-6 éven belül lesz egy nagyobb háború, mert valójában már elkezdődött, csak még nem bontakozott ki. Egy kisebb haderő ilyenkor fontos lehet - ha használható - a szövetségesei oldalán, de önmagában csak egy "mutatvány". A Lengyeleket se fogja egyik szomszédjuk sem egymagában megtámadni, ilyen összehasonlításnak nem sok értelme van a valódi életben.
Utoljára szerkesztette: Valka78, 2015.03.18. 00:03:48
Utoljára szerkesztette: Valka78, 2015.03.18. 00:03:48
#82760
Csecsenföldön mért nem vetették be? Meg még lehetne sorolni? Nem eszik olyan forrón a kását azért.Ez a gőzhenger taktika már a múlté,az orosz katona is vérzik a helikopter lelőhető, a repgépei úgyszintén, a harckocsi is fölrobban.
Én azért nem értékelem túl a tavarisokat ,egy ami biztos,hogy tele vannak nukleáris töltetekkel,és ezért mindenki kussban van velük szemben.De egy agresszió az más,és a Lengyelek (maradjunk ennél) megszorongatnák őket.
Azért ez Oroszország,nem a Szovjetunió! Azt azért ne felejtsd el.
Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.03.17. 23:49:11
Én azért nem értékelem túl a tavarisokat ,egy ami biztos,hogy tele vannak nukleáris töltetekkel,és ezért mindenki kussban van velük szemben.De egy agresszió az más,és a Lengyelek (maradjunk ennél) megszorongatnák őket.
Azért ez Oroszország,nem a Szovjetunió! Azt azért ne felejtsd el.
Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.03.17. 23:49:11
#82759
Meg szerintem ha az orosz tűzerőnek csak a felét rázúdítanák Lengyelországra, kb pár nap alatt egy füstölgő rom maradna csak belőle. Szerintem még esélyük is alig lenne az ellenállásra. De ettől függetlenül elhiszem, hogy európai szinten jók. Leszámítva persze a briteket, meg a francokat. Önmagában viszont tök esélytelen az egész ahogy van. De pont ez a lényeg nem? Ebből indult ki az egész beszélgetés, hogy Mindenkibe belerúgtak, csak az USA van, az meg nem egy megbízható valami.
A sorrendnél figyelembe vetted a norvég és svéd haderőt is 😊 ?
A sorrendnél figyelembe vetted a norvég és svéd haderőt is 😊 ?
#82758
Nem kell nukleáris fegyver. Egymillió más "sci-fi"😊 fegyverük lehet már. Meg mi az, hogy "hagyományos fegyverek"? Ez olyan, mint amikor az európaiak azon siránkoztak, hogy a magyarok távolról, lóhátról lenyilazzák őket és folyton manővereznek, meg rohangálnak össze-vissza ahelyett, hogy rendesen belerohannának a pajzsfalba oszt mehetne a "hagyományos" hadviselés 😊 Bocs, de nem. Nekünk jobb fegyvereink vannak, jobb taktikánk, jobb stratégiánk, jobban képzett katonáink, a lovaink is jobbak. Ezért mi mondjuk meg, hogyan fogunk harcolni. Ha nem tetszik, haza lehet menni kapáni a fődet. Ennyi. A hagyományos haderő gyorsan "elfogyna" egy komoly konfliktusban.
#82757
Vágom!!! Már nem éltem hiába!😊<#law>#law>
Voltak képeink onnan de a szerver megszűnt.De lehet van a gépemen is ,na majd keresgélek😊
Voltak képeink onnan de a szerver megszűnt.De lehet van a gépemen is ,na majd keresgélek😊
#82756
Azért most ne a nukleáris meg hasonló fegyverekről beszéljünk.
Én azt mondom,hogy most maradjuk a Lengyeleknél,szóval akárki a környezetéből baxogatná,azt meg tudná állítani.
Még az oroszokat is szerintem. Pontosítok. Akkora kárt tudnának okozni még egy orosz hadseregnek is,hogy inkább nem erőltetnék a konfliktust.
Pusztán hagyományos fegyverekkel persze.
Közép Európa ,azaz a volt szocialista országok közül ziher,hogy ők a legerősebbek katonailag ,és még európában sem nagyon van 3-4 -5 ország akik nagyobb hadipotenciállal rendelkeznének. Tán a Németek, a Francik,Angolok, Spanyol talán de ebben nem vagyok biztos. Olaszok sem olyan acélosak.A többi az a selejt. Tán a románok akik iparkodnak egy kicsit még de szerintem ők sincsennek sehol hozzájuk.
