IL-2 Sturmovik, CloD, BoS
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Anno, a '46-ban az amerikaiak a Balaton térképen a Tihanyi-félszigetet következetesen "Floridának" hívták.
\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról
Régebben csináltam clod-hoz egy térképet, az http://www.oldmapsonline.org/ -ról le tudtam extra nagy felbontásban tölteni pár második világháborús angol és német térképet. Sajnos a CLoD-os területet egyik sem mutatta egészben, viszont ezekből össze-photoshoppoltam egy olyat, amin a clod-os terület van rajta, és a clod-os repülőterek külön be vannak jelölve. Ezt A1-es méretben a Copy general-nál egy ezresért ki is nyomtatják. Befóliáztam, és azóta van egy hajtogatható, összefirkálható -majdnem- eredeti térképem clodhoz. Sokkal nagyobb poén ezzel navigálni, mint beépített térképpel 😊 Innen le tudod tölteni, "overview map" néven: http://www.pcpilot.hu/dokumentumtar/il-2-sturmovik/cliffs-of-dover/2928-repuloter-terkepek-airbase-maps.html.
Ugyanezen az oldalon megosztottam azokat a pdf-eket is, amiket szintén clodhoz csináltam, mind a 121 repülőtér részletes alaprajza, navigációs adatok, pályaadatok, felülnézeti kép. Idegesített, hogy online waron amikor csak úgy kitesz egy kevésbé használt/ismert reptéren, azt sem tudja az ember, hogy merre vannak a gurulóutak, épületek, felszállópálya. Amolyan Jeppesen féle kis kártyák készítése volt az elképzelés. Az overview térképen használt koordináta rendszerrel van összhangban. Ez a koordináta rendszer küldetésenként változhat, a clodban a küldetés szerkesztője átírhatja. SoW szerveren biztos, hogy jó, ATAG-nál nem mindig. De ez csak részletkérdés. AFB's of CloD néven ezek vannak fent. A High res változat csak nyomtatáshoz ajánlott, a med res való PC-s használatra.
Ezeken kívül van a clodban -pontosabban a steam-ben - egy olyan, hogy ha engedélyezve van a fícsör (Steam - Settings - In Game - "Enable the steam overlay while in-game" előtt legyen pipa), akkor a Shift+Tab megnyomásával behozható a steam overlay. Azon alul van egy olyan gomb, hogy steam browser. Ez egy teljes értékű webbrowser, viszont ami jó dolog, hogy nem kell a játékból kitaszkolni, a gép irányítható marad overlay használat közben is, szóval sokkal jobb mint az alt+tab. Itt hozd be ezt az oldalt: http://clodtools.weebly.com/
Sajnos egyszerűbb nevet nem tudtam neki adni, de a steam browserben beállítható ez kezdőlapnak is, és akkor gépelni sem kell.
Itt a főlapon van pár segédprogram, a maps-ra klikkelve PC-s felbontáson behozhatod az overview mapot is (La Manche map from 1940 néven van fent) vagy a kis AFB's of CloD 2 kártyákat is.
Ha ezeken túlvagy, és még mindig akarsz tanulni valamit 😉, akkor a hardcore level a következő <#alien>#alien> :
Clodtools főoldalon klikkelj a Dreiechrechner DR-2 tárcsára. Ez egy navigációs tárcsa, amit a németek/magyarok használtak a második világháborúban. Flashban csináltam egy teljes mértékben használható változatot, azt tudod inne megnyitni. A tárcsa nyitó lapján a szélretartás számolásához vagy a sodródás számolásához tartozó skála van, azt ritkán használjuk, ami fontosabb, az a hátoldala (klikk a jobboldali piros 'gomb'-ra). Amit ott látsz, egy logaritmus skála, a mértékegység nélküli középső fekete gyűrűhöz képest tudsz idővel kapcsolatos számolásokat végezni. A külső gyűrű egy Sinus skála, az a szélretartáshoz kell, illetve vagy egy IAS-TAS átváltás is (gépben lévő sebmérő által kijelzett sebesség átváltása a tényleges, levegőhöz mért sebességre - minél magasabban vagy, az egyre hígabb levegőben a sebmérőd egyre kevesebbet mutat, nem a tényleges sebességet).
