166745
  • antgecc
    #144882
    Én is benne voltam az elején, de baszki... ez már kurvára unalmas!
  • Fehercsoki
    #144881
    Nem nekem sikerült,hanem azoknak a csillagászoknak akik ilyeneket figyelnek meg.
  • picket
    #144880
    Látom nem egészen értetted a mondanivalómat, de annak mindenesetre örülök, hogy - velem ellentétben - neked sikerült megfigyelned a világegyetem tágulását.
  • Fehercsoki
    #144879
    Azért a táguló világegyetem megfigyelhető,és eddig semmi sem cáfolta meg.Netes cikkekkel/különböző iskolákban tanult fizikával mi a baj?Van pár nagyon jó és értelmes cikk is...És még mindig jobb mintha telepatikus módon próbálnánk egy felsőbb erővel beszélni aki sosem válaszol a kérdéseinkre:O
  • picket
    #144878
    Nem, ez kezd egyre viccesebb lenni. Tényként beszélnek olyan dolgokról, amit vagy senki nem bizonyított még, vagy meg sem próbált és elméleti fizikusok megelevenedett lázálma. És közben leugatja a hívőt, hogy hogyan merészel nem ateistának lenni, miközben ő vakon hisz a tudományban, vagyis abban, ami szerinte az - netes cikkekből összeolvasott elméletek és középiskolában tanult hézagos fizikatudásának egyvelege.

    A 12 majomból jut eszembe a vicc: a sarki hamburgeres nem hisz a baktériumokban, mert szerinte a kormány találta ki, hogy megvegyük a tisztítószereket . A lényeg, hogy a sarki hamburgeres nem fog nekiállni kísérletezni és bebizonyítani a baktériumok létezését, ahogyan mi sem állunk neki bizonyítani a táguló világegyetem elméletét, és a vallásos emberek sem várják, hogy egyesével megszólítsa őket Gábriel arkangyal, vagy mittomén ki.
    Mondta a [fizikatanár | sarki újságos | index.hu/tudomány | science magazin], hogy atommag körül elektronok keringenek, hogy a Föld a Nap körül forog, hogy -273 foknál nem lehet hidegebb, stbstb. És elhisszük, mert nem tudunk mindennek utánajárni. Valakinek meg mondta a [nagymama | papbácsi | lelkész néni/bácsi], hogy imádkozzon, járjon misére vagy istentiszteletre, imádkozzon Mekka felé leborulva naponta háromszor.

    Komédia, paródia, tragédia, őrültekháza. Ez így egyben :p
  • MarkBlade
    #144877
    nem akkarok offolni de kicsit összekevered. Nem a naphoz hanem a galaxishoz. És VAN rá reális esély. Ráadásul számokat írsz hogy mennyi galaxis és mennyi csillag.. szerinted ezt ki találta ki :)
  • Botond #144876
    Na jó, ez eddig poén volt, de mostmár húzzon át mindenki a tudományos szekcióba, az offolásnak is van határa.
  • picket
    #144875
    "Az egyház az egy tudatos "birkatenyészet". " - Mit írtam korábban? Hogy ne sértegess se hívőt se ateistát azért, mert az ami. Erre tessék. Ebből megint csak az lesz, hogy jön valaki, és talál módot arra, hogy beszóljon neked, aztán megint 5-5 bőgőmajom flémeli egymást 1-1 fán ülve. Ha meg törlöm, akkor meg az a baj.

    "Isten nem követeli meg se a templomot sem az egyházat, sem a szobrokat" - Próféta elvtárs... izé... próféta úr! Ő maga mondta ezt neked?
  • High end PC #144874
    " Fizikai formában semmi sem volt. "

    " Mér ne lehetett volna tér? "

    Ez kezd egyre kacifántosabb lenni.
  • Skill
    #144873
    ez tetszik "birkatenyészet"
  • r4pt0r
    #144872
    Isten nem követeli meg se a templomot sem az egyházat, sem a szobrokat. Az egyház az egy tudatos "birkatenyészet".

    "Igyekszem erkölcsösen, emberhez méltóan élni....embertársaimnak jobb legyen" Erről szól az egész, még ha az egyház többet "ír elő".

