IL-2 Sturmovik, CloD, BoS

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#82985
Nem fog Iránban hatalomra kerülni, mert egyrészt azok perzsák, nem arabok; másrészt Irán siíta, ezek a faxok (ha jól tudom) szunniták.
Társadalmi támogatottság nélkül meg nem számítanak jelentős tényezőnek.

\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról

Willenbrock
#82984
Az lesz durva,ha ez IÁ átveszi az uralmat pl Iránban is,tudósokat is maga mellé állít és tömegpusztító fegyvereket vet be esetleg. Mert azt először bizonyára Európa ellen vetné be. Egyébként a nyugat elintézhette volna már csírájában az egész bandát,ha akarta volna. Nem akarták,sőt fegyverezték,pénzelték őket,mert lehetetlen,hogy ne látták volna mi folyik ott,kikhez kerül a sok "szabadságharcosoknak" szánt fegyver. Nem hiszem,hogy ne látták volna kik öröklik majd a politikai hatalmat a részben az ő segítségükkel megdöntött kormányok után. Tudták és pont ezért csinálták,nekik jó most ez a káosz,a zavarosban jobban lehet halászni. Az olajat kapják és veszik tőlük olcsón,tehát megy az üzlet,ami ugyebár fontos szempont. Eladtak egy rakás fegyveret és még el is fognak sokat,Izrael ellenségei belsőleg összeomlottak (Szíria pl) ez is egy pozitív szempont nyilván. Ráadásul ha majd elég erősek lesznek és problémákat okoznak errefelé is,akkor majd el lehet kezdeni egy újabb nagyszabású hadjáratot,a nyugati lakosság lassan kérni is fogja a háborút ellenük.A háborús üzlet felpörög, aztán az új bábkormányok majd felveszik az újjáépítési hiteleket is.Szerintem kb ez a lényege az egésznek,csak nehogy a körmükre/körmünkre égjen a gyufa.

#82983

Utolsó egy perc..beszartam-pedig utálom a csávót!

#82982
Nem csak itt van ivászat Laca<#vigyor>

#82981
#82980
#82979
És ez. Ahogy nyeli el őket a gép gyomra.
#82978
Bakker itt nézegetem a tecsövedet és beugrott ez .
Eszembe jutott ,hogy már nincsenek ilyen fazonok a mozivásznon .Mecsoda eleganciával akcióztak .
#82977
Különben jut eszembe,itt van a nagy igazság. És kár okoskodnunk a világ folyásáról😊
#82976
Nekem ez kimaradt, leragadtam a south parknál... 😊

www.smart-bus.hu

#82975
Mert gyárilag egy farok😊 De imádom😊)
#82974
#82973
Ennek a csókának miért van két here az álla helyén? 😊

www.smart-bus.hu

#82972
Mi lenne? Tökéletes landolás.
Mert
#82970
Alakul ,csak várom a szegecs fejeket.Úgy látszik az USA posta sem kapkodja el.
#82969
No kérem ezek már a szent helyeiket sem kímélik.
Mondjuk itt van valami Huszi meg mittudomén milyen vonzat is ,no de ez akkor sem járja.
#82968
Nekem a lőkiképző őrmesterem volt olyan,hogy nem tudtunk kibaxni vele,akármit adtunk a kezébe (volt hogy a csövet megtapostuk ,ugráltunk rajta) amivel a második lövésre ne lőtt volna tökéleteset.És minden testhelyzetben képes volt az öreg rá. És mikor volt az😊)
Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.03.20. 21:26:29
#82967
Na majd egyszerre😊
#82966
Jó lőképet csinálnak😊
De azt nem tudhatjuk ,hogy máshol hogyan csinálják.
Biztos máshol is adnak arra,hogy topp ra fejlesszék a készséget akinél kell.
#82965
<#ravasz1>erre ne vegyél mérget!

