166745
  • Fehercsoki
    #147402
    Lehet valamit tudni az 280%os flying mount skill cataclysmos áráról?Azt tudom hogy lesz külön 310es is drágán.
  • 1Darton1
    #147401
    Akkor átfogalmazom arra, hogy aki az agyát használta az többet ért el sokkal rövidebb idő alatt, mint aki a seggét. De legalább mindkét típus tett valamit a célja elérése érdekében. Most már se agy-, se időbefektetésre nincs szükség, és tálcán tolnak eléd mindent. (Az agyhasználat célszerűbb volt, azért is emeltem ki. Magyar viszonylatban persze ritkaság, de én szerencsés vagyok.)
    Valami ilyesmire akartam kilyukadni.
  • dvid95
    #147400
    csö hogy tudok lovat használni 21-es vok de nem tudom használni valamien 75- emlit ja és kezdö vok lehet lesznek még ien kérdéseim
    pls help
  • picket
    #147399
    "Korábban mindenki rá volt kényszerítve, hogy használja az agyát, és attól függően volt jutalmazva, hogy ez mennyire sikerült neki." - Súlyos képzavar: kevered az agyat a seggel
  • Lacee
    #147398
    akkor Mekkatorque-ék jól számoltak :)
  • koocos
    #147397
    És már biztos, hogy...
  • koocos
    #147396
    Egyetértek veled is és Crassussal is...remélhetőleg a Blizz hallgat a sok qq-ra, és a Cataclysm ilyen téren is változást hoz:)
  • Fehercsoki
    #147395
    Ezzel teljesen egyetértek!
  • PiszkosFred
    #147394
    Nem untam meg. A valtozast meg megtanultam elfogadni es elfogadni. Max morgok miatta, de nem fogom a fejem a falba verni olyan miatt, amin nem tudok valtoztatni. Mai napig heti 3 raiddel bohockodunk. Nemzetkozi tarsasag, kozte surun osszejaro magyarokkal, server egyik legregebbi guildje, az atlag eletkor 30+ :), no ferfi arany olyan 30-70%. Meg merem kockaztatni, hogy nalunk van a raideken a legtobb szulo+gyermek felallas. (23:00ig raid, 22:00 utan 10 perces replace szunet, mert mennek a sracok/lanyok fekudni) Nem vagyunk hc raid, neha olyanokat wipeolunk 25ben orakon keresztul, hogy sirva rohogunk. Kulon toplistat vezetunk pl sindra25 "egy idoben legtobb tarsat jegkockazo" mokarol, stb. De leoltunk mindent, meg a X% buffok elott, nem vagyunk nyugdijas klub (bar neha ugy erzem:)). Ha otthagyom ezt a tarsasagot, akor vszinu a wowot is egyuttal.

    En csak azt mondtam, amit egyebkent ti is leirtatok, hogy ez nem rpg, hanem egy mmo jatek, csak epp a stilust anno igy neveztek el, hogy "mmorpg". Ez van :) Reszemrol tartom, hogy bar a stilus alapveto jelei megtalalhatoak a jatekban, de megis erezheto, hogy hibas az elnevezes.
  • Hugh Hefner
    #147393
    körbekérdeztem tegnap pár lvl 80-ast, hogy mi változott, mindenki azt mondta, hogy túl könnyű lett a játék, és mindenki epicben rohangál...
  • 1Darton1
    #147392
    A kreativitás korántsem halt ki a játékból. Inkább úgy lehet fogalmazni, hogy egy bizonyos rétegnek lehetővé tették a szélesebb körű játékot egy könnyített játékmód bevezetésével, ahol nem kell gondolkozni, csak nézelődni. De ettől még nem szűnik meg mmorpg-nek lenni, még akkor sem, ha nem tetszik neked ez a változás, vagy meguntad.
    Korábban mindenki rá volt kényszerítve, hogy használja az agyát, és attól függően volt jutalmazva, hogy ez mennyire sikerült neki. Most nyálcsorgatva is nagyjából ugyanaz jár, mert ugye pénz beszél. Mindez persze nem zökkenti ki a definíciójából a játékot, csak kevésbé lesz élvezhető. A kreativitást és agyhasználatot mindenki önkéntesen kapcsolhatja be magán. Mivel nem kötelező, ezért jóval ritkább lett.

    Klasszikus rpg-hez meg nem fair hasonlítani, mert egy mmorpg esetében csak egy számítógép előtt kuporogsz, egyedül. De hát ez lett a szép új informatika világa, ahol az a trendi, ha nem találkozol élőben az emberekkel.

