IL-2 Sturmovik, CloD, BoS

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

VO101Tom
#83135
Ez qrvajó. <#alien>

www.pumaszallas.hu

VO101Tom
#83134
Pearlnél 8 csatahajót ért támadás, abból
- Arizonát nem emelték ki, az azóta emlékmű.
- Olkahomát nem tudták volna javítani, leszerelték róla amit tudtak, de San Franciscoba vontatás közben viharba került és elsüllyedt.
- California '47-ig volt szolgálatban, Fülöp Szigeteken is bevetették.
- Mryland már Midwaynál is ellátott támogató feladatot, Tarawa, Saipan, Fülöp Szk, mindenhol bevetették. '47-ben vonták ki ezt is.
- Tennessy-t bevetették az Aleut Szk-en, Tarawánál, Marshall Szk-en, Fülöp Szik-nél. Szintén '47-ig volt hadrendben.
- West Virginiát elég sokáig javították, Lyte öbölben és a Fülöp Szk több hadszinterén is bevetették. '47-ben vonták ki ezt is.
- Pennsylvania. Aleut Szk-en és a Kwajalein Atoll-nál és később a Mariana Szk-nél is bevetették. '46-ban vonták ki.
- Nevada. Átküldték Európába, ahol sok vizet nem zavart, majd Ivo Jimához visszakülték, ott részt vett a csatában. '46-ban vonták ki.

Ezek után jössz ezzel, hogy szerinted csak egyetlen hajó harcolt Pearl után, pont a West Virginia, ami talán a legkésőbb állt vissza szolgálatba az összes közül. Honnan veszitek ti ezeket az infókat, de komolyan?
Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2015.03.23. 15:29:25

www.pumaszallas.hu

VO101Tom
#83133
A Fülöp szigeteken a japán partraszállás Pearl után néhány órával kezdődött meg, és igaz, hogy sokáig tartott, de el is foglalták - függetlenül attól, hogy az Amerikaiak addigra már riadóztattak mindenhol. A hajók viszont jóval korábban kellett, hogy induljanak, úgyhogy ez az érv szerintem nem áll meg.

Ami ezt a telefonos idézetet illeti, próbáltam a könyvnek vagy az irónak vagy a Heinrich Müller forrásnak utána nézni, jó lenne ha lenne elsődleges forrás erről. Sajnos az íróról többet találtam, Gregory Douglas csak álnév, a valódi szerző neve Peter Stahl és ő amolyan Földi Pál karakterű író, van jó pár könyve háborús témákban, sőt, még a Kennedy gyilkosságról is írt egy leleplező könyvet. Ami még nem lenne baj persze, de ő sem történész, könyveiben forrásmegjelölés elvétve van csak, mindenhonnan összeollózott, kétes eredetű "forrásokból", másolatokból "sztorizgat". Nem feltétlen adnék hitelt olyan infónak, ami az ő könyveiben van, HA nincs más, releváns forrás azokhoz.
Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2015.03.23. 15:01:41

www.pumaszallas.hu

#83132
Szerintem itt van a kutya elásva:
south park 10/9
<#vigyor3>
#83131
Érdekes párhuzam Pearl Harbor és 09/11 között.
#83130
"És egy egészen furcsa tapasztalat: mintha eltűntek volna az "AMD csíkok"! Processzorcserétől?! (most már hiányozni fognak)"

Ott lesz az ne félj😊)
mustangdc3
#83129
Ez qva jó! 9 millióért legyen is. De az a baj hogy ebből kijönne 3-4 boeing vagy airbus épített pilóta fülkeŰ(home cockpit)

Si vis pacem, para bellum

Willenbrock
#83128
" Az USA kormánya tökéletesen tisztában volt a támadás várható idejével. Erre enged következtetni, hogy az amerikai hírszerzés ekkorra már megfejtette a japán diplomáciai kódokat, és Angliából is rendelkezésre álltak erre utaló információk. Az elmélet hívei szerint indokra volt szükség a második világháborúba való belépésre, amit az amerikai polgárok többsége ekkor nem támogatott.
Az elméletet erősíti a japán nagykövet esete, aki kezében a hadüzenettel 1941. december 7-én 12.45-kor Washingtonban kihallgatást kért a külügyminisztertől, aki csak 13 óra 30 perckor (Pearl Harbor-i idő szerint 8 óra 30 perckor) fogadta. Az Egyesült Államok így megvádolta Japánt a hadüzenet nélküli támadással.
A hivatalos álláspont nem tagadta, hogy a hírszerzés rendelkezett információkkal az esetleges támadásról, valamint a hadüzenetről, de a késlekedést az információk értékelésének hibáival indokolta. " (wikipedia)
Lehet,hogy a hadgyakorlatok elemzéséből tudták,hogy az anyahajók a nyerő fegyverek. Minden nagyobb ütközetben ezeknek szánták a főszerepet,már a korall tengeren is, aztán Midwaynél.