#82964
Jaja😊 Nem egy játékszer ammán biztos.
Mondjuk vadkacsa vadászatra is tök jó😊)
#82963
Andrej barátunk elé is áll a fegyvernek, ha kell. Ő lett pár éve az FSZB Alfa terrorelhárító kommandó lőkiképzője. Akcióba nem jár ki velük, de ettől még nem veszélytelen a munkája. Arrafelé ugyanis olyan a "haladó szintű" lőkiképzés amihez hasonló talán sehol máshol a világon nincs:

#82962
<#alien>Nagyon brutál, hallottam már róla!

#82961
#82960
Nem állítottam be őket, annak, én az iszlám szélsőségesekről írtam, már az elejétől kezdve.Nem ab ovo az iszlám vallásúakról, és a teljes közel keletről.

#82959
Ja, van benne valami.
De lévén fehér ember<#alien> a görög-római kultúrkörből-és nem a zsidó keresztényből mint azt egy 100 éve divat mondani-az a régebbi verzió sokkal jobban tetszik. Persze most elhatárolódok magamtól!
Utoljára szerkesztette: sakkay, 2015.03.20. 19:37:38

#82958
<#eljen>

www.smart-bus.hu

VO101Tom
#82957
Karma. Anglia hány helyen volt "illegális bevándorló" a világban ezelőtt? Egy időben igaz volt az a mondás, hogy az Angol birodalomban sosem nyugodott le a nap, gyarmataik harácsolták össze a javakat kelettől nyugatig. Most meg picsognak a bevándorlók miatt 😊

www.pumaszallas.hu

#82956
A második szerintem hülyeség. Az első az végül is igaz Habár az arányát senki nem tudja, van ott azért elég sok helyi hülye is. Viszont már eleve szörnyű, hogy egyáltalán erről lehet beszélni. 51% külföldi lakossága van Londonnak.
Utoljára szerkesztette: sakkay, 2015.03.20. 17:02:20

#82955
<#nyes> Annyira nem irónia. Az IS fegyvereseinek jó része nyugati állampolgár, akiket nyugati kiképzőtáborokban képeztek ki, és nyugati támogatással küldtek oda. És nyugaton jelentős iszlám kisebbség él már. Most volt itthon a sógorom, aki Londonban dolgozik jelenleg. Iszlám környéken laknak, nyilván azért, mert azt tudják megfizetni. Érdekes dolgokat mondott: most engedélyezték Londonban a muszlimok lakta környékeken a sariját. Egyelőre kisebb dolgokban járhatnak el az iszlám bíróságok, mint szomszédok közötti vita vagy gépkocsi összetörés. Csak akkor is eljárhatnak a sarija alapján, ha az egyik fél nem muszlim. Nyilván az ok, hogy az iszlám bevándorlók is szavazhatnak, és sokkal többen vannak, mint mondjuk a Kelet európaiak. De hát akkor is, ez milyen már? Egy ország, két jogrend? Tiszta középkor. Az iszlám negyedekben fiatalokból verbuválódott bandák terrorizálják a nyugati nőket, ha nem felel meg az öltözködésük az iszlám előírásoknak, például, ha miniszoknyában vannak.

