IL-2 Sturmovik, CloD, BoS

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#84737
Nem tudom mit szigoríthatnak, de az elmúlt évek tanúsága szerint mindenhol inkább liberalizálják.
#84736
Na pont ma hallgattam a Zachert a témában...még a hollandok is szigorítanak, és összességébe nagy ott a gáz ezen a téren. Pedig amúgy a liberalizmus fellegvára, meg tényleg jóval fejlettem a pogári öntudat mint olyan...persze szerintem a libikóka már túl kilendült és a nagy liberalizmus miatt éppen most baxák seggbe szeretett Európánkat.

#84735
De miért kell mindjárt szélsőségekben gondolkodni? Én nem anarchiát akarok... Csak egy kis teret. Egy kis levegőt. Túlzottan le van szabályozva minden és a legrosszabb az, hogy annyira hozzászoktak már az átlag pógárok, hogy ők maguk kérik a láncot. Minek? Nem kell mindjárt beszarni, hogy ez lesz, meg az lesz...
A drogokat sem kellene MINDET liberalizálni. De pl. ha a marihuanát legalább fogyasztói szinten, kis mennyiségben nem büntetnék, akkor nem halna és nyomorodna meg agyilag annyi kölyök a szutykos, szintetikus dizájner-szaroktól. Azok ugyanis legálisak úgymond és így könnyen és olcsón hozzájutnak. Ha ugyanezt megtehetnék a mariskával, akkor azt vennék és nem lenne semmi probléma.
#84734
Na igen. Azért fejlődünk. Pl. lehet inni ha biciklizel<#wink>

#84733
A dolog kicsit hasonlít pálinkafőzéshez. Eddig is nagyban főzték vidéken a páleszt minden gond nélkül, az engedély után legfeljebb nem kellett titokban tartani a főzést, plusz egyre többen vettek az otthon tákolt helyett megbízhatóbb pálinkafőzőt. Ha engednék a 16, vagy 24 J-t, akkor talán nem a 630.as Sláviát buherálnák dupla-tripla piaci rugóval, ami egyébként nem is erre lett tervezve, hanem sokan vennének az eleve erre tervezett fegyverekből. Sportlövők elvben kaphatnak engedélyt 16/24 J-os fegyverre, de annak olyan bonyolult a bürokráciája, hogy inkább nem vállalja senki sem.
#84732
Nem értek egyet, de ez van. A drogok liberalizálásával sem értek egyet. Bizonyos dolgokhoz az átlag, soha nem lesz elég felnőtt. És állam bácsi nem olyan rossz dolog-<#eplus2>Nézd meg ahol nincs és mindent szabad. Sokaknak leugrik a fütyi a helyéről!

#84731
Biztos nem lenne zökkenőmentes, az áttérés a liberálisabb fegyverhasználatra, de a felelőtlenséget megtorolná a törvény és idővel az emberek rájönnének, hogy jobb odafigyelni. Ez legalábbis egy kamaszgyerekhez való nevelői hozzáállás.
Az hogy eleve tilos mert úgyis elbaszod, az meg a 6 év körüli hülyegyerekhez való viszony. Felnőtt emberekről van szó, akiket ha úgy kezelnek, mint a hülyegyereket, akkor olyanok is lesznek. Nem azért ilyen idióta a társadalom, mert nem vagyunk többre képesek, hanem azért, mert generációk óta nem engednek semmit a "vezérek". Nem csoda, hogy nem fejlődött semmit.
LeonSilver
#84730
Mekkkkérdem srácok, hogy jön valaki a Savaria karnyiválra??

Ezt pedig azoknak sok-sok szeretettel, akik pofátlanul nem jönnek ....