Én azt mondom,hogy most maradjuk a Lengyeleknél,szóval akárki a környezetéből baxogatná,azt meg tudná állítani.
Még az oroszokat is szerintem. Pontosítok. Akkora kárt tudnának okozni még egy orosz hadseregnek is,hogy inkább nem erőltetnék a konfliktust.
Pusztán hagyományos fegyverekkel persze.
Közép Európa ,azaz a volt szocialista országok közül ziher,hogy ők a legerősebbek katonailag ,és még európában sem nagyon van 3-4 -5 ország akik nagyobb hadipotenciállal rendelkeznének. Tán a Németek, a Francik,Angolok, Spanyol talán de ebben nem vagyok biztos. Olaszok sem olyan acélosak.A többi az a selejt. Tán a románok akik iparkodnak egy kicsit még de szerintem ők sincsennek sehol hozzájuk.
#82755
A II v.h.-s német hadsereg gépesitése nagyjából a következő volt. Főleg az elején. A lerohant területeken összeszedett mindennemü harc és nem harcjármüvekből állt. Ezért is okozott gondot az a tény,hogy nem volt alkatrész utánpótlás. Tehát ha romlott a cucc, akkor hagyták a fenébe és mentek gyalog tovább. Azt el kell ismerni,hogy a környező országok úgy technikai mint személyi állományától magasan jobb volt. Mint tudjuk, Hitler már elég korán elkezdte a fegyverkezést, a katonai kiképzést. Ő készült erre a bulira. Ellentétben az oroszokkal, franciákkal és a környező országokkal szemben. Csehszlovákia nem számitott. A Benelux államok sem zavart semmi vizet. Az angolok bíztak a sérthetetlenségükben. ( földrajzi elszigeteltség-védelem) A portugálok drukkoltak a Fhürernek. :-) A többi mellé állt. Ergo nem igazán készültek fel sem technikailag sem emberileg. A lengyelek stratégiailag baxták el az egészet. Szétszórta kezdtek el harcolni. ( most nem emlitem a személyi ellentéteket a vezérkar között, de egyik ok ) A németek tartottak a lengyel hadjárat után a nyugati hadjáratttól. Ők is tudták, hogy egy erősebb ellenállás esetén a haditechnikájuk kevés lenne. Erre jó példa a Franciaország lerohanása, a maginot vonal megkerülése. Nem éri be Guderient az utánpótlás. Amit találnak azzal gazdálkodnak. Csak, hogy ez eléggé ellátott terület volt. Ellenben Afrika, Oroszország, amikor több száz kikóméteren belül semmi nincs. Nos ott gyalogolt a baka.
Irtam az elején, hogy ez volt a kezdetek állapota. Nos és ez lett a vége is.
csak nézzük meg a Messert. Elméletileg csak toldották-foltozták. Holott '43 végén-'44-ben már teljesen elavult volt a az ellenség gépeivel szemben. Vagy a harckocsi. Csak súlyosabb lett, de nem jobb. ( a Tigros lövegét kivéve) Marad a szögletes konstrukció -ennek technikai és más kapkodós okai voltak- holott már akkor bebizonyosodott, hogy nem jó. Ellentétben az ami és az orosz tankokkal szemben. Nincs lövegstabilizátor, stb.
Elméletileg egy nem felkészült Európára rohannak rá, akik nem hitték el,hogy Hitler meg meri tenni ezt a lépést. Vagy csak bizakodtak a saját nem létező erejükben?
Saját véleményemet olvastátok.
Irtam az elején, hogy ez volt a kezdetek állapota. Nos és ez lett a vége is.
csak nézzük meg a Messert. Elméletileg csak toldották-foltozták. Holott '43 végén-'44-ben már teljesen elavult volt a az ellenség gépeivel szemben. Vagy a harckocsi. Csak súlyosabb lett, de nem jobb. ( a Tigros lövegét kivéve) Marad a szögletes konstrukció -ennek technikai és más kapkodós okai voltak- holott már akkor bebizonyosodott, hogy nem jó. Ellentétben az ami és az orosz tankokkal szemben. Nincs lövegstabilizátor, stb.
Elméletileg egy nem felkészült Európára rohannak rá, akik nem hitték el,hogy Hitler meg meri tenni ezt a lépést. Vagy csak bizakodtak a saját nem létező erejükben?