    Persze ez csak az én véleményem.
  • Big Bad Ryder
    #144871
    Az offtopichoz: Még ha a világegyetemet valami különös oknál fogva egy tudatos entitás is teremtette, miért kell annak a valaminek könyörögni, imádkozni, templomokat meg szobrokat emelni. Honnan tudjuk, hogy ez tetszik neki? Ha valami jót történik a hívőkkel, akkor az biztos Isten műve, de ha rossz akkor egyszerűen ez a terve velük és ennyi. Ez nekem valahogy mindig kevésnek tűnt. Igyekszem erkölcsösen, emberhez méltóan élni, de nem azért, hogy egy istennek tetszen, hanem hogy nekem és az embertársaimnak jobb legyen.
  • LeWyTy
    #144870
    Majd ha unatkozom kitalálom...
  • LeWyTy
    #144869
    Mér ne lehetett volna tér?
  • Csirke4
    #144868
    1 ember nem biztos hogy megfejti.
    De egy 1000+ főből álló legnagyobb zsenikből összeválogatott csoport?
    Nem lehetetlen egyáltalán.
  • keymaker
    #144867
    Találós kérdés:
    Egy tipikus galaxis tízmillió és ezermilliárd közötti számú csillaggal rendelkezik. Feltehetően több mint százmilliárd galaxis van a Világegyetem belátható részében. (belátható azaz ameddig most éppen ellátunk a tecnikánkkal)
    A galaxisok közötti távolságról: a hozzánk legközelebbi 270 km/s-os sebességgel közeledik a Naphoz, körülbelül 3 milliárd év múlva összeütközik a mi galaxisunkkal.
    Mennyi esélye van h 1 ember a kis agyával megfejti egy ekkora rendszer létrejöttét/törvényszerűségeit?
  • WiLDoR
    #144866
    szerintem nem kell...ez elég érdekes volt, feldobta kicsit a topicot :)
  • Flammius
    #144865
    És erre valóban az sg.hu közönségétől várod a választ?
  • High end PC #144864
    Nekem épp van egy evvel foglalkozó topikom, boncolgatni.
  • picket
    #144863
    Szerintem erre nyissatok egy külön topikot, ott megtárgyalhatjátok a világ keletkezésének mikéntjét, meg a sötét energiát és társait.
  • High end PC #144862
    Kérdésem továbbra is fent áll. Hogy lehet tér nélkül energia?
  • LeWyTy
    #144861
    Fizikai formában semmi sem volt.
    A sötét energiának elméletileg nincs fizikai alakja.
  • koocos
    #144860
    Lenin van, volt és lesz!


    Vagy ilyesmi
  • High end PC #144859
    " AZ ősrobbanás előtt is volt a "sötét energia" de más nem "

    Ezt magyarázd meg nekem légyszíves, mert nem értem.
  • High end PC #144858
    OFF:
    Intelligens tervezettség: cseberből vederbe. És a tervezőt ki teremtette? Amivel meg akarjuk magyarázni a létet, azt ugyanúgy meg kéne magyarázni, magyarán semmire nem jó. Ha őt is teremtették, a legelső teremtő hogy jött létre?
  • byzhouse
    #144857
    xfiee liveon most öli k25 HC-ba lich kinget 10% van hátra
  • Csirke4
    #144856
    Mértne lenne véletlen?:o

    Srőndinger macskájából eredő problémák?:o
  • Fehercsoki
    #144855
    Nem hallottam róla,de biztosan igazad van,véletlen meg egész egyszerűen nincs,fizikailag ha ismernénk minden infot akkor a szemétdombos-boeinges esetet is ki lehetne számolni hogy összeáll-e.Erről írhatnál még bővebben ha pontosan emlékszel,egész érdekes:)
  • plu604
    #144854
    Egyetlenegy hozzászólásom lesz ehhez a vallás vs. evolúció offoláshoz, ezt engedjétek meg nekem.

    Konkrétan nem emlékszem rá, hogy milyen körülmények között, az élet kifejlődésének melyik (igencsak korai) szakasza van megkérdőjelezve, akit konkrétabban érdekel olvassa el Graham Hancock Természetfeletti c. könyvét, de pontosan emlékszem, hogy anno az élet létrejöttének esélye nagyon nagyon minimális volt. Körülbelül ahhoz lehetne hasonlítani, mint amekkora esélye van annak, hogy egy szemétdomb fölött átviharzó tornádó véletlenül a szemétdarabokból összeállítson egy Boeinget, annak minden apró részletével együtt. Minimális, szinte már elhanyagolható, mindössze matematikailag létezik ez az esély, és ezek után én nem hiszem, hogy véletlenül következett volna be az evolúció. Nem azt mondom hogy egyik napról a másikra lett a föld meg az állatok meg az ég meg tudomisén, ezt én sem hiszem el, de azt sem hogy véletlenül teremttettünk.
  • Fehercsoki
    #144853
    A palák nem rendelkeznek a dual-wield képességgel.
  • Captain20
    #144852
    Sziasztok! Lenne 1 kérdésem: a Pala tudna két 1 kezes sword-ot, mace-t, v. axe-t használni? Vagy csak kard és pajzs, 2hand variáció létezik számára? Kösz a választ.
  • LeWyTy
    #144851
    Én meg most azcsinálom hogy elmegyek Emblem of Triumph farmolni... jó?
  • Fehercsoki
    #144850
  • LeWyTy
    #144849
    Én meg össze vissza
  • LeWyTy
    #144848
    B+
    EZ nem egyszerű
  • Fehercsoki
    #144847
    1.Az anyagra írtam,bár lehet kicsit félreérthető volt a mondat.
  • LeWyTy
    #144846
    Én ateista vagyok
    És 1 hete józan
  • HUmanHunter
    #144845
    stratholme kiírtása Arthas által is kamu amúgy mert ittaz igazság! lol
  • koocos
    #144844
    Szintén hívő, vagy az elmegyógyintézetből írsz?
  • HUmanHunter
    #144843
    najó talán mégsem :D