Willenbrock
#83127
Mind az első VH alatt,vagy az előtt épült, 20 csomó sebességűek voltak,első VH-s elvek szerint épültek. Még célpont hajó is volt az egyikük,kadétképzésre használták őket. Csak a West Virginia vett részt később ütközetekben, jelentős átépítés és modernizálás után. Minden összeesküvés elméletet én sem szeretek,de amiben látok fantáziát,ott hajlok rá,hogy akár a hivatalostól eltérő magyarázatokat fogadjak el.

#83126
Na... hát végülis egyszerűen teljesképernyősről átállítottam pszeudóra, és egész elviselhetővé normalizálódott a helyzet. Most tulajdonképpen nem röcög jobban, mint a régi procival, harc közben észre sem veszem. Viszont London és Le Havre felett a korábbi 8-10 helyett 30-40 fps, úgy, hogy az épületek részletességét és távolságát is felvettem közepesre <#taps>.

És egy egészen furcsa tapasztalat: mintha eltűntek volna az "AMD csíkok"! Processzorcserétől?!<#guluszem1> (most már hiányozni fognak<#buck>)
#83125
Ja Gabi nézz át légyszi a dcs fórumra!

#83124
<#vigyor>
Hát onnan, hogy soha nem volt szimpatikus ez a dolog, amíg mellettem valaki ki nem köpte a fogát. Aztán arra gondoltam, nem is olyan hülyeség ez az izé. De mind a mai napig utálom.

#83123
Tom mutatta meg is veheted az egész hóbelebancot. Vagy 7 projektor meg kabin.
Itten nézd meg
mustangdc3
#83122
ez nem flight simulator?
hogy rakta össze vajon?

Si vis pacem, para bellum

#83121
Mit tudom én de tök jó😊 Valami polimer ez is van sok videó róla.
GaBika6
#83120
Aztán aztatat Te honnan tudod, hogy milyen 1 fogvédő? <#beka3>

"A balszerencse mutatja meg a hadvezér zsenialitását; a jószerencse ezt még elrejtheti!"

#83119
Mi a fax ez? És mire való?<#wilting>

#83118
Én nagyon figyeltem..mert mondták. Csak simán elcsesztem.

#83117
Az első megégette a számat... 😊

\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról

#83116
ezt lesd meg
#83115
Olyan mint a fogvédő. Azt is ki kell főzni aztán rá kell harapni..csak vigyázni kell, hogy ne legyen atom forró! Na jó ez az anyag azért alakíthatóbb.

#83114
Ebay on árulják ezt ,tök jó.


Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.03.22. 19:50:55
#83113
A Fülöp-szigetek felé nagy a hajóforgalom, a meglepetésszerű támadásnak reszeltek.
Nem tudom, hogy mennyire megbízható forrás, de megvan az állítólagos TELEFONBESZÉLGETÉS.

\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról

#83112
DCS be tette be Repvez .Lehasaltam.
#83111
Csak ,hogy érzékeltessem az alábbi beretvák árát ha szépen néznek ki.
É még nincs vége a licitnek!
http://www.ebay.com/itm/AMAZING-NOS-13-16-Straight-razor-FILARMONICA-by-J-M-Pou-cut-throat-/381178743477?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item58c0060ab5
#83110
Kérlek szépen egyszerű a dolog.Gyémánt " kövön" 400 ason szépen addig leszedem az élt ,hál istennek seggre van fenve a borotva ,megmértem vonalzóval és ha kiegyenesítem az élt azaz a gerinccel párhuzamosan megcsinálom akkor pont eltűnik az 1 mm csorba.
A másiknál meg pont fordítva ott a segge nagyobb.
Azért nem köszörűvel mert nehogy megégjen az anyag ,lévén ott elég vékony már. Ráragasztok a gerincre vagy 6 réteg szigszalagot és tologatom a gyémánton az 1mm kb 10 perc alatt le is veszi.
Utána már csak egy réteg cellux és jöhet az 1000 kő meg a folytatás 12000 ig.
VO101Tom
#83109
Fülöp szigeteket se hagyd ki, az sem kis terület, sőt, területileg a legnagyobb. Akkor még amerikai gyarmat volt.