    (Ez csak felételezés persze, de megkérdezem: Azért látod ilyen sötéten a helyzetet, mert a környezeted inkább a könnyebbik utat választotta, és inkább lemondott az általad szeretett játékstílusról? Mert ezt semmiképp nem lehet a játék rovására írni. Nagyon sokan még a régi beidegződések alapján játszanak, igaz sokkal kevesebbet és kevesebben. Gondolom nem akarod otthagyni a jelenlegi ismerőseidet, és olyan ismeretlenek közé kerülni, akik jobban hasonlítanak rád. Érthető, de ez a is a Te döntésed, és nem egy külső erő hibája.)

    Félreértés ne essék, ez a nagymértékű elhülyülés engem is zavar (különösképpen azért, mert én két fronton is érzékelem, a játékon kívül is), de optimista vagyok, és bízom benne, hogy ez megváltozik. Amit eddig láttam a bétából, az alapján jogosnak tűnik az optimizmusom.
  • antgecc
    #147391
    true
  • [HUN]Crassus
    #147390
    jaj ezt a mult heten akartam,de elfelejtettem idezni:

    "kb BC közepe óta a theorycrafting olyan szinten áll, hogy bárki aki akarja, 1 óra alatt megtudhat a kasztjáról raidelés szempontjából mindent, amit kell. Optimális gemelés, spec, rota. Egy másik óra alatt pedig a kurrens raid kontent taktikáit tudja áttekinteni. Akinek wowozni van ideje (ha kevés is) annak erre is kell ideje legyen. Szóval nem tudom elfogadni az IRLt mind indokot arra, hogy valaki teljesen szar. Nekem van főállásom, vállalkozásom, családom gyerekkel, mégis megtalálom az időt arra, hogy megfelelő teljesítményt nyújtsak. Igaz, raidelni a gyerek óta nem tudtam igazán, de majd erre is meglesz a megoldás.
    Aki béna, az nem azért béna, mert élete van, hanem mert leszarja."

  • antgecc
    #147389
    "like"

    Lájkoltam ide egyet
  • antgecc
    #147388
    wow-europe.com-on account management.
  • Bigman22
    #147387
    csá picket honnan lehet le tölteni a WoW-ot.Írd le a web lap címét vagy likelj ide eggyet!Thx Köce
  • picket
    #147386
    Az utolsó mondatod alapján minden játék pacmantől fölfelé rpg :)

    Egyébként szerintem a kreativitás hiányától nem lesz valami mmorpg, vagy nem mmorpg. Pusztán definíció alapján, illetve az alapján, hogy az emberek erre használják ezt a kifejezést a wow akkor is mmorpg marad, sőt, ha holnap kiadnák a diablo online-t, akkor az is mmorpg lenne, pedig tudjuk, hogy hacknslash. Ha holnaptól mindenki széknek nevezi az asztalt, akkor nincs mit tenni, azt széknek kell hívni, mert így értjük meg egymást. És vannak jóval nagyobb grindfest játékok, mint a wow, mégis mmorpg-nek csúfolják őket.

    A félig teli pohárra meg az a válaszom, hogy szerintem rossz fele van tele!

  • PiszkosFred
    #147385
    Oh, ezen nem fogunk osszeveszni, szerintem felig ures, szerinted felig tele, nezopont kerdese, az 50% az 50%. Szerintem a klasszikus rpghez semmi koze, foleg amiota atlalakult hacknslash-se, a jatekosok 99%-a ugyanazokat a talenteket hasznalja, ugyanazokat a modszerekkel oli a bossokat, mindenfele kreativitast es egyeni megoldasokat nelkulozve. Viszont meg mindig valaki szerepebe bujva jatszunk, igy akar rpgnek is lehet hivni.
  • picket
    #147383
    Ez csak a #147381 hozzászólásom bizonyítása, de köszi. Ettől még a wow mmorpg marad, akár tetszik neked, akár nem :p
  • PiszkosFred
    #147382
    Mindez elmondhato a world of tanks-ra is. :)
  • picket
    #147381
    Ja, és szerintem egyik számítógépes játék sem lehet rpg, innentől meg az mmorpg kifejezést lehet törölni a wikipediáról
  • picket
    #147380
    Nézzük sorra, hogy miről is van szó. Attól mmorpg valami, hogy:
    -csak online lehet játszani
    -sok ember játszik egy környezetben (egy szerveren), de legalábbis a kapacitás 100+
    -egy perzisztens világ képezi a környezetet (ez azt jelenti, hogy ha kilépsz, vagy akár mindenki kilép, akkor sem szűnik meg a világ, hanem a maga kis történései mennek tovább)
    -(egyszerre) egy karakter bőrébe bújhatsz
    -a karaktere(i)det fejlesztheted
    -kapcsolatba léphetsz más játékosokkal a játék biztosította interfészen keresztül (a kommunikáció nélkül azt mondanám nem lehet mmorpg).

