1236
eDonkey2000
  • fifi
    #1116
    ahha.
    mert próbából reggel betettem valamit, és egy bitet nem mozgott mostanáig...
  • tomo
    #1115
    de. az az alacsony id.
  • fifi
    #1114
    fasza
    akkor ebben nincs olyan "féllábú" megoldás, mint DC-ben a psszív mód?
  • tomo
    #1113
    ha a routeren nem tudsz forwardolni, akkor a tuzfal mar nem oszt nem szoroz.

    ennyi.
  • fifi
    #1112
    forwardolni nem tudok, mert a szolgáltatónál van a router
    a tűzfalon minden engedélyezve van...
  • tomo
    #1111
    alacsony id = passziv mod.
    porttovabbitassal ( portforward )
    es tufalon bejovo kapcsolatok engedelyezeseven vedheto ki.

    esetleg meg lehet probalni az uPnP tbekapcsolni.
  • fifi
    #1110
    az alacsonyID-t ki lehet védeni valahogy?
    mi ez pontosan? különben van vmi értelmes leírás a kliens beállításáról, ami nem csak úgy össze van linkelgetve?
  • PetruZ
    #1109
    Igazából tökmindegy. A szerverek csak abban segítenek, hogy a hozzájuk csatlakozott userek listáit közreadják, és a kereséseknél használják. Ettől függetlenül te tölthetsz akárkitől, aki más szerverhez van csatlakozva, mert a szerverek időnként kicserélik egymás között a listákat, valamint - megfelelő kliensek esetén - a két kliens is kicseréli egymás, ugyanarra a fájlra vonatkozó listáit.
    A nagyobb, több user-es szerverek inkább abban előnyösebbek, hogy a keresések hamarabb (csak másodpercekben, percekben mérhetően) hoznak több eredményt. Ha egy keresés során pl. egy fájlra 1-2 találat adódik, az nem feltétlenül azt jelenti, hogy az egész hálón ennyi van belőle, hanem a gyorskeresés ennyit dobott fel. Ha nekiállsz tölteni, a további usereken keresztül újabb forrásokat is szerezhetsz (ez már automatikusan megy).
  • tomo
    #1108
    tokmindegy melyik nem MPAA altal uzemeltetett szerverhez kapcsolodsz, mert ha global szerveres keresesi modot hazsnalod, vegigmegy a kereses az osszesen.

    viszont legyel aktiv, ( HIGH ID KADnal OPEN ) es hasznald a KAD rendszert is.

    ezzel maximalizalhatod a talalatok szamat.
  • forever68
    #1107
    köszi a válasz, csak ritkán fordulok az emzule-hoz, csak akkor ha sehol sem találom amit keresek. Ja és még1 kérdés én mindíg a razorback2 szerverhez csatlakozom, van ettől jobb is vagy maradjak nála, és ha van akkor melyik az?
  • tomo
    #1106
    1. a kimeno teljesitmeny tuti ne korlatozza a letoltesi savodat.
    2. itt a feltotles utan ( meg par egyeb tenyezo, pl sorban eltoltott ido ) alapjan kapsz pontokat. minel tobb a pont annal hamarabb kerulsz sorra masik klienseknel.
    3. hosszabb futasi ido utan napok hetek mar jobban "ismer" a tobbi kliens, hajlandobbk feltolteni.
    4. ha mar szereztel darabot a filebol amit letoltesz erdemes ugy beallitani a feltoltesi prioritast, hogy azt a filet vihessek a tobbiek, ezaltal megkonnyitve a sajat dolgod is.

    az ido nagy ur, hebe hoba hasznalva a klienst siralmas eredmenyek szultnek.
  • forever68
    #1105
    na én ezt az emulét sosem csíptem de néha rá kényszerülök mert a ritka cuccok leginkább itt vannak meg, de lenne vele egy nagy problémám, mégpedig az hogy állandóan tetü lassan jön róla a matérija:) hogy lehet ezt gyorsítaní?? minimum ha lehet 20 embernek van meg az amit le akarok tölteni tehát több embertől jobban kéne jönnie, bezzeg én fullra nyomom egyből felfelé a megosztásom, mégse kapok annyit amennyit feltöltök.Na erre van valami ellenszer?? És mégegy nem is korlátozom a feltöltést mert c-fos-t használok.
  • Travelos
    #1104
    segítsen már nekem valaki legyen szíves
    van egy linkem, állítólag vagy 25 embernek megvan a cucc, de életemben nem használtam még ezt az eMule cuccost, meg az eDonkey-t sem
    szóval elindítottam, de nem boldogulok, hova kell a linket beírni?
  • joeperry
    #1103
    És az mitől lehet, hogy az edonkey néha egyszerűen csak fogja magát, és letörlődik a gépemről?
  • PetruZ
    #1102
    Igen, minden ilyen p2p kliens (emule, edonkey, torrent, gnutella, stb.) alapvetően "összevissza" tölt, azaz a preview csak akkor működik, ha az eleje már megvan. Bár ez sem 100%-ig igaz, mert film formátumtól és lejátszótól is függ. Én a VLC-t használom erre a célra (a másik, kisebb tudású, de még ajánlott util az AviPreview), ami beidomítható az emuleplus alá (sztem a többi kliens alá is, mert úgy emlékszem, mindenütt be lehet ezt állítani). A VLC a legtöbb mpeg videót (bár nem mindet) kapásból meg tudja nyitni, nem kell hozzá az eleje, de az avi-khoz már igen (a csúszka használatához meg a vége is, mert az avi index ott van).
    Azt hiszem, az edonkey kliens is képes úgy megjeleníteni a grafikus csíkot, hogy nem az összesítést mutatja, hanem hogy mely blokkok vannak már lent (sötétkék, vagy fekete sávok), mit tölt éppen (sárga sávok), mely blokkok nem elérhetőek (piros sávok), stb., tehát sejthető, hogy mennyit képes mutatni a filmből. Az emuleplus-ban a Preview is elég intelligensen működik: avi-k esetén inaktív, amíg nincs lent a fájl elejéből elegendő mennyiség (mpeg esetén mindig aktív).
    Néhány kliensben van olyan opció is, hogy "Get first/last chunks for preview", ilyenkor a fájlokból igyekszik az első és az utolsó blokkokat minél hamarabb leszedni, hogy a preview használható legyen.