\"Az állatvédők azért vannak a szőrmebundák és nem a bőrkabátok ellen, mert könnyebb idős hölgyeket molesztálni, mint a Pokol Angyalait... \"

VO101Tom
#84729
A Héja dugóra egyébként is hajlamos volt, ezt sokan, sokszor leírták. Ha a páncéllemezt úgy szerelték be, ahogy a cikkben írják, és a súlypontját hátrébb tolta, az pontosan a dugó hajlamot erősíti. Nemeslaki mondta, hogy ő is majdnem bedugózott, de laposította a fordulót (ahogy azt kell). A balra bedöntött fordulóból jobbra dugózás meg egyértelműen a túlhúzott repülés miatti dugó, ha nagy állásszögön repülve a forduló felé akar csűrni, a lefelé kitérő csűrő átlépi a kritikus állásszöget, akkor a külső szárnyon egy jó nagy területen megszűnik a felhajtóerő, és kifelé lepördül a gép. Nagyon váratlan, és genyó manőver, hiszen egyik pillanatban még fordulsz az egyik irányba, a másik pillanatban meg dugózol ellentétesen. Biztos vagyok benne, akármilyen képzett pilótát meglepne, ha nem számít rá. A pilótahibához meg egyáltalán nem kell részegnek vagy kábultnak lenni, kis figyelmetlenség, és már meg is van a baj.
Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2015.08.23. 20:50:54

www.pumaszallas.hu

VO101Tom
#84728
Jajj. Ez a cikk marhaság. Horthy Sztarij Oszkol-ban szállt fel, onnan elrepült a 85 km-re lévő Ilovskoye-hoz, felvenni a kísérendő gépeket. Ott az egyik szűk fordulóban dugóba pördült, amiből csak túl alacsonyan tudta kivenni (kivette, tehát a gép vezethető maradt, csak nem volt magasság). Nem igaz, hogy közvetlen felszállás után történt a baleset, és az sem igaz, hogy Horthy nem lett volna repülésre alkalmas állapotban, vagy hogy a gép vezethetetlenné vált volna.

Meg arra is kíváncsi lennék, hogy egy ilyen Héja szerű, faék egyszerű konstrukciót hogyan szabotálnának az akkori technikával úgy, hogy az mindenképp balesetnek tűnjön (az összeesküvés elmélet egyik alappillére ez, hogy azért nem robbantották fel simán a levegőben valamikor, hogy balesetnek tűnjön, ne gyilkosságnak). Magyar üzemeltetéső reptéren, a kormányzó gépét szabotálni úgy, hogy annak esetleges roncsokon se maradjon nyoma. Azon kívül, hogy "a németek biztos csináltak valamit", én még értelmes elméletet nem olvastam arról, hogy ki mit csinálhatott azzal a géppel, hogy a végeredmény ez legyen ami történt.

Pár éve Magó Karcsiék, Punka Gyuri bával együtt már utánajártak ennek, mi is történhetett, ami a szemtanuk állításával is egybecseng. Itt van is egy cikk róla (a cikkben a képaláírás hibás, Magó Karcsi van a képen, nem Somogyi Zoltán):
http://tortenelemportal.hu/2012/07/tisztaztak-horthy-istvan-fohadnagy-halalanak-korulmenyeit/

www.pumaszallas.hu

#84727
http://aktiv.origo.hu/tudomany/tortenelem/20150820-masodik-vilaghaboru-horthy-istvan-repulobaleset-osszeeskuves-elmelet-kallay-kormany-horthy.html
#84726
Persze azon nem vitázom, hogy hülyeségig le van szabályozva a légpuska erő, de ha szabad lenne a fegyver vásárlás<#alien>, nagyon sok ember kilyukadna.
Utoljára szerkesztette: sakkay, 2015.08.23. 20:03:33

#84725
Ühüm. Aztán ha a te családtagodat nyomják telibe egy nagy kerti buli estéjén egy huszonkettes kis' puskával kíváncsi lennék változna-e a véleményed. Nálunk a pógár rohadt felelőtlen, nem csak magától, hanem mások védelmében is szabályozni kell. Ne csak magadból indulj ki...mer ugye 18 után a 85-Iq ember is azt csinál amit helyesnek tart... na itt a gond.

