IL-2 Sturmovik, CloD, BoS
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Szóval, azt el tudod fogadni, hogy bizonyos esetekben vállalhatnak saját áldozatokat is a háborúzó felek, ha az érdekeik úgy kívánják ?
Pearl Harborral kapcsolatban is csak azt feltételeztük páran, hogy esetleg a hadba lépés kikényszerítése is lehetett olyan fajsúlyú indok, ami miatt akár feltételezhető is, hogy hagyták Pearlt támadni.
Azt hittem valami ma is ellenőrizhető dolog lesz, mint pl. az LRRR, de ha az akkori telemetria adások doppler torzulása, meg az akkori rádiótávcsöves követés a megoldás, akkor az ma már felejtős 😊 Rádióamatőr sem vagyok, meg hát nem is lenne mit amatőrködni, azok a rádióhullámok már több mint 45 fényévre vannak innen, oda most hogy ugorjon el az ember? Attól tartok a konteó hívők sem fognak összeomlani ezek az érvek súlya alatt, ezt is mástól kell elhinniük, semmi kézzelfogható bizonyíték. Valami kövecske Made in Moon felirattal mennyivel jobb lenne. De azt hiszem a szuper nagyon titkos titkod sem lesz valami meggyőző, amit el sem mondhatsz. 😊 Mert hát ugye el sem mondhatod. Így azért elég nehéz bárkivel is elhitetni bármit... nem igaz? Apropo. Az ekkora titkok nem szoktak akkora titkok lenni, hogy még arról sem szabadna beszélned, hogy valami nagyon titkos dolgot titkolsz nagyon? De nem is kérdezem, én sem, nehogy véletlen utalj rá, és akkor puff, lőttek is a titoknak. <#alien2>#alien2>
www.pumaszallas.hu
Én egy filmre utaltam - ha jól emlékszem pl. Tom Hanks játszik benne - ami arról szól, hogy nem mentek föl, hanem az egészet egy stúdióban rendezték meg. Példaként a sok "összeesküvés-elmélet" megfilmesítésre.
Így már érted, vagy kezdjük az ábécénél?
Utoljára szerkesztette: croatianus, 2015.03.25. 01:32:23
Ugye a rádió frekvencia terjedésének sebessége meghatározható. A mért koordináta ismeretében (jelforrás) egyértelműen beazonosítható merre jártak. (És miről beszéltek!!!)
Nekem még ennél több információ áll, a rendelkezésemre, nem árulom el honnan. Titok. Akinek elmondanám mindenféle különösebb bizonyítás nélkül elfogadná az álláspontom. Ezt egyszeri embernek nem árulhatom el titoktartás miatt. Talán, ha felmutat egy nemzetbiztonsági bizonyítványt, de akkor is meggondolnám.
"A holdraszállást is megcsinálták a stúdiófelvételes verzióban."
Nem igaz, hogy konteó. A Holdra szállás valóban megtörtént. Páratlan bizonyítékom van róla, keveseknek adatik meg, hogy a birtokában legyen ilyen itt Mo.-n. Azt sem árulhatom el hogy mi lenne az. Még utalás szintjén sem.
De ha az nem elég, akkor más módon. Vagyis a doppler hatásnak nézzetek utána, annak az elve, önmagában az én titkos tényadatomon túl bőven bizonyító erejű.
Bocsi, de erre az ál-konetóra ugrok. 😊
Na persze ha a BOSban lévő gépekre kérdezted!
www.pumaszallas.hu
Ami Coventry-t illeti, az sem más, ha nem volna bizonyíték, akkor az is összeesküvés elmélet lenne. De az Ultra védelme az legalább egy hihető ok, még ha nem is értek egyet vele (bár nem ismerem az összes körülményt sem), de el tudom fogadni, hogy akkoriban a titkot megtartani fontosabbnak tartották, mint megmenteni azt a kis várost.
www.pumaszallas.hu
Gondolatrendőrség rulez!
"...Apró bibi, hogy az egész Irán elleni kirohanást maga Netanjahu hiteltelenítette, amikor kiderül róla: az ENSZ közgyűlése előtt nagyjából akkorát hazudott az atombombáról, mint 2003-ban George W. Bush az iraki vegyi fegyverekről..."
Én meg inkább azt mondanám, hogy az összeesküvés-elmélet alapját valaki folyamatosan szolgáltatják.
www.pumaszallas.hu
És nyilván ők találták ki a "pszichológiáját" is.
