IL-2 Sturmovik, CloD, BoS

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#84437
Üdv Urak! Hétvégén Víz, Zene, Virág fesztivál TATÁN esetleg ha valaki erre jár, akár találkozhatnánk is egy ital mellett és beszélhetünk a DCS_ről és a repülésről, meg amiről akarunk :-) Üdv, HUNter

#84436
Az alapjátékkal játszol, vagy Mod-al, mert nem mindegyik esetben működik a magyarosítás.

A játék főmappájában keresd meg a "conf.ini" fájlt.
Egy szerkesztővel nyissad meg.
Keresd meg az [ rts ]-el jelölt részt.
Írd át a "locale=" részt a "locale=HU"-ra.
Majd mentsed el az átírt fájlt.

Így :


;ProcessAffinityMask=1
mouseUse=2
joyUse=1
trackIRUse=1
DisableIME=0
locale=HU
UseSmartAxis=0
JoyProfile=0

Utoljára szerkesztette: artivizsla, 2015.06.26. 19:51:25
VO101Tom
#84435
Nem volt még meg, köszi a linket.

www.pumaszallas.hu

#84434
Ezt már láttad Tom? Eredeti amcsi Me 262 1946-os Pilot's handbook (angolul, és nem németül!):

Me-262 A1 kezelési útmutató
Utoljára szerkesztette: Lysandus, 2015.06.26. 16:39:06
VO101Tom
#84433
Hali.

Pumaszálláson az eméleti anyagok teljes szekciót, illetve a magyar nyelvű tankönyveket ajánlom. A repülő szabályzat néven ami fent van, az egy teljes értékű pilóta tankönyv, amiből a háborúban is tanultak a pilóták. Nem játék specifikus, de ezek a játékok már annyira jó fizikai, aerodinamikai modellezéssel készültek, hogy rosszul semmiképp nem jársz azza, la átolvasod, megtanulod.

http://www.pumaszallas.hu/elmeleti-anyagok/tan-es-gepkonyvek/261-tan-es-gepkonyvek-magyar.html

Ha kezdő vagy és tanulni akarsz, akkor azért, ha gyakorlottabb, akkor a történelmi különlegessége miatt -szerintem- ez mindenkinek el kell olvasnia. Az elméleti anyagok közt találsz aerodinamilai alapfogalmak magyarázatát, repülőgép vezetési alapok magyarázatát. Kezdőként azokat is olvasd el.

www.pumaszallas.hu

mustangdc3
#84432
Szerintem Shift+F1
a ctrl F1 az már nem pilótafülke nézet hanem csak egy nagy célkereszt

Si vis pacem, para bellum

PhantomAss
#84431
a célzókészülékhez az alap gomb beállítás a ctrl+f1

GOOBY, pls

#84430
Van egy "conf.ini" nevű fájl a játék könyvtárában, ott keresd meg a "locale" nevű sort, és javítsd át "hu"-ra

\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról

#84429
Nyugodtan zaklasd a többieket, ha meg akarod tanulni. :-)

Egyébként a pumaszálláson nagyon sok hasznos olvasmány van az "elméleti anyagok" menüpont alatt. Sok még a régi Il-2-re íródott. A célzáshoz például az elméleti anyagokon belül a "Légi harc tankönyvek" menüpontra kattintva megtalálod a "HORRIDO - DES JÄGERS SCHIESSFIBEL" kis könyvet magyarra fordítva. Ez a hivatalos Luftwaffe oktatókiadvány arról, hogy hogyan kell célozni a revivel (a repülőgép célzóberendezésével). (Valahol az egyik első pontja, hogy ne a nyomjelzők alapján célozzon az ember. :-D)
#84428
Emlékeim szerint gunsite wiew néven találod azt a kapcsolót, amivel a nem központos revihez oda lehet hajolni.
Az meg hogy mekkora sebességet érsz el, sok mindennek a függvénye, de azért azt ne várd, hogy a gépek valós repülési karakterisztikával menjenek, mert a '46 soha nem arról volt híres.
#84427
Először is köszönöm a gyors reakciót.

