IL-2 Sturmovik, CloD, BoS

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#84687
Sajnos nem. (253/2004)

"(4) A kizárólag 7,5 joule vagy annál kisebb csőtorkolati energiájú tűzfegyver, festéklövő fegyver, légfegyver lőtéren (pincelőtéren, szobai lőtéren), céllövöldében, bekerített magánterületen, a fegyver használatára vonatkozó biztonsági előírások betartása mellett, kizárólag sportlövészetre vagy céllövészetre használható.

(5) Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában a kizárólag 7,5 joule vagy annál kisebb csőtorkolati energiájú légfegyver, számszeríj, szigonypuska közterületen, nyilvános helyen - ideértve az ott lévő járművek belső tereit is -, közforgalmú közlekedési eszközön csak zárt tárolóeszközben birtokolható (szállítható)."
Utoljára szerkesztette: Lacusch69, 2015.08.23. 07:56:16

\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról

#84686
Morgen! Műrepülés, formációban való repülés légcsavaros gépekkel DCS_World_el. Olyan tagok „jelentkezését” várom, akik szívesen repülnének, gyakorolnának légcsavaros 2. VH. gépekkel. Heti 1-2 alkalom lenne, aztán igény szerint szervezhetnénk, kinek melyik időpont a megfelelő. Készítenék egy missiont, amiben TF-51D, P-51D, FW190D és BF109K várja a pilótákat. DCS World MAGYAR Felhasználók - DCS HUNGARY - DCS virtual HUNAF üdv, HUNter

#84685
Ott nyugodtan lövöldözhetsz. A kitétel, a lakott területtől 300 m. ha jól emlékszem.
Fegyver és lőfegyver között nagy a különbség. A 7.5 joule-tól nagyobb, valamint a lőpor (robbanás )által kiklőtt szilárd anyagu valami, az-az lövedék lőhető ki. Ennek a 2-nek teljesülése esetén beszélünk lőfegyverről. Minden más esetben fegyver.
Moset nem kell belemenni, a hideg és meleg fegyverek boncolásába.
Tehát veheted az alább linkelt fegyvert, légpuskát, és amit irtál helyet, lehet vele csattogtatni. ( persze minek, ha nem fácán az áldozat.:-) )
Azza vigyázz, hogy ha megspékeled a cuccost, mint nekem volt anno a FÉG 5.5-es, abba riga teleszkóp rugó volt, az eredeti helyett. Ütött macskát, nyulat kb 50 m-ról. Volt vadhús :-) Csak ember ne találj el vele. Mert akkor cumi van. Még egy csúzlival is. Tudod a bugyigumis.

Xaraxik a billentyüm.
Utoljára szerkesztette: lala42, 2015.08.23. 01:21:42

\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."

#84684
Nem akarom elemről járatni, a mostani is a tápról megy. Én a led élettartamára gondoltam.
#84683
Elemről akarod járatni őket? Nem ajánlom. Nekem volt olyan, de lecseréltem olyanra, amit az USB-be lehet dugni. Az oka egyszerű: ahogy merült az elem, egyre halványabban világítottak a ledek, és mindent újra kellett állítani. Akár egy óra repülés után is, egy órát meg waron simán repül az ember. Szóval inkább USB, ha nem akarod állandóan utána állítgatni.
#84682
Nem.

\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról

#84681
Az erdő szélén van egy régi pisztolylőtér, ami valaha a helyi laktanyához tartozott. Tudomásom szerint most közterületnek számít, mások szerint viszont valamelyik üzletlánc megvette a területet már régen. Alapvetően "senkiföldje" benyomást kelt az egész, évente kétszer kaszálják. Ott vajon lődözhetnék egy 7.5 joule-os puskával?
#84680
Írtam...ja és 7.5 alatt megveszed és ennyi..

#84679
Vegyél egyet amiről dokument van, hogy 7.5J alatti a torkolati energiája. (Papírt, számlát őrizd meg!)
Aztán csak lövöldözz, ne foglalkozz semmivel.

Erősebbhez fegyvertartási engedély kell, nem fogsz kapni.
Illegálisan (ha lebuksz) 2-8 év.
Utoljára szerkesztette: Lacusch69, 2015.08.22. 11:09:15

\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról

#84678
Ez az, köszi. Forward voltage max 1.6V Ezek szerint kb másfél volt kell egynek? Mennyi ideig bírják vajon?
Utoljára szerkesztette: Valka78, 2015.08.21. 23:10:58
repvez
#84677
Ha erre gondolsz akor én voltam. Én ugy forrasztottam öket, hogy egy probapanelből (az a soklyukas tábla) 3 lyukat kivágtam és a két vezetéket a 2 szélsőbe beforrasztottam egy kis kilógással majd ezt a ledet beillesztettem a 2 közé és meg melegitettem az előzőleg odaforrasztott ont igy annyira meglágyult, hogy odaragadt ez a led is.
a linken letölthető hozzá a pdf amiben az összes adata szerepel a feszültségek és amperek.
#84676
Ha holnapig nem érkezik valakitől válsz, írj rám priviben segítek.