#84724
Akkor légyszíves indulj a következő választáson! <#vigyor2>
#84723
Ha rám hallgatsz azt csinálsz amit akarsz😊
#84722
Ja, azért nem megyek lőtérre, mert:
1. fizetős
2. unalmas
3. kicsi
4. nem mindig van hely, nincs mindig nyitva
5. alkalmazkodni kell másokhoz
6. ja és a legfontosabb, hogy nem a természetben van
stb.stb. Nem mondom, aki éles fegyverrel lő, az menjen oda. Már csak a zaj miatt is. De ha van egy elég nagy területe, ahol nem zavar senkit, akkor ott is lődőzhessen.
Légpuskával és íjjal meg bárhol. Ha valami gebaszt csinál, ítéljék el azért. Ne azért, mert akár csinálhatna is.
Utoljára szerkesztette: Valka78, 2015.08.23. 19:25:37
#84721
Ölnék egymást... 7.5 joule-os egylövetű légpuskákkal. Ha így lenne, (már ha ez lehetséges volna) akkor aszondom, hogy ennyit érdemel ez a nemzet és kész. Miért kell valamit betiltani, csak azért mert feltételezem a legrosszabbat!? Ha kimegyek az erdő szélére célba lőni egy olyan eszközzel, ami még csak nem minősül lőfegyvernek, kinek mi köze hozzá!? Ez megint csak az agyatlan vérhülye politikusoknak köszönhető, mert ahhoz túl hülyék és lusták, hogy szabályozzák a dolgot, inkább betiltják oszt kész - mennyivel egyszerűbb. Büdös kommunista kádári mentalitás... 100 év múlva se fogjuk kinőni.
Utoljára szerkesztette: Valka78, 2015.08.23. 19:19:13
#84720
De mért nem mész lőtérre? Ha már ehhez van kedved csináld úgy,hogy mindenkinek jó legyen szerintem.És ott nem csak légfegyverrel lövöldözhetsz. Vagy vadászvizsga és máris mehetsz a természetbe rendes fegyverrel.Én mondjuk inkább nézni szeretem az állatokat az erdőkben ,de ha köll nem esik nehezemre elejteni őket.Azaz nem okoz lelki traumát a dolog.
Amúgy meg ,hogy mi van túlszabályozva vagy nem az egy dolog,ez a szabály és kész. Nálunk régóta szigorú a fegyverhasználat ,megvannak ennek a történelmi okai,utána olvashatsz te is mi miért volt van. Amúgy meg a sok csökött hazánkfia ha fegyvert kaphatna könnyedén ,akkor lenne itt baj nem kevés. Ölnék egymást a derék szomszédok amilyen fusztrált egy társaság vagyunk.
#84719
Nem is tudom... Végül is ha a 7.5 joule miatt nem számít lőfegyvernek, akkor legfeljebb elkobozhatják oszt kész. Íjászkodni is oda járok vagy hat éve, de még eddig senki sem csesztetett. Igaz, az utóbbi két-három évben alig mentem ki párszor.
Meg az emberek tényleg hülyék. Egy légpuska miatt lehet, hogy könnyebben feljelentenének, pedig az összes íjam összehasonlíthatatlanul veszélyesebb "fegyver".
Laca kollega<#smile>! Nemtom miért akarok lövöldözni <#smile> csak úgy jön... Szerintem az eszközhasználat és a vadászat genetikailag kódolva van az emberben, én csak kiélném a természetes ösztöneimet, egy teljesen ártalmatlan módon. Amúgy meg jellemző, hogy ez is túl van szabályozva, nehogy már jól érezze magát az emberfia. Még a végén megcsap minket a szabadság szele, oszt akkó mi lesz? Nem lehet azt itten kéremszépen... Még egy csökött 7.5 joule-os meggymagköpködővel sem...
Utoljára szerkesztette: Valka78, 2015.08.23. 18:54:08
#84718
Mondjuk éppen ezért tértünk át a woodsballról a speedballra.
Mi is terepmanóként kezdtünk, military jellegű markerekkel; most inkább a sport jellegét domborítjuk ki, annak megfelelő felszereléssel.