A régi Il 2 S. 1946 van a gépemen.

Nekem a repülőgép vezetés elsajátításához lenne jó ha magyarra le bírnám fordítani.
Mert az il. 2 s. meg kell tanulni... ez emeli ki a gagyi szimulátorok közül ezt a játékot.
Jó lenne ha végig tudnék én is vinni egy "pilóta karriert".
A leszállás kiengedett futóművel katasztrofálisan ment ( kilőtt motorral vitorlázva landolni...na az talán megy )
A Me 109 és más hasonlóan nem a műszerfal közepén elhelyezett célzókészülékkel ellátott repülők fegyverzetével nem tudok célozni ( legfeljebb a nyomjelzőket figyelem )
A max sebesség elérésénél is akadtak gondjaim mert a Me 262 valahogy a közelébe sem ért a 870 km / h

Magyarán szólva... ha nem kellene az "anglus" nyelv miatt a szótárban bogarásznom akkor talán magam erejéből is ki tudnám tapasztalni a játékot és nem kellene a tapasztalt játékosokat zaklatnom az idétlen kérdéseimmel.


repvez
#84426
Melyik verziót használod? Clod, BOS , vagy a régi IL2 1946?
Az első kettönél nem tudok magyaritásról az utolsónál elöfordulhat, de általában az ilyen játékokban nem nagyon fontos a forditás, mivel nem szügséges a történetet megérteni, hogy sikeres legyél.

A menüben meg szinte csak olyan dolgok szerepelnek ami máshol is előfordul. DE mi az ami miatt nem tudsz magyaritás nélkül boldogulni?
#84425
Sziasztok!

Honnan lehet magyarítást letölteni a játékhoz és hogyan kell bemásolni hogy működjön is? Mert anélkül feladja nekem a leckét ez a játék...

Segítségeteket előre is köszönöm.
#84424
Naná. Bár ezek szerint te nem úgy élsz mint a nagy átlag.
#84423
Hát igen, a tömegekre épülő gazdaság ideje lejárt. A Japánban (és másutt) élő középkorúak és idősebbek ez utóbbinak a "maradványai". Akkor kellettek, egy jó 15-20 év múlva feleslegesek lesznek. A következő 50 év potenciálját szerintem arra kéne fordítani, hogy ez az átmenet zökkenő és fájdalommentes legyen. De valszeg ehelyett egy világméretű, erőszakos és embertelen megoldást fognak alkalmazni, mert hát a növekedés az fontosabb. Majd aztán jön a gazdasági new age. Legalábbis nekem erős a gyanúm, hogy így lesz.
Utoljára szerkesztette: Valka78, 2015.06.25. 22:52:16
#84422
Lehet ez jobb?
Némi megszólitottságot érzek.
Én akkor is ezt a területet érzem menyországnak. Korábban sokat jártam külföldön, kirándulás, munka stb. miatt. Azt az érzést érezni kell, amikor hazafele a Magyar határon elfog. Haza értem.
Értitek?
Utoljára szerkesztette: lala42, 2015.06.25. 19:20:49

\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."

#84421
Én úgy látom azért mindenki nagyon hasonló véleményen van. Pár nézőpontbeli eltérés lehet, ami érthető. <#wave>

Értem, hogy Valka78 mit akar mondani, amiben nagyon is igaza van, hogy az emberek és a tettek hozzák a döntéseket, nem a fogalmak.

A másik ami félreérthető az, ha valaki úgy elégedett az életével, szereti az országot és mennyországnak is nevezi. Ez nem jelenti azt automatikusan, hogy egyet is ért és támogat, elfogad bizonyos folyamatokat, nagyon nem. Csak tud örülni az életnek, meglátja azokat dolgokat, amik jók és szépek. E mellett persze, hogy van sok keserűség, csalódottság, és kiszolgáltatottság érzet. Csak jó, ha az ember látja, hogy alanyi jogon az élettől csak a halál jár, minden jobb dolog egy kis kiváltság is egyben. Ez messze nem automatikus elfogadás, "behódoltság".

