IL-2 Sturmovik, CloD, BoS
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Utoljára szerkesztette: Fantasy18, 2015.12.06. 13:01:17
"War is hell" Start Citizen Referral kód: STAR-Y7FJ-ZQGX https://www.starcitizen.hu/
eddig ezek a gépek vannak kész a BOM ból és repülhetőek multiban: I-16 Type 24, Bf 109 E-7, Bf 110 E-2, P-40 E-1,MC.202 Series VIII, 2 hét múlva pedig jön a MiG-3 as gép az új patchel.
GABI mikor leszel? nyomhatnánk!!
Utoljára szerkesztette: Fantasy18, 2015.12.06. 12:35:14
"A balszerencse mutatja meg a hadvezér zsenialitását; a jószerencse ezt még elrejtheti!"
Csak hogy pontosak legyünk 😉
Mivel ez hobby project, mindenki csak szabadidejében tud vele retkelni, ami sokkal lassabb mint a fizetett modellezőkkel, programozókkal dolgozó stúdiók. Cserébe ingyé van 😊
www.pumaszallas.hu
www.pumaszallas.hu
\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról
\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."
Si vis pacem, para bellum
mustangdc3: Hát ez a cikk nem éppen a csődszélén álló USA-t vázolta fel...
Utoljára szerkesztette: lala42, 2015.12.01. 08:04:24
\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."
Ezek a gyerekek hivatalosan átjárnak. Határon határellenőrzésen esnek át. Senki nem tartotta vissza őket, senki nem vitte kényszersorozásra. Néhányan valóban elmentek harcolni, de önkéntes alapon. Inkább a keleti megyékben megy a sorozás, nem itt a magyar határ mellett.
Irtam,hogy mi kis országok szívjuk meg. Ezt tegnap este. Tessék.
Na ugye?
Utoljára szerkesztette: lala42, 2015.12.01. 08:01:22
\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."
http://www.vg.hu/velemeny/adossagplafon-az-usa-ban-jatek-hatarok-nelkul-421985
Az Usa adóssága nagyobb mint az éves GDP-je és a plafon emelésről többször is szó volt. Például tavaly vagy tavaly előtt volt egy olyan hogy ha nem emelték volna meg az adósság plafont nem tudtak volna fizetni a közalkalmazottaknak. A ő fizetésükben így is voltak csúszások és kényszer szabadságolások. A csőd szélén vannak már egy ideje és ennek nem nehéz utánanézni
Si vis pacem, para bellum
mustangdc3: Milyen pénzügyi mutatók?
Utoljára szerkesztette: Rue East, 2015.11.30. 23:08:10
Ukrajna. 25 Km.-re lakok a határtól. Fiatal 20-25 év körüli emberkék járnak át vásárolni. Akkor is, amikor nagyobb volt a balhé. Beszélgetek több ott élő emberrel is. Nem kell mindent elhinni, amit a hírekben közölnek. Arról meg ne is beszéljünk,hogy Ukrajna keleti területein kik álltak átt hova, a harcok idején?
\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."
A fegyverbiznisz. Az tartja vissza.
A CIA, KGB, MI, MOSZAD. stb. stratégiai elvei között- egy terület megszerzése, ill. a terület ellenőrzése- elsődleges feladat a térség destabilizálása. Amikor ez megtörténik, márpedig Egyiptom, Líbia, ugy összességében a Közel kelet térségében ez történt, akkor lép életbe a biznisz. Mert ugye azt nem tagadhatjuk,hogy életbe lépett. Mi van jelenleg az USA külkereskedelmével? Mit tud eladni? Olyan szeinten és mennyiségben, ami a gazdaságát fenttartja, vagy legalábbis szinten tartja? Ismeritek azt a mondást, hogy ami nem kinai, az hamisitvány? Amit még el tud adni, az a fegyver. De ha ezen országokban stabilrend uralkodik, -mert az volt- akkor nem kell a fegyver. Olyan diktátorok volotak ott, hogy eü. oktatás, nők egyenjogusága, teljes mértékben "tiporva" volt. Igaz? Nem lehetett menni biztonságban sem Egyiptomba nyaralni, sem Líbiába, sem Tunéziába, sem sehova a Közer-keleten. ( na jó Izraelbe tényleg nem. :-) )
Márpedig tudjuk,hogy az ISIS nem ma kezdte. Az USA eddig csak maszatolt a térségben. Nem igazán füllött a foga, hogy ezt a destabilizált helyzetet megszüntesse. Mert vették a fegyvert, a lőszert, a technikát. na nem a legújabbat. Ha legyalulja az ISIS-t, akkor ez a bevételi forrása elmarad, kiesik, stb. Hidd el Tom, nagy érvágás lenne ez nekik.