    Biztos vagyok benne, hogy az az 50% nem az "első felét" jelenti, hanem összevissza, de összesen 50%-ot, tehát az 1-2 perc simán elképzelhető (és inkább gyakori eset).
  • joeperry
    #1101
    Sziasztok!
    Egy elég ritka filmet töltök edonkey-val (sehol máshol nem találtam meg), most kb 50%-nál járok kb 1 hónap után, szóval nem jön túl gyorsan a cucc. A kérdésem az lenne, h meg tudom-e nézni belőle vhogy azt, amit amit már eddig letöltöttem (tehát az első felét nagyjából). Jobb kliknél van egy preview opció, de az csak az első 1-2 percet engedi. Vagy ez a progi is összevissza tölti a darabokat, mint a torrentkliensek?
  • tomo
    #1100
    es mi lenne, ha normalis klienst hasznalnal? pl eMule -t ?
  • nightsucker
    #1099
    AZ Edonkey it
  • tomo
    #1098
    mit toltesz le?

    az uccso 3 hsz hogy kerult ide?
  • nightsucker
    #1097
    Hi Az Mért van hogyha Letöltöm és Feltelepitem akkor Mindig virust talál a Gép Elöre is köszi a választ
  • ylahim
    #1096
    Mire lehet használni a WinFixer 2005-öt? légyszí!
  • kakvac
    #1095
    csáo ingyenes filmletőltö oldalt keresek tud valaki segiteni!!!
  • blackgamer
    #1094
    jó az arányom, mert ritkán töltök, inkább tőlem töltenek
    ez akkor szokott lenni, amikor órákig nem kerestem és valamire rákeresek
  • PetruZ
    #1093
    Ha rövid időn belül túl sokat keresel, és egyébként rossz (nagy) az ul:dl arányod (is), akkor a szerverek le fognak dobálni.
  • blackgamer
    #1092
    kiírja, hogy Razorback2 a szerver, de amikor rákeresek valamire, akkor hirtelen másik szerverre lép be
    lehet nem is volt belépve akkor egy szerverre sem?
  • tomo
    #1091
    az emulet lehet taviranyitani a mobiltelefonodrol, par eve mar letezik, csak nekem eddig nem volt javas telefonom.
  • LittleL
    #1090
    jó lehet. ez egy emule-nak egy újfajta változata ?
  • tomo
    #1089
    sikerult beuzemelnem a mobilemulet a telefonomon. allati jopofa ez a cucc!
    nyugsziba hazamehetek, aztan ha vegzett a letoltessel, akar ki is kapcsolhatom a gepem a telorol.
  • Kaszi46
    #1088
    mostanában rendzseresen kapom ezt az üzenetet:cOSMICbOY (2005.11.16. 2:07:50): [AUTOMATED WARNING] Your client is connecting too fast, it will get banned

    valami rosszul lehet beállítva?
  • Kaszi46
    #1087
    pedig szó szerint azt irta hogy nem megfelelő a verziószáma akliensnek amit használok. ha nem írta volna nem is frissítettem volna:) előtte amugy valóban az volt hogy jo időben kellett csatlakozni különben sending login recuest aa végtelenségig:)
  • LittleL
    #1086
    can'tconnect to 195.245.244..... - ezt írja ki,
    de most meg mégis megy, hát megáll az eszem....

    a TCP :5221
    Az UDP : 10529
    re van beállítva

    eddig nem ment sosem, most meg megy, hogy egye meg a fene...
  • tomo
    #1085
    nem hinnem, hogy a frisebb verzionak volt koze ahoz, hogy felengedett. inkabb csak jokor kapcsolodtal
  • Kaszi46
    #1084
    engem tegnap csak a csacsi frissítése után engedett fel.(emule plus 1.1m röl 1.1f re kelett váltanom)
  • tomo
    #1083
    vagy a razorback nem enged teged csatlakozni... es a programnak semmi koze hozza.
  • LittleL
    #1082
    A nagy kérdés hogy miért nem enged csatlakozni a program a Razorback -re ?

  • LittleL
    #1081
    Oooo, ezt nem tudtam..

    Bár nekem semmi különbséget nem jelzett a program.
    vagyis és nem vettem észre semmi lassulást a Sonny boy- on.
    Amiket én töltök azok tökéletesn megvoltak a Sonníboy 1, vagy 2 -őn.


  • tomo
    #1080
    hmm, emule 0.46c nel tart, milyen klienst hasznalsz?
    amugy lehet hogy a userhash ban a te azonositoszamod van, az meg siman lehet olyan kicsi. actually az emuleban 046c 361 byteos az azonositom : cryptkey.dat neven fut.
  • Kaszi46
    #1079
    frissitettem a csacsit 1.1f-re temp, incoming mappákat átmásoltam az uj emuleba és a config mappát is. most nézem viszont hogy az userhash file-om 1kb méretü. nektek hány kb? lehet valahogy elkevertem a régi userhash filomat és azert ekkora csak a mérete??:(
  • tomo
    #1078
    nyilvan nem tudta, ha azt hasznalja :)
  • Garfield
    #1077
    Ezért most a Sonny boy 1 vagyí 2 -őt használom.

    Ezt tudtad?