1236
eDonkey2000
  • tomo
    #1196
    nem hittem volna, hogy valaki hasznal még edonkey t ( eMule helyett )
  • Chabi
    #1195
    Nekem egy olyan problémám van, hogy újratelepítettem a TV-tunert, megjelent egy UPnP eszköz (MS TV-video kapcsolat) és ez után az eDonkey2000 nem tud csatlakozni az Overnet hálózathoz. Azt írja: "UPnP forward failed", csak TCP-n megy az eDonkey, viszont amit elkezdtem tölteni azt nem folytatja. valahogy nem olvassa be a régi hash-t, hiába adom meg neki az elérési útvonalat (könyvtárt). Külön feltettem az Overnet 0.53-at és az működik. Megpróbáltam az otthasznált portokat beállítani az eDonkey-ba, de nem reagál rá, ugyanúgy nem kapcsolódik. "Can't connect to Overnet"

    Segítsetek plz
  • Kaszi46
    #1194
    köszi az infót, akkor ez egy jo nagy genyóság:\
  • justin
    #1193
    Több ilyen mod is van ami "csalást visz végbe". Ezek legtöbbje arra irányul, hogy átlépje az U:D ratio limitet, de mondom, csodára nem képesek. A snake mod-nak van valahol egy angol nyelvű fóruma is de már nem emlékszem hol.
  • Kaszi46
    #1192
    Valami csalást visz végbe ez a mod? egy torrent oldalon olvastam, amikor valaki ajánlotta egy srácnak. Rákerestem, de csak német oldalakat találtam, ezért is jöttem ide megkérdezni mi is ez(nemtudok németül).
  • justin
    #1191
    Én anno próbálgattam, olyan HATALMAS eltérést ne várj, de tény hogy kicsit jobb lesz az U:D ratio-d. Ha egyáltalán nem akarsz feltölteni (ejnye ) akkor használd a Dazzle Emule-t.
  • Kaszi46
    #1190
    Tud valaki valamit az eMule SNAKE mod-rol?
  • repvez
    #1189
    köszi az meg el is felejtettem irni hogy emule plus1.2-t használok.de akkor talán megmarad mindenem ha minden jol megy.
  • algopyrin
    #1188
    eMule-nál (gondolom hasonló plusnál is, mert az eMule mod) ha a Temp mappa másik partíción van, akkor nem gond, ugyanonnan tudod folytatni a letöltéseket, ha win újratelepítés után felrakod a programot és ugyanazt a mappát adod meg az ideiglenes fájloknak. Ha arány alatt a statisztikában írt arányt érted, akkor csak a program könyvtáráról csinálj egy biztonsági mentést és ezt másold vissza miután újraraktad a wint és a programot is, felülírva a telepítést. Ez csak a többiek, a neked feltöltők kreditjeit állítja vissza (meg persze az összes beállítást, barátok listáját, stb), a te kreditjeid azoknak a gépein tárolódnak, akiknek feltöltöttél, ez a trükközések kiszűrése miatt van így.
  • repvez
    #1187
    lenne egy nagy gondom ujra kell telepitenem a wint és még folyamatban van pár letöltésem, hogyan lehet telepités után ott folytatni ahol abbahagytam?Mivel csak a progi van a win particion amit lement az egy másikon.Akkor csak elég megadni a mappát neki és folytatni fogja?Az arányom is megmarad?
  • Schwarzenegger
    #1186
    Sziasztok Tisztelt Szakértők!eMule -t használok.A program keresés menüjében ha beirom a film cimét amit keresek és talál sok cuccot akkor azok közül érdemes a 100% -t választani,ugye?Igy is tettem,elkezdtem letölteni a filmet folyamatosan .Reggel is még töltödött kb.10 %-ig.Eddig ok.Lényeg:érdekességképpen reggel mégegyszer rákerestem a filmre és ekkor már 0%-volt a fájl neve mellett.1.kérdés:Hogy lehet ez 0 ha tegnap100% volt. 2Kérdés:Mégis töltödik le a film pedig 0% ha most rákeresek ugyanarra a hash azonositoju fájlra.Szóval ha 0% van a fájl neve mellett akkor is lehet letölteni?
  • PetruZ
    #1185
    Aham. Ez is egy módszer, de én elég veszélyesnek tartom. Simán rádsózhatnak valamilyen fertőzött fájlt... tekintve, hogy pl. az emuleplus-nak létezik egy emule++ nevű klónja is, ami trójait tartalmaz... (bár ez már elég közismert dolog, kevés veszélyt rejt). Más mod-olt emule kliensekről is derült már ki ilyen, szóval én azt mondom, csak csínján az ilyen ellenőrizetlen linkekkel. Magáról a mule hálóról meg soha ne tölts le "friss" / "kiszivárgott" verziót semmiből, csak az adott szoftver készítőjének honlapjáról!
  • repvez
    #1184
    Kaptam egy direkt linket és csak letöltöttem a progit ,de nem néztem meg hogy honnan származik.
  • PetruZ
    #1183
    Ha nem ismerted, akkor honnan töltötted le a klienst?
  • repvez
    #1182
    Köszi szépen
    Ezt az oldalt még nem ismertem meg angolul se nagyon tudok.
  • PetruZ
    #1181
    Ezek nem emlueplus specifikus dolgok, teljesen általánosak, szinte minden edonkey/emule-alapú kliens ezeket használja.