Saját véleményemet olvastátok.
\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."
#82754
Köszöntem😊
<#eljen>#eljen>
<#eljen>#eljen>
#82753
Úgy értem most sincs esélye. A lengyeleknek.
Az egy nagyon durva tévedés, hogy akárki ellen megvédik magukat. A háborúk manapság már nem is fegyveres konfliktusok, azok is csak gazdasági, politikai, meg "PR" okokból vannak. Manapság a legjobb fegyver a jó diplomáciai és gazdasági kapcsolat. A különböző szövetségek és háttérfolyamatokban játszott szerep, a pénzvilág, az alvilág a tudományos fejlesztések és a "globális társadalomra" gyakorolt lelki, szellemi befolyás.
A hadsereg egy bizonyos szint alatt legfeljebb "dísznek" jó. Néhány országot kivéve mindé ilyen - a lengyel is. Akié nem, pl USA, ruszkik, Kína - hogy csak a leg(el)ismertebbeket említsem, már önmagukban is akkora erőt képviselnek, hogy romba dönthetnék az emberi civilizációt - mindenféle atomfegyver nélkül is akár. Na egy olyan sereg már lehet egy érvelés alapja. Ha nincs ilyened, marad a jó diplomácia és hogy fontos legyél minél több más országnak is. A lengyeleknek melyik van?
De ha egyszerűen csak a haderő kapacitását nézem, azt kell mondjam, hogy ha pl. a ruszkik megint megtámadnák Lengyelországot, pislogni se lenne ideje szegényeknek, kb. az lenne, mint "múltkor". A haditechnika már évtizedekkel ezelőtt eljutott arra a szintre, hogy egy impulzus-bombával visszaküldhetnék fél európát a középkorba. És ki tudja még mit rejtegetnek a tarsolyukban. Nincs ma már értelme háborúról beszélni abban a felfogásban ahogy 70 éve tették.
Az egy nagyon durva tévedés, hogy akárki ellen megvédik magukat. A háborúk manapság már nem is fegyveres konfliktusok, azok is csak gazdasági, politikai, meg "PR" okokból vannak. Manapság a legjobb fegyver a jó diplomáciai és gazdasági kapcsolat. A különböző szövetségek és háttérfolyamatokban játszott szerep, a pénzvilág, az alvilág a tudományos fejlesztések és a "globális társadalomra" gyakorolt lelki, szellemi befolyás.
A hadsereg egy bizonyos szint alatt legfeljebb "dísznek" jó. Néhány országot kivéve mindé ilyen - a lengyel is. Akié nem, pl USA, ruszkik, Kína - hogy csak a leg(el)ismertebbeket említsem, már önmagukban is akkora erőt képviselnek, hogy romba dönthetnék az emberi civilizációt - mindenféle atomfegyver nélkül is akár. Na egy olyan sereg már lehet egy érvelés alapja. Ha nincs ilyened, marad a jó diplomácia és hogy fontos legyél minél több más országnak is. A lengyeleknek melyik van?
De ha egyszerűen csak a haderő kapacitását nézem, azt kell mondjam, hogy ha pl. a ruszkik megint megtámadnák Lengyelországot, pislogni se lenne ideje szegényeknek, kb. az lenne, mint "múltkor". A haditechnika már évtizedekkel ezelőtt eljutott arra a szintre, hogy egy impulzus-bombával visszaküldhetnék fél európát a középkorba. És ki tudja még mit rejtegetnek a tarsolyukban. Nincs ma már értelme háborúról beszélni abban a felfogásban ahogy 70 éve tették.
