IL-2 Sturmovik, CloD, BoS

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#85437
Tényleg sírnak a 600 dollár miatt. Meg hogy a 600 dollár az nem 700 euró... Egy lengyel meg kiszámolta, hogy neki szállítással együtt 800 euróba fog kerülni.

De ahogy nézegettem az oculus oldalát, lesznek Oculus ready PC-k is, 950, 1000 dollártól kezdődő áron. Mindenki arra tett, hogy majd ettől felélénkül a PC piac?
repvez
#85436
Ebben igazad van,de még ha drágább is ezek kint mint nálunk , az akkor sem 3-5x drágább és minőségben talán jobbak is. a termékek meg néha ugyan anyni vagy még olcsóbbak is mint nálunk.
Arról nem is beszélve, hogy náluk egy munkából jön össze ennyi és nincs másodállás és az sem biztos hogy 3 műszakozik, igy még marad ideje élni és a hobbyjának is élni meg a családjával.
ÉS ha mi a szakmánknak megfeleő munkát akarnánk kint végezni akkor egy sor követelménynek kell megfelelni, meg honositani és átképzések, amit a kedves semmiféle tudást vagy szakmát felmutatni nem tudó migránsok ingyen a valoguk alá kapnak .
DE ez egy másik történet...

itt ezek a bosszantó dolgok
#85435
Tegyétek ezek mellé a szolgáltatásokat, mert általában ez marad ki a képletből! 😊 Óvoda, iskola, orvos, stb... De kár ezen rugózni, mert abban a pillanatban amikor megnézitek a külföldi fórumokon a júzer aláírásokban a gépeket, azt fogjátok látni, hogy kb olyan arányban vannak top gépek mint nálunk... ennek nyilván oka van! 😊

www.smart-bus.hu

#85434
<#alien>

LeonSilver
#85433
Tessék, villanyszerelő: 1.641 - 3.456 € pro Monat

\"Az állatvédők azért vannak a szőrmebundák és nem a bőrkabátok ellen, mert könnyebb idős hölgyeket molesztálni, mint a Pokol Angyalait... \"

LeonSilver
#85432
Egyébként ITT lehet nézelődni fizetésileg 😊
A jobtitelhez kell beírni a szakmát, germánul.

\"Az állatvédők azért vannak a szőrmebundák és nem a bőrkabátok ellen, mert könnyebb idős hölgyeket molesztálni, mint a Pokol Angyalait... \"

LeonSilver
#85431
Nem hisszük azt, vagy legalább is a zöm nem hiszi azt. De! Például egy pékmester 1.520 - 3.232 € között keres.
Ebből az összegből könnyebb 2-3 hónap alatt összespórolni a zsetont, mint az itteni lófaszbérekből.

A vőm villanyszerelő technikus, kint laknak már osztrákiában. Az előző munkahelyén 2250€-t keresett...

\"Az állatvédők azért vannak a szőrmebundák és nem a bőrkabátok ellen, mert könnyebb idős hölgyeket molesztálni, mint a Pokol Angyalait... \"

#85430
Én nem hiszem Solt, de a fizu 3-5 x annyi mint itt. Szóval olyan mintha 40-100 között lenne itthon. Megvennéd nem? Én igen.

#85429
Külföldi fórumokon is megy a sírás... csak mi hisszük azt, hogy arrafelé kolbászból van a kerítés! 😊 Tuti lejjebb megy majd az ára, de abból jó esetben is év vége lesz... 😞
Utoljára szerkesztette: Solt, 2016.01.06. 17:55:59

www.smart-bus.hu

#85428
Na de ez jóval nagyobb élmény mint bármi más. Megveszik. Max egy kicsit lejjebb megy az ára. AZtán ahogy jön a többi-na akkor lesz nagy áresés.

#85427
Ez nem csak nekünk sok Leon... nem véletlen, hogy kint sem elterjedtek a 200K-s monitorok, VGA-k, ők is inkább az középkategóriát veszik, pedig mi innen úgy gondoljuk, hogy megtehetik. 😊

www.smart-bus.hu

#85426
Persze, azzal hitegette a népet, hogy tök olcsó lesz. Átszámoltuk, akkor olyan 50 ezerre jött ki forintban.

És ahogy sejtem kevés lenne neki az i5-3470K, meg a 7970-s vidkarri. Szóval alsó hangon még 150 ezret ki kellene adni konfigra is.
LeonSilver
#85425
Az, hogy nekünk sok(k) a 700€ nem jelenti azt, hogy másnak is. Persze nem kevés, de egy germán vagy osztrák pont leszarja.

\"Az állatvédők azért vannak a szőrmebundák és nem a bőrkabátok ellen, mert könnyebb idős hölgyeket molesztálni, mint a Pokol Angyalait... \"

#85424
lefuttatam a gép tesztett ocolus honlapján.... 970gtx megvan usb portok oké. 16gb ram oké... I7 3770K 4.2 proci gyenge neki?? omg tehát 210 ezer plusz új proci 300 felett lenne.. király.... ja de úgyse szállítanak magyarországra... cukkenberg meg 1 éve arról beszélt hogy mennyire olcsó lesz az oculus és hogy mennyire jó lesz mindenkinek... hát nyaljon sót
VO101Tom
#85423
Ahogy elnézem, egy jó ideig nem lesz még ócó használt trackIR-el elárasztva az e-bay...

www.pumaszallas.hu

#85422
Annyi sajnos... 700 euró az EU-s ára, és valamikor áprilisban szállítják. Horror...

www.smart-bus.hu

#85421
Biztos? Az qrva sok...
#85420
No, 600 USD az OR... 😞

www.smart-bus.hu

#85419
Üdv urak! Stukázás után belekóstoltam a BF110 be is 😊 de azért a stuka marad az örök kedvenc 😊 jó lett volna ha az a bf109 es engem véd és nem a földi célpontokat lövi.... mondjuk sikerült lerázni az orosz srácot magamról, de sajnos a gép nem bírta már hazáig.

Utoljára szerkesztette: Fantasy18, 2016.01.06. 15:02:40
#85418
<#hawaii>

www.smart-bus.hu

#85417
Ha visszaadod, odaadom. :-)

\" Captives nullos capere \" "Más nyelvet beszélsz,más nyelven írsz, De magyarul álmodsz,magyrul sírsz."

VO101Tom
#85416
Nem hiszem, hogy lenne erre profil. Valamikor feljössz TS-re, és elmondom, hogy miket érdemes beállítani, de DCS-nél nem bonyolultabb. A program kezelése, ablak testreszabása már inkább igényel kis magyarázatot, ott van pár dolog, amiben -többi szimhez képest- sok a szokatlan vagy új dolog.

www.pumaszallas.hu

VO101Tom
#85415
Persze, privátban küldök linket.

www.pumaszallas.hu

#85414
Tom, Tobak Tibor könyvit át tudod küldeni e-könyvben?
A szokásos történet, évekig kajtattam mire megszereztem aztán persze kölcsönadtam... azóta nem láttam<#falbav>

A Béna.

#85413
Én elhiszem neked<#alien>

#85412
A gépigénynek semmi köze az NV-hez, azt az Oculus határozta meg még májusban, egyben az AMD féle gépigénnyel, de ettől még játék függő lesz a történet. Ez csak egy ilyen átlagos nesze semmi fogd meg jól. A cikkben meg rengeteg fals infó van az említetteken kívül is...

Az NV a hardveres "hátrányra" a GameWorks VR-l reagált, vagyis szoftveresen próbálnak elkövetni mindent azért, hogy a hardveres hátrány a jelenlegi felhozatalnál ne legyen gond, vagyis a késleltetés minél kisebb legyen. LINK

www.smart-bus.hu

#85411
Gondolom az NV lépése azon pletykákkal szemben, hogy hardveres okok miatt, még a 980ti is kevés lesz.

#85410
Sziasztok! Most telepítem újra a Clod szimet, + TF javításokat. Van valahol a Logitech Extrema 3D Pro-hoz valamilyen profil, mentett beállítás? Üdv, HUNter

#85409
Nem akarok ijesztgetni senkit az árral, holnap tutira kiderül mennyi az annyi... az mondjuk biztató, hogy akik a kickstarter programban támogatták őket az első verzió megvásárlásával, azok kapnak egyet ingyen, szóval valószínűleg nem lesz horror ára. Az okosok mindenesetre 400-500 USD közé várják.

Szimeseknek valóban kötelező darab lesz, de eleinte szerintem bajban leszünk, mert normális látvány mellett fix 90 FPS-t elővarázsolni nem lesz egyszerű... az igazi ideje ennek majd 2-3 év múlva érkezik el, addigra talán a játék fejlesztők is lépnek előre a támogatását illetően.

www.smart-bus.hu

#85408
huh, 200 ezer az mar masik mese, pedig nincs mas ut szerintem. aki szimulatorokban gondolkozik elobb utobb meg kell lepni,
olyan ez kb. mint annak idejen a trackIr volt, lehet nelkule is, meg alternativ vonalakon is, de azert csak ez a legjobb.

#85407
Szerintem a 100K nagyon optimista elgondolás jelenleg... legyen így, de szerintem inkább 500 USD körül lesz az ára, vagyis nálunk olyan 170-180K lesz kezdésnek.

www.smart-bus.hu

#85406
nagyon kivancsi leszek, hogy mennyibe fog kerulni, remelem 100 ropi korul megall, azutan mar kb. vagy 3-400 at kene kolteni az uj PC re, ami vegul is realis, tekintve hogy vagy 3 eve nyuzom a mostanit, hardware csere nelkul. vegul megvan ra a penz, csak akkor nem iden ulok at az egyik szar kocsibol a masik 20 eves fostalicskaba.

#85405
Uhhh, még az a cikk! 😄 Mi köze az NV-nek az Oculus-hoz, miért az NV fedné fel a gépigényét? Az OR-nek eleve nincs gépigénye... Az Oculus határozta meg, hogy szerintük milyen PC kell az OR-hez... még májusban! 😄 LINK

Azóta ez már módosult, de lényegi változás csak az USB csatlakozók számában van. LINK

Egyébként holnap indul az előrendelés: LINK

(az ára is holnap derül ki)
Utoljára szerkesztette: Solt, 2016.01.05. 12:58:10

www.smart-bus.hu

#85404
A Team Fusion (TF) patcheket is tedd fel!
#85403
igen használok trackirt.
#85402
köszi a tanácsokat srácok! 😊 sajnos eléggé belevittek a rosszba.... magasra azért nemtudtam menni mivel vadászok voltak fent. tudom sokkal egyszerübb lett volna 3000ről rá zuhanni 90 fokban. alul szerencsére légvédelem nem talált el... és ami meglepő volt számomra csak 1 orosz vadász volt lent amit 2 német vadász kergetett így le kellet húzódnom 800 méterre. alapjáraton kis kitérővel kellet támadnom a hajót. támadás után pedig a másik hajót támadó srácot vártam be haza fele irányban. ezt az automatikus oldásrendszert nem próbáltam még. (persze ha müködik a játékban) ki is próbálom. még egyszer köszi a tanácsokat skacok 😊
#85401
VO101Tom
#85400
Pár tanács: nekem az tűnt fel, hogy nagyon alacsonyról oldasz, így alig van idő pontosan célozni, főleg ha oldás előtt még ide-oda rángatod a gépet. A légvédelem is sokkal veszélyesebb, az összes nullán kacsázó vadászról nem is beszélve. Már messze emelkedj magasra, amikor az alsó ablakban látod a célt, akkor nemsokára a cél fölött leszel, és kezdhetsz helyezkedni. Én a leborítást kedveltem, körözök a cél fölött, szárnyvég felé kinézve nagyon pontosan látod, hogy mikor vagy pont fölötte, és onnan leborítva már célon vagy. Van, aki a kis ablakban figyeli a célt, és onnan orranyomva repül a célra, de az szögben oldáshoz jó. Legjobb ha 2-3000 méter között támadsz, és olyan 1000-800 méterről oldasz.

Apropo. Az automatikus oldás működik? A magasságmérő alatt van egy második magasságmérő, a fehér tű az ugyanazt a magasságot mutatja mint a fölső, viszont van rajta egy piros mutató is. Azt kellene tudni állítani, és ha egy bizonyos magasságra beállítod, ha a zuhanófék nyitva van, akkor azon a magasságon automatikusan oldja a bombát, és automatikusan felhúzza a gépet (anno volt abból probléma, hogy felvételkor nagy G-nél beájulhatott a pilóta). A nyitott zuhanóféklap a zuhanásban stabilabbá is teszi a gépet, akár 90 fokban zuhanva sem gyorsulsz túl (alapgázon persze), és nagy sebességen sem kezdi felvenni a gépet (nem kell annyit nyomni a botot).

A pumaszállás.hu-n van megosztva egy eredeti, 1943-as Kassai repakadémiáról származó zubó tankönyv, abban pl a támadási eljárásokat, és a Revi célzó használatát is nagyon jól elmagyarázza. Hogy lehet vele fokot mérni, mennyit kell a cél elé (fölé) tartani szögben oldáskor, stb. Nem hosszú, és egyszer mindenképp érdemes átolvasni:
Itt az M04-es tétel:
http://www.pumaszallas.hu/elmeleti-anyagok/tan-es-gepkonyvek/261-tan-es-gepkonyvek-magyar.html

www.pumaszallas.hu

#85399
Javaslom, ha egy darab malac van a hasad alatt, akkor hosszában oldj a hajóra. Továbbá ne emelj a dél előtt, mert nagyon lelassulsz, és az nem ildomos. Inkkább haladj túl rajta és immelmannal oldj, így kihúzás után egyből irányon vagy haza (feltéve onnan támadod a célt 😊 )
#85398
re
#85397
Ügyes! Kedvet is csináltál a stukázáshoz😊
Te használsz trackirt?
#85396
<#eljen>

#85395
Tanulgatom a stukázást multiban. még van mit tanulnom. de imádom a gépet.
Willenbrock
#85394
Adam Makos új könyvével leptem meg magam karácsonyra: A végtelen ég hősei. Jó könyv,bár nem a világháborúban,hanem a koreai hadszíntéren játszódik és haditengerészeti Corsair pilótákról szól.

Pordycus
#85393
Halihó!

Ma végre felteszem az összes clod patchet és nekiállok 😊

Kedves Indi írtam neked privát üzenetet majd reagálj 😊

---------------------------- Evésben nem ismerünk tréfát!

repvez
#85392
A legjobb a top10es videok 😊 (mondjuk az utolsónál a csoki nekem is bemenne)
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
PhantomAss
#85391
Hát ezek meg annyira unják hogy elaludtak?
😄

GOOBY, pls

#85390
ez se rossz
#85389
<#alien>

VO101Tom
#85388
<#alien>

Sajnos itt nincs "belső" kamerás felvétel, de a néger gyerek feje itt is priceless <#zavart1>

www.pumaszallas.hu