166745
  • cikasz
    #150467
    A dio3 mi újat ad?? Egy hőssel verd le a szörnyeket...
    Ilyen alapon bármilyen játék mi újat ad?
  • 1Darton1
    #150466
    Az ilyen jellegű vitákról mindig az focival kapcsolatos emlékem jut eszembe (bár tudom, hogy szentségtörés valamilyen élő példával előhozakodni), amikor otthon egy meccset nézve azt látom, hogy egy elég ügyes csatár félig fekvő helyzetben, 3 védővel a nyakán épp hogy bele tud pöckölni a labdába, persze a helyzetből semmi nem lesz. Ekkor megszólal anyám, hogy "Miért nem rúgta meg erősen a labdát a kapuba? Onnan még én is be tudtam volna lőni.".
    Ez a kis történet legalább háromféleképpen kapcsolódik ehhez a remek beszélgetéshez. Aki megtalál kettőt, az kap egy kockacukrot.
  • Dr DeViLKiNG
    #150465
    Hát, most az van hogy hard modeban ha csak 1 ember is elbassza, akkor mehetnek újra(persze főleg, mert nem ilyen mindenki fele kékben gearre lett tervezve). Tök jó volt 3 napig hallgatni conclave hard mode wipeokat mire lement.
    Nem tudom mire lehetne még elbaszni ennyi időt, mikor 1 hónap múlva, amikor mindenki már full epicben feszít 1 óra ha lesz a boss. De valakinek ez megéri, még akkor is ha egyáltalán nem a fun kategória.
    De ezeket a bossokat könnyű scriptelni, úgyhogy ez van. Nameg 3 raid insta a releasel!!!
    A jó kis reklám. Aztán kiderül, hogy összesen annyi boss van ebben a 3-ban, mint régen 1 instában volt :D
  • jazzy
    #150464
    True, erre kívántam rávilágítani.
  • picket
    #150463
    Csak a pénz érdekli őket, tehát ha összeütünk egy mmo-t, amiben megvalósítjuk az ötleteidet, és ez előfizetőket szív el wow-tól, akkor majd megcsinálják az újításaidat wow-ban is. Addig csak egy fószer vagy a sok közül, aki örüljön hogy játszhat havi 13 ájróért a sokmillió előfizető által igazolt játékukkal.
  • picket
    #150462
    Régen volt már, de nem emlékszem, hogy olyan változatos lett volna. Amúgy is a trash-en van a hangsúly (szerintem az is unalmas), bár nem tudom mi a mostani felhozatal. A boss-ok tudnak mást, mint nagyot ütni? Kell tudás (azon kívül, hogy bossmod megmondja hova állj), vagy megvan a gear és akkor lemegy?
    Egyébként igen: régen sokkal nagyobb gondot fordítottak az instance-ek kialakítására, bár ott is csak néhány helyen csillant meg a kreativitás (pl Mr Smite elmegy nagyobb fegyverért...)
  • jazzy
    #150461
    Ez egy másik történet, csak viccnek írta, persze ha nincs igazam attól se lesz. Néhány ember egyszerűen szereti ha ő lehet az aki mindenkivel kötözködik, nem értem ez miért jó, én inkább csak sajnálni tudom őket, vagy csak egyszerűen a magamfajta ember túl naív..
  • jazzy
    #150460
    Örülök, látod, megy ez neked :) ( az 51-est észre se vettem, a 23-as pedig tényleg az, ezt beláthatod ).

    Lehet, hogy valóban ez lehet az oka, hogy nem éri meg mert sokáig tart. Másfelől pedig ha most picit a pvp oldalt nézzük egy példán keresztül, nincs class balance. Persze, sose volt etc..
    Mondhatjuk arra is, hogy nézik nézik mit lehetne javítani, de ebben az esetben sem hallgatnak az okosabbakra. Tele van az Arena Junkies olyan játékosokkal akik tökéletes átlátják a pvpt és pve mentes class balanceok ( nem a saját classuk erősítését ) tömkelegét javasolják, a blizzard mégsem az épeszű dolgot csinálja, hanem teljesen mást, amivel ismét fél évre tönkretesznek 1-2-3-4 classt.

