IL-2 Sturmovik, CloD, BoS
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Ezzel szemben van egy tényleg létező, 1994. Dec. 5-én Budapesten, EBESZ konferencián aláírt atomsorompó egyezmény, amiben az Ukránoknak az atomfegyvereik leszereléséért cserébe az oroszok IS garantálták a területi integritásukat, amit a 2014-es Krími bevonulás és a polgárháború külső támogatása egyértelműen megsértett. Ez ugyanaz a klasszikus, hadüzenet nélküli területszerző agresszió, mint amit annyiszor láthattunk a történelemben.
Az EU kereskedelmi partnerség detto. Mire föl lenne joguk az oroszoknak beleszólni abba, hogy ha az Ukránok az EU-val akarnak akármilyen kereskedelmi megállapodást kötni? Szovjet érdekszféra megint? Ugyan már. A Szovjetunió felbomlott, jó lenne, ha túllépnének rajta, de valszeg az orosz világhatalmi státusz annyira az oroszok ópiuma, mint az angoloknak a birodalmi hülyeségeik, a monarchia meg az ilyen marhaságok. Lefoglalja az egyszerű embereket, és elhiszik, hogy ők különbek mint az, aki 500 km-el odébb él. Úgyhogy ez sem fog változni egyhamar, az ukránok gyengék, a szírek nem lőnek vissza (egyenlőre), lehet parádézni a világhatalmi státusszal :/
www.pumaszallas.hu
Tom.
Nincs semmi üldözési mániám. Semmilyen összeesküvés elméletet nem veszek meg. De azért ezek tények. A Krim bekebelezése-visszavétele, stb. Az arab tavasznak nevezett ingyencirkusz. Nem úgy látom, hogy mindezt csak az oroszok csinálták. Sőt! Azt azért be kell látnod, hogy nekem van -ha csak nagyvonalakban is-igazam az eseményekkel kapcsolatban. nehogy kitaláld már, hogy a közel kelet, É.-Afrika úgy globálisan az arabok hirtelen rájöttek,hogy hú de fasza ez az amerikai demokrácia. Nosza akasszuk fel a királyokat és milyen jó lesz nekünk. Pl. Líbia. Évtizedekig megélt az olajból. Igazán nem volt az a kemény muszlim állam sem. Oktatás eü., nők jogai stb. Majd megbolondul egy kis csopor, és demokráciát kiált. Az kell nekik. Szétkúrnak egy um. stabil rendszer, ahol van munka, megélhetés. Majd megy az IMF. Adunk nektek kölscönt. Mert az nektek kell a modernizációhoz. De ennek fejében megvesszük az olajotokat. A kölcsön törlesztésébe beszámoljuk. Most se olaj, se pénz, se stabilitás, se munka, se jogok. Érted ezt? Ezek nem összeesküvés elméletek, ezek tények. Irak. Tele sohasem látott vegyi fegyverekkel, Most mi is van?
Talán az oroszok destabilizálták azt a térséget?
Ki kecsegtette Ukrajnát, hogy majd NATO partnerek lesznek? Ki terjeszkedett kelet felé? Volt valami megállapodás az oroszok és a NAO között, hogy nem teszik. Amikor oda fajult a helyzet,hogy pedzegették a dolgot, Putyin berágott. És örüljenek az ukránok, hogy nem Kijevig ment. Akkor sem lettek volna nagyobbak az oroszország elleni szankciók. Gadasági megszoritás? Ha-ha. Embargó? Nevetnem kell. Ill. sírnom,hogy ezt bevesszük. Szerinted fű alatt a németek, franciák, a gringók, nem viszik oda az árujukat? Csak az ilyen kis államok szopják be, mint mi is. Szerinted, azóta ir marhahúst, skót whiskyt , angol szövetet, francia bort, IBM, számitógépet, ASUS, stb laptopot, olasz cipőt nem lehet oroszországban kapni? Megnyugtatlak lehet. De nincs magyar csirke, libamáj, alma, uborka, és sorolhatnám tovább.
Szóval nincs semmilyen összeesküvés, csak valszeg egy kicsit rózsaszinben látod a világot.<#nevetes1>#nevetes1>
\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."
