IL-2 Sturmovik, CloD, BoS
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
www.pumaszallas.hu
Utoljára szerkesztette: Willenbrock, 2015.07.20. 04:04:57
www.smart-bus.hu
If you ask me, you do what you want... :) Intel Xeon E5-2678 v3, 12-Core, 3300 MHz (33 x 100) | 32 Gb RAM | Geforce 1660Ti 6Gb
\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."
\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."
Bad Company - Bad Company
És egy féloff (marha jól repült ez a cseh pilóta):
Nem kispályások kergetik egymást. 4:40-nél gyanítom, hogy némileg túllépte az engedélyezett állásszöget mindkét gép<#idiota>#idiota>.
Most már vannak két kártyás okos telefonok is, gyanítom azok még jobbak. Egy dual sim-es Lumia 530, vagy 630 szerintem ár/érték arányban kiváló választás.
www.smart-bus.hu
ha 1-2 napot ráér akkor nekem lesz. Most készülök vásárolni egy készüléket ami valóban dual sim-es. Éppen ebben a témában nyomozok egy hete. A "sima" dual simnél már az is többet ér, ha a hátval összefordítva összeszigszalagozol 2 készüléket, mivel ezeknél egyszerre csak egy kártya aktív, a másik csak benne van a foglalatban. Az aktív dualnál, ha az egyik kártyán beszélsz, akkor a másik beállítástól függöen várakozik, vagy bekapcsolható a beszélgetésbe.
Hazai forgalomban egy készüléket találtam megfizethető áron és jó tesztekkel:
http://www.edigital.hu/Okostelefon/Gigabyte-Gsmart-Simba-(Dual-active-SIM)-kartyafuggetlen-okostelefon-Black-(Android)-p399934.html
Z97-PRO gamer - i7 4790K @ 4.00GHz - 32GB Dual-Channel DDR3 @ 1199MHz - 4095MB NVIDIA GeForce GTX 960
Milyet érdemes venni?
Azzal hogy angol nyelvű nincs problémám (az orosz tanárom nagy sajnálatára). 😊
A kerék kidurranásánál ezek szerint az volt a baj hogy berádlizott a gép... A sebességre és a magasságra odafigyeltem, mindig gurulásnál farolt meg a gép és durrantak ki a gumik.
http://theairtacticalassaultgroup.com/forum/showthread.php?t=16592&p=179796&viewfull=1#post179796
Ez egy nagyon komoly összefoglaló a gépekről, üzemeltetési adatok, felszerelések, egyéb tulajdonságok. Amiben nagyon jó még, hogy rengeteg extra magyarázat is van benne általánosságban a repülésről, repülőgépekről, hajtóművekről, minden szarról. 668 oldal, és ebben AI-król szó suncs. Egyetlen hátránya, hogy angol nyelvű...
Ebben van leírás a bombázókról is, üzemeltetési határértékek, kezelés, egyéb tulajdonságok.
A másik kérdéshez azt még hozzátenném, hogy a kerék akkor is kidurranhat ha nagy sebességnél berádlizol (farolsz). A gumik egyenes vonalban 200 km/h környékén durrannak el (Mesza legalábbis).
www.pumaszallas.hu
\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."
Alapból túl nagy pp-vel indult a gép és ha ráadtad a teljesítményt akkor le is darálta saját magát...
Miután kirepkedtem magamat He-111-el (volt olyan hogy 3 Bleinheim csapott rám, 1-et lekapott a lövész mielőtt úsztunk volna).
Amúgy ma stukáztam egy-két kört, rájöttem hogy valami eszméletlenül nagy életérzés a kicsike. A célzás is relatív jól megy már, egy épület méretű célpontnak betalálok a 20 méteres körébe. Nagyon nagy élmény vele a repülés a leszállás. 😊
A messernél számit az oldal szél, ha sokat gyakorolsz akkor szerintem ráérzel a belépés mértékére, a messerrel a valóságban sem volt egyszerű felszállni, sok pilótát megtréfált. A harmadik kérdésedre nem tudom mi a válasz, nekem általában nincs ilyen gondom, nár nem is mindig 3 pontos leszállát hajtok végre.