    Ezt érzem pveben is. Én (mint mondtad, zseni vagyok), hiába javasolnék nekik a suggestion fórumon bármiféle PvE taktikát, bosst, képességet, mechanizmust stb, nem fogadják meg. Ráírják, hogy kösz és leszarják, hiába jó. (Vagy hiába szar, sajnos mégsem vagyok zseni)
  • Dr DeViLKiNG
    #150459
    Tehát olyan fight, ami már alap wowban is volt(Chromaggus), csak azóta hülyült a rendszer. :p
  • 1Emese
    #150458
    A fishinges kérdésem, mért lett törölve?
  • antgecc
    #150457
    Ismét egy

    És az utolsó mondat jelenleg is él és virul több klánban is.
  • picket
    #150455
    Az, hogy létezik ilyen addon (illetve hogy oda lehet állítani valakit, hogy stopperrel mérje) csak annyit jelent, hogy szarul van megcsinálva, mert bizonyos események másodpercre pontosan következnek. Mi a valószínűsége, hogy beleéled magad a játékba, ha tudod, hogy a sárkány 30 másodpercenként tüzet okád? Ilyennek képzeltél el egy sárkányt? O.o
    Ha lehet mérni - addonnal, vagy anélkül - akkor az emberek meg fogják tenni. Az instance ennek függvényében lesz könnyű vagy nehéz, és a blizzard ennek megfelelően buffolja vagy nerfeli. Tehát onnantól hogy adott, hogy a sárkány fél percenként tüzet okád, és x guild elkezdi mérni (és eszerint alakul a progress-e), onnantól mindenki kénytelen használni, mert ehhez lesz beállítva a nehézség (vagyis ha nem használod, akkor szívsz). Ráadásnak ott van még az a tény, hogy az emberek mint az elektromos áram: a kisebb ellenállás felé haladnak. Ha tehát van ilyen addon (és ha lehet, akkor lesz is!), akkor használni fogják, mert úgy könnyebb a játék. Elképzelem ahogy kapod a gkick-et, mert nem használod a "kötelező" addonokat, hogy a játék érdekesebb legyen
  • s0n1c
    #150454
    És attól, hogy ha ne adj isten esetleg össze is hajtogatja, minden bizonnyal neki lesz igaza...
  • Roger6
    #150452
    Szerintem Attila1234 a buszsofőr, aki nem adott jegyet Jazzy, hajtogasd már össze.