Pl az 1h jelet beállítod az aktuális repülési sebességhez, akkor az idő skála többi értékénél leolvashatod, hogy adott idő alatt mennyi km-ert teszel meg. Vagy a fekete gyűrűn, hogy adott -térképen megnézett- távolsághoz mennyi ideig kell az adott irányba repülnöd. Ez a legegyszerűbb számolás, de ezt lehet tovább bonyolítani, ha az üzemanyag fogyasztást ismered (clodtools főlapon a Messerschmitt Bf 109 E-4 fuel consumption (alt/ata) grafikonon pl a 109-es üza fogyasztása), akkor ki tudod számolni, hogy adott fogyasztással mennyi repidő van a gépben, a sebességeddel az mennyi km-re elég (ha nagyon precíz akarsz lenni, akkor szélirányt is bele tudod számolni, de ez ilyen 50-100 km-en nem jelentős), és ebből kiderül, hogy melyik repterekig érsz el. Persze itt is alapvető, hogy eleve tudd, hogy adott pillanatban hol vagy 😊 A DR tárcsáról lefordítottam egy egész hosszú leírást, amiben a fejlesztését és a használatát is részletesen leírja egy holland faszi, azt innen le is tudod tölteni: http://www.pumaszallas.hu/elmeleti-anyagok/repuleselmelet/navigacio/206-dreieckrechner-dr-tarcsa.html.
Na. Röviden ennyit a navigáció alapokról <#alien>#alien>
(Ezek után a gyakorlatban 90%-ban úgyis csak az van, hogy felszállunk Calaisnál, elmegyünk Doverig és lelövünk mindenkit. <#buck>#buck> )
Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2015.07.07. 20:14:00
www.pumaszallas.hu
Egyszer mikor Ms. Bleinheimmel voltam ismerkedős free flighton teljesen eltévedtem, már 1 órája repültem, tesztelgettem a gép korlátjait és kitaláltam hogy akkor rá kéne jönni hogy hol is vagyok? Tudtam hogy nagyon északon vagyok és kb 10 percnyi repülésre ott a tenger. Lementem nagyon alacsonyra, kerestem egy vasútvonalat és elkezdtem követni nyugat felé (azért 0 méteren hogy gyakoroljam az alacsony repülést). Végül minden út Londonba vezetett és megtaláltam a kiszemelt repteret. 😊
www.pumaszallas.hu
www.pumaszallas.hu
A Sas1946 fórumán most láttam, hogy van valami Community Universal Patch (CUP). Ez valami új mod pack, mint a DBW?
Megéri letölteni, nem kavar be a működésbe? Mert nekem sikerült egy működő képes DBW 1.71-et összehoznom, elég sok tartalommal, és nem szeretném elveszíteni, elég hosszadalmas lenne újra rakni az egészet.
Ha gond van az fps-el, első lépésben az erdőt vedd le low-ra, a buildings detail is legyen low, a building amount is low, és az effect is elég közepes beállításon (effect ne legyen low, mert akkor nem látod a találatokat a másik gépén). SSAO legyen kikapcsolva. Ezen felül a conf.ini-ben (C:\Users\-neved-\Documents\1C SoftClub\il-2 sturmovik cliffs of dover - MOD mappában) keresd meg a következő sort: ShadowMapSize=5. Írd át 4-re vagy 3-ra. Ezzel az árnyékok szélei homályosabbak, elmosódottabbak lesznek, de fps-ben érezhetően gyorsabb lesz.
A talaj geometria nekem nem hozott érezhető változást, mindegy, hogy hova állítottam, ahogy a land shading sem. A gépek geometriája és a textúra részletesség legyen magas, az nem sok erőforrást eszik, de sokat számít kinézetben.
Win 8.1-en volt konstans szaggatásos bug, a legújabb nVidia driver az megoldotta.
www.pumaszallas.hu
\"A békefenntartás nem a katonák dolga, de csak ők értenek hozzá\" \"De ki a fasznak kell ez?!Én inkább ezt választom!Imádom\" \"Brothers everywhere Raise your hands into the air we\'re WARRIORS\"
Elképesztő! <#wow1>#wow1> Tényleg mintha csak statiszták lennének a napjainkból, de nem ezek, lassan 70 éves képek!
A jó pilóta egyik szemével céloz, a másikkal a 6 óráját nézi. Ha az ellenségeid lőtávolban vannak, akkor te is. Gut,Besser,Messer. Magyarán, a Messer messze a legszebb
\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."
Repülj, repülj, hős magyar pilóta
Utoljára szerkesztette: Lysandus, 2015.07.03. 19:41:28
Van valakinek valami magic lőszer beállítási trükkje, hogy melyik lövedékből mennyit illetve milyen sorrendben hevederez be? Ill nincs-e valami történelmi feljegyzés erről, hogy a valóságban, hogy voltak egymás követően a dolgok?( x db nyomjelző, y páncéltörő stb)
\"A békefenntartás nem a katonák dolga, de csak ők értenek hozzá\" \"De ki a fasznak kell ez?!Én inkább ezt választom!Imádom\" \"Brothers everywhere Raise your hands into the air we\'re WARRIORS\"

http://www.kurfurst.org - Kurfürst - The Messerschmitt Bf 109 performance resource site MA970-UD3, AMD FX-8350, 16 GB DDR3, GB nvidia 960 4 GB
\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról
\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról
\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."
