IL-2 Sturmovik, CloD, BoS

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#84035
Hello! Írtam privátot!

i5-2500K, 8G RAM, GTX1060/6GB / Logitech G29 / Win7_64

GaBika6
#84034
Lesz akció is ahol seam-en szinte bagatell összegért már meg lehet vásárolni, de a 10 euro is megéri szerintem. Azt azért számba kell venni, hogy a clod-al való repülés mérföldekkel más, mint az 1946-al... <#awink>

"A balszerencse mutatja meg a hadvezér zsenialitását; a jószerencse ezt még elrejtheti!"

#84033
Jó az a spit meg kell a pilóta oda is ,hisz ha nem szeretnék sokan akkor kit lő le az ember kérdem én😊 Ha ketten vannak még jobb mert nem kell keresgélni őket. Úgy hogy harcra fel!.<#eljen>
#84032
Szia

A TF peccseket már felraktam, tudtam hogy nélküle lenne probléma bőven. 😊
Félreértés ne essék, a messzer szériával sincs semmi bajom, IL-2 1946 DBW-ben szét repültem vele az agyamat az elmúlt pár évben, szerintem mindenkinek megvan az a típus/nemzet ami legjobban húz a szívéhez, nekem vadászoknál kb így áll össze a TOP3-as lista:
- Spitfire
- Air/Kingcobra
- Messzer
Ettől függetlenül bármilyen géppel szívesen megtanulok repülni, de mindenkinek van valami ami a legjobban húz a szívéhez.* 😊
A gépeknek a leírását köszönöm szépen!
Az általad javallott összefoglalót pedig elkezdtem tanulmányozni, szándékaim szerint idővel minden típussal sikerül ugyanarra a szintre eljutnom. A pumaszállásos anyagokat nagyon sokszor olvastam már. A géppárban való repülést pedig megszoktam, igazából zavaró is ha egyedül repülök (nincs meg a biztonságérzetem) plusz a barátommal már 2 éve folyamatosan repülünk kötelékben. Összeszoktunk már, s szó nélkül is megértjük egymást, legtöbbször ha meglátjuk az ellent már csak annyit mond hogy kérem-e. 😊 Ilyenkor én rácsapok ő pedig fedez, s ha ne sikerül elkapnom mert mondjuk beragad a géppuska akkor leszedi + mindig hazakísérjük egymást. Most próbálom rávenni hogy csatlakozzon ő is a CLOD-hoz, de még nem tudja hogy lesz-e rá elég pénze a hónapban.
Köszönöm a segítséget!
VO101Tom
#84031
Hello. TF peccsek nélkül nem szabad CloD-ot használni, bugos és 8.1-en ráadásul le is fagy.

Egyértelmű, hogy a legtöbbünk mesza párti, hiszen Magyarország is meszát használt a háborúban, németek után a 2. legnagyobb "felhasználók" voltunk, Győrben licenszben gyártottunk is olyan 800 darab körül, ha jól emlékszem a számokra. A régi Il-2-ben is sok, valós történelmi háttérrel bíró század alakult meg, amiknek a megmaradt tagjai alkotják a CloD-os pilóták nagy részét, szóval ja, a "Mesza pártiság" az nyilván túlsúlyos a Spitekhez képest, de szerintem ez a természetes is 😊

A CloD-ban csak E mesza van, az E-1-től a gépek fejlődtek hajtóművekben, fegyverzetben és felszereltségben is, a játékban ezek az alváltozatok találhatóak meg. E-1 a leggyengébb, E-3-ban már kicsit erősebb hajtómű és 20 mm-es gépágyú van, E-4-estől robbanó töltettel is felszerelt, ami sokkal hatásosabb. Az /N jelölés erősebb hajtóművet, a /B bombafelfüggesztés lehetőséget jelez. A fedélzeti berendezések legtöbbje manuális, az E-4-től a légcsavar állásszög állítás lett automatikus, ami nagy előny légi harcban, szóval ha egy mód van rá, mi E-4-est viszünk, 3-ast és 1-est csak ha nincs más.