Szerintem itt egyszerűen arról van szó, hogy a törökök igényt tartanak a közel-keleti kőolajforrások egy részére, mert akkor az oroszoktól független energiapolitikájuk lehetne. Az usa meg gondolom hajlandó átengedni belőle valamennyit, cserébe egy kis áldozatért. A közel-kelet gyakorlatilag most a vadnyugat. Én nem számítanék ott semmiféle rendezésre, legfeljebb az érintett országok (Szíria, Irak) vazallussá válása árán. A türkmének Törökország egy előretolt helyőrsége. Ők ott egyfajta fegyveres végrehajtók, felügyelők. Teljesen jogszerűtlen az egész. Szíriának minden joga megvan ahhoz, hogy legyalulja őket, akár az oroszokkal, akár nélkülük.
A szír témához csak annyit, hogy igen, összevissza vannak mindenféle csoportosulások, amiket qrva nehéz megkülönböztetni, de pont ezért szóltak a Törökök az Oroszoknak, nem is egyszer, hogy ott vannak a türkmének. Még a nagykövetüket is behívták, nem mondhatják, hogy "szorri, nem hallottam". Mégsem történt semmi. Az oroszok szerintem túlságosan beleélték magukat az otthoni propagandába, hogy elsősorban a NATO az, akinek vigyáznia kellene velük, ők azt csinálnak amit akarnak. Csak ez nem feltétlen van így...
www.pumaszallas.hu
Egyébként az oroszok, (nem vagyok egyik pártján sem) megmondták, hogy rendet tesznek Szíriában. Mivel nem ismerjük az ottani helyzetet személyesn, csak azt, amit hallunk, ill. amit hallatni akarnak, van több kissebb, nagyobb fegyveses csapat. Mindenki mindenki ellen. Állítólag van egy legitim kormány. Na most akkor mit lehet tenni? Vagy kiválogatom az ISIS embereit kb. 1-2 sok ezes Km. magasból és csak őket bombázom, vagy minden kormányellenes fegyveres bandát leborotválok, majd amikor ezek megszünnek, akkor normalizálni lehet a helyzetet. vag Aszad-al, vagy nélküle.
De mint látható mit hozott a demokratikus átalakulás a közel-keleten, valamint É. Afrikában. Tiszta demokrácia lett. Olyan fasza minden. Mi?
Líbia, Egyiptom, Szíria. stb.
Valahogy amig nem demokratizálódtak, mintha béke lett volna ezeken a területeken. Volt gazdaságuk, (gazdagságuk is) MENT A TÚRIZMUS 1000-el.
Vagy csak én tévedek?<#fejvakaras>#fejvakaras>
Utoljára szerkesztette: lala42, 2015.11.26. 18:16:29
\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."
De mennek azok. Az USA-ba.
Azért ez az eset szintiszta gyilkosság volt. Mármint a cigányok, akarom mondani a törökök részéről. Légicél elfogása, ha a rádiózásra nem felel. Mert ugye elromolhat az a fránya cucc.
1./ Vizuálisan figyelmezteteés. (mellérepülni, géphasat mutatni)
2./ Figyelmezettő tüzet adni a csöves fegyverből)
3./ Leszedni, mint a vadkacsát.
Jelen esetben csak a 3. valósult meg. Szerintem is elmaradt a rádiózás.
Mivel nem titok, hogy az oroszok mit csinálnak Szíriában, még kisebb berepülés esetén sem (figyelembe veszem,hogy az a gép fordul, a határ nem nyílegyenes) kellett volna rögtön lőni.
De!
Az ISIS-nek nem kis felvevőpiaca olaj szempontjából, Törökország. Ugyen NATO-tag. Namost akkor ki is pénzeli az ISIS-t?
Ha az oroszok szétkurják ezt a pénzforrást, akkor kénytelen pénzelni őket az USA, a törököknek nincs olcsó olaj, stb.