    Attila1234: nem kell megfelelned senkinek, az írásai mindenkinek a saját színvonalát tükrözik.
  • Attila1234
    #150451
    Nem hiszem, hogy kötelességem lenne megfelelnem neked, de ez alatt a comment alatt olvashatsz egy olyat is, ami talán jobban megfelel az igényeidnek kedves "Ez a post egy rakás baromság" frankót megmondó barátom. :P
  • Attila1234
    #150450
    Komolyra fordítva a szót. :D Az azért remélem, tiszta, hogy nem csupán instance-elt PVE van ebben a játékban? Könnyen lehet, hogy a Blizzard úgy gondolkodott, hogy megpróbál egyensúlyt teremteni a játék által kínált contentben, és minden részéhez hozzáad nem is kicsit. Lehet, hogy még nekik is megvannak a korlátjaik, és ennyi idő alatt nem tudtak mindent megcsinálni, ami papíron ugyan kurva jól hangzik, de olyan sokáig tart elkészíteni, hogy nem éri meg a vesződést.
  • jazzy
    #150449
    Tudom, hogy neked ez a stílus jutott, de normális válaszokat is fogunk látni tőled?
  • Attila1234
    #150448
    Ők nem olyan jók, mint te.
  • jazzy
    #150447
    Ez a post egy rakás baromság, a többivel egyetértek. Lehetne sok új dolgot belevinni, sok sok új ötletet ki lehetne találni. Én úgy érzem, a blizzard megelégedett ennyivel, úgyis fizetik alapon. Vannak új ötletek, de kevés. Ennek ellenére nem mondom, hogy szar, de ha én fél óra alatt ki tudok találni új ötletet, akkor ők is ki tudnának, ha akarnának.
  • gatyo
    #150446
    Már megbocsáss de a DBM egy külső addon, aminél a bossfightok alatt dolgoznak a timerek, a cast vagy yell figyelők stb. azaz semmi köze a Blizzard féle eredeti bossfighthoz. Kb olyan mintha lenne egy dedikált emberetek TSen vagy Ventrilon egy stopperrel a kezében és mondaná mi fog következni. Próbáljátok meg addonok nélkül és máris ottvan amiről beszélsz. Figyelni kell mit castol kire fordul, milyen leszedhető buffot tesz magára stb. Na és cataclysmben erre tettek nagyobb hangsúlyt, azaz egy ember hibája már wipe-ot okozhat.
  • Attila1234
    #150445
    Még közel se értünk a Cataclysm content végére. Szóval nem késő ezt az ötletet bedobni a Suggestions fórumon.
  • Attila1234
    #150444
    Nem merném teljes bizonyossággal kijelenteni, hogy a Cataclysm által kínált PVE tartalom unalmas, de az természetesen könnyen lehet, hogy sokakat már nem elégít ki. Ezt magamon én is tapasztalom, hisz a WoW még mindig leköt, de sajnos a raidelés már nem vonz annyira, az általad is említett "been there, done that" érzés miatt. Egyébként vannak teljesen új megoldások is, mint pld. a vak sárkány, de valóban nem lehet kijelenteni, hogy forradalom történt volna. Viszont a fluktuáció a WoW-ban is létezik, a régiek lehet, hogy kikopnak, de mindig jönnek új emberek. (Itt jön be, hogy a WoW-ra nincs örök élet garancia.) Aláírok én minden kritikát, de mivel nem tudok jobbat kitalálni, ezért nem kezdem el fikázni a játékot, annyira még én se vagyok elszállva magamtól. :DDD
    Amit viszont mindenféleképp figyelembe kell venni (és ezt sokan hajlamosak elfelejteni), hogy a WoW típusú játékokban nem csak maga a játék a lényeg, hanem a társaság is. Lehet, hogy "uncsi" tizedik alkalommal is nekimenni ugyanannak a harcnak, de a közös játék és a társasági élmény kárpótól. MMO-ról beszélünk, vagy mi a szösz.
  • antgecc
    #150443
  • antgecc
    #150442
    Egy hirtelen ötlet, amivel változatosabb lehetne 1-1 raid encounter:
    Adott bossnak legyen kb 12 képessége, amiből a fight alatt random használ 4-et, meghatározhatatlan időben és sorrenben.

    És íme a csoda! Nem a DBM-et kell lesni, hogy 20 sec múlva jön az aoe trutyi, hanem a fightra kell figyelni, mert bármikor bármi jöhet. Ráadásul így 3x is leverheted úgy, hogy nem láttad 2x ugyan azt a képességét. És ez csak 1 boss. De persze nem kell minden bossnál ezt a szisztémát alkalmazni. Kis gondolkodás és rengeteg újdonságot össze lehetne hozni.

    És ennek kivitelezésére volt 1.5 éve a Blizzardnak.
  • picket
    #150441
    Mondok egy példát, amiről azt is egyből elárulom, hogy mi volt vele a hiba, és eléggé egyértelmű, hogy hogyan lehetne kiküszöbölni. Ráadásul instance-ről volt szó szerintem nem raidről. Nem tudok nyilatkozni a mostani contentről, de ami régen ment, hogy felállít a blizz borotváltmajom instance-kivitelező egy statikus packot 2 casterrel meg egy kétbaltás nagydarab fickóval, és ezek kempelik azt a kanyart ahányszor bemész az instance-be, az erősen egy fejezetnek néz ki az "előző évezred programozási lehetőségei" könyvben. Ennél nem túl nagy erőlködéssel is többet lehetett volna, és akkor lenne izgalom, nem az van, hogy aki először van az instában, annak szólnak, hogy a castereket szokták cc-zni, a nagydarabbal meg vigyázzon, mert nagyot üt papírruhásra. Harmadszor mész és unalmas. Ez itt a baj. Főleg hogy a játék szinte azon alapszik, hogy sokszor mész (aka farmolsz).
  • Attila1234
    #150440
    A Diablo II közel se olyan összetett, mint a WoW 2011-ben, úgyhogy ez igenis gond. :D Neked persze biztos nem az, hisz nem neked kell megoldanod, de a Blizzardnak az.

