IL-2 Sturmovik, CloD, BoS
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Hát nézd. A jó joy segít, persze, de gyakorlás emberi ellenfelek ellen számít igazán. Én anno Il-2-ben az országos légiharc bajnokságban és a Fortis Európa Bajnokságban is Saitek Evo-val repültem, TrackIR nélkül, egérrel nézelődve. OB 2., EB 2. helyig jutottam vele. Akkoriban az X52, az Ms FFB meg a persze a Cougar volt a csúcs. Én azt mondom, hogy a joy pontossága számít (ehhez jó a Hall szenzoros joy), de minden más csak kényelmi funkció. A HOTAS-okat csöves szimulátoroknál használod ki, ww2-eseknél nem is tudsz már mit rátenni annyi gombra (most G940-em van). Ami sokat számít még, az a pedál. Lehetőleg olyan, ami kifejezetten repszimekhez készítettek.
Ha a célkereszt ideges, azon viszont lehet, hogy egyszerűen a szoftveres beállítás segít. Filtert is rá lehet tenni (az kiszűri a hirtelen rángásokat, viszont lomhább lesz a mozgás) illetve a kitérítés görbét is állíthatod (középen nagyobb kormánymozdulatra is keveset reagáljon, teljesen kitérítve viszont lóduljon meg). BoS-ban is van ilyen, a tengely beállításoknál tudod ezt állítani.
Ha a célkereszt ideges, azon viszont lehet, hogy egyszerűen a szoftveres beállítás segít. Filtert is rá lehet tenni (az kiszűri a hirtelen rángásokat, viszont lomhább lesz a mozgás) illetve a kitérítés görbét is állíthatod (középen nagyobb kormánymozdulatra is keveset reagáljon, teljesen kitérítve viszont lóduljon meg). BoS-ban is van ilyen, a tengely beállításoknál tudod ezt állítani.
www.pumaszallas.hu
#83933
Hülye kérdés következik bocsi:
Mennyit számít egy jó joystick a célzásban? Nagyon ideges a célkeresztem apró kis mozgatásokra is durván reagál ha vennék mondjuk egy warthogot (nem mostanában) ez megoldódna és szétlőnék mindenkit? <#alien>#alien>
Mennyit számít egy jó joystick a célzásban? Nagyon ideges a célkeresztem apró kis mozgatásokra is durván reagál ha vennék mondjuk egy warthogot (nem mostanában) ez megoldódna és szétlőnék mindenkit? <#alien>#alien>
#83931
Vajon a Bos-ban a frissítésekkel került bele a Hungary Bf.109-es vagy csak most vettem észre....?<#fejvakaras>#fejvakaras>
Mindegy tök jó! <#alien>#alien>
Mindegy tök jó! <#alien>#alien>
#83930
The Wire.
Ez a mai demokrácia!
"A balszerencse mutatja meg a hadvezér zsenialitását; a jószerencse ezt még elrejtheti!"
#83926
szia! szerintem nyugodtan menjel ra inkabb a clodra, amit alabb irtal a gepedrol, az szerintem eleg kell legyen, esetleg meg 2 Gb ramot beletennek a helyedbe, de ezzel configgal az osszes TF patch utan, azert futnia kene szepen, es nem 1024x768 ban, lokjed felfele a felbontast, bar fingom sincs hogy milyen kijelzot hasznalsz, de ha megrogzott il-2 1946 rajongo vagy, aki a hyperlobby n tolti a szabadidejet, akkor bocs.
#83925
bombázók kísérése tankpusztító útra

?(???)?
#83924
egy nehéz nap után a keleti fronton
?(???)?
Si vis pacem, para bellum
TF patchekkel sokkal stabilabb lett a játék, és fps-ben is sokat javult. Felhők, részecske rendszerek, textúrák nagyon át lettek dolgozva, ahogy a shaderek, környezeti beállítások is. Sokkal szebb, gyorsabb és stabilabb vele a játék, a külön átdolgozott FM és DM-ről, meg a beletett újabb alváltozatokról nem is beszélve. Mindenképp tedd fel, kb egy új játékot kapsz vele...
www.pumaszallas.hu
Nem is tudsz mást rátenni, a CloD nem moddolható. A TF-es cheat védelem része, hogy a maddox.dll és a core.dll-t sem engedi módosítani, viszont ezek tárolják a 3d modelleket, a textúrákat és a különböző paraméterek, FM, DM, CEM -hez tartozó fáljokat.