Pearlnél egy Japán tengeralattjárót másfél órával a támadás előtt süllyesztettek el. Akkor is riadóztathatták volna a flottát, de az is a körülményes parancsnoki láncolaton akadt el, nem Roosevelt-en. Vagy ott a radar, amit felállították, működött is, és észre is vette a közeledő gépeket majdnem egy órával a támadás előtt. Ott is a helyi parancsnok nézte B-17-eseknek a közeledő gépeket. Az sem Roosevelten múlt. Minek küldtek volna járőrözni rombolókat, minek tettek volna radart Honolulura, ha az a cél, hogy a saját flottájuk minél nagyobb veszteséget szenvedjen? Vagy ott vannak a csatahajók. Ha a hordozókat azért küldték gyakorlatozni, mert tudtak a támadásról, akkor a csatahajókat miért nem? Azok voltak a flotta gerince, és a háború végéig nagyon nagy hasznukat vették a partraszállásoknál és a hadműveletekben. Még ha a vezető helyet a hordozók vették át később, a csatahajók harcértéke sem lett nulla. Ráadásul a haditengerészeti doktrína ekkor még a csatahajókat gondolta fontosabbnak.

Hogy jól jött-e Rooseveltnek és az Angoloknak, hogy támadtak a japánok? Persze. Jól jött-e nekik, hogy felkészületlenül várták őket, elpicsázták az egész flottát és a Japánok úgy vonulhattak vissza, hogy gyakorlatilag alig volt veszteségük? Nagyon nem.

www.pumaszallas.hu

#83108
"...Már ,hogy ki hal meg ,meg mennyien. A végcél érdekében bizony áldozni is kell ..."

Esetleg a WTC elleni támadás idején is érvényben volt ez a doktrína ?
#83107
A kicsorbult éllel mit tudsz csinálni ?
#83106
Apropó.
Nincs valaki aki esztergál ?
Kéne nekem egy kiütő amivel rézlemezből az alábbi formát ki tudom csapatni.
Egy vésőből flexxel ,köszörűvel már gyártottam egy prototipust ,csak ,hogy lássam működik e,és működik,de azért jobb lenne egy szépen megmunkált darab.
Ezeket kéne.

És a régiek így csinálták.


Egy eszterga padon kb 2 perc alatt meg lehetne csinálni de még a környéken sem ismerek senkit.
#83105
Na ezekből lesz még gyönyörűség.

#83104
No meg "ahol gyalulnak ott forgács is van" asszem ugyanattól.
#83103
Mondjuk sok lehetőség nem volt a támadás helyére.
Aleutok, Hawaii, Midway.
Nem hiszem, hogy nagy probléma lett volna a készültségi szint megemelése az említett térségekben.

\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról

#83102
"Egyesek halála tragédia, millióké statisztika." A jó öreg postarabló mondta...

\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról

#83101
Amúgy meg nem tudom olvastátok e a Szigorúan bizalmas című könyvet.Valami amerikai faszi írta ,szárnysegédje volt Eisenhower nek.
Ez egy nagyon érdekes könyv , de többek között kifejti ,hogy egy tábornoknak,vagy bármilyen magas rangú vezetőnek akiknek döntéseket kell hozni a siker érdekében sose szabad az egyénnel foglalkoznia. Már ,hogy ki hal meg ,meg mennyien. A végcél érdekében bizony áldozni is kell .
Szóval valami ilyesmi is szó volt benne.
VO101Tom
#83100
Az amerikaiak is sejtették, hogy támadás készül, csak nem tudták, hogy hol és mikor. Gondolom a forrásmegjelölés azért maradt ki a doksiból, mert nem kifejezetten a második világháborúval foglalkozik a többi része (minden rosszindulat nélkül, ezt katonák írták, nem történészek). Erről a telefonbeszélgetésről én sehol nem olvastam még (persze, ez semmit nem jelent), és amennyire a google-ban fellelhető infóknak hinni lehet, a téma persze ismert, de a telefonbeszélgetésre közvetlen bizonyíték sehol nincs. Anélkül pedig nem több mint találgatás. Amiről van bizonyíték, hogy Nov. 25-én az angol rádiófelderítő szolgálat Singapore-ban elfogott egy olyan Japán rádióüzenetet, ami a flotta kihajózásáról szólt. Ezt követően az angol felderítőgépek intenzív járőrözésbe kezdtek, de nem láttak japán hajókat Singapore környékén (az angolok meg voltak róla győződve, hogy ha a japánok támadnak, akkor egyszerre támadják meg az amerikaiakat és az angolokat is). Ugyanez a felderítő szolgálat Dec. 2-án fogta el a "Mászd meg a Niitaka hegyét" üzenetet, ezt is kódolatlanul rádiózták.

