1236
eDonkey2000
  • repvez
    #1156
    De ezt egy kicsit nemértem ,mert azok akik az én kezdésemkor elörébb voltak,azok mindig is elöttem lesznek mert gondolom ök továbra is feltöltenek, igy soha sem fogom tudni öket megelözni.Ergo marad ugyan ez a helyzet.
    Nekem már 2 napja megy folyamatosan 9k-val a feltöltés de a letöltésemben nem vettem észre gyorsulást.20k nál gyorsabban és 3 aktiv kapcsolatnál több eddig nem volt.Pedig csak olyat töltök ami legalább 20 embernek megvan és hozzám is kapcsolodik mind ,de csak 3 ad a többi mikor áll be a sorba?
  • repvez
    #1155
    Nézd meg hogy a letöltés helye jol van-e megadva,mert nekem a portokon kivül azt is visszaállitotta alapra és igy nekem se látszodott a listám ,ujra megadtam neki azt az elérési utat és visszajött minden.
  • daeemoon
    #1154
    Sziasztok! Annyi lenne a problémám, hogy egy nem éppen szabályos újraindítás után eltűntek a letöltések közül a fileok. A temp mappában benne vannak, de a listán nem szerepelnek. Minden beállításom elveszett. Ilyenkor lehet vmit tenni? Vagy mosolyogjak egyet és vörös fejjel menjek a sarokba :D

    Thx
  • Jhonnyb
    #1153
    nagynehezen összejött.... 30al tölti
    THX
  • tomo
    #1152
    sorba kell allni mindnenkinel.
    a sorban akkor lepsz elobbre, ha minel magasabb egy spéci képlet alapjan szamitott pontszamod.
    ezt apontszamot novelheted, ha minel regebb ota megy a kliensed folyamatosan. ha minel tobbet toltottel fel a rendszerben levo tobbieknek. ha aktiv a kapcsolatod ( high ID nalad ez megvan ).

    vagyis, amig uj vagy a rendszerben a naladnal regebbiek eled ugranak.
    ez az elve a kreditrendszer mukodesenek.
    bar sztem nem olvashattal sokat , mert ez mindket doksiban elojon, meg itt a topikban is irtam parszor.

    sztem maradj az irc nel.
  • Jhonnyb
    #1151
    amugy a port testre ez jött ki :
    Please wait while the ports of your eMule are being tested...


    Testing IP: dsl54029916.pool.t-online.hu (84.2.153.22)

    Starting TCP connection test...

    TCP test successful.

    Now testing UDP...
    Sending UDP packet...
    Waiting for result...
    UDP test successful.


    Connection test finished.

    Results in detail:


    * Both port tests were successfully finished. Happy eMule'ing!

    Szal minden oké ezekkel
  • Jhonnyb
    #1150
    aha... köszi kipróbálom... ha baj van jövök :D
  • Jhonnyb
    #1149
    Csak ezt az egyet töltöm...
    Akkor az a lényeg, hogy a szerver nézi, hogy feltöltöttem (most) 70MBot és az alapján állít be a sorba? Mert mondom én csak 1 iso DVDt osztottam meg. Mivel abból amit töltök nem mehetett fel semmi, mert még semmit nem töltött le, akkor a DVDt "seedelem"? És ha kb feltöltöttem azt a 700MBot ami a videó mérete, csak akkor indul be kb?
  • tomo
    #1148
    http://img474.imageshack.us/my.php?image=feltolt8jz.jpg

    ha passziv vagy, ehez a fazonhoz pont nem tudsz kapcsolodni.
    gyanitom, hogy ez a zenekar feltoltoje.

    amugy, ha surgos a cucc megszerzese, akkor szedd le ircn, ok is azt javasoljak.
  • tomo
    #1147
    nekem azonnal elkezdi szedni 28 kBtal.
    latod ez a kulonbseg, en mar regebb ota hasznalom, es sokat toltottem fel.

    majd beindul, nem tudsz mit csinalni.
    ez az igazsagos rendszer hatranya, bizalmatlan az ujoncokkal szemben.

    de amint beindult es mar megjelenik a megosztasodban, erdemes lehet magas prioritasra tenni a feltolteset, sot , esetleg a tobbi feltoltest ki is iktatni, hogy ezt adhasd vissza a tobbieknek. igy gyorsitva az elorejutasodat a sorban.
  • Jhonnyb
    #1146
    Elolvastam amit ajánlottál... Már kezd valami kirajzolódni a fejemben, de nem nagyon értem a rendszert.
    Én ezt szeretném letölteni : http://nortek.org/eng/release/564/
    Ki is írja, hogy van 46 feltöltő, de egy bitet se töltött le már 2 órája.
    Megosztottam 1 DVD-t. A feltöltésem 22k. De le semmi nem jön.
  • tomo
    #1145
    barmit/amit letoltesz.
    ertsd, mindig legyen teljesen lefoglalva a kimeno savszelesseged.