Csak gondolj arra, amikor mi az oroszokkal akartunk gázvezeték építésbe fogni. Mekkor tiltakozást váltott ki mind az EU-ben, mind az USA-nál. Mindenki azzal érvelt, hogy ott a gringók palagáza. De könyörgöm! Az a Föld másik oldalán van. 20000 Km.-re innen. Ha az EU tagországok nem veszik meg a palagázukat, az sem kis érvágás.
Csak szemléltettem, hogy milyen érdekek mentén háttérszándékkal felelős az USA az ott kialakult helyzetért.
Azt már nem is emlitem,hogy történelmileg milyen felelőség terheli a franciákat, az angolokat. Mesterségesen felhúzott határok, törzsi vallási területek szétszabdalása. Különböző törzsek, vallási irányzatok egy országba tömöritése, európai országok érdekei szerint.
És, hogy ne legyek egyoldalú.
Oroszország érdeke:
Destabilizálni az adott területet, oroszbarát kormányokat létrehozni. ( ez még nem látszik nyíltan) De! Ha Szíriában rendet tesz Putyin, akkor jó eséllyel a többi állam is kérhet segitséget tőle. Ne felejtsük el, ez már nem Szovjetunió, nem kommunizmus. És akkor az oroszok a Földközi-tengeren oda-vissza garázdálkodhatnak. Mellesleg az ott kitermelt olaj, gáz mennyivel olcsóbb, mit ha Szibériában kellen ezt megtenni.
Szóval nem egyszerü itt a képlet. De az biztos,hogy mi kis országok szívjuk meg.
Utoljára szerkesztette: lala42, 2015.11.30. 21:33:19
\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."
Si vis pacem, para bellum
Akárhogy is nézzük, az "arab tavaszt" nagyon elszúrták. Jó példa erre Egyiptom. Elzavarták a diktátort, csak megválasztottak egy iszlamistát. Mégiscsak jó az a diktátor.
Egyébként pedig az amcsik azért nem háborúznak, mert nincs már annyi pénzük. Obama egészségügyi reformja, az obamacare 1000 milliárd dollárba kerül. Aztán ott vannak a válság bank- és vállalatmentései. Valahonnan ki kell gazdálkodni.
"A balszerencse mutatja meg a hadvezér zsenialitását; a jószerencse ezt még elrejtheti!"
\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról
De nem tudom, én ha pilótaként készenlétből felmennék és az a parancsot kapnám, hogy lőjjem le felszólítás nélkül a világ egyik vezető katonai hatalmának gépét.... hááát inkább a parancsmegtagadás....
A Béna.
\"Az állatvédők azért vannak a szőrmebundák és nem a bőrkabátok ellen, mert könnyebb idős hölgyeket molesztálni, mint a Pokol Angyalait... \"
Van ismerősöm Ukrajnában, fél éve nem tudtam kapcsolatba lépni vele, mert nem vonult be, és most bujkál. Magyar útlevele eddig kisegítette, de az sem tuti már. Mire gondolsz pontosan, melyik eseményre nem az oroszok mentek be?
Líbiai sztori, ha hiszek neked, akkor is csak másod - harmadkézből lesz az info. Nehogy magadra vedd, de nem voltam ott. Fórumos ismerős ismerőse mondott valamit. Érted mi a bajom ezzel 😊 De abszolút elképzelhetőnek tartom, hogy voltak ott olyan alakulatok, akik koordinálták a légicsapásokat, illetve segítették a felkelőket (főleg miután Líbiában az ENSZ megszavazta a beavatkozást), de azt egyszerűen nem hiszem el, hogy a CIA vagy akárki ennyi forradalmat ennyi idő alatt ki tudna robbantani, majd átfordítani az egészet az utóbbi párszáz év legnagyobb vallásháborújába anélkül, hogy az arabok nagy részének nem lenne egyébként qrvára elege a rajta élősködőkből, meg a más vallásúakból. Ha ennyire ügyesek, Pakisztánt miért nem fordították még át, vagy Kínát mondjuk? Oroszországban is jól jönne nekik egy kis belső feszültség... Miért csak az araboknál ilyen jók? Nem lebecsülni akarom a CIA-t, biztos rengeteg mocskos kis ügyük volt, van és lesz, de ezt a léptéket nem nézem ki belőlük.
És azt sem tartom, hogy az Arab Tavasszal ők csak jól jártak. Tunéziában volt egy elnökváltás, ami wikileaks szerint épp amerikai barát volt, azokat elzavarták, más drámai nem történt. Egyiptomban Mubarak, egyértelműen usa barát elnök volt, elzavarták. Líbia. Kadhafit elűzték, de polgárháború van azóta, Yemenben elzavarták az elnököt, aki utána az USA-ba ment, olyan nagyon rosszban nem lehettek előtte sem. Szíriában Asszad egyértelműen USA ellenes vezető, de még mindig hatalmon van, polgárháborúban vannak. Ez hatból kettő, de egyikben sincs olyan Amerikai jelenlét (és kizsákmányolás, haszon), mint Irakban vagy Afganisztánban. A többi kilenc vagy mennyi országban voltak zavargások, de semmi komoly változás. Ez lenne a nagy terv?
Ha az amerikaiaknak hiányozna a háború, mi tartja vissza őket, hogy visszamenjenek Irakba, bárhova az ISIS ellen, vagy nyissanak egy újabb frontot a Szírek ellen, beavatkozzanak Nigériában Boko Haram ellen, esetleg Jemenben egy kis olajért? Hogy felhatalmazásuk mire lenne, az nyilván nem számít most, csak elméleti síkon. Ha csak az USA keresi a konfliktust, akkor miért ülnek még otthon?
Hogy az oroszok nem keresik a balhét, azt elhiszem, teljesen más retorikával is kezelhették volna ezt a Su-24 lelövést, őszintén megmondom, csodálkozok rajta, hogy két nap alatt lefutott a dolog. Ok, viszik az Sz-400-asokat, és Putyin megmondta, hogy mostmáraztántényleg ez legyen a legutolsó, és ha jól olvastam embargó lesz néhány török élelmiszerre, meg az orosz túristák nem mennek majd oda nyaralni, de ezek elég visszafogott szankcióknak tűnnek ahhoz képest, amilyen skálán mozoghatna ez az egész ügy.
A Szu-24 lelövésnél ha tűzparancsot kap, akkor a pilóta nem mérlegelhet. Ő nem ismerheti az összes körülményt, és ha esetleg jó döntést is hoz, az akkor is parancsmegtagadás lenne. Hogy a törököknek milyen hátsó szándékuk lehetett a lelövéssel, ott van mindjárt Szíria maga. Nem csak az ISIS-es olaj miatt, de a szomszédság miatt is érezhették úgy, hogy ez az ő játszóterük, az oroszok ne túrjanak bele - ráadásul olyan stílusban, ahogy azt tették. Pár cikket olvastam erről, állítólag - persze innentől ez is csak elmélkedés - Erdogannak azzal volt tele a puttonya nagyon, hogy az Oroszok kisegítik Asszadot, ráadásul a türkméneket és a Török határhoz közeli régiót bombázták leginkább (de az ISIS ellen speciel pont nem repültek ezelőtt), és ezért várták az alkalmat, hogy úgy oszthasson ki egy pofont az oroszoknak, hogy ő jogilag védve maradjon. Mondjuk a nato megbeszélésen pár bazdmeg biztos kicsúszott, de az ő szempontjából az már semmi.
Jajj, megint de hosszú lett 😊
www.pumaszallas.hu
Itt (angliában) leadták az esti híradóban (fox news ha jól emlékszem). Igaz hogy csak az estiben meg az éjjeliben és másnap már ment a ferdítés erősen,hogy hát félrefordították meg stb.
Tom, nem tudom van e ismerős ukrajnában mert az a történet nem egészen úgy volt ,hogy az oroszok mentek be. (bizonyíték máig nincs)
Annál több angolul beszélő "felkelő" vett részt a buliban Erősen nyugati fegyverzettel amiről van bizonyíték is szép számmal.
Libiáról meg csak annyit, hogy van egy ismerősöm aki háborús fotós és kint volt elég sokáig a balhé közepében.
Idézem: "Aki ott parancsot osztott az mind angolul beszélt..."
Ezek tények, annak hidj amit csinálnak ne annak amit mondanak.
Telepít Putyin rakétákat és rakétavédelmet a keleti határra? Nem. Telepít a NATO rakétákat és rakétákat az orosz határra (évek óta)? Igen.
Akkor most ki nem bír magával?
Hiányzik az oroszoknak vagy bárkinek egy háború? Nem.
Hiányzik az USA nak egy nagyobb kiterjedésű háború? Mint egy falat kenyér! Fegyvereken kívűl lassan semmit nem gyártanak, a gazdaságuk alapja a háború, csinálják is megállás nélkül vagy 50 éve.
Én aztán rohadtul háborúellenes vagyok, és nem szeretem sem az orosz politikusokat sem az amerikaiakat, de ezek a tények.
Gondolkodjunk józanul: szerinted mikor kiadták a pilótának a tűzparancsot nem kérdezett vissza, hogy főnök tuti le akarjuk mi ezeket lőni?
Épeszü, törökország érdekeit szem előtt tartó politikai vagy katonai vezető soha ilyen parancsot önként nem adott volna ki azt azért lássuk be.
Ebből következik az,hogy az orosz gépet nem a légtérsértés miatt lőtték le, hanem vagy külső nyomásra vagy azét mert olyan célpontokat lőnek az oroszok ami nem tetszik a törököknek. (fekete olajkereskedelem?)
Utoljára szerkesztette: Fürtös, 2015.11.27. 19:02:40
A Béna.
"Nem lehet fátylat borítani egy ilyen ügyre, minden szükséges intézkedést meg fogunk hozni" - idézte Abdullah Gül államfőt az Anatolia állami hírügynökség azzal kacsolatban, hogy a szíriai légierő péntek délben lelőtt egy török gépet, amely a Földközi-tenger fölött, a szíriai partoknál tűnt el. Gül rutinszerűnek nevezte, hogy a nagy sebességgel repülő vadászgépek rövid időre átlépik az országhatárt. "
\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról
Már régóta nem ez a kérdés. Hanem az, hogy képesek-e megtenni. Az elmúlt 15 évben a nato végigrandalírozta a közel-keletet, pedig semmilyen joguk nem volt hozzá. Megtették, mert megtehették. A jognak az a része, ami a kötelezettségekről szó, csak a gyengéket érinti. Ez a polgári életben is így van, nemhogy a nemzetközi konfliktusokban.
(persze ezt egy csomószor eljátszották előtte)
Legalábbis most ezek az infók keringenek.
Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2015.11.27. 10:45:57
GOOBY, pls
Utoljára szerkesztette: Willenbrock, 2015.11.27. 09:25:01
Talán elromolhatott, az a válasz mindenre jó...
Oké akkor repüljön mellé, figyelmeztesse gépágyúval stb. én is így gondolom, de biztosan nem tették ezt meg??
Elnézést a felkészületlenségemért, de nem olvastam utána kellően mit is mondtak a törökök, azt mondták nem repültek mellé?
Én már lassan azt is eltudom képzelni, hogy az oroszok szándékosan folyamatosan provokálták a törököket, és mikor egy gépüket leszedték Putyin felugrott a székéből örömében...végre!...olvastam már elég ilyen esetet a történelemben ezért elég gyanús a szitu, de én is fotelben ülök😊
Amúgy nagyon érdekes amiket írtok!
Az ember azt mond amit akar, de a műszerek nem hazudnak.Szerintetek van esély arra hogy valaha is előkerüljön az orosz gép fekete doboza? 😊
Utoljára szerkesztette: sakkay, 2015.11.27. 06:18:45