Tele van az internet ökörségekkel, mint chem-trail, meg HAARP, amiket persze előbb elhisznek a legtöbben, mint a jó helyen kotorászókat. Ezek egy részét tuti, hogy terelésként dobják be. De nagyon nem kell törni magukat, mert elég jó üzlet is (pl. Da Vinci-kód). Halivúd meg csak úgy ontja ezeket. A holdraszállást is megcsinálták a stúdiófelvételes verzióban.
Szóval működik a dolog: úgy el lehet veszni a sok felvetés közt, hogy az ember már csak legyint egy újabbra, ráadásul mindenre be lehet dobni, hogy "nem vagyok híve az összeesküvés elméleteknek" (mint ha bárki is kérdezte volna), és az adott kérdéssel már nem is kell foglalkozni.
Mondjuk szerintem egy csomó dologról már az ügynökségek, szolgálatok tagjai sem tudják, hogy melyik verzió az igaz.
a szó jelentése elvileg, sűrítő, kompresszor, turbófeltöltő,de ha ki be kapcsolgatom semmi nem történik 😄
Annyi mindent tanultam az utóbbi napokban hogy a billentyűzeten már lassan kezd elfogyni a hely az kezelőeszközök számára nagyon durva....😊
Utoljára szerkesztette: RepeszElek, 2015.03.24. 20:16:29
Nem kell szó szerint venni, de lehet benne valami..
\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról
Egyedül Pearlről volt szó, azt "vállalták be".
\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról
www.pumaszallas.hu
Ukránokat jól megszopatják épp, és nem először. Milyen érdekük fűződött ahhoz, hogy összeakaszkodjanak egy szomszédos nagyhatalommal?!
Ha Mexikó elkezdene lűdözni a határon, hogy akkor most vissza Texast, azt vajon értelmes dolognak tartanánk?!
Még ha meg is szavazná a Duma, hogy kapjanak egy két T-72-est?!
Ehelyett általában szépen hagyja az összes dél-amerikai ország, hogy olyan kormányokat ültessenek a nyakukra, ami az USA-nak jó, meg, hogy "drogellenes háborút" folytassanak náluk.
Egyenlőre csak védelmi fegyvereket adnak, de aztán ha olvassák majd itt a fórumon ők is, hogy a helyzet tovább fokozódik, akkor már adnak támadót is. Megint meg lehetne kérdezni, hogy kinek az érdeke ez ?
Csak Pearl-re utalva, Ukrajna esetében pontosan lehetett látni, hogy mi fog történni, és megakadályozta valaki ? Senki. Érdelek valakit az eddigi veszteségek, beleértve, hogy Ukrajna épp most megy csődbe ? Senkit. Miért is ? Mert amíg az átlagember az ott élőket sajnálja, meg szörnyülködve nézi a híradóban, hogy mennyi mindent tettek tönkre mind két oldalon, addig azokat, akik a szálakt mozgatják, ez rohadtul nem érdekli, ők már gondolatban jóval előrébb járnak és biztos vagyok benne, hogy mint minden háború mögött, itt is rohadt sok pénz és befolyás található.
Utoljára szerkesztette: artivizsla, 2015.03.24. 17:06:46
Peace! 😊
Utoljára szerkesztette: Paladin, 2015.03.24. 17:06:48

www.pumaszallas.hu
De azért attól, hogy már épül egy-két jobb, még nem volt másik bevethető. Ez nem változtat azon, hogy a rendelkezésükre álló legjobb csatahajók voltak gyakorlatilag.
Senki nem vitatja, hogy -főleg a modernizálás előtti állapotukban- elmaradtak a frissen épült csatahajóktól. Csak az nem igaz, hogy áldozatnak szánt, semmit nem érő hajók voltak, hanem a US Navy kb legjobb egységei.
Utoljára szerkesztette: Willenbrock, 2015.03.24. 08:20:49
...
Ott csak egy kódfeltörés titkolásáról volt szó, itt egy nagyon nagy ország (egy vonakodó ipari nagyhatalom) hadbalépéséről.
Nem azonos kategória..."