Másik: az IS fegyvereseit eredetileg azért képezték ki és támogatták Nyugatról, hogy Szíriában megvessék a lábukat. Nem idegen a Nyugattól az az elképzelés, hogy visszatelepítsenek bevándorlókat. Gondoljunk például Libériára, vagy a nemmondjukki államra. Lehet, hogy itt is vannak hasonló megfontolások a háttérben? Mert sokat eddig nem tettek ellene. Persze ez egyelőre nem több, mint összeesküvés elmélet, amit még én se nagyon hiszek el. De majd kiderül.
#82954
"A program 80 új gép építését írja elő 2024-ig"<#nevetes1>
#82953
Csakhogy amúgy szó sincs egy egész népről, csupán annak egy bizonyos csoportjáról, akik saját elképesztő, pokoli utópiájuk megvalósítása érdekében akár saját népük nem együttműködő tagjait is szemrebbenés nélkül beálldozzák. A többi "barom" aztán végképp nem lényeges. És akkor innentől kezd bétéká szagúvá válni a téma.
Főleg a szép emlékérmet ajánlom figyelembe!
#82951
Felmerülni felmerül az ,de a tudjukkik nevét ne vegyünk a szánkra soha mert abból csak bajunk lesz 😊 Vagyis kb így gondolja mindenki oszt már meg se említjük őket.
#82950
És a második? Érted ,hogy értem?😊))
#82949
Na, felmerült.
#82948
Al-baghdadi "nagykalifa" a rossznyelvek szerint még csak nem is arab (és akkor tehát micsoda?!).
Elég nyilvánvalóan egy több évtizedre ütemezett terv megvalósításáról van szó.
Nyilván fontos az a büdös olaj is, de a környékbeli hatalmak destabilizálása, és végül felszámolása, felaprózása egyetlen egy ottani kis állam vezetőinek, "megálmodóinak" több mint száz éve megszületett programfüzetébe illeszkedik bele.
Mint ahogy egy keleteurópai "válságkorridor" létrehozása is.
És ez nem "összeesküvés-elmélet" (amely kifejezést egyébként is, ugye, az efbíáj talált ki a jóhelyen tapogatózó felvetések eliminálására).
Minden egyéb csak porhintés.
Egyébként érdemes megfigyelni, hogy eddig fel sem merült a társalgásban a közelkeleti mintaállam neve.
Mintha nem lenne feltűnő, hogy például ezek a fenenagy dzsihádisták csak éppen az ő érdekeiket nem keresztezik semmiben, sőt.
Azért ha elég okos és aljas lennék, én is megpróbálnám elérni, hogy az ellenségeim egymást irtsák ki.
#82947
Nem ebben a konteksztusban volt mint gond megemlítve a isis..de amúgy jól írtad. Azért , hogy nyugati állam erős, de értem az iróniát<#nevetes1>

#82946
Na igen. jelenleg erre nincsen tökéletes megoldás.

#82945
Majd figyeld csak meg mennyire nem mindegy<#wink>. Nem mennék bele a részletekbe-majd úgyis kifejtik itt a fiuk, de ha a republikánusok győznek, Izrael kérni fog. És ez nem zsidózás-soha nem szoktam-hanem már már tény. Amúgy meg az más volt..az 1. öbölháborúban egy hagyományos háborút vívtak, és egy baráti államot szabadítottak fel(mindenki tudja mi a fő ok, de az most mellékes) és nem kellet tartani semmilyen népi, vagy gerilla felkeléstől. Sima , hagyományos háború..abban meg ők a legjobbak ugyebár.

VO101Tom
#82944
A navigáció alapja, hogy nem akkor veszed elő a térképet amikor MÁR eltévedtél, hanem felszállástól leszállásig folyamatosan ellenőrzöd magad, hogy tudd merre vagy. Felszállás előtt megnézed a térképen, hogy honnan szállsz fel, és nagyjából hova fogsz keveredni. Ha már annyit megjegyzel, hogy pl. északkelet felé indulsz, akkor délnyugat felé jössz haza, ez már nagy segítség. Repülőterek, folyók, erdők, városok, azokból ki és bevezető utak száma és elhelyezkedése, vasút és ugye Sztálingrád maga a navigációs pontok. Ezeket keresd. Ha nagyon nem találsz semmit, akkor fordítsd a géped északnak, könnyebb beazonosítani a térképen, hogy mit látsz magad körül (a kinyomtatott térképnek nagy előnye, hogy oda forgathatod, ahogyan a kurzus szárát a repülővel követed). Egy idő után ha már fejből megy minden, akkor ezekkel nem kell foglalkozni, de amíg nem ismered a saját reptered körzetét, addig ajánlott minden felszállásnál végigjátszani ezt.

Az sem árt, ha tudod, hogy az iránytű nagy bedöntésnél kiakad és amikor egyenesbe teszed a gépet, akkor kell kis idő amíg a pontos irányt mutatja. Ezért ha harcból kell kiválnod, és nincs idő navigálni, meg egyenesen repkedni, akkor a napot nézd. Megnézed az órát, nap melyik szakában vagy, és aszerint mutat kelet, dél vagy nyugat felé. És úgy borítasz le, hogy amit felszálláskor kinéztél magadnak hazavezető irányt, azt célozd be.

