IL-2 Sturmovik, CloD, BoS

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

VO101Tom
#84537
Ha 5%-nál vagy 95%-nál megáll a betöltés, az minden esetben install hiba, valami kimaradt a megfelelő sorrendből.

www.pumaszallas.hu

Willenbrock
#84536
Ok, tárgytalan a kérdés,megtaláltam zipben a frissítést,már megy a hfsx 7.0.3

Willenbrock
#84535
Rájöttem,hogy kimaradt 1-2 patch.Most a sorrend jó,csak az a gond,hogy a hsfx 7.0-t nem frissíti az auto updater,valami hibát jelez. Nem tudja valaki ez mitől lehet vagy,hogy létezik-e a hsfx 7.0.3 frissítés auto updater nélkül is?
Utoljára szerkesztette: Willenbrock, 2015.07.20. 04:04:57

Willenbrock
#84534
Feltelepítettem az il-2 1946-ot ismét. Az Aces over Eu szervernek kell a 4.12.2 patch és a HSFX 7.0.3 mod. Úgy telepítettem,hogy alap 46-ra a patch 4.08,arra a 4.12, aztán a hsfx 7.0, ezután a hsfx updaterrel 7.0.3-ra frissítettem,mégis 5% betöltéskor kilép. Mi lehet a gond?

#84533
<#worship>

www.smart-bus.hu

Papa01
#84532
<#eljen>

If you ask me, you do what you want... :) Intel Xeon E5-2678 v3, 12-Core, 3300 MHz (33 x 100) | 32 Gb RAM | Geforce 1660Ti 6Gb

VO101Tom
#84531
Kiigazítottam a hátteret full HD-ra.

www.pumaszallas.hu

#84530
<#eljen>

#84529
Nem semmi volt a csóka
miért megy kétszer?
Utoljára szerkesztette: lala42, 2015.07.16. 01:05:43

\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."

#84528

\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."

#84527
Nekem meg az eredeti (dal) tetszik.
Bad Company - Bad Company
#84526
Fax tudja. Nekem az első jobban tetszik.

Willenbrock
#84525
Egy kis off: Linkin Park egyszer volt már itt,nekem tetszik ez a szám:

És egy féloff (marha jól repült ez a cseh pilóta):

#84524
Azért ez jobb klipp hozzá!
Nem kispályások kergetik egymást. 4:40-nél gyanítom, hogy némileg túllépte az engedélyezett állásszöget mindkét gép<#idiota>.
#84523
Köszi, ránézek. Meguntam a céges meg a magán telefon hurcolást.

#84522
Nekem egy Samsung D980-m volt, nagyon szerettem. Az még "buta" telefon volt, de kiválóan kezelte a két kártyát...

Most már vannak két kártyás okos telefonok is, gyanítom azok még jobbak. Egy dual sim-es Lumia 530, vagy 630 szerintem ár/érték arányban kiváló választás.

www.smart-bus.hu

VO101Tom
#84521
Én ebben a videóban hallottam először, szerintem is qrvajó <#eljen>

www.pumaszallas.hu

#84520
Szia,
ha 1-2 napot ráér akkor nekem lesz. Most készülök vásárolni egy készüléket ami valóban dual sim-es. Éppen ebben a témában nyomozok egy hete. A "sima" dual simnél már az is többet ér, ha a hátval összefordítva összeszigszalagozol 2 készüléket, mivel ezeknél egyszerre csak egy kártya aktív, a másik csak benne van a foglalatban. Az aktív dualnál, ha az egyik kártyán beszélsz, akkor a másik beállítástól függöen várakozik, vagy bekapcsolható a beszélgetésbe.
Hazai forgalomban egy készüléket találtam megfizethető áron és jó tesztekkel:
http://www.edigital.hu/Okostelefon/Gigabyte-Gsmart-Simba-(Dual-active-SIM)-kartyafuggetlen-okostelefon-Black-(Android)-p399934.html

Z97-PRO gamer - i7 4790K @ 4.00GHz - 32GB Dual-Channel DDR3 @ 1199MHz - 4095MB NVIDIA GeForce GTX 960

#84519
Van valakinek duál sim kártyás telefonnal tapasztalata?
Milyet érdemes venni?