#84675
OFF
Ért valaki a légpuskákhoz és az azokat szabályozó törvényekhez?
Azt tudom, hogy 7,5 joule-ig ill. 170 m/s torkolati sebességig nem kell fegyvertartási engedély.
Ha veszek ilyen puskát, azt is be kell jelenteni? Hogyan történik a folyamat?
Illetve ha erősebbet akarnék venni, akkor mit kellene elintéznem és főleg hogyan?
Mennyire veszik komolyan a hatóságok ezt az egész légpuska dolgot?
Ezeket néztem ki:
Benjamin 397
Diana 21 panther
Crosman 1377
#84674
Valaki a múltkor belinkelte ide azokat a kis hangyapöcsnyi IR ledeket, hogy abból épített trackir-t. Rendeltem is akkor párat (nem tudtam, hogy olyan picik) de fogalmam se volt, hogyan lehetne ezeket forrasztani, vagy hogy hány voltosak, úgyhogy bedobtam a fiókba.
Most viszont baromi sok időm van, úgyhogy szívesen fogadnék némi instrukciót ez ügyben - amennyiben a "találmány" gazdája még olvassa a topicot.
#84673
Az Eagle Dynamics VK oldalán találtam a következő videót, remélem, hogy nem volt még. A videóban Erich Brunotte a Luftwaffe nyugdíjas vadászpilótája próbálja ki a DCS:FW-190 D9 pre-alpha változatát,még 2014 júliusában. Erich Brunotte a való életben is repülte ezt a típust, a második világháborúban. A teszt helyszínére egy magyar lajstromú Jak-18-assal érkezett 😊 A videóban felhívja a figyelmet a szimulátor akkor meglévő hibáira, és természetesen sokat mesél a légiharcokról és a különböző típusú német második világháborús gépeken szerzett tapsztalatairól:


#84672
A múltkori Kamov videóhoz kapcsolódóan egy kis forgószárnyas alap aerodinamika:
Itt
És itt

Ez pedig már nagyon a mély víz, de mindenképpen érdekes. Szilágyi Dénes doktori dolgozata a forgószárnylapátok terheléseinek dinamikai és aerodinamikai vizsgálatáról.
Itt

Dr. Szilágyi Dénes neve ismerős lehet innen



#84671
Legújabb szerzemény, azt hiszem ma lesz egy kis spitfire reptetés. 😊

Tegnap hazaértünk nyaralásból és "csak" 8 órát repültünk a géppárommal online. 😊
#84670
Ide is segítségérés kiáltást!
Újraraktam a gépem, és bár szerintem azt mentettem el a dcs-ből amit kell nem műkszik.(mármint a joy beállítások g940) Ha valaki pontosan tudja , hogy kell, kérem írjon át a dcs topikba!!
Köszi.

Utoljára szerkesztette: sakkay, 2015.08.20. 16:01:55

Willenbrock
#84669
Érdekes,régi film Jak gépekről:

Utoljára szerkesztette: Willenbrock, 2015.08.20. 09:13:57

VO101Tom
#84668
Szívesen.
Az a videó valszeg elég régi lehet, korábbi patcheknél ez még igaz lehetett, hogy a documents alatti 1CSoftclub mappát először létre kellett hozni (első indítás), aztán mehetett rá a TF patch. A TF4.0 és fölötte biztos nem kell, mert én sem indítottam el soha az alapot peccselés előtt.

www.pumaszallas.hu

#84667
Nem kellett.... Felraktam az összes patch-t és működik. Nem is kellett volna vacakolni semmivel. Így bízzon az emberfia a youtubeos videókban <#confused>
Amúgy kösz a segítséget! <#integet2>
Utoljára szerkesztette: Valka78, 2015.08.20. 00:41:15
VO101Tom
#84666
Na, ez viszont nekem új, de ha ezt mondták, akkor egy próbát megér 😊

www.pumaszallas.hu

#84665
Az egyik video tutorialban mondták, hogy legalább egyszer el kell indítani a játékot a tf patchek telepítése előtt. De mindjárt kipróbálom.
VO101Tom
#84664
Illetve ezt írták még, hogy ez steam hiba, regeditben kell turkálni kicsit. (De ahova ezt linkelték ATAG-on, ott is azt írták, hogy a TF patcheknek ezt javítaniuk kellene automatikusan.)