110-esek ennél a C-2 és a C-4 az vadász változat, C-2-ben MG-FF, C-4-ben MG-FF/M-el. A C-7 tud bombát vinni is, az /NJG éjszakai vadász változat, éjszakai Revivel, és fekete default festéssel.


A gépek kezelése, clod kezelése az egy jóval összetettebb kérdés, nemrég posztolták itt is "Chuck's Guide to Cliffs of Dover" pdf gyűjteményét, egész jó összefoglaló, mindenképp ajánlom.

És ha már itt tartunk a pumaszállás ide vágó részeit is: pumaszallas.hu - elméleti anyagok.

www.pumaszallas.hu

PhantomAss
#84030
na erre már megjelent Laca is 😄

GOOBY, pls

#84029
Mindenki szereti a spitet.Honnan vetted ezt ,hogy nem?Én kimondottan imádom.
Rengeteg videónk van róla ahol látszik mennyire szeressük.
Mindenki SZERETI A FÖLDIG LŐNI !
Mert nincs is szebb mint egy égő,hulló,széteső ovál szárnyú ,ez teljesen egyértelmű.
Amúgy jó gép szó se róla.
#84028
Jó reggölt 😊

Most hogy 6 év szolgálat után új gép került beszerzésre végre nyugodtan tolhatom a CLOD-ot. Hogy őszinte legyek elég nehéz szülés volt működésre bírni, leszedte a STEAM de nem akarta elindítani... mint kiderült Win8.1-hez külön indító exe van, leszedtem, elindul végre a game, erre nem igazán akar együttműködni a borkormánnyal (Logitech Extreme 3D Pro)... Kiadós anyázás, vissza az ATAG-re, kiderült a problem, fixáltam, végre tényleg működik! TF 4.312-re felfrissítettem és nekiültem egy próba repülésnek, amiből végül 3 órás repülés lett. 😊
Nagyjából kipróbáltam nagyon-nagyon nagy vonalakban a repülhető típusokat, szürreálisan jó a repmodell és úgy alapól az egész. Viszont tanácsot szeretnék kérni: a különböző Bf 109 és Me 110 változatok között mi az eltérés? Illetve mire kell odafigyelni a különböző típusoknál?
Előre is köszönöm a válaszokat.

Sulyid

ui: tényleg én vagyok az egyetlen spitfire párti a fórumon? Csak mert eléggé erre utalnak a jelek <#banplz>
#84027
Igen sokan a fóka miatt vették meg. Meg van nekem is. Habár mindenhol azt olvastam, hogy a légi harcok királya volt, itt nem annyira acélos! Bár gondolom rossz taktikát használok vele, mert szerintem nagyon erőltetem vele a forduló harcot és arra nem igazán hatásos! Viszont a tűzerő az lehengerlő! Elég egy rövid sorozat és annyi az ellenségnek, viszont nem húz nagyon a gép és nehezen gyorsul. Azt olvastam ez a valóságban nem így volt, de ez ebben a játékban nem mindig mérvadó, hogy mi volt a valóságban. Azért még szépen kikalapálhatják a játékot csak rajtuk múlik.

#84026
Pl. nekem, én ha megveszem, akkor az a Fóka miatt fog történni. Most kihagytam a vásárlást, mert nyáron nem lenne rá időm, de majd télen befizetek rá, lehet, hogy még lejjebb is megy majd addig az ára, vagy netán fizetnek majd a népeknek, csak vigyék már...😊)
#84025
A gond az mikor már alacsony sebességgel gurulok, a leszállás végén és akkor fordul be szinte sarkon az egyik irányba! A ROFnál jól működött az hogy gázt adok és ellenkező irányba belépek itt viszont nem, biztos van valami technikája amire én még nem jöttem rá, a na itt jönne jól a farok futó rögzítés ezeken a gépeken ha lenne! Szerintem többet kellene gyakorolnom, de hát az idő hiány ugye, nem úgy van már mint régen az agglegény koromban...