    A "hőmérő" a fájlhoz fűzött megjegyzésekhez társított osztályzatot jelenti. Jobbklikk a fájlon és "Show comments", vagy mi a menüpont neve. Sajnos ma már kicsit megbízhatatlan: sokan visszaélnek vele, illetve itt is feltűnt már a spam-olás.
    A "bogár" részben a fentiekhez kapcsolódik: valaki a fájlt "invalid/corrupt"-nak véli. Ez sem 100%, hogy igaz, de tapasztalataim szerint igen valószínű. Ha van beállítva valamilyen fakelist letöltő, akkor szintén "bogár" jelzi a bejelentett és ellenőrzött fake fájlokat (az 1.2-es amuleplus-ban már kereséskor is).
    A "rózsaszín foltban felkiáltójel" a "stalled" állapot jelzője. Azt jelenti, hogy több, mint 10 napja nem sikerült egyetlen bitet sem letölteni belőle. Ha egyébként sem hemzsegnek a források hozzá, akkor nagyon nem is érdemes megtartani, inkább keress a fájlból egy másik változatot, több forrással (ha van).

    Egyébként mindezek részletesen le vannak írva az emuleplus.info oldalon, a Help/FAQ részlegben.
  • repvez
    #1180
    Siasztok!
    Emule plusz1.2-ben van valami leirás hogy mit jelolnek az iconok a letöltések nevei elött?(különbözö szinü höméröforma,piros bogár) és a rozsaszinkörbe a felkiáltojel az mit jelent az olyan progiknál amihez már heteken át nem jött le semmi?
    THX
  • Walaki
    #1179
    Na, beindult a cucc, köszönet mindenkinek a tanácsokért. A probléma egy újrainstallálással megoldódott.
  • tomo
    #1178
    hadd kerdezzem ,egyeb filemegsoztok vagy mas szerver programok mennek aktiv modban nalad? ( pl torrent kliens, dc++ )

