IL-2 Sturmovik, CloD, BoS

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#83985
Srácok pár napja a youtube elkezdett szarozni, nem akart teljes képernyő módba állni. Valamit csináltam így megy, csak az eszköztár látszik. Ráadásul ha megnyitom a netet, mindig elrejti az eszközöket. Már régen volt ilyen, csak nemtom' mit csináltam amikor rendbe raktam. Amúgy mozilla.

VO101Tom
#83984
A pcpilot (pumaszállás) TS újra működik, az IP 1 helyett 0-ra végződik, minden más változatlan.
Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2015.05.07. 20:46:38

www.pumaszallas.hu

#83983
1946 4.12.2 :

Erhöhte Notleistung ( Fw 190 A8 )
Vízbefecskendezés bekapcsolva ( P47 )
Forszázs bekapcsolva ( La 5 FN )
Többlet teljesítmény engedélyezve ! ( Spitfire IX. )

HSFX :

War Emrgency Power ( Fw 190 A8 )
War Emergency Power ( P47 )
War Emergency Power ( La 5 FN )
War Emergency Power ( Spitfire IX. )

repvez
#83982
asrock 970ext4 es a lap. elvileg nem tudtam rossz helyre dugni. A memoriák mellett a nagy fehér sokcsatis molex mellett csak ez az egy USB3as kék csati van ahova passzolt ennek a hubnak a dugasza.
2gb-os filmet másoltam elöször penről PC-re ott stabilan hozta az 50 körüli sebességet visszafelé ugyan ezt a fájt 1gb ig 103 al majd fél percre megált semmit nem másolt majd vissza esett 30ra és a végénék megint megakadt fél percre és 17 megával fejezte be a másolást
#83981
Az 53 mb/s. átlagos USB3 adatátvitelnek felel meg. Tehát tudja. Itt a sebesség függ az adat nagyságától is. (fájlméret). Én azt kérdeztem,hogy az alaplapra csatlakoztatva azok a tüskék USB3-as szabványuak-e? Mert nekem is cvan a lapomon 2-es és 3-as csatoló is. Mi a lapod tipusa?

\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."

repvez
#83980
Mndenhova csatlakoztatva van,de nem a teszt a lényeg, hanem , hogy ténylegesen USB3as legyen a sebesség is, mert sima USB foglalatom van annyi mint a bün ,nem azért vettem, hogy még 2vel több legyen , hanem hogy tényleg gyorsabb a többinél.Igy ezért akarom kideriteni, hogy melyikek az ujonnan berakott foglalatok és azok tényleg ugy müködnek e, mert az eszközkezelőben nem különül el a többitől .
Willenbrock
#83979
Erhöhte notleistung az azt hiszem, németül van.

#83978
Az alaplapra csatlakoztattad? Az a csatoló tudja az USB 3-at? BIOS-ban be van kapcsolva? Ha igen, akkor xard le a tesztprogikat Ha nem működik rendesen, akkor így jártál. A ferdeszemüeknél nem biztos a gari, vagy a jótállás. :-)

\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."

#83977
Az orosz gépeknél volt ez, emlékeim szerint. Az oroszok a forszázs szót használták, lehetségesnek tartom, hogy náluk a sugárhajtóműre és a dugattyús motorokra is egyaránt érvényes ez a kifejezés. Ez angolra fordítva az afterburner.

acidrain
#83976
Il2 írt a fókánál olyat hogy "Start und Notstromleistung" (vagy valami hasonlót) 100% gázállás felett, de hogy az UP-ban, vagy a HSFX ben volt arra nem emlékszem.

"Rácsapott, mint Kukori a műmenyétre."

#83975
Üdv. Én is offolnék. DCS- röl van szó. Ha bent ülök egy gépben és a közelemben van egy másik gép azt nem látom a fülkéből. Viszont ha külső nézetre váltok akkor ott jól látható. Ez ilyen, vagy van rá valami megoldás? Nagyon zavaró, hogy nem látom a kontaktot. Emlékeim szerint az il-2 46-ban erre volt valami átírási lehetőség amitől javult a láthatóság. 1680-1050 a monitor
repvez
#83974
OFF

Tudja valaki , hogy egy Előlapi USB3 as HUB-ot hogy tudom letesztelni, hogy tényleg jól müködik e és tudja a sebességeket is?
Mert vettem a kis kinaiaktól egy 2 foglalatos 3,5" helyre tehetőt, de eddig a teszt progiknál azt irta ki, hogy nincs USB3as meghajtó.
USB3as pendrivot dugtam rá. A win felismeri és másolni is tudtam róla 53mb/sec-el