#84518
Köszönöm (neked is Lala, csak Tomnak írom a választ mivel a nagyobbik része neki szól). Ezt már egyszer elküldted, le is mentettem csak elfelejtettem megnézni. 😞

Azzal hogy angol nyelvű nincs problémám (az orosz tanárom nagy sajnálatára). 😊

A kerék kidurranásánál ezek szerint az volt a baj hogy berádlizott a gép... A sebességre és a magasságra odafigyeltem, mindig gurulásnál farolt meg a gép és durrantak ki a gumik.
VO101Tom
#84517
Innen letölthető a Chuck's guide for Il-2 Cliffs of Dover.
http://theairtacticalassaultgroup.com/forum/showthread.php?t=16592&p=179796&viewfull=1#post179796
Ez egy nagyon komoly összefoglaló a gépekről, üzemeltetési adatok, felszerelések, egyéb tulajdonságok. Amiben nagyon jó még, hogy rengeteg extra magyarázat is van benne általánosságban a repülésről, repülőgépekről, hajtóművekről, minden szarról. 668 oldal, és ebben AI-król szó suncs. Egyetlen hátránya, hogy angol nyelvű...

Ebben van leírás a bombázókról is, üzemeltetési határértékek, kezelés, egyéb tulajdonságok.

A másik kérdéshez azt még hozzátenném, hogy a kerék akkor is kidurranhat ha nagy sebességnél berádlizol (farolsz). A gumik egyenes vonalban 200 km/h környékén durrannak el (Mesza legalábbis).

www.pumaszallas.hu

#84516
Nem szeretem az amikat, de ezt a zenét imádom...ráadásul az egyik alapító tag Báthory gyerek.

#84515
Leszálláskor nagy a sebesség, vagy magasról ejted át. Valszeg azért durran ki a gumi.

\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."

#84514
A bombázóknál az volt a probléma hogy túlpörgött a motor.
Alapból túl nagy pp-vel indult a gép és ha ráadtad a teljesítményt akkor le is darálta saját magát...

Miután kirepkedtem magamat He-111-el (volt olyan hogy 3 Bleinheim csapott rám, 1-et lekapott a lövész mielőtt úsztunk volna).

Amúgy ma stukáztam egy-két kört, rájöttem hogy valami eszméletlenül nagy életérzés a kicsike. A célzás is relatív jól megy már, egy épület méretű célpontnak betalálok a 20 méteres körébe. Nagyon nagy élmény vele a repülés a leszállás. 😊
#84513
Na persze nem csak a szél miatt fordul el a messer hanem a légcsavar forgatónyomatéka miatt is.

#84512
A bombázóknál szerintem nem nyitod ki a hütőket,
A messernél számit az oldal szél, ha sokat gyakorolsz akkor szerintem ráérzel a belépés mértékére, a messerrel a valóságban sem volt egyszerű felszállni, sok pilótát megtréfált. A harmadik kérdésedre nem tudom mi a válasz, nekem általában nincs ilyen gondom, nár nem is mindig 3 pontos leszállát hajtok végre.

#84511
Reggelt mindenkinek! 😊

Lenne pár kérdésem megint ha nem okozok velük sok problémát a veteránoknak.
1. Free flighton mindig meghal a Ju-88 és He-111-es motorja 3-4 perc után bármit is teszek (ha egyáltalán nem adok rá gázt akkor is, ha rendesen járatom akkor is). Mit rontok el?
2. A messzernek felszálláskor mennyire kell belépni jobbra hogy ne rádlizzak be?
3. A 3 pontos leszállás sikerülni szokott, de kigurulásnál sokszor kidurran a főfutó egyik gumija. Mit szoktam ilyenkor elrontani?

Előre is köszönöm a válaszokat, további szép napot.
#84510
Semmi 😊
De ma este szerintem oroszra tanulok, holnap már teljesen ráérek majd.
#84509
Legfeljebb lelőnek. Mi baj lehet?

\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."

#84508
Nem tudom fent leszek-e, még nagyon nem játszottam online, csak annyira léptem be hogy megvan-e a kompatibilitás + tettem 1 kört a reptér körül (aztán le).
#84507
Na este kb. 9-1/10 körül fent leszek ATAG-on. Kobold a böcsületes nevem.

\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."