Coventry-t az Enigma miatt hagyták lebombázni. Ha nem volt fedősztori, az angolok az Ultra információira nem reagáltak.
Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2015.03.22. 16:37:35

www.pumaszallas.hu

#83099
Azt hittem én is de aztán utána olvastam és kiderült,hogy ezüstből vannak.
#83098
Csak most vettem észre, hogy a bökeren milyen szép kis gravír van!
A múltkori W&B-nél nem azt írtad, hogy ólombú van az a díszítés?
#83097
Vannak ilyen beretvák,hogy a nyak részt csonttal,fával díszítik. Majd meglátom milyen állapotú ha menthető természetesen megmentem max újra szegecselem , a nyél az bakelit szerűség ,van anyagom hozzá a törött nyél oldalt meg tudom ugyanolyanra csinálni,csak hát fa meg bakelit ugye. Max körbe kivágom a Böker jelét a fát úgy karikástól és egy fa nyélbe belehelyezem.Majd meglássam.
A WB nyele az szaru természetesen,azt vagy fel tudom újítani vagy ugyanilyen anyagból csinálok újat ,a díszítés az ezüst szokott lenni csak jóóól be van már feketedve.
A pengét tükörre kell megcsinálni csak úgy ér valamit,egy rozsdás vassal senki sem akar borotválkozni érthető okok miatt.
#83096
Ez kb olyan, min hogy az orosz flotta, meg gyakorol (most)északon. Aztán egyszer csak odabaxnának Londonnak egy atomot! Kevés rá az esély, de matematikai van.<#alien> Bocs a hülye példáért.

#83095
Hehe, az a "dupla nyél" az nagyon jópofa. Gondolom, ha hidegben kell borotválkozni, jól jön. Nem fagy hozzá az ember keze.
Ráadásul nem valami útszéli fának tűnik, talán valami rózsafa. Lelked rajta, ha lecseréled. Az a fácskás bakelitszerűség se rossz, csak látom, el van törve. Nem lehet megragasztani. Na persze a lehető legtávolabb álljon tőlem, hogy beleszóljak<#kuss>!
A másiknak miből van a nyele, valami szaruból? (Azt már mondani sem merem, hogy azon mennyire tetszik a penge foltosodása.)
#83094
Megint kötözködnöm kell... : tudtak róla.
Ez viszont hivatalos oldalon van:

"Pearl Harbor 1941. december 7-ei megtámadásával kapcsolatban:
1941. november 26-án a német birodalmi rádiófelderítő szolgálatnak
Hollandiában települt és a tengeralatti nemzetközi telefonkábelek lehallgatására
szakodosott egyik alegységénél sikerült lehallgatni Roosevelt amerikai elnök és
Churchill brit miniszterelnök közötti telefonbeszélgetést. Ennek során Churchill
jelezte, hogy a japán flotta – hat repülőgépanyahajóval – a Hawaii-szigetek felé tart
és valószínű célpontja Pearl Harbor kikötője."

FORRÁS 42.o.

Churchill is tudott Coventryről, mégis hagyta az egészet.
A politika nemigen foglalkozik az emberéletekkel, ha valami nagyobb célt akar megvalósítani.

\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról

#83093
Mind a termit, mind a lángvágás magas hőfokon történik, hasonló eredményre vezet. (4k ill 3k 'C)
A bontás utáni kép lehetősége: erre gondoltam, hogy az egyetlen, amivel magyarázni lehet. (csak sehol nem olvastam)
A gugli a thermit cut kifejezésre ad jónéhány ilyesmi képet, de mikor készültek?

\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról

#83092
Nagyon elvetemült"<#nevetes1> Érdekesnek nagyon érdekes, de azért nem kicsit kell..hm...furának lenni, hogy ezzel játszon' valaki. Persze ha szakmabeli, vagy matekos az más.
Utoljára szerkesztette: sakkay, 2015.03.22. 15:13:23

#83091
Na közben mit szereztem.
Micsoda jó kis meló lesz ezeket tipp toppra megcsinálni.
A vékonyka Böker kap csontból takarást a fa helyett a pengén ,és valami szép nyelet, a W&B-t meg majd renoválom korhűre.