Lehetőség van használni a kegety féle mod-ot, az kaidás után két héttel már létezett, TF is abból indult el. De az csak az alapjátékra téve működik, és nem kompatibilis a későbbi TF patchekkel. A Heinkill féle Afrika kampány még egy külön csomag, ami afrikai skint ad a gépeknek és a csatorna térképnek, de az csak oflfine kampánynak készült online az sem kompatibilis a többi verzióval. (Ha jól tudom az is csak alapjátékra telepíthető, de a TF-től megkapott sok javítást, ezért nem fapados ugyan, de mégsem a legújabb). Hasonlóan mint ez pl, ez az afrika kieg, de ez is csak a kegety mod-on keresztül működik (ergo régi, és online nem kompatibilis). http://theairtacticalassaultgroup.com/forum/showthread.php?t=3323&p=31523&viewfull=1#post31523
Lehetőség van használni a kegety féle mod-ot, az kaidás után két héttel már létezett, TF is abból indult el. De az csak az alapjátékra téve működik, és nem kompatibilis a későbbi TF patchekkel. A Heinkill féle Afrika kampány még egy külön csomag, ami afrikai skint ad a gépeknek és a csatorna térképnek, de az csak oflfine kampánynak készült online az sem kompatibilis a többi verzióval. (Ha jól tudom az is csak alapjátékra telepíthető, de a TF-től megkapott sok javítást, ezért nem fapados ugyan, de mégsem a legújabb). Hasonlóan mint ez pl, ez az afrika kieg, de ez is csak a kegety mod-on keresztül működik (ergo régi, és online nem kompatibilis). http://theairtacticalassaultgroup.com/forum/showthread.php?t=3323&p=31523&viewfull=1#post31523
www.pumaszallas.hu
#83919
valoszinuleg utana szep lesz mint egy festmeny, de azert a TF patch en kivul meg vannak olyan dolgok amik talan befolyasoljak dolgokat. viszont cserebe tutira jol fog kinezni.
#83918
amd core 2 quad q6660
gtx 650 ti 2gb
4gb ram
az epilepszia szűrőt kikapcsolom majd meg a patcheket is letöltöm!
köszönöm a segítséget!<#worship>#worship>
végre beszereztem a clodot 4 év után...
gtx 650 ti 2gb
4gb ram
az epilepszia szűrőt kikapcsolom majd meg a patcheket is letöltöm!
köszönöm a segítséget!<#worship>#worship>
végre beszereztem a clodot 4 év után...
?(???)?
#83917
Amatőr kérdésem:
Ha az összes TF patch-et (3,15 G😎 felrakom egy szűz CloD-ra, akkor más dolgom nincs, jól fog kinézni?
Ha az összes TF patch-et (3,15 G😎 felrakom egy szűz CloD-ra, akkor más dolgom nincs, jól fog kinézni?
i5-2500K, 8G RAM, GTX1060/6GB / Logitech G29 / Win7_64
#83916
ja az antropomorphic control bekapcsolva hagyasa miatt neha telesirtam a parnamat, mig ra nem jottem, (ahogy nemreg, te is mondtad), a HOTAS fals jelei miatt, gyakorlatilag ugy tunt, hogy beszart a vezerlon nehany potmeter, vagy talan a az egesz, pedig szerintem az egy jo otlet lett volna, de igy hatalamas bughalmaz
Ja. Bugos is, főleg az alap verzióban. Azt az Ubisoft erőltette bele nem sokkal a kiadás előtt, mondván, hogy ez szabály. Aztán kiderült, hogy mégsem kötelező. Az alapelv egyébként az, hogy a nagyon vibráló részeket kiszűri, ilyen pl a forgó légcsavar, de ilyen neon színű szarokat máshova is rátett.
Érdekes egyébként, hogy amikor volt ez az akadásos bug 8.1-en (amit a legutóbbi nvidia patch teljesen megjavított szerencsére), ott az egyik gyors megoldás pont az epilepszia szűrő bekapcsolása volt. Itt egész jól végezte a dolgát, az apróbb akadásokat szépen kiszűrte, és itt nem volt ez a neon színű pixelezés sem.
@rabbiddgog.
Ha már itt tartunk, a nehézségi beállításoknál az "antropomorphic control"-t is kapcsold ki, az is egy bugos feature, senki nem használja, még a "full real" szervereken sem.
Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2015.04.27. 15:51:37
Érdekes egyébként, hogy amikor volt ez az akadásos bug 8.1-en (amit a legutóbbi nvidia patch teljesen megjavított szerencsére), ott az egyik gyors megoldás pont az epilepszia szűrő bekapcsolása volt. Itt egész jól végezte a dolgát, az apróbb akadásokat szépen kiszűrte, és itt nem volt ez a neon színű pixelezés sem.