\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról

#84717
100J felett van... 😊
Nálunk (többek közt) egy hasonló teljesítményű Keserű Onesta 4" teljesít otthonvédelmi szolgálatot. (Sajnos az argentin dog projekt csúszik egy évet)

\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról

#84716
Értem. Köszi!
#84715
Na ja de ez lakásvédelmi avagy birtokvédelmi kütyü.No meg egy öklömnyi gummedlit köp ki magából ,és hiába a nagyobb erő az ugye eloszlik a testen.De ezt se viheted ki a birtokról ha jól tudom.
Amúgy ezeknek van létjogosultsága szerintem. Jön a negró oszt szerintem elég ha meglátja ,de ha kep egyet vele asszem nem kéri a másikat😊
#84714
A Toz 8-as teljesen legális a maga ~24J-ával, meg van hozzá az MKH kártya is. Keserű úr gyárt legálisan ennél komolyabb fegyvert is, pl. a Defender-t, ami már olyan 40 J-os.


VO101Tom
#84713
Én is airsoftoztam 1-2 évig, a saját baráti társaság miatt jó volt kijárni, legalább kimozdult az ember itthonról kicsit 😊 A sok kreténből viszont elegem lett, amikor a szabályokat csak amolyan iránymutatásnak tekintették, nem "szabálynak", és amikor már többet idegesített, mint szórakoztatott, akkor abbahagytam.

www.pumaszallas.hu

#84712
A paintball az tök más. Játék,ráadásul ha nem vagy ügyi akkor fájó játék 😊
Az airsoft az is játék,csak ott már komplett felszerelést magukra aggatnak a népek,és már már "katonának" érzik magukat. Ahogy beszélnek róla megmosolyogtató ,ami számomra vicces😊
Bár mindenki avval és úgy játszik amihez kedve van a is igaz. De ott a fegyverbuzéria igencsak előjön egyeseknél.
#84711
Délután egykor értem haza paintballból. <#violent> <#eplus2>
Az egyik csapattársam 55éves. És jól játszik...

Utoljára szerkesztette: Lacusch69, 2015.08.23. 17:42:32

\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról

#84710
Kapcsolni lehet, hogy a billenős bigyó a gázon, és a tekerés a boton ugyanaz az axis legyen-e (alapértelmezetten külön tengely). Azt pedig, hogy melyik a rudder, már attól függ, hogy mit definiálsz rá, ugye. 😊
LeonSilver
#84709
<#eljen>

Röviden: mindenki a saját nagybecsű farkával csapkodja a csalánt.

\"Az állatvédők azért vannak a szőrmebundák és nem a bőrkabátok ellen, mert könnyebb idős hölgyeket molesztálni, mint a Pokol Angyalait... \"

#84708
Igen azt. Közben kiderült hogy ez is lehet rudder meg a stick is. A gázon lévő két gomb potis. Jól mondom?
Jó ez a wártündér.<#nevetes1>
Amúgy IL-2-zök lassan 9-éve egy sima bottal, csak kezd széthullani.
VO101Tom
#84707
Ne próbáld meg csűrni-csavarni, Magyarországon a fegyvertartás nagyon erősen szabályozott, és biztos lehetsz benne, hogy ilyen összekacsintós, "mi lenne ha..." kiskapuk nincsenek benne. Magánterületre akkor léphetsz be, ha megengedik. Az nem elég, hogy "senki sem tiltotta meg". Magánterület, tehát alapból meg van tiltva, hogy a tulajon kívül más bemenjen. Ha a tulajt nem érdekli, hogy mi folyik a földjén, az nem sem egyenlő azzal, hogy bárkinek joga is legyen bemenni és ott bármit csinálni.