http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?p=34209106

www.pumaszallas.hu

VO101Tom
#84663
A TF modok fent vannak?
szorri, én is csak találgatok, atagon a vc edist hibára írta egy srác, hogy gondja volt vele (nem indult el a játék, ahogy neked), de TF modok felrakása után neki jó lett...

www.pumaszallas.hu

#84662
Próbáltam, de ugyanaz.
VO101Tom
#84661
próbáltad elindítani a laucher.exe-t a játék mappából is, vagy csak steamen keresztül? (steam rendszeresen akar nekem is telepíteni mindenfélét a clod indulásakor).

www.pumaszallas.hu

#84660
Feltelepítettem és nem indul el. Kiírja a vc redist telepítést, aztán kilép. Megpróbáltam azt felrakni, amelyik a redist mappában van, de van fent újabb verzió, szóval nem telepíti.
VO101Tom
#84659
Hali. Nem tudom pontosan, hogy melyik bugra gondolsz, a clod mappában van egy redist mappa, abban vannak ilyesmik, hogy redist, dot net, directx, satöbbi. Azokat fel kell tenni. Win 7-en a KB2670838 frissítést is le kell szedni (IE-hez adott valamit, de sok játék fagyott miatta).

www.pumaszallas.hu

#84658
Újra kellett telepítenem a clod-ot és nem emlékszem a vc redist bugot hogyan kell javítani. Leírnád még egyszer?
PhantomAss
#84657
Köszönöm!

GOOBY, pls

VO101Tom
#84656
Megkérdeztem Szentgyörgyi Dezsőt, azt mondta, hogy Szentgyörgyi Kálmánnak van egy nagy alakú könyve, "Pilóták egy családban" címmel. Ezt megelőzően ugyanő írt egy kis alakú könyvet is, ugyanebben a témában, de annak a címére nem emlékszik ő sem, viszont ez a "Pilóták a családban", ez teljesebb könyv. A Polc.hu-n van is belőle rendelhető példány: http://www.polc.hu/szerzo/szentgyorgyi_kalman/

Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2015.08.19. 10:19:57

www.pumaszallas.hu

PhantomAss
#84655
Respect nekik hogy róla nevezik el a teret.
Apropó, pár éve láttam egy kis könyvecskét ami SZD-ről szólt, történetek, anekdoták voltak benne a Maléves korszakból azt hiszem. Nem tudod mi lehet a könyv címe? Régóta keresem.

GOOBY, pls

VO101Tom
#84654
Szentgyörgyi Dezsővel beszéltem a minap, és minden érdeklődőt meghívott szept. 8-án Enyingre, édesapjáról elnevezett tér avatására.

www.pumaszallas.hu

#84653
1600-ig kezeli a ramot mindenféle ráncigálás nélkül, de 1-2%-ot tudnál pluszban elérni vele. A késleltetésük fontosabb (CL 9 10 11). Minél kevesebb értelem szerűen annál gyorsabb, de ezek is csak pár százalékok. Rosszul mindenesetre nem jártál.

Nem jobb egyik sem a másiknál elvileg. Innentől már az dönt, hogy kinek milyen szín tetszik és ilyenek. Általában amúgy kingstonokat szoktam látni, gamerpc összerakós videókban, de különleges okot még nem találtam rá...
Utoljára szerkesztette: Lebowski, 2015.08.18. 19:13:46
#84652
A másodikat választottam.
#84651
Intel Core I5-3570K 3.40 Ghz 1155 BOX
#84650
Milyen procid van?
#84649
No, újabb felvonás: miután a fogyasztóvédelmet kilátásba helyeztem, és kértem vissza a régi modulokat, cserét ajánlottak:

Kingston 16GB DDR3 1600MHz Kit(2x8G😎 HyperX Savage Intel XMP Red

vagy

Kingston 16GB DDR3 1866MHz Kit(2x8G😎 HyperX Fury Black Series

Ezekről mit lehet tudni? Egyáltalán melyik a jobb?

