IL-2 Sturmovik, CloD, BoS

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#85487
Csak a steam már nem biztos, hogy ilyen elnéző lesz... 😊

www.smart-bus.hu

GaBika6
#85486
Nyugodtan vásároljál, nekem semmi gondom nem volt az oldallal. Nagyon megbízhatónak találtam őket. Amikor nem működött egy serial, akkor visszautaltak! <#awink>

"A balszerencse mutatja meg a hadvezér zsenialitását; a jószerencse ezt még elrejtheti!"

#85485
Oké srácok elfogadom. nekem akkor is bejön. mondjuk havonta változik a játék. ami mondjuk nem tetszik... mert mindig módosítgatnak a gépeken és a sérülés modellen. pár hónapja még az volt a baj hogy szinte minden találatért kigyúladt a gép. sok volt érte a sírás és ki lett javítva már egy ideje. he111 nek valamelyik patchben már erősítették sérülés modeljét. azóta multiban nem vadásztam 111 esekre szóval nem tudom hogy még ilyen könnyen nyaklik-e el a szárnya. viszont a bf110 nek most elég könnyen nyaklik le tőből a szárnya biztos ezen is majd még változtatnak. mondjuk új gép. 😊 bár ahogy látom a fórumjukon moszkvai pálya jön most meg a ju88 amit már nagyon várok 😄 elméletileg 2-3 héten belül
Utoljára szerkesztette: Fantasy18, 2016.01.08. 20:33:11
#85484
Ezúton is köszi,hogy megkímélted a pénztárcánk <#worship>
Vagyis , most jut eszembe! Nem űgy volt ,hogy ők fizettek neked?<#taps>

A Béna.

LeonSilver
#85483
Te voltál a mi tanulópénzfizetőnk 😊

\"Az állatvédők azért vannak a szőrmebundák és nem a bőrkabátok ellen, mert könnyebb idős hölgyeket molesztálni, mint a Pokol Angyalait... \"

#85482
Itt elég sokan repülnek igazából is. Csak szólok.
A BOS-meg félig szim, félig játék. Mondom ezt úgy, hogy fizető béta teszter voltam.<#alien> Elég sokat fizető!

VO101Tom
#85481
@PhantomAss. Ezek szerint nem tetszett...

@Fantasy18. Épp te linkeltél két videót pár hete, amikor a Jak üldözés közben elkapta a fát. Utána a még ép szárny irányába elkezdett pörögni (megmaradt felhajtóerő ellen azért nem kéne...), majd 200-250-el feltúrta a földet, de a gép egyben maradt. Egy ilyen könnyű géptest rohadtul nem így kellene, hogy viselkedjen, de amikor a He 111-es mögött leborítottál, és közben áthúztad a sorozatot a szárnyán, az persze kettéfűrészelte. Négy méter mély szárnyat, dupla főtartón, segédtartókon, két méternyi üza tartályon keresztül, max 1-2 találattal... az a csodás fizika 😊

www.pumaszallas.hu

#85480
bocsánat félreérthetően írtam.. nem gúnyolódóan akartam... persze bos se tökéletes sőtt a clod sem. igazából egy második vh szimulátor sem az. valahol szerintem a clod nak van a legjobb fizikája... mondjuk szerintem itt egyikünk se tudja megmondani melyik az élethűbb mivel gondolom itt senki sem volt 2vh ban pilóta 😊 vagy nem repült igaziból ilyen gépekkel. igazából mindenkinek más jön be szimulátor terén. nekem a bos és a clod. dcs szerintem maradjon a modern érában az a tökéletes számukra.
LeonSilver
#85479
A BoS-nak sincs sok köze a szimulátorhoz, maradjunk ennyiben.

Valamint kérlek, hogy normális hangnemben fórumozz.
Tudod, itt lenni nem jog, hanem lehetőség.
Utoljára szerkesztette: LeonSilver, 2016.01.08. 18:35:39

\"Az állatvédők azért vannak a szőrmebundák és nem a bőrkabátok ellen, mert könnyebb idős hölgyeket molesztálni, mint a Pokol Angyalait... \"

PhantomAss
#85478
Egyébként csak annyit akartam még mondani hogy ha a véleményemet nem tiszteled és kinevetsz, legalább azt tiszteld hogy 10 éve itt vagyok a fórumon, 20 éve szimulátorozom, és kb. az összes szimet ismerem ami a témában az elmúlt 20 évben megjelent.
Nyilván ahhoz kell egyfajta lelki és értelmi érettség hogy más véleményét tiszteletben tartsa valaki, lehet hogy sokkal fiatalabb vagy mint én, nem tudom, nem ismerjük egymást.
De itt ezen a fórumon nem divat egymás véleményén gúnyolódni.
Itt meg szoktuk beszélni a dolgokat.
Nem haragszom vagy ilyesmi, peace 😊
Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2016.01.08. 18:27:04

GOOBY, pls

PhantomAss
#85477
másképp látjuk...
elhiszem hogy jól játszol vele, de attól még szimulátornak rossz, mivel nem sok köze van a valós fizikához. Lövöldözős repülős játéknak jó...
Egyezzünk meg abban hogy sem a BoS, sem a WT nem szimulátor
Tényleg nem akartam a lelkedbe gázolni, de szerintem azért széles körben ne hangoztasd hogy a BoS grafikában , sérülésmodellben és fizikában jobb mint a DCS

Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2016.01.08. 18:18:57

GOOBY, pls

#85476
az igen 😄 BOS/BOM nak idejétmúlt grafika? 😄 meg szar törés modell? 😄 mikor próbáltad ki utoljára? azért a DCS nek van idejét múlt grafikája hiába az új engine. abban a törés modell egy kalap szar. de te tudod... szerintem próbáld ki még egyszer és gyakorolj vele... nekem érdekes nincsenek olyan problémáim hogy nemtudok célozni, bombát is oda dobom ahova én akarom.(lentebb van egy bf110 es meg egy stukás videóm nézd meg) és a gépet is úgy kezelem ahogy én akarom. amúgy simán orra bukik ha pedálon tövig nyomom a féket vagy ha nagy hóba szállok bele instant nyom egy fejest előre. azért a war thunder nevű játékot ne soroljuk a szimulátor kategoríába mivel annak köze nincs hozzá. ha fizetni kéne azért senki nem játszana vele 😄
Utoljára szerkesztette: Fantasy18, 2016.01.08. 17:41:29
PhantomAss
#85475
Hát, szerintem nem érdemes azt a játékot megvenni (mondom ezt úgy hogy volt szerencsém kipróbálni).
Nem akarok senkinek a lelkébe gázolni, de szerintem a BoS egy vicc, olyan mintha 10 évet visszamennél az időben.
Lehet hogy csak azért vagyok ilyen kritikus mert mostanában a DCS WW2-vel szoktam néha repülni, és azzal összehasonlítva sehol sincs a BoS.
Buta fizika, buta repmodell (simán le lehet szállni bárhol, nem bukik orra a gép hiába nyomod a féket tövig, előrenyomod a botot és a hátára fordul a gép, ide-oda imbolyog és alig lehet célozni, lezuhansz több száz m magasról és a gép csak csúszik a földön de nem törik szét, és még sorolhatnám. A grafika is idejétmúlt, pedig ultra részletességgel fut nálam.
Két dolog tetszett, az egyik a gépek külső megjelenése, az nagyon szép a dx9 ellenére is, a másik a földközeli sebesség szimulálása, nagyon jó a megvalósítása annak is.
De úgy mint szimulátor semmiképp sem ajánlom.
Sajnos nagyon látszik hogy a RoF motorjával rövid idő alatt összecsapták az egészet, és az kb. ennyire képes. Ami jó volt az első vh-s gépekhez már nem igazán jó a 2 vh-ra.
Inkább próbáld ki a War Thundert, az legalább ingyen van.
Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2016.01.08. 15:50:48

GOOBY, pls

#85474
Köszi. Azért akarom olcsón megvenni.

i5-2500K, 8G RAM, GTX1060/6GB / Logitech G29 / Win7_64

#85473
Jókor jut eszedbe, idáig akciós volt steam-n! 😊 Normális helyen jelenleg nincs akcióban, és szerintem jelen formájában nem is érdemes megvenni (akadások), de ha mindenképpen kell, akkor ITT kérdezz rá, hátha van valami ötletük, no meg ott biztos tudnak 100%-s infót adni a G2A-ról is.

www.smart-bus.hu

#85472
BoS-t.

i5-2500K, 8G RAM, GTX1060/6GB / Logitech G29 / Win7_64

#85471
Szürke bolt, ne nagyon erőltesd, ha nem muszáj. Mit szeretnél?

www.smart-bus.hu

#85470
Sziasztok!
A G2A-ról vett már valaki kódot? Tapasztalat?

i5-2500K, 8G RAM, GTX1060/6GB / Logitech G29 / Win7_64

#85469
😊))

i5-2500K, 8G RAM, GTX1060/6GB / Logitech G29 / Win7_64

#85468
<#taps>
#85467

www.smart-bus.hu

PhantomAss
#85466
Igen, azt már régóta bejelentették hogy ez nem a "végleges" rift, csupán az első széles körben megvásárolható változat, és talán már jövőre jön a javított is.
Azért ha lesz valahol kipróbálható változat (pl SIM City) akkor megnézem mit tud mert kiváncsi vagyok mennyit fejlődött a dk2-höz képest.

GOOBY, pls

#85465
Mondjuk a trackIR-t bárki csinálhat webcammal házilag, a szoftverek is megvannak hozzá. És úgy tényleg 10 alatt van.

Itt viszont nem csak egy gyártó lesz, ha minden igaz. Tehát a kérdés az, hogy a trackIR-féle, vagy mondjuk a videókártya-féle piac áll majd be. És azért látok arra is esélyt, hogy az utóbbi, tehát hogy előbb-utóbb esni fognak az árak. Ugyanis van hova fejlődni. Ott van például a felbontás. Szerintem év végére-jövő év elejére OR-ből is kiadnak majd egy jobb felbontású változatot, és így a korábbi verzióknak esni fog az ára.
PhantomAss
#85464
A TrackIR is egy érzékeny téma, pont gondolkodtam rajta hogy az is belekerül vagy 10k forintba önköltségi áron (hasraütésre), és ével óta 50k környékén van, wtf
Gondoltam majd kijön a Rift, utána ki fog TR-t venni, dehát ez így inkább 2 kiló..

Itthon is lehet venni amúgy 230k, ha valakit érdekel:
576kb oculus ár

GOOBY, pls

#85463
Konkrétan megrághatná a puli a blankolt cerkáját! 😄

www.smart-bus.hu

#85462
Az a baj, hogy ezekhez én elég szenvedélyesen állok hozzá, és nagyon meg tudok sértődni azon, ha nem úgy van ahogy ígérik, meg ahogy én már elképzeltem, ezért háborgok ennyire! Majd elmúlik, de ettől még szarjanak sünt! 😊))

www.smart-bus.hu

#85461
Tom basszus, már megint mi vagyunk az álmodozók, te meg a realista. :-D

És tényleg az anyjuk hátsóját! Nekem sose volt szimpatikus ez a nyavalyás Zuki.
#85460
Kivéve, ha kap valamilyen állami kedvezményt. Ha el tudnák intézni, hogy gyógyászati, rehabilitációs esetleg oktatási segédeszközként kerüljön be a politikai köztudatba, akkor el lehetne érni, hogy valamilyen módon támogassák az elterjedését. Kaphatna adó, vám meg egyéb kedvezményeket (mint az internet). Így a gyártó is megkapná a pénzét, meg mi is ólcsón hozzájuthatnánk. Hát NEM? <#gonosz1> <#awink>
VO101Tom
#85459
Azt feltételezve, hogy egyébként a műszaki paraméterei nem rosszabbak, semmi garancia nincs rá, hogy más gyártó ezt olcsóbban adná. és arra sem vennék mérget, hogy belátható időn belül az OR sokkal olcsóbb lenne. TrackIR olcsóbb lett az évek során? Nem igazán. Én használok pár extra kütyüt a PC-hez, 3d connexion egér pl, annak az új ára az elmúlt öt évben konkrétan a duplájára emelkedett úgy, hogy az alapmodellen semmilyen változás nincs. De a wacom táblát is mondhatnám, pár ezrest csúszkál az ára ide-oda, de nagyjából a kategóriákat évek óta tartja. A felső kategóriás joy-ok detto. Az olyan cuccoknál, mint a PC alkatrészek, videokártya, ott látható ez a tendencia, hogy újonnan qrva drága, mikor kijön a köv változat, akkor valamennyit esik, de tuti hogy az OR verziók nem fognak olyan ütemben jönni ahogy a pl. a videokártyákat fejlesztik.

@Solt.
Tudom, hogy ez most mindenhol botrány (már mémeket is gyártanak belőle 😊 ), és sokan hőzöngenek, és egy szóval sem mondtam, hogy nincs igazuk (igazatok). Qrva anyjukat, de tényleg. Én is fentem a fogam egy ilyenre :/

www.pumaszallas.hu

#85458
Ezért vagyok pipa én is... ha tudtam volna, hogy ilyen drága lesz, és ennyire nem elérhető, akkor nem vettem volna meg a 980Ti-t, hanem vettem volna egy 390X-t, meg egy FreeSync monitort.

www.smart-bus.hu

PhantomAss
#85457
Pont ez az...beetették a népet pedig tudhatták előre hogy nem lesz olyan olcsó.
Egyszerűen hazudtak, ennyi.

Amúgy a Vive lehet hogy még drágább lesz:
"statements from HTC imply that it will be more expensive than the Rift, which makes sense given the hardware on display"


Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2016.01.07. 13:49:47

GOOBY, pls

#85456
Gyakorlatilag ugyanaz...

www.smart-bus.hu

#85455
Vive-nek mik a specifikációi? Gondolok itt elsősorban látószögre és felbontásra.
#85454
A tavsz végén, nyár elején érkezik a VIVE is, ráadásul annak az elején van már kamera is, és azért a Valve mint háttér nem rossz ajánló levél. Én csak azt mondom amit látok a vélemények alapján... rengeteg a csalódott júzer, kint is nagyon sokallják az árát, és főleg azon vannak felháborodva, hogy nem erről volt szó. Szerintem reális opció, hogy, ha a VIVE jó árat kap, akkor sok vevőt elcsábít tőlük.

Ilyen háttérrel a 4-5 hónap szállítási határidő vicc kategória.

www.smart-bus.hu

#85453
Igen, a magas árnak annyi előnye lesz, hogy nem tudják letarolni a piacot. Így biztos, hogy lesznek más belépők is.

Egyébként én se értem, mert eddig mintha azt célozták volna, hogy gyors fejlesztéssel elsőként megjelenni és lenyúlni az egész új piacot. Most éppen ezt adták fel. Nyilván a nagy többség egy VR sisakba fog beruházni. Ha az először megjelenő olcsó, akkor abba. De ez nem az.
VO101Tom
#85452
Én nem hiszem, hogy nagy veszteségük lenne ebből. 4-5 hónapos határidővel szállítanak, akkor a gyártókapacitásuk határán vannak, és konkurencia jelenleg nem létezik. Fejlesztések mennek persze, de egyik sem kiadáshoz közeli állapot. Az OR a DK verziókkal egy nagyon hosszú ideig futó és széles réteghez eljuttatott beta-tesztelésen van túl, ezt a hátrányt nehéz lesz ledolgoznia másnak. Ha mégis kijönnek valamivel, akkor na bumm, leviszik ennek az árát oda, ahova eredetileg ígérték, és akkor majd megveszik azok is, akiknek az volt a maximalizált összeg. És akkorra lehet, hogy már boltban is lehet majd kapni.

www.pumaszallas.hu

#85451
Nem is lenne ezzel "semmi gond", ha előzetesen nem arról pofáztak volna megállás nélkül, hogy olcsó lesz, nem lesz sokkal drágább mint a DK2 (350USD) stb... Ehhez képest majdnem a duplája, ráadásul hónapokat kell várni rá. Egy ilyen háttérrel rendelkező cég esetében ez két rendkívül amatőr húzás. Biztos vagyok benne, hogy ez dollár milliókban mérhető kiesés lesz nekik, ha a HTC VIVE meglovagolja ezt az elégedetlenségi hullámot.
Utoljára szerkesztette: Solt, 2016.01.07. 12:59:56

www.smart-bus.hu

#85450
Persze, hogy a fanatikusok lerablásáról szól. Közgazdaságtan fogalmi kereteivel kifejezve: a fogyasztói többletet szeretnék minimalizálni. Magyarul: ha vannak olyanok, akik megveszik 600 dollárért vagy 700 euróért, akkor először nekik adják el. Utána jönnek azok, akik hajlandók kevesebbet fizetni érte.

Akkor sem lennék meglepve, ha majd jönnének különböző változatok is. Mint az OEM, vagy a "ligth", kicsit olcsóbban. Ezt meg úgy hívják, hogy árdiszkrimináció.
LeonSilver
#85449
Jaja. Nekem Orchid Righteous 3D volt az első VooDoo karim. És ha jól emlékszem, akkor olyan 50-60e Ft körül volt az ára. Az abban az időben qrva sok zseton volt 😊

\"Az állatvédők azért vannak a szőrmebundák és nem a bőrkabátok ellen, mert könnyebb idős hölgyeket molesztálni, mint a Pokol Angyalait... \"

Gundark 1 1
#85448
Aztán majd megindul a tömeggyártás, és megy lefelé az ára. No meg jön a konkurencia mindenféle egyéb elképzelésekkel. Szóval az elején kell lerabolni a fanatikusokat, mert utána ki tudja hogy merre tart a piac. Emlékezzünk csak anno a voodoo kártyákra. Egy időben mindent uraltak, ma meg már szép emlék 😊
#85447
Szerintem jó ez így. Biztos rengeteget lehet (kell) még optimalizálni a hardveres és a szoftveres támogatást. Azt fizessék csak meg a gazdagok - és a türelmetlenek. Egy év múlva már sokkal jobb lesz a helyzet árban is meg kompatibilitásban is, nem beszélve a többi gyártó cuccairól, amik még ki sem jöttek. Egy időben figyeltem ezt a VR fejlesztési versenyt és hát az OR verziója közel sem volt a legígéretesebb.
Karácsony előtt szerintem már jóval többet fogunk tudni.
#85446
A vaterán kétféle is van a kínálatban.
#85445
Ennyi.

VO101Tom
#85444
Gondolom az OR stratégiája az, hogy amíg nem jönnek a konkurenciától is hasonló tudású/támogatású eszközök, addig annyit kérnek a sajátjukért, amennyit akarnak. 5-600 euró az nekem is túl sok, főleg ha komplett új gép kell alá.

www.pumaszallas.hu

repvez
#85443
Persze , mindenben lehet találni kiragadott szélsőséges értékeket pro kontra, de összeségében a napi életvitel még igy is pozitivabbra jön ki mint nálunk. és fogászat és költözködés nincs minden hónapban.
ÉS én is odaköltöznék ha ugymond a kapott pénzemért sokkal többet kapnék egy másik országban amiért már nem is kell megdolgozni.
Mittudom én ahol mondjuk egy 100k-s nyugdijjal kiskirályként élhetek.

DE mindegy is ezen rugózni, nálunk ez van és ahogy "valaki" mondta ha nem tetszik el lehet menni.
#85442
Az nem tortúra, az a legjobb része az egésznek! 😊)) Az ilyen Alienware féle cuccok mindig horror áron mentek... 😊

www.smart-bus.hu

#85441
Nemnem! én az enyémet Nyiregyen vettem az antikváriumban 😄

A Béna.

#85440
Biztos, hogy olcsóbb, ha az ember maga válogatja össze, kérdés, hogy van-e kedve átélni az ezzel kapcsolatos tortúrát! :-)

Egyébként kíváncsiságból rákattintottam az Alienware OR ready PC előrendelésre. Hát az 1000 dolláros minimálár rögtön 1200 lett, és ebben nincs monitor, optikai meghajtó, billentyűzet, egér, és csak 8 giga ram van benne, pedig nem 16 a minimumkövetelmény? :-) Nem is kicsit kezdenek elszállni az urak! :-)
#85439
Akkor az a lengyel vegyen matekórákat! 😊 Ő rendelhet már a hivatalos store-ból, szállítással együtt 742 eurót kell fizetnie. 😊 A 600 USD jelenlegi árfolyamon a vámmal és az áfával növelve sajnos cirka 700 euró. 😞

Az OR ready PC-k jóval olcsóbban kihozhatók ha te válogatod össze, hosszútávon pedig igencsak fellendíthetik a PC piacot. Valamelyik NV-s szaki arról beszélt, hogy 2020-ra 100 milliós nagyságrendben lesznek VR kütyük a júzereknél.
Utoljára szerkesztette: Solt, 2016.01.06. 19:19:51

www.smart-bus.hu

#85438
Fogász rokonom most költözött haza Németországból, mert a nyugdíjából itt sokkal jobban megél. A fogászati kezelés gyakorlatilag 5x áron megy, de például az a költözés, amit nálunk megúszott volna 30K-ból, az kint 500 eurójába fájt, és sorolhatnám még egy darabig a szolgáltatásokat... nekem itthon a fodrász jattal együtt 5 euróért vágja a hajam, ugyanez kint legalább 20-25 euró. 😊

Jobban élnek ez tény, ezen kár is vitatkozni, de közel sem akkora a különbség mint amit sokan gondolnak. 700 euró nekik is pénz...
Utoljára szerkesztette: Solt, 2016.01.06. 19:14:22

www.smart-bus.hu