Számbelileg a franciáknak több harckocsija volt és erősebb páncélzatúak,nagyobb tűzerejűek is voltak a német harckocsiknál 1940-ben. Char B meg hasonlók,az angol Mathilda is erősebb volt,bár régebbi elvek szerint voltak tervezve,mint a pzIII. Légierőben voltak leginkább lemaradva a fracik,épp átszervezés és modernizálás alatt álltak,de ha több D-520-asuk van az sem jelentett volna sokat,mert valójában az sem volt már egyenértékű a Bf109-el. A legnagyobb baj a harci taktikákkal,a csapatvezetéssel volt és a fegyvernemek közti 0 kommunikáció is gond volt.A németek nagy előnye a moblitás és tűzerő koncentrálásában rejlett,ezt segítette a fegyvernemek közti kiváló kommunikáció és együttműködés.Páncélosaikat önálló hadosztályokba szervezték és nem aprózták szét a gyalogság között,így ezek önállóan működtek,koncentrált volt a tűzerejük.A védelem áttörése után a védők hátában menetből szétverték a tartalékokat és hátulról elvágva tartották sakkban a bekerítetteket,míg a lassan mozgó tábori hadosztályok szemből felszámolták az ellenállást.Eközben a páncélosok gyakran előretörve újabb erőket kerítettek be.A szövetségesek szétosztották pámcélosaikat gyalogsági támogatásra,önállóan nem merték őket használni mélységben.A légifölény eleve nagyban segítette a németeket,ezek jelentették az újdonságot,ezért győztek,nem azért,mert jobban lettek volna gépesítve.Papíron kevesebb páncélosuk volt mint a franciknak.A tábori hadosztályok valóban alig voltak gépesítve,a tüzérség nagyrészt lóvontatású volt még a háború vége felé is,a bakák gyalog voltak kénytelenek megtenni nagy távolságokat "zehnkilometer tempo"-ban.
#82751
A páncélos és páncélgránátos egységek voltak jól felszerelve amúgy ,de a Wermacht nagy része lóvontatta eszközökkel közlekedett na meg gyalog.
Meg persze vonaton.
Most lusta vagyok előkeresni az irományokat amik ezzel foglalkoznak Valka kollega ,de javallom kicsit nézz utána .
A luftwaffe az megint más kategória.Mondjuk talán a légierő volt amiben kezdetekben fölényük volt.
Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.03.17. 22:49:24
Meg persze vonaton.
Most lusta vagyok előkeresni az irományokat amik ezzel foglalkoznak Valka kollega ,de javallom kicsit nézz utána .
A luftwaffe az megint más kategória.Mondjuk talán a légierő volt amiben kezdetekben fölényük volt.
Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.03.17. 22:49:24
#82750
Miben is nincs?
A német hadsereg gépesített voltára gondolsz?
Lengyelek.
Nosza. Érveket kollega😊 Nézz utána a Lengyel haderőnek és hasonlítsd össze pár európai álla haderőjével.
#82749
Kiváló hadseregük van. Amúgy. De akárki ellen nem elég<#wink>#wink>
Emelem a tétet a hangulat feldobására.
Jól olvassátok, elkezdték restaurálni Vitéz Vargha Gyula fókáját.
Ui. Franc, megelőztek 😄
Utoljára szerkesztette: Nohab, 2015.03.17. 22:31:27
Jól olvassátok, elkezdték restaurálni Vitéz Vargha Gyula fókáját.
Ui. Franc, megelőztek 😄
Utoljára szerkesztette: Nohab, 2015.03.17. 22:31:27
Szerintem mindegy kinek van igaza. Régen volt és megtörtént,a végeredmény ugyanaz.
Azért sem akarok én se vitázni pont erről a témáról mert bár szerintem te már nem emlékszel rám de találkoztunk egyszer és én azóta foglalkozok az il 2 vel.Debrecenben volt már jópár éve az NFTC programot népszerűsítettétek többed magaddal, akkor voltak még rendesen századok. Sokat is tanultam tőled és ahogy igy elkezdtem újra olvasni a fórumot pár hete sok mindenben egyet is tudok érteni veled. Azért írtam így le hogy értsd h tisztelem mindazt a tudást amit te és még pár ember itt a fórumon átadtok a többieknek nem csak a repülésről magáról hanem úgy akár az élet más területeit is beleértve ezért sajnálom is hogy hosszú küzdelem után inkább elhagyod az országot. Ezzel sem akarok vitatkozni természetesen 😊
Azért sem akarok én se vitázni pont erről a témáról mert bár szerintem te már nem emlékszel rám de találkoztunk egyszer és én azóta foglalkozok az il 2 vel.Debrecenben volt már jópár éve az NFTC programot népszerűsítettétek többed magaddal, akkor voltak még rendesen századok. Sokat is tanultam tőled és ahogy igy elkezdtem újra olvasni a fórumot pár hete sok mindenben egyet is tudok érteni veled. Azért írtam így le hogy értsd h tisztelem mindazt a tudást amit te és még pár ember itt a fórumon átadtok a többieknek nem csak a repülésről magáról hanem úgy akár az élet más területeit is beleértve ezért sajnálom is hogy hosszú küzdelem után inkább elhagyod az országot. Ezzel sem akarok vitatkozni természetesen 😊
Si vis pacem, para bellum
#82745
Most sincs.