#84024
Akkor megnyugodtam, szép lassan azért ragad rám valami a koszon kívül is! 😊)

Megnéztem külső nézetből is, felold a farok futó rögzítése. Ahogy érzem a fő nyűg az, hogy amikor befékezem valamelyik oldalt, olyan, mintha a másik oldal is fékeződne vele, és így ahelyett, hogy korrigálna, megáll... próbálgatok majd egy kicsit tempósabban gurulni, hátha. 😊

www.smart-bus.hu

VO101Tom
#84023
Én nem látok semmilyen hibát abban amit írsz 😊 Ha nem mozog a gép, akkor a légcsavarszél forgatja be, akkor kellhet nagyobb gáz és oldalkormány, de gurulásnál, ha már kényelmes tempóban taxizol, akkor a féknek elégnek kellene lennie. Sőt, anno a pilótáknak is úgy tanították, hogy 50-60 km/h alatt fékkel irányítsák a gépet, mert az oldalkormány csak 50-60 km/h fölött lesz hatásos (felszállásnál pl). Esetleg arra gondolok még, hogy a farokfutó rögzítés lehet bugos? Hogy mégsem oldja fel?

www.pumaszallas.hu

#84022
Az oké, csak gondoltam, hátha találsz az elméletben hibát... 😊 Lehet, hogy csak szokni kell, de nekem a CloD-ban jobban megy.

www.smart-bus.hu

#84021
Akkor is, ha földet érés után adsz egy kis gázt?

www.smart-bus.hu

#84020
Utánna fogok nézni, mert elég macerás leszállni az orosz gépekkel mindig befordulnak.

VO101Tom
#84019
Angol gépekben is egy kar volt fékezésre, de a fékerőt mégis az oldalkormány helyzete szerint osztotta el a jobb és bal oldal között, tehát ott is lehetett aszimmetrikusan fékezni, csak be kellett lépni a pedált hozzá. Hogy az orosz gépekben hogy volt, azt a manualból kellene megnézni.

www.pumaszallas.hu

#84018
Sok sikert! :-) Szerintem a BF -109 F a legjobb ebben a játékban csak ha előre nyomod a botot akkor könnyen a hátára fordul! Nekem legalábbis a messerek jönek be de hát kinek nem?! :-)

VO101Tom
#84017
Hát... BoS-ban vannak nálam sokkal tapasztaltabbak, majd jön Sakkay kolléga és megmondja a tutit. Őszintén megmondom, hogy én nem sokat repkedek ezzel, főleg mert az utóbbi pár hónapban még clodozni sem volt időm. Amikor próbálgattam, akkor nem volt gond a földön gurulással, nekem stabilabbnak tűnt, mint a CloD-ban (nem csúszkált annyira).

www.pumaszallas.hu

#84016
Orosz gépeket egyáltalán nem próbáltam még... én mos 109-l küzdök, és kezdem elveszíteni a türelmem! 😊)

www.smart-bus.hu

#84015
Biztos? Nekem is úgy tünik, hogy a ruszki gépeken a botkormányon van egy bicikli jellegű kallantyú és az a fék és ezen kar behúzásával blokkolod a kerekeket, nem úgy mint a német gépeken, hogy külön jobb és bal pedál fék van. Ha viszont tévedek, és lehet a ruszki gépeken is blokkolni külön a bal és a jobb oldalt akkor egy igazi balfasz vagyok, és ezért olyan nehéz leszállnom az orosz gépekkel mert a landolás után a kigurulásnál mindig befordul oldalra a gép! Ja és a farokfutót az orosz gépeknél szerintem csak a Jak-nál tudod rögziteni meg az Il 2-nél talán ha jól emlékszem.

#84014
Az orosz gép égeti a seggem, olyanba nem ülök! 😄 Egyébként külön tengelyen van a bal és a jobb fék, és kalibrálva is van rendesen, de azért köszi! 😉

www.smart-bus.hu

GaBika6
#84013
Lehet túl alapot írok, de hátha ez a baj... <#awink>
Orosz gépek egy gomb a fék, német gépek jobb bal fék külön. Én oroszt gombra tettem német jobb és bal pedál, így már jó!

"A balszerencse mutatja meg a hadvezér zsenialitását; a jószerencse ezt még elrejtheti!"