Amit többen is javasoltak, a tuningot, azt is felejtsd el. Ha a fegyvert feltuningolod a bevizsgálás helyett/után, azért is megbaszhatnak nagyon keményen (nyilván az ugyanúgy engedély nélkül tartott fegyverré válik abban a pillanatban, hogy ha valamit átalakítasz rajta), és ha tényleg csak célba akarsz lőni, akkor egyébként is qrvamindegy, hogy 7,5 J vagy kicsit több. Persze mindenre lehet legyinteni és leszarni a szabályokat, ami egészen addig működik is, amíg valami baj nem történik, vagy valaki fel nem jelent. Akkor aztán mehet a fejvakarás, hogy megérte-e? Mert akkor és ott téged fognak bevinni, nem a fórumozókat, akik adják itt a jobbnál jobb ötleteket tét nélkül...

www.pumaszallas.hu

#84706
Szeva Laca. Így igaz<#vigyor>

#84705
Valka kollega! Mi a reteknek neked légpuska,meg lövöldözni?
Vizsla te meg add alá még a lovat a Toz 8 assal😊
Ahogy Ford Fairlane mondotta eszem faxom megáll ,de komolyan.
Én azt elfogadom,hogy vidéken mindenkinek van egy meggymag köpködője ,oszt néha nap kiül a verandára a pógár és a gyümölcséréskor vígan lövöldözget a hintaszékből a lakmározó madarakra,no de itt már cipeli a kollega magával más birtokára.
Ha nagyon lövöldözhetnékje van az ember fiának menjen el lőtérre ,vagy jelentkezzen a TEK be (oda most úgyis boldog és boldogtalant felvesznek :XD ) oszt cipelheti annyit a kóbászt ,hogy meg is unja. Vagy be kell lépni a seregbe ,oszt lehet menni missziókba lövöldözni ,mondjuk ott az a hátrány megvan,hogy vissza is durrogtatnak a jószituált népek.
Csak egyszer csinálj Valka mester egy nem szándékos balesetet (mert lehet ám) és akkor majd kapkodod a fejed.
Még azokkal is előfordul akik hivatás szerűen használják a fegyvereket.
Mindenki meg van veszve a fegyverekért mostanság,ismerősöm is vén fejjel kinyitja a csomagtartóját és airsoft arzenál tárult elém.Volt ott minden.Mi a faxnak ez neked kérdezem,erre ,hogy ez micsoda jó mulatság,meg beöltözik talpig harci díszbe ,teleaggatja magát mint a karácsonyfa ,és megy a haverokkal puffogtatni és az jó. Ha jó hát jó 😊) Műanyag puskákkal rohangál a sokgyerekes családapa😊)
#84704
Ha jóban vagy a vadászokkal, akkor tőlük lehet engedélyt kérni a terület használatára és akkor lehet ott íjászkodni, lövöldözni nyugodtan. Mi is így oldottuk meg, nem is volt gond belőle. Mondjuk, vidéken, ahol a rendőr azért ismeri az embereket, elnézőbbek, mert azért lerí az emberről, hogy csak sportlövészetet tart, vagy épp megélhetés szándékkal lövöldözi a kacsákat a városi csónakázó tó partján.
#84703
Na ebben a szituba lehet belefutni egy amúgy ártatlan dologgal, egy hatalmas pofonba. A magánterület a tied vagy egy haverodé ennyi. Nem az általad vélt "nem ártok én itt senkinek amúgy sincs itt semmi" helyek. Ott tényleg komoly baj lehet belőle.
Csak van valakinek valami nagyobb kertje?!

#84702
Ha valaki szol a rendőröknek, hogy pufogtatnak a szomszédban, akkor kerülhetsz bajba, mert nem tudod felmutatni a tulaj engedélyét és innen már a végkimenetel csak a rendőr jóindulatán múlik.

Ha lehetne választani, hogy az illetéktelen behatolás során a rendőr mivel kapjon el, légfegyver használattal, vagy falevél szedegetéssel, akkor én inkább az utóbbit választanám. 😊)
Utoljára szerkesztette: artivizsla, 2015.08.23. 14:20:51
#84701
Azt kérdeznéd, mint a wártündér topikban, hogy a rudderje hogy működik? Nem gombbal oldják meg ezt a joystickoknál, hanem a botkormányt lehet tekerni jobbra vagy balra, és azzal irányítod az oldalkormányt.
#84700
"A tulaj engedélye kell, hogy ott lövöldözgessél..."