Ha össze tudja a NATO-t ugrasztani az oroszokkal, mert úgy számol,hogy ezért az oroszok visszavágnak, akkor ahogy Totya mondta, nagy balhé lesz. Mert ne felejtsük el, hogy bassza a csőrét a nyugatnak, hogy nem sikerült az ukránoknál az oroszokat megszivatni. Valamint az egyik komoly tengeri bázis is az oroszokhoz került vissza. (Krim) Mert ha a NATO keletre ki tud terjeszkedni, az ukránok által, ott a kezében a Krim félsziget. Onnan közel-kelet, távol-kelet elérhető.
Szóval ez a törökök részéről nem volt tisztességes, hogy belementek ebbe. Mert.hogy nem maguktól csinálták, az biztos.
\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."
A törökök ezzel egyébként jó nagy katyvaszt csináltak NATO-n belül is, Párizs után már a Franciák az oroszokkal összehangolt bevetésekben gondolkoztak, és volt rá esély - mégha kevés is-, hogy Putyin leáll az ellenzékiek bombázásával, és az ISIS ellen is elkezdenek repülni, de ezek után valszeg Obama és Hollande is lesheti, hogy az oroszok szóba álljanak velük. A NATO válságmegbeszélésen is kicsúszhatott pár bazdmeg de ott is arra jutottak végül, hogy a török intézkedés jogszerű volt (az más kérdés, hogy ésszerű is volt-e).
www.pumaszallas.hu
Nem lehet ez egyfajta figyelmeztetés, hogy nem kéne! Hangsúlyozzuk ki, hogy a pilóta NEM miattuk halt meg. Most az részletkérdés, hogy az a fasztarisznya az török. Mármint a lázadók vagy mifene vezető pali. Tehát a törököknek alapvetően nem a gyilkolás volt a céljuk.
Ez egyébként tipikusan olyan este, amikor addig-addig ráncigálják az oroszlány bajszát, mígnem az odacsap. Nem?
Egyébként többek között ezt szeretem benned Tom. Tök jókat írsz 😊 Komolyan élvezet olvasni.
Utoljára szerkesztette: LeonSilver, 2015.11.26. 17:35:10
\"Az állatvédők azért vannak a szőrmebundák és nem a bőrkabátok ellen, mert könnyebb idős hölgyeket molesztálni, mint a Pokol Angyalait... \"
Volt az a komolyabb eset nemrég, amikor a Su-30-as nem csak átrepült, de percekig becélozva tartotta a rá küldött 16-osokat, akkor is elintézték annyival, hogy navigációs hiba volt, pedig akkor is minden joguk meg lett volna a törököknek, hogy lőjjenek (most meg 100 méterre pontosan mutogatják a térképen, hogy a Szu24 PONT kikerülte a török légteret, de mindegy). Ez azért komoly, mert radar befogásnál az RWR különbséget tud tenni a két üzemmód között, amikor csak kereső módban van a másik, és te feltűnsz a radarján, már azt is jelzi, de az nem komoly fenyegetés, angol brevitiben azt kívják "Nails"-nek. Amikor viszont a tűzvezérlő radarral be is célozza a gépedet - közvetlen rakétaindítás előtt -, az sokkal komolyabb fenyegetés, brevitiben azt hívják "Spike"-nak. A Su-30 percekig Spike-olta a törököket, mielőtt visszafordult. Ezt közérthetőbben úgy képzeld el, mintha egy fegyveres férfi nem csak besétál a kertedbe, hanem pisztolyt fog rád, majd percek múlva azt mondja, bocs, csak eltévesztettem a házszámot. Szivatni/tesztelni rendszeresen szokták a Balti és a skandináv légteret is. Ha a törökök akkor nem léptek semmit, joggal gondolhatták, hogy ha most a Su-24-esek 2-3 km-es sarkot levágják, akkor abból sem lesz gond. Hát, lett gond.
Egyébként innen fotelből én is azt mondom, hogy a törökök ezt túlreagálták, viszont azért az oroszokat se állítsuk be ártatlan áldozatnak, amikor a nemzetközi jogot kell lábbal tiporni, vagy hazudozni össze-vissza, akkor ők SEM mennek a szomszédba tanácsért.
www.pumaszallas.hu
\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról
Szerk.: én is furcsálltam, hogy nem végeztek kitérő manővereket, kérdeztem itt is és a HT topikban is, de nem jött válasz. (A török útvonalrajz alapján)
"B" variáció: az oroszok sakálrészegek voltak...