A nagy jóléttel is vigyázni kell. Valamiért a bőségben élők egy idő után felszámolják lassan a társadalmukat. Japán, Dél-Korea, alig születik gyerek. Bevándorlókat nem fogadnak be (érthető), de már azon gondolkodnak, hogy robotok fogják ápolni a teljesen elöregedett társadalmat. Most ők ki fognak halni 100 év múlva?

#84420
Azzal tán még '89 után is jobban jártunk volna. De mindegy is, úgy látom a lényeg mindig elsikkad valahogy. Akinek ez itt a mennyország, az szerencsésnek mondhatja magát. Hm. Vagy nem.
#84419
Ne is védd, mert védhetetlen...
A saját családom példáján:
Anyai nagyszüleim a Felvidékről származnak (Trianon, ugyebár), néhány bőrönddel jöttek át 1920-ban.
Nagyapám banki alkalmazottként kezdte, felnevelt négy gyereket (az ötödik -anyám- a háború után született), eltartotta a háztartásbeli, látássérült nagyanyámat + bejárónőjük volt.
Igen, egyetlen fizetésből megvolt mindenük...
A háborús részvétele miatt (GH-s hadnagy volt egy kijevi MUSZ lágerben) sitten volt egy darabig, majd legmagasabb munkaköri beosztásként a segédmunkásságig vitte.
Egy olyan ember, aki hétjegyű számot szorzott hétjegyű számmal - fejben...
Alig tudták anyámat felnevelni, olyan szegények voltak (két lányuk férjhez ment, két fiukat kivégezték a szerbek egy balul sikerült disszidálási kisérlet során)
Apai nagyapám mezei sváb kovácsmester volt, 3 gyerekkel. "Egy cseppet" jobban éltek a háború előtt, mint a kommunizmusban.
Az öregnek szerencséje volt, a 4 fiútestvérből már csak ő élte túl a háborút...

Szóval ne mondd, hogy a régebbi, vagy ahhoz hasonló politikusgarnitúrával nem jártunk volna jobban '45 után.
Persze ezt az emberek is tudták, csak a komcsik elcsalták a választásokat...

\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról

#84418
Nem akarom én védeni a kommunizmust, nem is akarom, hogy az legyen - ne érts félre. Csak az mondom, hogy minden az embereken múlik. Az eredeti elképzelésben ott sem volt olyan, hogy küldjük el az értelmiséget kapálni, mer' az jó... Egyébként ez a rendszer is hangyákat csinál az emberekből. És itt még kevesebb magántulajdon van, mert begyűjtik az erősebb hangyák. A kommunizmus eleve egy magasabb szintű erkölcsi és morális szintet feltételezett a vezetőségről (legalább), ami messzemenően nem teljesült - ezért lett olyan amilyen. A liberalizmus sem lenne rossz, ha nem arról szólna, hogy pénzért BÁRMIT megtehetsz. Anarchia is lehetne, de ahhoz hogy működjön, minden embernek krisztusi, vagy buddhai szellemiséggel kellene rendelkeznie. Bármilyen rendszer működhetne, az embereken múlik csak akik csinálják.
#84417
Te amúgy anarchista vagy?<#alien> A kommunizmusban egy nagyon rossz dolog van-nem embereknek találták ki. Se az emberi tulajdonságokat nem veszi figyelembe, sem a realitást. Ráadásul a jobbakat, tehetségeseket, semmivel sem jutalmazza. Hangyákoknál viszont beválik.<#wink> "a mindig szarháziak veszik át", nézd ezzel a mondattal nem lehet mit kezdeni. Az élet kemény, és az őskortól számítva minden rendszernek megvolt az árnyoldala. Az USA sem fenékig tejfel.(mármint amúgy sem az, de a polgárok szempontjából) Rengeteg a lecsúszott ember és a középosztály 10 év alatt hihetetlenül elkezdett karcsúsodni, +a kisebbség" problémái. Talán a Nyugat-európai népek közül páran tényleg nagyon jó rendszert alkottak meg, pont most láthatjuk a bukását a túlzásba vitt liberalizmus miatt. És nem csak a bevándorlásra gondolok. Ha az állampolgár túlságosan is elkezd csak magára gondolni
pl.nem csinál gyereket mert élni akar és nem akar felelősséget, egyszerűen nem lesz elég képzett munkás stb. csökkenteni kell a nyugdíjakat és máshonnan kell beszerezni a munkaerőt. Hoznak kívülről-ha nem ugyanaz a kultúrkör,és\vagy nem tudják asszimilálni...na itt vagyunk most.