Itt pl. letölthető egy elég nagy térkép BoS-hoz, Copy General-ban pár pengőért kinyomtatják neked egy lapra (vagy megnyitod tableten):
http://forum.il2sturmovik.com/topic/7677-hd-printable-map-nav-over-stalingrad/

Ez meg egy 47MB-os pdf, ez nagyon részletes, de nagyon nagy, ha lekicsinyítik A1-esre, akkor ezt is ki lehet nyomtatni, befóliázni, és kész is van:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/6458996/Stalingrad_map.pdf

www.pumaszallas.hu

#82943
Nem ez a fő gond. A "demokratikus nyugat" szárazföldi seregekkel beavatkozott a térségben. Először Irakban. Aztán Szíriában. Szétvertek két erős államot, ezáltal a térségben hatalmi vákuum jött létre. Amibe betört az IS. Na most ha ezt szétverik, akkor mi következik? Mert eddig nem sikerült minőségi cserét kiharcolni, a helyzet beavatkozásról beavatkozásra rosszabb lett. (Amin nincs mit csodálkozni, háborús övezetben ritkán javul a helyzet.)

Nyilván a térséget (Szíria, Irak) feloszthatná egymás között mondjuk Törökország és Irán. Ők talán képesek lennének ellenőrizni a szitut, csak ennek sokan nem örülnének. Ráadásul az IS tulajdonképpen "nyugati" állam, hiszen a Nyugat Európában született sokadik generációs brit, német, francia, stb. állampolgárok alkotják a gerincét ennek a képződménynek.
#82942
Az is benne volt a filmben, hogy a németek is feltörték a brit kódokat? Gyanítom ez kimaradhatott...
#82941
1.Belerúgsz bal lábbal, megnézed megy-e, ha nem jön a 2.lépés
2.Belerúgsz jobb lábbal, megnézed megy-e, ha nem jön a 3. lépés
3.Átülsz abba a gépbe amennyit annyi idő alatt gyártott le az orosz hadiipar, ameddig a másikat el akartad indítani

És a kör így megy tovább. 😄
Viccet félretéve itt találsz tutorialokat: http://forum.il2sturmovik.com/forum/85-ussr-units/
#82940
Az sem túl előnyös, ha tehetetlennek látszanak..... Talán csak a megfelelő pillanatra várnak. Mármint politikai szempontból megfelelőre.
#82939
Nem ezt magyaráztam ?
A navigálás az egyik legfontosabb dolog.
Ezért kell eleinte kinyomtatnod a térképet,ahhoz nem kell megnyitni a játékon belül az mindig előtted van.
Fogod magad és beteszed egy átlátszó tartóba amire aztán filccel tudsz írni ,és utána le is tudod törölni.
Van az induló reptered ugye.na azt bejelölöd és meghatározod milyen irányba fogy elindulni,repülés közben mindig kontrolálod merre mész ha változtatsz akkor feljegyzed.Most nem a kis kanyarokat amikor körülnézel de a fő irányt azt mindig.Na most ha harcolsz is akkor innen tudni fogod ,hogy nagyjából merre is van a vissza út,közben keresed a tereptárgyakat ,vagy folyókat erdőségeket,azokkal tudsz finomítani.
Később ha már ismered a térképet akkor fejből is megy az egész,de azért az némi időt igényel.
#82938
Mikor Kuvait olaja volt a tét ,hirtelen bírták😊 azaz meg se kérdezték a népet. ha meg már ott voltak akkor gyorsan még megszereztek ezt meg azt.
Különben szerinted pl az usa ban nem mindegy,hogy demokrata az elnök,vagy republikánus? Pontosabban van akiknek mindegy szerintem.
#82937
Tudod a demokráciák nem nagyon bírják a véráldozatot. Csak és kizárólag honvédő háború formájában. És 4 évente választás. És ezt rendesen minden korban ki is használják az aktuális ellenek.

#82936
Há ezt mondom én is<#alien>