Asrock 970ext4-es lap win7 64 bit.
VO101Tom
#83973
Nem emlékszem én sem, hogy mikor cserélték le, a HSFX és az UP mod csomagokban már jó volt. De az alap il-2-ben határozottan emlékszem az afterburner-ra 😊

www.pumaszallas.hu

#83972
#83971
Jó, hát az én fejem se káptalan! :-)
PhantomAss
#83970
én nem emlékszem hogy az il2 ilyet írt volna ki
wep-re és mw 50-re emlékszem
mondjuk má öreg vagyok, megettem má a kenyerem javát, nekem má a b oldal forog, nem emléxem <#nemtudom>
Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2015.05.06. 16:19:59

GOOBY, pls

VO101Tom
#83969
Az még il2 örökség 😊

www.pumaszallas.hu

#83968
Csak a TF patch nélküli verzióban. Abban viszont annyi bug volt, hogy ez a kis baki szóra sem érdemes <#rolleyes>

PhantomAss
#83967
Afterburnert ír ki a CloD? Akkor gratulálok a fejlesztőknek.

GOOBY, pls

VO101Tom
#83966
Clodban a német gépek teljesítményfokozóját WEP-nek írja, ami ugyanúgy nem 100%-ig autentikus, de legalább nagy marhaságot nem ír. Németek három teljesítményfokozatot különböztettek meg, az "utazó" teljesítményt, az "emelkedő és harcteljesítményt" valamint a "felszálló és vészteljesítményt". Ehhez képest a WEP "harci vészteljesítményt" jelent.

Az angol gépeken Boost Cut-Out -nak nevezik a vészteljesítményt, ez legalább autentikus elnevezés.

www.pumaszallas.hu

#83965
Tom mondja a tutit. Én már nem is emlékszem, a TF patch előtti időkre, de volt benne bug bőven. Igazándiból nem nagyon szoktam használni a WEP-t.

#83964
kösz a válaszokat

?(???)?

#83963
igen tf "pach-telen" clod írja ki.
akkor ezek szerint ott a wep-et hívták afterburner-nek
a tf patchesben meg wep lett a vészteljesítmény neve

?(???)?

VO101Tom
#83962
Afterburner-t a clod elvileg nem ír ki, az vagy TF peccstelen CloD vagy régi il-2 vagy BoS lesz 😊

www.pumaszallas.hu

#83961
IIIIIgen. A köztudatban az afterburner szó kicsit módosult, mert ugye a csöves gépeken teljesítmény fokozóként működik, így a köznyelv másra is használja ebben az értelemben, mint pl. a "ráadom a nitrót" a Halálos iramban filmek után.
De a CLoD-ban nettó marhaság, mivel a világháború idején ez a szó még vlsz nem is létezett.

#83960
Jó, de ha a CloD-dal kapcsolatban kérdezi, akkor a válasz annyi, hogy ha német gépen az ember ráadja a WEP-et, akkor hülyeséget - afterburner - ír ki.
#83959
Az metanol befecskendező rendszer már egy harmadik verzió. A korai gépeken is volt WEP -amikor még metanolról nem volt szó- ami tulajdonképpen a motor fullra pörgetése, mivel alapesetben a rendszer nem engedi ezt. Mondjuk teljes gázkar állásban a motor 90%-on dolgozik, a WEP felszabadítja a maradék 10%-ot, így kijön a 100% teljesítmény. Kalibrálráskor ezt sokszor 110%-nak jelzik, de ugye saját -külső rásegítés pl metanol rendszer nélkül- erőből a motor nem képes 110% járni. Az értékek nem pontosak.
MW-50
Utoljára szerkesztette: 77pxdumbo, 2015.05.06. 15:21:42

#83958
Afterburner = utánégető > csöves gépek
WEP ált légcsavaros gépeken a motor képes kis ideig 100% feletti teljesítményt leadni, ez hosszabb ideig alkalmazva a hajtómű károsodásához vezet. Ez műszaki nézőpontból a különbség.
Funkcióját tekintve, hasonló a céljuk: többletteljesítmény biztosítása.

PhantomAss
#83957
pongyola megfogalmazásban:
afterburner a sugárhajtóművön van (plusz üzemanyag befecskendezés a hajtómű fúvócsőbe ami plusz teljesítményt ad. Viszont zabálja az üzemanyagot.
a wep pedig benzinmotor, plusz teljesítmény de csak rövid ideig mert különben károsodik a motor. Többféle módszer van rá, pl methanol befecskendezés a német gépeken
de lehet h rosszul tudom, majd kijavítanak a többiek 😄
Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2015.05.06. 15:02:49

GOOBY, pls

#83956
üdv!
az afterburner és a WEP (War emergency power) között mi a különbség?

?(???)?