    "Jó, meg lehetett szívni, hogy sorceress-el szemben jött a magic immun boss, de szerintem egy kis változatosságért pár millióan elnéznének 1-1 wipe-ot "

    Oh, igen, hát persze, mekkora fun! Hogy nézne ki ez a gyakorlatban?

    1. A caster nem tudna csinálni semmit, csak állna bambán vagy szurkálna a kis mágikus tőrével. Fun? Nem az.
    2. A raid nem tud tovább haladni, mivel feleslegesek a casterek, ezért be kell hívni egy-két melee-t, de a casterek se mehetnek sehova, mert a következő encounterhez viszont már megint kelleni fognak. Fun? Ez se az.

    Látod. Mondasz egy papírszagú példát, ami elméletben buli meg minden, de kb. két perc alatt kiderül, hogy gyakorlatilag mégse olyan csoda jó.
  • picket
    #150439
    A diablo 2-ben sikerült a blizzardnak elérnie, hogy random kisbossok jöjjenek. Nehogy ez legyen olyan nagy gond 2011-ben!! Jó, meg lehetett szívni, hogy sorceress-el szemben jött a magic immun boss, de szerintem egy kis változatosságért pár millióan elnéznének 1-1 wipe-ot (ahelyett, hogy a böszmenagy ütésekkel, meg világrengető méretű sebző aoe spellekkel "nehezítik" a fejlesztők a játékot).
  • picket
    #150438
    Ez is beteg, de! Hadd kössem már az ebet a karóhoz. Várj... Megvan, már nem zavar a dög! Szóval ha 6 év alatt annyi a fejlődés, hogy ellesik amit a többi (egy részük már ingyenes) mmorpg is tud, húznak pár skint régi modellekre, csinálnak egy-két új modellt, meg beállítgatják, hogy mennyit sebezzen meg mikor, és ezért toljad a bringát mondjuk 200 órán át? (Most hogy egyhuzamban vagy sem, az tökmindegy.)
    Értem, hogy ott a guild: haverok, buli, raid. Nevezzetek aszociális gyökérnek, de a napi ökörködést szerintem egy (mellesleg tök ingyenes, még emese sem sírna) irc csatin is "meg tudod szerezni", és nem kell hozzá egy előfizetéses, 3d-s "keretrendszer".
    Igazat adok azoknak, akik szerint nem elég az, hogy új skin meg modell osztja ugyanazokat a képességeket, és a változatosság annyi, hogy a sebzése meg van randomozva 1245643 és 9875923 között, meg az is, hogy az aktuális trutyiját / sugarát / fekete lyukját / meteorját / tüzes leheletét hova köpi / rakja / potyogtatja. Amondó vagyok, hogy amit kikapcsolódás gyanánt végez az ember, az ne legyen megerőltető, mert ugye az elég paradox egyveleg lenne, de azért változatosság több lehetne annál, mint hogy 123456-ot vagy 123457-et üt valami. Teccikérteni?
  • Attila1234
    #150437
    Ezt a fajta szabadságot csak akkor tudná megadni a játék, ha teszem azt a WoW bossok képességei és statjai automatikusan és intelligensen igazodnának az ellenünk induló játékosok képességeihez és statjaihoz. Egy olyan statikus világban, mint amilyen a WoW-é is, nem lehet korlátlan szabadságot adni a játékosoknak, mivel ebben az esetben olyan szinten kellene lebutítani az encountereket, hogy azok már nem jelentenének kihívást. Ez egy nagyon komoly korlátja a játéknak, ezt elismerem, de egyelőre még nem tart ott a műfaj, hogy képes legyen ezt lekezelni. (Vagy igen, csak még nem merték megvalósítani.)
  • picket
    #150436
    Még szerencse, hogy itt nincs ilyen, igaz? Oh wait, deldeldel...
    Amúgy attól még, hogy nem törlök mindent egy vesszőhibáért még nem azt jelenti, hogy lehet bunkó bárki. Ez egyébként Attila1234-nek is megy ( fölényeskedő, nem is arra válaszoló, más dolgokat beleértő válasz-hszek küldözgetése szerintem bunkóságnak számít).
  • PiszkosFred
    #150435
    Ismertem egy embert, nem volt szazas szerintem. Minden betaba bejutott (addig probalkozott), vegignezett mindent ott, pixelre pontosan kielemezte a zonakat, instakat, de meg az uj crittereket is, az uj lootokrol es mountokrol nem is beszelve. Megszerzett/felfedezett mindent mar a betaban, meg akkor is ha bugos volt, es a mountrol egy hetig nem tudott leszallni utana, de megvolt neki es ez fontos. Kijott hivatalosan az adott kieg, ismet beindult a gepezet nala. Se melo, se iskola, se csalad, se alvas es egyeb "koloncok", kimaxolt mindent, megszerzett minden mountot, profot, ocsit, es egyeb elerheto f*szsagot, mindezt 2-3 het alatt. Altokkal is. Aztan megallt orgri foteren, es hirtelen rajott, nincs mar mit elernie. Hubmeg, ez igy szar, mert innentol repetativ fos az egesz, es abba is hagyta az egeszet. Orakig, napokig sirt utana forumokon, kommentekben, iwiwen, guild forumon hogy "bmeg ennyi?", es ez mekkora "atb*szas mar a blizzard reszerol" es hogy neki ebbol elege van.