Lenne pár kérdésem megint ha nem okozok velük sok problémát a veteránoknak.
1. Free flighton mindig meghal a Ju-88 és He-111-es motorja 3-4 perc után bármit is teszek (ha egyáltalán nem adok rá gázt akkor is, ha rendesen járatom akkor is). Mit rontok el?
2. A messzernek felszálláskor mennyire kell belépni jobbra hogy ne rádlizzak be?
3. A 3 pontos leszállás sikerülni szokott, de kigurulásnál sokszor kidurran a főfutó egyik gumija. Mit szoktam ilyenkor elrontani?
Előre is köszönöm a válaszokat, további szép napot.
De ma este szerintem oroszra tanulok, holnap már teljesen ráérek majd.
\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."
\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."
Bár az hogy fostam az nem kifejezés, szerintem még jó párszor meg kell majd csinálnom hogy tényleg rutin szintjén menjen... A Hurricaneval mindig élvezetes a leszállás, nagyon nem lehet mit elbaszni rajta.
Joystick az még mindig a Logitech Extreme 3d Pro. Én elégedett vagyok vele, jó ideig nem szeretnék pénzt áldozni jobbra / másikra. 😊
i5-2500K, 8G RAM, GTX1060/6GB / Logitech G29 / Win7_64
Mindig csak annyit húzol a botból, hogy ne kezdj süllyedni, majd amikor már koppig hason a bot, akkor szépen átmerül. Mindezt persze pár cm-re a talajtól. Arra kell figyelni, hogy ne legyél magasan, és az orra se álljon nagyon az égnek, mert akkor összetöröd magad. Felszállás előtt nézd meg a horizontot, nézd meg, hogy a kabinhoz képest hogy áll, na pontosan ugyanaz lesz a három pontos leszállásnál is a horizont 😊
Itt egy video, ezt DCS-ben vettem fel, de az eljárás ugyanaz.
Fw 109 D-9 iskolakör
www.pumaszallas.hu
Nem szoiktál fent lenni az ATAG-on?
Utoljára szerkesztette: lala42, 2015.07.09. 15:32:43
\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."
Ajánlom mindenkinek, rég olvastam ilyen lebilincselő írást.
GOOBY, pls
A könyvet nem olvastam még, de hallottam, hogy jó.
www.pumaszallas.hu
A mágneses elhajlással sajnos nem igazán számoltam eddig, bár a létéről tudtam. 😞
Most ott tartok hogy újra szoktatom magamat a repüléshez, bombázók ellen gyakorolok utána pedig hazanavigálok és leszállok.
A spitfirek ellen nem működőképes az a megoldás hogy ha kismagasságban beállnak az ember mögé akkor emelkedéssel elhagyni őket?
Egyébként olvastátok a Felettünk a csillagos ég c. könyvet? Nekem utána ment el a kedvem a repüléstől egy kis időre...
www.pumaszallas.hu
Meg még egy dolog, 1940-ben a La Manche környékén a mágneses elhajlás -10 fok (vagy mondhatjuk úgy is, hogy 10 fok nyugatra) volt, ez a CloDban is benne van. Vagyis akkor repülsz térkép szerint északnak, ha az iránytű 350 fokot mutat, délnek meg ha 170-et.
www.pumaszallas.hu
Valaki próbálta már ezt a CUP modot? Van tapasztalat?
Gyakorlatban ez azt jelenti, hogy alacsonyan a nagyon sűrű levegőben és magasan a nagyon hideg levegőben ha 300 alá ha nem megy a sebesség, akkor nincs vele gond. Emelkedés közben viszont, 5-6000 környékén 300-nál is szétmehet, ha full gázon hajtja a delikvens. 250-ig elhúzod full gázkar állás mellett, akkor egy percen belül vége. Ezért érdemes a 80%-on tartani a gázt, és 300 fölött a sebességet (és csak akkor rányomni, ha harcba keveredsz).