A HT topikban Cifunak meg Molninak az összes szőr felállt a hátán ettől az irománytól...
Molni: "Én megtiltalnám az indexnek, hogy haditechnikáról vagy technikáról írjon. Nem értenek hozzá. Igazából nem tudom, hogy mihez értenek egyáltalán... "
\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról
Ma láttam "besenyő pista" bácsit gyakorolni a hétvégére igaz csak 1 röpke percig, de tetszett!
"A balszerencse mutatja meg a hadvezér zsenialitását; a jószerencse ezt még elrejtheti!"
www.pumaszallas.hu
GOOBY, pls
Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2015.07.02. 12:58:04
www.pumaszallas.hu
Volt egy hajdanában a TopGun újságban volt egy kép, egy Messer pilótáról, akit öreg korában beültettek 1 G-6-osba. Pont azt a pillanatot fotózták, amikor a szeme a múltba révedt. Képaláírás valami ilyesmi volt, hogy "Vajon hol járhat most az Öreg."
\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."
Dcs topikban szóba kerültek a veteránok, egy német veterán pilótát megreptettek a DCS D-9 fókával (http://forums.eagle.ru/showthread.php?t=144768) ennek kapcsán linkeltem be Kontraszty Bandi bával készült interjúnkat.
2003-ban mi is megreptettük Kontraszty Bandi bát, a régi Il-2-vel (Fw 190-esen repült, a poszert amit kapott, azon az ő gépe van rajta)
Képek:
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Olyan másfél órás beszélgetést vettünk fel, itt meghallgathatjátok:
Kontraszty_interju
www.pumaszallas.hu
Utoljára szerkesztette: Willenbrock, 2015.07.02. 00:04:56
\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."
Jah és a fejlesztői még mindig bekaphassák... <#violent>#violent>
"A balszerencse mutatja meg a hadvezér zsenialitását; a jószerencse ezt még elrejtheti!"
A videón amit mondasz, az szerintem az oldalkormány volt, az repült el akkor, amikor megcsapta a Jak, utána kezdett befordulni a Heinkel. Hogy a vezérsík egészen bepördülésig megvolt, azt láttam, lentebb írtam is. <#alien>#alien> Ugyanazt mondjuk btw...
www.pumaszallas.hu
\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."
www.pumaszallas.hu
\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."
Utoljára szerkesztette: lala42, 2015.07.01. 08:45:08
\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."
A repülőgép törzsét én nem hasonlítanám pálcához, sokkal inkább egy áramvonalas csónakhoz, annak sincs sem az orrán, sem a farán éles lecsapás. Bármilyen turbulencia vagy örvény keletkezik a géptörzs mögött, az elhanyagolható mértékű (a szárnyvég körüli indukált ellenálláshoz meg a kiálló cuccok ellenállásához képest mindenképp).
Ráadásul a videón nem is ez történik. Na nem mintha egy PC-s játék amúgy mérvadó lenne, pláne a nem a BoS He 111 FM-je, ami -valljuk be - nem lett a világ legjobbja, de a lenti videón sincs oszcillálás, van viszont egy függőleges vezérsíkunk ami egészen a dugóba pördülésig a gépen van. A balra elhúzást a sérült bal hajtómű okozza, amit a hiányzó oldalkormány felület miatt nem tud kompenzálni. Jobb hajtóművet kellett volna azonnal visszahúzni, meg a bedőlés ellen csűrni, ami szintén nem történt meg. Fogadnék rá, hogy AI vezette. Humán pilóta már rég reagált volna a gép mozgására...
www.pumaszallas.hu
Utoljára szerkesztette: lala42, 2015.07.01. 00:17:08
\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."
Próbálj meg egy damilra erősített hosszú pálcát egyenesen húzni a vízben viszonylag nagyobb sebességgel. Nem fog menni, mert a pálca körül örvények alakulnak ki, és a pálcára ezek az örvények káros oszcilláló hatást gyakorolnak. A pálca beremeg. Ezek az örvények a Kármán-félée örvénysorok.
Ha viszont a pálcára erősítünk lemezezeket, akkor az örvénylés megszűnik.
Véleményem szerint a repülőgép függőleges vezérsíkja is így szerepel.Mivel az oldalkormány leszakadt, a vezérsík összterülete csökken, így nincs ami megakadályozza a repülő törzsére ható örvények létrejöttét, a repülő törzse oszcilláló mozgásba kezd, majd át is esik rögtön.
Ez látható a videón.
ez tényleg jó, lehet beruházok rá a jövő hónapban
Utoljára szerkesztette: rabbiddgog, 2015.06.29. 22:24:41
?(???)?
"A balszerencse mutatja meg a hadvezér zsenialitását; a jószerencse ezt még elrejtheti!"