Értem. Szerintem ebben a pontban van a legtávolabb egymástól hogy mit gondolunk. Én nem hiszem, hogy az USA ne lépett volna hadba, vagy az amerikaiak másképp reagáltak volna akkor, ha a japánok ugyanígy hadüzenet nélkül támadnak, csak épp riadókészültségben várják őket. Ha mondjuk 2500 helyett "csak" 500-an halnak meg. Továbbra sem látok okot arra, miért kellett volna megrendezni azt, hogy teljesen felkészületlenül érje őket a támadás ahelyett, hogy már az első hullámnak akkora veszteséget okozzanak amekkorát tudnak. De nem akarom ismételgetni ugyanazt, mint egy törött lemez, megismertük egymás álláspontját, és itt holtpontra is jutottunk. Akkor maradjunk ennyiben. <#wave>#wave>
www.pumaszallas.hu

Nem azt mondtam, hogy mindent tudtak, hanem azt, hogy (valószínűleg) tudhattak a Pearl ellen várható támadásról. (Általában a rejtjelzett szöveg kb. 10% tudták megfejteni. W.Lord.)
Az, hogy félvállról vették, és még jól is jött... ("Bízzunk meg a saját ellenségeinkben!"😉
Ha igaz a telefonbeszélgetés, az a Pearl elleni támadásról szól. Guam, Wake kb. nyugatra fekszik Hawaiitól, a japók észak felől kerülték Midwayt, mert ott kisebb a hajóforgalom.
Repulse, Prince of Wales: Churchill szokásos "felsőbbrendű" balfaszsága.
Akkor már tudható volt, hogy a torpedóvetők tömeges támadása leradírozza őket a tengerről. (25m-nél mélyebb víz)
Nem csináltak semmit: lásd korábban Coventry, Churchill.
Ott csak egy kódfeltörés titkolásáról volt szó, itt egy nagyon nagy ország (egy vonakodó ipari nagyhatalom) hadbalépéséről.
Nem azonos kategória...
Utoljára szerkesztette: Lacusch69, 2015.03.23. 19:52:07
\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról
Szóval ahhoz képest, hogy mennyire alapos és összetett tudást feltételeztek az amerikaiak/angolok részéről Pearl harborral kapcsolatban, elég furcsa, hogy ennyire nulla infóik voltak minden másról (beleértve a módosított vagy új fejlesztésű japán fegyvereket is).
Az, hogy a japánokat lenézték, és nem feltételeztek túl sokat róluk, az igaz. Ha nem is mindenki, de sok amerikai gondolhatta ezt. McArthur is mondott olyat Pearl után, hogy ezt biztos zsoldos európai pilóták hajtották végre, mert a japánok nem lennének képesek rá. De ez azért még qrva messze van attól, hogy szándékosan ne csinálj semmit, sőt, szándékosan titkold, hogy tudomásodra jutott egy ellenséges támadás. Ennek semmi értelme.
Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2015.03.23. 18:48:54
www.pumaszallas.hu
Ez esetben a késlekedés annyit jelentett (Pearlhöz képest), hogy pár ezer szamuráj hamarabb találkozhatott az ősei szellemével, mint gondolta (plusz némi technikai veszteség.)
Ami viszont (az érintetteket is figyelembe véve) kb. a kutyát sem érdekelte. Ha jól rémlik egyedül Nogi tábornok sajnálkozott a katonái halálán (Port Arthur). Persze erősen közrejátszhatott benne, hogy ott mindkét fia elesett.
Szerintem nem volt probléma, hogy nem tudták meglepetésszerűen megtámadni a Fülöp-szigeteket, valószínűleg nem is számítottak komolyan erre a lehetőségre.
Pearl: még mindig azt mondom, hogy tudhatta a vezérkar a támadás tervét.
Csak éppen nem számoltak azzal, hogy ennek a Genda gyereknek több sütnivalója van a sekély vízi torpedóvetést illetően, mint az összes amerikai haditengerésznek együttvéve. ("A japánok képtelenek bármi eredetit alkotni" vagy valami ilyesmi, W.Lord: Hihetetlen győzelem)
Az sem volt ismert előttük, hogy a japán csatahajók pct.gránátjait alakították át légibombának, ami viszont kilyuggatta a fedélzeti páncélokat.
UL-nem UL: a japán követ várakoztatása a támadás napján. Talán igen, talán nem...
Szerintem Roosevelt úgy gondolhatta: jönnek a kis sárga majmok, okoznak valami csekélyebb kárt a repülőkben, létesítményekben, emberéletben, de a csatahajókban nem; ráadásul megvan az indok a háborúra.
Meg ugye az amerikai tisztek sem álltak a helyzet magaslatán (Lt.Taylor...)
Utoljára szerkesztette: Lacusch69, 2015.03.23. 17:36:14
\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról
www.pumaszallas.hu
Az elavultabb hajók a keleti part kikötőiben voltak, a modernebbek pedig még nem léteztek. (Washington Naval Treaty ugye...)