    meg nemelyik virusirto programba is csempesznek tuzfalat a gyartoik, mintegy gratisz, amit lehet hogy nem vettel figyelembe. ( norton, pc cillin)
  • PetruZ
    #1177
    Hja, hogy Interware? Akkor passz, én mindig is tonlányos voltam / vagyok. :) Bár tudtommal az IW sem korlátoz portokat.
    A TCP 80 biztosan rossz, azon a http protokoll megy, nem jó keverni őket. Nálam TCP: 4662, UDP: 4672.
  • Walaki
    #1176
    Udv Petruz!
    TCP-re es UDP-re a default ertekeket hagytam (nem emlekszem ra, es most nem is tudom megnezni, mert a munkahelyemen vagyok, de ugy remlik TCP:4226), mivel nem mukodott (TCP test failed) ezert atirtam a TCP-t 80 -ra. Sajna ez sem segitett.
    Tuzfal nincs, es nincs is fenn az SP2 . Azert este belekukkantok az ADSL bridge beallitasaiba, mert el tudom kepzelni, hogy az Interware valamit cselezett benne. Mas otlet?
    Koszi:W
  • PetruZ
    #1175
    Biztos, hogy nem. Korábban ugyanolyan Dialcom-om volt (álló, fekete színű, dizájnolt dobozú), azzal is ment.
    A muléban a Preferences - Connection részben mi van beírva TCP és UDP portnak?
  • Walaki
    #1174
    Ez biztatóan hangzik. Kösz az infókat. Én külön routert nem raktam be.
    Valószínűleg az ADSL bridge-ben kell átállítani valamit (Dialcom tipusú). Jól gondolom, hogy az ADSL bridge az routerként funkcionál? Mert akkor itt lesz az eb elhantolva.

  • PetruZ
    #1173
    Mivel nekem évek óta ADSL-ről megy High ID-val szigorú tűzfal (Kerio) mellett... nem, nem reménytelen. :) Mondjuk nekem teljesen át van engedve az öszvér, majdnem olyan, mintha nem is lenne tűzfal. Esetleg router, vagy ilyesmi nem játszik közbe?
  • Walaki
    #1172
    Nincs tűzfalam. Ezek szerint nem reménytelen?
  • blackgamer
    #1171
    Windows tűzfal nincs bekapcsolva esetleg?
  • Walaki
    #1170
    Tisztelt Hölgyek/Urak!
    Interware ADSL-t használok, igy dinamikus az IP cimemem. Az emule aszongya TCP test failed, es Low ID-t kapok. Van-e valami megoldás erre? Valakinek megy ADSL-en High ID-vel? ( Walakinek nem megy :( )
    A segitséget előre is köszönöm.
  • zsozsi80
    #1169
    Felinstalláltam,el is inditottam.Rá klikkeltem pár dologra,de nem tölti le.

    Please help!
  • tomo
    #1168
    javaslom szerezz be egy eMule klienst , es azzal probalkozz

    eMule letoltes
  • zsozsi80
    #1167
    Hogy tudnék kapcsolodni az edonkey-ra?
    Segítene nekem vki?Köszi
  • PetruZ
    #1166
    Minden privit olvasás nélkül törlök. Ha publikus a kérdés, tedd fel itt, ha nem, akkor meg nem válaszolok, akár privin, akár mail-ben jön. Tetszik, nem tetszik, ilyen egyszerű ember vagyok. :)
  • Schwarzenegger
    #1165
    Szia PetruZ!

    Irtam neked a privátodba:De későn láttam hogy nem olvasod a privátodat.Azért válaszolnál nekem? ÜDV:Laci
  • daeemoon
    #1164
    Illetve mégse :( A letöltött méret nem jött vissza. Na mindegy újrakezdem. Azért köszi :)
  • daeemoon
    #1163
    Nagyon szépen köszönöm! Működött! :)
  • PetruZ
    #1162
    Van ez így, velem is előfordul. :)
  • PetruZ
    #1161
    Nem fog azonnal gyorsulni, de számít a queu besorolásnál is.
    Nem tudom, milyen kliensed van, de az emuleplus-ban a letöltések ablakon kinyitható egy al-lista, ahol látszik, hogy kinek van meg a fájl és hogy éppen hol állok a sorban (meg egy tonna egyéb adat :) ). Edonkey-ban azt hiszem, duplán kell rákattintani arra a letöltési sorra, amelyikre kíváncsi vagy.
  • Jhonnyb
    #1160
    Igazságtalan ez a rendszer... 3GBt töltöttem fel azért, hogy 1etlen 700MBos fájlt le tudjak szedni és most ugy állok, hogy van még hátra 130k de senki nincs rá...
    Forrás : 50/78
  • repvez
    #1159
    És azt hol látod hogy hánydik vagy a quele listán?
    Most én is átálitottam 10k-ra az uploadot kiváncs vagyok igy gyorsul e.
  • PetruZ
    #1158
    A pontszámod időnként (kb. fél óránként; ez változó) újraszámolódik és így ugrálhatsz előrébb a queue listában. Viszont ez nem gyorsmenet, az emule/edonkey a kényelmes, de biztos letöltögetők eszköze. Van, hogy hónapokig jön valami, de le fog jönni. Idő kell hozzá, és huzamos online kapcsolat. A "felugrom 10 percre" ebben a rendszerben nem működik. Másrészről sokat nyom a latban, hogy mennyit osztasz vissza, mennyit töltesz vissza a veled kapcsolatban lévőknek.
    Személyes példa: én már jópár éve csak emule-t használok, naponta 8-10 órát megy. A letöltési sebességem átlagosan 20-30k körüli (de láttam én már 200k felett repeszteni is :) ), az upload-om 10k. Rengeteg kreditet gyűjtöttem már sok usernél. Jelenleg több, mint tizenkétezer usert tart nyilván a gépem; ők azok, akik az utóbbi 5 hónapban töltöttek tőlem és így krediteket kaptam tőlük, ami az ő klienseikben tárolódik (ezért nem tudod megnézni a saját pontszámodat, mert nem a te gépeden van, és minden usernél más és más). Ha én belekezdek valamibe, ami az én érdeklődési körömbe tartozik (itt most nem filmekről, játékokról van szó, amit én keresek az jóval kevésbé ismert), bizonyos usereknél (akik szintén hasonló témában utaznak és régóta csereberélgetünk egymás között) a queue listákon kapásból 50-100 helyet ugrok, de van, ahol 3-400-at is.
    A rendszer így működik, ezen nem tudsz változtatni. Türelem kell hozzá, sok idő, és olyan megosztások, amelyek sokakat érdekelhetnek, de nem (vagy nem jellemzően) "hot stuff"-ok. Ezekre azonnal rászállnak a kis letöltők, akik csak ideig-óráig vannak fent, aztán el is tűnnek és viszik a kreditjeidet is, mert valószínűleg, ha vissza is jönnek, alig osztanak vissza valamit.

    Ja, és írod, hogy 9k upload-dal vagy. Ez még korlátoz téged a letöltésben, 10k-tól kezdve kapsz unlimited státuszt.
  • PetruZ
    #1157
    Ha nem jön be repvez javaslata (ami egyébként tényleg előfordulhat), lehet kísérletezni az alábbiakkal is (az emule/edonkey ne fusson, ne is legyen elindítva!):

    a) Nézd meg, hogy a .met és a .bak fájlok megvannak-e (ezek néhány száz bájtos állományok). Ha nem, akkor szinte veszett fejsze (ld. b, pont). Ha megvannak, másold el őket valahová (biztonsági mentés, ha valamit elrontanál), töröld le csak a .met fájlokat, majd a .bak-okat nevezd át .met-re. Indítsd el a klienst (még ne kapcsolódj sehová) és elvileg újra fogja hash-elni mindazokat, amiket sikerült megtalálnia. Elképzelhető, hogy a legutolsó mentés (met -> bak) óta letöltött részek elvesznek, de legalább a nagy részük megmarad. Nem biztos, hogy minden fájlt képes lesz visszaállítani (amelyeket nem, azokról .bad kiterjesztéssel készít bejegyzést a fájlok között), de jó esély van rá, hogy mind összejön.

    b) Ha nincsenek .met és .bak fájlok, vagy az előző helyreállítás csupa .bad fájlt eredményezett, egy picike halvány esély még van, de az nagyon trükkös és függ attól, hogy pontosan a temporális fájlok szerkezete: egyetlen nagy .part fájl minden adott sorszámú letöltéshez (pl. 001.part, 002.part, meg ilyesmik), vagy több kis, kb. 10 megás, egy letöltési fősorszámon belül alsorszámozott .part fájl (pl. 001.001, 001.002, stb.). Ez utóbbi esetben nem tudok segíteni, sztem reménytelen ügy.
    Ha az előbbi, akkor van egy picike remény, de azt hosszú és bonyolult leírni (meg megcsinálni is), előbb megvárom, mit válaszolsz. :)