@rabbiddgog.
Ha már itt tartunk, a nehézségi beállításoknál az "antropomorphic control"-t is kapcsold ki, az is egy bugos feature, senki nem használja, még a "full real" szervereken sem.
Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2015.04.27. 15:51:37
www.pumaszallas.hu
#83914
na, az epilaszia szurot meg eddig nem probaltam, de ha szerintuk ez garfikai katasztrofa segit szegenyeken, akkor inkabb nem ajanlom senkinek, aki hajlamos ra. ez az opcio igy eleg bugosak tunik.
Hali
Ez a bekapcsolt epilepszia szűrő miatt néz ki így, a video settings alatt kikapcsolhatod. Akkor eltűnnek ezek a neon színű szarok.
Ettől függetlenül nagyon erősen ajánlott, hogy a TF patcheket tedd fel, amik letölthetők innen:
http://teamfusion.theairtacticalassaultgroup.com/
Ez a bekapcsolt epilepszia szűrő miatt néz ki így, a video settings alatt kikapcsolhatod. Akkor eltűnnek ezek a neon színű szarok.
Ettől függetlenül nagyon erősen ajánlott, hogy a TF patcheket tedd fel, amik letölthetők innen:
http://teamfusion.theairtacticalassaultgroup.com/
www.pumaszallas.hu
#83912
elnezest kerek az elobbi hulye "vicc" miatt, ne sertodj meg, de tenyleg fontos lehet, hogy milyen parameterei vannak a pc nek, meg hogy milyen grafikai beallitasaid vannak.
#83911
?
#83910
bocs, ez a kep milyen konfigon keszult.
#83909
köszönöm a választ!
?(???)?
#83908
esetleg 15 evesnel fiatalabb videokartya 😊 ?
#83907
üdv!
így néz ki nálam a frissen telepített clod,mi tévő legyek?

Utoljára szerkesztette: rabbiddgog, 2015.04.27. 14:38:24
így néz ki nálam a frissen telepített clod,mi tévő legyek?

Utoljára szerkesztette: rabbiddgog, 2015.04.27. 14:38:24
?(???)?
#83906
Savasnak.
2 csak lesett a mai este. :-)
2 csak lesett a mai este. :-)
\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."
#83905
Savasnak. Szóval mi volt a baj a német gépekkel? ( ugyan ez Fóka, de akkor is.)
\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."
#83904
Most komolyan, ki érti a buzikat?
A videó végén van egy 10 órás meditációs felvétel, kötelező mindenkinek megnézni és közben az élet értelmén töprengeni!
Ha esetleg valakinek nem hozná fel:
Meditációs videó
Utoljára szerkesztette: Fürtös, 2015.04.26. 10:16:41
A videó végén van egy 10 órás meditációs felvétel, kötelező mindenkinek megnézni és közben az élet értelmén töprengeni!
Ha esetleg valakinek nem hozná fel:
Meditációs videó
Utoljára szerkesztette: Fürtös, 2015.04.26. 10:16:41
A Béna.
#83903
Sziasztok! Mindenkit várunk a DCS World MAGYAR Felhasználók csoportjába a FaceBook_ON
Online repülések, infók, leírások, minden, ami a DCS Wolrd_el kapcsolatos!
Digital Combat Simulator World MAGYAR Felhasználók Csoportja a Google+ ON is! DCS World MAGYAROK YouTube Csatornája!
Üdv, HUNter
Online repülések, infók, leírások, minden, ami a DCS Wolrd_el kapcsolatos!
Digital Combat Simulator World MAGYAR Felhasználók Csoportja a Google+ ON is! DCS World MAGYAROK YouTube Csatornája!
Üdv, HUNter
#83902
Jó reggelt !
#83901
#83900
#83899
Nyákkal nem szivesen dolgozom, én vezetékkötegekre vagyok specializálódva.
Meg tudom csinálni ha muszáj, de legyártatni itt (Anglia) drága lenne.
Meg tudom csinálni ha muszáj, de legyártatni itt (Anglia) drága lenne.
A Béna.
#83897
A vezetékelést megtervezem/megcsinálom hozzá, tudok örökélet garanciásat is csinálni de az drága lenne.
De mondjuk egy 10-15 évet tudok garantálni olcsóbban is 😄
Utoljára szerkesztette: Fürtös, 2015.04.25. 14:41:41
De mondjuk egy 10-15 évet tudok garantálni olcsóbban is 😄
Utoljára szerkesztette: Fürtös, 2015.04.25. 14:41:41
A Béna.