    Persze a jatekosok 99%-a meg pug heroicokban wipeolgatott, vagy normalis guildekben/kozossegekben rohog egymas napi hulyesegein. A batrabbak esetleg mar bemereszkedtek a konnyebb bossokhoz, es talan elertek 1-2 killt, de az is csak normal fokozaton. Hosunk buszke volt azert, hiszen 3 het mar-mar elmebajba atcsapo jatekkal elert mindent, amit a nab es retartald tobbseg szorakozva 2-3 honap alatt sem fog. Kijatszotta, ahogy mondta, megnyerte a jatekot 3 het alatt. Inkabb nem vitaztunk vele sosem :)
  • FSpofon
    #150434
    Akkor vissza is mehetsz oda ahonnan jöttel, ahol tudod törölgetni az emberek véleményét és kedvedre formálod a közösség akaratát.
  • Chris
    #150433
    Ebben abszolút igazad van, csakhogy akkor meg teljesen elsikkadt a lényeg az előző commentedben. Lényegében a srác azt várja a pve résztől, amit nem képes nyújtani. Nem lesz meglepetés mikor 35-ödjére leöli az előre scriptelt AI-t, ahogy foci közben sem lesz tenisz betét vagy sakk közben jenga.
    Más kérdés, hogy például a statok hatásainak súlyozása gondolom hosszadalmas és érzékeny feladat, amihez idő kell. Ebben igaza van, hogy a választásnak kevésbé evidensnek kellene lennie. Reméljük ezt gyűrik.


  • Attila1234
    #150432
    Hát akkor ezt is megbeszéltük.
  • picket
    #150431
  • antgecc
    #150430
    Ez a kommented annyira ostoba, minden oldalról megközelítve, hogy nem lehet rá reagálni. Illetve nem érdemes...
  • s0n1c
    #150428
    A játékot a casual rétegnek tervezték, mint pl nekem is. Én még csak most jutottam el oda, hogy raideljek, mégse idegeskedem, mert szórakoztat. De szerintem ezt neked kéne tudnod a legjobban, mert béta óta játszol, mint ahogy én is :)
  • s0n1c
    #150427
    Erre van egy hasonló szintű válaszom. Te meg ne írjál ide addig amíg nem kapsz Kazinczy díjat.

    Azt csak úgy halkan jegyzem meg, hogy egy mmot nem nagyon lehet "végig" tolni.
  • Attila1234
    #150426
    Jól van, csillagharcos! :) Ez a te napod! Mutasd meg, hogy mennyire tudsz megalázni. ;)
  • picket
    #150425
    "Pont ugyanannyit nyújt, mint 2-3-6 éve." - Hát ez baj.

    "Viszont a gyerek 3 évig jár oviba. Ezért, ha az ovónéni 2 évente váltogatja a piros és a zöld kockákat, pont elegendő." - Erről más elképzelésünk van.

    "Ti játszottátok már végig." - Ez egy mmo, nincs olyan, hogy végigjátszottad. Ráadásul így 1 hónappal a kieg megjelenése után ez amúgy is furcsa kijelentés (nem mintha én megvettem volna akár ezt, akár az előzőt).