    az mp3portalos leirasok, es az emule helpje neked is ajanlottak. ha azt mind elolvastad, akkor kerdezz.
  • Jhonnyb
    #1144
    mit kell feltöltenem?
    nagyvonalakban elmagyaráznád, hogyan is müxik?
    Én csak torrenteltem idáig.
    KÖSZI
  • tomo
    #1143
    az a baj, hogy nem ismernek, majd idovel beindul, mert itt fel kell tolts, hoyg letolthess.
  • Jhonnyb
    #1142
    Hell!
    Kicsit meg vagyok lőve az edonkeyyel...
    Lenne egy videó, amit le szeretnék tölteni... van is rá 55 ember. De nem akarja elkezdeni tölteni... Mi lehet a baj?
  • tomo
    #1141
    boneyM full discography
    boneyM osszes

    ezt a linket masold be a tools paste ed2k links be, es akkor elkezdi leszedni 19 boneyM albumot.
    57 embernek van meg
  • tomo
    #1140
    az emule jo zeneletoltesre.
    inditsd el, allitsd be.
    portforward, es tuzfal, hogy high ID d legyen ( ez az aktiv mod ebben)

    aztan keress a keresovel, es tolts.

    erdemes , ha mar elkezdtel tolteni a KAD rendszerre is fellepni.

    ha tudsz angolul, nagyon jo a helpje a programnak.

    ha nem tudsz. talan is talalsz infot:
    http://www1.mp3portal.hu/index.php?module=prodreviews&func=reviewsbycat&reviewsel=11
  • Schwarzenegger
    #1139
    Sziasztok!

    Nagyon tanácstalan vagyok.Azt tudom,hogy zenét szeretnék letölteni a netről,főleg most a BONEY M-től.Melyik program jó erre?Ajánlották az eMule-t,Azerous-t?Erre a célre mi a legjobb?Köszönöm előre is a segítséget.Kezdő vagyok.
  • Prof William
    #1138
    Miért lehet az hogy valamit megoszottam olyan néven amit csak én meg a haveromimsrünk és a haverom mégsem találtaazt. Ráadásul az én share listámban sincs a file amit megosztottam. Pedig kijelöltem a könvytárát megosztásra..
  • repvez
    #1137
    Már probálkoztam vele de hiába olvastam utána nálam meg se mozdul.Sikeresen kapcsolodok a hubokhoz, de a keresésre nem reagál semmit.
    De visszatérve az emulra.Azon hogyan lehet változtatni, hogy többen kapcsolodjanak hozzám és többen adjanak egy filet.Mert a bekapcsolás után tolem azonnal töltenek 4-en a max beállitott 9Kb értékkel,de énhozzám csak 21 ember csatlakozik és abbol csak 1 ha ad is valamit.Pedig van hogy egy fájlnál van az összes 20 ember.De van hogy elosztva a 20 letöltésre váro anyagon.Felülre ki van irva 21 conekting és 21 activ kapcsolat.Nálam azt jelenti az activitást ha ad is valamit nem.
  • PetruZ
    #1136
    Idehaza a DirectConnect (DC) a menő, de abban én nem vagyok jártas. Van itt vhol topikja, ott kérdezősködj.
  • repvez
    #1135
    Akkor mit ajánlasz mivel kellene nyomulnom hogy kis hazánk nyelvén szolo anyagokhoz jussak (zene,video, tutorial,documentum ,stb ugyekben)
    Az idegenyelvek nem az erösségem.
  • PetruZ
    #1134
    Magyarul? Akkor a mule háló felejtős, az a néhány magyar nyelvű cucc, amit lelhetsz, csak pár csepp egy giga-óceánban... :)
  • repvez
    #1133
    közbe mindent visszaállitottam most ujbol jol muxik,nem tudom mér resetelt le mindent még a mentési helyet is visszarakta alapértelmezettre.Egyébként ha valamilyen dokumentumot vagy bármi mást szeretnék magyar nyelven megtalálni azt hogy a leggyorsabb megtalálni ill. hogy és hol érdemes keresni?
  • tomo
    #1132
    en sima emulet hasznalok, abban allando a beallitott portszam.
    nezd meg a helpjet, hatha kiderul valami, vagy nezd meg a a beallitasokat, hatha van ilyen beallitas.
  • repvez
    #1131
    Lenne egy problémám az emule pluszal.Tegnap beállitottam a port forvardot jol is ment.Ma reggel elinditom és megint lowID re panaszkodik és nem kapcsolodik egyböl a serverekhez.Benéztem a preferencbe és látom hogy megváltozott a port szám, pedig hozzá sem nyultam.Ezt magátol változtatja vagy hogyan marad állando?
  • tomo
    #1130
    http://www.emule-project.net/home/perl/help.cgi?l=1&rm=show_topic&topic_id=104
    http://www.emule-project.net/home/perl/help.cgi?l=1&topic_id=310&rm=show_topic
  • tomo
    #1129
    sehol.
    a sajat kredited a tobbiknel alakul ki, es naluk is tarolodik.
    ezert fontos, hogy minel gyakrabban minil tobbet menjen a kliens, lehetoleg allandoan mukodjon.

    ezzel nagyban novelheto a letoltesi sikeresseg ( gyorsabban indul be egy kijelolt anyag )
  • LittleL
    #1128
    tényleg hol lehet megnézni hogy nekem mennyi credit -em van ?
  • tomo
    #1127
    minden rendszerben levo felhasznalo, creditet kap.

    ezt egy keplettel szamitjak, amiben sokfele parameter van (pl. high/lowID , miota van bekapcsolva a kliens mennyit toltott fel mittomen, ha erdekel keresd meg a kepletet ).

    minel tobb credited van, annal hamarabb kerulsz sorra a feltoltoknel, ha valamit beraksz a letoltesi listadba. mert mindenki a magasabb credittel rendelkezoknek tolt fel eloszor.
  • repvez
    #1126
    köszi
    Azt a credit számitást nem egészem értem ,mi az?
  • tomo
    #1125
    1.a rendszert hasznalok kb 30 % -a lowID felhasznalo. hozzajuk nem tudsz kapcsolodni, ha te is az vagy.

    2. a credit szamitasaba ( ami alapjan a sorban elorebb lepsz a feltoltoknel (queue) ) nagyban beleszamit, hogy low vagy high ID d van ( high a kedvezobb elbiralasu )
    igy , ha lowID vagy , akkor a high ID nepek megelozhetnek a sorbaallas soran , te nehezebben fogsz sorra kerulni.

    3.ahogy neztem, nehany tulterhelt nagy szerver hajlamos be nem engedni a lowID juzereket.

    ez 3 sulyos ok volt, hogy highID re valts. es ezek mind kozvetlen, vagy kozvetve befolyasoljak azt, hogy milyen hamar jutsz egy kivant anyaghoz.
  • repvez
    #1124
    ha megcsinálom a portforvardot akkor átvált highid-re és gyorsabb is lesz a letöltés vagy az nem befolyásol semmit.
  • tomo
    #1123
    lowId az olyan, mint a passziv mod a dc nel . nem tudnal kivulrol csatlakozni hozzad.
    nyiss portnak utat befele a tuzfaladon / csinalj porttovabbitast a routereden.

    donkey server no1 a nagy mostanaban. ha eppen le nem hal.
    bar elvuileg a global keresesnel vegigkuldi az osszes szerveren a keresest. ( szerverek ossze vannak kotve ) igy mindegy melyikre mesz fel, talan kiveve az MPaa/RIaa altal mukodtetett kamu szervereket.
  • repvez
    #1122
    Egy kis infot szeretnék e-mile plusz rol.Most kezdtem el és szeretnék egy kis tippet trükköt kapni mi mit jeleni és mit csinál.Mit jelent a lowID és hogyan tudok változtatni rajta?Ha magyar zenéket szeretnék találni melyik serverre kell kapcsolodni,ill most a razorback után melyik a legnagyobb server amin biztosan megtalálhatom azt amit keresek.
  • tomo
    #1121
    mert ez igy mukodik. sorba allsz mindenkinel. es nyilvan enm egyedul, ezrt maskor kerulsz sorra egyesknel.
    stb.
    keress olyan cuccot,ami tobb embernek megvan/ tolts tobb cuccot egyszerre.
  • ntex
    #1120
    Azt mondja meg nekem valaki miért van az hogy egy File megvan 7-8 embernél, és mindig csak 1 embertől tölti 8-10 K/s-el, és ráadásul van úgy hogy fél órákra megáll a letöltés, tőlem meg 5 -en töltenek kihasználva a teljes feltöltési sebességemet... Ez így nagyon gáz...
  • LittleL
    #1119
    Tyűűű, még szerencse hogy nem tudnak a címemere bukkanni,.
    Azért furcsa volt, hogy eltűnt a Razorback szerver a listáról, mikor a múlt napokban eDonkey-ztam.
  • Garfield
    #1118
    Na ez szívás.
  • tomo
    #1117
    fel is kene tolteni, hoyg lefele meginduljon.
    2. eleg szar ügy ha passziv vagy, lenyegesen csokkennek az eselyeid.
    3. kad rendszert is be kene kapcsolni
    4. ha eloszor toltesz le, nepszeru dolgot kene szedni.