Hmm... Mi van akkor, ha a tulaj magasról tesz rá, hogy mi zajlik a területén. A törvény szerint magánterületen lehet csak használni, de arról nincs benne szó, hogy a tulaj engedélye is kell. Szóval amíg nem sérelmezi, hogy ott vagyok és lődözök, addig elvileg legális a dolog, nem?
#84699
A tulaj engedélye kell, hogy ott lövöldözgessél, de ezt nem fogja megadni senki sem, mert akkor onnantól ő a felelős, ami ezen engedély alatt történik és ezt senki sem fogja vallani, ezért írtam, hogy felejtős.

Nekem van TOZ 8-asom, a feling már majdnem olyan, mint egy Kar 8-asé és full legális. ~24 J 5,5-ös gömb, visz mindent, ami az útjába kerül.

Mivel az itthon levő légfegyverek java része úgy is tuningolt, nem hinném, hogy nagy gond lenne az engedély bevezetésével.





Utoljára szerkesztette: artivizsla, 2015.08.23. 14:00:03
#84698
Ne foglalkozz vele, egyszer érdemes megnézni, hidd el. 😉

www.smart-bus.hu

#84697
Hm. Mondjuk mint filmet, jól lehúzták. De nem láttam.

#84696
7.5 joule a határ.... Na nem mintha egyetértenék vele, nem azért írtam. De itt egy kis lista, ha valakit érdekel:
Szabályozás néhány országban
#84695
EZT láttad már mester? Ha nem, javaslom nézd meg, szerintem a Szemtől szemben óta nem volt olyan film, amiben ennyire jók lettek volna a hangok, és a "szakmai" finomságok! 😊

www.smart-bus.hu

#84694
Szerintem 7.5 joule felett mindegy, hogy hideg vagy meleg, ugyanúgy lőfegyvernek minősül. Kivételek ez alól az íjak és a számszeríjak, de azok is valami "különösen veszélyes" vagy mifene kategória. De pl. Németországban is 7.5 joule a határ.
#84693
De végül is ha igaz, hogy magánterület (úgy hallottam, hogy egy bevásárlóközpontot akartak építeni oda, ezért megvette egy másik áruházlánc, hogy ne tudjanak - nem tudom igaz-e?) és hát be van kerítve (három oldalról legalább 3 méter magas földsánc, kb 30x80m) akkor teljesülnek a feltételek nem? Igaz, hogy nem az én magánterületem....
Utoljára szerkesztette: Valka78, 2015.08.23. 12:27:09
#84692
Sziasztok!

A Truthmaster t flight hotas x-ről lenne egy kérdésem.
Tud valaki segíteni?
#84691
Marha érdekes. Kíváncsi vagyok mi tud(lőtéri teszt).
Mondjuk az érzelmeim vegyesek, mivel meggyőződésem, hogy ez a téma olyan mint a kis mennyiségű alkohol vezetésnél. Ausztriába simán működik, de ha nálunk bevezetnék kb. 3x annyi baleset lenne<#sniffles>

#84690
Szerintem meg necces ott lövöldözgetni, vagy mert magántulajdon, vagy mert közterület, vagy mert esetleg vadászterület része is lehet az erdő közelsége miatt. Ha vadászterületen kapják el, akkor automatikusan rabsicnak minősítik, függetlenül attól, hogy milyen fegyver van nála.

A környező országokban 16 J, ill. 24 J torkolati energiájú légfegyverek használata legális, nálunk - az elit félelmei miatt - csak a 7,5 J-os engedélyezett, de legálisan ez is kikerülhető, pl. egy Keserű féle átalakított Toz 8-as beszerzésével, mivel az már muzeális fegyvernek minősül.



#84689
<#eljen>

#84688

\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról