1236
eDonkey2000
  • tomo
    #916
    az altalad felsoroltak kozul eMule.
  • peteragoston
    #915
    sziasztok mit hasznaljak ? emule, limewire, edonkey???
    melyik a legjobb?
  • karikusz
    #914
    Köszi. Olvastam már ezt, valami okosságra gondoltam, de ezek szerint nincs.:( Csak mert mindig ilyen max 20-szal tudtam tölteni, hiába látott egy rakás embert:(
  • tomo
    #913
    hat tenyleg nem erdemes ilyenre edonkey rendszert, ikabb hasznalj ftp szervert.
  • blackgamer
    #912
    karikusz: itt van magyar leírás!

    eMule-ban megtaláltam friend-ek között jobb gomb --> protekciós user és akkor soron kívül tölt
    elvileg, de nálam óránként feltűnik a user 3-4 percre akkor is max 3 KB-al tölt felfelé (talán egyéb letöltendője is van?)

    ez most nekem azért lenne érdekes, mert külföldi fórumba meg szeretnék adni egy videóklip linket
    eDonkey linkre gondoltam, de ha a szerver csökkenti a user letöltését tőlem, akkor én hiába adom oda a teljes sávszélemet, szinte üresjáratban megy a gépem

    lehet nem az eDonkey hálózatot kéne használni? csak ott adott a eDonkey hivatkozás, ami egy kényelmes dolog (esetleg otthoni webszerverben gondolkodjak?)
  • MikX
    #911
    helló mindenki!
    Lenne egy kis problémám!
    A KAD-ra nem tok felkapcsolódni, nincs semmi lista amire felléphetnék, mondták hogy ha van router, akkor lehet vele vmi probléma, és nekem van!
    Meg folyamatosan alacsony az ID-m, nincs IP-m azt mondja, de tok letölteni!
    Ja, v0.44d LSD19b Lambda2 v19.1062 pontosan a verziószám ami fennvan a mod-dal eggyütt
  • karikusz
    #910
    Üdv Mindenkinek!

    Az edonkeyhoz van valahol valami jó leírás, hogy hogyan kell frankón belőni? Mert keresetem e nem találok sehol ilyet.

    Természetesen magyar kellene!

    Köszi
  • PetruZ
    #909
    Nem tudom, hogy aki "Friend", az automatikusan soron kívüliséget kap-e, de biztosan előrébb kerül a várólistában.
  • blackgamer
    #908
    mégse arra van a "JumpStart!" mint amire gondoltam:
    leírás
    amit kibogóztam: ha olyan megosztásod van ami most jelent meg, és neked van meg először, és várhatóan több százan akarják majd tölteni akkor ez a Jumpstart segít a gyorsabb terjesztésben, első user megkapja az első két részt, második user a 3-4. részt ...stb.
    így pl. egy új film nem napok alatt, hanem órák alatt terjed el

    nekem arra kéne megoldás, hogy bizonyos fileokat (sorban állás nélkül) azonnal tudjanak tőlem tölteni, ha egy usert a "Friend" közé teszek, akkor ő is soron kívűl folyamatosan tud tölteni (ugye?)
  • tomo
    #907
    a programba be van epitve a kereso ott probalkozz
  • mgyz2000
    #906
    Sziasztok.
    Archicad-ot keresnék minnél ropogósabbat.
    Thanxs.
  • PetruZ
    #905
    -Az uerszámra sztem a plus ír ki jó értéket, a másik elég vadnak tűnik...
    -A feltöltés dinamikus, attól függ, hogy a kérő milyen képességekkel és rating-gel rendelkezik. Nem lehet állítani a max. feltöltés számot, sem a sebességet. A LowID-seknek mindenképpen jóval alacsonyabb sebességet ad, mint a többieknek. Ugyanígy szűri a mod-olt klienseket is, illetve azokat is, amelyekben ki van kapcsolva a ratio.
    -A Jumpstart-ot nem használom, nem tudom. Lehet, hogy maximálva van a száma valahol? Passz.
    -Én a log-ot kikapcsoltam, még a fő log-ból is lekapcsoltam mindent, ami nem fontos, mert rengeteg szemetet is generál (főleg az agresszív kliensek üzenetei).

    atilka1:
    Én másfél éve plus-ozok, mindig HighID-m van és nem dobálnak le a szerverek.
    Az új szerverek a túl gyors visszakapcsolódásnál előfordulhat, hogy Low-ra vágnak, mert van jópár olyan mod-olt kliens, ami úgy próbálja kijátszani a korlátokat, hogy folyamatosan le/fel kapcsolódik. Na, ez nemrég megszűnt, tisztult is a háló rendesen...
  • atilka1
    #904
    Én is kiporóbáltam az emule plust 1.1-est, de az volt a bajom, hogy nem akart kapcsolódni a szerverekhez, csak nagyon nehezen, és ha sikerült is, akkor kb fél óra után megszakad.
    Ez az emule 0,45 nél nem csinálja, ott már egy hete fennt vagyok.
    a másik gond, hogy egyszer már az ID-m volt 15millió felett, a kapcsolat megszakadt, aztán utána mikor kapcsolódtam, csak 600 lett. Ez mitől lehet??
  • blackgamer
    #903
    tesztelem a eMule plus-t, szembeötlő különbség, hogy míg eMule 3,3 M embert irt ki Razorback 2 szerverre, addig ez a progi 1 M alatti számot

    feltöltésnél eMule-ban 4 fele volt igazságosan osztva a sávszél, míg itt néha 3-an, néha 6-7 feltöltés van egyszerre és olyan is előfordul, hogy valaki 10 KB-al, míg a többi 0,5 KB-al tölt tőlem (gondolom néz olyan dolgokat hogy Low ID, és lecsökkenti nekik a feltöltést), ezt nem lehet valahogy kiegyenlíteni? és a egyidőben lévő feltöltések számát lehet állítani?

    nagyon hasznos dolognal tartom, hogy a shared files-ok feltöltés prioritásnál meg lehet adni, hogy "Jump Start", és akkor ha valaki azt a file-t kéri rögtön elindul neki (azért örültem ennek mert van sok maxi cd-ről számom, amik csak maxin jöttek ki és egész eMule-n csak nekem van meg, ezért ha kell valakinek hagy töltse), de nem mindegyik file-ra engedélyezi a "Jump start"-ot?

    Log-olás is hasznos funkció, nyomon lehet követni mi is történt
  • LittleL
    #902
    jah, énis amikor menteni akartam egy 700 megás fájlt, inkább
    letöröltem, mert csak 500 Kbyte volt meg belőle. D
  • PetruZ
    #901
    Persze attól függ, mekkora a fájlméret, hogy hová esik az utolsó, már letöltött darabka. Ha egy 700 megás cuccnak a végére, akkor igen, az egész ott lesz, de ha az elejére, akkor jóval kisebb a méret. :)
  • LittleL
    #900
    Énis most mentettem el a Temp könyvtárból,
    még félbenlévő adatokat.

    Hát igen, hiába áll a letöltés mondjuk nulla százalékon,
    akkor is elmentésnél mindenképpen a teljes méret
    fog megjelenni amikor elmented.

    Elmentésnél célszerű megnézni, hogy mi az amit nem akarunk
    elmenteni, mert hamar betellik a DVD RW-lemez is elmentéskor. DD
  • modellmaker
    #899
    Ja ok.
  • PetruZ
    #898
    Mármint kilépsz a programból (előbb Disconnect, aztán kiléphetsz).
  • modellmaker
    #897
    Aha. Köszi. "Ha kilépsz és lezárod" És ezt a lezárást hogy? Sry láma vok.
  • PetruZ
    #896
    A "completing" során nem csinál mást, mint végigcsekkolja a part-okat hash szerint, majd az egészet újra, végül - ha minden rendben - akkor kimásolja a megadott célkönyvtárba a kész fájlt (és a listában ilyenkor lesz zöld, a státusza meg "complete"). Ha a hash bárhol sz*r, akkor meg kell keresnie, hogy hol romlott el és kitől kaphatott sz*r part-ot, ezért kezdett el újra keresgélni. A mule már annyival intelligensebb e téren, hogy képes a part-okat külön-külön is hash alapján lekérni, és aki továbbra is sz*rt küld (mert egy rohadt faker), akkor azt kizárja a listából.
    Ha kilépsz és lezárod, szerintem nem fog elveszni, de a következő induláskor újra át fogja nézni az egészet és megpróbálja a hibát megkeresni.
  • modellmaker
    #895
    HAli!

    Olyankor lehet valamit csinálni, amikor már "Completing"-eli a fájlt, elmegy 100-ig , lila az egész, aztán megáll, és elkezdi keresni a felhasználókat akikről lehetne tölteni. Ha ilyenkor kilépek, akkor elvész a már letöltődött cucc és kezdi előről az egészet. ?????
  • PetruZ
    #894
    Igen, működik, nekem nem volt vele gondom. Kipróbáltam a part-ok mentését is, de az rengeteg helyet igényel (gyakorlatilag a bejelölt fájlokról készít egy 1:1 copy-t vhová máshová).
    Az öszvért/szamarat mindenképpen olyan vinyón kell üzemeltetni (pontosabban a temp fájlokat tárolni), ahol van elég hely terjeszkedni, mert igen, képes ilyen dolgokat csinálni. Rendszerpartícióra egyébként sem érdemes ilyesmit rakni, rendkívüli módon növeli a fragmentációt. Nekem egy nagyobb (80-as) vinyóm van, amikor először daraboltam fel, már gondoltam az öszvérre is és direkt hagytam neki a végén egy 12 gigás partíciót, oda azt kavar, amit csak akar. Bár néha még ez is betelt. :]
  • blackgamer
    #893
    C-n sajnos kevés a helyem (kicsi a winyó), és 2-3 nap működés után megfekszik a gépem (virtuális memória folyamatosan emelkedik)
    3 napig töltöttem 200 MB-ot majd kiakadt a gép, újraindításkor hash-elte a file-okat és azt mondta minden rendben, majd mikor lejött a teljes file (350 MB) azt mondta, hogy hibás az összes rész, és újra kezdte tölteni az egész file-t

    Látom eMulePlus-ban van Backup-ra lehetőség, ez nekem életet menthet
    valaki esetleg már próbálta? bár gondolom jól müxik
  • LittleL
    #892
    eDonkey -ban is van üzenet küldés,
    de nem szoktak rá válaszolni.

    Ha csak 1 forrás van valami fájlhoz, akkor hagyd a fenébe,
    szerintem 10 alatti forrásnál nem érdemes próbálkozni.

    Egyszer töltöttem le olyat, hogy 4 forrás volt, és 150 Mb,
    de két hónap alatt lett meg. DD
  • blackgamer
    #891
    köszi az infót!
    megtaláltam azt a céget amelyik a klipet készítette, küldök nekik, illetve az együttesnek mailt

    igen, ez a kapcsolatfelvétel mindig gond, láttam embereknél, hogy felhasználónévnek az e-mail címüket (vagy ICQ számukat) adják meg, ami tényleg ötletes dolog
    van egy kiszuperált postafiókom, asszem én is azt adom meg nick-nek
  • PetruZ
    #890
    A szerverek csak keresésre vannak. Ha már találtál forrást, akkor tökmindegy, melyik szerveren vagy, a forrásod nem vész el. A szervernek olyan funkciója lehet még, hogy amikor saját maga keres további forrásokat, csak a szervert nézi át (illetve egyes nagy szerverek egymástól is kérdezősködnek még).
    Ha felbukkan a forrás, lehet neki üzenetet küldeni az öszvérrel (bár nem tudom, a szamárban van-e ilyen), de ha nála le van tiltva, akkor nem kapsz választ. Mailcímet kinyomozni lehetetlen, hacsak az illető meg nem adja vhol a látható adatai között (amit én még nem láttam...).
    Még egy dolog: ha egy bizonyos fájlhoz csak egy forrást találtál, ami hol feltűnik, hol eltűnik, sztem hagyd a fenébe, reménytelen. Próbálj másféle verziót keresni.
  • blackgamer
    #889
    egyik szerveren rákerestem egy klipre és kidobott egy eredményt (hetekig semmit), gyorsan ráböktem, az illetőnek eDonkey progija volt, nekem eMule, fél perc és a forrás ember eltünt

    jelenleg egy másik szerveren vagyok, nem ott ahol a file-ra rátaláltam, ezek a szerverek kapcsolatban vannak egymással?
    vagy várjam a felbukkanást ott ahol rátaláltam?

    ha esetleg még felbukkan a forrás, hogyan tudnék kapcsolatba lépni vele? üzenetekre nekem sose válaszolnak!
    esetleg e-mail címet nem lehet megtudni valahogy?
  • LittleL
    #888
    Most azt írja ki hogy :

    Your 4242 TCP port is not reachable.

    vagy valami ilyesmi ?
    Hol kell beállítani hogy elérhető legyen ?
    mert más portokkal sem megy.
  • LittleL
    #887
    Tök frankó.

    Az zavar engem is egy kicsit, hogy van hogy éjszekára
    itthagyom a gépet, de semmi érdemlegeset nem tölt le,
    csak azt az 1-2 "high" prioritású fájlt de többet ne sokszor.

    a trükköt köszi, utánanézek.
    jah, már megnéztem, nincs ilyen fájl, nincs trükk. D
  • PetruZ
    #886
    Hozzátenném: én már kb. két éve használom a mulét (különféle verziókat), de mivel az user azonosítómat, meg a krediteket (meg még pár egyéb, fontos fájlt) mindig átmentegettem, amikor más kliensre tértem át, a régi előnyeim nem vesztek el. Az emuleplus-t kb. másfél éve használom, mindig ugyanazzal a belső azonosítókkal, szóval ha én fellépek a hálóra, a letöltések szinte azonnal indulnak (jó, nem tépnek, de elindulnak néhány k-val), illetve jónéhány user-nél automatikusan előrébb kerülök a queue-ban. Néha több száz hellyel is. :) Persze ehhez az kell, hogy olyan dolgokat ossz meg, amire másoknak is szüksége van, mert csak feltöltésért kapsz kreditet.
    Persze ennyi idő után sem kánaán a dolog: manapság is előfordul, hogy órákig egy bit sem jön le hozzám, miközben az upload-om folyamatosan 10k. De van olyan is - igen ritkán - hogy a letöltés eléri a 100-120k-t is. Általában 10-30k között mozog.
  • PetruZ
    #885
    Igen, várni kell, szerezni az upload krediteket, miegyéb. Ha új user vagy, akkor ez bizony eltarthat napokig is, addig csak hébe-hóba várható valami download. Nem vagyok biztos benne, de esetleg működik az alábbi trükk:
    A régi edonkey könyvtáradban keress egy olyat, hogy "userhash.dat" és "clients.met". Ha nincs, akkor nincs trükk sem. :) Ha van, akkor először lődd le az emulét (lépj ki belőle, zárd le, a disconnect nem elég!), majd az emule/config könyvtárban lévő ugyanezen fájlokat mentsd el vhová, és az edonkey-ből kimásolt kettővel helyettesítsd. Ha ez kész, indíthatod az emulét. Elvileg - leszögezném: elvileg - ezzel nyerhetsz némi kreditet azoknál, akikkel az ed2k hálón is találkoztál. Ha nem működik (pl. az emule kiszól rá (alul, a log-ban nézegesd az üzeneteket)), akkor hagyd a fenébe, rakd vissza a régi fájlokat.

    Egyébként pár napja már megjelent az 1.1b verzió is, további finomítgatásokkal és apróbb bugfixekkel.
  • LittleL
    #884
    jah, eDonkey most ezt írta ki nekem. DDDD

    ERROR : Connection refused. Your IP is currently blacklisted.

    előtte meg low ID voltam megint,
    hagyom pihenni egy kicsit asszem az eDonkey-t.
  • LittleL
    #883
    Petruz,
    beüzemeltem az emule v1.1a -t
    tényleg jó program. Az tettszik benne hogy látom melyik
    országból töltöm le / fel az adatokat.

    letöltésnél ez is úgy működik, mint az eDonkey ?
    hogy kicsit várni kell míg beindulnak a letöltéseK
    mert nekem egyelőre még semmi sem indult el,
    de gondolom majdcsak elindul egyszer.
  • Ryleh
    #882
    köszi:))
  • blackgamer
    #881
    lehet mégis, na majd átrágom jobban a dolgot
  • PetruZ
    #880
    Elnéztél arra a weboldalra, amit a ban üzenet említ? Esetleg nem lehet, hogy az ott felsoroltak vmelyike mégis illik a kliensedre?
  • blackgamer
    #879
    nem illik rám a leírás, nem is töltöt le, fel töltöttek, éjjel ment a gép
    de azért köszi az infót
    lehet nem is szerverüzenet volt, hanem valaki szórakozik
  • PetruZ
    #878
    A DC-ben pont a chat-et utálom, de baromira. Az ed2k/emule-ban hál' az égnek nem kell azt a sok sületlenséget olvasnom... :)
  • PetruZ
    #877
    #741