#84506
Ma repültem már egy 1 óra 10 perces navigációs - tanuló repülést Calais - Cherburg távon a part mentén 1,6-2,4 km magasságban, 1,1-es ATÁ-val (sebesség 300-400 között). Közben telóról elolvastam azt amit lala írt és Cherburg melletti reptéren sikerült elsőre a 3 pontos leszállás. 😊

Bár az hogy fostam az nem kifejezés, szerintem még jó párszor meg kell majd csinálnom hogy tényleg rutin szintjén menjen... A Hurricaneval mindig élvezetes a leszállás, nagyon nem lehet mit elbaszni rajta.

Joystick az még mindig a Logitech Extreme 3d Pro. Én elégedett vagyok vele, jó ideig nem szeretnék pénzt áldozni jobbra / másikra. 😊
#84505
És kell hozzá egy korrekt joystick is! 😉

i5-2500K, 8G RAM, GTX1060/6GB / Logitech G29 / Win7_64

VO101Tom
#84504
Úgy kell leszállni, hogy leveszed a gázt, és utána nem hagyod leszállni a gépet 😊
Mindig csak annyit húzol a botból, hogy ne kezdj süllyedni, majd amikor már koppig hason a bot, akkor szépen átmerül. Mindezt persze pár cm-re a talajtól. Arra kell figyelni, hogy ne legyél magasan, és az orra se álljon nagyon az égnek, mert akkor összetöröd magad. Felszállás előtt nézd meg a horizontot, nézd meg, hogy a kabinhoz képest hogy áll, na pontosan ugyanaz lesz a három pontos leszállásnál is a horizont 😊

Itt egy video, ezt DCS-ben vettem fel, de az eljárás ugyanaz.
Fw 109 D-9 iskolakör

www.pumaszallas.hu

#84503
Besiklás 200 Km/h.-val. Koptatod a sebességet 180-körülire, közben folyamatosan húzod a botot, de csak annyira és úgy,hogy ne emelkedjen, csak a szárny állásszöge nőjön. Balra kb. 30 fokra nézel ki, úgy érzed a magasságot és látod a horizontot is magad előtt. Közben a gázkart már csak 10%-on van, veszed visszafele. Addig húzod, amig át nem esik a gép. Ekkor kell 0-1 m. magasan lenned. Ez vagy sikerül, vagy nem mindig. :-) Ja és kb 100 körül kezdesz el bejönni a leszállóírányra. Ha nincs a nyakadon 2-3 vörös. (akkor 50. m-en is le tudsz szállni. Ha nagyon muszáj.
Nem szoiktál fent lenni az ATAG-on?
Utoljára szerkesztette: lala42, 2015.07.09. 15:32:43

\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."

#84502
Valaki eltudná magyarázni a 3 pontos leszállás taktikáját? Én mindig 2 pontosan szoktam leszállni (Messzerrel is) de most már érdekelne a 3 pontos is. Előre is köszönöm a választ.
#84501
Én is elolvastam már többször, nem azt mondtam hogy rossz, csak annyit hog eléggé elgondolkodtatja az ember fiát. 😊
PhantomAss
#84500
Én megvettem a könyvet, már többször is kiolvastam, szerintem nagyon jó, bár tényleg van benne néhol elírás, de ezt csak azok veszik észre akiket amúgy is érdekel a repülés, az átlag embereknek nem tűnik fel.
Ajánlom mindenkinek, rég olvastam ilyen lebilincselő írást.

GOOBY, pls

#84499
A könyv fordítása az (nagyon) gyenge sok helyütt (főképp a repülős szakszavak tekintetében), de a története nagyon jó (főleg azért mert megtörtént) és az 1943 dec 20-ai esemény is bizonyította hogy ott még volt becsület.
VO101Tom
#84498
Ha ez körverseny lenne, akkor igen, le tudnád hagyni, és nem lenne semmi probléma. Azonban az a 8db .303-as olyan 600 méterig simán ellocsol, annyi előnyt kiépíteni viszont elég nehéz. A szűk emelkedő spirál is csak addig jó, amíg a másik energiája is alacsony (szűk emelkedő spirálba nagyon könnyű túlhúzni, ha a másik elé kell tartani), viszont nem életbiztosítás az sem.

A könyvet nem olvastam még, de hallottam, hogy jó.

www.pumaszallas.hu

#84497
Köszönöm a válaszaidat. 😊

A mágneses elhajlással sajnos nem igazán számoltam eddig, bár a létéről tudtam. 😞
Most ott tartok hogy újra szoktatom magamat a repüléshez, bombázók ellen gyakorolok utána pedig hazanavigálok és leszállok.