#84012
Tom! 😊

No megvettem a BoS-t, csak nem bírtam ki... 😊) A taxizás tényleg ennyivel nehezebb mint a CloD-ban, vagy én baszok el valamit? Farok futó nincs rögzítve, bot hason, próbálok játszani a fékkel, de ahelyett, hogy a befékezett irányba fordulna, megáll... kezdek agyfaszt kapni! 😊

www.smart-bus.hu

mustangdc3
#84011
megfogadom eme jó tanácsot 😊 köszönöm

Si vis pacem, para bellum

VO101Tom
#84010
Na, akkor MOST csinálj egy biztonsági másolatot az egész il2 mappáról, és ha bármikor bármi elqrja a rendszert, akkor az installal nem kell szenvedni, csak simán felülírod az egész mappát és kész. Régi il2-nek még install sem kellett, akár egész új windows telepítésre is felmásolható volt mindenestül, és működött simán. Hyperlobbynál kellett megadni neki az exe elérését, de más nyűg nem volt vele.

www.pumaszallas.hu

mustangdc3
#84009
hsfx frissítés után már nem fagy
mostmár csak kicsit simítani kellene az éleken
Utoljára szerkesztette: mustangdc3, 2015.05.10. 17:33:26

Si vis pacem, para bellum

mustangdc3
#84008
Hálás köszönetem 😊

mostmár fent van a hsfx. működik is kb 3 percig aztán kifagy
nem nyultam bele a conf.ini-be csak a menüben a beállításokon
gondolom rengeteg oka lehet

Si vis pacem, para bellum

VO101Tom
#84007
Valóban hiányzott, pótoltam a linket.

www.pumaszallas.hu

mustangdc3
#84006
áááh értem
a pumák oldaláról töltöttem le az ott lévő linkekről a patcheket de ott nem láttam olyat hogy 4.12.1
köszönöm a gyors válaszokat
így mostmár jó kell hogy legyen

Si vis pacem, para bellum

#84005
Az utolsó patch az 1946-hoz a 4.13-as, de azt még nem adták ki, talán már nem is fogják, olyan rég óta lóg a levegőben az egész.
#84004
Hiányzik a 4.12.1-es patch. Ha az 5 %-nál lefagy betöltéskor, akkor az telepítési probléma. A helyes sorrend :

1. 4.12
2. 4.12.1
3. 4.12.2

4.12.1 patch ismertetése a PCpilotról.
Utoljára szerkesztette: artivizsla, 2015.05.10. 13:09:28
#84003
Il 2 1946 hoz kérnék egy kis segítséget ha emlékszik rá még valaki
4.12-es patch telepítés után szépen indul a játék de mikor tenném fel az utolsó 4.12.2-est akkor indítás után mikor megjelenik a tölttő képernyő 5 % után kilép csak úgy
és utána ha újra felteszem a sima 4.12-őt akkor megint futa játék
tippje esetleg valakinek?
(hsfx 7.0 szeretnék tenni fel utána)
#84002
Kávé mellé.
#84001
na, végignéztem mindent, a clodban egyesítették a toggle gunsight-ot és a gunsight viewet,így lett belőle lean to gunsight.
a régi il2-ben volt külön toggle gunsight és gunsight view
Utoljára szerkesztette: rabbiddgog, 2015.05.10. 02:21:33

?(???)?

#84000
Köszi.

PhantomAss
#83999
aham, csak kipróbálásra sajnos, de ez is valami
steamról le lehet tölteni, és majdnem az egész játszható
de csak a hétvégére, utána már nem tudod használni
Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2015.05.09. 22:43:32

GOOBY, pls

#83998
kipróbálásra, vagy hogyan??

PhantomAss
#83997
off
csak szólok hátha valakit érdekel, az arma 3 ingyenes a hétvégén a steamen

GOOBY, pls

#83996
üdv
igaz, az a kabin ledobás, de amit te javasolsz(lean to gunsight), az se jó,mert túl közel odahajol a revihez.
Ez az il2-ben gunsight view volt.
Nekem olyan kéne ami nem hajol oda a revihez a pilóta, hanem csak a revi középvonalához dől.De nem hajol közel!
Ilyen volt az il2-ben külön, itt már nincs?Csak az odahajolás maradt??<#wilting>

?(???)?