#84416
Ja, hát tök jó lehet, hogy mindent ráfoghatsz a gonosz kommunizmusra. Pedig ott sem a rendszer volt a rossz, hanem az emberek akik csinálták. Ezért volt szar a feudalizmus is és ezért szar a kapitalizmus. Mindig a szarháziak veszik át az uralmat előbb-utóbb. Nekem ne mondja senki, hogy ez az ország nem lehetne egy jóléti állam. Nem akarják, hogy az legyen. Ennek a kormánynak is megvannak ugyanazok az attitűdjei, mint ami a komcsiknak volt - "a mi kutyánk kölyke oda szarik ahova akar", abba mar bele akibe akar és ha véletlenül lebukik, hát akkor majd jól felemeljük. Az egész társadalmunk egy üres manipuláció tükörképe.
VO101Tom
#84415
Igen, ez az egyik hülyeség a cikkben. A Gripenben a gázkarnak van egy repülés közbeni alapállása, ott megakad, azon túl kell húzni leszállás után. A Canard akkor kezd befordulni, ha az leszállási fokozatba van húzva. Ezt elektronika vezérli, viszont az szimpla hülyeség, hogy ezért kellene hátrahúzni, mert az elektronika tönkrement. Minden esetben hátra kell húzni. A balesetes képeken látszik, hogy a canard nem normál repülési helyzetben áll. Hogy eléggé befordult-e, időben befordult-e és milyen más körülmények összeállása kellett a balesethez (vizes pálya, ráadásul lejtett is, tele tankkal szálltak le, és miért nem volt fékhatás amikor a hátsó székből is próbáltak fékezni) - ezeknek a megválaszolása a vizsgálat feladata. És azért nem mondanak semmit, mert amíg nincs hivatalos eredmény, addig minden csak találgatás, pletyka. Tehát az sem igaz, hogy egyértelmű pilótahiba (ha a vizsgálat mégis ezt hozza ki, akkor majd az lesz).

www.pumaszallas.hu

i robot
#84414
Ezzel azt akarják mondani, hogy a Gripen auto gázkarral van felszerelve? Pont leszállásnál intenzíven kellene markolászni nem?

VO101Tom
#84413
Ja ezt olvastam én is, de a cím hatásvadász, amit a cikkben írnak, az tele pontatlansággal, tévedéssel. És a vizsgálat nem is zárult le.

www.pumaszallas.hu

#84412
Oké, de az hogy lehet, hogy kikapcsolt az elektronika?
#84411
"...Az Index információi szerint a Magyar Honvédség vizsgálata arra jutott, hogy a magyar Gripen csehországi balesetét egyértelműen a pilóta hibája okozta. A vizsgálat legfőbb megállapítása az, hogy a gépen nem találtak olyan technikai hibát, amely a balesetet okozhatta volna. A vizsgálatra rálátó forrásaink szerint a honvédségnél arra jutottak, hogy a leszállási manővernél a gép parancsnoka egyszerre nyomta a féket és a gázt, ezért nem sikerült idejében megállnia. A landolást követően kikapcsolt az elektronika, ezért a pilótának manuálisan kellett volna visszavennie a gázt, ám ez nem történt meg. A gépet Ugrik Csaba dandártábornok vezette..."