A spitfirek ellen nem működőképes az a megoldás hogy ha kismagasságban beállnak az ember mögé akkor emelkedéssel elhagyni őket?

Egyébként olvastátok a Felettünk a csillagos ég c. könyvet? Nekem utána ment el a kedvem a repüléstől egy kis időre...
VO101Tom
#84496
Csinálj egy másolatot, és próbáld ki, hogy a lemásolt mappa rendben működik-e. Ha igen, akkor azon azt és úgy próbálgatsz ahogy csak akarod.

www.pumaszallas.hu

VO101Tom
#84495
Ja, meg azt elfelejtettem mondani még a navigációhoz, hogy a clodban a térképen ha nyomsz egy jobb klikket, akkor ki tudod választani a "tools"-t, ami szögmérőt és vonalzót ad a térképre. Ezzel tudsz pontos irányt és távolságot mérni az útvonalpontok, navigációs pontok között. A szögmérő elsőre kicsit furcsának tűnhet, nem északhoz képest mutatja az irányt, hanem az elsőnek letett vonalhoz képest mutatja a másodikat. A térkép grid egyébként 10 km-es osztásokban van, nagyságrendileg távolságot ott is tudsz számolni.

Meg még egy dolog, 1940-ben a La Manche környékén a mágneses elhajlás -10 fok (vagy mondhatjuk úgy is, hogy 10 fok nyugatra) volt, ez a CloDban is benne van. Vagyis akkor repülsz térkép szerint északnak, ha az iránytű 350 fokot mutat, délnek meg ha 170-et.

www.pumaszallas.hu

#84494
Szóval az IL2 DBW mappáról is lehet csinálni másolatot, akkor megpróbálom.

Valaki próbálta már ezt a CUP modot? Van tapasztalat?
VO101Tom
#84493
Én 80%-os gázkar állással szoktam repkedni. Sebességben annyira nem nagy a különbség, viszont biztos nem forr fel a hűtővíz és nem hajtja szét a motort. A clodban -a vadászgépeknél legalábbis- csúcsra járatva nem is annyira az ata számít, mint a hőmérséklet. A hűtőnél úgynevezett mass-flow szimulációt számol a clod, ami azt jelenti, hogy a hűtőradiátor felületéből, hűtőzsaluk állásából, a környező levegő hőmérsékletéből, sűrűségéből (kvázi repülési magasság) és a repülési sebességből kiszámolja, hogy mennyire hatásos a hűtő, majd ehhez képest a hajtómű teljesítménye mekkora. Eldönti, hogy melegedni vagy hűlni fog a rendszer. Egy kritikus értéket ha túlhalad, akkor a hűtő tönkremegy*. Meszánál 100 fok, Spitben -mivel glikolos, túlnyomásos rendszere volt- 120 fokig melegedhet.
Gyakorlatban ez azt jelenti, hogy alacsonyan a nagyon sűrű levegőben és magasan a nagyon hideg levegőben ha 300 alá ha nem megy a sebesség, akkor nincs vele gond. Emelkedés közben viszont, 5-6000 környékén 300-nál is szétmehet, ha full gázon hajtja a delikvens. 250-ig elhúzod full gázkar állás mellett, akkor egy percen belül vége. Ezért érdemes a 80%-on tartani a gázt, és 300 fölött a sebességet (és csak akkor rányomni, ha harcba keveredsz).

*ez egyébként bugos. A Meszában is és a Spitben is volt egy túlnyomás szelep, ami egyszerűen kiengedte a felesleges gőzt, ha a rendszerben a nyomás nagyon megnőtt, nem ment tönkre az egész. Hogy TF-ben mikor jutunk oda, hogy ezt kijavítsuk, azt passzolom.

E-1 E-3 légcsavar állásszöge legyen 2200-2400 között. 2500 fölé csak rövid ideig mehet, a 3000-et nem lépheti túl rövid időre sem. Az eredeti gépeknél, ha 3000-et túllépték valamikor repülés közben, azt a hajtóművet ki kellett szerelni, és átvizsgálni. Ez állandó figyelmet és PP igazítást igényel, főleg manőverező légi harcban, úgyhogy az E-4 már csak ez miatt is sokkal veszélyesebb gép. És ugye az MG-FF/M miatt is, de az már más téma. Clodban a 2500 - 3000 között van kis tolerancia, 3000 rpm fölött viszont csak másodperceid vannak, és a motornak annyi.