#83896
Újraélesztés :
#83895
<#alien>#alien>
#83893
Most egy heidenhain vezérlős gépen vagyok és technológus írja a progit. Amúgy szeretek programot írni, de itt nem lehet. De nem baj, amúgy se ismerem túlzottan ezt a vezérlőt, meg így nem az enyém a felelősség, ha valami törik <#smile>#smile>
Szegények ,együtt érzek velük. 😊 NEm egyszerü azért egyik sem azt tudom.
Egyébként milyen forrásból tudsz dolgozni ? Gépi G-kóddal vagy valamelyik CAD-es fájlból (DWG,DXF stb..) vagy papirból?
Egyébként milyen forrásból tudsz dolgozni ? Gépi G-kóddal vagy valamelyik CAD-es fájlból (DWG,DXF stb..) vagy papirból?
#83891
"Szóval én gépésztechnikus és műszaki rajzóló is volnék, igaz a müszaki rajzot csak hobbyból üzöm..."
Én meg CNC forgácsoló vagyok és az a hobbym, hogy műszaki rajzolókat űzök.
Na jó, csak szeretnék néha...<#nevetes1>#nevetes1>
Én meg CNC forgácsoló vagyok és az a hobbym, hogy műszaki rajzolókat űzök.
Na jó, csak szeretnék néha...<#nevetes1>#nevetes1>
#83890
A bot kitérítésén lehetne a hosszával is variálni... na mindegy, egy ilyen opció érdekelne, más nem nagyon! 😊
www.smart-bus.hu
#83889
Minden egyes gyerek után a férj egyet lép hátrafelé a fontossági sorban... Ha lány az új gyermek, akkor kettőt ! 😊)
Az elektronikai résszel nem is foglalkoznák, lévén nem értek hozzá, meg amire gondoltam az csak az X Y potmétereket helyettesitené a mechanikában amit ugyan ugy rá lehet kötni bármelyik gyári elektronika helyére .ÉS a markolatot is mindenki áttehetné a sajátjáról .
Ez tényleg csak a talapzatban elhelyezett mechanikára vonatkozna.
Az ilyen nagy kitéritésű botok , márha fixen ekkorák akkor csak a WW2es vagy heli gépekhez használhatók Jetes szimekhez nem olyan jók.
Ez tényleg csak a talapzatban elhelyezett mechanikára vonatkozna.
Az ilyen nagy kitéritésű botok , márha fixen ekkorák akkor csak a WW2es vagy heli gépekhez használhatók Jetes szimekhez nem olyan jók.
#83887
Egyediben olyat érdemes csinálni szerintem, ami tényleg egyedi... abban a méretben gondolkozni, aminek van bőven alternatívája, ráadásul kiforrott szoftveres támogatással...
Egy olyan bot amit linkeltem, akár FFB nélkül is érdekes lehet... a nagy kitérítés miatt jó elektronikával nagyon precízre meg lehetne csinálni, és emiatt előrelépés is lenne a mostaniakhoz képest.
Egy olyan bot amit linkeltem, akár FFB nélkül is érdekes lehet... a nagy kitérítés miatt jó elektronikával nagyon precízre meg lehetne csinálni, és emiatt előrelépés is lenne a mostaniakhoz képest.
www.smart-bus.hu
Én nem szeretném tulbonyolitani,mert az a gyárthatóság és az ár rovására menne. Az FFB meg szerintem házilag nem kivitelezhető.
Akinek meg ilyen padós megoldás kellene arra az extension tube megfelelő alternativa lenne.
A méretet illetőleg én a warthog stilusúra gondoltam, és az alkatrészeket az egyszerüség kedvéért forgástestekből,mert talán ugy a legkönynebb legyártani, egy eszterga elég hozá és furó, minden máshoz már marógép vagy CNC kéne ami egyrészt megint bonyolult másrészt drágább is. Kivéve ha valakinél nincs elfekvőben egy ilyen.
Akinek meg ilyen padós megoldás kellene arra az extension tube megfelelő alternativa lenne.
A méretet illetőleg én a warthog stilusúra gondoltam, és az alkatrészeket az egyszerüség kedvéért forgástestekből,mert talán ugy a legkönynebb legyártani, egy eszterga elég hozá és furó, minden máshoz már marógép vagy CNC kéne ami egyrészt megint bonyolult másrészt drágább is. Kivéve ha valakinél nincs elfekvőben egy ilyen.