VO101Tom
#84410
Véget ért a vizsgálat?

www.pumaszallas.hu

#84409
Meg van az egyik Gripen baleset oka.
#84408
Nem hiszem...
'45 után, ha nincs megszállás, talán lett volna esély tisztességes politikai garnitúrára.
Így mi lett belőle? Rákosi Mátyás Elvtárs Pajtás.
Aki szerint az orvosoknak nem kell magas fizetés, majd a hálapénz megoldja a dolgot.
A padlássöprés megoldja az élelmiszerhiányt.
Az MgTSz megoldja a mezőgazdaság összes problémáját.
Az értelmiség meg rohadt jó munkaerő Recsken.
Stb...
'56-ra ez már kibaxottul nem tetszett az embereknek, végül lett belőle Kádár Jani Bátyánk.
Ez egy fokkal emberibb volt, de nem a jólét alfája és omegája. Ismertebb nevén: gulyáskommunizmus a legvidámabb barakkban.
'89-re ez is eltűnni látszott. Jött a gengszterváltás.
És itt a probléma:
Nem a kapitalizmus a rossz, hanem az, hogy azok építik, akik korábban azzal riogattak, hogy milyen rossz. És olyanra építik, amivel riogattak, hogy milyen rossz.
Na ezt a 44-45 évet lehetett volna megspórolni, ha nincs ruszki megszállás.
Nem jött volna létre ez a mentalitás.
Bónuszként ama bizonyos Marshall-segélyt sem "utasítottuk volna vissza öntudatosan" (lásd gimis 4-es törikönyv a '80-as évek közepéről)

\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról

Willenbrock
#84407
Remélem nem. Ha itt is saria lesz meg ilyesmik, és a közvélemény mindebbe beletörődik, akkor tényleg elhúzok innen valahová a búsba, pedig soha nem terveztem ezt komolyan.
Utoljára szerkesztette: Willenbrock, 2015.06.24. 07:45:20

#84406
Ez az érv nem állja meg a helyét. Most sokkal rosszabbak az életkörülmények a kilátások és a közbiztonság is, mint '89-ben. Az adósságunk meg nagyságrendekkel nagyobb. Ezt az országot szisztematikusan szétrabolták és folyamatosan nyúznak le az emberekről amit csak lehet. Olcsó munkaerő, manipulálható tömegek, ezek vagyunk mi. Mert azt akarták, hogy ilyenek legyünk. Ennyi. És ez csak még ígyebb lesz a jövőben. Tisztességes, tehetséges politikusok és vezetők kellettek volna és akkor egész máshogy alakul a sorsunk. Létezik mennyország de annak nincsenek rajzolt határai, főleg nem a körénk rajzolt határok.
#84405
Én voltam, csak a kínaiakkal 😄
Megjegyezném én már másodszor költöztem külföldre de én nem a megélhetés miatt.
Tapasztalataim szerint pusztán csak azért "jobb" az élet mert itt nem legalizálták a korrupciót mint otthon.
Mert ugye mikor kezdett rosszabul menni az országnak akkor az emberek elkezdtek ügyeskedni meg csalni lopni.
Ha ezt akkor nem engedték volna, akkor a lakkosság egy idő után fellázadt volna az alacsony életkörülmények miatt.
De mivel lehetett ügyeskedni, ezért mindenki ellavírozott okosban, meg fusiban ezzel kiegészítve a kis bevételét.
Ez teszi otthon tönkre az országot, nincs olyan terület ami ne lenne a végletekig korrumpálódva.
Sajnos mivel az utóbbi 50 évben ez ment az emberek egyszerűen megszokták hogy a korrupció legális és ezért nem állnak ki ellene.
Ez a nyugati országokban nem így van, itt ha az életszinvonalat bármilyen formában csökkentené a kormány valamilyen intézkedéssel azonnal rájuk gyújtanák a parlamentet.
Otthon meg szép lassan eltűnik a polgári réteg, csak nagyon szegények vagy nagyon gazdagok lesznek, mint ukrajnában pár éve.

A Béna.

mustangdc3
#84404
Szeretek én is itt élni ezért is nem hagytam el ezt az országot mint sokan mások(pedig el tudnék helyezkedni kint, de ott én csak egy "bevándorló idegen" lennék) nincsenek rószaszín álmaim a jövővel kapcsolatban. Mivel látom milyen irányba halad globális viszonylatban ez a világ, és nem fog a mennyországra még csak hasonlítani sem.
Szeretem hogy Magyar vagyok nem cserélnék más néppel sem.Viszont azt gondolom hogy valamilyen féle előrejutási tendencia az életben teljesen normális és nem feltétlenül anyagi értelemben. Az emberbe bele van kódolva ez hogy sikereket akar elérni és többet jobbat akar magának nyilván van ennek egy egészséges mértéke. Az én véleményem az hogy a gyülekező fekete felhők miatt majdnem mindegy hova megy az ember jobb megélhetésért és előrejutásért mert mindenhol nagyon nehéz lesz még ezt a meglévő szintet is tartani, nemhogy előre jutni.
Az az igazság hogy elég bonyolultá válik a jövő kérdése ha mindent figyelembe akar venni az ember(arany vásárlás, usa adósság, az euró instabilitása, és most a menekültek) de számomra kétségtelen hogy minden okkal történik és minden összefügg. Amikor már tisztán látjuk mi is lesz, gyakorlatilag akkor már semmit sem lehet tenni az ellen ami létrejön.

Si vis pacem, para bellum

#84403
Nem, nem érted.
Ráadásul úgy gondolsz a világra, mint egy 4 részes legóra. Kérlek nézzed meg hányadik leggazdagabb ország Ausztria a bolygón!!! És én nem azt mondtam, hogy te légy elégedett. Ha rám hallgatsz, az vagy ami csak akarsz lenni<#alien>

repvez
#84402
Csak azt tudnám, ha ennyira a jobb és nyugodtam élet reményében menekülnek el hazájukból , mert ott háboru és fenyegetés van, akkor mikor megérkeznek egy másik országban akkor miért kezdik el ugyan azt csinálni itt ami elöl menekülnek? CSak épp itt ők csinálják azt amit otthol velük tennék.
A másik ,meg ha tényleg menekülnek akor ,hol a csalág? Csak felnőtt férfiakat látni többségében, se nőket se gyereket, akkor annyira nem lehet rossz a helyzet ha öket egyedül merte otthon hagyni, hogy majd az uj hazába megteremtett uj környezetbe elhozza öket.

Attól meg nekem is felmegy a pumpa, hogy amikor egy "normálisabb" érts európai elkövet valamit azonnal börtön kitoloncolás satöbbi amikor egy ilyen 3. világi csinálja akkor meg jaj hát nem tehet róla ne bántsuk, inkább még támogassuk, hogy hátha majd nem fog rabolni.
#84401
Nos, valakinek (Tom?) korábban volt egy mondása, amit egy kicsit átalakítottam (nagy sikere lett az Origó egyik tematikus fórumán):
-Az optimista angolul tanul.
-A pesszimista arabul tanul (vagy más bevándorló nyelven)
-A realista lőni tanul.

A párom erre azt mondta, hogy a (4 éves) lányunknak leginkább majd oroszul és angolul/németül kellene tanulnia.
Mondom oké, de én tuti megtanítom lőni...

\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról

#84400
Ez már a jelen. Magyarországon a város széli telepek ilyenek.
Utoljára szerkesztette: artivizsla, 2015.06.23. 16:17:09
#84399
A félreértések elkerülése miatt nagyon sok mindenben egyetértek veled. Tehát nem világfelfogásoddal helyezkedek szemben. De szerintem nem szabad, hogy a növekedés rózsaszín világa megtévesszen minket. Pont nem azokat az időket éljük, de lassan a nyugatiak sem. Itt most nagy átalakulások fognak lezajlani a világban.

"Nem a rosszabbhoz kell mérni magunkat, hanem a jobbhoz."

Igen, de ezt is mértékkel. És hátra is kell nézni, hogy az ember tisztában legyen a valós helyzettel. Nem szabad a növekedési kényszer csapdájába esni, hogy az áthasson mindent. Mert akkor szerencsétlennek érzi magát majd az ember a 2 szintes házában a csupa 4-5 szintes házakkal rendelkező utcában.

Ausztriából kivonultak a ruszkik, ahogy lentebb is írták. Ugyan úgy megszállva volt a szovjetek által, mint MO. És ráadásul úgy tudom, ugyan olyan "besorolás" alá estünk velük (1955-ben kivonulás, ha vállalják a teljes semlegességet). Onnan kijött a vörös hadsereg, innen meg már nem akart. Lett is egy Varsói-szerződés, ami ezt legitimizálta.

Európa nyugati része sem teljesen magát hozta rendbe. Kaptak vastagon segítséget USA-tól, ami nem emberbaráti szeretetből kaptak, hanem, hogy ahol nincs nyomor és elégedetlenség, ott nincsenek zavargások, forradalom és nem terjed a kommunizmus. A jóléti állam a béke és harmónia rendszere.

Na most, hogy a kommunizmus megdőlt és nincs ilyen ellenség, úgy tűnik a jóléti állam rendszere is kezd szétesőben lenni a XXI. században. Valahogy a vasfüggöny leomlása után, már nem fejlődik olyan dinamikusan. Lehet úgy gondolták "fent" erre nincs már igazán szükség és megindulhat a lassú leépítése. Olyan után vágyakozunk, ami már sajnos nem aktuális (vagy aktuálisnak még épp aktuális, csak jövője nincs) Egy jó része még persze felfedezhető tőlünk nyugatra, de szerintem már nem sokáig.

A mostani jólét is egy része illúzió, mert a jövőt már felélte a jelen miatt. Az adósságspirál ami áthatja a világgazdaságot brutális mértéket öltött. Én igazból azt nem szeretem, ha Magyarországot az egyik legsz@arabb országnak gondolja sok károgó, hogy itt minden szar, bárhol jobb az élet stb. Tény, hogy egy nagy langyos víz, de akár még az előnyünkre is válhat a jövőben (nem bevándorlási célállomás stb), az ember kevésbé van szem előtt.

#84398
Pontosan. '45-ben kábé egy szintről indultunk...
#84397
" Mije van annak az országnak, ami nekünk nincs?"
45 év ruszki megszállás hiánya...

\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról

#84396
Én is csatlakozom!
#84395
Értem. Szóval azért mert a föld lakosságának 85% éhezik, elégedjünk meg azzal amit elénk raknak? Nem a rosszabbhoz kell mérni magunkat, hanem a jobbhoz. Nézd meg Ausztriát, milyen életkörülmények vannak ott. És miért? Mije van annak az országnak, ami nekünk nincs? Megmondom; normális vezetői. Semmi egyéb. Az a másik 85% is azért éhezik mert az a bizonyos 1% még a vért is kifacsarja belőlük a vezetőik meg mind gyávák vagy korruptak, nem tesznek semmit. Szóval szerinted alázkodjunk meg és rebegjünk hálát ezeknek globálg*ciknek, hogy nekünk legalább ennyit megengednek és nem kell éhezni? (Legalábbis nem mindenkinek).

Csak hogy tudd, Afrika a leggazdagabb kontinens, mégis ott van a legnagyobb nyomor. Vajon miért? Azért mert ha véletlenül akadna egy helyi vezető aki jót akar a népének, de káros a globálgazdinak, rövid úton eltűnik a süllyesztőben és a kutyát nem érdekli. Mert a feketéket leszarja a nyugati világ (de még a keleti is). Mi meg Európa niggerei vagyunk.

A csapból is csak azért folyik a víz, mert így több időd és energiád marad, hogy dolgozhass, kisebb a járványveszély, stb... Ne menjünk ebbe bele, nem azért van mert törődnek veled, hanem azért, mert így hatékonyabban működik a gépezet.
#84394
A megélhetés mindig viszonyítás kérdése. Ha kizárólag méggazdagabb álllamokhoz hasonlítod ezt az országot akkor igazad van.

Érezheti mennyországnak, hiszen így is jobban él és boldogul, mint a Föld lakosságának 85%-a. Nincs éhínség, járvány, katasztrófák, háborúk, nem kell eladnia a gyerekét rabszolgának vagy a kislányát azért, hogy utána a legősibb mesterséget kelljen űznie. Kapásból 5 milliárd ember cserélne vele bármilyen áron is. Tudom ők nem számítanak. De ha ők nem számítanak, akkor mi miért is számítunk?

Azt hisszük alap dolog, hogy van fedél a fejünk felett, ivóvíz folyik a csapból és télen van fűtés (igen tudom, hogy van olyan akinek ez itt is gond) El tudjuk tartani magunkat (igaz előrelépés nélkül), de ez is egy nagy kiváltság, ami a legtöbb embernek nem adatik meg. Így is lehet nézni a dolgokat. Ez nem egyenlő azzal, hogy nem akar az ember előrelépni és boldogulni.

#84393
Igen? Hát én meg marhára nem bánnám, ha legalább a szakmunkás béreket olyan szintre emelnék, hogy abból az ember valami jövőt tudjon maga elé képzelni. Mert havi 120 ropi legfeljebb arra jó, hogy fenntartsd magad egy átlagos létminimum szintjén és ha nincs már eleve pl. egy rendes házad ahol lakhatsz, meg is rohadhatsz ott ahol vagy a változás vagy jobbulás minden reménye nélkül. Magyarország is lehetne jóléti állam, csak eleve nem ez volt a koncepció, nem ilyen sorsot szántak nekünk sem a globális, sem a regionális "hatalmasságok". Legalább félmillió magyar fiatal hagyta el ezt az országot az elmúlt tíz, tizen-pár évben és nem véletlenül. Kurvára át vagyunk mi itt baszva mind és érezheted te ezt a helyet mennyországnak - addig a napig míg rá nem ébredsz, hogy belelóg a kezed a bilibe.
mustangdc3
#84392
NIncs ezzel semmi baj sőt ! Örülök neki hogy békében és boldogan és elégedett vagy . Ez jó! de a világ ma olyan irányban halad ami kihaatással lesz erre a békére és ez szerintem elketülhetetlen nagy átalakulás fog a jövőben bekövetkezni és nem biztos hogy ez békés lesz. Személyszerint én is örülök annak hogy itt viszonylagos rend van itt nem robbantja fel magát senki meg ilyenek de ez nem jelenti azt hogy nem járok nyitott szemmel és hogy nem követem nyomon azt ami szeretett hazánkon kívül történik.

Si vis pacem, para bellum

L Viper
#84391
De jó, hogy vagyunk egy páran, akik ezt pont így gondoljuk <#eljen>
#84390
Mi is itthon a baj?
Igaz ez csak kiragadott néhány esemény, de akkor is. Hogy Mészáros, meg Vida, meg más ilyen lényegtelen személy? Ők néhány pillanat múlva, csak történelem. Én akkor is itt leszek, nyugodt éjszakáimmal. Max. a szomszéd jön cigit lejmolni :-)

\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."

VO101Tom
#84389
Ja ja ja, csatlakozok az előttem szólókhoz. Végre egy normális hozzáállás. <#eljen>

www.pumaszallas.hu

#84388
Uram, emelem a kalapom! <#worship>

Én is így vagyok ezzel! 😉

www.smart-bus.hu