VO101Tom
#83090
Midway-nél is az üzenetek kb 15%-át tudták megfejteni, ezért kellett a trükk a víztisztító hibával, hogy konkrétan beazonosíthassák "AF"-et.


Apropo kódfejtés. Kicsit off most, nemtom egyáltalán kit érdekel, pár hete találtam neten egy teljes értékű (!) Enigma szimulátort 😊
http://users.telenet.be/d.rijmenants/en/enigmasim.htm

A manualban írják, hogy ez a kis progi 100% kompatibilis a valódi gépekkel, visszafejthetők az akkori szövegek is akár. A tárcsákat és az alján lévő dugaljakat is pontosan ugyanúgy kell konfigurálni, ahogy a valódi gépeket. Ami még érdekes, hogy leírja az eljárásokat is, hogy hogyan használták ezeket, milyen trükköket használtak a németek. Pl. az üzenet első pár betűje csak halandzsa, aztán a kódolt üzenet egy olyan kóddal folytatódik, ami csak a tárcsák beállítását tartalmazza, amivel a többi része tovább olvasható. Leírják, hogy hogyan írtak számokat és egyéb dolgokat. Be lehet konfigurálni, hogy a hadsereg és légierő négy, vagy a haditengerészet öt tárcsás gépét szimuláld. Jópofa. Szerintem 😊

www.pumaszallas.hu

#83089
Na egy szónak is száz a vége.Tudták nem tudták egyre megy ,beléptek de ez is csak idő kérdése volt azt senki nem gondolhatta komolyan,hogy végleg kimaradnak a buliból . Előbb utóbb a németeknek úgy is hadat üzentek volna ,ürügy az termett mindenfelé.Amúgy erre voltam kíváncsi,hogy mennyivel is fejezték be.Ha csak a nagyok amint mondtad 24 darabot csináltak 45 re az szinte hihetetlen. Mekkora erőforrás kell egyhez is ezek meg szinte xarták őket .És emellett minden mást is ami a háborúhoz kell ráadásul ugye 2 fronton ,mert Afrikában is azért ott voltak ,meg ugye sziciliánál,meg Olaszt is végigverekedték,aztán ugye a partraszállás,plusz ha akarják Berlint is ők veszik be.

Utoljára szerkesztette: pontijonny, 2015.03.22. 13:56:29
#83088
Totális rádiócsönd volt pearl-nél. De ha a stratégiai lehallgatás érted, nem mondtak semmit erről. Csak az indítókód volt ugye. Azt meg hiába fordítod ha csak pár ember tudta mi is jelent.

VO101Tom
#83087
Nem voltak a Japánok felkészülve a partra szállásra, ezt te tudod így utólag, de előre? Annyira nyugodtan fel lehettek volna készülve amennyire Midway-nál készültek. A katonasággal semmit nem érsz, ha a flotta szétágyúzza a szigetet. Pearl nem volt úgy beerődítve, mint később a japánok által megerősített szigetek, amiket ágyúzhattak napokig, a barlangokban, föld alatti bunkerekben nem sok kárt tettek. A Yamato 460 mm-es ágyúi 42 km-re ellőttek, és a japán hadsereg sokkal jobban felszerelt, harcedzett volt ekkor még, mint az amerikai. Persze, ma már tudjuk, hogy ezt sosem tervezték a Japánok, mert túl messze van tőlük, és Midway elfoglalása is Doolitlle bombázása után lett csak terv. De előre ki lehetett biztos ebben? Az amerikaiak még San Fancisco-ban is vártak Japán támadást...

Az amerikaiak négy nagy hordozóval kezdték, Korall tengeren kiesett egy, Midway-re maradt kettő ép és a toldozott-foldozott Yorktown. Midway után maradt kettő nagy, szerencséjükre a kettő ép. A háború végéig 24 nagyot állítottak hadrendbe, de a kis kísérő hordozókkal együtt közel száz repgéphordozójuk volt (ez a teljes szám, az egy időben hadrafogható hordozók száma ennél kevesebb volt).

A japánok hat nagy hordozóval kezdték a háborút, a Korall tengeren kiesett kettő nagy és elsüllyedt egy kicsi kísérő. Midway-re négy hordozójuk maradt, Midway után csak az a kettő, ami sérülten hazajutott Korall tengerről. A háború végéig ez a szám 15 nagy és 10 kicsi lett. Ez is a teljes létszám, amiből nekik jóval nagyobb ütemben fogyott mint az Amerikaiaknak.
Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2015.03.22. 13:47:36

www.pumaszallas.hu

#83086
Így van. És ezek elég komoly kérdések.