"Bár nem tudom most mekkora a hadseregük,,de ,hogy bőven elég ahhoz,hogy megvédjék magukat akárkik ellen is abban biztos vagyok."
Ez egy nagy tévedés.
"Bár nem tudom most mekkora a hadseregük,,de ,hogy bőven elég ahhoz,hogy megvédjék magukat akárkik ellen is abban biztos vagyok."
Ez egy nagy tévedés.
#82744
Na feldobom a hangulatot.
Megjött Usa ból ez .
Kicsit molyoltam vele már alakul.
Vaddisznó agyarból csináltam neki díszt.Még nem tudom rákerül e ,sőtt azt se ,hogy az eredeti nyelet megtartom,bár szép állapotban van és úgy a jó ,ha eredeti mindene.
Ja a nyél az eredetileg vízi bivaly szarvból van.
Vagy ilyen nyél lesz rá
Meg rendeltem szép szegecseket hozzá.
Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.03.17. 21:32:58
Megjött Usa ból ez .
Kicsit molyoltam vele már alakul.
Vaddisznó agyarból csináltam neki díszt.Még nem tudom rákerül e ,sőtt azt se ,hogy az eredeti nyelet megtartom,bár szép állapotban van és úgy a jó ,ha eredeti mindene.
Ja a nyél az eredetileg vízi bivaly szarvból van.
Vagy ilyen nyél lesz rá
Meg rendeltem szép szegecseket hozzá.
Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.03.17. 21:32:58
#82743
Nem nyitok vitát😊))) Nézz utána milyen is volt az arány a gépesített és a lóvontatta ,lóval és gyalog közlekedők között.
Persze ,hoyg a páncélos egységek átrohantak mindenen,ezt a franciáknál is eljátszották,ez volt az amitől sokkot kaptak eleinte az ellenfelek,de aztán várni kellett míg odacammog a többi.
Mondom olvass utána,tuti igazam van😊
Mint mindig 😊))
Természetesen ezzel én nem azt mondom,hogy a Lengyeleknek lett volna esélyük.
Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.03.17. 21:21:53
Persze ,hoyg a páncélos egységek átrohantak mindenen,ezt a franciáknál is eljátszották,ez volt az amitől sokkot kaptak eleinte az ellenfelek,de aztán várni kellett míg odacammog a többi.
Mondom olvass utána,tuti igazam van😊
Mint mindig 😊))
Természetesen ezzel én nem azt mondom,hogy a Lengyeleknek lett volna esélyük.
Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.03.17. 21:21:53
2-3 hét alatt gépesített hadosztályokkal mentek végig a lengyeleken lehet hogy nem úsztak agyig a gépzsírban a németek de a lengyeleknek esélyse sem volt
Si vis pacem, para bellum
Hát... nem. Úgy összességében az AI elég buta. Most már kikalapálták annyira, hogy nem lesznek tömegben öngyilkosok, de sok hülyeséget csinál még mindig. Nagy AI bombázókötelékek kíséretén kívül online küldikben nem is használunk AI-kat.
www.pumaszallas.hu
#82740
Természetesen gyakorlatban így járok el, ha már füstöl nem várok semmilyen leszállási engedélyre. Csak azt nem tudtam, hogy gyakorlatilag a rádiózás nem igen van összhangban a cselekménnyel. Illetve azért sejtettem, mert egyszer engedélyt kaptam sima landolásra és ütköztem a pályán egy mentőautóval. A "watch the traffic" nem tréfa volt úgylátszik. 😄
#82739
Köszi, a rádióra akkor nem nagyon kell alapozni. 😊
#82738
Így van. De ott sem egyértelmű az irányvonal. A két oldal ugye. Pedig nincs is már olyan<#nevetes1>#nevetes1>
#82737
Én is úgy tudom,hogy kb semmiben,legalábbis a Francik meg az Angelusok nagyjából hasonló technikát tudtak felvonultatni.Inkább a harceljárások megreformálása volt a döntő.
Ha jól rémlik még harckocsiban a Franciák jobbak voltak,de szerintem a repülőkben sem volt eget rengető a különbség. De kb egál volt.
Na most a Lengeleket nem tudom.
Ha jól rémlik még harckocsiban a Franciák jobbak voltak,de szerintem a repülőkben sem volt eget rengető a különbség. De kb egál volt.
Na most a Lengeleket nem tudom.
#82736
'39-ben miben voltak a németek technikailag Európa felett?
\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról