IL-2 Sturmovik, CloD, BoS

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#84487
"Tengerparton az öblök, félszigetek, szárazföld felett a folyók és városok viszonya, esetleg a nagyobb erdőségek különleges alakja is lehet tájékozódási pont."
Anno, a '46-ban az amerikaiak a Balaton térképen a Tihanyi-félszigetet következetesen "Floridának" hívták.

\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról

VO101Tom
#84486
Az egy alapvető szabály, hogy navigálni felszállástól leszállásig kell, nem csak akkor, amikor már nem tudod, hogy hol jársz. Felszállsz, megkeresed a térképen ahonnan felszálltál, és időnként ellenőrzöd, hogy hol is vagy. Nem kell ismerni minden bozótot, de a látómeződben legyen egy két nagyobb tájékozódási pont, amit biztosan felismersz. Tengerparton az öblök, félszigetek, szárazföld felett a folyók és városok viszonya, esetleg a nagyobb erdőségek különleges alakja is lehet tájékozódási pont. Ha nagyon nem tudod, hogy hol vagy, akkor fordulj északnak, akkor az alattad lévő térkép arra felé áll, amerre a megnyitott térkép is (valódi gépben ülve a térképet tudod a repülési irányhoz beforgatni, ha kell, clodban ilyen fícsör nincs). Ez NAGYON fontos tud lenni ha légi harcban le kell lépni, akkor nagyon nem mindegy, hogy jó vagy rossz irányba menekülsz 😊

Régebben csináltam clod-hoz egy térképet, az http://www.oldmapsonline.org/ -ról le tudtam extra nagy felbontásban tölteni pár második világháborús angol és német térképet. Sajnos a CLoD-os területet egyik sem mutatta egészben, viszont ezekből össze-photoshoppoltam egy olyat, amin a clod-os terület van rajta, és a clod-os repülőterek külön be vannak jelölve. Ezt A1-es méretben a Copy general-nál egy ezresért ki is nyomtatják. Befóliáztam, és azóta van egy hajtogatható, összefirkálható -majdnem- eredeti térképem clodhoz. Sokkal nagyobb poén ezzel navigálni, mint beépített térképpel 😊 Innen le tudod tölteni, "overview map" néven: http://www.pcpilot.hu/dokumentumtar/il-2-sturmovik/cliffs-of-dover/2928-repuloter-terkepek-airbase-maps.html.

Ugyanezen az oldalon megosztottam azokat a pdf-eket is, amiket szintén clodhoz csináltam, mind a 121 repülőtér részletes alaprajza, navigációs adatok, pályaadatok, felülnézeti kép. Idegesített, hogy online waron amikor csak úgy kitesz egy kevésbé használt/ismert reptéren, azt sem tudja az ember, hogy merre vannak a gurulóutak, épületek, felszállópálya. Amolyan Jeppesen féle kis kártyák készítése volt az elképzelés. Az overview térképen használt koordináta rendszerrel van összhangban. Ez a koordináta rendszer küldetésenként változhat, a clodban a küldetés szerkesztője átírhatja. SoW szerveren biztos, hogy jó, ATAG-nál nem mindig. De ez csak részletkérdés. AFB's of CloD néven ezek vannak fent. A High res változat csak nyomtatáshoz ajánlott, a med res való PC-s használatra.

Ezeken kívül van a clodban -pontosabban a steam-ben - egy olyan, hogy ha engedélyezve van a fícsör (Steam - Settings - In Game - "Enable the steam overlay while in-game" előtt legyen pipa), akkor a Shift+Tab megnyomásával behozható a steam overlay. Azon alul van egy olyan gomb, hogy steam browser. Ez egy teljes értékű webbrowser, viszont ami jó dolog, hogy nem kell a játékból kitaszkolni, a gép irányítható marad overlay használat közben is, szóval sokkal jobb mint az alt+tab. Itt hozd be ezt az oldalt: http://clodtools.weebly.com/
Sajnos egyszerűbb nevet nem tudtam neki adni, de a steam browserben beállítható ez kezdőlapnak is, és akkor gépelni sem kell.
Itt a főlapon van pár segédprogram, a maps-ra klikkelve PC-s felbontáson behozhatod az overview mapot is (La Manche map from 1940 néven van fent) vagy a kis AFB's of CloD 2 kártyákat is.

Ha ezeken túlvagy, és még mindig akarsz tanulni valamit 😉, akkor a hardcore level a következő <#alien> :
Clodtools főoldalon klikkelj a Dreiechrechner DR-2 tárcsára. Ez egy navigációs tárcsa, amit a németek/magyarok használtak a második világháborúban. Flashban csináltam egy teljes mértékben használható változatot, azt tudod inne megnyitni. A tárcsa nyitó lapján a szélretartás számolásához vagy a sodródás számolásához tartozó skála van, azt ritkán használjuk, ami fontosabb, az a hátoldala (klikk a jobboldali piros 'gomb'-ra). Amit ott látsz, egy logaritmus skála, a mértékegység nélküli középső fekete gyűrűhöz képest tudsz idővel kapcsolatos számolásokat végezni. A külső gyűrű egy Sinus skála, az a szélretartáshoz kell, illetve vagy egy IAS-TAS átváltás is (gépben lévő sebmérő által kijelzett sebesség átváltása a tényleges, levegőhöz mért sebességre - minél magasabban vagy, az egyre hígabb levegőben a sebmérőd egyre kevesebbet mutat, nem a tényleges sebességet).
Pl az 1h jelet beállítod az aktuális repülési sebességhez, akkor az idő skála többi értékénél leolvashatod, hogy adott idő alatt mennyi km-ert teszel meg. Vagy a fekete gyűrűn, hogy adott -térképen megnézett- távolsághoz mennyi ideig kell az adott irányba repülnöd. Ez a legegyszerűbb számolás, de ezt lehet tovább bonyolítani, ha az üzemanyag fogyasztást ismered (clodtools főlapon a Messerschmitt Bf 109 E-4 fuel consumption (alt/ata) grafikonon pl a 109-es üza fogyasztása), akkor ki tudod számolni, hogy adott fogyasztással mennyi repidő van a gépben, a sebességeddel az mennyi km-re elég (ha nagyon precíz akarsz lenni, akkor szélirányt is bele tudod számolni, de ez ilyen 50-100 km-en nem jelentős), és ebből kiderül, hogy melyik repterekig érsz el. Persze itt is alapvető, hogy eleve tudd, hogy adott pillanatban hol vagy 😊 A DR tárcsáról lefordítottam egy egész hosszú leírást, amiben a fejlesztését és a használatát is részletesen leírja egy holland faszi, azt innen le is tudod tölteni: http://www.pumaszallas.hu/elmeleti-anyagok/repuleselmelet/navigacio/206-dreieckrechner-dr-tarcsa.html.

Na. Röviden ennyit a navigáció alapokról <#alien>
(Ezek után a gyakorlatban 90%-ban úgyis csak az van, hogy felszállunk Calaisnál, elmegyünk Doverig és lelövünk mindenkit. <#buck> )
Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2015.07.07. 20:14:00

www.pumaszallas.hu

#84485
Köszönöm a tanácsot. 😊
Egyszer mikor Ms. Bleinheimmel voltam ismerkedős free flighton teljesen eltévedtem, már 1 órája repültem, tesztelgettem a gép korlátjait és kitaláltam hogy akkor rá kéne jönni hogy hol is vagyok? Tudtam hogy nagyon északon vagyok és kb 10 percnyi repülésre ott a tenger. Lementem nagyon alacsonyra, kerestem egy vasútvonalat és elkezdtem követni nyugat felé (azért 0 méteren hogy gyakoroljam az alacsony repülést). Végül minden út Londonba vezetett és megtaláltam a kiszemelt repteret. 😊
VO101Tom
#84484
Ha eltévedsz, ne alacsonyra menj, hanem magasra 😊 Anno a vasútállomások tábláit még elolvashatták az eltévedt pilóták, a clodban ezek nincsenek benne. Magasan sokkal jobban átlátod a tájat, és nem mellékesen sokkal gyorsabban is repülsz.

www.pumaszallas.hu

VO101Tom
#84483
Régi il2 működik úgy is, hogy egyszerűen csinálsz egy másolatot a mappáról, arra felteszed amit akarsz, megnézed, hogy működik-e. Így mindig lesz egy olyan biztonsági másolatod, ami tuti működik.

www.pumaszallas.hu

#84482
Szerintem CLOD-ban ma elértem a heti szerencse limitemet. Régen játszottam, mondom nyomok már egy kis gyakorló játékot... Egy kétmotoros gépre estem rá az E4-es messzerrel. Elég szarul céloztam (kijöttem a formából), de azért végül lekaptam. Haza kéne repülni, csak azt sem tudtam hogy hol vagyok olyan alacsonyan mentünk már a végén. Úgy emlékeztem hogy az elején még láttam Dover fehér szikláit, akkor irány dél és enyhe emelkedés. 180 liter üzával elindulok majdnem pontosan délre, szépen lassan elérem a partokat, elérem a partokat, van még 120 liter... És rájöttem hogy még jobban tanácstalan vagyok hogy hol is vagyok mivel 2 km magasan 1 települést sem láttam, csak szántóföldeket. Szépen lementem 800 méterre, kitrimmeltem a gépet és elindultam a partok mentél észak-keletre. Folyamatosan keresem a térképen a településeket amiket tájékozódási pontnak lehetne használni. Találtam két összenőtt települést amiken áthalad egy folyó. Végre tudom hogy jó irányban vagyok, 80 liter van még. (Egyre) visszább veszem a teljesítményt, most már tényleg kezdek parázni hogy találok-e végre repteret vagy a karakterem meglátogat egy francia parasztleányt egy stílusos hasraszállással kombinálva. Lemegyek 300 méterre, végre megvan az öböl amit kerestem. Ha tovább haladok a part mentén akkor egy olyan térségbe érek ahol gyak minden falu mellett reptér van, viszont lehet hogy már csak lábbusszal érkezhetek majd. Irány akkor a folyó mentén, elméletileg lesz ott egy (nagyobb) település reptérrel. A település megvan, de hol a reptér? Sehol egy betoncsík, vagy legalább egy jól kijáratott barnálló kifutópálya... 40 liter van még... Láttam egy szép nagy zöld foltot, mondom ha tetszik ha nem most ott fogok landolni, de előtt megnézem közelebbről is, lementem 10 méterre hogy áthúzzak felette. Látom van egy épület az egyik szélén, mikor áthúzok mellette látom hogy egy irányítótorony az. Szíven megdobban, hajtómű 0-án, kezdetem egy kényelmes fordulót hogy a lehető leghosszabb pályán tudjam letenni a vasat (és közben kitenni a futókat + a flaps-ot le). A futós rész még sikerült is, de a flaps már nem igazán akart landing helyzetben állni... Végül kényelmes 200-as sebességgel letettem a gépet, annyi volt a különlegesség hogy nem fékeztem hanem hagytam inkább kigurulni a kicsikét. Mindez egy "alig" 36 perces repülést alatt volt. Ezért szeretem én a CLOD-ot, kellenek az ilyen kalandok benne. 😊
#84481
Helló!

A Sas1946 fórumán most láttam, hogy van valami Community Universal Patch (CUP). Ez valami új mod pack, mint a DBW?

Megéri letölteni, nem kavar be a működésbe? Mert nekem sikerült egy működő képes DBW 1.71-et összehoznom, elég sok tartalommal, és nem szeretném elveszíteni, elég hosszadalmas lenne újra rakni az egészet.


VO101Tom
#84480
Pontos fps értéket ne is kérdezz, elhiheted, hogy az nagyon gépfüggő. Nem mindegy, hogy a procid a kevés vagy a videokártya, milyen felbontáson mennyi monitoron játszol, stb stb.

Ha gond van az fps-el, első lépésben az erdőt vedd le low-ra, a buildings detail is legyen low, a building amount is low, és az effect is elég közepes beállításon (effect ne legyen low, mert akkor nem látod a találatokat a másik gépén). SSAO legyen kikapcsolva. Ezen felül a conf.ini-ben (C:\Users\-neved-\Documents\1C SoftClub\il-2 sturmovik cliffs of dover - MOD mappában) keresd meg a következő sort: ShadowMapSize=5. Írd át 4-re vagy 3-ra. Ezzel az árnyékok szélei homályosabbak, elmosódottabbak lesznek, de fps-ben érezhetően gyorsabb lesz.

A talaj geometria nekem nem hozott érezhető változást, mindegy, hogy hova állítottam, ahogy a land shading sem. A gépek geometriája és a textúra részletesség legyen magas, az nem sok erőforrást eszik, de sokat számít kinézetben.

Win 8.1-en volt konstans szaggatásos bug, a legújabb nVidia driver az megoldotta.

www.pumaszallas.hu

Scottt
#84479
Yes, illetve nézegettem de semmi settings guideot nem találtam, hogy mivel kb mennyi fps-t lehet nyerni/ veszíteni, pedig érdekelne az is.

\"A békefenntartás nem a katonák dolga, de csak ők értenek hozzá\" \"De ki a fasznak kell ez?!Én inkább ezt választom!Imádom\" \"Brothers everywhere Raise your hands into the air we\'re WARRIORS\"

#84478
Digitálisan felújítottak egy csomó klasszikus képet a második vh-ból.

Elképesztő! <#wow1> Tényleg mintha csak statiszták lennének a napjainkból, de nem ezek, lassan 70 éves képek!

A jó pilóta egyik szemével céloz, a másikkal a 6 óráját nézi. Ha az ellenségeid lőtávolban vannak, akkor te is. Gut,Besser,Messer. Magyarán, a Messer messze a legszebb

#84477
mármint ezt most a clodra érted?

#84476
Rakjál be mindenből, valamelyik csak jó lesz.

\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."

#84475
Digitálisan felújították a - szerintem - legszebb magyar repülős indulót:

Repülj, repülj, hős magyar pilóta
Utoljára szerkesztette: Lysandus, 2015.07.03. 19:41:28
Scottt
#84474
Üdv Urak!
Van valakinek valami magic lőszer beállítási trükkje, hogy melyik lövedékből mennyit illetve milyen sorrendben hevederez be? Ill nincs-e valami történelmi feljegyzés erről, hogy a valóságban, hogy voltak egymás követően a dolgok?( x db nyomjelző, y páncéltörő stb)

\"A békefenntartás nem a katonák dolga, de csak ők értenek hozzá\" \"De ki a fasznak kell ez?!Én inkább ezt választom!Imádom\" \"Brothers everywhere Raise your hands into the air we\'re WARRIORS\"

#84473

#84472
Ha jól emlékszem valami ősrégi Top Gunban volt a sztori Tobak tollából, hogy végre rendszerváltás után kijutott Angliába és ott gyorsan önhatalmúlag beültek egy Messersbe, teljesen kiakasztva ezzel az pakisztáni múzeumőrt.

http://www.kurfurst.org - Kurfürst - The Messerschmitt Bf 109 performance resource site MA970-UD3, AMD FX-8350, 16 GB DDR3, GB nvidia 960 4 GB

#84471
#84470
Az Origo sem jobb, ott a kommentelők közt Spulni néven próbálja osztani az észt, nem túl sok sikerrel. Pedig igaza van... (én meg már csak röhögni járok oda)

\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról

#84469
Lehet, hogy volt német veterán is ilyen szituban, de Tibor bátyánk 100%, mert emlékszem a képre, ahogy ott ül a Schlageter ezred sárgaorrújában.

\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról

#84468
Nem Tobak volt. Egy német pilóta volt, és Angliában történt az eset. Valamelyik múzeumban. Majd előkeresem az újságot. meg van.

\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."

VO101Tom
#84467
Tökéletesen egyetértek vele 😊

www.pumaszallas.hu

#84466
Indexes cikk, bakker, vagyis "fele sem igaz"
A HT topikban Cifunak meg Molninak az összes szőr felállt a hátán ettől az irománytól...

Molni: "Én megtiltalnám az indexnek, hogy haditechnikáról vagy technikáról írjon. Nem értenek hozzá. Igazából nem tudom, hogy mihez értenek egyáltalán... "

\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról

GaBika6
#84465
Akkor ezek alapján a mig-29 jobb, mint az f-16? 😊
Ma láttam "besenyő pista" bácsit gyakorolni a hétvégére igaz csak 1 röpke percig, de tetszett!

"A balszerencse mutatja meg a hadvezér zsenialitását; a jószerencse ezt még elrejtheti!"

VO101Tom
#84464
Gyakorlaton, közeli légi harcban az Ef-2000 is megszivatta néhányszor az F-22-est, mégsem mondaná senki, hogy az Ef-2000 jobb, fejlettebb gép. Nyilván nem 20-ad rangú kérdés ugyan, de a modern légi harc alapja, hogy el se juss fordulózáshoz, a BVR az elsődleges. Amikor mégis erre kerül a sor, ahhoz mindkét oldal pilótáinak (és társaiknak) sok és komoly hibát kell véteniük. És ebben a modern repülőgépek, a sok, nagy kijelzős kabinnal, fejlett szoftverrel, ami sokkal több támogatást ad a légi harchoz, sokkal több grafikus infót ad a pilótának, azok elég komoly cheat-nek számítanka. Pl kirajzolja a rakéta indítási buborékokat, amibe dinamikusan beleszámolja a magasságból és sebességekből adódó változókat is, az pl. felbecsülhetetlen. Tibi sztorizgatott egyszer arról, hogy itt volt náluk egy F-18 pilóta, aki eléggé lenézte a Gripent ("ja, az a kis svéd madárka? még nem hallottam róla... höhöhö"😉, a 2. héten meg már alig lehetett kiszedni a szimulátorból, annyira bejött neki az a három iPad a kabinban, meg amit tud a gép. Szóval igen, volt egy teszt amiben az F-16 lefordulta az F-35-öst, de aki ez alapján már károg, hogy hogy egy húsz éves konstrukció "jobb" mint az új, az szimplán nem ért hozzá (persze, a cikkeket is el kell adni valamilyen szenzációval, ezt a média szakon elsők közt tanulják meg)... <#whatever>

www.pumaszallas.hu

#84463
Az F 16-os tényleg mindent visz ?
#84462
Idegen nyelvű repülős könyvek.
Gundark 1 1
#84461
Ha jól emlékszem akkor Tőrös úr piszkálta fel hogy próbálja ki, beült , kiszállt jött az őr aki hisztizett valami vezetőnek hogy beült beült, de volt ott egy idősebb pár akik nem láttak semmit. Majd mikor elment az őr meg a főnöke az öreg odavigyorgott hogy ő meg Lancaster pilóta volt 😊
PhantomAss
#84460
Lehet nem egyre gondolunk, bár nekem is Tobak Tibor ugrott be elsőre, viszont ő egy E4-es messzerbe ült bele a múzeumban.

GOOBY, pls

VO101Tom
#84459
Szerintem Tobak Tibor volt, amikor egy múzeumban bepattant a meszába. A cikk szerint átlépett a kordonon, és mire a teremőr odaért, már bent is ült. Kiderült, hogy az őr meg Lancaster-en repült anno.
Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2015.07.02. 12:58:04

www.pumaszallas.hu

#84458
Elnézve az arcát repülés közben, nem igazán volt jelen az Öreg. Inkább a múltban.
Volt egy hajdanában a TopGun újságban volt egy kép, egy Messer pilótáról, akit öreg korában beültettek 1 G-6-osba. Pont azt a pillanatot fotózták, amikor a szeme a múltba révedt. Képaláírás valami ilyesmi volt, hogy "Vajon hol járhat most az Öreg."

\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."

VO101Tom
#84457
Itt is megosztom, hátha valaki még nem ismeri.
Dcs topikban szóba kerültek a veteránok, egy német veterán pilótát megreptettek a DCS D-9 fókával (http://forums.eagle.ru/showthread.php?t=144768) ennek kapcsán linkeltem be Kontraszty Bandi bával készült interjúnkat.

2003-ban mi is megreptettük Kontraszty Bandi bát, a régi Il-2-vel (Fw 190-esen repült, a poszert amit kapott, azon az ő gépe van rajta)
Képek:
Spoiler (katt a megjelenítéshez)









Olyan másfél órás beszélgetést vettünk fel, itt meghallgathatjátok:
Kontraszty_interju

www.pumaszallas.hu

Willenbrock
#84456
Meg kell hagyni,hogy a P-40 a háború egyik legyszebb vadászgépe volt. ( 1 perc után kezd érdekes lenni a videó )


Utoljára szerkesztette: Willenbrock, 2015.07.02. 00:04:56

#84455
Nem vitatkozunk, csak kivesézzük a szart. :-)

\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."

GaBika6
#84454
Kár is ezen vitázni! A videó tetszik és csak azért linkeltem! <#awink> A valósághoz mi közeli és mi közelibb, azt meg tudjuk! BOS-al el lehet játszogatni, vannak jó dolgok benne, de ennyi! Aki repülni akar kimegy a reptérre ha teheti... <#worship>
Jah és a fejlesztői még mindig bekaphassák... <#violent>

"A balszerencse mutatja meg a hadvezér zsenialitását; a jószerencse ezt még elrejtheti!"

VO101Tom
#84453
Az előzőt nem a videóra írtam, hanem úgy általában arra, hogy "nem kell az oldalkormány", és hogy anno hazajutottak anélkül is. Ha az oldalkormány kiesik, az tényleg nem kritikus, attól még nem fog lezuhanni, az egész vezérsík már nagyobb gond az instabilitás és a súlypontvándorlás miatt.

A videón amit mondasz, az szerintem az oldalkormány volt, az repült el akkor, amikor megcsapta a Jak, utána kezdett befordulni a Heinkel. Hogy a vezérsík egészen bepördülésig megvolt, azt láttam, lentebb írtam is. <#alien> Ugyanazt mondjuk btw...

www.pumaszallas.hu

#84452
Igaz, de látható, mint írtam,hogy előbb pördül be a gép, azután válik le a függőleges. Igaz, amikor támadják, akkor előtt pár pillanattal valami négyzet alaku is leválik a gépről. 2,11-2,12-nél mintha motorburkolat lenne.

\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."

VO101Tom
#84451
Ja ja, de az is igaz, hogy a Heinkelnél nem könnyítette meg a pilóta dolgát, hogy mindkét légcsavar ugyanabba az irányba forgott. A teljes függőleges vezérsík elvesztése már keményebb dió, ott a súlypontvándorlás is nagy, nem biztos, hogy a magassági kormány azt teljesen kompenzálni tudja.

www.pumaszallas.hu

Willenbrock
#84450
A flash player saját eltávolítójával töröltem,aztán c cleanerrel a rendszerleírót is kitakarítottam,de így sem települ. adobe download manager error. Ilyen még nem volt,lehet a firefox újratelepítése segítene?

#84449
Azért azt el kell ismerni, hogy sok bomber hazarepül sérült, vagy teljesen leamortizálódott oldalkormánnyal a háboru idején. Ahogy Tom is írta az oldalkormány az "nem kell" :-) Csűrővel, motorteljesítmény variálással még ellavírozott egy gép.

\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."

#84448
Ki kell irtani a rendszerleiróból is. Kézzel. Majd utána telepiteni. A böngészőkből is le kell tiltani..
Utoljára szerkesztette: lala42, 2015.07.01. 08:45:08

\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."

Willenbrock
#84447
Nem tudja valaki mi lehet a flash playeremmel? Egyszerűen nem települ fel,a régit is letöröltem,avast kikapcsolva,firefox bezárva,így sem települ.

VO101Tom
#84446
Üdv.
A repülőgép törzsét én nem hasonlítanám pálcához, sokkal inkább egy áramvonalas csónakhoz, annak sincs sem az orrán, sem a farán éles lecsapás. Bármilyen turbulencia vagy örvény keletkezik a géptörzs mögött, az elhanyagolható mértékű (a szárnyvég körüli indukált ellenálláshoz meg a kiálló cuccok ellenállásához képest mindenképp).
Ráadásul a videón nem is ez történik. Na nem mintha egy PC-s játék amúgy mérvadó lenne, pláne a nem a BoS He 111 FM-je, ami -valljuk be - nem lett a világ legjobbja, de a lenti videón sincs oszcillálás, van viszont egy függőleges vezérsíkunk ami egészen a dugóba pördülésig a gépen van. A balra elhúzást a sérült bal hajtómű okozza, amit a hiányzó oldalkormány felület miatt nem tud kompenzálni. Jobb hajtóművet kellett volna azonnal visszahúzni, meg a bedőlés ellen csűrni, ami szintén nem történt meg. Fogadnék rá, hogy AI vezette. Humán pilóta már rég reagált volna a gép mozgására...

www.pumaszallas.hu

#84445
Ez csak féligazság. Sok minden közrejátszik egy gép átesésénél, dugóba esésnél, stb. A filmen előbb pördül be a gép, mint a függőlelges leszakad.
Utoljára szerkesztette: lala42, 2015.07.01. 00:17:08

\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."

#84444
Üdv!

Próbálj meg egy damilra erősített hosszú pálcát egyenesen húzni a vízben viszonylag nagyobb sebességgel. Nem fog menni, mert a pálca körül örvények alakulnak ki, és a pálcára ezek az örvények káros oszcilláló hatást gyakorolnak. A pálca beremeg. Ezek az örvények a Kármán-félée örvénysorok.
Ha viszont a pálcára erősítünk lemezezeket, akkor az örvénylés megszűnik.
Véleményem szerint a repülőgép függőleges vezérsíkja is így szerepel.Mivel az oldalkormány leszakadt, a vezérsík összterülete csökken, így nincs ami megakadályozza a repülő törzsére ható örvények létrejöttét, a repülő törzse oszcilláló mozgásba kezd, majd át is esik rögtön.
Ez látható a videón.
#84443
<#eljen>
ez tényleg jó, lehet beruházok rá a jövő hónapban
Utoljára szerkesztette: rabbiddgog, 2015.06.29. 22:24:41

?(???)?

Zpogi
#84442
Marha jó, ahogy 2:14-nél átesik a heinkel, mert nincs oldalkormánya.

GaBika6
#84441
Egész jóra sikeredett...

"A balszerencse mutatja meg a hadvezér zsenialitását; a jószerencse ezt még elrejtheti!"

#84440
Kávé mellé.
#84439
#84438
Köszönöm Uraim a rengeteg információt. Amint egy kis időm lesz nekikezdek megint az Il 2 S. játszani.