VO101Tom
#83995
Melyik szimulátorra gondolsz? CLoD, BoS, DCS? És melyik repülőgéppel van gond?

Online a legtöbb szerver full real módot használ, ami azt jelenti, hogy semmilyen könnyítés, (nem valós-) automatizáltság nincs bekapcsolva, amit offline esetleg használhatsz. Alapvetően igaz, hogy mindegyik játékban mindegyik gépnél figyelni kell a hajtómű hőmérsékletét (engine temperature), a feltöltőnyomás mértékét (manifold pressure) és a hajtómű fordulatszámát (engine rpm). Ezek kritikus értékei gépenként eltérőek, és gépenként változik, hogy mivel lehet kordában tartani, melyikben vannak automatizált vagy manuálisan kezelendő berendezések. Ha még most ismerkedsz a gépekkel, akkor azzal jársz a legjobban, ha levegő, víz vagy olaj hűtőket -ez is géptípusonként változik, hogy melyikben épp mi van- teljesen kinyitod, és 80%-nál nagyobb gázkar állással csak max 10-15 percig repülsz. Kerüld a lassú repülést is ha ehhez nagy hajtómű teljesítmény társul (emelkedés közben pl, magasra húzod az orrát, akkor sebesség leesik, hajtómű 1000-el dolgozik, szinte biztos, hogy 1-2 percen belül bekrepál. A hűtő hatásossága függ a repülési sebességtől is, nem csak attól, hogy mennyire van nyitva). Ha van a hőmérőkön szín jelölés, vagy rovátka, akkor vörösbe vagy jelzésen túl ne menjen a tű. Teljesítmény fokozó berendezéseket utazáshoz ne használj, csak ha dogfightban szükség van rá. Nagyjából ennyi 😊
Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2015.05.09. 12:13:05

www.pumaszallas.hu

VO101Tom
#83994
Clodban a készítők szándékosan nem egységesítették a kezelő gombokat olyan berendezéseknél, amik hasonló dolgot végeznek, de másképp kell működtetni. A Jettison Canopy-t a kiugrás (bail out) előtt kell használni, minden olyan gépben, ami nem nyitott tetős, vagy nincs nyitva a kabinja (Spitfire-ban vagy Stukában pl Open Canopy-val kell kinyitni a tetőt, vészeldobás nincs a játékban). A G.50 látszólag nyitott kabinos, viszont a két oldalsó ajtót ott is el kell dobni ugrás előtt ugyanezzel a gombbal

www.pumaszallas.hu

#83993
Üdv!

Amatőr kérdés biztos, de mit kellene kapcsolnom hogy online játékban ne főjön meg a motorom? (károsodik, majd elpukkan, csak sejtem hogy megfő).
Gondolom az első küldetéseknél megcsinált helyettem valamit mert nem volt ilyen gondom.
Köszi!

iracing the 'real' race.

PhantomAss
#83992
hehe, régen mennyit szórakoztunk azzal il2-ben ha valaki kérdezett valamilyen billentyűzetparancsot, és erre kapásból beírtuk hogy ctrl+e.
Aztán csak azt láttad a chat ablakban hogy xy kiugrott a gépből 😄
(ez az alap beállítás a repülőgépből való kiugrásra. )
Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2015.05.09. 10:29:33

GOOBY, pls

i robot
#83991
Jettison canopy - Ledobni a kabintetőt. Ami neked kell az a View-ben Lean to Gunsight - odahajolni a célkereszthez
Utoljára szerkesztette: i robot, 2015.05.09. 07:42:57

#83990
na megtaláltam, Jettison Canopy a neve

?(???)?

#83989
üdv
a clodban melyik paranccal lehet a revit centerbe állítani a német gépeknél,és ez melyik controlls "kategóriában" van, sehol se találom.
kösz

?(???)?

VO101Tom
#83988
akkor nincs több tippem 😊

www.pumaszallas.hu

#83987
Nem. Eredetileg olyan volt, hogy egyszer csak a youtube választható képernyő nagyságai között nem volt ott a teljes.Most már van, de fent akkor is látom a mozilla dolgaimat.

VO101Tom
#83986
F11 esetleg? (teljes képernyős mód)

www.pumaszallas.hu