#83953
Egyelőre én is így gondolom! 😊 Követem a topikját, aztán majd meglátjuk... azt mondják a Dirt 3-nál jobb a fizikája...

www.smart-bus.hu

#83952
off: Szerintem ezen az RBR után sírnál, ne vedd meg!

i5-2500K, 8G RAM, GTX1060/6GB / Logitech G29 / Win7_64

#83951
Majd meglesem. Fél éve még nem volt nagy szám lelőni..ha pontos vagy.

#83950
Bos-ban a Pe-2-es bombázót nem túlozták el kicsit oroszék?
Füstölni azt nagyon tud már a legkisebb találattól is de olyan mintha ez neki üzem állapota lenne. Mindkét füstölő motorral is 300-zal hasít fél óráig kergetem és közben lövöm de semmi, max jobban füstöl. Én nem értek hozzá de nem kellene a motornak besülnie ilyen állapotok mellett?
Én három német vadász beszámolójából is azt olvastam hogy azért egy jó találattól egyből lángba borult minden,azért nem tojásokat dobálok, nem értem én ezt..
Egyszer azt is túl élte hogy neki repültem<#fejvakaras>
#83949
Kaptam a hétvégén vagy 20 ajró borravalót, abból akartam megvenni a Dirt Rally-t, de még eléggé az elején járnak, és sajnáltam tőlük a pénzt... lehet átcsoportosítom a BoS-ra... 😊))

www.smart-bus.hu

#83948
Még vagy kettő ilyen akció és máris jó áron fog lenni a játék. 😊)
#83947
Kapott 50% leárazást a BoS! (steam)

www.smart-bus.hu

LeonSilver
#83946
Én közbe-közbe itt vagyok, csak feleslegesen nem jártatom a szájamat 😉

\"Az állatvédők azért vannak a szőrmebundák és nem a bőrkabátok ellen, mert könnyebb idős hölgyeket molesztálni, mint a Pokol Angyalait... \"

#83945
Kávé mellé.
VO101Tom
#83944
Én ezt használom felvételhez. Egész jó, és kevéssé fogja a gépet mint a fraps pl. Online streamhez találták ki, de tud winyóra is menteni (settingsben be kell állítani). Tud mp4-be menteni, amit könnyű yt-ra tölteni. A menüje kicsit szokatlan, a játék indítása után tudod kiválasztani a forrást, amit rögzítsen (el tudod menteni, később nem kell szórakozni ezzel).
https://obsproject.com/

Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2015.05.02. 11:31:50

www.pumaszallas.hu

#83943
A clod-ban is kipróbáltam. Kiszoktam trimmelni amúgy sokszor a gépet. Nem tudom..max. akkor majd utána nézek hogy kell felvenni.
VO101Tom
#83942
Ha fel tudnál venni videót, akkor talán tudunk segíteni abban, hogy valamit másképp kellene csinálni, vagy sem.
(apropo... CloD-ban is kipróbáltad?)

www.pumaszallas.hu

#83941
Magassági trim-et érdemes beállítani,
#83940
A joy. kalibrálásán már túl vagyok, beállítottam amit be lehetett de így is olyan mikor rárepülők mintha egy kavicsot kellene beledobnom egy pohár vízbe miközben én egy viharban lévő csónakban vagyok. Nem mondom néha most már vannak sikerélményeim de egyszerűen nem akarom elhinni hogy ez a játék ilyen nehéz <#smile>
Nah mindegy azért köszi!

#83939
Kávé mellé.

Lacáról és Leonról tud valaki infót, hogy merre járnak ?
VO101Tom
#83938
Én sajnálom, hogy ilyesmiket már nem szerveznek, jó móka volt. A szombati meccsek után mindig volt közös sörözés, másnap meg a "másnapos" meccsek <#zavart1>

www.pumaszallas.hu

PhantomAss
#83937
az évre már én sem emlékszem, csak arra hogy azzal a kis nyomi saitekkel és az egérrel voltál és kb mindenkit lealáztál 😄
én x 52-vel voltam és vittem trackir-t is
egy másik srác, 12 év körüli, talán Pistu volt a neve, szintén lelőtt 3 mp alatt 😄
Utána én lelőttem valakit, már sajnos nem emlékszem kit (vmelyik virtuális szd "vezetője" volt asszem)
aztán itt véget is ért a meccs nekem
de jó móka volt amúgy!

GOOBY, pls

VO101Tom
#83936
Te X52-vel repültél igaz? A versenyre ilyen részletesen már nem emlékszek, nem tudom, hogy mikor, melyik évben kerülhettünk össze. De annyira sima csak nem volt, arra emlékeznék <#alien>

www.pumaszallas.hu