Utoljára szerkesztette: Lacusch69, 2015.11.26. 16:45:16
\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról
Szóval azt mondta az orosz pilóta hogy kikerülő manővert sem volt idejük tenni olyan gyorsan minden figyelmeztetés nélkül csapódott a farokrészbe a rakéta amennyire én hallottam a hírekből.
Most hogy működnek ezek a rendszerek? Nem figyelmezteti a gép a pilótáját ha egy másik gép bemérte, és rakétát akar kilőni rá? Tudjátok mint a filmekben 😄 😄
Amúgy nem vicces a dolog nem azért vagyok ilyen jó kedvű sőt kifejezetten felidegesített és percekig dühöngtem mikor először hallottam...
\"Az állatvédők azért vannak a szőrmebundák és nem a bőrkabátok ellen, mert könnyebb idős hölgyeket molesztálni, mint a Pokol Angyalait... \"
Politikában én egy szabályt követek, nem azt nézem ki mit mond, hanem ,hogy ki mit csinál<#nezze>#nezze>.
Az utóbbiból következően az én éltem során magyarországnak még nem volt olyan kormánya amelyik az ország érdekeit tartotta volna szem előtt. Ergo----> távol áll tőlük a józan ész és a logikus gondolkodás<#banplz>#banplz>
Utoljára szerkesztette: Fürtös, 2015.11.26. 14:54:11
A Béna.
Hogy jön ahhoz egyáltalán akárki is, hogy egy szuverén államnak megszabjon bármit is 😊
**--**
A faszbúkon volt egy link, hogy ki is ez a féreg, aki vezeti ezeket a szardarabokat, akik lelőtték az ernyőn lógó embert.
Közben megtaláltam. Nem tudom mi igaz belőle és mi nem, de remélem az oroszok megtalálják és a farkánál fogva lógatják fel őket. Férgek!
\"Az állatvédők azért vannak a szőrmebundák és nem a bőrkabátok ellen, mert könnyebb idős hölgyeket molesztálni, mint a Pokol Angyalait... \"
Másrészt: mivel sokan sokszor tettek rá nagy ívben, most tegyünk rá mi is? Il-2-ben is volt aki sportot űzött a chute kill-ből, de egy sem magyar volt.
\"Az állatvédők azért vannak a szőrmebundák és nem a bőrkabátok ellen, mert könnyebb idős hölgyeket molesztálni, mint a Pokol Angyalait... \"
Asszimetrikus hadviselés és a nemzetközi jog
igen-igen-igen!
Ezeket nemhogy mi nem tudjuk, de nálunk némileg komolyabb szagértők sem nagyon. 😉 és gyanítom nem is nagyon fogjuk megtudni.
\"Az állatvédők azért vannak a szőrmebundák és nem a bőrkabátok ellen, mert könnyebb idős hölgyeket molesztálni, mint a Pokol Angyalait... \"
Itt a szobában a fotelből kurva könnyű ám a szagértőt előadni.
AZt nem értem, hogy ha az ezsgén ennyi hozzáértő van, köztük ÉN is, akkor mi miért nem valamelyik kormány tanácsadói vagyunk..? 😄
\"Az állatvédők azért vannak a szőrmebundák és nem a bőrkabátok ellen, mert könnyebb idős hölgyeket molesztálni, mint a Pokol Angyalait... \"
-Biztosan hallották az oroszok a figyelmeztetést? (Ha volt: érthető volt?)
-A török útvonalrajz ill. az ENSZ-nek benyújtott levél szerint az orosz gép 1.8km-t tett meg török légtérben, 17s alatt.
Én ezen az útvonalrajzon nem láttam olyat, hogy az orosz gépek ellenséges rakétaindítás miatt kitérő manővereket hajtottak volna végre.
Biztosan igaz a török sztori?
\"Fuck Hollywood. Fuck CGI. Fuck 3D Cinema. Fuck Special Effects. Fuck AVATAR. I want Clint Eastwood, Sergio Leone and Ennio Morricone! Damn it!\" -Ismeretlen török srác a Youtube-ról
Azt meg majd meglátjuk hogy orosz oldalról milyen következményei lesznek ennek az akciónak. De azt hiszem fájni fog ez még a törököknek.
GOOBY, pls
Az első mondattal egyetértek. A másodikat ti sem gondolhatjátok komolyan.
A ruszki berepült és beleszart a rádió közepébe mondván, úgysem mernek a törökök megkockáztatni egy konfliktust azzal, hogy lelőnek. Nos a törökök meg pont leszarták az egészet és lelőtték a ruszkit."
Na , ennél jobban én sem fogalmazhattam volna meg, pontosan ezt gondolom én is.
Csak visszanyalt a fagyi.
Ami még eszembe jutott hogy a képet árnyalja az is hogy ki-mit 'bűvészkedik' abban a térségben, ki ki-kivel harcol, az orosz milyen bevetést hajtott végre, a törökök miért érezték magukat fenyegetve, a lázadó csoportoknak milyen szerepük van, stb.
Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2015.11.26. 11:27:30
GOOBY, pls
Ez nyilvánvalóan egy rendkívül agresszív üzenet az oroszok felé és a kérdés sokkal inkább az, hogy "mi a fene folyik ott?" mintsem, hogy jogos volt-e vagy sem. Ha megnézed az elmúlt tizenöt év nemzetközi joggyakorlatát, világosan látszik, hogy egy törvény van csak, mégpedig az erősebb kutya ...szik törvénye. Kit érdekel, hogy jogos volt-e az orosz gép lelövése? Nem volt muszáj lelőni. De lelőtték. Miért? Jogi blablával ezt a kérdést nem lehet megválaszolni.
Azért azt ne feledd, hogy lőttek már le ott török gépet, itt meg azért nem.
Tudod >szerintem< mi történhetett?
A ruszki berepült és beleszart a rádió közepébe mondván, úgysem mernek a törökök megkockáztatni egy konfliktust azzal, hogy lelőnek. Nos a törökök meg pont leszarták az egészet és lelőtték a ruszkit.
A hangfelvétel meghamisításáról annyit, hogy meg lehet csinálni de erősen kétlem, hogy meg mernék csinálni. Ne feledd, hogy ezt a NATO-nak is el kell küldeniük és elküldték az ENSZ-nek is. Azért véleményem szerint ott elég hamar megbukhatna a történet.
Az megint irreleváns, hogy hol találta el a rakéta. Ha az indításkor a ruszki a török légtérben volt, akkor tökmindegy hol találta el.
@Valka78 AZ, hogy mi erős és mi nem mint említettem nézőpont kérdése. Annak idején a koreai utasszállító lelövése is kicsit túlzás volt, nem? Szóval azért a ruszkik jó, ha kicsit elhallgatnak és magukbaszállnak.
*
A kérdés a következő. Egy szuverén államnak joga van megvédeni a határait, avagy nincs joga. Erre a kérdésre pedig egyértelműen az a válasz, hogy joga van. ÉS teljesen felesleges felhozni példákat, hogy ki-mikor-mit csinált vagy nem csinált. Mert igen, mi is lelőhettük volna azokat a gépeket, jogunk lett volna hozzá. Az, hogy nem tettük meg, egy dolog.
EgyéPként én is tök örülök, hogy normális hangnemben tudunk erről vitázni 😊 És eszemben sincs meggyőzni téged vagy bárki mást, csupán közlöm a gondolataimat 😊 Mégpedig úgy, hogy abszolút nem utálom a ruszkikat, és mint mondtam nem kifejezetten a szívem csücsokjei a törökök.
\"Az állatvédők azért vannak a szőrmebundák és nem a bőrkabátok ellen, mert könnyebb idős hölgyeket molesztálni, mint a Pokol Angyalait... \"
Szerintem ez vagy egy durva provokáció, amit már régóta szerettek volna valahogy nyélbe ütni, vagy az egész meg van rendezve. Nem lepődnék meg túlzottan, bármennyire is vadul hangzik.
Viszont térképet én is tudok neked mutatni, olyat amin meg sem sértette a légteret. Akkor ez megint patthelyzet mert te tudsz mutatni olyat amin megsértette.
Hangfelvételt is összedobok fél perc alatt, remélem te sem gondolod hogy ezek bizonyítékok.
Azt már egyébként tényként kezelik hogy 17mp-et volt az orosz gép a légtérben, és Szíria fölött találta el a rakéta.
Namost ha ez így történt akkor erre nagyon rá kellett készülniük a törököknek.
Amikor pl. Barcsot bombázták a jugók 91-ben (tévedésből) a magyar légierő csinált valamit? Nem, pedig az durvább helyzet volt. Ide is berepültek többször is előtte mégsem volt belőle incidens. Háborús légtér, előfordul.
Félre nem értsd,én nem védem őket...sokszor eljátszották ezt a ruszkik, most megjárták. De akkor is azt mondom hogy a gép lelövése túlzás volt. Ez egy teljesen felesleges erőfitogtatás volt pár mp miatt. Az már egy másik dolog hogy nem az első eset volt, és igen, az oroszok is eléggé kiprovokálták. De ez sem indok arra hogy lelőjék a gépet.
A törökök hányszor sértették meg Görögország légterét? Több ezerszer...csak én érzem ezt a válaszlépést cinikusnak?
GOOBY, pls
Vannak nemzetközi egyezmények de ezek ajánlások, nem pedig kötelező érvényű szabályok. Csak gondolkozz el.
Valószínű például az, hogy a genfi egyezményben benne van, hogy hát nem lövünk le ejtőernyőn lafogó pilótát. És?
Mi van ha mégis lelövik? Jön a világrendőrség és elviszi a mit tudom én milyen lázadókat?
Pilóták biztos jobban értenek hozzá, nálam jobban meg pláne. De nem tartom valószínűnek, hogy közel háborús helyzetben egy felfegyverzett harcigépet különösebben figyelmeztetgetni kellene és hogy ezt bármiféle szabály előírná.
A török légtér a törököké. Engedély nélkül nincs ott keresnivalója gépnek, különösen nem egy felfegyverzett gépnek és igen is joguk van bármilyen eszközzel a határaikat megvédeni.
Azt meg azért szerintem te sem gondolod komolyan, hogy csak úgy lelőttek egy röpcsit, mert miért ne.
A törökök NATO tagok és mint ilyen elég szigorú jelentési kötelezettségük van a NATO fel. Ahogyan ezt meg is tették.
Egyébként már fellelhetőek repülési térképek, amin világosan látszik, hogy bizony törökország légterében volt a gép, és hangfelvételek is vannak, amiben felszólítják a ruszkit, hogy haladjon dél felé mert török légtérben van.
\"Az állatvédők azért vannak a szőrmebundák és nem a bőrkabátok ellen, mert könnyebb idős hölgyeket molesztálni, mint a Pokol Angyalait... \"
Akkor most ezek alapján vége a beszélgetésnek mert zsákutcába jutottunk.
De akkor visszakérdezek: mutass te is bizonyítékot arról hogy rendesen felszólították a gépet és hogy török légtérben lőtték le.
De szerintem ez a "mutass bizonyítékot" elég ovis módszer.
Én nem bizonyítékot kérek hanem szeretném megtudni hogy itt a fórumon ki mit gondol erről. Én csak a véleményekre vagyok kiváncsi.
Bizonyítékot nem akarok mert az nem lesz.
Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2015.11.26. 09:24:06
GOOBY, pls
\"Az állatvédők azért vannak a szőrmebundák és nem a bőrkabátok ellen, mert könnyebb idős hölgyeket molesztálni, mint a Pokol Angyalait... \"
A saját légterét mindenkinek joga van megvédeni. Ha ezt vitatod, akkor nincs is miről beszélnünk 😉
Az, hogy meddig volt a légtérben és az, hogy merre repült teljes mértékben irreleváns. A török légtérben volt. Pont.
Mutasd már meg nekem ezeket a pontos szabályokat. Természetesen úgy, hogy ez vonatkozik a világon mindenkire. És azt is mutasd meg kérlek, aki ezt betartatja vagy valami. A Koreai gépre is vonatkoztak ezek a szabályok vajon? És az Ukránra?