    Szóljatok, ha valamit kifelejtettem volna! Valaki azt is fejtse ki, hogy melyik nem igaz a wow-ra! (Attól, hogy valami nem tetszik valakinek még nem pottyanik ki a kategóriájából. Ha megunom a duke nukem 3d-t, akkor az már nem is fps?)
  • Hugh Hefner
    #147379
    megkérdezhetem, hogy miért nem? azóta nem wowoztam, hogy kijött a burning crusade, most gondoltam kipróbálom a trialt, most egy kis mageval nyomkodom a ctf-es bg-t, de hiányzik a 60-as roguem, nagyon gondolkozom hogy megvegyem a burning crusadet legalább. elmondanád, hogy véleményed szerint miért nem nevezhető mmorpg-nek? mi változott annyit? az feltűnt, hogy brutálisan elmentek a casual irányba, ahogy nézem már nem kell péntek szombat esténként ott ülni, a pvp is kidolgozottabbnak tűnik.
  • Dr DeViLKiNG
    #147378
    Ezek már nem placeholderek.
  • LeWyTy
    #147377
    Pofátlan-e vagy?
    Amúgy se küldene neked ingyen senki.
  • slime001
    #147376
    Úgy tudom, hogy placeholder számok vannak PTR-en és majd belövik.
  • Dr DeViLKiNG
    #147375
    Csak egy tipp. Akinek hiányzik valami boa cucca, az még patch előtt vegye meg, mert utána 2200(2kezes fegyverek 3600!) justice pontba fognak kerülni, ami átszámítva 150 boss kill/cucc...
  • Lacee
    #147374
    ez hogy jön ide?

    ha meg NPC idézetek, akkor goblin male: "You're just embarrassing yourself" :)
  • Terensz
    #147373
    You no take candle!
  • cikasz
    #147371
    A quest helper nem kell a carbonite mellé!
  • hawkie22
    #147370
    Ha én Németországban (ott élek) veszem meg a Catát, ami német nyelvű és installálás után letöltöm az angol nyelvi csomagot, akkor elvileg angol nyelvű lesz az egész, igaz?
  • lolSL
    #147369
    akkor töltsd le a német nyelvi csomagot.
    https://eu.battle.net/account/management/download/#wow-downloads
  • jazzy
    #147368
    interface/addons
  • thedevil666
    #147367
    meg a carbonitot hova rakjam?
    ugyan oda ahova a quest helpert kell?:)
  • thedevil666
    #147366
    oké, oké, csak az a baj, hogy még most kezdtem, és azt se tudom, mi hol merre, és haverom mondta h neki van segítő :D
    ráadásul németes vagyok :/
  • Warden
    #147365
    Ne szedj le semilyet.A játékban van beépített helper a mapon mutatja, hogy hol van a q item vagy q mob szépen bekarikázva, számmal megjelölve.A cataclysmben pedíg a szellemi fogyatékosok kedvéért még képi illusztráció is lesz nehogy tévedésből valami más mobot öljön meg a player.

    Volt régen egy quest helper nevű addon kezdő játékosoknak az is nagyon precízen belőtte hogy hova menjenek nehogy végig kelljen olvasni a kiba.. questleírást, de nem tudom a beépített helper után fejlesztik e azt.Mindenesetre abban volt ilyen nyil no azt ki kell kapcsolni ha azt használod.
  • LeWyTy
    #147364
    Carbonit
  • thedevil666
    #147363
    Hali!
    Valaki segítene?
    Kellene olyan küldetés segítő, ami mutatja fent a képernyő közepén, egy nyíllal, merre van a küldim , méterezve(yard), bal oldalt alul a saroknál 1 kis térkép, és jobb oldalt, a jobb felül a térkép alatt kijelzi a küldetésemet!!
    Valaki segítsen pls, hogy milyen quest helper-t szedjek le, mert eddig még nem találtam egy jót sem :S

    váalszt előre is köszönöm!
  • jazzy
    #147362
    Van egy raklap keybinding addon pl BindPad, SpellBind, stb
  • r4pt0r
    #147361
    Az út mentén van 1 sátor, ott 2 npc, az egyik adja, nincs felette jelezve hogy adná a questet, de ha beszélsz vele, akkor tudod csinálni, de a quest logban sem elsz benne.