*ez egyébként bugos. A Meszában is és a Spitben is volt egy túlnyomás szelep, ami egyszerűen kiengedte a felesleges gőzt, ha a rendszerben a nyomás nagyon megnőtt, nem ment tönkre az egész. Hogy TF-ben mikor jutunk oda, hogy ezt kijavítsuk, azt passzolom.
E-1 E-3 légcsavar állásszöge legyen 2200-2400 között. 2500 fölé csak rövid ideig mehet, a 3000-et nem lépheti túl rövid időre sem. Az eredeti gépeknél, ha 3000-et túllépték valamikor repülés közben, azt a hajtóművet ki kellett szerelni, és átvizsgálni. Ez állandó figyelmet és PP igazítást igényel, főleg manőverező légi harcban, úgyhogy az E-4 már csak ez miatt is sokkal veszélyesebb gép. És ugye az MG-FF/M miatt is, de az már más téma. Clodban a 2500 - 3000 között van kis tolerancia, 3000 rpm fölött viszont csak másodperceid vannak, és a motornak annyi.
Eszembe jutott még egy dolog, WEP-et használni 3000 fölött felesleges, az annyit csinál, hogy az alacsony sűrű levegőben amikor a kompresszornak van tartaléka, akkor extra sűrített levegőt tol a hengerekbe. Mivel a meszának a kompresszora 4500-on adja le a maximumot (109 E-4/N 5500-on), ez a magasság közelében és pláne efölött abszolút semmilyen hatása nincs. Ugyanez igaz az angol gépeknél is, a 12 lbs boost is annyit jelenti, hogy extra sűrű levegőt tol a motorba - amíg van ehhez tartaléka. Azt még érdemes tudni, hogy 3000 alatt a Spit Ia a legveszélyesebb, gyorsabb mint a IIa, és olyan gyors mint a 109. Úgyhogy ha menekülni kell, akkor 5-6000 környékén kell maradni, a meszának ott a legnagyobb a sebességfölénye az angol gépekkel szemben (oké, dogszerveren ritkán van az ember 6000 fölött, ha alacsonyabban vagy akkor az a szabály, hogy csak annyira menj le, amennyire feltétlen muszáj). Ha 3000 alatt kell kezdened menekülni, akkor már nagy szerencse is (vagy egy összeszokott géppár) kell hozzá, hogy megúszd.
www.pumaszallas.hu
Körülbelül milyen Ata értékkel érdemes sima útvonalat repülni? Illetve az E-1 és E-3-asok légcsavar állásszög beállításáról mit érdemes tudni? Mikor milyen állásszögre kell beállítani?
A navigáció Franciaországban sem bonyolult, ott is megvannak azok a nagyvárosok, főbb tájékozódási pontok, amiket pár hét repkedés után térkép nélkül is tudni fogsz. Délkelet Franciaország egy kicsit nehezebb, mivel nincs a közelben part.
A fogyasztási adatok órára vannak megadva. Egy óra alatt mennyi litert fogyaszt a különböző magasságokon, különböző teljesítményeken (ata nyomás érték)...
www.pumaszallas.hu
Elolvastam a DR szériáról szóló cikket, rájöttem hogy örülök hogy nem én terveztem meg és nem én használtam. 😊
Az angoloknál valamennyivel könnyebb a tájékozódásom mivel ott minden Doverhez és Londonhoz viszonyítók. Szerintem holnap azért teszek 1-2 kört Észak-Fr környékén hogy azért szokjam a tájat plusz legalább nagyjából legyen valami képem arról hogy mit mikor hol keressek.
Az E4-es messzer fogyasztására vonatkozó adatok azok 100 km-re vannak megadva?
Bombázók ellen (pl Wellington) milyen rácsapási profilt javasoltok?
Előre is köszönöm a válaszokat. 😊
"Itt mindenki vagy vadász, vagy préda"