Ezek a szabályok nem szabályok, illetve "íratlan" szabályok, amit vagy betartasz vagy nem.
\"Az állatvédők azért vannak a szőrmebundák és nem a bőrkabátok ellen, mert könnyebb idős hölgyeket molesztálni, mint a Pokol Angyalait... \"
nincs infója véletlenül valakinek eladó trackir-ről?
üdv: z0tya
ASRock H570 Phantom Gaming 4 \ i5-10600K \ 64gb DDR4 \RTX 3070
Szerintem a török lépés túlzott volt. Sajnos az igazságot sosem fogjuk megtudni, de én úgy gondolom hogy nem volt joguk lelőni a gépet mert fizikailag néhány mp-ig tartózkodott a török légtérben, ráadásul kifelé repült-illetve át egy csücskön- (semmiképp sem percekig, meg 10 percig próbáltak kapcsolatba lépni vele ahogy az interneten több helyen is írják, ez hülyeség. Ráadásul a légtér is vitatott).
Hangfelvételt meg szerintem bármire lehet gyártani, ez nem bizonyíték.
Egy gép lelövésének és figyelmeztetésének pontos szabályai vannak (odarepül mellé, billegtetés, figyelmeztet kézjelekkel, elélő stb,. Itt semmi ilyenről nem szólt senki, úgy tűnik rádión rászóltak, nem válaszolt, aztán ment is a rakéta mert kezdte elhagyni a légteret).
Persze nem védem az oroszokat mert ne cincálják a törökök bajszát, de ez túlzás volt.
Viszont a törökök ilyen hülyeséget maguktól nem csinálnának szerintem. Az is lehet hogy valaki súgott nekik (nato? amcsik?).
Ez persze már összeesküvés elmélet, de mint mondtam csak egy dolog biztos: az igazságot nem fogjuk megtudni.
Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2015.11.26. 08:28:16
GOOBY, pls
Egyébként (vagy néhányak szerint egyéPként 😄 ) nekem is van oylan érzésem, hogy elfelejtettek NORMÁLIS Sci-Fi és horror filmeket készíten.
Akkora ótva szarokat képesek kiadni manapság, hogy csak na. Természetesen tisztelet a kivételnek.
ÉS ez a zombis téma is annyira lerágott, hogy tényleg qrva unalmas már.
**--**
Orosz-török gép?
Nos ha belépett a török légtérbe, felszólították, hogy húzzon a picsába (márpedig erre hangfelvétel van), akkor joguk volt ledurrantani.
Azt mondja a ruszki, hogy hátulról.... mégis honnan szerette volna? Viszont az ernyőn lógót lelőni ritka nagy faszság volt.
\"Az állatvédők azért vannak a szőrmebundák és nem a bőrkabátok ellen, mert könnyebb idős hölgyeket molesztálni, mint a Pokol Angyalait... \"
@Valka78: Azért vannak sf filmekben is kiemelkedőek..elég sok 😊
If you ask me, you do what you want... :) Intel Xeon E5-2678 v3, 12-Core, 3300 MHz (33 x 100) | 32 Gb RAM | Geforce 1660Ti 6Gb
A könyv viszont kötelező!
A Béna.
Linkeltem korábban Bogáti Pétertől, Az utolsó ember címü könyvet. Na az sem rossz. Főleg az utolsó lap.
Utoljára szerkesztette: lala42, 2015.11.25. 20:31:22
\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."
Basszus, nekem olyan déjá vu érzésem volt, mintha láttam volna már ezt a filmet, főleg 2-3 jelenetnél. Amikor a végén lmegy a marsi leszállóhajóhoz, amikor befogja a csaj az űrben, valamint akkor, amikor felfedezik a NASA-nál, hogy valami elmozdult a műholdképen. Vagy olvastam a Marsi embert, mint könyvet, vagy már ezt a könyvet feldolgozták korábban.<#rolleyes>#rolleyes>
Vagy időskori demenciában kezdek szenvedni?<#fejvakaras>#fejvakaras>
Megjegyzem még az előzetesekből sem láttam egy jelenetet sem, mert ritkán nézek filmet, inkább olvasok.
Utoljára szerkesztette: lala42, 2015.11.25. 20:28:44
\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."