Eszembe jutott még egy dolog, WEP-et használni 3000 fölött felesleges, az annyit csinál, hogy az alacsony sűrű levegőben amikor a kompresszornak van tartaléka, akkor extra sűrített levegőt tol a hengerekbe. Mivel a meszának a kompresszora 4500-on adja le a maximumot (109 E-4/N 5500-on), ez a magasság közelében és pláne efölött abszolút semmilyen hatása nincs. Ugyanez igaz az angol gépeknél is, a 12 lbs boost is annyit jelenti, hogy extra sűrű levegőt tol a motorba - amíg van ehhez tartaléka. Azt még érdemes tudni, hogy 3000 alatt a Spit Ia a legveszélyesebb, gyorsabb mint a IIa, és olyan gyors mint a 109. Úgyhogy ha menekülni kell, akkor 5-6000 környékén kell maradni, a meszának ott a legnagyobb a sebességfölénye az angol gépekkel szemben (oké, dogszerveren ritkán van az ember 6000 fölött, ha alacsonyabban vagy akkor az a szabály, hogy csak annyira menj le, amennyire feltétlen muszáj). Ha 3000 alatt kell kezdened menekülni, akkor már nagy szerencse is (vagy egy összeszokott géppár) kell hozzá, hogy megúszd.

www.pumaszallas.hu

#84492
Köszönöm.😊

Körülbelül milyen Ata értékkel érdemes sima útvonalat repülni? Illetve az E-1 és E-3-asok légcsavar állásszög beállításáról mit érdemes tudni? Mikor milyen állásszögre kell beállítani?
VO101Tom
#84491
Az AI bombázók a legutóbbi patch óta elég változatosak, van amit nagyon könnyű lelőni, van ami rohadt erős lett. Wellington ez utóbbiba tartozik, AI wellington ellen csak rajban szabad támadni, hogy megossza a lövészeket, akkor talán nem hal meg mindenki, aki a közelükbe megy...

A navigáció Franciaországban sem bonyolult, ott is megvannak azok a nagyvárosok, főbb tájékozódási pontok, amiket pár hét repkedés után térkép nélkül is tudni fogsz. Délkelet Franciaország egy kicsit nehezebb, mivel nincs a közelben part.

A fogyasztási adatok órára vannak megadva. Egy óra alatt mennyi litert fogyaszt a különböző magasságokon, különböző teljesítményeken (ata nyomás érték)...

www.pumaszallas.hu

#84490
Mivel érdekesnek találtam az ajánlódat letöltöttem a sorozatot, nem tudok (még) elég jól oroszul hogy angol felírat nélkül megértsem. Neked van esetleg angol felíratod hozzá? Ha van megosztod velünk is?
#84489
Köszönöm szépen hogy ilyen sokat írtál. 😊
Elolvastam a DR szériáról szóló cikket, rájöttem hogy örülök hogy nem én terveztem meg és nem én használtam. 😊
Az angoloknál valamennyivel könnyebb a tájékozódásom mivel ott minden Doverhez és Londonhoz viszonyítók. Szerintem holnap azért teszek 1-2 kört Észak-Fr környékén hogy azért szokjam a tájat plusz legalább nagyjából legyen valami képem arról hogy mit mikor hol keressek.
Az E4-es messzer fogyasztására vonatkozó adatok azok 100 km-re vannak megadva?
Bombázók ellen (pl Wellington) milyen rácsapási profilt javasoltok?
Előre is köszönöm a válaszokat. 😊
#84488
Akik szerették a Stalker játéksorozatot azoknak ajánlanám a következő akciófilm sorozatot. Adott 5 fiatal, a főszereplő szüleinek házában 8 millió rubel van egy széfben, ebből ők egy kicsit elvesznek, és abból egy IHB bulit tartanak. Másnap reggel jön a kínos felfedezés, hogy a széfből eltűnt az összes pénz. Rövidesen kapnak egy videóüzenetet a rablótól, aki jelzi nekik, hogy ha vissza akarják szerezni a pénzt, akkor induljanak utána Csernobilba, és szerezzék meg tőle. Csernobilba érve nem csak a rabló várja őket, hanem sokkal rosszabb dolgok.
"Itt mindenki vagy vadász, vagy préda"