Jelenleg ilyen van/volt:

http://ipon.hu/webshop/product/corsair_16gb_vengeance_ddr3_1600mhz_cl9_kit_cmz16gx3m2a1600c9/210558

A Corsair jobb, mint a Kingston?
VO101Tom
#84648
Szia.
Ha a clod-ot kérdezed, a legutolsó Team Fusion patch a 4.312. A játék jobban fut és optimalizáltabb mint előtte, de csodát ne várj. Egy próbát azért megér, "papíron" nem tűnik kevésnek az a notebook...

www.pumaszallas.hu

VO101Tom
#84647
Hali. Nem. Unlockolni csak a single player kampányban lehet, a küldetések után kapott pontokkal. Ha megvetted a prémiumot, akkor a weblapon ki tudod kapcsolni a felszerelésekre vonatkozó tiltásokat, de a festéseket akkor is unlockolni kell.

www.pumaszallas.hu

#84646
hali srácok! BOS multiban megsemmisítek egy gyárat vagy egy játékost ugyebár azért kapok pontot.. és az lenne a kérdésem hogy azok a pontok számítanak az unlockolható dolgokba?
szekelyland
#84645
Sziasztok!

Elég régóta nem jelentkeztem, ezért "kissé" kimaradtam a dolgok menetéből.
Látom sok szép és új dolog vár rám, annyira kioptimizálva, hogy a fiam 30e Ft-os táblagépén is simán megy (vagy nem??)

Komolyra fordítva a dolgokat - van rá esélye hogy notebook-on értékelhető eredményt lehessen elérni ? (tudom, notebook az nem PC, de na - i7, 8Gb ram, GTX950 ) - van remény?

A PC-met megették az egerek és a rozsda az utóbbi 4 év alatt amíg távol voltam...

...Minden nézőpont kérdése - pl a Titanic elsüllyedése mennyei csoda volt a konyhában a langusztáknak...

#84644
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
A garancia az régen nem volt jó náluk, de most nem tudom. De ahogy olvasom nem sokat változott a helyzet.
#84633: Nincs semmilyen bolthűség, csak próbálom kerülni a szar boltokat.😊
#84634: Ezt nem tapasztaltam, pont az ellenkezőjét.😊 Végül is mindegy, ott kell vásárolni, ahol jó az embernek!😊
#84635: Nem is azért írtam, hogy bárki ott vásároljon, csak érdekesség szempontjából, hogy pl nekem ott minden jól zajlott, de az iponnál nem.
#84638: Én azokat kerülöm.😊 Szerintem egy e-mail és/vagy telefon a bolt felé, és ha később kiderül, hogy hazudtak, akkor gondolom érthető a válasz!?😊
Egyébként régen azért választotta az ember az Ipont, mert olcsóbb volt akkoriban majdnem minden boltnál.

#84643: Ezután pénzt fogunk kérni!😄 Csináljuk nekik itt a reklámot!😄 A negatív reklám is reklám, hogy rohadjanak meg!😄

Utoljára szerkesztette: hqx, 2015.08.18. 02:20:04
#84643
Árgépnél könnyen el tudom képzelni, az nagyon gyanús cucc volt, nem volt hozzá bizalmam. (Listáztak cuccokat, amik igazából sosem voltak, gagyi gyanús névtelen boltok, stb.) Árukereső egész más tészta. Évek óta rendelek azon keresztül. De befejeztem a reklámot neki, nem fizetnek 😊
macleody
#84642
A mostani a harmadik gépem, amibe az iponból rendeltem az alkatrészeket. Soha nem volt velük gondom, igaz gariztatni sem kellett semmit, a mai napig működik minden. VGA-k, tápok, alaplapok, procik, router... Szóval a gari ügyintézést nem ismerem, de vásárláskor mindig rendben volt minden, mikor a futár kihozta a cuccokat.
#84641
Ez évekkel ezelőtt volt, most már azért ilyet nem mernek eljátszani szerintem... az áfa csalás jobb üzlet! 😄

www.smart-bus.hu

LeonSilver
#84640
Meg kellene nézni a fogy.véd. mutatványban, hogy erre az esetre mi vonatkozik. Mert az ugye alap a boltokban, hogy akármi történik mindig az alacsonyabb ár az érvényes.

\"Az állatvédők azért vannak a szőrmebundák és nem a bőrkabátok ellen, mert könnyebb idős hölgyeket molesztálni, mint a Pokol Angyalait... \"

#84639
Nem egyszer megszívattak... berendeltem, jött a visszaigazoló email 1-2 nap múlva, de abban már drágább ár szerepelt! Természetesen nem értették, hogy miért küldtem el a picsába őket! 😄
Utoljára szerkesztette: Solt, 2015.08.17. 20:44:28

www.smart-bus.hu

LeonSilver
#84638
Ja. Mondjuk az árgépnek nem nagyon kell hinni, illetve a boltok is nagyfaszok ám!
Vagy azon az áron már pont nincs vagy soha nem is vót... 😄

\"Az állatvédők azért vannak a szőrmebundák és nem a bőrkabátok ellen, mert könnyebb idős hölgyeket molesztálni, mint a Pokol Angyalait... \"